De Commissaris der Koningin heropende Warmenhuizens gemeentehuis i Stad en Omgeving Een zeer geslaagde toneelavond van ,,'t Voetlicht'' Concert van „Sursum Corda" te Broek op Langendijk Muziekonderwij: Op Reg gehuldigd Lezing over „Jazz" van vroeger en nu AGENDA Psychiatrisch rapport over fhevr. Ansingh verzocht NIEUW Een goed geslaagde uitvoering Overal wapperden de vlaggen In 'n jarenlang gevoelde behoefte werd voorzien ER bestond gistermiddag buitenge woon veel belangstelling voor de opening, of liever heropening van het geheel herbouwde en gerestaureerde raadhuis van de gemeente Warmenhui- zen. In het gehele dorp wapperden de vlaggen en een groots feestprogramma was samengesteld. De commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land, Dr. J. E. baron de Vos van Steen- wijk, had zich bovendien bereid ver klaard de openingsplechtigheid te ver richten. Na zjjn aankomst ten gemeen te huize werden hem door de kinderen van de scholen te Warmenhuizen ver schillende liederen ter verwelkoming toegezongen. Hun driekleurige vlagge tjes en de oranje-strikken in het haar boden een feestelijke aanblik onder de grijze herfsthemel. Noord-Scharwoude Heer-Hugowaard Het amateurtoneel en del beroeps-journalistiek woensdag j5 november 1950 voering van Als de klok waarschuwt" een succes isseur J. Huygen Voor een bijna geheel bezette zaal heeft de toneelgroep: ,,'t Voetlicht" gis teravond in Het Gulden Vlies een zeer geslaagde opvoering gegeven van „Als de klok waarschuwt" een vrolijk mys terie in vier bedrijven van R. en C. H. Feenstra. De auteurs zijn er in ge slaagd een stuk te brengen dat voor serieus werkende dilettanten vele mo gelijkheden biedt, ,,'t Voetlicht" heeft onder leiding van Jan Huygen hard ge werkt en daardoor een volkomen ver diend succes behaald. Kapitein Brouwer heeft de zee vaar wel gezegd en in Friesland het slot „Eikenstins" gekocht. Hij komt zich daar met vrouw en dochter en zijn bootsman Lolke vestigen. Mevrouw draagt het hart hoog; vader en dochter zijn van eenvoudiger allure. 'Spoedig gebeuren er op het kasteel vreemde dingen, waarbij een oude klok, de knecht Sinne en de dokter zonderlinge rollen spelen, die eerst na tal van span nende en verrassende tafrelen tot een verrassend einde voeren. De auteurs wisten de spanning er tot het einde toe in te houden. Hoe dat einde is zullen wij niet verklappen om het mysterie niet te onthullen voor hen, die dit aan trekkelijke stuk later nog zullen zien. Maar „Als de klok waarschuwt" is een aanwinst voor het dilettantentoneel. De opvoering, die gegeven werd in een zeer goed decor bewees duidelijk dat er onder goede leiding hard ge- Weer dixieland-orkest op Jazz-Society-avond ■yOORDAT de Alkmaarse Jazz Society haar bijeenkomsten in besloten kring voortzet, krijgen de liefhebbers van jazzmuziek nog eenmaal een kans in het openbaar kennis te maken met doel en streven van deze door meren deel jeugdige personen gevormde ver eniging. Vrijdagavond om half acht zal de Noordhollandsc jazz-kenner bij uit stek, de heer Siem Dekker, onderwij zer te Winkel, in de bovenzaal van café Tom een causerie houden over jazz, zoals zij in al haar vormen be staat. De langdurige toespijs aangebo den door drie orkesten, welke hierop gaat volgen, belooft het gesprokene duidelijk genoeg te illustreren. ^ls gastorkest heeft de Alkmaarse Jazz Society o.a. de nieuw gevormde Am sterdamse dixieland-combinatie „The Canalstreet Jazz Band" geïnviteerd, aan wier optreden ongetwijfeld de attrac tie verbonden is in de vorm van solis tische- en vocalistische medewerking van een pianiste. Mej. Noek Dijkstra heeft reeds verschillende imitaties van Nelly Lutcher (zang tijdens pianospel hetwelk in Engeland zoveel bewonde raars telt) in en buiten de hoofdstad laten horen en hoopt deze Vrijdag in Alkmaar naar voren te brengen. Siem Dekker geeft een overzicht in vogelvlucht van jazzmuziek van vroe ger en nu. Deze lezing zal in elk ge val slagen, gezien het succes, dat spre ker kortgeleden op een avond van het R.K.