Zware Hoest 3 ONTSTOKEN HUID DÉBRALINE PUROL Sport in 't kort Kettmann hoort veertien jaar tegen zich eisen e1950- oed be- gen dat louden. DEN Export van groente in gevaar Adviesbureau voor oorlogsschade gesticht Indonesiërs bekennen dat de strijd op Ambon zeer moeilijk is Pim, Ram en Pom als schatgravers Soldalen varen thuis DAGE xxxxxxxxxx Amerika en Europa's defensie Het Radioprogramma V 9 sparen ;n won- arzaam- t dit in ai weer bt. 3KEN te KROM- mogelijke indienat* SCHOOLD rK PERSONEEL ar voor de hier ,G. >t 12 uur bij de loofdstraat. A.LKMAAR, vraagt OPSTEK PSTER. an 78 uur. «foefcfe- ue zijn lucht jrende Onbe- en <e hap rookte ✓reden kworst landse bij het Ickerl 0OUW? AIS MEM ■NP STEL MEN- DIE 80VEN0IEN TTI N0& IN T VtR HEBBEN.. Nazi-uitgever voor zijn rechters Jk heb met 't nationaal- socialisme afgerekend Veertien jaar gevangenisstraf is door de kamer der Amsterdamse rechtbank geëist tegen George W. Kettmann, die tjjdens de bezetting di recteur van de Amsterdamse Keur- kamer en hoofdredacteur van het blad „De Misthoorn" is geiveest. De pres taties van deze heer waren ook niet zo bjjzonder fraai. Hij gaf o.m. een vertaling van Hitlers Mein Kampf in een groot aantal exemplaren uit en publiceerde gedichten en brochures, die zich onderscheidden door een fel anti-semi tisme. Smelt, om de prikkeling te verlichten, het slijm los te maken en het hoesten te verzachten, een weinig VapoRub in kokend water en adem de medicinale dampen in. Voor het slapen gaan keel, borst en rug flink met deze zalf inwrijven. (Vervolg van pagina 1) Maar ook Duitsland heeft een goed bouwjaar gehad. In exportkringen vreest men, dat de Duitse autoriteiten zoeken naar een vorm van protectio nisme, die anders is dan de vroegere tolmuren, maar overigens hetzelfde effect sorteert. Sommige exporteurs blijven hoopvol naar Den Haag blikken en zeggen optimistisch, dat het wel weer recht zal komen. Anderen daar entegen zou het niets verwonderen, wanneer de vooroorlogse situatie weer terugkeerde, dat Nederland van de langste tot de kortste dag weinig kans zou maken voor de afzet van zijn voor onze streken zo belangrijke gro ve producten. Maandag was er op de veilingen ln Noord-Holland nog weinig terugslag te bespeuren van de maatregel, dat de kantoren geen machtigingen meei afgaven voor uitvoer naar Duitsland. Zelfs niet in BovenkarspelGroote broek, dat vorige week nog ruim hon derd wagons bloemkool (586 ton) naar Duitsland afzond. „Maar Maandag is altijd een slappe dag," zei ons een deskundige. In ieder geval handhaaf den zich deze dag de prijzen. Het bin nenland kon de aanvoer gemakkelijk aan. Laten we hopen, dat de onderhan delingen van de regering, waarin ln het huidige stadium ongetwijfeld ook de Amerikaanse autoriteiten betrok ken zullen worden, de verwachtingen van somber gestemde lieden de bodem in slaan en dat overigens Belgie, dat vorige week ongeveer vijftig ton bloem kool voor zijn doen een behoorlijk kwantum kon opnemen, een be hoorlijke compensatie zal geven voor het gemis van Duitsland op de markt. Eerbewijzen tijdens konink lijk bezoek aan Engeland Wanneer Koningin Juliana en Prins Bernhard in de tweede helft van deze maand hun officiële bezoek aan Enge land brengen, zal hun hetzelfde eerbe wijs ten deel vallen, dat ook aan Vin cent Auriol, de president van Frank rijk is gebracht tijdens zijn reis naar Londen. Zo zal een smaldeel van de Britse marine de Jacob van Heems- kerck tijdens zijn overtocht over de Noordzee escorteren. Eenheden van de Britse land-, zee- en luchtmacht