Voor de Jeugd r~r\] LAATSTE NIEUWS Geen fusie tussen Boerenleenbanken van Oudkarspel en Noord-Scharwoude fyuLit nu! In bewogen zitting te Oudkarspel verworpen Een familie-avond Spekje en Knorrelaartje XieMionden Hebben Het betel Ga een vlieger maken DE RAADSELS KLEINE GRAPJES „Damlust" in de eerste ronde Oudorp Een vrolijke thuiskomst' West-Graftdijk Handbalnieuws CSV NIEUWS UIT BERGEN In Bergen klonken vijf schoten Brutale inbraak aan de Nassaulaan Vervolg Stadsnieuws Schandelijk De logee ging uit rijden Lezing over Egypte Koedijk Dispensatie van straf VOCHTEN DUITSERS IN KOREA? De Prins maakt het goed MARKTBERICHTEN een positie aan Alleen HEYKOOP's BANKETBAKKERIJ ABONNEERT U OP DIT BLAD „De Flink" DE KAMPIOEN WOENSDAG 11 OCTOBER 1950 Zoals bekend hebben de boerenleenbanken Noord-Scharwoude I en* Oudkar- ipel veertien dagen geleden in afzonderlijke vergaderingen besloten beide banken ineen te smelten tot een grote leenbank. Voorts werd in principe besloten een bankgebouw op de scheiding der beide dorpen te doen verrijzen. Daar het vereiste aantal leden in geen van beide vergaderingen was opgekomen moest reglementair door beide verenigingen een nieuwe vergadering worden uit geschreven, waarin dan, ongeacht het aantal opgekomen leden een bindend besluit zou kunnen worden genomen. Gezien het feit dat veertien dagen geleden zowel te Noord-Scharwoude als te Oudkarspel over de fusie een grote eens gezindheid bestond, werd aanvankelijk niet anders verwacht dan dat de samen smelting der beide banken spoedig een voldongen feit zou zijn. De uitslag heeft deze verwachting beschaamd. In een tamelijk bewogen zitting van de boeren leenbank te Oudkarspel, waar niet minder dan 125 leden ter vergadering waren gekomen, werd het bestuursvoorstel afgestemd door een minderheid onder leiding van bet bestuurslid, de heer L. Kalverdijk. intieme sfeer van de bank zou verdwij nen en dat niet alle leden zouden over gaan naar de njeuwe bank. Hij uitte spraak te houden. Hij vreesde dat de de grief, dat in de crisisjaren de bank te Noord-Scharwoude de tuinders niet in voldoende mate had geholpen. Het nieuw op te richten bankgebouw vond spreker te duur en ten slotte was hij van ordeel, dat de handel en de grote klanten niet bij de boerenleenbank, maar bij particuliere banken thuis hoorden. Van de 125 stemmen werd er 45 tegen het voorstel tot samenvoeging uitge bracht. Daar het reglement een meer derheid van drie kwart der stemmen vereist zou voor het besluit dus een meerderheid van 94 stemmen vereist zijn geweest. Door de heren F. Moeijes en A. J. Wijnveld werd gepleit het voorstel te aanvaarden. Evenzo door de heer P. Volkers. Hoewel door bestuur en raad van toezicht aanvankelijk het besluit was genomen, dat, indien een kleine minderheid in het bestuur zich tegen zou verklaren, dit niet publiek kenbaar zou worden gemaakt, teneinde eensge zind naar buiten op te treden, bleek het de heer L. Kalverdijk naderhand niet mogelijk te zijn zich aan deze af- De voorziter, de heer P. Wijn, be streed de bezwaren van de heer Kal verdijk. Z.i. zou het funest zijn indien grote klanten werden afgestoten in- plaats van aangetrokken. De winst zou hierdoor slechts kunnen verminderen. Het nieuwe gebouw zou weliswaar f 50.000 moeten kosten, maar dit zou door beide banken worden gedragen, terwijl bij niet aanvaarding van het voorstel toch tot uitbreiding van het kantoor te Oudkarspel zal moeten worden overgegaan, waarmede een be drag van f 20.000 gemoeid zal zijn. De binnenlandse handel achtte spr. een onderdeel van het landbouw-crediet- wezen. Toen de heer L. Kalverdijk zijn bezwaren handhaafde, werd het voorstel in stemming gebracht met het bovenvermelde resultaat. In het slotwoord wees de voorzitter dat deze gang van zaken nog eens te meer oude scheidingen had verscherpt. Hij sprak de wens uit, dat door het ge nomen besluit de goede samenwerking in het bestuur niet zou lijden en de vereniging het genomen besluit in de toekomst niet zou betreuren. In de eveneens gisteravond te N.