De Russen wanen zich in een aards Paradijs U m WÈ 3 BATAVUS SNEL BUITEN ADEM Sport in 't kort R IJWIELEN Het leger vraagt chauffeurs Pirn, Pam en Pom als schatgravers ABDIJSIROOP ZO LEEFT MEN IN MOSKOU (4) Volkomen afgesloten van andere wereld trotseren de tijd door degelijkheid T é&é&é&db notuucÊjJi De zending zal Bali voorlopig verlaten Ook ouden van Ziektewet dagen onder de Vier weken stuurloos op zee rondgedreven I DAGEN i Bij rheumatiek R 12! Het Radioprogramma woensdag ii October 1950 groot als een voetbalstadion!) en enke- qP le zeer ruime boulevards. De menigte op de straten maakt de indruk van een vuilgrauwe massa zonder enige kleur als men tenminste het rood van de riemen en de banden om de J^OCH IN DE restaurants noch in enige andere gelegenheid in Mos kou zal men er in slagen in contact te komen met de Russische bevolking. Zodra de mensen er achter komen, dat men buitenlander is, trekken zij zich verlegen terug. De weinigen, die petten der militie, de blauwe distinc- dat niet doen en het wagen met u te lk u Engeland komen opzoe- lmg voortdurend getroffen door het tleven van de MVD en de uniformen spreken, worden, zo werd ons door PARADIJS touse^trater' Va£ de.andere diensten nlet meetelt eu- Er zijn maar weinig vrouwen en Moskou zelf ziet er uit als een aan- meisjes, die een hoed dragen. De zienlijk uitgebreid dorp met een paar meesten volstaan met een eenvoudige grote moderne pleinen (sommige zo grijze hoofddoek. goede vrienden in Moskou verzekerd, UKWAAND paradijs later door de politie aan een zeer zorg- DE RUSSEN geloven werkelijk, dat vuldig verhoor onderworpen. zij, in vergelijking met de toestan- Een Russische dame, die van mijn den in de Westelijke landen, in een vrouw een japon ten geschenke kreeg, paradijs leven. Zij zien nooit afbeel- stopte het kledingstuk lange tijd zeer dingen uit de wereld buiten het IJze- zorgvuldig weg. Zij vreesde, dat haar ren Gordijn en geloven daarom, dat buren zou ontdekken, dat zij vriend- zij goed gekleed en behuisd zijn. Zij schappelijke betrekkingen onderhield missen elke norm voor een vergelij- met een Engels echtpaar. Pas veel king. later hoorden wij hiervan. Toen wij eens een boottochtje Wanneer men er echter ondanks dit maakten op het kanaal van Moskou alles van tijd tot tijd toch in slaagt naar de Wolga, geraakten wij aar, de gemiddelde Rus te ontmoeten, dan boord in gesprek met een groepje stuit men op een welhaast verbijste- Russen. Toen wij hun vertelden ovei rend gebrek aan kennis omtrent de de vluchtelingen, die uit het Oosten wereld buiten de grenzen van Rus- van Duitsland en uit Tsjechoslowa- land. De mensen geloven onvoorwaar- kije naar de Westelijke zones komen, delijk allerlei verhaaltjes uit de per3. in de hoop, daar in vrijheid en in be- zoals die over Amerikaanse vliegtui- tere omstandigheden te kunnen le gen, die coloradokevers over heel ven, barstten de jongens en meisjes Europa uitstrooien om de aardappel- in een ongelovig hoongelach uit. Zij oogst te vernietigen, of over Zuid- vonden de gedachte absurd, dat Korea, dat in het Koreaanse conflict iemand het Sowjetparadijs zou willen de aanvallende partij zou zijn geweest, verlaten. Hoe weinig de Russen van de toe- Een oude heer in de groep, die her standen buiten de grenzen afweten, haaldelijk in de discussie tussenbeide werd wel het best geïllustreerd door trachtte te komen, werd daarin voort een Russische vrouw, die wij wat be- durend door de anderen gehinderd tere inzichten poogden bij te brengen. „Hou je stil," zeiden ze tegen hem, Toen de tijd aanbrak, dat wij Rusland zo vaak hg vriendelijk opmerkte: „Na- moesten verlaten, nam zij diep onder tuurlijk. iedere zaak heeft twee kan- de indruk afscheid van ons en zei: ten Laten we hopen, dat de hele wereld Hoewel het de Russen zelf helemaal spoedig communistisch wordt dan niet meer opvalt, wordt de vreemde- V.) Hf>s. v - 7-'-(li - - V :'v i •'1,r v v-.