Amerika gaat Dinsdag ter stembus „Veldslag" te Binnenwijzend Griekenland treurt om 28.000 geroofde kinderen Geen groie verschuivingen verwacht Behouden Democraten de meerderheid? Op de 38sfe breedtegraad Nieuw station voor Scheveningen Radio Dievenbende te Schagen ontmaskerd Woonschuit in Kolhorn centraal punt Bieten en melkbusdeksels als projectielen Raddraaier werd tot drie maanden veroordeeld Postzegels „Voor het kind" Vrijgezel let wel! ZATERDAG 4 NOVEMBER 1950 (Van onze correspondent te New-York). AAN DE VOORAVOND van de twee-jaarlijkse stembusgang houden in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden de Democraten 258 van de 435 zetels bezet de Republikeinen 110 en de Communisten welgeteld 1. Zes zetels zijn vacant, 'in de Senaat, die 96 zetels telt, huizen 54 Democraten en 42 Re- m.hlikeinen. Teneinde een radicale „ommekeer" in de beleidvoering van het "Kli publikeinep. Teneinde Huis en de Senaat te bereiken zou de Conservatieve Partij derhalve een; zetelwinst van 46 in het Huis en van 7 in de Senaat moeten boeken. In de! practijk zou een fractie minder dan deze mathematische cijfers hetzelfde effect hebben; beide partyen tellen „onafhankelijken" in hun gelederen, die weliswaar in grote ljjn Democratisch of Republikeins stemmen, maar er niet voor terugdeinzen bij bepaalde problemen lijnrecht tegen de partyprincipes in te gaan. De Democraten ondervinden de meeste moeilijkheden met hun Zuidelijk „onafhankelijken", die zich in de practijk vaak als Republikeinen hebben gedragen, afzonderlijk of in groepsverband, ver zekeren tegen doktersrekening en hospitalisatie. Verstrekkend zijn deze verzekeringen niet. De uitdrukking: „in Amerika is ziek zijn een luxe" is uiteraard overdreven, doch voor de financieel minder draagkrachtigen be vat zij een onweersprekelijke kern van waarheid. De medische wereld wijst onder de kreet „socialisme" alle staats inmenging van de hand; een meerder heid van de bevolking is voor staats inmenging op dit terrein, voorzover deze althans geen Britse allure aan neemt. Verwarrend -y althans in termen van pro en contra is een derde ele ment, dat bij deze verkiezingen van betekenis is: die binnenlandse strijd tegen het communisme. De enige con crete maatregel, die het huidig Con gres had getroffen is door de presi dent ad absurdum gevoerd en had ten gevolge, dat aan allerlei onnozelen en onschuldigen de toegang tot de V.S. werd bemoeilijkt. De schuld voor de eerder bij de Democraten dan de Re publikeinen; dit maakt het ondoenlijk om ook maar bij benadering aan te geven, welke partij bij de verkiezin gen van de verwarrende wetgeving het meest profijt zal trekken. Ten slotte doet zich als altjjd de zucht tot verandering voor als een wezenlijk verkiezingsprobleem. De Democraten hebben zich sedert 1932 in Washing- JN tegenstelling tot vorige jaren be waren de zieners en statistici, die uit de wijzigingen van het sentiment onder zorgvuldig geselecteerde delen der bevolking de téndens van de ver kiezingen plachten te voorspellen, een diep stilzwijgen. Gallup's Instituut voor Publieke Opinie publiceerde een reeks cijfers, die deed uitkomen, dat de Republikeinen dit jaar slechts 1% ten achter stonden bij- de Democraten onder hen, due nu reeds hadden besio ten op wie zij hun stem zouden uit brengen. Doch de verhouding 42%— 41'legde duidelijk het accent op de beslissende betekenis van de Z-g- „zwevende stemmen" van de 17%, wier besluit eerst valt op het ogen blik, dat zjj in de eenzaamheid van 't stemhokje geconfronteerd worden met het mechanisme van de stemma- chine. Een verdere complicatie, die prognosen moeilijk maakt, is, dat van de 93 millioen- stemgerechtigden 'n de V.S. minder dan de helft zich voor deelneming aan deze stembusstrijd heeft geregistreerd. Dat beide partijen om strijd verkondigen met een „over weldigende meerderheid" te zullen gaan strijken, is uiteraard niet meer dan één karakteristiek facet van de