zul len de afzettingen verzorgen langs de weg tussen het Victoriastation en Buckingham-Palace. F' Aangenomen wordt, dat de Koning en Koningin van Engeland aan hun Bgasten een banket zullen aanbieden, dat door deze zal worden beantwoord met een feestmaal. De president van de bijzondere ka mer, mr. B. de Gaay Fortman, las bij het begin van deze zitting een lange reeks citaten uit boeken, door de Keurkamer verspreid, en uit gedich ten, door Kettmann geschreven, voor en kwalificeerde al deze pennevruch- ten ten slotte als „kolder". „Als ik dit alles hoor voorlezen, ben ik verbaasd, dat ik dit alles heb ge schreven," antwoordde Kettmann hier op. „Het is mij, of dit in een ander le ven is gebeurd". Hij zei, met het na- tionaal-socialisme geheel te hebben af gerekend. De president vond dit een wel wat al te gemakkelijk uitspraak na al wat de Joden aan leed is over komen temeer, omdat verdachte hieraan mede schuldig is. Uitvoerig werd voorts het feit be handeld, dat verdachte als correspon dent naar het Oostfront ls gegaan. Hij zette uiteen, dat dit noodzakelijk was geworden als gevolg van een ru zie met Mussert. Deze was hem ko men te staan op royering uit de NSB en uit de Germaanse SS, zodat verd., om toch als publicist 'werkzaam te kunnen blijven, geen andere mogelijk heid zag dan dienstneming in Rus land. De officier van justitie, mr. G R. Nubé, heeft in zgn requisitoir uit voerig gewezen op de noodlottige in vloed, die verdachte als uitgever, als dichter en als publicist heeft gehad. Hij achtte veertien jaar gevangenis straf een juiste waardering voor deze misdrijven. De verdediger, mr. J. D. A. Viski', uit Haarlem, zag verdachte meer als dichter dan als politicus. Landbouwers kunnen hulp en bijstand krijgen (Van onze Haagse redacteur) De Stichting voor de Landbouw heeft een adviesbureau voor oorlogs schade opgericht ten behoeve van de landbouwers, die door de oorlog ge troffen zijn. De ingewikkeldheid van de bestaan de regelingen maakt het dringend ge wenst, dat de getroffenen kunnen be schikken over eigen betrouwbare en volledige deskundige adviseurs. In som mige provincies werkt het advies bureau reeds, in andere zal dit binnen kort het geval zijn. De getroffene zal zich tot de advi seurs kunnen wenden om voorlichting, raad en bijstand. De Stichtingsadvi seur in de provincie zal hem zo nodig gen houden. Deze zal hem zo nodig wegwijs maken in de zaak waar het om gaat, en desgewenst zal hij hem ook" helpen bij het zoeken naar een oplossing uit de moeilijkheden. Wanneer verschil van mening tussen getroffene en overheids-ambtenaren bestaat, zal de adviseur de getroffene ter zijde staan om te trachten het be staande misverstand uit de weg te rui men. In gevallen tenslotte waarin het de adviseur niet mogelijk zal zijn bestaan de misverstanden aan de zijde der ambtenaren door overleg weg te ne men, zal de adviseur der Stichting de getroffenen op dier verzoek ter zijde staan bij het indienen van zijn bezwa ren bij de Minister of het Scheidsge recht voor Oorlogsschade. Het Hof heeft ingaande heden veertien dagen halve rouw aangenomen in verband met het overlijden van Ko ning Gustaaf V van Zweden. De regering van Indonesië heeft thans ongeveer 5000 man troepen en grote hoeveelheden materiaal naar Ambon doen verschepen ter ondersteuning van de APRI. Sedert 28 September zjjn aan de Noordkust van Ambon reeds 6000 man APRI-troepen ontscheept. Ondanks het stilzwijgen van de Indonesische regering .over de werkeljjkc situatie, maakt men er in welingelichte Indone sische