-Lyceum boekte. Het platenma teriaal, dat deze inleiding zal omlijsten, kan uniek genoemd worden. Het huisorkest van de Alkmaarse Jazz Society heeft een aanzienlijke uit breiding ondergaan. Voor het eerst presenteerde het zich Maandagavond op een feestavond van de Handels- tchoolvereniging „Pacivolo" voor een enthousiast gehoor in de navolgende be zetting: tenor-sax en vocal, Siem Dek ker; trompet, Henk Boulinois; drums Henk Brits elc. guitaar Leen Dijkkamp; guitaar Klaas Dekker; bass Vok Otjes en piano, Ap Blaauboer. SSS verloor van „AchlIIes" De Alkmaarse krachtsportveremging s.S.S. heeft in Krommenie een 10-15 nederlaag tegen Achilles geleden. Bijltjes van S.S.S. trachtte zijn te genstander Sikes met een dubbele nelson te verrassen, doch hij werd zeif in 1.8 min. getoucheerd De Groot won na 12.5 minuut van de passief optre dende Broersen en Duinmeijer won op punten van Kok. Schats had niet veel moeite met de Zaankanter Doves. Sik- kes won ziin tweede partij tegen Van der Sluis en Kok deed het na de pauze beter door een overwinning op Heij- nis: Broersen bracht Doves zijn twee de nederlaag toe. M. C. van Lobbregt overleden In Belgie is op 53-jarige leeftijd overleden de heer M. C. van Lob bregt, bestuurder der West Friesland- Beige S.A. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik, z. van A. Elings en J. van der Meulen. Getrouwd: Albertus Nuij en Gertrudes Kieft. Johannes Bloothoofd en Johanna Wes ter. Albertus S. Bos en Catharina A. J. Leek. Overleden Jan Helderman, 62 jaar, weduwnaar van M. Ploeger. Elisabeth A. Veen, 63 jaar, gehuwd met H. J. Besteman. werkt is. Maar dat harde werken is be loond.. Een luid applaus na elk der vier bedrijven bewees, dat men de toeschou wers boeide. De heer W. A. Pieters was bijzonder goed op dreef en speelde als Kapitein Brouwer een van zijn beste rollen. Mevr. Narold-Bas had het moei lijker. De rol van mevrouw Brouwer bood minder mogelijkheden en daarom alle waardering voor hetgeen deze di lettante er van wist te maken. Als Ba- bette de dochter zal men met zeer veel genoegen mevr. Smit-Gelder hebben gezien. In keurige costuums speelde zij los en gemakkelijk en gaarne zal men haar verdere optreden bij 't Voetlicht" volgen. J. Molenaar had in Lolke een rol gevonden, die hem goed lag en die hij met veel entrain speelde. En mevr. Pieters-Schut stond hem daarbij als Wietske kranig ter zijde. „Sinne" was weer zo'n echte typerol van Jan Dog ger. Zeer goed. Bob Verhagen had een moeilijke en weinig sympathieke rol en daarom was des te meer te waar deren, wat hij van de figuur van dr. Van Gendt wist te maken. Een ver rassing was het spel van mevr. Mole naar-Van Vliet als freule van Sminia. Zij maakte deze rol tot een zeer ver diend succes. A. Narold Jr. wist zich als „de onbekende" goed in dit milieu te handhaven. Nadat het luide applaus aan 't slot verstomd was werd de regisseur Jan Huygen te midden van de leden op het toneel hartelijk toegesproken door de heer Pieters, die Huygen feliciteerde met zijn zilveren toneeljubileum en hem dankte voor alles wat hij voor ,,'t Voetlicht" gedurende vijf jaar had ge