- Scharwoude gehouden vergadering werd het voorstel tot fusie met alge mene stemmen aanvaard. Tot 11 uur wachtte men de beslissing van Oudkar spel. Deze verwekte uiteraard grote teleurstlling. Gisteren hi§ld het district Lange- dijk van de Ned. chr. Landarbeiders- cordia". De voorzitter, de heer S. Pools cordia". De voorziter, de heer S. Pools te Heerhugowaard, waarschuwde in zijn openingswoord tegen alle defaitis me en materialisme. Spr. hekelde te vens het communisme, dat overal naar invloed zoekt. Vertoond werd de film ..Drente", vervaardigd in opdracht van de NCLB. In deze zeer goede documentairefilm maakte men niet alleen kennis met het prachtige Drentse landschap, maar zag men ook hoe moeizaam de arbeid in de veengrond is; hoe bagger- en persturf en de turf voor huisbrand wordt gemaakt. Echter ook hde door swir. De clown die danste op het koord In 't circus van Pirelli, Rust even uit, en naast' hem zit Zijn lievelingshondje Nellie. Daar ziet hij door een smalle kier Twee kleine bigjes kruipen, Die heel nieuwsgierig, toch wat bang, Voorzichtig nader sluipen. „Heidaar, wat moeten jullie hier? Hebben jullie vel een kaartje?" Geschrokken staren ■ze hem aan, Spekje en Knorrelaartje! Evenals het paard heeft ook de hond vroeger de rol gespeeld van „levende motor". Men kende het gebruik nog niet van machines en het was heel nor maal, dat paarden de wagens trokken, dat ezels in tredmolens rondliepen en dat honden zware karren voortsjouw- den. Helaas moet daarbij vermeld wor den, dat de bazen, de eigenaars van die honden, niet altijd even zachtzinnig te werk gingen en weinig begrip toonden voor het zware, dikwijls té zware werk, dat de honden verrichtten. De dieren werden slecht gevoed, veel geschopt en wreed geslagen en menige „hondeman" droeg een zweep bij zich, waar.nee hij af en toe een striemende slag over het gemartelde hondenlichaam gaf, omdat het dier anders „maar lui en vet zou worden". Dat was dan die zogenaamde „goeie, ouwe tijd!" Gelukkig echter heeft de Vereriging tot Bescherming van Dieren, die uiterst nuttige instelling, aan deze mishande lingen voor goed een einde gemaa t. Er werden onder meer bepaalde maten voorgeschreven waaraan een honden kar moest voldoen, zodat het niet meer kon voorkomen dat een trekhond niet eens rechtop onder de wagen kon lo pen en in gebukte houding de hele dag zijn arbeid moest verrichten.een on nodige kwelling. Vanzelfsprekend trachtten vele eige naren zich tegen de dierenwetten te verzetten, maar langzamerhand toch drong het begrip tot hen door, dat niet alleen de honden profiteerden van die nieuwe wetten, maar ook zijzelf. want een hond, die niet mishandeld wordt en goed te eten krijgt, werkt be ter en harder dan een dier, dat onder voed en geslagen is! TN de oorlogstijd was het verboden vliegers op te laten. Waarom dat was kun je niet zo gemakkelijk begrij pen, maar de Duitsers geloofden, dat je met vliegers bepaalde berichten kon doorgeven of seinen geven. En wie ge snapt werd met vliegers—oplaten werd ongemakkelijk gestraft. Dat was na tuurlijk afschuwelijk, maar veel dingen tijdens de bezettingstijd waren dui zendmaal afschuwelijker. Maar weet je wat het gevolg is van dat verbod? Dat de jongens in die vijf jaar oorlogstijd geen vliegers maakten en dat in vele streken van het land de kunst van vliegers maken bijna verlo ren is gegaan. En op het ogenblik, nu het eigenlijk nog vliegertijd behoorde te zijn, zie je heel weinig jongens een zelfgeplakte vlieger oplaten. Daarom moeten de jongens en ook de meisjes hun vader en moeder of oudere broers vragen hoe je een vlieger