In sneeuwstorm en onder brandende zon „de Bakkertjes'' dreven hun vee Hond door ophanging gedood De heer Daalder op enthousiaste wijze te Bergen gehuldigd ten stuk/e romantiek verdv/ijnt van valueerde) Hollandse centen brachten K e» -sJL* II -» é-1 f Noorden in. Toen er, nu alweer ruim ly oord hol lands W G^fSr) vijf en twintig jaar geleden, de Zon Koedijk Oost-Graftdijk Egmond-binnen Nieuwe brandspuit draaide proef Hensbroek Akersloot In Avenhorn komt een grasdrogerij met capaciteit van 1000 a 1200 ton Langedijks Raad in korte zitting bijeen Groot-Schermer Noord-Scharwoude DINSDAG 31 NOVEMBER 1950 Vijftig jaar van markt tot markt En» ACIE Bakker. t— I I I I I i Voor de prijs van zestig (niet gede- J de drijvers een koe uit Alkmaar het dagsmarkten nog waren, was er voor drijven op Zondag een speciaal tarief: een gulden voor een koe. Maar lang zaam liepen de prijzen op en Jan Bakker is het er over eens, dat hij dikwijls een best dagloon kon maken. Maar.... je moet niet vragen wat er voor werk verzet moest worden In de zwarte nacht Denk aan de oorlogsjaren. De vee wagens verdwenen, het oude beroep leefde op. Er sjouwden weer koppels koeien langs de wegen, maar de taak van de drijvers was bovenmenselijk zwaór. De verduisterine maakte elke oriëntering onmogelijk en toen Hitiers volgelingen mangaten langs de wegen gingen graven, kon het gebeuren,- dat de drijvers binnen een uur tienmaal uit zo'n kuiltje moesten krabbelen En in 1944, met veertig koeien op weg uit Haarlem, liep Jan Bakker bij het Kabelpad in Heerhugowaard in sloot, 't Kroos zat op z'n pet en het was November. Sneeuwstormen in de winter, kille regen in de herfst en zware onweers buien in de zomer. De elementen kon den de drijvers niet tegenhouden de opdrachten uit te voeren en ze zwoeg den liever zeven en een half uur in een sneeuwstorm om vijf koeien van Kolhorn naar Schagen te brengen dan thuis te blijven. Ze stonden nergens voor. Bij de grote verhalen over de Vierdaagse kunnen de Bakkers ver moedelijk alleen maar glimlachen Veertig uur aan één stuk achter een koppel koeien lopen is nog heel wat anders! Van hun elfde jaar af hebben ze hun werk gedaan en wie van hun diensten gebruik heeft gemaakt, zal getuigen, dat het vakmensen waren, die Bak kers. De wildste stieren, de meest on vriendelijke paarden en de lastigste vaar?en werden onder hun hand rus tig. Dat is een gave, een kwestie van gevoel. Met hun afscheid verdween er van Noordhollands wegen weer een stukje romantiek Reparaties aan de Vlotbrug De vlotbrug over het Noordholland Ka naal bij Koedijk-Zuid zal voor het ver keer over land op 28, 29 en 30 November wegens herstelwerkzaamheden gesloten zijn. De overtocht van voetgangers en rijwielen zal gedurende de tijd, die voor reparatie nodig is door een roeiboot wor den verzorgd. Het scheepvaartverkeer zal van 24 tot en met 30 November belemmering onder vinden, echter alleen dagelijks tussen half tien en twaalf uur en tussen half twee en vier uur 's middags, aldus deelde de Rijkswaterstaat in de directie Noordhol land mede. ♦»WE LIEPEN altijd op iepen klompen en die zjjn sterk. Maar langer dan een week gingen ze nooit mee", vertelt Jan Bakker uit Kolhorn, de helft van de tweeling Jan en Arie Bakker, die vyftig jaar lang van het veedryven een beroep hebben gemaakt en als „de Bakkertjes" bekend zyn in alle hoeken en ga ten van Noord-Holland, van Enkhuizen tot Egmond en van Julianadorp tot Am sterdam-Noord. Vijftig jaar lang bijna alle dagen langs de weg, op klompen, ge huld in de blauwe kiel en in de bruine knuist de veedrijverszweep. En in Novem ber 1950 nemen de Bakkers afscheid van