daan. Hij bood fraaie bloemen aan. Ook een afgevaardigde van „Idda" (Langedijk) huldigde hem onder het aanbieden van bloemen als regisseur, waarna Huygen Jr. bloemen offreerde aan vader en moeder en ook de ATV „Ontwaakt" nogmaals blijk van waar dering gaf. Op sympathieke wijze sprak de heer Huygen daarna een woord van dank voor alle bewijzen van vriend schap en onder luid applaus betrok hij zijn vrouw in dit dankwoord, omdat zij zo menige avond haar man moest missen. Na een enthousiast applaus slo ten de gordijnen zich voor de laatste maal. Het was voor ,,'t Voetlicht" en voor Huygen een mooie avond geweest. G. Klaverjastournooi voor t.b.c.-patiënten De klaverjasclubs „In 't Klein" en ,,'t Kla vertje" organiseren op 22 December een groot klaverjas-tournooi in het „Wapen van Heems kerk", Breedstraat. De totale baten worden besteed om de t.b.c.- patiënten der Alkmaarse Lighallen en Zwèedse Barakken om de patiënten van alle gezindten met Kerstmis een faai pakket aan te bieden. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: De dijlf is dicht (.14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De gevaarlijke leeftijd (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Vulcano (18 jaar). Victoria en Harmonie Thea ter om 2.30 uur matinee. Cinema Ame ricain, 2.30 uur: Jeugdprogramma. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Geen mati nee en jeugdprogramma. Gulden Vlies, 8 uur: De Italiaanse violiste Wanda Luzzato. Aan het einde van ons verslag over de rechtszitting waar de zaak tegen „de dochter van minister van Maarsevaen" en „mevrouw Buitendijk" werd behan deld deelden wij mede dat de fitting gedeeltelijk met gesloten deuren verder zou worden behandeld en dat dit ge schiedde uit een oogpunt van algemeen belang. De deuren zijn in deze zaak echter niet meer opengegaan. Wij ver namen slechts dat de officier ook in de zaak tegen mevrouw Ansingh de rechtbank verzocht een psychiatrisch rapport over de geestvermogens van de laatste verdachte te laten uitbrengen. Ook aan dit verzoek werd voldaan. Het verzoek, dat de verdediger van mevr. Ansingh. mr. A. W. L. Bondam, tot de rechtbank richtte, namelijk de onmid dellijke invrijheidstelling, werd niet ingewilligd. De rechtbank meende dat hiervoor geen termen aanwezig waren. Bij de glaskunstenaars van Leerdam Maandag 20 November aanstaande, des avonds om 8 uur, zal de heer H. J. StuveJ uit Rijswijk in het Gulden Vlies een voordracht houden over boven staand onderwerp. De avond is belegd door de Ned. Vereniging van Huis vrouwen, afd. Alkmaar, in samenwer king met het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, de Ned. Reisvereniging en de Volksuniversiteit. De heer Stuvel, die een zeer vlot spreker is, zal het gesprokene il lustreren met kleurenprojectie en kleurenfilm. Een unieke gelegenheid om op aangename wijze op de hoogte te komen van een belangrijke Neder landse industrie, de glasindustrie, die prachtige combinatie van ambacht en kunstenaarschap. LERAREN RIJKSLANDBOUW- WINTERSCHOOL Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, zijn voor het tijdvak van 1 October 1950 tot 1 October 1951 we derom benoemd tot tijdelijk leraar aan dg Rijkslandbouwwinterschool te Alkmaar, de heren A J. Kesteloo en D. Rempt te Alkmaar, K. Boot te Ber gen en G. J. Stokreef en K. de Vries, beiden te Heiloo. SECRETARIAAT INVALIDENBOND Op de gisteravond gehouden leden vergadering van de Algemene Neder landse Invalidenbond afd. Alkmaar en omstreken, in de vacature van secre- ris, ontstaan door het bedanken van de heer Joh. Blank, gekozen