moet maken. Want het zou toch wel erg jammer zijn, als de kunst om echte goede vliegers te maken zou verloren gaan. Vraag wat voor soort stokjes je nodig hebt en waar je ze kunt vinden en hoe je daar dan een „span" van maakt. Mooi even wichtig moet het dwarslatje zijn en stevig tot een kruis met de hoofdstok verbonden. Het is helemaal niet zo moeilijk, maar je moet het allemaal maar weten. Voor papier kun je het beste je moe der vragen, boterhampapier is heel goed. Natuurlijk is echt gekleurd vlie gerpapier aardiger, maar daarvoor moet je je spaarpot aanspreken. Om een flinke klos garen te krijgen is ook niet zo gemakkelijk, want garen is veel duurder dan vroeger. Maar dat zijn allemaal dingen, die je met je moeder of met je vader, want die is dikwijl: makkelijker bereid om bij te springen moet bespreken. In elk geval zie dat je een vlieger maakt en laat hem op Het is een der leukste vermaken, die er bestaan 'k Wou leren dansen op het koord!' Zegt Spekje, en komt nader; En Knorrelaartje zucht: „ik ook, Maar 't mag vast niet van vader!" De clown kijkt hen eens even aan En bromt: „je kunt het proberen; ,,'t Is moeilijk, maar je ziet er Alsof je 't wel zou leren. Kom mee, 'k verstop je onder In één der wagenhoeken!" O bigjes, moeten pa en ma En oud-oom nu maar zoeken? 1. Mijn geheel is op het ogenblik in getreden en bestaat uit twaalf letters. 9, 10, 11 is geld (spreekwoord) 2, 3 4 is wat .jij een boerenhuis behoort 5, 6 3, 10, 11 is ruzie, oorlog of twist 1, 8, 7 is een omheining 12 is de letter e. 2. Mijn geheel is plezierig te begaan lk besta uit negen letters. De eerste vier vormen een ander woord voor muur, de vijfde en de zesde letter sa men vormen een lengtemaat en de drie laatste letters geven aan, dat iets is zoekgeraakt. Wat ben ik? 3. Een woord bestaat uit negen let ters en geeft iets aan dat op een hoge plaats zich met draaierij bezig houdt. 1- 2, 2, 3, 5 is kwaadheid; 6. 7, 9, 4, 5 kondigen de dag aan; 8 is de letter a. Oplossingen: 1. Herfstgetijde. 2 Wan delweg, 3. Torenhaan. Honger „Zeg, Jim, eet je vanavond ergens". Jim, hopend op een heerlijk diner: „Vanavond? Laat eens kijken... Neen, vanavond eet ik nergens." „Nou, dan zal je morgen wel honger hebben". Vroeg. Sambo: „Moet ik je morgen wekken om de zonsopgang te zien?" Pumpo: „Ja, dat is goed, maar niet vóór tien uur" In de put Meneer Jansen komt van de dokter Hij heeft last van zijn zenuwen en bij het heengaan heeft de dokter gezegd: Dus u volgt mijn raad: hoogstens twee sigaren per dag. En niet meer. Helemaal in de put komt meneer Jansen thuis en zegt tegen zijn vrouw: „Mijn hele leven lang heb ik niet ge rookt en nu moet ik van de dokter elke dag twee sigaren roken!" hard werken een vruchtbaar land te voorschijn komt. De vertoonde jubi leumfilm bracht meer het interne or ganisatieleven in beeld. Tot slot sprak het hoofdbestuurslid van de NCLB de heer H. Oudekerk. Het werk van de bond sinds 1914 re leverend, wees hij op de verwezenlij king van het doel van de organisatie: de verheffing van de arbeidersstand, f Spr. wees op de veranderingen ten goede in de laatste jaren, de erken ning van de volwaardigheid van de werknemer en het collectieve arbeids contract. Ook het gezinsleven van de werknemer, waar vroeger vaak niets van terecht kwam, kan zich thans ont plooien. Spr. riep ten slotte op zich voor de medemensen in te zetten zo als Jezus Christus dat deed. De uitslagen van de eerste ronde der competitie 1950/51 luidden: le klasse: P. BeersP. Schuffelen 20, F. Slot—C. Schuffelen 20, J. ZijpJoh. Huitema 0—2. 2e klasse: N> Jol—H. Glas 1—1, P. BalderH. Engeringh 20. Jb. Groot jesG. Vroling 02, A. MoskC. J. Cools 02. 