kringen geen geheim van, dat de APRI-troepen een zware strijd tel voeren hebben. Op 14 km. afstand van de stad Amboina hebben de Ambon- nezen een twee kilometer lange stelling ingericht, die als onneembaar wordt beschouwd. derden slachtoffers zijn in deze streek gevallen, zowel door de guerrilla-acties als door de zuiveringsactie van het leger, zo werd verder vernomen. Op bestuursgebied' heerst een ware chaos. In het binnenland werden hon derden woningen in brand gestoken,' terwijl tientallen ambtenaren en be stuurders van de zelfbesturen de land - schappen zijn vermoord. Feitelijk functionneert er slechts één bestuurs apparaat: dat der stadsgemeente Ma kassar. Vijfduizend man verse troepen onderweg Naar het schijnt, hebben de Am- bonnese leiders hun volgelingen hulp door Nederland. Australië en zelfs de Verenigde Staten beloofd. Daar het eiland volledig geïsoleerd is. laten de Ambonnezen zich ter plaatse doden en wijken nimmer, hopend op de hulp van buitenaf. De verliezen van de A.P.R.I. bij de actie op Ambon kunnen worden ge schat op 300 man, die van de strijders van de Zuid-Molukken op 600. aldus deelden van Ambon teruggekeerde APRI-officieren aan Aneta mede. Ze gaven verder als hun mening te ken- nen, dat na het bezetten van Ambon, rust en orde nog niet zullen zijn her steld. De troepen van de Zuid-Moluk- ken trekken zich na een nederlaag terug in de bossen en bereiden een guerrillastrijd voor. De teruggekeerde officieren noemden de strijd „zeer moeilijk", daar de rebellen betere posi ties innemen en beter zijn getraind dan de APRI-troepen. Bestuurs-chaos op Z.-Celebes. De bevolking van Zuid-Celebes wordt herhaaldelijk het slachtoffej van de strijd tegen de guerrilla. Hon- Nederlandse beiaard voor Brazilië gereed gekomen Bij de N.V. Nederlandse Klokken gieterij Eijsbouts Lips te Asten in Noord-Brabant is de beiaard, be stemd voor een Rooms Katholieke kerk te Sao Paulo in Brazilië, ge reedgekomen. Het carillon bevat 47 klokken, die in gewicht variëren van 10 tot 1400 kg. Op de foto ziet u links: een overzicht van de bei aard; op de voorgrond links het automatische speelwerk; rechts het torenuurwerk. Rechts: het monteren van de verbindingsdraden. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Voorthuizen, vacature I. Schippers: W. Vroegindewey te Huizen (N.H.) Aangenomen naar Huizum (Evangelisatie)' vac. J. Wassenaar: J. Pettinga te Oostermeer; naar Bennebroek: H. S. J. Kalf te Amsterdam-West. Aange nomen de benoeming tot bijzonder hulp prediker te Oosterwijk (ZH)W. G. G. van Voorthuizen, woonachtig te Zeis1. Gereformeerde Kerken. Bedankt voor OostkapelleP. v. d. Schaaf, res. leger-predikant te Epe. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.). Beroepen te MurmerwoudeC. Trimp, candidaat te Amstelveen. Aan genomen naar RoodeschoolH. Vene- ma te Maastricht. Christ. Gereformeerde Kerken. Tweetal te BaarnJ. G. van Min nen te Huizen (NH) en M. S. Roos, can didaat te Naarden; te ScheveningenM. S. Roos, cand. te Naarden en M. Baan te Dordrecht; te Zwijndrecht: M. S. Roos te Naarden en P. de Smit te Zeist. Be dankt voor Doesburg: H. Visser te Sassenheim. DE SYRISCHE GENERAAL HINNAWI DOODGESCHOTEN Generaal Sami Hinnawi, de leider van de staatsgreep tegen het Syrische staatshoofd Hoesni Zaim, is Maandag bij een tramhalte te Beiroet doodge schoten. De dader was Ahmed Barazi, een neef van de voormalige premier Mohsin Bey Barazi, die in Augustus op bevel van Hinnawi was terechtge steld. Partij van de Arbeid wil de Boycot van Spanje handhaven I1' Het