dit beroep, dat verdrongen is door de grote transportondernemingen en.... door het feit, dat er zoveel minder koeien aan de markt komen omdat de weidery in verval is geraakt. Zwaar werk en een moeilijk vak VROEGERAls Bakker begint te vertellen, dan komen de verhalen los. De avonturen, die de drijvers langs de Westfriese wegen beleefden, de tochten naar Purmerend en dikwijls naar Haarlem en Amsterdam. In '50 nog kon men de Bakkers kleine, pezige kerels op de markten aan treffen, maar de koppels van vroeger zijn er niet meer.... In de oorlogs jaren nog wel. Toen leverde het oude vak een best stuk brood op! Nu is het geleidelijk minder en minder gewor den en loont het nauwelijks de moeite vier of vijf koetjes van Kolhorn naar Schagen te brengen. Het is daarom, dat de tweeling de blauwe kiel zal laten uitwassen en oppakken. En deze met de drijverszweep bewaren als herinnering aan een harde strijd om het dagelijks brood. Als een herinne ring ook aan het veedrijversberoep. dat ze niet voor het eenvoudigste en goedbetaalde baantje hadden willen ruilen! Amsterdam—Kolhorn te voet In tien en een half uur liepen de veedrijvers van Amsterdam naar Kol horn en ze tippelden in één dag heen en terug naar de Beemster. Fantas tische afstanden moeten zij in deze vijftig jaar hebben afgelegd. Met kop pels koeien en stieren waren ze dagen achtereen langs de weg. Het was niets bijzonders, als in de nacht van Zondag op Maandag de klompen werden aan getrokken en ze Donderdagsavonds, na de mark in Schagen, van de voeten gingen. En dan kon het nog gebeuren dat er een boer stond te wachten met de opdracht voor een nieuwe klus: even heen en weer naar Alkmaar. De drijvers gingen. Te voet. Méér dan hor.derd koeien gooi den Jan en Arie Bakker vroeger op de markten los en onderwijl de zwepen knalden, werd de moeilijke tocht naar huis begonnen. Hier moesten een paar dieren afgele verd worden en elders weer een paar tot er van het koppel niets meer over was. En nooit is er een vergissing gemaakt; een soort zesde zintuig deed hen de koeien en schapen van een bepaalde eigenaar herkennen. En de zwepen knalden... Het vee kon, zonder dat het aan geraakt werd, de klappen van de zweep! Er zit trouwens geluid in zo'n koe- drijverszweep. Als in Kolhorn Moeder Bakker tegen de avond op de dijk stond en het was windstil weer, dan hoorde ze in de verte aan het knallen van de zweep, dat de mannen n aantocht waren. Dan... dreven ze bij Aartswoud de koeien de Groetpolder in en moeder Bak ker verdween in huis om koffie en brood klaar te maken. De mannen liepen niet zo lang over die laatste zeven kilometer! Bonte avond CSV Zondagavond kwam de Graftdijkef voetbalclub in de zaal van de heer De Haan te Oost-Graftdijk met haar eerste bonte avond voor het voetlicht. Hoe wel men in de avonden in voorgaande jaren met eigen krachten verzorgde, was men nu van de traditie afgewe ken en was de cabaretgroep „De Vol treffers" uit Amsterdam uitgenodigd T&en de voorzitter van G.S.V., de heer de Koekkoek, de aanwezigen hartelijk welkom had geheten, was het woord aan „De Voltreffers". Over het alge meen waren er in het bonte program ma van muziek, zang en schetsen ver schillende aardige dingen te zien. De proloog „Lach er maar om" was o.i. te zwak, maar de accordeonist Wim Fris kreeg na ieder nummer een dankbaar applaus en ook de „Hewitie Ha- waiians" hadden veel succes. Vooral de Hawaiian-guitarist viel op door goed spel. Jack Colety als goochelaar telepaath en sneltekenaar viel te waarderen. Om de schets „Jansen speelt toneel" Werd hartelijk gelachen. In de pauze verkochten verschillende dames de traditionele