3e klasse: P. DekkerA. Broersen 11, K. v. d. Hoven—A. Zuidschar- woude 1—1, C. v. d. Hoven—H. Rut- sen 11, W. MarsmanF. Berkhout 02. P. Kramer—J. Ootjers 02. De overige partijen werden uitgesteld. Het ging spannend toe. Vooral de veteraan P. Schuffelen weerde zich geducht. Zó uit de 2e klasse gepromo veerd meteen tegen de kampioen te spelen en zich dan te handhaven in een Stolp-opening was geen geringe opgave. Echter Schuffelen overwon alle moeilijkheden. Jammer dat hij in een vrijwel gelijkstaand middenspel een fout maakte en moest opgeven. Zijn goed spel verdiende zeker beter resultaat. Slot en C. Schuffelen hiel den het spel overzichtelijk waarbij Slot in het gevorderd middenspel een doorbraak forceerde en won. Zijp ge raakte tegen Huitema verward in een klassieke variant welke Huitema be kwaam in winst omzette. In de 2e klasse1 weerde Harm Glas zich taai tegen Jol. Een keurige re mise was het slot van een mooie ge- lijkopgaande strijd met Jol iets in het voordeel tegen het eind. Engeringh verzuimde in een één om drie nog net de remise, wat pech genoemd kan worden. In de derde klase was de strijd vin nig. De jonge leden van Damlust damden of hun leven er van af hing en gaven elkaar niets toe. De drie re mises hierin bewezen dit wel duide lijk. De jonge Berkhout wist zijn par tij te winnen wat tegen Marsman geen geringe prestatie genoemd kan wor den. Ootjers won van Kramer. Met grote belangstelling zien wij de re sultaten van jong Damlust in deze competitie tegemoet. Maandagmiddag kwamen weer twee jongene uit Indonesië terug. Het waren Jan de Reus, Westerstraat Oudorp en Jan van Zelm, Beneden weg, Koedijk (Zuid). Ook in de gemeente Sint-Pan- cras waren die middag twee jongens teruggekomen, n.l. Volger en de Wit. Alle jongens werden door familie en bevolking hartelijk ontvangen getuigen de vele vlaggen, erepoorten en de vele belangstellenden. De muziekcorpsen „Irene" van Sint-Pancras en „Wilhel- mina" van Oudorp, traden bij deze ge legenheid 's avonds onder leiding van de heer Nuyens gezamenlijk op en brachten bij allen een bezoek en muzi kale hulde. De heer Nüyens sprak na mens de beide corpsen een hartelijk woord van welkom. De jongens en naaste familie toonden zich zeer dank baar voor de betoonde belangstelling. Zondagmorgen stonden de handbal speelsters van GSV al om negen uur in Bergen gereed om de strijd aan te bin den tegen de meisjes van Bergen. Bergen werd al in de aanvang verschil lende malen terug gedreven op eigen helft en bij één van deze aanvallen van de GSV-dames wist de uitstekende speelster Rie van Ammers de doelver- dedigster van Bergen te passeren, 10. Geen der partijen wist tot de rust het doel meer te vinden. Na de rust waren de GSV-dames weer in de meerderheid maar de doelverdedigster van Bergen wist me nig goed gericht schot te keren en hiermede haar club voor een grote neder laag te behoeden. Bergen wist geen enkele maal het GSV-doel te vinden. GSV wist nog één maal te scoren, doeh dit doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Zo kwam het einde met een 10 zege voor de GSV-dames. In de nacht van Maandag op Dinsdag is een wel zeer brutale inbraak gepleegd in het huis van 't echtpaar Klemkerk aan de Nassaulaan no. 11. Twee inbre kers hebben zich toegang verschaft tot deze woning door de voordeur, die afgesloten was met een Lipsslot. In de bewuste nacht zag een surveillerend agent omstreeks vier uur twee jonge mannen in genoemde straat. Toen zij de komst van de „Hermandad" bemerkten sloegen zij ijlings op de vlucht. Zij schoten de eerste de beste tuin aan hun rechter hand in, gevolgd door de agent, die toen hij zijn prooi zag ontsnappen zijn revolver trok en vijf schoten op de vluchtenden loste. Hij kon echter niet verhinderen, dat de jongemannen in het struikgewas achter het huis verdwenen. De agent is hierop naar het huis van de heer Spangenberg teruggekeerd, door wiens tuin de kerels zich in veiligheid hadden weten te stellen. Hij