Volendam veroverde leiding in 2B v RKAFC struikelde tegen agressief Bergen-team H.S.V. won van haar oude rivaal zeevogels Doves recipieert ter gelegenheid van haar 25 jarig bestaan Het pad van Alkmaarse Boys ginq in Hoorn niet over rcyen Fraai spelende Alcmaria-voor hoede stelde V. V. A.-defensie voor problemen Bergen De jubilerende buitenpost van het Leger des Heils MAANDAG 27 NOVEMBER 1950 Toekomst ziet er voor Alkmaarse Boys thans aan merkelijk beter uit 9» start van Volendam in de competitie was weinig imponerend. De eerste ■*®Wstrijd speelden de wijdbroeken op het Alcmaria-terrcin en het werd een nederlaag. Het is echter bij deze nederlaag gebleven en thans, na acht wedstrij den, staat Volendam met twaalf punten en het schitterende doelgemiddelde van IS4 bovenaan de ranglijst. Voor Alcmaria was het een prettige tijding dat Volendam de volle winst in de uitwedstrijd tegen AFC boekte en ook Water graafsmeer is in de buurt gebleven daar Zeeburgia de Amsterdamse derby won. Alkmaarse Boys deed in Hoorn uitstekend werk door Hollandia met 31 te verslaan. Nog een paar van zulke overwinningen en de geblokten verhuizen van de staart naar de middenmoot. ïn 2B lopen de krachtsverhoudingen weinig uiteen. Op het ogenblik zijn er vier clubs die serieuze aanspraken op de titel kunnen gaan maken. Volen dam, Elinkwijk, West-Frisia en ZFC. Watergraafsmeer, HRC, AFC en Alc maria houden een wedloop om over plaatsing naar de derde klasse te ont gaan en het is mogelijk dat Hercules, en zelfs Zeeburgia nog in deze wedloop betrokken kunnen worden, zoals uit onderstaande stand blijkt. 2 B: Volendam E'.inkwijk West-Frisia ZFC Steburgia Hercules Watergr.m. HRC AFC Alcmaria Ook in 3 A is er gedrang om de titel. Niet minder dan zes clubs kunnen hier voor in aanmerking komen waarbij wij ZVV en Wijk aan Zee als de grootste favorieten beschouwen. Niettegenstaan de het feit dat Wijk aan Zee gisteren een punt aan CSV verspeelde. Dat Vel- sen een punt aan DEM cadeau zou ge ven, hadden wij niet verwacht. 3 A: 8 5 2 1 18—4 12 8 5 2 1 24—9 12 9 5 2 2 25—15 12 9 4 3 2 13—12 11 10 3 4 3 17—14 10 9 4 1 4 17—27 9 9 3 0 6 15—17 6 9 2 2 5 13—30 6 8 2 1 5 13—17 5 9 1 3 5 10—21 5 ZVV 9 6 2 1 18—8 14 Kinheim 9 6 2 1 10—7 14 Wijk aan Zee 9 5 2 2 19—12 12 Hollandia 9 4 3 2 19—11 11 IW 8 4 1 3 13—12 9 Velsen 8 3 3 2 19—18 9 GVO 9 4 0 5 14—23 8 DEM 9 2 3 4 11—12 7 CSV 10 2 3 5 12—18 7 Alkm. Boys 9 2 2 5 13—12 6 QSC 6 1 3 2 9—9 5 DTS 7 0 0 7 4—28 0 Helder heeft zijn voorsprong ver groot door Vitesse klop te geven. RKVVA houdt het tempo echter goed bij, daar ZSGO nul op het request kreeg. Beverwijk heeft eindelijk kans gezien om de rol van hekkesluiter over te doen door Terrasvogels te verslaan. 3 B: Helder 8 5 3 0 15—7 13 Alw. Forward 8 5 1 2 19—12 11 RK WA 8 4 3 1 16—11 11 Vitesse 8 5 0 3 15—12 10 Meteoor 7 3 2 2 10—11 8 Zaandijk 7 3 1 3 17—13 7 DEC 8 1 5 2 16—19 7 ZSGO 9 2 2 5 14—16 6 Dt Meer 9 1 4 4 15—20 6 Beverwijk 9 2 2 5 13—19 6 Rivalen 7 1 3 3 13—16 5 Terrasvogels 6 1 2 3 10—17 4 In 3 C werd alleen de wedstrijd Allen WeerbaarKW gespeeld, welke dooi de gastheren werd gewonnen. Deze uit slag was voor het verloop van de com petitie van geen enkel belang, want geen van beide ploegen zal in aanmer king voor de titel of degradatie komen 3 C: Kcnnemers 8 6 2 0 16—2 14 WFC 8 4 2 2 14—10 10 Rf.niditas 8 4 2 2 18—13 10 KVV 9 4 2 3 23—19 10 A.W. 9 4 2 3 17—15 10 SDW 7 3 3 1 9—9 9 ovvo 7 2 3 2 11—11 7 JOS 8 2 3 3 8—11 7 DCG 8 2 2 4 13—20 6 Ziiverm. 