bestuur van de Partij van de i'Arbeid heeft in zijn Zaterdag gehou den vergadering een resolutie aange nomen, waarin het er bezwaar tegen maakt, dat bü de Algemene Vergade ring der VN thans een voorstel aan hangig is, strekkende tot intrekking - van de in 1946 tegen Spanje genomen .1 maatregelen. Het is van oordeel, dat de vervolging van andersdenkenden in dit land nog steeds doorgaat en dat Lelke concessie aan Franco zou neerko- men np goedkeuring en versterking van zijn regime en op verzwakking van de kracht der democratieën. Wordt Spanje een democratie, dan moet er met dit land op economisch en militair terrein onverwijld nauw Worden samengewerkt. Amerikaans visum voor een communist De V. S. hebben besloten Georges Fischer, geaccrediteerd vertegenwoor diger van het onder communistische leiding staande Wereldvakverbond bij de V. N., een inreisvisum te verlenen. Het visum was tevoren geweigerd. De leden van de Nederlandse bios coopbond hebben besloten Cinetone studio's voor zover nodig ter beschik king te stellen voor televisie doelein den. Amarapora (rep) Djakarta-Rotter dam passeerde 28 Oct. Perim. Empire Brent (rep) Djakarta-Rot terdam pass. 29 Oct. Str. Sunda. Otranto (rep) Djakarta-Rotter dam pass. 28 Oct. Tunis. 29. Nu Pim, Pam en Pom hun doel eens voelen!" En Pam steekt ook zijn bereikt hebben, kunnen ze het zelf poot door het gat. Met hetzelfde resul- bijna niet geloven. Voor hen op de taat! Hij haalt een handvol dubbeltjes grond liggen een paar dubbeltjes, die naar buiten. „Zou die rover allemaal Pom door het gat naar buiten heeft dubbeltjes gespaard hebben?" „Ik weet gehaald. „Dit zijn dubbeltjes die de het niet", antwoord Pim. „Maar laten rover hier natuurlijk verborgen heeft", zegt Pim met eerbied in zijn stem. En wij hebben de schat van de rover ont dekt! „Ik kan het eenvoudig niet gelo ven", roept Pam. „Kom, laat mij ook we proberen het gat wat groter te ma ken. Dan kunnen we het zelf zien' Enhoewel ze erg moe zijn en het ook al laat geworden is gaan de hond jes door met hun werk. gxxxxxxxxx X X X X X X DOOR LOULA G. REDMAN xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 32) Virgie was zestien, een leeftijd waarop vele meisjes die zij kende al getrouwd waren met brutaalkijkende jongens en bi] hun familie inwoonden. Violet Sawyer, die de vorige winter „in moei lijkheden" was gekomen, was net even oud als zij. Het was niet dat zij te jong was om te vrijen; dit was juist een van do verschillen van Jim met anderen, dat hij zag, zelfs duidelijker dan zijzelf, wat hun toekomst zou zijn. In Bottoms stond je dicht bij de werkelijkheid, zodat je wist waar „gescharrel" toe leidde. Of het voerde tot een huishouden, vuil en onzeker en hachelijk, of het bracht je in „moeilijkheden". Geen van beide dingen wilden ze. De lente, sprankelend en vol beloften, ging over in een hete en abnormaal dro ge zomer. Als het zo was, dan kochten de hooglanders niet veel vis, wat moei lijke tijden betekende voor de mensen in de Bottoms. De magere tuinen schrom pelden weg, en het voedsel, altijd al schaars ,werd minder dan ooit. Vliegen zwermden de huizen binnen, die weinig horren bezaten. Het water werd laag in de putten. En de mensen werden ziek. De ziekte echter van Dulcie, Virgie's zuster, was niet de koorts. Toen ze erg groen werd om» haar mond op een morgen aan het ontbijt, keek haar moeder haar met een vlugge, scherpe blik aan. „Ik geloof dat je jezelf in moeilijk heden hebt gebracht," zei de vrouw met effen stem. Dulcie ontkende niet. „Het is die Milt