informeerde hier bij de vrouw des huizes, die inmiddels volop licht ontstoken had of er soms iets werd gemist, hetgeen bij nader onderzoek niet het geval bleek. Het geheimzinnige voorval bleef zö- als het was, tot 's morgens om zeven uur het echtpaar Klemkerk wakker werd. Deze vonden de keukendeur en de deur van het zomerhuisje geopend en vermisten bij nader onderzoek al spoedig de portefeuille van de heer Klemkerk, welke in zijn jasje had ge zeten, dat hij in het zomerhuisje over een jtoel had gehangen. Voorts bleken de portemonnaie met het huishoudgeld van een dame, die enige tijd geleden met haar man uit Indonesië terugkeer de en sinds kort bij de familie Klem kerk inwoonde en het handtasje met Er is tijdens de Ontzetfeesten dooi de jeugd rijkelijk gebruik (misbruik) gemaakt van voetzoekers, die lukraak over de straat werden gegooid. Er heeft zich hierbij een ernstig ongeval voor gedaan, zo meldt H. V. V. Een 19-jarige Haarlemse jongen, die slechts met één oog kon zien, was even met zijn vrienden de feestende stad ingewandeld. Een belhamel wierp een voetzoeker naar hem, die vlak voor zijn gezicht uiteen spatte. Hier door werd zijn bril versplinterd en drong het glas in zijn enige goede oog. Dr. Wagenaar verwijderde enige glasscherven, waarna de jongen naar Haarlem kon worden overgebracht. Hier moest echter operatief worden ingegrepen. Waarschijnlijk zal de jongen nu ook zijn tweede oog moe ten missen. De politie zet het onder zoek in deze zaak voort. In de afgelopen nacht, omstreeks half één, zag een agent van politie een per sonenauto dwars over de Koorstraat staan. Toen de agent het portier open de, zag hij dat een bewoner uit een lo gement alhier het zich op de zachte kussens gemakkelijk had gemaakt. De lucht in de wagen was zwaar van de alcohol. Het is gebleken dat de auto aanvan kelijk geparkeerd stond op het pleintje naast de Grote. kerk. De drinkebroer was rustig achterin gaan liggen en had niet gemerkt dat de auto, die niet op de rem stond, was gaan rijden. Dé politie zorgde voor een ander, zij het minder gerieflijk, nachtverblijf van de logementgast en duwde de auto naar het pleintje terug. De Arabische journalist Tadros Me- galli zal Vrijdag om 20 uur in de zaal van café „Centraal" Hofplein, hoek Magdalenenstraat, een lezing met licht beelden houden over Egypte. De heer Megalli vertelt van de his torie van zijn land en volk, één der oudste beschavingen van de wereld, o.a. over de pyramiden, cultuur, zeden en gewoonten. Ook worden gramofoon- platen ten gehore gebracht. De heer Megalli spreekt Esperanto en dit wordt in het Nederlands vertaald. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De reis door Ne derland van de heer Megalli wordt georganiseerd door het Centraal Comité van de Esperanto-beweging in Neder land. De familie Masteling kreeg heden be richt van hun zoon Freek, die wordt gedetineerd in Veenhuizen, dat hij be gin November zal worden ontslagen. Als veroordeelde dienstweigeraar was zijn straf drie jaar. Hij had Maart 1949 de ouderlijke woning verlaten. De gra tie heeft hij te danken aan zijn goe de rapporten en grote arbeidslust. Ingewijden die „Freek" goed kennen, zal dit niet verwonderen, daar hij be kend staat als een ijverige beschaafde jongen. Als ernstig en rustig man zal hij zijn plaats in de samenleving dan ook weer in ïemen. inhoud van mevrouw Klemkerk ont vreemd. Ogenblikkelijk waarschuwden zij de politie, die spoedig met vier man aanwezig was en later versterkt werd met de speurhondgeleider uit Heiloo. Tot één uur zochten zij de om geving af en de commandant van de Rijkspolitie te Bergen vond daarbij het handtasje met inhoud van mevrouw Klemkerk aan de kant van een sloot terug. De inbrekers zijn vermoedelijk door de voordeur naar binnen gekomen en hebben op hun gemak