de heer J. Schoen, Kennemerstraatweg- 32, Alkmaar. TWEEDE WINTERLEZING Morgen zal ds. Kalf in het „Wapen van Heemskerk" de tweede lezing van het Comité Winterlezingen verzorgen Het onderwerp zal zijn: „Het middel tegen de kerkslaap". ALKMAARS BRIDGE-CLUB In de g'isteren gepubliceerde stand leze men: Groep A: 2. J. Pie en D. Weissenborn; 7. v. Ammers—Vonk; 9. heer en mevr. Koel. Groep B: 1. heer en mevr. Wasterval. Besommingen Ijmuiden De besommingen van Dinsdag zijn. trawlers, IJm 49 13.500; Ro 53 8.C80; trawler f 19.800; trawlloggers Kw 91 2610; W 67 2220; W 7 2250; IJm 11 860; loggers met verse haring Kw 9 244; 140 2610; 65 3571; 22 1390; 130 1120. De besommingen van de loggers zijn gedeeltelijk. Prijzen per kg: heil bot 1,851,80; gr. tong 2,052; grm. tong 1,40—1,35; kim. tong 1,32—1,12; kl. tong I 1,30—1,23; kl. tong II 1,32—1,15; tarbot I 1,521,40. Prijzen per 50 kg: tarbot II 45; tongschar 7770; schartong 18,5018; kl. schol II 4026,50; schar 3227; v. ha ring 14,5010,70; makreel 14,5010,80; gr. schelvis 5747,50; grm. schelvis 51,50— 44,50; kim. schelvis 39,5030,50; kl. schel vis I 3127; kl. schelvis II 22,5010,50; wijting 1812; gr. gul 4340; mid. gul 34 —29; kl. gul 2420,50; kl. haai 21; ham 4946; poontjes 18—8. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 164147; gr. koolvis zw. 36,50—33,50; gr. leng, 63. De aan voer bedroeg 4546 kisten, waarvan 1564 kisten haring en 1733 kisten makreel. Er was ruime belangstelling voor het sterke afwisselende programma, dat door „Sursum Corda" onder leiding van Bep Aarden in de Ned. herv. kerk werd uitgevoerd. Mevr. van 't Riet sprak een wel komstwoord, in het bijzonder tot burge meester Schelhaas en de bekende Ne derlandse koordir:gent Fred. J. Roeske, die de piano-begeleiding verzorgde. De organist Jan Timmerman opende daarna het concert met een Fantasie over Psalm 33 van C. de Wolf, waarbij een kleurrijke registratie viel op te merken. Vervolgens zong „Sursum Corda" een tweetal Canons: „Dona Nobis „Pacem" en „Ere zij God". De diligente laat zeer beschaafd zin gen en heeft een rustige manier van dirigeren. Ook de overige a capella gezongen liederen van Bep Aarden, Jac. Kort e.a. konden de toets der critiek doorstaan. De liederen met pianobegeleiding uit gevoerd stonden in het teken van de romantiek, Mendelssohn en Schuman, waarvan we vooral willen releveren „Sonntagsmorgen", en „So wahr die Sonne Scheinet". Het vocale gedeelte werd besloten met twee werken van Nederlandse componisten „Bretagne", van Dina Apeldoorn en „Lente" van Cath. van Rennes. De koorzang was fijn genuanceerd, en werd met goed begrip van de tekst uit gevoerd. Het koor bestaat nog slechts kort, doch men zal onder leiding van deze muzikale dirigente zeer zeker nog veel bereiken. De pianobegeleidingen werden ge speeld door de beroemde Nederlandse koordirigent Fred J. Roeske uit Am sterdam, die zijn taak voortreffelijk vervulde. Dat klavierwerken zich met de sfeer van het kerkgebouw moeilijker verstaan, dan vocale, laat zich begrij- MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 15 Nov. 1950. Eierveiling. Aanvoer van 6 t.e.m. 11 Nov.: 102.948 stuks kippeneieren, prijs per kg 3,44. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 15 Nov. 1950. 1500 kg uien 6,30, drielin gen 8,80—9,80, nep 12,10—12,90; 1600 kg bieten 7,80—10,60; 1200 kg peen 6,60; 12.000 kg andijvie 8,3011,30; 6.000 kg groene kool 5—6,80; 7.000 kg gele kool 4,50—6,10; 18.000 kg rode kool 57,30; 80.000 kg witte kool 4; Succes 44,10. Doorgedraaid: 2900 kg gele kool; 3900 kg rode kool; 41.000 kg witte kool. NOORDERMARKTBOND, 15 Nov. 1950. 