8 2 1 5 13—12 5 Halfweg 8 1 2 5 7—18 4 AP GS 8 1 2 5 8—17 4 4 A: BKC 9 8 1 0 37—12 17 Succes 8 4 3 1 19—12 11 Grasshoppers 9 5 1 3 15—18 11 HSV 10 4 2 4 17—17 10 Randers 7 3 3 1 10—4 9 WW 7 4 0 3 13—9 8 Purmerend 8 3 2 3 20—26 8 Limmen 9 3 1 5 17—21 7 Zeevogels 10 3 1 6 13—28 7 Zouaven 9 2 2 5 19—23 6 Andijk 9 2 1 6 15—21 5 De Rijp 9 2 1 6 8—16 5 Gisteren heeft Bergen weer eens be- wezen, dat er met deze ploeg niet valt te spotten. RKAFC kreeg op eigen ter rein een nederlaag, zodat de Wester- wegbewoners thans zes verliespunten meer hebben dan ZAP en dus nog maar een zeer kleine kans hebben om in de buurt van deze ploeg te komen. Texel rekende op duidelijke wijze (61) met Wieringerwaard af en Oudesluis op één doelpunt na hetzelfde met Vrone. De voorhoeden in deze afdeling waren gisteren toch goed op schot. Schagen won met 52 van Westfriezen en de uitslag St. GeorgeWatervogels werd 3—3. 4 B: ZAP 8 5 3 0 27—7 13 Texel 10 5 3 2 23—11 13 Oudesluis 9 4 3 2 19—16 11 RK AFC 10 4 3 3 19—16 11 Bergen 9 4 2 3 16—12 10 St. George 8 2 5 1 14—12 9 Schagen 9 4 1 4 19—11 9 Waterv. 9 2 4 3 15—15 8 Vrone 9 3 2 4 16—20 8 W'waard 8 2 1 5 14—27 5 Westfriezen 9 2 1 6 14—24 5 Koedijk 6 1 0 5 7—21 2 Eerste wielren- competitiewedstrijden Zondag heeft de wielrenvereniging Alcmaria Victrix haar eerste wedstrij den voor de Hometrainer-competitie gehouden. De uitslagen in de A-klasse over de twee maal 500 meter waren als volgt: I P. Van Berkum 41.4, B. v. d. Kamer 44, N. van Rozelaar 44.2, W. Wouters 44.2, J. Ottebros 45.2. B-klasse twee maal 500 meter: G. Koch 45, F. Lugtig 45.2, W. Jongejans 46.2, J. Bloetjes 47.1, J. Pluymers 48. C-klasse twee maal 500 meter: D. Honingh 48. K. van Beek 52.4 K. Veld heer 52.4 en J. Schuitmaker 57. Het is Bergen gelukt de AFC-ers de eerste nederlaag op eigen veld toe te brengen. En toch begon de thuisclub zo goed. Nadat de eerste aanval van Bergen was afgeslagen, kwam Heinis in het bezit van de bal die hij op goede wij ze inschoot (10). Van lange duur was deze voorsprong niet; bij een schermutseling voor Popma's doel was Bierman zo ongelukkig de bal in eigen doel te werken (11). Bergen bouwde herhaaldelijk open aanvallen op, die zeer gevaarlijk wa ren. Na een vlotte combinatie tussen Heinis en C. Tijm kreeg De Nijs een goede scoringskans, welke hij echter niet benutte. De AFC-ers hadden in de tweede helft een veldmeerderheid, doch de goede afwerking ontbrak. Het korte spel tegen de fel spelende Bergen-ach- terhoede leverde geen doelpunten op. Tien minuten voor het einde werd het enthousiaste spel der gasten beloond Na een goed genomen hoekschop werd de bal uitstekend ingekopt. Dit was de genadeklap voor de Westerwegbewo- ners, die deze middag zeker niet meer hadden verdiend. Zeevogels-dames versloegen onvolledig P.C.K., Zaandam PCK uit Zaandam kwam in de handbalwed strijd tegen de Zeevogels-dames met negen meisjes uit. Hierdoor kon het gebeuren dat de gastvrouwen onafgebroken in de aanval waren, maar zij waren bepaald ongelukkig met werpen. Kwistig gingen de ballen rakelings langs of over het doel, zodat het tenslotte slechts een 3—0 overwinning werd. H.S.V. heeft gisteren veel goed ge maakt door de overwinning op Zee vogels. De nieuwe voorhoede van H.S.V. voldeed in zoverre, dat zij nu productiever was en durfde te schie ten. Het eerste doelpunt ontstond door een uitstekende trough-pass van Piet Haanraads, die Martin Kosters on houdbaar voor dé Zeevogels-keeper inschoot. H.S.V. ging daarna enkele malen door het bekende oog, van de naald, doch tot doelpunten kwam Zee vogels niet. Het H.S.V.