Een rampspoedige brand te Zuidscharwoude „mr-SHOW IN ONZE LUNCHROOM, Wegenwachter Hoogenboom patrouilleert elke dag tussen Alkmaar en Hembrug HIJ ZOCHT NAAR EEN GEBIT AGENDA Italianen in het Gulden Vlies VROOM DREESMANN Hr A. W. Holste? Uitgee TWEE KINDEREN OMGEKOMEN Vader en drie kinderen in de slaap door hef vuur verrast Reddingspogingen bleven vruchteloos Muizensiad Plechtige uitvaart van W. J. M. H. Seelen Kennismaking mei nieuwe sterren Nila laat Uw nylon of natuurzijden kous langer leven. DE HELPER LANGS DE WEG Een onbetrouwbare colporteur Aanvullend Koninklijk Nog geen uitspraak RST gemachtigde voor de geverh seerde hengelaar trad op de voorzi van de Algemene Hengelaarsbond, bü het begin van de rechtszitting uitstel van het onderzoek vroeg, t hij door foutieve inlichtingen niel staat was geweest de verdediging hoorlijk voor te bereiden. De rechtb besloot alvorens dit verzoek toe Staan, eerst de getuigen te horen. Gevonden voorwerp WOENSDAG 8 NOVEMBER 1950 iVan onze speciale verslaggever) In het gezin van die heer W. de Bakker te Zidd-Scharwoude heeft zich gisteravond in een korte spanne tijds een vreselijk drama afgespeeld: bjj een binnenbrand zjjn twee kinderen, oud l/2 en 9 jaar, door verstikking om het leven gekomen. De heer De B„ die 's morgens vroeg dienst moest doen, had zich reeds ter ruste begeven, terwijl ook zijn 5-jarig dochtertje in hetzelfde vertrek lag te slapen. In het andere kamertje slie pen zijn 9-jarige zoon Jaap en een 1%- jarig dochtertje. De moeder was een ogenblik op bezoek bij de buren. Om ongeveer tien uur werd de heer De B. gewekt door het geroep „Brand" van zijn zoon Jaap. Onmiddellijk sprong hij op en verliet met zijn 5-jarig dochtertje snel het vertrek. Bij de trap gekomen, riep hij zijn zoon Jaap toe achter hem aan te komen. De vlammen hadden in middels de trap reeds aangetast, zodat de heer De B. zich met zijn dochtertje door de vlammen heen in veiligheid moest stellen. De buren, die eveneens de brand hadden ontdekt, hadden inmiddels de brandweer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Door de rookontwikke ling was het onmogelijk de trap op nieuw op te gaan. Evenmin kon van buitenaf hulp worden geboden. De vlammen waren in betrekkelijk korte tijd geblust. Het gehele drama had niet langer dan een half uur ge duurd. Boven bij de trap trof men het 9-jarig zoontje aan, dat evenals het doehtertje, dat nog in bed lag, door de rook was gestikt. De bovenverdieping van het huis had de meeste schade opgelopen. Van het huisraad is het overgrote deel ver brand. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister, doch het schijnt wel vast te staan, dat deze bij de schoorsteen, waarschijnlijk op de bo venverdieping, is uitgebroken. Een enorme verslagenheid heerst in Zuidscharwoude door de korte, maar felle brand van gisteravond in de wo ning van postbesteller W. de Bakker, welke het één-jarige Keesje en de tien jarige Jaap het leven heeft gekost. Vader De Bakker was vroeg naar bed gegaan, moeder was even op visite in de buurt. Plotseling gilde Jaap „brand". Vader De Bakker schrok op uit zijn eerste slaap, sprong het bed uit en vloog naar de zolder, waar Jaap en de vijf-jarige Ria sliepen. Het vlammenspel ontstelde hem, maar zijn eerste impuls was, Ria te grijpen „Jaap is wakker en komt achter mij aan", dacht de vader. Bij de trap kro pen de loeiende vlammen hem al te gemoet. Hij waagde een sprong met Ria in zijn arm. De buitendeur bleek op slot. In de huiskamer lag de sleutel; vader De Bakker had die snel gevon den. Ria was dus in veiligheid. Weer wilde de radeloze vader terug in het huis. Op het kleine, van de zol der afgeschoten slaapkamertje der ou ders lag nog de kleine Kees, die in Augustus een jaar was geworden. De vlammen versperden hem echter