Philips, denk ik". Nog zei Dulcie niets. „Ik denk dat je vader vandaag naar Milt toe zal gaan," vervolgde vrouw Wrather, de stem, die gewoonlijk schril en klagend was, nu vlak en koud. Ter wijl zij naar haar luisterde wist Virgie nu zeker, dat vrouwen in de Bottoms zich die dingen aantrokken. Haar harten draaiden om in haar lijf als zulke dingen gebeurden, precies als ja, precies als het bij Mevrouw Kenzie zou gebeuren, wanneer zoiets aan haar dochters zou zijn overkomen. Maar de vrouwen in de Bottoms konden het niet laten merken dat zij het zich aantrokken. Als je ooit de druk van je last erkende dan zou die je vermorzelen. Dulcie en Milt trouwden de volgende dag. Dulcie was even zeventien en ook Milt was ongeveer zo oud. Natuurlijk had hij geen werk en geen onderdak voor haar, zodat zij introkken bij de Wrathers. Dat werd negen mensen in vier kamers. De hitte straalde op het huis, maakte het tot een oven En er kwam maar geen verandering. Dulcie kreeg koorts en de mensen waren zo druk met hun eigen zorgen, dat ze geen tijd hadden om verdere aan Duld Wrather te denken. Dokter Burgess kwam in de Bottoms naar de zieken zien. Omdat er geen geld was om hem te betalen en er ook nooit enig geld zou zijn om hem te betalen, behandelde de mensen hem met uit dagende scherts of met kruiperige dankbaarheid. Vliegen zoemden rond in de kamers waar de zieken lagen. Een gemengde stank van rotte groenten, van de rivier, van dieren, die te dicht bij het huis waren ondergebracht, vervulden de lucht. Soms kon de dokter helpen. Soms ook niet, en dan trok een van de zielige begrafenissen van de armen over de heuvels naar de stadsbegraafplaats. Er was geen waardigheid bij dit sterven. Virgie en Jim zagen weinig van elkaar deze zomer. Virgie's moeder was ziek en ook twee van de jongere kinderen. Dulcie kon helemaal niet helpen; Vir gie had alleen de strijd te voeren tegen de hitte en de vliegen en het vuil Wan neer het te erg voor haar werd, ging ze een wandeling maken, klom ze op de top van de heuvel, die uitzicht gaf op haar huis. Ze zag de verdorde tuin. Haar bloemen waren dood. Een tijd lang had zij ze in leven gehouden door ze te begieten, maar toen het water zak te was zij er mee opgehouden. Het was Franse en Belgische ploeg zijn gewijzigd - Karei v. d. Meer tluit oefenwedstrijd van Nederl. elftal Wegens het niet beschikbaar zijn van enkele spelers wegens verwondin gen of anderzins is de Franse ploeg voor de wedstrijd tegen Belgie op Woensdag, 1 November in het Stadion van Colombes op verschillende plaat sen gewijzigd. Hetzelfde geldt voor het Belgische team dat Voussure (Racing Brussel) en Van Steelant (Nicolaas) moet missen, met het gevolg dat Anoul (F C Luik] als links-back wordt opgesteld en de voorhoede geheel veranderd is. De ploegen verschijnen in de volgen de opstelling: Frankrijk: doel: Ibrir (Toulouse); achter: Garriga (Bordeaux) en Mar- che (Reims); midden: Arnaudeau (Sta de Francais), Lamy (Racing Parijs) en Scotti (Marseille); voor: Strappe Rijs- sel), Kargu (Bordeaux), Baratte (Rijs- sel), Flamion (Marseille) en Doye (Bordeaux) is lelijk en pijnlijk. Maak een einde aan Uw kwaal door Uw huid te betten met de genees- j krachtige, sterk desinfecterende j HET HUIDGENEESMIDDEL MET „DIEPTEWERKING" Volgens Paul Griffith, de Ameri kaanse assistent-minister van buiten landse zaken, zal het aantal Ameri kaanse soldaten, dat naar Europa wordt gezonden, afhangen van de vraag of Westduitse troepen in de At lantische defensie worden opgenomen. Amsterdamse tramtarieven worden