-. i Jt De Zandvoortmeeuwen kwestie Tsjechen verkozen de vrijheid Delannoit tegen Jan de Bruin Het Kremlin, middelpunt van de Sowjetunie. alkai l 1 v r ij Het Zendingsbureau te Oegstgeest deelt mede, dat de zendingspredikan ten van Bali, ds. H. J. Franken, ds. Th. B. W. G. Gramberg en ds. H. J. Visch, alsmede de taalgeleerde van het Ned. Bijbelgenootschap dr. J. L. Swellengrebel, onder goedkeuring van de zendingsleiding en het Ned. Bijbel genootschap besloten hebben het eiland voorlopig te verlaten. De bevolking is daar in de laatste tijd zo in op winding gebracht over het Nieuw- Guinea-vraagstuk, dat zij het niet al leen ter wille van hun eigen veilig heid, maar ook ter wille van de posi tie der Balinese kerk raadzaam heb ben gevonden zich terug te trekken. De Balinese kerk is groeiende, maar de aanwezigheid der Nederlanders zou onder de huidige omstandigheden een belemmering en een gevaar voor haar kunnen opleveren. Sommigen der zen dingsarbeiders zullen zich op Java ves tigen in afwachting van het ogenblik, dat zij hun arbeid op Bali kunnen her vatten. Over enkele maanden zal men een duidelijker beeld van de situatie kunnen hebben. Goed nieuws voor demobilisanten (Van onze militaire medewerker) „Denk er aan, dat jullie niet alle maal chauffeur of kantoorbediende kunnen worden", zegt minister Schok king in zijn begroetingswoord bij de aankomst van bijna elk troepenschip, tot de over de railing hangende repa triërende militairen. Die waarschuwing is wel nodig. Het stuurwiel van jeep, luxe auto of vracht wagen heeft blijkbaar een magische bekoring voor de demobilisant, die zich vaak maar moeilijk kan schikken in de dagelijkse tredmolen van fabriek of werkplaats. Tja, als je drie jaar lang door de rimboe hebt gerost, dan valt het niet mee, elke morgen om 8 uur aan de draaibank te staan. Intus sen, er is verheugend nieuws! Het le ger vraagt chauffeurs. En niet zo'n klein beetje ook. Bij elkaar verschei dene honderden, want de motor gaat een steeds belangrijker plaats in het moderne leger innemen. Wie komen voor deze blijkbaar veel begeerde functie in aanmerking? In de eerste plaats dienstplichtigen, die hun eerste oefening hebben voltooid en verder oorlogsvrijwilligers, zowel zij die nog in dienst zijn, als zij die hun eerste oefening hebben voltooid. Gegadigden mogen niet jonger zijn dan 20 jaar en niet ouder dan 35 jaar, zij moeten in het bezit zijn van één of meer bewijzen van bevoegdheid tot het besturen van militaire motorvoer- vele RftT noch MUIS ontsnapt aan het onweerstaanbare haal een doos, bij Uw Drogist Aantal verplicht verzekerden wordt uitgebreid Het aantal verplicht verzekerden, dat onder de bepalingen van de Ziektewet valt, zal belangrijk worden uitgebreid, als een thans ingediend ontwerp tot wet zal zjjn verheven. Tot de groepen van personen op wie dan het Zieken- fondsenbesluit zal worden toegepast behoren o.m. de ouden van dagen, die onder de noodwet-Drees vallen; het rijk zal een deel van de premie voor Zijn rekening nemen, wat 2.5 