verkiezings-zenuwenoorlog. Uit het verloop van de verkiezingscampagne in die districten, waar de uitslag niet A priori vaststaat, zou men eerder moe tenten afleiden, dat er dit jaar geen sprake zal zijn van lawine-achtige overwinningen, maar veeleer van krappe stembuszeges, waarbij men aan de huidige Regeringspartij de beste papieren moet toekennen. President Truman is er n.l. in geslaagd gedu rende de afgelopen maanden verschil lende lekken in het schip van staat te stoppen. De vervanging van zijn voor malige Minister van Defensie, Louis Johnson, door George C. Marshall heeft er veel toe bijgedragen het wan trouwen in het militair beleid te eli mineren. De Republikeinse partij had gehoopt munt te kunnen slaan uit 't feit, dat Amerika niet paraaf „>y as op het ogenblik, dat de Koreaanse oorlog uitbrak. De onbetwiste militai re overwinning aldaar heeft niet al leen deze beschuldiging krachteloos gemaakt, maar verijdelt tevens alle vrees voor een verdere vermindering van Amerika's bewapening. Overheids maatregelen der laatste weken: het inlijven van recruten, het reserveren van grondstoffen en materialen voor de oorlogsindustrie zijn tastbare be wijzen voor deze nieuwe koers. Dit laat de Republikeinen uiteraard ruim baan voorzover zij het Aziatische be leid van de regering (dat in Yalta schipbreuk leed en nog steeds vrij stuurloos over de wateren van de Stille Oceaan drijft) willen becriti- seren. Maar de overgrote meerder heid der bevolking gaat dit probleem te ver en te hoog. Het Aziatisch be leid is een uiterst concreet en acuut vraagstuk, maar de grote massa kan dat ondanks de gebeurtenissen in Ko rea) niet in dat licht zien. Daardoot blijft derhalve de grote lijn van Ame rika's buitenlandse politiek als ver- kiezings-twistappel buiten schot. Binnenlandse kwesties beheersen het verkiezingsbeeld. De voornaamste daarvan is de levensstandaard ditmaal gekenmerkt door het probleem van de inflatie. Truman heeft tot dusver zorgvuldig vermeden over een loon stop te spreken, hetgeen stemverlies uit arbeiderskringen voorkomt. De in voering van beperkingen, wat betreft aankopen op afbetaling, treft de fi nancieel minst draagkrachtige klas sen echter rechtstreeks. Waar men vroeger uit de toonzaal een nieuwe auto kon wegrijden op vertoon van één dollar en een verklaring dat de ko per vast emplooi heeft, moeten er nu enige honderden dollars contant worden neergeteld. Over die gehele linie komt dit in feite neer op een begunstiging der kapitaalkrachtige bevolking hetgeen tot onverholen protesten leidt van arbeiderszyde, voor wie de inflatie reeds (door ho gere levensmiddelenprrjzen en ver zwaarde belastingen) een behoorlijk gat in de loonsverhoging sloeg. Naar verplichte medische ver zekering? yEGLN'OVER het netto stemverlies voor de regering, dat als gevolg van deze ontwikkeling verwacht moet worden, staat stemmenwinst bij hei duel tussen verderstrekkende sociali satie versus het Republikeinse stand punt van particulier initiatief. Het felst woedt deze stryd, waar het de verplichte medische verzekering geldt waarvan Truman voorstander is en die door de Republikeinen en de ge organiseerde medici bitter wordt be streden Het Nederlands systeem van ziekenfondsen is in de V.S. nagenoeg met bekend; men kan zich vrijwillig, ton kunnen nestelen en vastklampen. Volgens sommigen is verande, noodzakelijk „alleen al om het o i- kruid uit te wieden, dat geduren ,e deze periode onbelemmerd voortwoe kerde". Doch anderen, welbewmst dat het verlangen naar een ommekei r steeds een van de pijlen op de boog der oppositie is, herinneren er aan, dat het machtige bloc van arbeide.s en boeren, wier positie gedurende de afgelopen achttien jaar aanzienlijk vooruit is gegaan, een geducht schild vormt, dat de zittende regering voo; ernstige kwetsuren beschermt. Geen radicale ommekeer fRACHT men de grootste gemene de- Ier van al deze binnenlandse pro blemen te vinden en gaat men het ef fect daarvan