-overwicht vlak vóór de rust bracht wel een vijftal cor ners, doch geen doelpunten. Na de rust ontkwam het H.S.V.-doel weder om op gelukkige wijze aan een door boring en toen het bij Zeevogels niet wilde lukken, trok HSV er tussenuit B. Kraakman zette goed voor en Oud- hoff scoorde op uitstekende wijze. Het spel ging nu meer gelijk op, doch wederom was HSV productiever. Oud- hoff scoorde uit een voorzet van rechts het derde doelpunt. Zeevogels zag ten slotte zijn taai volhouden beloond, toen de Zeevogels-midvoor na een vlotte combinatie vlak vóór het einde de eer redde (31). Bij HSV was de verdediging uitstekend op dreef, nu Apeldoorn weer in het doel stond. Bij Zeevogels waren de keeper spil Gouda wel de beste spelers. De voorhoede hield het spel echter tekort, terwijl ue middenlinie hard werkte en zowel verdedigend als aanvallend steun ver leende. De rechtsbuiten van Zeevogels was de beste voorhoede-speler. De scheidsrechter leidde rustig, hetgeen nodig bleek; aangezien de gemoederen zowel binnen ais buiten het veld vaak verhit raakten. Een groot aantal bloemstukken bewees reeds bij de binnenkomst in „De Rm, tende Jager" dat er een vereniging jubileerde, die in groot aanzien stond. Het bestuur van de gymnastiekvereniging DOVES recipieerde n.l. Zaterdagmiddag ter gelegenheid van het vijf en twintig-jarig bestaan van de vereniging. Dat DOVES ook door de plaatselijke overheid wordt gewaardeerd bewees het fraai# bloemstuk van B. en W. en de aanwezigheid van wethouder Rus en de gemeente, secretaris, de heer Festen op deze receptie. Nadat de voorzitter, de heer J. l Groot, de aanwezigen had welkom geheten, voerden tal van sprekers het woord. Een dankwoord van de voorzitter. De voorzitter antwoordde hierna op hartelijke wijze de diverse sprekers. Hij dankte voor de cadeaux en vriendelij. ke woorden. Spreker betoogde, dat het verenigingsleven ter plaatse kernge zond moet zijn, gezien de grote belang, stelling bij dit jubileum. Speciaal ver. heugde spreker zich over de woor. den van wethouder Rus waar hij sprak over de twee gymnastieklokalen en de toezegging van een subsidie. Velen maakten nog van de gelegen heid gebruik de jubilerende bestuurs leden te feliciteren, 's Avonds had in „De Rustende Jager" de laatste feest- uitvoering plaats, die, evenals de eerste avond, schitterend geslaagd is. Een druk bezochte receptie te Heiloo Tal van sprekers Eerst sprak wethouder Rus namens het college van B. en W. Spreker ver heugde zich over de vitaliteit van de jubilerende vereniging en haar grijze leider. De heep Rus hoopte dat deze vereniging moge blijven werken lot welzijn van de Heilooër jeugd. Verder deelde spreker mede, dat de Raad heeft goedgekeurd de bouw van twee gym nastieklokalen en dat de subsidie voor Doves is gehandhaafd. Namens de Ned. Kon. Gymnastiek-Ver- bond sprak de hr. G. de By, als hoofd bestuurslid. Spr. zegde dank voor het vele werk dat de jubilerende vereni ging voor de lichamelijke opvoeding heeft gedaan. Hij hoopte dat zij op de ingeslagen weg zal voortgaan. Namens de balletgroep van mevr. Majolee een onder-afdeling van Doves sprak de heer N. Majolee als voorzitter hartelijke woorden voor de tegemoetkomende houding aan deze afdeling bewezen. Spr. bood namens de balletgroep een mededelingenbord aan. De heer H. Pel sprak namens Hei- loo's Luchtpost; de heer Troostheide namens de schildersvereniging Tinto retto; de heer H. Keesman namens de Alkm. toneelver. Falkland; de heer J. Reek namens de hand- en voetbal vereniging De Foresters; de heer