700 kg aardappelen, Blauwe Eigenhei mers 7,20; 5300 kg uien 5,906,60, grote 7,407,50, drielingen 8,20; 8500 kg andij vie 6,4010,70; 6.000 kg rode kool 48,50; 3300 kg groene kool 66,10; 62.000 kg witte kool 4; Succes 4. OPPERDOES, 14 Nov. 1950. Witte kool 44,10; Succes Deense kool 44,10; groene kool 56; bieten I rond 8,509; II rond 4,505,50. Qe daarop volgende openbare raads vergadering in de hernieuwde schitterend uitziende raadzaal werd door burgemeester H. Nolet met gebed geopend, waarna hij Dr. baron de Vos van Steen wijk welkom heette en zei- de, dat het herstel van het raadhui.-; de kroon was op het werk van de ge meentebestuur en burgerij. Hij memo reerde, hoe de bevolking door onder ling begrip en grote samenwerking de gesel van de crisis van de dertiger jaren had doorstaan en ten slotte had overwonnen en tevens hoe in de har de bezetingsjaren Warmenhuizen met grote toewijding en het brengen van vele offers zijn plicht gedaan had en tot voorbeeld kon dienen voor het vaderland. Toen eenmaal na de oorlog de volkshuisvesting veilig gesteld was, had men het besluit durven nemen ook de zetel van het bestuur te gaan ver nieuwen, waaraan reeds.lang behoefte bestond en hier zag men dan de prach tige resultaten. Hierop gaf hij het woord aan de commissaris der Ko ningin. Rede commissaris der Koningin. Deze zeide niet lang geleden ook een bezoek aan dit raadhuis te hebben ge bracht, waarbij hem de droevige be huizing van het gemeentebestuur was opgevallen. Hij was daarom zeer ver heugd nu hier de openingsplechtigheid te mogen verrichten van dit mooie gebouw, dat zulk een veel prettiger aanblik bood. Hij zeide zich uit het voorstel tot hernieuwing van het raad huis de opmerking te herinneren, dat men er vóór de verbouwing hoorde wat men niet moest horen en niet hoorde wat wél van belang was. Ddt was nu alles veranderd. Hoewel de goede geest van het vertegenwoordi gende lichaam van de burgerij het voornaamste was, mocht toch ook het lichaam, in dit geval het raadhuis, niet verwaarloosd worden. Hier kon men spreken van een gezonde geest in een gezond lichaam, zo zeide de com missaris en hij wenste de gemeente van harte geluk met de in Warmen huizen bestaande toestanden. Nadat hij de wens had uitgesproken dat net ge meentebestuur lange jaren zijn taak in grote eendracht tot heil van de ge meente in dit mooie gebouw zou mo gen verrichten, verklaarde hij het raadhuis voor geopend. Hoe het werk tot stand kwam. Nadat de burgemeester hem dank gezegd had, vertelde deze hoe men zich vanaf het vorige jaar November had moeten behelpen en hoe gebrekkig alles was geweest tijdens de verbou wing. Desondanks was echter het werk van het gemeentebestuur op uitste kende wijze verricht. Het resultaat van deze hernieuwing was boven ver wachting: de nieuwe woning van he': gemeentebestuur bleek precies zoals men deze gewenst had: eenvoudig, smaakvol, efficiënt en practisch Grote dank was men verschuldigd aan de heer Schaap, de ontwerper van het plan, de heer P. Dekker, de gemeente- opzichter en de aannemers, de heren De Haan en Reek. Gelukwensen en geschenken. Vervolgens werden woorden van felicitatie gesproken door de wethou der, de heer L. Dekker en het oudste raadslid, de heer P. J. Mink, waar mee een einde kwam aan het officiële gedeelte. Een feestelijke sfeer heerste in de volle raadszaal, die nog een lange rij sprekers inspireerde tot het uiten van hun gevoelens. Pastoor dr. V. d. Lugt bood namens het kerkbe stuur zijn gelukwensen aan en herin nerde aan het