de weg langs de trap. Radeloos liep de man naar de achterkant van het klei ne huisje. Via een asbesten plat van het schuurtje wist hij met een buur man het raam van de slaapkamer te bereiken. Een verstikkende rook bulkte de mannen tegemoet, toen zij de ruit insloegen. Onmogelijk konden ze het kamertje bereiken; ook Jaap bleek nog steeds niet voor de dag gekomen te zijn. De brandweer onder leiding van groepscommandant N. Stet was inmid dels op het appèl verschenen. Met twee stralen pakte men het vuur aan. Nog knetterden de vlammen om de spuit gasten, toen ze tot de slaapplaatsen doordrongen. Jaap lag diep onder de dekens. De levensgeesten waren ech ter geweken. Ook de éénjarige Kees had de verstikkingsdood gevonden. Opgebaard in drukkerjf. In de naast het brandhuis gelegen drukkerij Mienes, heeft men vannacht de jonge slachtoffertjes opgebaard. Door de goede zorgen van burge meester Schelhaas, die de hele nacht op het terrein aanwezig was, werden de lijkjes in de loop van de nacht naar het gemeentehuis overgebracht. Wie een onderzoek naar het drama instelt kan slechts tot een conclusie komen: „het is ontzettend". Maar één ding staat vast: er is ge daan wat er menselijkerwijs gedaan kon worden om erger te voorkomen, In de eerste plaats door vader De Bakker maar ook door die tientallen buren, die onmiddellijk te hulp ge schoten zijn, en door de brandweer die heel gauw ter plaatse was en met doodsverachting de onheilsplek pro beerde te bereiken. Hier moest elke hulp falen. St. Nicolaas is weer in aantocht. Voor de grote vensters van een win kel in de Langestraat verdringen zich de mensen. De hemel is grijs en het is weer een donkere dag, maar in die étalage is met grillige vormen en in bonte tinten een sprookjesstad ge bouwd. Zoals voor het glas de mensen staan, zo krioelen binnen de Svitte muizen. Zij zijn niet erg uithuizig deze morgen. Anders zwerven zij nog wel eens door hun muizenstad en beklim men de steile berghelling, waartegen de huizen gebouwd zijn, om dan in de oude winkeltjes met hun klok- en trapgeveltjes hun inkopen te gaan doen. Een enkeling komt dan nog wei eens in „De grote slok" terecht, het gezellige kroegje in de hoofdstraat, maar de meesten zijn geheelonthou ders en lessen hun dorst in het hel dere meertje, waarin de woeste berg beek zich uitstort of in het prozaïsche blikken bord met leidingwater], do; «lok «oor het venster staat. Maar van morgen krioelden zij door en over el kaar in en om hun lievelingsverblijf „Ons Nestje", een gezellig landhuis dat eenzaam onderaan de berghelling staat. Zij schijnen niets anders te doen dan te eten. De speelplaats is verlaten Ook de gevaarlijke touwladder, die over de daken naar de bergtop leidt, en waaraan zo verleidelijk een stuk spek bengelt, kan hun aandacht niet trekken. Door het glas staren tiental len gretige kinderogen, maar ook vele ouderen kunnen geen weerstand bieden aan de verleiding om even te blijven staan. Verschillende van hen staan er na tien minuten nog. Een eenzame muis gaat op weg naar hogere regio nen. Bij het bordje „Naar Muizen- droom" slaat hij linksaf. Hij moet ze ker op bezoek in het prachtige kasteel op de bergtop. Hij verdwijnt echter in de kaaswinkel om een geschenk mee te nemen. „D'r ister een verdronken moe", zegt een klein meisje met tranen in haar stem. Maar nee, zij wordt spoedig getroost: het is een van de witte speelgoedzwaantjes in het meer tje, dat schipbreuk heeft geleden. Vol bewondering zegt een jongetje van een paar turven hoog: „wat zalle ze daar een hoop werk aan gehad hebben!" En dat is precies wat allen denken die deze sprookjesstad zien. 