millioen zal kosten. Ook wil men onder de nieuw ver- plicht-verzekerde rangschikken om de rentetrekkers van de Invaliditeitswet Ongevallenwet en Land- en tuinbouw- ongevallenwet, die in tegenstelling tot de ouden van dagen geen premies zul len behoeven te betalen, dienstplichti ge kostwinners en reservepersoneel van Land- en Zeemacht, die langer in werkelijke dier.st zijn, wachtgelders en zij, die een werklozenuitkering ont vangen. Voor allen is de grens van 4680 bepaald. De zeelieden zullen als gewone werk nemers worden beschouwd. Zij die een rente van ten minste f 125 Per jaar trekken ingevolge de Invalidi- hejJï, aIIen afkomstig uit het deefte !fVen' zodat voor hen een ga bonden u taan hun verzekering ver- niginsref ten laste van het Vere" d« minicf1 wordt gebracht. Het komt minister evenwel billijk voor, dat een gedeelte dezer kosten mede door deze verzekerden zelf wordt gedragen. Van hen zal een premie worden gehe ven, ongeveer gelijk aan die, welke door een verplicht verzekerde werk nemer met een laag loon (bijvoorbeeld thans 20) zelf wordt betaald. tuigen en de nodige ervaring bezitten als chauffeur. Men verbindt zich voor de tijd van vier of zes jaren en wordt ingedeeld bij het reserve-personeel in de rang van korporaal of korporaal le klasse en in de functie van chauffeur of rij-instructeur. Na afloop van de verbintenis kan de vrijwilliger onder bepaalde voor waarden overgaan in beroepsdienst, ofwel medewerking verkrijgen bij de plaatsing in overheidsdienst, ofwel een uitkering ontvangen. Na een zesjarige verbintenis bedraagt deze uitkering de som van f 2500, na een vierjarige ver bintenis de som van f 1500. Gegadigden dienen zich te melden bij de garnizoens-commandant of waar geen garnizoenscommandant aan wezig is bij de afdeling Militaire Zaken van het gemeentehuis. Bij het openstellen van bovenstaan de mogelijkheid vervalt thans de di recte mogelijkheid om in dienst te treden als beroeps-chauffeurs. Alleen de oorlogsvrijwilligers die nog uit In donesië repatriëren en aldaar als chauffeur of rij-instructeur waren in gedeeld, kunnen nog in aanmerking komen voor deze functie in beroeps- dienst. Ook zullen de voorstellen wel ke reeds bij het ministerie van Oor log zijn ingekomen, alsnog worden behandeld. Zeeuws-Vlaanderen heelt weer een watertoren Door het opendraaien van een kraan, waarvan hem de sleutel was aangebo den door een lieftallige schone in Zeeuws-VTaamse klederdracht, ver richtte de staatssecretaris van Sociale Zaken dr. P. Muntendam Dinsdagmid dag de symbolische opening van de nieuwe watertoren in Oostburg. Hij bracht daarmede een fontein, geplaatst in een grote vijver voor de toren, in werking. Dr. Muntendam noemde het gereed komen van deze vijftig meter hoge toren het zinnebeeld van de we deropbouw van West-Zeeuws-Vlaande ren. In October 1944 werd de fraaie watertoren, die in 1942 pas was gereed gekomen, door de terugtrekkende Duitsers opgeblazen, waardoor dit ge west practisch van water was versto ken. Dank zij de hulp van Belgie werd de watervoorziening na de bevrijding provisorisch hersteld. Twee Nederlanders, de 20-jarige Si mon Madur.. en de 21-jarige José Wea ver, zijn met de paketboot „Oranje stad" op weg naar hun geboortegrond Aruba, na gedurende vier weken met een stuurloos bootje in volle zee te hebben rondgezwalkt. Een maand geleden waren zij met een derde metgezel vertrokken voor een boottocht langs de kusten van Aru ba. Door de wind en de stroom wer den