loten, waarvan de opbrengst de GSV-kas ten goede zal komen. Over het algemeen kunnen we zeg gen, dat deze eerste bonte avond goed is verlopen. Het is zowel voor de „Vol treffers" als voor G.S.V. te hopen, dat er voor de avonden te West-Graftdijk op 26 Nov. en te Driehuizen op 3 Dec. grote belangstelling mag bestaan. De heer de Koekkoek ^loot de avond en met medewerking van de „Melody Mixers" was er een gezellig bal, dat deze eerste G.S.V. bonte avond besloot. Zaterdagmiddag werd te Egmond a. d. Hoef, zowel als in de dorpskom Eg- mond-Binnen de nieuwe brandspuit beproefd in het bijzijn van burge meester M. Niele, wethouder S. Hop man en de heer C. van Pel, comman dant van de brandweer te Egmond aan Zee. 's Middags half drie reed de wa gen naar de slotgracht, waar in een minimum van tijd met 2 spuiten water werd gegeven. De oefening in Egmond- Binnen verliep even vlot. Comman dant J. H. Kareis was zeer voldaan over het behaalde resultaat. Er kan met 4 slangen gespoten worden, ter wijl de capaciteit 2200 L. per minuut bedraagt. RK Middenstandsvereniging vergaderde In de eerste vergadering van de pas opgerichte R.K. Middenstandsvereni ging is tot secretaris gekozen de heer A. de Waard, Egmond aan Zee, tot penningmeester de heer P. Brouwers, Egmond aan de Hoef. De heer C. Groot werd aangewezen tot plaatsver vangend secretaris-penningmeester. De heer S. Hopman Jr. werd de functie van plaatsvervangend voorzitter toe gewezen. De nieuwe bestuursleden zul len overgaan tot ledenwerving. Alle middenstanders mogen zich bedenken, dat eendracht en samenwerking hun positie sterk maken. Hiervan getuigt de protestmeeting in Amsterdam be treffende omzetbelasting op het ge bak. Binnenkort zal een algemene ver gadering worden gehouden. Dierenarts was overbodig te Beemster De bijna 72-jarige Gijsbertus van V. uit Middenbeemster werd gistermiddag onder politiegeleide de zaal binnenge leid, waar de Alkmaarse Politierechter, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, zit ting hield. De vorige maal dat deze verdachte voor de Politierechter moest verschijnen, liet hij verstek gaan. Mr. Van den Wall Bake vond het ten laste gelegde echter zó ernstig, dat hij het onderzoek toen aanhield en Gijsbertus gisteren door de sterke arm liet halen. De man waar Van V. in huis is, S., had reeds gedurende enkele jaren een hond. Het dier viel de laatste tijd de voorbijgangers lastig, zodat de eigenaar besloot het te laten afmaken. Hij vroeg Van V. naar een in de buurt wonende jager te gaan om te verzoeken of die de hond wilde afmaken. De jager was echter bang dat hij het beest niet met één schot zou doden en hij ried Van V. daarom aan, de assistentie van een die renarts in te roepen. Van V. had ech ter andere middelen. Hij bevestigde aan het dak van zijn schuur een met zeep ingesmeerd touw, maakte er een NEGEN GEGADIGDEN. Voor de per 1 Januari vacerende functie van gemeentebode, school- schoonmaker en hooisteker, wegens 't bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de tegenwoordige func tionaris, de heer C. Evers, hebben zich negen sollicitanten aangemeld. De benoeming zal plaats hebben in de Vrijdag te houden gemeenteraads vergadering. VERKIEZING POLDERBESTUUR. Bij enkele candidaatstelling zijn als leden van het polderbestuur herkozen de heren K. de Hart. heemraad en W Dekker, hoofdingeland. KOMEN EN GAAN AAN KLEUTERSCHOOL. Wegens huwelijk van de tegenwoor dige onderwijzeres, mej. Rommezij te Alkmaar, is als tijdelijk onderwijzeres aan de kleuterschool benoemd mej. C J. A. Hiehle, eveneens te Alkmaar. Mej. Bommezü zal nog enige tijd blijven assisteren. lus in en hing