op de huidige partij-ver houding na, dan moet men welhaast concluderen, dat de verkiezingsuitslag eerder zal leiden tot verschuivingen in de verhouding dan tot een radicale ommekeer. Treffend is echter, dat al deze na tionale kwesties ditmaal over geheel Amerika de plaatselijke problemen naar de achtergrond hebben gescho ven. Dit is slechts bi) uitzondering 't geval geweest. Want doorgaans was een plaatselijk persoonlijk duel tus sen twee candidaten, of een corrup tie-affaire, voortrekkerij, een districts- belang of een partij-politieke ma noeuvre de voornaamste materie waarop candidaten zich in de verkie- zingsweken plachten te storten. Er zijn uiteraard ook nu de plaat selijke schandalen, die met vette kop regels in de bladen worden gepubli ceerd. Maar zij zijn vrijwel overal on dergeschikt gemaakt aan de problemen waarvoor de gemiddelde, fatsoenlijke, intelligente Amerikaan zich in deze maatschappij gesteld ziet. Dit is ze ker een weerspiegeling van de ver ruiming van de politieke horizon van de Amerikaan; het is een aanwijzing; dat op 7 November een rijpere gene ratie naar de stembus zal gaan, wier verkiezingsmoraal aanzienlijk gestegen is in verhouding tot voorafgaande jaren! (Van onze Haagste redacteur). ^AN de vooravond van de herdenking van het feit, dat tien jaar geleden de Italiaanse fascisten Griekenland bin nenvielen, een feit, dat nog altijd in het moderne Hellas herdacht wordt, heeft de Griekse Gezant in de Residentie, de heer Nicolas G. Lély, ons getuigd van zjjn grote bewondering voor het Neder landse volk, waarvan hij, de dichter- schilder, de culturele en sociale uitin gen met nauwgezetheid volgt. (Zelf werd hy als amateur-schilder juist Vrij dag bekroond door het Haagse Genoot schap Artificia voor zijn inzending van fijnzinnige etsen!). Tien jaar geleden is het Griekse Volk als één man opgestaan en heeft zich te weer gesteld tegen de fascistische hor den, die zijn vrijheid en onafhankelijk heid bedreigden. Binnen een maand was de vijand al tot ver over de Albanese grenzen teruggedrongen, terwijl hij ge durende zes hele maanden de ene ne derlaag na de andere leed en ten slotte Hitiers hulp moest inroepen. Na de bevrijding, volgende op vier jaar tegenstand tegen de bezetters, moest het land zich nogmaals te weer stellen, nu echter tegen een even bru tale, zo niet brutalere vijand, de com munisten, wier wreedheid die der As niet alleen evenaarde, doch zelfs verre overtrof. Dank zij de manhaftigheid er. de opofferingen van het Griekse le ger en het volk, hebben de communis ten ten slotte hun strijd, die beoogde het wettig gezag met geweld te grij pen, verloren. En nu pas, na de Kore aanse oorlog kan de wereld de beteke nis vatten van onze opofferingen, die tengevolge van verwarring en commu nistische propaganda als imperialisti sche en monarcho-fascistische activiteit bestempeld kon worden, aldus de heer Lély. Op de 38ste breedtegraad. |)E strijd tegen het communisme voert Griekenland, dat, merkwaardige coïncidentie, evenals Korea op de 38ste breedtegraad ligt, ook in het leger der Verenigde Naties op Korea, waarheen het evenals Nederland een detachement gezonden heeft. Het was een Nederlander, de heer J. F. Engers, die dezer dagen te Athene namens Trygve Lie de vlag der Ü.NO. aan dit Griekse detachement uitreikte. Met smart sprak de heer Lély ons van de grote verliezen, die Griekenland in de oorlog tegen de communisten ge leden heeft en van de grote materiële schade (380 millioen dollars), die in zijn land is aangericht. Maar het smar telijkst en schrijnendst is wel de roof van 28.000 Griekse kinderen, die ach ter het IJzeren Gordijn worden vast gehouden. Griekenland, aldus de grijze gezant, zal niet ophouden zijn geliefde zonen terug te eisen en het hoopt, dat ook Necerland zal meehelpen deze afgrij selijke misdaad tegen de Westerse be schaving uit te wissen. Óp het Sluis-eiland te IJmuiden is men druk bezig met de bouw van een nieuw