's Avonds lopen zij er dan nog eens langs. Mis schien zijn de witte diertjes dan ook in de stad aan het wandelen of ver maken zij zich in de speeltuin. Als zij tenminste niet op familiebezoek gaan in de dorpen „Langstaart" of „Snuffe laar", waarheen de verkeersborden wijzen. (Ontleend nun onze Advertentie-Rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Sabo teur (14 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Kennismaking gezocht (18 jaar); Cinema Americain, 2.30 uur: De avon turen van Peter Joe (jeugdfilm); 3 uur: Snelheidsduivels (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Kleinkunst- avond met „De zonnekloppers". Hotel Central, 8 uur: Openbare psy chometrische avond. Kennemersingel 34: Diepvriesdemon stratie. Gulden Vlies, 1022 uur: Tentoon stelling etalagematerialen. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 u. Saboteur (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Kennis making gezocht (18 jaar)Cinema Ame ricain, 2.30 en 8 uur: Snelheidsduivels (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Kleinkunstavond met „De Zonnekloppers". Bij de uitvaart en teraardebestelling van het stoffelijk overschot van de heer Seelen is Maandag door een overweldi gende belangstelling gebleken hoezeer deze Alkmaarder in brede kring ge waardeerd werd. In de St. Jozefkerk werd een plech tige H.Mis van Requiem door pastoor Binkhorst O.P. opgedragen en zong een koor onder leiding van de heer Him- meireich de drie stemmige Requiem-mis van Perost bij orgelspel van de heer W. Schreurs. Ook op de R.K. begraafplaats St. Bar bara waren zeer velen bijeengekomen o.a. de directeur en bedrijfsleider van V. D. te Alkmaar, de heren Berent- zen en Van de Weijer, de directeur van de Helderse zaak van V. D. de heer Rozenmöller, alsmede chefs es leden van het personeel uit de zaken in Alk maar, Hoorn en Den Helder. Opge merkt werd nog de heer J. Berentzen, directeur van V. D. in Dordrecht. Op de beide zij-altaren droegen de Z.E. heren pastoor H. J. H. Seelen uit Venlo en G. P. A. H. Stoot uit Reuver (L.) een H.Misoffer op voor de zielerust van de overledene. Een ontroerend mo ment was het toen de beide pastoors hierna de laatste zegen brachten. Zeer vele bloemstukken op het graf getuigden van de vriendschap welke de overledene zich in zijn werkzaam leven heeft verworven. Lezing over Kaj Munk en Albert Schweitzer Maandagavond 13 Nov. zal de heer Johan Winkler, de bekende redacteur van Vrij Nederland, een lezing houden in hotel Victory over Albert Schweit zer en Kaj Munk. Ds. W. Wesseldijk Ned. Herv. predikant alhier, zal de spreker inleiden. De lezing zal worden toegelicht met lantaarnplaatjes. Een gedeelte van de bruto-opbrengst komt ten goede van het Alb. Schweitzer fonds en de Kaj Munk-stichting. De dienst ter bescherming van de Westduitse grondwet, die alle staatsge vaarlijke politieke activiteit moet ga deslaan, zal te Keulen worden gevestigd Theo van der Lek weer beschikbaar Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de Alcmaria-speler Th. van der Lek, die zich na de eerste competitie wedstrijd voor enige tijd als actief speler heeft teruggetrokken, zich thans weder om ter beschikking gesteld. VOOR BEROEP BEDANKT Bedankt is voor een beroep bij de Ned. Herv. kerk te Maarsen (toez.) door ds. N. den Oudsten alhier. Italië is het land van de opera's, èn het land waar men uitgesproken schoon stem-materiaal aantreft. De verwach tingen waren gisteravond dus hoogge spannen, te meer daar dit opera-con cert de kennismaking betekende met geheel nieuwe sterren. Het vocale stond echter niet steeds op een even hoog peil en bij sommige kunstenaars was een lichte indispositie merkbaar. De bariton Salsedo, en de sopraan Bertol- Nila bespaart U daardoor veel geld en bovendien draagt Nila steeds zorg voor een feilloos zittende kous. Van drukken of knellen zult U bij de Nila geen last meer hebben. Kortom de Nila is onmis baar voor