de hond daarna op. Hij liet het dier hangen tot het dood was. De Officier van Justitie, mr. J. C. V. Meisehke, was van mening dat hier een zeer ernstige straf op zijn plaats was. Ongeacht de hoge leeftijd van verdachte en het feit dat deze nog nooit eerder de gevangenisdeuren aan de binnenzijde heeft gezien, eiste mr. Meisehke drie weken gevangenisstraf. Mr. Van den Wall Bake, vond het zeer moeilijk een juiste straf te vinden. Alleen om het feit dat verdachte reeds 72 jaar is,wilde de Politierechter geen gevangenisstraf opleggen. In de plaats daarvan sprak hij een gevoelige geld boete uit. Ofschoon Van V. slechts f 14 per week inkomen heeft, veroordeelde de Politierechter hem tot f '0 subs. 14 dagen en twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee, jaar. Scholier zwaar gewond Gistermiddag reden zes leerlingen van de Tuinbouwschool te Purmerend aan de Zuiderweg nabij Purmerend, toen zij moesten uitwijken voor een bakfiets. Eén van de jognens, Bep Klijn, wonende te Graft, week te ver uit en reed tegen een hem tegemoed komende luxe auto, waarin een dokter en een verpleegster waren gezeten. De jongen kwam na een buiteling in het gras naast de weg terecht. Bij onder zoek bleken verschillende ledematen gebroken. Direct werd hij vervoerd naar het R. K. Ziekenhuis te Purme rend. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Anna Maria, doch ter van M. Greutel en E. A. van Baar- sen. Alida Cornelia, dochter van P Garms en H. C. Henning. Nicolaas Gerbrand Gerardus. zoon van S. Vis ser en J- Hoogewerf. Catharina Mar- garetha Theresia, dochter van C. A Ridder en C. C. Wester. Ondertrouwd: Henk Sprokkreeff, te Amsterdam en Maria Geertruida Olde man. Arie Beets en Marianna Meis sen. Overleden: Jacobus Nootenbos. oud 82 j., echtg. van G. M. Oudejans. ERE-MEDAILLE VERLEEND Bij Koninklijk Besluit is verleend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan de heer J. A. Vermeulen alhier, kassier der Coöp. Boerenleenbank. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de KRO heeft het gehele personeel van deze omroep een maand salaris ejetra gekregen. Samenwerking tussen W.-Friesland, Beemster en Schermer Na geruime tijd van voorbereiding is gistermorgen in „De Roskam" te Hoorn de Coöp. Groenvoederdrogerij Noord-Holland Midden A.G., gevestigd te Aven horn, opgericht. De betekenis van deze Coöperatie is, dat hier samenwerking gekregen is tussen belanghebbenden uit de Beenister, Schermer en West-Fries land. Dank zij die samenwerking is men in staat in Avenhorn een drogerij te vestigen, die een jaarcapaciteit zal hebben van 1000 a 1200 ton gedroogd pro duct. De kosten van een en ander zijn geraamd op een kwart millioen gulden. Coöperatie gesticht. Kwart millioen geïnvesteerd Er waren ongeveer tweehonderd per sonen ter vergadering gekomen. Onder hen bevonden zich vele autoriteiten, o.a. de heer Zwart, vertegenwoordiger van het Departement van Landbouw, de heer Huysman, een der deskundigen uit Wageningen, de Landbouwconsu- ienten Hartman en Dijkema met ver schillende assistenten, de heer Van Ammers, directeur van de Zuivelbank te Alkmaar, alsmede enkele assisten ten van de Voorlichtingsdienst voor de Landbouw. Hun allen riep de heer J. Blauw uit Stompetoren, die de verga dering presideerde, een hartelijk wel kom toe. In het kort werd gereleveerd, dat een gescheiden opzet van Beemster, Schermer of West-Friesland, er toe had moeten leiden, dat slechts kleine dro gerijen in exploitatie gebracht hadden kunnen worden. Thans is bereikt, dat reeds een oppervlakte weidegrond van 60Ó H.A. de grondstof zal leveren. Dit is ruim voldoende voor een