hoger Burgemeester en Wethouders van Amsterdam zullen dezer dagen een voorstel aan de gemeenteraad doen tot wijziging van de tramtarieven. Zij willen de ritprijs verhogen tot 15 cent; iedere rit zal recht geven op overstappen. Men kan echter kaarten voor vier ritten krijgen voor vijftig cent. zodat iedere rit dan op 12% cent komt. Ook de lijnabonnementen worden verhoogd en wel met 11 pet. De vroegritkaarten echter zullen, ook in de toekomst, 75 cent per week blij ven kosten. De verhoging zal waarschijnlijk niet vóór 1 Januari a.s. ingaan. Wordt ambassadeur der VS te Praag teruggeroepen? De Amerikaanse regering zou de terugroeping overwegen van haar am bassadeur te Praag en hem door een zaakgelastigde willen vervangen. In Mei j.l. werd het personeel van de Amerikaanse ambassade verminderd tot 12 personen, omdat diverse perso neelsleden van de ambassade van spion- nage werden beschuldigd. echter niet om het tekort aan water dat zij ermee ophield. Zij had naar de rivier kunnen lopen en emmers met dik mod derig water kunnen meebrengen, indien zij het werkelijk had gewild. De reden waarom zij het niet deed, was, dat de bloemen een symbool voor haar waren geweest, een symbool voor het uitzon derlijke in haar en Jim. Nu wist zij dat er nooit iets tussen hen kon zijn, dat zou verschillen van het levenspatroon waartoe zij dóór geboorte waren voor bestemd. Zij was gek dat ze het ooit had geloofd. Nadat zij de bloemen in de lente had den gezaaid had ze schitterende plannen gemaakt. Zij wou de hogere klassen doorlopen dat zou twee jaar duren. Zij zou hard leren, hulp krijgen van de onderwijzers om juist te leren praten, zich goed kleden, en keurig en zindelijk het huishouden doen. Dan, als Jim en zij waren getrouwd, zou ze de dingen op de juiste wijze weten te doen, en niet op de armoedig-vuile, inefficiënte ma nier. die de enige was, welke de Bot- tom-vrouwen kenden. Nu realiseerde zij zich somber, dat zij niet meer naar de hogere klassen zou gaan. Die waren niet voor haar. Niets was voor haar. Zij had geen kleren om aan te trekken en er was geen geld om deze te kopen. Er werd geen vis gekocht en de tuinen gaven geen opbrengst. Tenzij het spoedig zou gaan regenen, zouden er geen meloenen zjjn. (Wordt vervolgd Belgie: doel: Meert (Anderlecht); achter: Vailliant (Anderlecht) qn Anoul (F C Luik); midden: Van der Auwera (R C Meehelen), Carre (F C Luik) en Mees (Antwerp FC); voor: Lembe- rechts (F C Meehelen), Freddy Cha ves (La Gantoise), Mermans (Ander lecht), Albert de Hert (Berchem Sport) en Coppens (Beerschot). Na de voorwedstrijden heeft de Nederlandse Biljartbond de volgende spelers aangewezen, die op 9. 10, 11 en 12 November in Den Haag zullen deelnemen aan de finale van het kam pioenschap van Nederland eerste klas se groot biljart anker cadre 47/2: Ph. J. Beekman (A'dam), J. A. Ei- chelsheim (R'dam), J. H. de Jong (Den Haag), P. Kruithof (Barendrecht)S. van Lochem (A'dam), A. Mol (A'dam), C. van Oosterhout (R'dam) en Ph. Schmidt (A'dam). Voor de oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen de Athenian League, welke op Woensdag 1 November te Amsterdam wordt ge speeld, is als scheidsrechter Karei van der Meer aangewezen. Als grensrech ters zullen fungeren C. Bronkhorst en D. van Male. Hoewel het verblijf van de Ne derlandse walvisvaarder „Willem Ba- rendsz" op Curagao slechts van zeer korte duur geweest is nog geen twee dagen heeft een elftal van de bemanning toch nog kans gezien een voetbalwedstrijd te spelen tegen een elftal van de marinê. Deze eindigde in een gelijk spel 11. Ruwe huid Ruwe handen Ruwe lippen VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en II uur. 6.15 Luchtmacht. 