De Grote Vier binnenkort bijeen Rust aan het Koreaanse front VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN A.R. willen geen zetel in kabinet Weest spaarzaam met electriciteit 1 gedurende de piekuren 32.000 repatriërenden zoeken huisvesting in ons land Koa£ Vrijdag 10 Nov. 1950 147e Jaargang No. 264 dagblad voor alkmaar en omstreken Westen accoord met Russisch plan Behalve Duitsland ook andere onderwerpen jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Unieconferentie begint 20 Nov. ter sprake Mc Arthurs rapport op de voorlopige agenda der V.N. Peking-delegatie mag niet buiten New-York „V. S. kan China niet verslaan'' Noordelijken blijven nog terugtrekken Voor tien mille aan juwelen ontvreemd Engeland weigeri visa aan 152 afge vaardigden naar Congres van Sheffield SMIIIIIIItlHImlililitllillllil^lllllltllliiliitililOjliOldllllllliHlllilHlHlUiUlililtlllHifilin schuwing voor een atoomaanval die elk ogenblik kan plaats hebben" met „echt" luchtalarmgeloei op de aether- Stadhuis van Amsterdam toch op Frederiksplein Voldoende kolen, maar weinig anthraciet EEN TRAGISCH ONGEVAL TE VOLLENHOVE BUKEAU: ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20, 1 el 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct. p. m.m. Familieberichten 20 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden 1.—elk woord meer 5 ct. Uitslui tend contant. Abonnementen 1.50 per maand, 4.50 per kwar taal plus incassokosten. VAN gewoonlijk welingelichte zijde werd Donderdag te Parijs vernomen dat «|de Verenigde Staten, Groot Brittannie en Frankrijk binnenkort afzonderlijke aan de sovjetunie zullen zenden, waarin zij zich in beginsel zullen ver- fl met het Russische denkbeeld voor een viermogendhedenconferentie. Een Sgelijke bijeenkomst zou, volgens de Westelijke mogendheden zorgvuldig moeten «rden voorbereid en zich niet kunnen beperken tot de door het Kremlin voor- Xteldi bespreking van het Duitse vraagstuk. Ook in Russische kringen twijfelt lijn er niet aan, aldus meldt de N.R.C. uit Berlijn, dat eerlang een conferentie &r het Duitse vraagstuk en wellicht andere problemen zal plaats hebben. De Sutieke adviseur van de Russen in Duitsland, Semjonow, is naar Moskou ver- Öikken om bij de voorbereidingen behulpzaam te zijn. De Sowjetunie zou willen ^ftslaan. dat tijdens de duur van de conferentie overal de wapens rusten, dat SK ten aanzien van de andere lopende onderhandelingen geen beslissingen worden getroffen. r-v i I I meenschappelijk definitief antwoord. Het staat thans vast dat de confe rentie van ministers in het kader der Nederlands-Indonesische Unie zal aan vangen op 20 November a.s. De Ne derlandse delegatie is nog niet samen gesteld. De conferentie betreffende de toekomstige status van Nieuw-Guinea zal enige dagen na de conferentie van ministers beginnen. UET verluidt da se en Amerik t er in de Britse, Fran- aanse nota's op zal worden dat het Duitse viaag- stuk thans alleen aan de orde van de dag is omdat er door de wederpartij een aanvaispolitiek in Azie wordt ge voerd en elders voortdurend druk wordt uitgeoefend. Daarom moet eerst over beide 'ratste punten worden ge- »pfok"i Verder wordt vernomen dat ver tegenwoordigers van de drie mogend heden, na het afzenden van de voor lopige antwoorden, weer bijeen zullen komen voor het opstellen van een ge- De Veiligheidsraad heeft op verzoek van de V.S., Engeland en Frankrijk de hervatting van bet debat over Mc Ar thurs jongste rapport over de Chinese tomengïn, in de Koreaanse oorlog op zijn voorlopige agenda geplaatst, 'iapfedenaviuuï komt de raad bijeen, doch het is nog niet zeker of het rap port dan ook besproken kan worden, daar de Palestijnse kwestie het eerste punt van de agenda vormt. De Fransen zijn van mening dat hierin in bijzonderheden moet worden ver meld welke onderwerpe- de Westerse mogendheden met het Kremlin wen sen te bespreken. De Franse regering meent dat het Oostenrijkse vraagstuk en het terugtrekken van de geallieer de bezettingsstrijdkrachten in Oosten rijk vóór het Duitse probleem moeten worden besproken. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Donderdag bekend gemaakt, dat opdracht is gege ven tot het verstrekken van visa voor de paspoorten van negen afgevaardig den van het communistische China, die naar Lake Success zullen komen. De negen afgevaardigden zullen zich niet buiten de gemeente New York mogen hegeven. Mening van Wedemeijer Luitenant-generaal Albert C. Wede- meycr, in de afgelopen oorlog chef van de generale staf onder maarschalk Tsjiang Kai-Sjek en thans bevelheb ber van het Amerikaanse zesde leger, gaf in een door hem te Seattle toege staan persgesprek als zijn mening te kennen dat het wellicht onmogelijk zal zijn het communistisch China militair ooit te verslaan. „Uit tien millioen Koreanen werden vijftien goede divisies gevormd, die ons moeilijkheden genoeg hebben veroor zaakt. Hoeveel divisies zouden er dan wel uit de 450 millioen Chinezen kun nen worden gevormd? Het is slechts redelijk om aan te nemen dat wij een dergelijke macht militair nimmer zou den kunnen verslaan", aldus luitenant- generaal Wedemeyer. Aanvoer van Chinese troepen duurt nog voort Er valt van het Koreaanse front weinig te melden. Weliswaar is de lucht macht zeer actief, maar in de strijd op de grond heerst sinds 48 uur een pauze. Enkele door de Noordelijken verlaten steden zijn door de Zuidkoreanen bezet. De Britse en Amerikaanse troepen, die het Westelijke uiteinde van de ge allieerde verdedigingslinie bezet houden, patrouilleerden tot op ongeveer vijf kilometer van hun bruggenhoofd te Andjoe. In Zuid-Korea laaide de guerrilla weer op langs de weg van Poesan naar Seoel. rein uitstekend kunnen redden. Ge schat wordt, dat de Noordkoreaanse en de Chinese troepen van dezelfde sterkte zijn. Zij vinden 200.000 man ge allieerden tegenover zich. Sommige militaire waarnemers in Korea veronderstellen, dat de rustpauze een gevolg is van de afwachtende hou ding, die beide partijen aannemen we gens de besprekingen in Lake Success over het ingrijpen door communistisch China in de oorlog in Korea. De Chi nese strijdkrachten hebben het afgelo pen weekend het contact met de ver bonden troepen verbroken en zich te ruggetrokken. De geallieerden hebben het aldus ontstane niemandsland niet bezet, klaarblijkelijk op bevel van ge neraal Walton H. Walker, de Ameri kaanse bevelhebber. De Amerikaanse verliezen in Korea bedroegen op 3 November 28.235 man, van wie 4651 gesneuveld zijn en 19301 gewond. Er zijn 4283 gevangenen of vermisten. Stand der Amerikaanse verkiezingen Volgens de laagste cijfers is de zetel verdeling in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden als volgt: Demo craten 234 zetels (winst 2. verlies 23) Republikeinen 199 (winst 28, verlies 1), Onafhankelijken 1 zetel. Er is nog een zetel te verdelen. In het Oude Huis bedroeg de Democratische meerder heid 90 zetels. De Senaat is als volgt samengesteld: Democraten 49, Repu blikeinen 47. Er hebben bijna 37.2 millioen kiezers gestemd tegen 34.6 millioen in 1946 en 48.8 millioen bij de presidentsverkiezingen van 1948. SCHOUTEN (A.R.) EN OUD (V.V.D.) OPENEN DE RIJ Dr. SCHOUTEN (AR) geen minister. Mr. OUD (VVD) bredere basis.... Mr. Oud pleit voor regering op brede basis nE fractieleiders van de U A.R.