de vrouw die goed gekleed wil gaan. Wij nodigen U vriendelijk uit tot 'n bezoek aan de waar een mannequin U de voordelen van „Nila" zal tonen. Gaarne verwachten wij Uw op: Donderdag 9 Nov. a.s. tussen 10-12 en 2-5 uur. Vrijdag 10 Nov. a.s. tussen 10-12 en 2-5 uur. Alleenverkoop ALKMAAR auto In Mei 1950 had de Rijper Augusti- nus B. als colporteur van het partij blad van de P.v.d.A. f30.verduisterd. Een maand later fungeerde hij als col- portage-leider van de Nationale reclas sering en hield bij deze gelegenheid f 28.achter, om vervolgens van de collecte, welke ter gelegenheid van het VARA-zomerfeest werd gehouden, de somma van f26.te eigen bate aan te wenden. Last but not least stak ver dachte zijn hand in de zak van een col lega en liet daarbij een polshorloge naar zijn eigen zak verhuizen. Uit het reclasseringsrapport bleek dat B. niet helemaal was zoals een ander en niet geheel verantwoordelijk voor zijn da den kon worden gesteld. De officier trok deze conclusie enigszins in twijfel maar ging niettemin met het verzoek van de reclassering mede, om verdach te nog een kans te geven. Mr. Holsteyn eiste vijf maanden gevangenisstraf met aftrek en 7 maanden voorwaardelijk met drie proefjaren. Aanrijding op Nieuwlandersingel. De Alkmaarder Berrit van B. stond gistermorgen terecht voor de Meervou dige Kamer te Alkmaar, waar hij de officier van Justitie een boete van f5 subsidiar 3 dagen tegen zich hoorde eisen. Van B. had, zo meende de offi cier, een aanrijding veroorzaakt op de kruising van de Nieuwlandersingel en Overdiepad. Verdachte had weliswaar het recht van voorrang doch daar hij volkomen links door de bocht was ge komen, had bij dit recht verspeeld. Cr stond een langs de kant van de weg en in die auto zat een meneer rustig een appeltje te eten. Met de schillen in het papier wierp hij zijn tanden en kiezen uit het raampje. Vrolijk reed hij weg en eerst vlak voor Zaandam bemerkte Appelmans zijn vergissing, doch als de nood het hoogst is, is de redding vaak nabij. Die kwam in de vorm van wegen wachter G. Hoogen boom. Deze spoedde zich naar de onheils plek, speurde naar elke prop papier en keerde tenslotte tri omfantelijk met het ;ebit naar de eigenaar terug. Het moet een prachtig werk zijn iemand steeds behulp zaam te wezen. En wegenwachter Hoo genboom uit Zaan dam, beaamt dit ten volle. Hij rijdt nu al bijna vijf jaar met zijn zijspan langs de grote verkeerswegen, overal hulp ver lenend, waar dat gevraagd wordt. De wegenwacht begon in April 1946 met zeven rijders en enige maanden la ter toen Hoogenboom in dienst trad waren er nog slechts tien. Maar toen reeds groeide dit mobile service-insti tuut van de A.N.W.B. en op het ogen blik nu het eerste lustrum in zicht k-omt patrouilleren ongeveer honderd man met hun bekende gele zijspan langs de verkeerswegen. Zij werden een beminde verschijning op de weg „In het begin was onze uniform voor de meesten nog vreemd", vertelt de heer Hoogenboom, „en werden wij wel eens voor reclamemakers van een cir cus aangezien. Toen keek iedereen nog om als er een wegenwachter op zijn zware H.D. voorbijkwam. Zij reden eerst alleen op de drukke verkeerswegen in het Westen, maar naarmate het aantal le den van de W.W. steeg, breidde niet alleen het aantal gele rijders zich uit. doch werd ook het gebied, dat zij be streken. belangrijk groter. Het W W.