voor-, achterka mer en keuken doorzocht. In een lade vonden zij een bos sleutels, waarmee zij zich later toegang verschaften tot het zomerhuisje. Alvorens zij echter zover waren, hebben zij uit de keu kenkast een halve worst gestolen, als mede de portemonnaie en het handtas je. Hierop hebben zij door de keuken deur het huis verlaten en een bezoek aan het zomerhuisje gebracht, dat vlak achter het woonhuis staat en waarin de heer des huizes sliep. Zij rommel den hier wat in de linnenkast en haal den de portefeuille van de heer Klem kerk uit de binnenzak van zijn jasje. De ongewenste gasten lieten de deuren wijd open staan en verwijderden zich toen over de straat. Het typische van de zaak is, dat alle vier bewoners van het betrokken huis de schoten hebben gehoord, maar er geen aandacht aan hebben geschonken. Het bedrag aan geld, dat werd ont vreemd, bedraagt ongeveer honderd gulden. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Ongecorrigeerd) Volgens een speciale corresponded van het Engelse blad „Daily Telegraph wijzen te Londen binnengekomen be richten er op, dat Duitsers in Russisch# krijgsgevangenschap, onder wie een ge neraal, een "ol hebben gespeeld aan de zijde der Noordkoreanen. Het blijkt, aldus het blad, dat de Duitse generaal Schoerner brieven naar huis heeft ge schreven uit Korea, waar hij aan het hoofd staat van een adviesgroep, ver bonden aan het strategische commando der Noordkoreanen. Vele andere Duit se families hebben dergelijk nieuws uit het Verre Oosten ontvangen. Het secretariaat van Z.K.H. Prins Bernhard deelt mede, dat de lichte ope ratie, die Z.K.H. Prins Bernhard dezer dagen in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht heeft ondergaan, geslaagd is. De toestand van de Prins is zeer goed. Verwacht mag worden dat Z.K.H. het ziekenhuis tegen het einde van de week kan verlaten. NOORDERMARKTBOND, 11 Oct. '50. 5000 kg Aardappelen: Eigenheimers 8.60. blauwe eigenheimers 6.908 70, grove blauwe eigenheimers 89.20, Be velanders 8.60; 1400 kg Uien 6.60—7, grove 6.80, nep 8.50; 1200 kg Rode kool 411.30; 2600 kg Groene kool 79; 9000 kg Gele kool 3.50—9.40; 167000 kg Witte kool 44.40; Succes witte kool 45; 3300 kg Slabonen 38—60; 1500 kg An dijvie 810. LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE, 11 Oct. 1500 kg' aardappelen: blauwe Eigenheimers 8,60—8,80; 8000 kg uien 4,70— 7,30, grove 4,80—8,90, drielingen 4,20—9.50 en nep 6,10-9,80; 4000 kg bieten 5.10-7,30; 500 kg slabonen 55—62; 3000 kg andijvie 7.20—8,40; 18.090 kg groene kool 5—8,40; 9000 kg gele kool 4,10-8,30; 9000 kg rode kol 4,30—9,90; 10.000 kg witte kool 4—4,30 en Succes witte kool 4,60—4,70; 800 kg bloem kool B 32-38. WARMENHUIZEN, 11 Oot. - 2.500 kg rode kool 4.40—7,50; 49.000 kg witte kool 4—4.90; 900 kg groene kool 6,80; 280 kg slabonen 4.3—53; 150 kg aardappelen: Koopmans Blauwe 8,80 en Eigenheimers 8,80—9.50. VOORUITGAANDE ONDERNEMING biedt werkzaam JONGMENS, die 5000.a 10.000.— kapitaal kan fourneren, met een salaris van 400.per maand. Brieven onder nr. HA 778 Bur. Ver. Noordholl. Dagbl., Voordam 9, Alkmaar. Voldoende zekerheid aanwezig. Doet bij ons Uw voordeelt DEZE WEEK SPECIALE RECLAME-AANBIEDING- ALLERHANDE van 65 Ct. nu voor 55 ct. p. 250 gram. SPECULAAS van 39 ct. nu voor 32 ct. per 250 gram. SPOORBANKET 28 ct. per 100 gram. BANKETSTAVEN 40 ct. p. st. 1.per 250 gram. Prima gesorteerde gebakjes van 18 ct. nu 14 ct. p. st. Hofplein 19 Telefoon 2656, MEISJE, 21 jr., zoekt LEUKE VRIENDIN. Brieven onder no. A 227 bureau van dit blad. Vereniging zoekt DUITSE PIANO. Brieven onder no. A 22'5 bureau van dit blad. DE WIND WEER KRACHT HEEFT HELPT RIJW. HULPMOTOR U ZONDER MEE TRAPPEN! VRAAGT HET DE ENTHOUSIASTE GEBRUIKERS. ZILVERSTRAAT 6—8 HOOFDAGENT ALKMAAR EN OMSTREKEN

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3