F. de Jager Sr. namens de Landelijke Rijver. Heiloo en Omstreken; Ds. Bloemhoff namens het Nut en het In stituut voor Arbeidersontwikkeling waarbij hij een prachtige voorzitters hamer aanbood de heer Jac. van Ge- meren liet woorden van waardering horen als één dergenen, die had mede gewerkt aan een sportgebouw ter plaatse en als voorzitter yan de V.V.V.; mevr. GlijnisSchermerhorn sprak namens de Plattelandsvrouwen, waar na tenslotte de heer W. J. v. d. Meer het woord voerde namens de bridge club Sans Atout. Gelukwensen. Tal van bloemstukken en schriftelijke gelukwensen waren binnen gekomen, waarvan wij speciaal willen noemen die van het dames-lid Gola Kuiper, thans m Amerika vertoevende. Doelverdediger IJzerman van R.B.C. ziet nog juist kans om één van B.V.V.'s vele schoten over corner te verwijzen. Geblokte zegevierden voor Hollandia Twee doelpunten van Krul Door met 3—1 van Andijk te winnen heeft De Rijp zich een kans geschapen om de onderste plaats te verlaten, te meer daar de andere staartclubs een nederlaag kregen te incasseren. Limmen verloor, zoals was te verwachten van BKC. Zeevogels kreeg tegen HSV geen kans en De Zouaven moest de eer aan Purmerend laten. Vrone voor eerste maal op eigen terrein door Oudesluis verslagen Vrone heeft tegen een beter spelend Oudesluis de eerste nederlaag op eigen veld in deze competitie geleden. Reeds na tien minuten gaf rechtsbin nen Voorthuyzen met een mooi schot zijn vereniging de leiding, welke zij niet meer zou afstaan. Wel slaagden de gastheren er in het spel te verplaatsen, doch er werden zelden open combina ties opgezet. Voor de rust deponeerde de Oudesluis-rechts buiten de bal nog twee maal in het doel spoedig gevolgd door een vierde doelpunt van de voet van de linksbuiten. Na de rust reageerde Vrone fel. De gastheren kregen verscheidene goede scoringskansen, welke echter niet be nut werden. Na een kwartier siaagden de gasten er in de stand op te voeren tot (05). Zeegers wist ten slotte met een strak schot de eer van de Vrone- mannen te redden. Het einde brak aan met een verdiende 51 overwinning voor Oudesluis. VoorenLakeman winnen in Berlijn In een koppelwedstrijd over 145 mi nuten te Berlijn zegevierde het Neder landse koppel VoorenLakeman. Zij legden 104 km af. De Duitse koppels ZiegenNothdurft en ZollBunkei werden resp. tweede en derde. Onze verwachting, dat de Boys in Hoorn een harde noot te kraken zou den krijgen, is prompt uitgekomen. In tussen neemt dat niet weg, dat de ge- blokten mist, modder en invallers ten spijt, het stoute stukje uithaalden Hol landia op eigen terrein met 31 te slaan, waarmede de Hoornsen, die slechts één punt minder dan de leiders hadden, hun grootste nederlaag van dit seizoen leden. Merkwaardig is het feit, dat twee der drie Alkmaarse doelpunten door Ab Krul werden gemaakt. Het is ech ter niet zo merkwaardig als men weet dat Krul als rechtsbuiten debuteerde ter vervanging van Toon Indri. die op de ziekenlijst stond. De derde goal werd enkele ogenblikken vóór rust door Toon Pater gescoord, die Ben de Grand uitstekend op de linksbinnen plaats verving nadat laatstgenoemde een kwartier na de aanvang met een knieblessure van het veld moest wor den gedragen. Tien minuten vóór het einde liet ook Metselaar zich door Schaddenhorst vervangen, die in de resterende tijd nog een bloeduitstor ting in één der enkels opliep. Neen, over rozen ging het pad van de Boys geenszins. De strijd Ibegon met druk op het doel van de Boys en Kramer moest dan ook enige staaltjes van zijn nog altijd