- wegennet strekt zich nu uit over alle provincies en wordt steeds intensiever bereden. Dertig pechbevrijrlingen Al enige jaren rijdt hij nu op het traject Alkmaar—Hembrug en in die tijd is hij de geregelde weggebruikers op dit gedeelte gaan leren kennen. Hoe vaak gebeurt het niet, dat bij een van zijn drie telefoonposten langs de weg de gele vlag uithangt en er een bood schap ligt met het verzoek de auto van meneer die en die aan te houden om hem te vertellen, dat er b.v. in Haarlem iemand op hem zit te wach ten. Hoogenboom stapt weer op zijn motor en let goed op tot hij de wagen van de gezochte ziet naderen, „Of u naar Haarlem gaat in plaats van Am sterdam", deelt hij mede en deze klei ne service bespaart de betrokkene niet alleen veel tijd, maar ook benzine Per week draait deze gele rijder on geveer duizend kilometer en helpt hij gemiddeld dertig pechvogels. Banden verwisselen of banden plak ken als er geen reserve-wiel aanwezig is. benzine bijladen zodat de automo bilist de dichtst bijzijnde pomp kan halen, koelwater bijvullen als de mo tor kookt, motorstoringen opheffen (voor 40 procent ligt het euvel aan de electrische installatie), garage waar schuwen als het mankement aan de wagen te ernstig is om het zelf provi sorisch te verhelpen, dat zijn de dage lijkse karweitjes van de wegenwachter. „Er gebeurt ontzettend veel langs de weg", onthult de heer Hoogenboom „Dat bemerk je eerst goed als je iedere dag op hetzelfde traject zit. Wij zor gen ervoor, dat onze leden in geval van nood niet alleen staan". Honderd pet. service 's Morgens om half negen rijdt hij al op de Provinciale weg, de lange stroom wagens tegemoet, die in de richting van de hoofdstad raast. Kijk, daar stopt een auto. De bestuurder buigt zich uit het raampje en waar schuwt de wegenwachter, dat er on der Krommenie iemand met pech staat. „Dank u wel", is het antwoord. Vlug gaat de hand naar de pet en vol gas scheurt de zware Saroleo weg Een heer uit Alkmaar is de ongeluk kige Hij staat met het S.O.S.-sein naast zijn wagen en ademt verlicht op als he gele zijspan hem nadert. Hij li beantwoordden volkomen aan het. geen men vocaal van deze kunstenaar: mocht verwachten. De bariton Salsedo had een pracht stem en voordracht. De sopraan Bertolli was een zangeres, di» intensief muzikaal interpreteerde. Het uitgebreide programma, bevatte de meest geliefde melodieën uit wer. ken van Verdi, Mascagni, Donizetti e.a, Na de pauze werd nog al eens van het programma afgeweken. De tenoren Voltolini en Carrino zoch. ten het hoofdzakelijk in een groot klankvolume en de beroemde „hoge noot". De dramatische sopraan Surani zong vooral na de pauze zeer fraai. De j mezzo sopraan Colasanti bleek ook na de pauze eerst in haar element te zijn. In de tweede helft van het programma kwam feitelijk het enthousiasme bij het publiek los en werden de kunstenaars bij herhaling teruggeroepen en de be loning in de vorm van een toegift bleef dan ook niet uit. De ensemble-nummers, duetten en terzetten werden uitnemend gezongen. Over het algemeen dus een brillant opera-concert. De pianist maestro Nino Gajoni begeleidde uitstekend en werd steeds in het succes betrokken. We hadden voor dit concert een gro. tere belangstelling verwacht, misschien hadden de hier onbekende namen van de artisten nog niet de nodige aantrek kingskracht. Door verkeersmoeilijkheden kwamen de Italianen ongeveer drie kwartier U laat. Het publiek heeft deze geduld- proef meesterlijk doorstaan. Het heeft als van ouds zijn Italiaans Opera-con cert gehad. Ms, Burgerlijke Stand Geboren: Martin J., z. van J. H. de Jong en N. A. Zwaan. Johanna F., d. vp D. van Dijk en A. Visscher. Johanna B., 4 van W. Boots en J. Smit. Kees R,, z. vis C. J. P. Bakker en M. M. A. Pekelharing. Getrouwd: Johannes G. Oeben en E]iu. beth Melker. weet, dat hij nu geholpen wordt, her g raar het ook zal lopen. Maar de bestuurder heeft een stro|ïi| vandaag, want het defect kan niet tal I plaatse worden hersteld. De auto moet I worden weggesleept naar een garage I „Laat u dat maar aan mij over. me- 1 neer", zegt de wegenwachter. „Als I misschien even uw handen wilt was- sen zal ik proberen een auto aan te houden. Water, zeep en handdoek