grote dro gerij. Behalve gras zal ook Lucerne gedroogd worden en misschien op de duur ook wat klaver. Hoewel op de agenda het punt stond „Machtiging van het bestuur tot aan koop van de drogerij", had het voor lopig werkcomité reeds een en ander Straten, rioleringen en hoofdtoegangsweg uitbreidingsplan aanbesteed De gemeenteraad van Langedijk kwam gistermiddag onder voorzitterschap van burgemeester H. Schelhaas korte tijd bijeen. In de eerste plaats passeerden een groot aantal verordeningen, reglemen ten en instructies de hamer, die in ver band met de algehele opruiming van het bezettingsrecht per 1 Dec. a.s., op nieuw moesten worden vastgesteld. Aan de heer Th. Buckens te Broek op Langendijk werd vergoeding toege kend voor het vervoer van zijn zoon tje naar de school voor b. 1. o. te Alk maar. Gymnastiekterrein Broek Langendijk. De voetbalvereniging te Broek op op Langendijk had een verzoek ingediend om tegemoetkoming in de kosten van het egaliseren van het sportterrein en het aanbrengen van een kleedlokaal. Hoewel deze zaak spoed vereist was de raad van oordeel dat ze goed moest worden voorbereid, zodat t.a.v. dit stuk een beslissing zal vallen in de vergade ring -gan 4 Dec. a.s. Korte en krachtige besluiten Nadat de raad enige tijd in comité had vergaderd werd zonder discussie besloten: a, tot verkoop aan de veilingvereni ging de Noordermarktbond van een perceel bouwrijp industrieterrein-, groot 1500 4M2, tegen een prijs van f 5.— per M2, onmiddellijk ten Oosten van de bestaande veilingsgebouwen, onder be paling, dat de schoeiingen vanwege de gemeente voor rekening van de N.M.B. zullen worden aangebracht voor de prijs van f 220 per strekkende meter; b. tot onderhandse aanbesteding aan de fa. J. Waterlander te Oudehaske van het aanleggen van rioleringen en wegen in- het uitbreidingsplan voor de prijs van f 117.875 en van de hoofd- hoofdtoegangsweg naar het terrein voor de prijs van f 30.840. Als argument voor de onderhandse aanbesteding van bestek no. 2 aan de aannemer van bestek no. 1 (het bouw rijp maken) werd door B. en W. aan gevoerd dat de werkzaamheden van het le bestek nog niet zo ver zijn ge vorderd, dat een tweede aannemer aan bestek no. 2 zou kunnen beginnen. Aan besteding bij een andere aannemer zou groot oponthoud veroorzaken. Ook zou den de materialen dan inmiddels in prijs gestegen zijn. Hierop trokken de vroede vaderen de laarzen aan om onder leiding^ van aannemer en opzichter het terrein te Plattelandsvrouwen bijeen De plattelandsvrouwen van de afd. Scher- naeer kwamen Vrijdagavond in cafe Zwart in vergadering bijeen. Na het openingswoord door de voorzitster werd medegedeeld, dat er door middel van ze gels bij de Rijkspostspaarbank gespaard zou kun nen worden. Het aldus vergaarde geld kan dan aangewend worden voor het houden van ex cursies, terwijl het ook mogelijk is het lidmaat schap ervan te betalen. O.o. twintig leden gaven zich voorr de regeling op. De afgevaardigde naar de provinciale ver gadering bracht een keurig verslag uit. Bij de rondvraag liet mevr. De Geus—Ger ritsen een waarschuwend woord horen, betref fende het verkeersgevaar op de weg' aan de Noordervaart voor de kinderen. Hierna werd het woord gegeven aan de heer Kremer uit Amsterdam, die een uiteen zetting gaf over opera's, geïllustreerd door gramofoon- en piano-muziek. Op prettige wijze besprak hij de opera's „Carmen" van Bizet en ,,Faust" van Gounod. Ten slotte dankte de voorzitster voor de boeiende voordacht en leerzame uren, die hij de vergadering had geschonken. verkennen, de reeds gedempte sloten, het nieuwe gedeelte voor de begraaf plaats en voorts het