goede werk laten zien- Er scheen een kans te zitten in een vuurpijl van Krul, die doelman Van der Kooij oij het neerkomen miste, doch het leer werd nog juist weggewerkt. Tien minuten na de aftrap overzag miivoor Van Dek de situatie, gaf kalm door naar Krul, die de bal in de uiter ste hoek knalde. Hij kreeg zelfs een „Heeft u soms even een haarspeld om mijn pijp door te steken?" tweede goede kans, doch ditmaal ging het schot naast. Wéér kwam Hollanaia in de aanval, doch de Boys-defensie, uitmuntend gesteund door De Ley en Piet Blok, bleek de gehele wedstrijd een onoverkomelijk struikelblok. In die defensie stond Bob Admiraal op de linksbackplaats. Het gelukte Hollandia in de 25e minuut de achterstand in te lopen, toen rechtsbuiten Groot in zeer duidelijke buitenspejpositie een kei hard diagonaal schot loste, dat on danks protest van de Boys-grensrech ter en aanvoerder door de scheidsrech ter als de gelijkmaker werd erkend. Maar drie minuten later schudde Knip de Hollandia-rechtsback Den Bakker van zich af. waarna hij scherp voorzette en Krul met een goed ge plaatste kopbal de Boys opnieuw de leiding gaf die zij niet meer zouden afstaan. Vanaf dat moment trok de B.-verde- diging terug. Daardoor ontstond een groot gat tussen voor- en achterhoede, zodat Hollandia het middenveld kon beheersen. De voorhoede moest het dus van ver aangegeven ballen hebben Uit een aardig samenspel van Krul en Jan Indri zette de laatste de bal voor die Toon Pater netjes inkopte (13) Een razend snelle tegenaanval van Groot, die alleen voor Kramer kwam. leverde geen succes op. Het na de rust verwachte offensief liet niet lang op zich wachten. Het ge streepte binnentrio hield het spel ech ter te kort. Toch werd stormloop op stormloop op de Boys-veste onderno men, doch de toegang daartoe bleek uitstekend afgegrendeld, pen hard schot van de Hoornse linksback ketste ■tegen de kruising van lat en paal, de weggewerkte bal kwam bij Knijs, die aan de overzijde de sterkte van de staanpaal probeerde. De onvermoeiba re Pater vornlde in z'n eentje de scha kel tussen verdediging en voorhoede, welke laatste intussen nog verschillen de goede kansen kreeg. Eerst kort 'vóór Hid nam de druk op het Bovs-doe) iets in kracht af- Na het eindsignaal verlieten elf gelukkige, door de mod der schier onherkenbaar geblokten^ net zware terrein. GEEN JAPANSE HERBEWAPENING. De Japanse minister-president Sjige- roe Josjida heeft het Huis van Afge vaardigden meegedeeld, dat zijn rege ring geen verpachting van militaire bases aan enige andere mogendheid overweegt noch ook maar enigszins "denkt aan „hermilitarisatie". Alcmaria Victrix klaverjaste Evenals het vorige jaar na^n de Klaverjasclub van de Voetbalvereniging „Alcmaria Victrix" deel aan het gecombineerde „Zilveren Beurs- en Klokjes-tournooi" van de Voetbalvereniging Kuilboys uit Amsterdam. Wees^ de eerste avond reeds uit dat de ver- enigingsprijs voor de vijf Alkmaarse koppels niet meer bereikbaar- was, individueel had het koppel A. de Vries-W. C. Muller nog een goede kans (4716 pnt.). Vrijdagavond vond de tweede en laatste ont moeting plaats en werd aan het puntentotaal van 20.050 punten nog' 19.988 punten toe gevoegd (totaal .40.038). Door één slechte partij werd ook de indi viduele kans verspeeld en werd de volgorde van de Alcrn aria-koppels: Bonsema Sr.