-partij en de V.V.D,. dr. J. Schouten en mr. P. J. Oud hebben gisteravond de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer geopend. Achter de regeringstafel had den maar liefst elf ministers plaats genomen. Het waren de heren Drees, Van Maar- seveen, Lieftinck, v. Schaik, Götzen, Rutten, Spitzen, Teulings, Mansholt, Joekes en s' Jacob. De A.R.-fractie- Ieider weerlegde in zijn re devoering de gedachte, als zou zijn partij naar een of meer plaatsen in het kabinet solliciteren. Indien de regering een nationale politiek voert, dan zouden de anti-revolutionnairen I et kabinet zonder enige bijbedoeling de hand toesteken. Mr. Oud bepleitte een kabinet op bredere basis, waarover hij t.z.t. met de C.H. en A.R. overleg zal plegen. Critiek oefende de woordvoerder van de V.V.D. uit op de P. v. d. A., die z.i. de zaken te eenzijdig ziet en een breder samenwerking in de weg staat. Algemene beschouwinge n in de Tweede Kamer HE heer Schouten (AR) ving zijn rede aan met critiek op het financieel be leid waarin het peil der uitgaven te hoog en de belastingdruk te zwaar is. De nood vordert, dat de werkzaamheid om tot een beperking der uitgaven, ook in de militaire sector, te komen met kracht moet worden aangevat. Het kan niet zo zijn, dat op een uitgave van rond vier milliard geen beperking mogelijk zou zijn. Onjuist vond spreker het dat men zijn fractie bestempelt als oppositie; De voorbereidingen voor de verwach te belangrijke slag duurden gisteren nog voort. Reeds zijn naar sch»+ting 60.000 man uitstekend getrainde Chi nese troepen in Noord-Korea aangeko men. Waarschijnlijk zijn er nog even zoveel manschapperi onderweg. Deze strijdmacht is samengesteld uit een heden van vier Chinese legers uit Mandsjoerije, die zich op moeilijk ter- Toenemend verbruik eist beperking (Van onze Haagse Redacteur). Ook in deze winter en wel van 13 November tot en met 27 Januari tij dens de ochtenduren van 7.30 tot 9 uur en van 4.30 tot 6 uur des middags op de eerste vijf werkdagen der week en des Zaterdags van 7.30 tot 9 uur 's, morgens dient de uiterste zuinigheid met het gebruik van electrische ener gie betracht te worden. Waarom deze beperking gedurende de piekuren? De directeur-generaal van de energievoorziening dr. E. L. Kramer en prof. ir. J. C. van Staveren, secretaris der vakgroep electriciteits- bedrijven, hebben deze vraag beant woord. lp ons land was er in de win ter 1949- .50 tegenover de verwachte stijging van 12 pet. een van 18 pet. in verband met de toenemende industria lisatie en de stijging van het huishou delijk verbruik. De maximale belasting der electrische centrales zonder de geraamde beperking in de piekuren bedraagt 1.500.000 millioen kilowatt tgrwijl het beschikbare veilige produc ï«nmo°geuvkUowatt uitgedrukt l.doO.OOO millioen groot is. !,r 1S duf een tekort van 150.000 millioen kilowatt. NeIriJi8?2,ihOOPLmen te komen tot een now hoogspanningskop- pelnet. waaraan alle centrales zullen worden aangesloten. vnorTs- Centra]es zulleu gebouwd en Dordrecht r Zijn te Amsterdam, Pordiecht, Geertruidenberg, Vlissin- gen Roermond en Zwolle, terwijl de bestaande centrales te Zwolle. in Gel derland, Den Haag. Leiden, Rotterdam, *ordeYn M uitgebreid zullen Maar inmiddels moeten wij niet gaan piekeren over een mogelijke debacle door het uitvallen van centra les wegens overbelasting, doch vrij willig en van harte meedoen met de campagne, om spaarzaam met electri citeit te zijn gedurende de piekuren. De maximale vraag moet 10 pet. naar beneden en dat dit mogelijk is heeft het succes der campagne in het vorige jaar bewezen. (Zie verder pag. 5). In de nacht van Woensdag op Don derdag hebben dieven zich toegang ver schaft tot de zaak van de Roermondse juwelier O. en voor tien a twaalfdui zend gulden aan gouden en zilveren horloges, gouden ringen, diamanten en briljanten ontvreemd. De politie stelde met behulp