woord van St. Augusfi nus: „de kracht van een stad wordt niet gevormd door zijn muren doch Burgemeester Nolet offreert baron De Vos van Steenwijk een feestelijke sigaar. door de kracht van de burgers". Hier op bood hij de burgemeester een kruis beeld aan ter plaatsing in de raad zaal, de hoop uitsprekend, dat de leer van het evangelie steeds het richtsnoer zou mogen zijn voor het gemeentebe leid. Namens de ambtenaren bood de gemeentesecretaris, de heer A. Ruy- ter, zijn gelukwensen aan. Hij wees erop, dat de secretarie een licht en prettig werkvertrek was geworden hetgeen voor de werkvreugde zeer be vorderlijk was. Met deze woorden overhandigde hij een mooie vaas aan de burgemeester. De heer W. Koot, die het woord voerde namens de commis sie van de ingezetenen van Warmen huizen, betuigde zijn grote sympathie met de restauratie van het raadhuis, „ons" raadhuis, zoals hij zeide.' Immers gedurende onze ganse levensloop heb ben wij burgers met het raadhuis te maken. Hierop bood hij de burgemees ter namens de burgerij een 'rustbank aan voor plaatsing in de hall, opdat deze zelfde burgerij er gebruik van zou kunnen maken. De burgemeester sprak bij zijn dankwoord de hoop uit, dat de service van het gemeentepersoneel zo goed zou zijn dat er nooit iemand op de bank zou zitten. In ieder geval zou het meubelstuk dan toch tot opluistering van de hall dienen. In de lange rij "an sprekers voerde ook burgemeeste Breebaart van De Zijpe namens de zes aangrenzende gemeenten het woord Hij memoreerde, hoe Warmenhuizen eens de rijkste gemeente van Neder land was, doch ook de eerste gemeente die noodlijdend werd. Hij bood hier bij burgemeester Nolet een enveloppe met inhoud aan. Burgemeester Nolet sprak de hoop uit, dat de goede ver standhouding met de buur-gemeenten tot in lengte van jaren zou voortdu ren doch trok tevens de historische juistheid van het gezegde „eerste nood lijdende gemeente" in twijfel. Wel gaf hij toe, dat Warmenhuizen zes weken éérder dan De Zijpe noodlijdend was geworden. Burgemeester Dalenberg van De Rijp en Graft vertelde, dat de aanblik van het hernieuwde gebouw een open baring voor hem was, daar hij de her innering aan het deprimerende oude raadhuis maar niet uit zijn herinnering had kunnen bannen. Nog enkele spre kers voerden het woord, waarna men nog enige tijd in een genoeglijke stemming bijeenbleef. Des avonds om zeven uur werd door het fanfarecorps op het Raadhuisplein een serenade ge bracht, waarvoor grote belangstelling bestond. Tot besluit van deze belang rijke en feestelijke dag werd in caf» „Ooievaar" een zeer geanimeerd bal gehouden. pen, maar dit deed'natuurlijk niets af aan de prestaties van de dirigente die eveneens als soliste optrad en behalve „Liebestraum" van Liszt o.m. enkele études van Chopin speelde. Bep Aarden beschikt over een grote dosis techniek en speelt uitgesproken muzikaal. De organist Jan Timmerman besloot het concert met „Te Deum" van Max Reger. Met herinneringen aan goede muzikale prestaties door „Sursum Cor da" verliet het publiek het kerkgebouw, M. S. UITSLAGEN „DAMLUST" Klasse I: P. Schuffelen—A. Goudsblom 1ij C. Schuffelen—J. Huitema 1—1; P. Beers-A, v. d. Welle 2—0; Th. de Haas—Jn. Zijp 2-0, Klasse II: H. Glas-G. Vroling 0-2; J, Weel—P. Mienis; H. Engeringh—C. J. Cools 2-0; A. Jol—A. Mosk 2-0; P. Balder-Jb. Berkhout 0-2; C. Bak—J. Grootjes 2—0. Klasse III: A. Zuidscharwoude—F. Berkhout I 2—0; P. Bekker—W. Visser 1—1; K. v. d. Hoven—Jb. Ootjers 1—1; C. v. d. Hoven-W, Marsman 1—1. B R CHR. KLEUTERSCHOOL Ten ba.e van de Chr. Kleuterschool is een