betonmaken. Dat menig raadslid in letterlijke zin wel eens een slippertje maakte is duide lijk. Na een en ander in ogenschouw te hebben genomen verliet men gedeel telijk via de Twuijversl-oot en gedeelte lijk via de Hofstraat weer 't terrein. „Het vraagstuk van de Jood" In de Geref. Kerk te Broek op Lan gendijk hield de bekende Zendingspre dikant onder de Joden ds. R. Bakker te R'dam, gisteren de 2e winterlezing met als onderwerp „Het vraagstuk van de jood". Ds. Bakker ging achtereenvol gens de historische en religieuze ach tergronden van dit vraagstuk na. Het verdwijnen van de staat Israël geschied de met de verwoesting van het religieu ze centrum, de tempel, in 70 na Chr„ waarop het volk verstrooid werd om in de middeleeuwen in Ghetto's te worden samengebracht. Met de Franse revolutie kregen de joden vrijheid en stak ook het antisemitisme de kop op, later in Rusland en Frankrijk, straks in heviger mate in Duitsland. Tegen de verwachtingen in, zo zei ds. Bakker, is de nieuwe staat Israël tot stand gekomen. Dit is alleen te verkla ren uit de bijzondere leiding van God met dit volk. Spr. verwierp de opvat ting als zouden bepaalde profetieën in de bijbel met betrekking tot het Joodse volk, nog steeds niet in vervulling gaan. Eerst met de laatste dag zullen ze ge heel vervuld zijn. Een dure klap De schipper Rienk van der Z. uit Haarlem kreeg op 26 September te Lan gedijk ruzie met een andere schipper, toen hij wilde gaan lossen op een plaats waar deze reeds had gemeerd. De ruzie resulteerde in een klap, waarvoor Van 'der Z. gisteren door de Alkmaarse Politie rechter, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, bij verstek veroordeeld werd tot 25 subs. 10 dagen. gedaan, dat op deze beslissing vooruit liep. De drogerij moet namelijk vóór 1 Mei 1951 gereed zijn. Wanneer het bestuur langer had gewacht met maat regelen te treffen, dan zou men zeker niet klaar komen. Zo is de apparatuur reeds besteld en werd een stukje iand aangekocht in Avenhorn. DE FINANCIëN Voor het ledenkapitaal wordt een onbeperkt aantal aandelen uitgegeven van tachtig gulden elk tegen een koers van 100. Elk aandeel geeft recht op het drogen van 1000 kg gras, d.i. ha, eenmaal gemaaid. Voor investering rekent men een kwart millioen gulden nodig te hebben. Daarbij komt nog een bedrag voor een z.g. Bikspers, die men zich alsnog wil aanschaffen om zowel meel als korrelvoer te kunnen produ ceren. Van Rijkswege zal subsidie ver leend worden. De heer Zwart lichtte toe, dat het nieuwe bedrijf deze sub sidie zal moeten verdienen. Twee derde van de Stiehtingskosten zal men ont vangen als renteloos voorschot. Eik jaar zal 1/10 hiervan worden afge schreven, wanneer economisch ge draaid wordt. In tien jaar tiids zal de Coöperatie dus de gehele Rijkssubsidie zelf verdiend kunnen hebben. BESTUUR In het bestuur kregen zitting de heren J. Blauw uit Stompetoren. F. Peetoom, Berkhout; J. Zijlmans, Stom petoren; N. Kaag. Groet, Jac. Oude jans, Wogmeer Spanbroek- H. de Wit, Beemster-Purmerend; J. Nierop, Schel linkhout; C. Kuyper, Hoogwoud en J. Schoenmaker, Nibbixwoud. Geruime tijd is gediscussieerd over de vraag, of men zich al of niet zou aansluiten bij de Zuivelbank, omdat men de Boerenleenbank niet graag voorbij wilde lopen. Ten slotte ging de. vergadering met het bestuursvoor stel accoord contact met de Zui velbank op te nemen onder voor waarde, dat het crediet zal woiden ge geven via de boerenleenbanken van Utrecht en Eindhoven. Het bestuur kreeg vrij mandaat met deze richtlijn voor ogen naar bewind van zaken te handelen. Nog werd meegedeeld, dat het be drijf half April reeds zal kunnen