van een speurhond een on derzoek in en kon gisterochtend een persoon aanhouden. De juwelier was niet tegen diefstal verzekerd. Weerbericht Verwachting, geldig tot Vrijdag- f avond: Aanvankelijk zwaar be- wolkt met nu en dan regen of motregen. Morgen overdag wis selend bewolkt met enkele «dB -buien' Mati§e tot krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. Zaterdag: Zon op 7.52, onder 16.56. Maan op 10.26, onder 17.16 uur. Koningin Juliana heeft ter gele genheid van de 33ste verjaardag van de Russische revolutie een gelukwens- telegram gezonden aan Sjvernik, de voorzitter van het presidium van de Opperste Sowjet. Minister Teulings acht centrale regeling nodig (Van onze parlementaire redacteur). yAN 1 NOVEMBER j.l. af tot het einde van het jaar verwacht men uit Indonesië hier te lande 7500 K.N.I.L.-personen en nog 8500 personen uit burgergezinnen, in totaal dus 16.000 personen of ongeveer 4000 gezinnen. Bovendien komen in het eerste half jaar van 1951 naar men aanneemt nog eens 4000 gezinnen in totaal circa 16.000 personen hier naar toe. Zij alten zullen in ons dichtbevolkte landje opgenomen moeten worden. Dat kost de regering veel hoofdbrekens. Daarbij heeft zij thans bovendien de tegenstand te overwinnen van een aantal Tweede Kamerleden, die zich maar moeilijk verenigen kunnen met de centrale oplossing van het probleem, die de minister van Binnenlandse Zaken in het wetsontwerp tot huisvesting van gerepatrieerden heeft neergelegd. Donderdagmiddag heeft de bewindsman, mr. F. G. C. J. M. Teulings, de opposanten te woord gestaan. Critiek op aantasting van gemeentelijke zelfstandigheid r\E BEZWAREN van de heren mr. H. K. J. Beernink (CH) en G. Ritmees ter (VVD) richtten zich voornamelijk tegen de aantasting vail de gemeentelij ke zelfstandigheid op het gebied der huisvesting. Zij waren van oordeel, dat aan de provinciale inspecteurs van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg een te grote bevoegdheid in handen gelegd wordt. Veel soepeler stond de heer Ch. J. I. JjjE ORGANISATOREN van het wereldvredescongres te Sheffield hebben mede gedeeld, dat de Engelse regering aan 152 afgevaardigden, w.o. 2 Nederlandse 40 Russische w.o. de schrijver Iïja Ehrenburg en de componist Dmitri Sjostako- vitsj, 25 Oostduitse, 10 Oostenrijkse, 7 Finse en een aantal Tsjechoslowaakse, Mexicaanse en Bulgaarse gedelegeerden inreisvisa heeft geweigerd.. In totaal zou den 1900 buitenlandse afgevaardigden aan het congres deelnemen. Aan de Franse schilder Pablo Picasso is wel een visum verstrekt. Alle afgevaardigden zullen bij aankomst in Engeland aan een onderzoek worden onderworpen. Scotland Yard zal hun gangen nagaan. Te Praag wordt vernomen dat ook een inreisvisum is geweigerd aan de Tsjechoslowaakse minister van Volksgezondheid, Plojhar, die het congres wenste bij te wonen. grits Guyana boekte zijn eerste vier ling. De ouders hadden reeds negen kinderen. Hebben ze er nu dertien, heeft Theodoor uitgerekend. Om bij gelovig van te worden. Joan Craw ford, die naast de ontelbare minnaars die zij op het witte doek versleet, in het dagelijkse leven ook nog drie echt genoten afdankte, klaagt (desondanks) daarentegen over de wetten in Cali- fornie, die het haar, daar zij (momen- teel) ongehuwd is, onmogelijk maken een maand dwangarbeid veroordeeld, naast die vier kinderen, die zij reeds adopteerde, nog een vijfde pleegkind aan te nemen. De rijkste vrouw ter wereld Barbara Hutton, die op het v„ ogenblik in Madrid herstellende is van ziekenhuis hersteld verlaten, de teleurstellingen die haar vierde ge maal Prins Igor Troubetzkoy haar be zorgde, is ook ontevreden: Over Euro pa; dat volgens haar nog slechts een schitterende fagade is waar niet meer achter