I grote bazar georganiseerd, welke zal worden gehouden op Vrijdag 17 en Zaterdag' 18 Nov. a.s. in de grote zaal van hotel „Concordia" te Noord-Scharwoude. De medewerking voor deze bazar is van de zijde der burgerij buiten- gewoon groot geweest. Evenzo van vele der beste Nederlandse fabrieken. De bezoekers van de bazar zullen zich met velerlei attractiej kunnen vermaken. De zaal zal Vrijdagmiddag te twee uur ter I bezichtiging worden opengesteld. De opening I zal plaats hebben door de voorzitter der Kleu- terschoolvereniging, de heer D. Barten Dz. De sluiting zal Zaterdagavond geschieden door burgemeester H. Schelhaas. „Lach om je zorgen' Maandagavond bracht het Noordhol-1 lands Cabaretgezelschap „De Westfrisia's'fl in de zaal van de heer Jac. Groenland def1 revue „Lach om je zorgen". Deze avonc werd door de R.K. Middenstandsbond afd| Heerhugowaard aangeboden. De bondsvoorzitter, de heer Peppelenbosl] opende de feestavond met een welkomst- f woord. Het optreden van de West-Frisia's overtrof alle verwachtingen. De revue- schetsen waren goed en beschaafd en werden keurig vertolkt. Henk Westerman toonde zich een vlot toneelspeler en de kostelijke mimiek van Klaas Leguit deed menig lachsalvo losbarsten. Mej. Minv Blankers droeg op beschaafde wijze enige liedjes voor en leverde ook haar bijdra ge in het succes van de schetsen. Vooral haar creatie van huistiran anno 2000 was perfect. De uitbeelding van een oude da me ging haar echter niet vlot af. Wil Bötger, de accordeon-virtuoos van 't ge zeischap, oogstte veel bijval met zijn an tistiek spel, dat tevens een aangenara afwisseling vormde. Henk Westerman oi! popte zich als een knap* goochelaar en lepaath. Vooral in zijn laatste kwa# hield hij de aandacht gespannen. De begeleiding aan de piano werd i' zorgd door Dick Zoetelief. De revue i I zijn geheel was goed samengesteld; dtal en attributen waren goed verzorgd en tó programma werd vlot afgewerkt. Na loop dankte de heer Peppelenbos het ge I zeischap dan ook terecht voor de pret'$| avond die het had gebracht. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van de R< dacfcVl Geachte Redactie, Met verwondering en niet zondt'l enige ergernis las ik hedenavond dl uw courant het „zogenaamde versla: j over de feestavond van de Handefy school-Vereniging „Pacivolo". Ik zeg „zogenaamd", want verslag! wel een te weidse naam voor dit leutei| praatje, dat beter vervangen had I nen worden door een eenvoudig drukken van het programma; inclusi) de drukfouten, want die waren in verslag ook overgenomen. Ondanks het feit dat ik er persoo:| lijk bij geïnteresseerd ben, zou ik toe gaarne een paar woorden hierover len zeggen: In deze journalistieke pennevrui| lees ik dat het zevental leerlingen f het schetsje .Eindexamen" opvoes!j niet los kwam! Dat ze te stug waren- hun bewegingen! Denkt u zich dat eej goed in. Zeven eersteklassers W| het programma dtiidelijk aangaf If- tijd plm. 12 jaar. En die kwamen i los! Zeven kinderen, 1112 en 13 oud, waarvan enkelen misschien v;| het eerst van hun leven een echt neel zagen, en zeer zeker voor eerst van hun leven op een echt tofl] stonden. Voor een volle zaal i| „Gulden Vlies", die voor 50 pet. was met volwassenen. En die zeven kinderen konden die volle zaal, en voor de „vcroj gever" niet de suggestie opwekken een zenuwachtig huisgezin. Inderdaad, het ensemble Cor Kj zou het beter gedaan hebben. In zijn aanhef zegt deze journ! dat men met dit stukje niet te gegrepen had. Dit is een waar W Maar waar de verslaggever naar grepen heeft is voor mij een volkos raadsel. Behalve