zijn |8 in de zijspan". De pechvogel is nog bezig zijn han- J den af te drogen als een vrachtwagen I op het gebaar van de man in uniform I met veel remgeknars stil houdt. O ja, 9 de chauffeur wil met alle plezier de R auto trekken, maar hij heeft geen I sleepkabel. Ook daarin voorziet di wegenwacht. Intussen staat de meneer 9 uit Alkmaar deze bedrijvigheid met H een somber gezicht gade te slaan. Hij 9 is natuurlijk blij, dat hij zo gauw I wordt geholpen, maar dit oponthoud H maakt het hem onmogelijk zijn af- I spraak met een relatie in Utrecht ia R te komen. „Geen nood meneer". Het is weerde wegenwachter, die redding brengt. Hij staat feeds met een telegramformulier gereed, schrijft de boodschap op, telt j de wooden. „Dat wordt dan zestig f cent. Terwijl u naar de garage gaat j Jj| zal ik het telegram even op het oost- I kantoor brengen. Ik kom dadelijk j mijn kabel terughalen. Goede mor- B gen". Weg is hij. Fooien? Geen spra- I ke van. Het is zijn werk anderen tea I dienste te staan. Zijn hulp is gratis. Van alle markten thuis Wegenwachter Hoogenboom vervolgt I zijn route. Bij Limmen ligt glas op d' I rijbaan. Hij stopt, pakt een bezem uil I de zijspan en veegt de gevaarliikr I scherven in de berm. Het zijn van die I kleine attenties, die veel ongemat I kunnen voorkomen. Bij Alkmaar wordt I de zijspan gedraaid en begint de we! terug. Juist op tijd, want nauweliikl is hij Uitgeest weer gepasseerd of h pechbevriider ziet zich geroepen votf een andere taak. Er is een auto brand gevlogen en de bestuurder hei' vergeefs getracht de vlamrr' met ziin handen te doven. Het blus! paraat uit de onuitputteliike ziist» brengt hier uitkomst en nadat de»'' genwachter de brandwonden van - man heeft verbonden hij bezit «'M goed uitgeruste verbandtrommel t* een EHRO-diploma plaatst hii r»« vlaggen bii het vehikel om het ff' keer opmerkzaam te maken op dit* stake!. Een door de wegenwachter tf waarschuwde kraanwagen sleept auto even later naar een garage. Prachtige organist' De service wordt tot ongekende hoop te opgevoerd. Meermalen heeft de hef' Hoogenboom een gestrand W.W--I™ aan geld geholpen om zijn weg P" trein te kunnen vervolgen en enkele maal is hij in zijn vertrouw" beschaamd. Met de winter komen de gladde we gen, maar ook daarvoor worden s"1®' mobilist en motorrijder gewaarschuwd- Zodra de wegenwachter een glad ff' deelte ontdekt hangt hij rode wunP®1* uit met het woord „glad" er op. - ook op zijn windscherm bevestigd M zo'n wimpel, zodat al het hem tegen;0® rijdende verkeer met het nadere® slipgevaar op de hoogte is. Als later »P j de dag de gladheid voorbij is keert o wegenwachter naar de plek terug e haalt hij de wimpels weer in. Des te meer de hr -r Hoogenboom va zijn werk vertelt des te meer bewt®' dering beginnen wij te krijgen v°^ de prachtige organisatie, die de toep1 selijke naam van wegenwacht heeft f kregen. En wij kunnen ons leve® e, voorstellen, dat deze man zijn baan hart en ziel lief heeft. Is er iets moo'^ denkbaar dan mensen uit de no®" helpen? Voor de tweede maal heeft de re I terljjke macht zich gisteren bezig houden met de vraag of het Uitgeest meer beschouwd moet worden als t apart water of dat het een onderdeel i het watercomplex, genaamd A ^.urdcr- of Langemeer. Deze vraag ület alleen voor de gemeente Uitge van groot belang, doch ook voor in de omgeving wonende hengela die, zo het Uitgeestermeer beschou 'worden als een stuk van het A irdermeer, voortaan een schril lijke vergunning nodig zullen hebl •m er te mogen hengelen. BÖm een duidelijke rechterlijke i Loraak over het al dan niet bestaan het Uitgeestermeer te krijgen, werd verleden jaar proces-verbaal opgema tegen een hengelaar, die in dat wt zijn geluk beproefde, zonder een gunning te hebben van de gebr. Dr «kersloot, die het visrecht in het irdermeer gepacht hebben. De K .