zij in volle zee gedreven en hun bootje, dat de mast had verloren, werd spoedig onbestuurbaar. Wekenlang dwaalden zij rond en moesten zij zich tevreden stellen met regenwater, een paar visjes en een meeuw, die zij ge vangen hadden. Vorige week Vrijdag werden zij opgemerkt door het Ameri kaanse vrachtschip „Mirazan", ter hoogte van de Columbiaanse kust. Juist toen de derde metgezel aan de gevol gen van de ontberingen was overleden. Zij werden opgepikt en naar Cristobal overgebracht. Het voltallig bestuur van de Zand- voortmeeuwen heeft met algemene stemmen besloten een telegram te zen den aan de KNVB met het verzoek vóór 14 October antwoord te geven op het protest telegram, dat Donderdag ver zonden werd in verband met het spelen van acht leden in een voetbalwedstrijd tegen een plaatselijk badgastenelftal op 29 Juli. Mocht het eventuele antwoord on gunstig zijn, dan zal het bestuur in de ledenvergadering van Maandag 23 Oct. zijn mandaat ter beschikking stellen. Naar wij vernemen zullen de vol gende hockeyspelers deelnemen aan de reis naar Barcelona, waar begin No vember het internationaal hockeytour- nooi wordt gehouden: Haitink (HHYC), H. Derckx (Venlo), Drijver (Togo», Rinkel (Gooi), Loggere (Laren), An- cion (Kampong), Van Heel (HHYC», Boerstra (HHYC), Kruize (HHYC), Bouwman fBMHC), Esser (Togo), Tiel (HHYC), P. Nefkens (Venlo) en Cou- vret (HDM). Bij deze 14 spelers be vindt zich dus het volledige elftal, dat Zondag met 41 van Denemarken heeft gewonnen. Na een proces achter gesloten deu ren, dat drie dagen heeft geduurd, is door een gerechtshof te Praag uitspraak gedaan in de zaak tegen een aantal spelers van het Tsjechische ijshockey- team. Zoals reeds eerder werd vermeld werden deze spelers gearresteerd in Maart na een relletje met de veilig heidspolitie in een bar te Praag, waar de leden van de Tsjechische ijshockey- ploeg blijk zouden hebben gegeven van hun misnoegen over het feit, dat de ploeg op het laatste moment door de regering van jiet tournooi om het we reldkampioenschap te Londen was te ruggetrokken. Hoewel het ten laste ge legde nooit bekend is gemaakt, meent men te weten dat de beklaagden er o.a. van werden beschuldigd het plan te hebben gekoesterd niet van de trip naar Engeland terug te keren. Maandag zijn zes beklaagden ver oordeeld tot straffen, variërend van tot 15 jaar dwangarbeid. In haar vergadering over de ka lender voor 1951 heeft de sportcommis sie van de FIA acte genomen van de door de KNAC en door de Portugese Automobielclub ingediende verzoeken om de grote prijzen van Nederland en van Portugal te doen meetellen voor het wereldkampioenschap in 1952. De beslissing hierover zal vallen op het in 1951 te houden congres van de FIA. De grote Prijs van Nederland 1951 zal 22 Juli plaats vinden en de Tulpen- ralley wordt van 22 tot 29 April ge houden. Dinsdagavond 17 (Jet. zou te Ant werpen een wedstrijd worden gebokst tussen Cyrille Delannoit (B) en de Fransman Lucien Caboche. Aangezien Caboche dezer dagen te Hamburg een k.o.-nederlaag in twee ronden heeft ge leden tegen de Duitser S. Schmidt voe len de organisatoren te Antwerpen er niets voor hem tegenover Delannoit te plaatsen. Naar wij vernemen hebben zij zich tot Theo Huizenaar gewend met de vraag of Jan de Bruin bereid zou zijn de Fransman te vervangen. Huize naar en De Bruin hebben onmiddellijk bevestigend geantwoord, en wanneer hun voorwaarden worden geaccepteerd zal De Bruin op genoemde datum da handschoenen met Delannoit kruisen. NIEUWE AMSTERDAMSE STADHUIS KOMT AAN DE AMSTEL In een memorie van het college van B. en W. over de plannen voor het bou wen van een nieuw stadhuis in Amster dam spreekt een meerderheid van dit college zich uit \/oor het plan „Amstel Waterlooplein". Behalve de vele andere kosten worden de bouwkosten op dit terrein geraamd op f 25 millioen. 