zit. En dat nog wel nu de Franse ministerraad besloten heeft de aanvankelijk voor 1955 aangekondigde wereldtentoonstelling tot 1961 uit te stellen, omdat alle geld en energie op het ogenblik voor de herbouw, de ver nieuwing en defensie gebruikt moeten worden. O Net of die Amerikanen, die volgens diezelfde mevrouw Hutton, de enigen zijn die de fatsoenlijke en goede eigenschappen hebben, die tèllen in het leven, zulke lekkere jongens zijn: Ik hoef niet te piekeren over Een radio-amateur, die een „waar- de piekuren Engeland heeft de Sowjetunie verzocht op te houden met het storen van aller lei radio-uitzendingen, omdat de be woners van Zuidoost-Engeland daar erg veel last van hebben. Generaal Mark Clark zou dat helemaal niet zo erg gevonden hebben. Dezer dagen is grond uitzond en daarmede in New j? gebleken, dat de generaal, die tij- York een paniek veroorzaakte, werd dens veldtocht in Italië de naam voor dit minder geslaagde gijntje tot °Pera-liefhebber kreeg, altijd een - - dubbelganger naar de operapremières („het eerste dat bevrijde Italianen or- J^og meer radionieuws: De voorzitter ganiseren") stuurde, daar hij zelf heie van de AVRO, de heer de Clercq, maal niet van muziek hield. Admi- aie negen weken geleden een ernstige raal Nimitz heeft ook al een bekente operatie onderging, heeft vandaag het nis gepleegd: Hij heeft altijd last van En zeeziekte gehad, doch nam daar nooit medicijnen tegen in, omdat het goed was, dat „een admiraal van tijd tot tijd eens opruiming hield". Over medicijnen gesproken: Een missie van het Internationale Rode Kruis is per vliegtuig uit Genève naar Moskou vertrokken om besprekingen met de leiding van de Rode Halve Maan (de Russische zusterorganisatie) te voeren O En nu we tocht in de lucht zit ten, vertellen we tenslotte maar, dat de aardrijkskunde-studenten van de Pa- rij se universiteit een vliegende col legezaal hebben gekregen in de vorm van een Bristol vrachtvliegtuig," waar mee excursies boven Europa worden gemaakt. Ook vluchten boven het IJsglmeer staan op het programma. M. Welter van de K.N.P. tegenover de ze bepaling Hij was het met de minis ter eens, dat bij een zo belangrijke taak een centrale regeling niet ontbeerd kan worden. Overigens zal er naar gestreefd moeten worden, zo zeide hij, de gerepa trieerden op de beste wijze in het Ne derlandse maatschappelijke leven in te schakelen. De communistische heer H. Gortzak vond, dat de gemeenten mogelijkheden genoeg hebben om de gerepatrieerden te huisvesten. Zij moeten daarvoor de leegstaande woningen bestemmen en desnoods een toeslag op de huur ver lenen. Minister Teulings antwoordde de heren, dat alles zal worden gedaan om de noodzaak om aan de inspecteurs bevoegdheden te verlenen, zo beperkt mogelijk te houden. De medewerking der gemeenten is absoluut noodzake lijk. Waar die niet gegeven wordt, moet de wetgever de gemeenten daartoe dwingen. Mr. Teulings deelde voorts mee, dat hij in het eerste kwartaal van 1951 een wetsontwerp betreffende de herziening van de Woonruimtewet bij de Kamer hoopt in te dienen. Er zijn 2200 duplex-woningen be schikbaar gesteld, waarvan 1259 voor KNIL-gezinnen en 941 voor burgerge zinnen. Een amendement van de heer Algera (AR) om ook diegenen, die vóór 1 Ja nuari 1950 gerepatrieerd zijn onder de werking van de wet te brengen, werd door de minister onjuist genoemd. Vandaag zal over het amendement en het wetsontwerp gestemd worden. „Onbaatzuchtige" gemeentelijke hulp (Van onze parlementaire redacteur) J_JET BESTUUR van een rijke gemeente met veel mooie, grote huizen kwam de minister van Binnenlandse Zaken vertel len, zo heeft deze in de Tweede Kamer medegedeeld, dat het graag wilde medewerken aan de huisvesting van de