dan naar zijn P°"l of pen, maar die had hij beter in 1 zak kunnen laten. Over de rest van dit verslag dan verder maar zwijgen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, G. A. M. SNIJD®; Directeur Gem. Handelssr- Naschrift: Ware het niet verstand geweest voor zo jeugdige spelers eenvoudiger stuk te kiezen? In val zouden veel onnodig scherpe den in de pen gebleven zijn. Op de in „Het Wapen van Haar houden ouderavond van de Mi meisjesschool hield de heer Corn een causerie, verduidelijkt met foonpla'en, over het muziekondei was grote belangstelling voor di werp. Het mag een verheugend v sel genoemd worden, dat ook middelbare scholen meer en me dacht aan muziekonderwijs wo steed en dat het, wat de middelba jesscholen betreft, thans verplich steld. Wat het muziekonderwijs treft, dit verkeert nog in een I dium, het is nog in de ijd van het ment. In de laagste klassen w< tracht een zeker muzikaal gevoe brengen, om dan in de derde k leerlingen met enige meesterwei laten kennismaken.' De klassen nogal verschillend, maar ieder gevoelig voor muziek. Wat muziel lijk is? Een spel van melodie en t waartussen een zeker evenwicht n staan, dat niet kan worden v« zonder storend te werken, zoals 1 mige soorten jazz-muziek, waar rhythme te veel op de voorgrond Het gevoelsleven van de cc heeft weinig invloed op zijn muz heer Jonker illustreerde dit met ei positie van Clmarosa, die heel wa turen heeft beleefd, maar wiens van dat alles niets verraadt. Van de objectieve muziek afsta vroeg spreker de aandacht voor Jectieve, en kregen de aanwezi Zaterdag 18 Nov. a.s. hoopt de Heer A. VERMEULEN de dag te herdenken dat hij 40 jaar werkzaam is als kassier van de Coöp. Boerenleenbank te Aker sloot. Namens het Bestuur eni Raad van Toezicht. Receptie: Zaterdag 18 Nov. van 2.30 uur tot 5 uur in 't café Komen te Aker-I sloot. Heden overleed plotse ling door een noodlottig ongeval, onze beste huis genoot, de WelEd. Heer h. g. roos in leven belastingconsu lent te Stompetoren. Wij hebben ruim 23 jaar voor hem mogen zorgen en zullen hem als een best mens herdenken. Fam. Jb. HOP Stompetoren, 14 Nov. '50. Heden is van ons heen gegaan, onze lieve Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader J. BIERSTEKER, Wedn. van Grietje Rus in de ouderdom van 80 jaar en 8 maanden. Uit aller naam, J. BIERSTEKER Heer-Hugowaard, 14 Nov. 1950. Condoleantieadres: Westdijk 16, Heerhugo waard. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 17 November te 2.30 uur op de Begraafplaats te Broek op Langendijk. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Man, Vader, Broer, Zwager, Oom en Oud oom, de heer m. c. VAN LOBBREGT, Bestuurder der West-i FrieslandBeige. S.A. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. in de ouderdom van 53 jaar. Namens de Familie: J. C. VAN LOBBREGT- HENDRIKS Antwerpen, 13 Nov. '50. Bijzetting der asse zal plaats hebben op de Begraafplaats Schoon- selhof Vrijdagmiddag 17 Nov, te 3 uur. Antwerpen, Pacificatie straat 60. li pi A in A Gevraagd NET MEISJE, v. d. e. n. als hulp In de huishouding zelfst. k. w. confort. huis m. centr. verw. A. SCHUTTER, Bin nenweg 11, Heemstede. Telefoon 29256. Mevrouw H. KROM GRONDSMA, de Blinken- laan 3, Blockhovepark. vraagt voor spoedige in diensttreding een hulp in de huishouding, voorzien van goede refe renties. n.v. alkmaarsche overdekte, Canadaplein - Tel. 3500. Gevraagd: flink meisje. Loon rijksregeling. Aanmelden Cassa Over dekte. In bi in ru vo st, Al ge A Ai Za si. ka WE Ge ka wa 3 bu

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2