station voor Schevenin- gen-Radio. De technische verbete ringen, die in het door de architect dr. ir. J. Emmen ontworpen ge bouw, in toepassing worden ge bracht, zijn legio en voor visserij en koopvaardij zeer belangrijk. O.a. zal in de toekomst door de af deling Scheepstelefonie de verbin ding met dertig schepen tegelijk behandeld kunnen worden en zal ook Duplex Telefonie mogelijk zijn. Ook op het gebied van de Radio Telegrafie zullen er moderniserin gen komen. Een overzicht van de bouw van het nieuwe station. De laatste tijd werden in Schagen en wijde omgeving verschillende diefstal len gepleegd. Vooral fietsen moesten het ontgelden, maar ook wasgoed, kip pen aardappelen, fruit, uien enz. wa ren niet veilig. Personeel van de groep Schagen van de Rijkspolitie heeft nu in samenwerking met de recherche te Haarlem na weken van voorbereidend en zeer moeizaam speurwerk een bende van vijf personen twee vrouwen en drie mannen gevat en het overgrote deel van het gestolene achterhaald. Het brutale vijftal zetelde afwisselend De balzaal van café „De Zeven Groe ne Boomen" te Binnenwijzend is het toneel geweest van een formele veld slag. Er werden zeer ernstige baldadig heden gepleegd en bovendien ontstond een vechtpartij met de politie. De hoofddader is in een speciale zitting van de politierechter te Alk maar reeds veroordeeld tot een ge vangenisstraf van drie maanden, be nevens een voorwaardelijke gevange nisstraf van eenzelfde aantal maanden met een proeftijd van drie jaar. Van 13 tot 30 November: Van 13 tot 30 November zullen we derom kinderzegels worden uitgegeven. Deze zullen met een toeslag worden verkocht. Mevrouw L. Ruting ontwierp de beeltenissen. De zegels zullen de volgende waarden en kleuren hebben: 2 ct. (plus 3 cent) kleuter met bijen, rood; 3 ct. (plus 3 ct.) jongen met haan, bronsgroen; 6 ct. (plus 4 ct.) meisje met vogels, groen; 10 ct. (plus 5 ct.) jonge met vissen (violet); 20 ct. (plus 7 ct.) meisje met kikker en vlinder, blauw. De zegels blijven geldig tot en met 31 December 1951. ^/OENSDAG 8 NOVEMBER zal het SKI' nister en burgemeester van Sceaux zestig jaar geleden zijn, dat Cesai v^UILUT6GI |N|IGU^'S onthulde een herdenkingsplaat op het Franck voor altijd de ogen sloot. Hij huis, waar Marie Curie met haar doch- werd in een arme lui's graf begraven, liche Singacademie" in Miinchen en ters Irene en Eve van 1907 tot 1912 had Cesar Franck werd geboren in Belgie. voltooide zijn studie'in ons land bij gewoond. Op nummer 13 van de Rue Gedurende de laatste vijf en dertig prof dr. Lothar Wallersteyn. Pierre Curie werd eveneens een her jaar van de negentiende eeuw was hij Het dansorkest „The Ramblers" gaat denkingsplaat ingewijd, want hier heeft leider van de Franse schooL Hij be- een tournee door Engeland maken. In de geleerde voor zijn huwelijk met (f,on zijn loopbaan als beroepspianist. Januari zal het orkest drie weken in Marie Sklodowska gewoond van 1892 Later gaf hij les en leidde een schamel Londen en in de provincie op show- en tot 1895. Francis Perrin, hoogleraar bestaan. Gedurende de laatste dertig jaar ten slotte had hij succes als orga nist. Liszt vergeleek zijn improvisaties met Bach. Maar noch „Le Chasseur Maudit" noch de „Variations Sympho- niques" werden meer dan een keer ge durende zijn leven uitgevoerd. Zij werden door de critici miskend of be spot/Pas een jaar voor zijn dood, toen zijn Strijkkwartet voor de eerste maal werd vertolkt, verkreeg zijn werk wer Cesar Franck „The Ramblers Vijftig jaar radium Pascal, de geniale aan de Sorbonne, sprak woorden van lof over het belangrijke wetenschappe lijke werk van het echtpaar Curie. Ten slotte ging men naar het kerkhof om hun graf te bezoeken. Blaise Pascal was niet alleen een gemaal philosoof en schrijver, maar ook een groot nathematicus. Hij teken de en bouwde eigenhandig een reken machine. Van deze machine'bezit het Conservatoire des Arts et Metiers te Er was bal te Binnenwijzend. Vrij