6.30 Piano-assortiment. 6.48 Sport. 7.15 Actualitei ten. 7.23 Sunset Rangers. 7.43 Potpourri. 7.52 Van het Binnenhof. 8.12 Trio. 8.45 Dogma verklaring. 9.00 Requiem. 10.35 Actualiteiten. 10.45 Avondgebed. 11.15 Kamermuziek. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich. 6.30 The Skymasters. 7.00 Paris vous Parle. 7.05 Les Gars de Paris. 7.30 Musicorda. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Bonte Dinsdagavond- trein. 9.30 Avro-allerlei. 9.35 Bel Canto. 10.00 Goede moed. 10.15 De étude als concertstuk. 10.45 Buitenlands overzicht. 11.15 Kamer muziek. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. - Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Ochtendbezoek. 9.35 Con cert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Sonatine. 11.15 Boer Hardeveld. 12.00 Dat wil ik nog eens horen. 12.33 De negen Zapakara's. 1.15 Me- tropole-orkest. 2.00 Kamermuziek. 3.00 Jeugd- concert. 3.45 Sans Souci. 4.15 Voor onze meis jes en jongens. 3.50 Piano-duo. 5.45 Regerings uitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Radio Volksuniversiteit. 7.15 De Discussieclub. 7.30 Groot Symphonie Orkest. 7 40 „Vandaag". 8.05 Kerkdienst. 9.30 Ge mengd koor. 10.00 In de schaduw van Moskou. 10.10 Gramofoonmuziek. 10.15 Posaunenchor. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondmelodie. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.25 Orgel spel. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Concert gebouworkest. 10.00 Schoolradio. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 De Vara jubileert. 11.20 Populair Nonstop. 12.15 The Ramblers. 1.15 Zeven mannen en één meisje. 1.45 Victor Symphonie-orkest. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kin derkoor. 3.20 Koksmaat Jan van Leeuwen. 3.50 Speel jij dit ook. 4.00 Vragen staat vrij. 4.30 De Regenboog. 5.00 Het stond in de krant. 5.30 Malando. 6.20 Sport. 6.30 Zangvereniging. 7.00 Overheid en burger. 7.05 Paul Godwin. 7.20 Dc golven van een nieuwe tijd. 8.05 De Vara vijf-en-twintig jaar. 8.30 Het moedige woord. 9.00 De opstandelingen. 10.00 Promenade orkest. 10.45 Dingen van de dag. 11.15 Gram.- muziek. RADIO-DISTRIBUTIEDIENST LIJN III: 8.05 Gram. 9.15 Omroep Sym phonie-orkest (om 10.15 klankbeeld). 12.00 Po pulaire muziek. 12.32 Sweet and Soft Players. I.15 Gram. 1.30 Voor de soldaten. 2.00 Vi valdi en Respighi. 2.30 Klassieke muziek. 3.00 Voetbalreportage Frankrijk—Belgie. 4.45 Orkest Kostelanetz. 5.10 Gram. 5.30 Gram. 5.45 Klan ken van Hawaii. 6.00 Fr. Br.: Gevar. muziek. 7.30 Gram. 7.50 Feuilleton. 8.00 Omroeporkest met pianosolist. 9.00 Actualiteiten. 9.15 Ethni- sche muziek. 10.15 Kwintet van Schumann. 10.45 Scarlatti. 11.05 Verz.progr. LIJN IV: 8.15 Majestic-orkest. 8:50 Lift up your hearts! 9.00 Fr. Br.: Kookpraatje. 9.10 Kamermuziek. 10.10 Verz.progr. 11.00 Orgel. II.30 Sextet Beaumont. 12.00 VGO: Gram. 1.00 Eng. H.S.: Gram. 1.25 Eng. L.P.: BBC Var.- orkest. 2.00 BBC Schots-orkest. 2.45 Voor de kinderen. 3.00 VGO: Symph. concert. 3.30 Gui taar en accordeon. 3.55 Gram. 4.00 Eng. L.P.: Orkest Leader. 4.30 Voor de soldaten. 4.45 Arb.-orkest. 5.15 Dagboek. 5.30 Ballroom Or chestra. 6.00 BBC North. Orchestra. 7.00 Bon nie Selbey Trio. 7.15 Kalundborg: DansorkesL 8.00 Symph.-orkest. 9.15 Gram. 9.30 Conoert. 11.05 Bemer Kamerorkest. 11.20 Orkest Sta- ptotoa.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5