—Bon- sema Jr. 8775 pnt.; A. de Vries-W. C. Muller 8396; A. Mater-A. Homan 8150; F. Helder man-F. Stenneberg 7696; A. Schermer-P. Zorgé 7011. Rest nog te vermelden dat Alcmarift de tweede avond met verschilende invallers uit kwam; F. Helderman en P. Zorge. waren n.l. vervangen door Tom en P. de Buyzer. De verdediging van de withemden bleef onder de maat Zonder te willen beweren dat het Alemaria-team, dat gistermiddag een vriendschappelijke wedstrijd speelde tegen WA, een openbaring voor ons was, hebben wij met veel genoegen naar deze wedstrijd gekeken. Voor al de voorhoede is door zijn nieu we formatie, v.l.n.r.: De Buyzer, Schmidt, Wieiinga, Eversteyn en Din- kelberg, beslist aan kracht toegeno men. Verschillende fraai opgezette aanvallen stelden de WA-verdediging ernstig op de proef. De Amsterdam mers konden dan ook niet verhinderen dat Wieiinga en Dinkelberg, het was zijn eersteling bij Alcmaria, onze stad genoten met de rust een 21 voor sprong hadden bezorgd en dat De Buy zer in de tweede helft het derde Alc- mariagoal in de touwen joeg. Dat doelman Afink eveneens drie maal moest capituleren is geen schan de voor de Alcmaria-verdediging. WA heeft een uitstekende voorhoede die in staat bleek om kansen te scheppen, de drie doelpunten van WA alle uit de drie doelpunten van WA allen uit misverstanden in de achterhoede, mis verstanden die niet hadden mogen plaats vinden. Niettemin kwam het de Amsterdammers wel toe want bij meel dan één aanval bleef het heiligdom van Afink op wonderbaarlijke wijze voor een doorboring gespaard. Een maal gebeurde het dat voor het Alc- mariadoel een scrimmage ontstond waaruit drie- of viermaal de bal werd ingeschoten, maar steeds weer dook uit een mistbank een Alcmariahoofd of been op dat een VVA-doelpunt in de weg stond. Die mist maakte het volgen van de wedstrijd overigens soms wel eens lastig. De cornervlag- gen tegenover de tribune bleven voor het grootste deel van de wedstrijd voor ons in de mist verborgen en meer dan eens konden wij aan het lopen van de spelers slechts gissen waar de bal zich ongeveer moest bevinden. Verdediging matig Zoals gezegd, in de Alcmariaverde- diging klopte het af en toe maar zeer matig. Vooral voor de rust toen Maasen in de halflinie speelde, was het verband vaak zoek. Maasen die anders juist door zijn juist timen veel onheil weet te voorkomen, kwam steeds een fractie van een seconde te laat. Dat is hem overigens niet kwa lijk te duiden. De opvatting van een halfspeler is nu eenmaal anders dan die van een back en het is niet een ieder gegeven om zich in een wed strijd volkomen om te schakelen Daar kwam nog bij dat Geer Mulder op het zware en gladde terrein een behoor lijke handicap van zijn lichaamslengte ondervond. Grote blunders heeft hij echter niet gemaakt, maar het aantal corners dat hij weg moest geven was toch wel wat aan de hoge kant. Afink stelde zich een keer of wat volkomen verkeert op en het ingrijpen van Van Meene was voor de rust zwak. Een en ander had tot gevolg dat de VVA- voorhoede voor de rust een te grote bewegingsvrijheid genoot. Een tekort koming van alle achterspelers is ech ter nog steeds dat de bal zeer zelden goed naar voren wordt afgegeven. De taak van de binnenspelers wordt daar door onnodig zwaar gemaakt. Die bin nenspelers hebben gisteren veel werk verzet. Piet Eversteyn was weer als vanouds en als Willy Schmidt wat ge lukkiger met zijn plaatsen was ge weest zou het niet bij drie Alcmaria- doelpunten zijn gebleven. Wieiinga had een goede start maar tegen het einde begon hij te „krummelen" Ver moeidheid zal hieraan niet vreemd zijn geweest. Van de vleugelspelers was naar onze mening De Buyzer het beste op dreef. In de Alcmariaverdediging kwam in de tweede helft meer rust toen Maasen weer op zijn vertrouwde backplaats ging spelen en Helderman naar de halflinie verhuisde. Een ver dienste van de gehele ploeg was dat iedére speler zich geheel gaf. Het was voor de withemden in ieder geval een nuttige oefenwedstrijd waaruit de no dige lessen voor de komende (zware) competitiewedstrijden getrokken kun nen worden. 