bal en derhalve was de zaal overvol. Onder de aanwezigen was ook een aantal „heren" uit „De Streek", die er de laatste tijd genoegen in scheppen om door allerlei baldadigheden de or de te verstoren. Na zich moed ingedronken te heb ben begonnen ze met hun repertoire van .grapjes". Er werden suikerbieten gehaald van het erf van een boer en spoedig zeilden deze zware dingen als projectielen door de zaal. Een meisje werd tegen de kin ge troffen maar dat diende slechts tot verhoging van de pret der Strekers Toen moest de kachel het ontgelden. Het deksel werd er af gelicht en men ging proberen of suikerbieten ook wil den branden. De kastelein, die alles behalve gesticht was over dergelijke experimenten, werd te verstaan gege ven. dat hij zich rustig moest houden, daar hij anders ook in de kachel ge stopt zou Avorden, eventueel aan moot jes. De raddraaiers grepen een fles drank uit het buffet en goten deze uit over de suikerbieten Buiten stond een motor geparkeerd van een jongeman uit Blokker en de demontage van dat voertuig was het volgend doel van de heren grappenma kers. De eigenaar verzette zich begrii pelijk met hand en tand tegen die po gingen, doch hij kon weinig anders be werkstelligen dan dat hij op een niet mis te verstane wijze werd afgetuigd. De aanwezige wachtmeester der Rijkspolitie ofschoon helemaal niet voor een kleintje vervaard kon in ziin eentje weinig tegen de vandalen uitrichten. Hij vroes? versterking en kreeg deze ook spoedig. Toen tegen twaalf uur de vier man schappen de zaal binnenkwam was daar een complete veldslag aan de gang. De meeste lampen waren ver nield en nog steeds suisden de suiker bieten door de zaal. De komst van de politie werkte ech ter niet kalmerend, want als één man richtten de Strekers zich nu tot de he ren gezagsdragers. Er werd stevig geknokt, waarbij de Strekers zich gingen bedienen van doorslaande argumenten als deksels van melkbussen. De ergste raddraaier Jan Vriend uit Grootebroek liep echter zo'n klap met de gummilat dat hij een enorme hoofdwond opliep. Naderhand werd de strijd buiten voortgezet, zij het niet in zo'n massaal verband. Daarbii kreeg ook de wacht meester van Westwoud een klap waardoor hij onder de voet ging. Om zich te ontzetten trok de wachtmeester zijn revolver en loste een paar schoten in de lucht. Dit had wel enige uitwer king en de politie slaagde er in mees ter te bliiven op het terrein. De raddraaiers dropen af. doch de aanvoerder Vriend werd gearresteerd en opgesloten in de cel. Donderdae heeft de Politierechter een speciale zitting aan hem gewijd en hem ver oordeeld tot reeds genoemde straf. Naar we vernamen is de politie nog druk bezig verhoren af te nemen en men kan er zeker van zijn. dat ook de andere heren uit De Streek binnenkort naar Alkmaar moeten voor een minder aangenaam bezoek. kelijk waardering. Het werd met groot dansavonden optreden. Het Engelse parijs een model, dat gecopieerd werd enthousiasme ontvangen. Toen kon orkest van Ted Heath komt vermoede- naar het origineel. Deze originele ma Cesar Franck zeggen: „Eindelijk begint lijk enkele weken naar Nederland. chine is nu teruggevonden in Mirande het publiek mij te begrijpen een plaats in het departement Gers ten De Haagse bas-bariton Enrico Mo- pR gelegenheid van het feit, dat vijf- Noorden van de Pyreneeën. Door een mlU geëngageerd door de Konink- tig jaar geleden het radium werd Latijnse opdracht van Pascal aan kan- ujke Opera te Gent. Morelli begon zijn ontdekt, werd eind October in Sceaux seüer Seguier, vertrouweling van Ma muzikale studie bij Albert van Raalte (Fr.) een herdenkingsplechtigheid ge- zarin, aan wié hij deze machine had en Willem Ravelli, studeerde daarna houden ter ere van Pierre en Marie geschonken, kon deze geïdentificeerd o.a. dij prof. Neuman aan de „Staat- Curie. De heer E. Depreux, oud-mi- worden. Sleepboot verliest kraan De Nederlandse sleepboot Hudson die met een grote drijvende kraan op