12. Pim heeft succes met zjjn praat- diend". „Hé, dat is mijn zakmes", roept je. Zwartjas en Langoor zullen 'n wed- Pam. „Hè, wat hindert dat nou", zegt strjjd in het graven houden. Pim zal Pim. „Ik dacht dat jij het toch niet de scheidsrechter zijn. „En kijk eens, meer hebben wilde". Nu de konijntjes wat ik hier heb. Een heel mooi zak- willen het in ieder geval wel graag mes, het is maar een klein beetje stuk, hebben en ze spreken af dat ze om vier dat ene mesje tenminste en de kurke- uur na schooltijd de wedstrijd zullen trekker is afgebroken, maar voor de houden. Onder het lesuur geven Pom rest is het nog helemaal nieuw. Wie en Pim elkaar af en toe een knipoogje, het wint, heeft dit zakmes ver- XXXXNXXXX^ xxxxx £XXXXXXXXX DOOR LOULA G. ERDMAN X A xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx: 15) Zij- was des te sterker in haar af keuring omdat zij in het geheel niet in staat was Allison te zeggen, hoe zij er over dacht. Alles wat ze zei scheen het meisje te amuseren, dat haar be zwaren opnam met een mengeling van lichte spot en koude onbeschaamdheid, Julia kon haar gezicht purper voelen worden van vernedering en machte loosheid, terwijl zij haar hoofd snel en verontwaardigd op en neer bewoog als de kwestie in discussie kwam. Het feit dat zij zihzelf belachelijk maakte, iedere keer als zij trachtte datgene te zeggen wat zij wist dat juist en bil lijk was, maakte alleen maar dat zij zich nog sterker kantte tegen de han delingen van i haar dochter. Allison behoorde nu hier te zijn, om het huis te helpen schoonmaken, het eten klaar te maken en plannen te be ramen voor de feestjes en bezoeken terwille van dat meisje uit Illinois. Wanneer Beulah Fulton de nul was, die Julia veronderstelde dat zij was de dochter van een kleinsteedse Me thodistische predikant was vrij zeker een kleurloos schepsel dan zouden alle Kenzies tezamen moeten komen om haar in de omgeving als een be langrijk wezen te doen voorkomen. Allison zou hierbij van geen enkel nut zijn zij had het grootste deel van haar leven gebruikt om de mensen hier tegen zich op te zetten maar zij kon uitvinden of het meisje ge schikt was voor Mark. Al zou ze het haar dochter niet hebben toegegeven, toch wist Julia dat Allison een scher pe kijk op mensen had en dadelijk een persoon en zijn motieven tot op de bodem kon doorgronden. De vrouw zuchtte als zij bedacht, hoe onbillijk het leven tegenover haar was geweest. Met een dochter als Allison zou ze een schoondochter naar eigen keuze kunnen hebben gehad een goed, ge zeglijk en correct wezentje, waar iedereen zou hebben gezegd, dat Mark Kenzie er geluk mee had gehad. Eentje als Jane Markham, ginds uit MidslaHd. Beulah Fulton, in stille onwetend heid van dit alles, kwam voor haar bezoek aan de familie Kenzie. Zij was een lang meisje, dat zich rustig en ge makkelijk bewoog en niet verlegen was. Haar zachte huid had een warme, diepe olijfkleur, zodat hoe zij zich ook mocht vermoeien, zij er nooit uitge put uitzag. Haar haar was donker en enigszins hard Als zij het dadelijk 's morgens opmaakte, bleef het de he le dag goed