gerepatrieer den. ,Jloe?" luidde de ministeriële vraag. „Wij zullen voor hen in de gemeente twee of drie grote flat gebouwen laten zetten", ant woordde het medelevende ge meentebestuur. Maar wij moe ten er een voorwaarde aan ver binden: alleen de hoogste be stuursambtenaren zullen erin op genomen kunnen worden...." waar het mogelijk is, is de fractie gou vernementeel. In verband met de reda van professor Anema in de Eerste Ka mer zeide spreker dat prof. Anema niet heeft gesolliciteerd naar een of meer plaatsen voor de A.R. in het kabinet. Z.i. heeft hij alleen willen uitdrukken: maak het zo, da', wij u kunnen steunen. Prof. Anema heeft gepleit voor een principiële politiek van nationaal ka rakter en tegen een principiële politiek van partijkarakter. Spreker sloot zich vervolgens aan bij wat de heer Tilanus heeft geschreven naar aanleiding van de woorden van de heer Oud inzake de derde macht. Met een derde macht moet men z.i. uitermate voorzichtig en spaarzaam omgaan. De heer Oud heeft het goed bedoeld, maar van andere zijde ten deert het in de richting van machts politiek. De heer Schouten zeide met ieder in 's lands belang te willen sa menwerken; de normen voor het toet sen van het beleid vindt hij in de be ginselen. De Belgische koningskwestie aanroerend zeide spreker, dat de rege ring iets had moeten zeggen ovc da kwestie der politieke stakingen. ij- kens zijn artikelen neemt de heer v'or» rink het optreden van de Belgische so cialisten en met name van de heer Spaak in' bescherming. Dat beeft spre ker leed gedaan. Anti-parlementair ge richte acties zijn z.i. principieel ver werpelijk. Ten aanzien van Ambon is onrecht gepleegd; velen vinden, aldus de heer Schouten, dat de regering in gebreke is gebleven. CZie vervolg pag. 5, Vier stemmingen in de Amsterdam se gemeenteraad hebben geen verande ring gebracht in het vijftien jaar oude raadsbesluit om het nieuwe Amster damse stadhuis te bouwen op het Fre deriksplein, begrensd door het Oostein de, Spiegelgracht en Westeinde. Het meerderheidsvoorstel van B. en W. om het Waterlooplein als plaats van het stadhuis te bestemmen, werd met 28 tegen 15 stemmen verworpen. Hier na had het voorstel-Douqué (vergroot Frederiksplein) de meeste kans van slagen. Het plan werd echter met 24 tegen 20 stemmen om hals gebr; it. Eenzelfde lot ondergingen de twee an dere voorstellen. Geen der fracties, be halve die der C.P.N. stemde onver deeld. Daar de hoeveelheid huisbrand in het stookseizoen 1950-1951 tenminste 400.000 ton meer zal bedragen dan in 1949-1950 behoeft bij een normale winter geen angst te bestaan, dat de huisbrand- voorziening in gevaar komt. Wel is het noodzakelijk, dat men zich bij de aan schaffing van een nieuw stookappa aat er van vergewist of hierin naast an thraciet ook andere kolen en cokes ge stookt kunnen worden. De totale an.- thracietaanvoer zal n.l. niet toereikend zijn om de ook dit jaar wederom toe genomen vraag naar deze kolensoort te bevredigen. Tengevolge van en noodlottig onge val dat Donderdagavond te Vollenhove geschiedde, verloor het 5-jarig zoontje van de familie De Leeuw het leven. De moeder reed met het kind ach terop de fiets huiswaarts, toen zij te veel uitweek voor een auto, die haar achterop kwam. Zij reed daarbij tegen de trottoirband en verloor haar even wicht. Het kind kwam met het hoofdje onder de wagen terecht en werd op slag gedood. De moeder werd zwaar gewond in het ziekenhuis te Vollenho ve opgenomen. KOLONEL PETERS COMMANDANT VAN NIEUW-GUINEA De kolonel F. W. J. M. Peters is met ingang van 15 November benoemd tot commandant landmacht Nieuw-Guinea. De kolonel zal binnenkort naar zijn nieuwe bestemming vertrekken.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 1