weg was van Rotterdam naar Algiers heeft deze kraan voor de Belgische kust verspeeld. Schepen in de omtrek zijn gewaarschuwd, om uit te zien naar het vaartuig. Er zijn twee runners aan boord. De Hudson zoekt nog steeds. te Haarlem en Kolhorn. In Kolhorn was een woonschuit het centrale punt. Hier woonden zekere D. N. en zijn vrouw, K. de K., met een commensaal M. C. De heer des huizes werkte in Haarlem, doch kwam tijdens het week end naar Kolhorn. M. C. werkte in de landbouw en koos vooral de regenach tige dagen uit om met zijn hospita op roof uit te gaan. Zij ontvreemdden rij wielen in Schagen, Barsingerhorn en andere plaatsen in de kop van Noord- Holland en stalen een hele wintervoor raad uien, aardappelen, fruit enz. bij elkander. In Juli vergrepen zij zich op twee plaatsen in de gemeente Hoog woud aan wasgoed. De vierde was een zoon van de com mensaal, H. B. C., woonachtig in Haar lem. Hij hield zich vooral bezig met het transport van de gestolen rijwielen per spoor en de verkoop elders. De echtgenote van H. B. C. deed weinig voor haar man onder en is schuldig aan rijwieldiefstallen in Haarlem en omge ving. De bende heeft ook in Alkmaar, Velsen, Hoorn en de Wieringermeer geopereerd. In de Wieringermeer b.v. namen zij een groot dekzeil „in be heer". In hun woningen werden boven dien verschillende gereedschappen ge vonden, ontvreemd bij een fabriek in Haarlem. Immigratiekantoor van Nieuw-Zeeland in Den Har (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG, November. Kortge leden is in Wellington een immi gratie-overeenkomst getekend tussen Nederland en Nieuw-Zeeland. De regering van Nieuw-Zeeland zal thans in Den Haag een immigratie kantoor vestigen. Gedurende het eer ste jaar kunnen uit Nederland 1200 ongehuwde mannen en 800 ongehuw de vrouwen tussen 18 en 35 jaar in Nieuw-Zeeland worden toegelaten. In Griekenland is na een kabi netscrisis, "die enige dagen Hèeff'ge- duurd, een nieuwe regering gevormd onder leiding van de liberaal Venizelos. Ze omvat liberalen en socialisten. De oude, die ook populisten omvatte, trad af, omdat in laatstgenoemde partij ge vallen van corruptie waren geconsta teerd. De heer W. P. A. Brouwer uit Zierikzee, lid van de Prov. Staten van Zeeland, is Dinsdag bij een auto-onge luk nabij Middelburg ernstig gewond. Hij is gisteren overleden. Voor de rechtbank te Breda is drie jaar gevangenistraf geëist tegen een vertegenwoordiger uit Zevenber gen, die in vier jaar tijds veertig dui zend gulden had verduisterd. Lied van de week Het Bulgaarse parlement heeft een pardon geproclameerd voor alle bur gers, die het land zijn ontvlucht en binnen een maand terugkeren. Deser teurs zijn hiervan uitgesloten. De Giethoornse reisvereniging „Samen één" is niet meer één, omdat de vrijgezellenleden geen dames meer mee wensien te nemen. Nu zijn zij uit de ver eniging getreden en hebben een eigen reisvereniging „De Vrijbuiters" opgericht". (Persbericht) Die Giethoornse vrijgezellen Passen danig op hun tellen En zü laten zich niet kwellen Door het knellend vrouwenjuk. Vrouwen? dat zijn wassen neuzen! Nee, zij voelen zich zó reuze, „Vrijheid-blijheid" blijft de leuze, En die keus schenkt hxm geluk. En zo laten deze heren Zich niet langer imponeren Door de dames en de heren Die wél samen gaan op reis. Want zij vrezen voor de plagen Die hen onderweg belagen. En juist uit dat oogpunt wagen Zij zich niet op 't gladde ijs. Daarom hebben deze mannen Met elkander sa&mgespannen Om de vrouwen te verbannen Uit hun vrijgezelbestaan. „Samen één" is van de benen, De „Vrijbuiters" zijn verschenen, En of nu de dames wenen, Dair trekt men zich niets van aan. 'k Hoop maar. dat de vrije zonen, Die in ons Noord-Holland wonen, Zich van beet're zijde tonen Dan die lui uit 't punterland. Daarom wrijgezellenluidjes, Kiest een Trijntje of een Truitje, En voer mettertijd je bruidje Naar de Burgerlijke Stand JABSON.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 7