ziten. Haar ogen donker en expressief, waren haar grootste be zit. Zij had de gewoonte degeen, met wie zij sprak, open aan te zien, met 'n blik die de spreker vertrouwen gaf. Wie ook met Beulah Fulton praatte, voelde op dat ogenblik, dat hij erg belangrijk was en dat juffrouw Ful ton dat inzag. In het bijzonder voelden de mannen zich tot haar aangetrokken, hoewel er geen spoor van coquetterie aan haar was Zelfs Erza Dowlin, die uitmuntte in critiek tegenover vrouwen, kon geen fout bij haar vinden. Een na tuurlijke spontane warmte straalde van haar uit. Ze lachte dikwijls, met zulk een echte en ongeveinsde vrolijk heid, dat haar lachen alles goed en gelukkig deed schijnen. Oude Dade was evenmin in staat het te verklaren als Mark het was ge weest toen zij er over spraken, maar toch wist hij dat de jongen gelijk had gehad, toen hij zei dat het meisje op Ellie leek. Hij voelde zich dadelijk tot haar aangetrokken. Eerst had hij haar opzettelijk gadegeslagen. Hij was overtuigd dat zij een soort houding zou aannemen, met de bedoeling de mensen hier gerust te stellen en in druk te maken op hen, die openlijk onderzochten of zij de geschikte vrouw was voor Mark Kenzie. Haar moeder was dood. Haar vader was predikant; op het ogenblik was hij niet erg goed. Zij had een broer en een zuster, lie allebei waren getrouwd en op „kleine boerderijtjes" leefden. Ieder had twee kinderen, en soms hadden zij „nogal moeilijke tijden, want u weet hoe het met het boerenbedrijf gaat". Zij had in vele plaatsen gewoond, allemaal kleine, „U weet hoe dat is met predi kantsfamilies De oude man erkende de volkomen eerlijkheid achter ieder woord, dat zij zei. Als een van de Kenzies ooit naar Illinois zou gaan om de details na te gaan, zouden zij alles precies zo vin den als het meisje het had afgeschil derd. Teveel mensen maakten grote ophef van hun families, zodat later, als de feiten aan het licht kwamen, alle betrokkenen in moeilijkheden kwamen. Niet aldus Beulah. Al deze dingen waren prijzenswaar dig in het meisje, maar zij waren niet de reden voor haar gelijkenis met El lie. Dade, die zich inspande om er achter te komen, ontdekte ten laatste de oorzaak. Het was haar volkomen vrouwelijkheid, in de beste zin van het woord. Mannen voelden een ab soluut, maar geheel mannelijk, respect en een grote bewondering voor haar. (Wordt vervolgd). e 12 bestrijdt rheumatische ontste kingen en werkt snel pijnstillend. Met R 12 is het mogelijk het voor een doeltreffende behandeling van rheuma tiek benodigde aantal tabletten zonder bezwaar in te nemen. Het preparaat werkt snel, daar de actieve stof in een korte tijd in het bloed wordt opgenomen en daar zon der onaangename of schadelijke neven verschijnselen de ontstekingshaarden bestrijdt en de ziektekiemen langs na tuurlijke weg uit het lichaam verwijderd R 12 wordt aanbevolen tegen spier-, zenuw- en gewrichtsrheumatiek, ischias, spit, lumbago, verkoudheden en pijnen* Kuurverpakking, inh. 48 tabletten, Gld3.20. Verkrijgbaar bij apotheker» en drogisten* VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Bartok-herdenking. 7.15 Dt discussieclub. 7.30 Words and Music. 7.40 „Vandaag". 8.15 Wij hebben één woord voor de wereld. 8.50 Zendingsvragen. 9.10 Piano-duo 9.30 Estrellita. 9.50 In de schaduw van Mos kou. 10.00 Omroeporkest. 10.45 Avondoverden king. 11.15 Boston-orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.20 Doris Day zingt. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Lezing. 