draaien, wanneer de winter zacht blijft. Wanneer de weersomstandighe den minder gunstig zouden zijn, zal het zeer de vraag zijn, of men 1 Mei klaar zal zijn. Waarschijnlijk bal binnen een paar jaar een tweede droger bijgebouwd moeten worden. Ook hiervoor zal op nieuw Rijkssubsidie gevraagd kunnen worden. Het ligt in de bedoeling dat het bedrijf, zeker in de seizoentijd, continu zal werken. Toneeluitvoering De toneelvereniging IDDA te Zuid- Scharwoude, voerde Zondagavond in hotel „Concordia" op het stuk: „Als moeder te veel is", onder regie van Jan Huijgen te Alkmaar. In verband met het feit dat de heer Huygen 25 jaar aan het toneel is verbonden, werd hem door de geheel gevulde zaal hul de gebracht. In het algemeen was men van oordeel dat het opgevoerde stuk goed werd gespeeld, maar dat de keu ze minder gelukkig moest worden ge acht. HOOGKARSPEL, 20 Nov. 1950. An dijvie 10,70—12,30; 35.000 stuks bloemkool A 43—47, A II 28—33, B 25—46, B II 16— 30, C 10—17, C II 8—10, stek 3—18; 2.000 kg kroten A 8,20—8,80. B 5,40—5,80 400 kg rode kool 89,80; 3.000 kg groene kool 5,10—6,40; 4.000 kg witte kool 4—4,20; 300 kg breekpeen B 2,803,50, C 4,505,50: 2.000 kg uien 5,40—12,80. Triomftocht van huis naar school De heer D. L. Daalder, directeur van de M.M.S. te Berg'en, zal gisteravond onbewust van hetgeen hem boven het hoofd hing onder de wol gekropen zijn, doch met de wetenschap dat hij van daag zijn 63e verjaardag zou bereiken. Wanneer men directeur van een meis jesschool is, moet men daarvan ook de consequenties aanvaarden en daar de heer Daalder een grote populariteit ge niet had hij kunnen verwachten, dat deze dag niet ongemerkt voorbij zou gaan. Maar een enthousiaster ont vangst dan hem hedenmorgen te beurt viel had hij niet kunnen verwachten. Aan het brein van een zijner leerlingen (of leraren?) was een plannetje ont sproten. En in 'n minimum van tijd verbreid de zich dit over de hele school. Zo kon men vanmorgen reeds vroeg talloze MMS'ers schoolwaarts zien gaan. Om ongeveer half negen begaven allen zich naar 's heren Daalders huis om hem een ovatie te brengen. Getroffen door het „Lang zal hij leven", dat van de straat en uit zijn tuin klonk begaf de jarige zich naar de voordeur en zag zijn tuin gevuld met scholieren. Hij werd juichend begroet en vervolgers trad mej. L. v. d. Wolf naar voren om hem namens de school een boek en een mooie bos bloemen aan te bieden, die hij in dank aanvaardde. Voor zijn tuin wachtten zijn leerlingen hem op om hem in triomf naar school te voeren. Een mysterieus gefluister ging door de rijen „Waar is de stoel?" en hierbij kunnen wij de heer Daalder mededelen, dat hij voor een groot onheil gespaard is gebleven, daar het oorspronkelijk de bedoeling is geweest om de jarige in een versierde stoel naar school te dra gen. Wij mogen de heer Daalder felicite ren met de mislukking van dit plan, (we zullen het maar toeschrijven aan een fout in de organisatie), want er lagen plassen op straat en de kans dat da stoel zou kantelen met alle gevolgen van dien, was allesbehalve denkbeeldig. Nu werd hij door joelende en zingende kinderen, met serpentines, feestmutsen en vlaggetjes getooid naar school ge bracht, waar de lessen pas na enige tijd normaal een aanvang konden nemen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus N., z. van J. N. Pep ping en C. J. Min. Johannes J. F., z. van J. H. M. Sonnaville en J. D. C. Schmidt. Paul Chr. F. H., z. van J. H. M. de Sonna ville en J. D. C. Schmidt. Getrouwd: Arie Jongejbns en Nelly van Allen. Wilhelmus N. Oudshoorn en Sophia van Ollefen.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 3