„rechter, mr. F. G G. Boem, veroordeelde de hengelaar op 30 J tot 6 subs. 3 dagen, doch deze f tegen het vonnis in appèl. Giste diende deze zaak voor de Meervouc De wachtmeester der Rijkspolitii Water die proces-verbaal heeft oj maakt, de heer H. Cornelissen, dei mede dat alle door hem verzam1 gegevens over de begrenzing van Alkmaardermeer er op wijzen, dat Alkmaarder- of Langemeer, het ^Tjestermeer, de Dodde, de Deilings, Mmmergat en de Buitenkrommenie schouwd moeten worden als één we omplex. De technische opziener Visserijen, de heer K. de Hart Zaandam, deelde de mening van wachtmeester. De bodemstructuur i het gehele complex gelijk. Het is ''■water van grillige vorm met all< uitlopers, die echter alle tot het j maardermeer behoren, aldus de 1 De Hart. Het requis De Officier van Justitie, mr. A. Holsteyn, haalde in zijn requisitoir Kchriften van dr. A. Beekman en heer De Vries aan, waarin even In liet tijdvak vaji 16 October tot met 31 October 1950 werden aan het xeau van Politie te Alkmaar de volgi voorwerpen gedeponeerd. Te bevragei •y^Mteanda'g, Dinsdag, Woensdag en Vri van half twaalf tot half één. Pfenning rijwielstalling, kinder st zooltje; hondenriem; boodschappenm. je; kindermuts; rozenkrans in do> höndenpenning no. 249; emaille „Holland van 1859"; bruin kindersch tje: bruine herenhandschoen; zakje kinderportemonnaie en rozenkrans; kam in étui; huissleutel; padvinders waaraan portomonnaie; 1 paar bi handschoenen; kinder schoudertasje; 1 sleutel; want; kinderwantje; motorh schoen; 1 paar witto sokken; rood-bi portemonnaie; kinderlaarsje; grijze h schoen; want met Noors patroon; sle rozenkrans; regenjas; kinderwantje; i tel (z,g. loper); portemonnaie en drie to's; boodschappentas; gebreide v schroevendraaier; kinderwagen: ijï ketting; witte wollen want; portemon autoped; wollen wanten; bruine wai hoes van parapluie; paar dameshandsc nen; w: e zakdoek; halsdoek; sleu' 3, erschoentje; portei naie; halskettinkje; shawl; wollen a witte strik; dames-horloge. - Het adres van de vinder van dé vo de voorwerpen is te bevragen op IV dag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag, half twaalf tot half één op het polit reau. Uitlaat „Solex" of „Berini"; part ting; dameshandtas: autoband; tre gentje; rode shawl; ki-oonwiel; mu: jet, pakje inhoudende poppen en goedkikkers; rozenkrans in étui; poi loge: muntbiljet: tasje voor droogsc apparaat; hamer; vulpotlood; vulpen naksdoos; herenportemonnaie; steek leJ.LPM,,em0nnaie met inhoud; sch arnibandje: muntbiljet; rozenkrans; paar dameshandschoenen; gevlamd mes; shawl; snelbinder; bergstok; b handschoen; bruine dameshandsc! Engels boek; ceintuur; ball-point; b handschoen; schakelarmband: rijwie' «ritje; zijschot van vrachtauto; enve met brie, en twee kwartjes; bel; v. muntbiljet; kinderwantjes; ffale: brt"in 'ederen Portemon rozenkrans in étui: gebreide muts; j geilen handschoen; palmhi «oh u vl,'Pen: bankblUet; zil- schakelarmband; blauwe dameswant; Niedorper hengelaars klopten Alkmaar Veertig hengelaars, de bloem Alkmaar en Nieuwe Niedorp en s eken, hebben drie uur op hun bers zitten staren met als resu een snoek, gevangen door Nieuwe oorps secretaris, de heer Druif, neer P. Heye ving eveneens een s van 63 cm, doch toen hij het die het droge haalde had juist het signaal geklonken, zodat deze s niet meetelde voor de wedstrijd. In „Prins Maurits" was men sp klaar met de prijsuitreiking. De Druif kreeg de korpsprijs, een en de medaille voor de grootste s aan de haak. De Alkmaarse voor; de heer Schut, dankte voor de l hike ontvangst en zeide te hopei de returnwedstrijd. die binnenko Alkmaar wordt gehouden, 'n even tief verloop zal hebben.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2