7.15 Trio X.IJ.Z. 7.30 Voor de jeug'd. 8.05 Op de kor rel. 8.15 Promenade-orkest. 8.50 „De Adelaar", hoorspel. 10.10 Strijkkwartet. 10.40 Klankbeeld, 11.15 Orgelspel. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - 8.15 Pluk do dag. 9.00 Moeders wil is wet. 9.40 School radio. 10.00 Concerto grosso. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Orgelspel. 11.00 De Zonnebloem. 11.15 Schoolradio. 12.03 Orkest. 12.33 Ha waiian Serenaders. 1.20 Symphonie-Orkest. 1.35 Piano-recital. 2.00 Promenade-Orkest. 2.45 Tussen de bedrijven door. 2.30 Zangrecital. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Vocaal Ensemble. 5.00 Het Radio-jeugdjournaal. 5.30 Disco-noviteiten. 5.50 Regeringsuitzending. 6.00 Ensemble. 6.30 De vierde loonronde. 6.45 Leger des Heils- kwartier. 7.15 Levensvragen. 7.30 Venus and Adonis-suite. 7.40 „Vandaag". 8.05 De Gild© viert steravond. 10.00 Piano. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Kerkkoor. 10.45 Avondover denking. 11.15 Avondconcert. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7 8. 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Gram.- muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Richard Tau- ber. 9.30 Arbeidsvitaminen. 10.30 Korte ge sprekken. 10.35 „Croon-crew". 10.50 Kleuter tje luister. 11.00 Opera-fragmenten. 11.45 Jeugd van Nederland. 12.00 The Avroleans. 12.38 Pierre Palla. 1.15 Hugo de Groot. 1.45 U kunt het geloven of niet. 1.50 Walsliedjes. 2.00 Met naai en schaar. 2.30 Zangen en legenden van de Hebriden. 3.00 Klimop. 4.00 Van vier tot vijf. 5.00 Avro-kaleidoscoop. 6.15 Tafeltennissen. 6.20 Sport. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Theater-Orkest. 7.25 Een lied en een vleugel. 7.45 Diëtisten. 8.15 Philharmonisch- Orkest. 9.15 „Tranen over Johannesburg'", hoorspel. 10.15 Teddy en Max. 11.15 Sport. 11.30 Gram.muziek. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.10 Verz.progr. 10.00 Orgel. 10.30 Banjo-Ensemble. 11.00 Dagboek. 11.15 BBC West of Engl. Light Or chestra. 12.00 VI. Br.: Liedjes. 12.15 Sweet and Soft Players. 1.15 Piano. 1.30 Gram. 1.45 Vervolg piano. 2.00 Muziekgeschiedenis. 3.00 Eng. L.P.: Salonorkest. 3.30 VGO: Liedjes. 340 Eng'. H.S.: BBC North. Orchestra. 4.45 Eng. L.P.: BBC Schots Var.-orkest. 5.30 Mas- queraders. 6.00 Macpherson. 6.15 Hoorspel. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Eng. L.P.: Verz.progr. 8.00 VI. Br.: Verzprogï. 9.00 Klankbeeld. 9.30 Nieuwe gram.plgten. 945 Actualiteiten. 10.10 Fr. Br.: Dansmuziek. 11.05 Gram. LIJN IV: 8.10 Concert. 9.00 VI. Br.: Gram. 10.00 Lux.: Ménage et Musique (VI.). 10.30 VGO: Feuilleton. 10.45 Verz.progr. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Opera-programma. 12.00 Gram. 12.15 Eng. L.P.: Mil.-orkest. 1.00 BBC Midi. Light Orchestra. 1.45 Voor de kinderen. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Fr. Br.: Werken van Handel. 4.15 Lux.: Gram. 4.30 Fr. Br.: Viool. 3.50 Gram. 5.00 Ber. 5.10 Dansmuziek. 6.00 Voor de soldaten. 6.30 Volksmuziek uit de 18e eeuw. 6.45 Causerie. 7.00 Omroep orkest. 8.00 Béromünster: Orkestconcert. 8.30 Eng. L.P.: Orkest Cordell. 9.00 Welsh Rarebit. 10.15 Topic for to-night. 10.20 Silvester. 11.00 Voordracht. 11.15 Rio Tango-orkest. Maak Uzelf niet wijs, dat kort ademigheid „Nu eenmaal bij Uw gestel hoort!" Neem het snel werkende, verzachten de middel,dat het taaieen gevaarlijke slijm oplost: AKKERS

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5