't Zwolse gemeentelijke spirtpavk waar de vorige week een voetbalverbod gold, in verband met een geval van tetanus-besmetting, is thans weer „vrjj- In November '45 begon het Leget des Heils te Bergen op zeer beschei- den wijze zijn arbeid met een Zon dagsschool. Spoedig werd het werk uitgebreid met een Bijbelklas voor de grotere jeugd en begin '47 volgde de oprichting van de Gezinsbond voor I vrouwen. Er werden kerstfeesten, jaar feesten en uitstapjes georganiseerd, die zich in steeds stijgende belangstelling mochten verheugen. Met grote dank baarheid werden de resultaten in dit eerste lustrum Zaterdag herdacht. Vijftig kabouters van het Korps Ara sterdam, Gerard Doustraat, bezochten Zaterdag de buitenpost Bergen en ga- ven ter gelegenheid v5n dit lustrum, feest een uitvoering in de zaal van de heer Nieuwendijk. 's Namiddags kwamen ze met een bijzonder afwisselend jeugdprogram ma, waarvan 248 kinderen genoten en 's avonds gaven ze voor 175 ouderen een opvoering van de revue „Hoera! Wij gaan kamperen!" En nu, aldus de heer Van der Hilst, de stuwende kracht op deze buiten post, nu gaan we weer rustig verder, op hoop van zegen. Flinke belangstelling voor Indonesische avond De afd. Alkmaar van de Koninklijke Vereniging „Oost en West" organi seerde dit weekend een Indonesische avond in de Dancing van de Rustende Jager. Ondanks het onaangename weer was er veel belangstelling, ook van de zijde der gerepatrieerden. De waarnemend voorzitter, de heei Wiebols, wees er in zijn openings woord op, dat met het organiseren van deze Indonesische avond niet alleen bedoeld was gepaste ontspanning te brengen, maar ook om meer bekend heid te geven aan de ruim vijftig jaren oude vereniging „Oost en West", die zich ten doel stelt de band tussen Ne derland, Indonesië, Suriname en de Nederlandse Antillen te versterken. De politieke band moge wat ver slapt zijn, aldus de heer W. J. Smit bestuurslid der afdeling, op econo misch en cultureel gebied zijn we nog verbonden. We hebben nog onze cul tuurondernemingen ende sym pathie der bevolking. We hebben te waken, dat onze taak bij het onderwijs niet geheel ver dwijnt. En zo is er meer. Maar, al lus deze spreker, de lijfspreuk van Jan Pietersz Coen, de stichter van Bata via, „ende despereert niet" geeft nieu we moed. Na deze inleiding gaf mevr# W- Smitvan de Wall een boeiende voor dracht van de bekende geschiedenis van Saïdjah en Adinda uit de Mat Havelaar van Multatuli. Met bloernet en applaus gaven de aanwezigen uitin! aan hun waardering voor het ip bodene. Vervolgens werd cp het w'tte doei een tournee gemaakt door het prach tige Insulinde. DE OOGST VAN DE WEG Gedurende het tijdvak van 17 tot November werden aan het politiebureau te Bergen de navolgende voorwerp® als gevonden aangegeven: Zwarte rub berlaars (kindermaat)zwarte regen pijpen: donkerblauwe kinderwant; rod! vierkante hoofddoek, rode portemon- naie; grijze vulpenhouder. De lijst van verloren voorwerp® over bovengenoemd tijdvak vermeldt Bruin-wit zakje met fluit; blauwe werk broek, Oranje-rode alpinomuts: groen- rood-gele shawl; groene autoped: brui ne alpinomuts; witte wollen want; don- kerbluawe handtas met autopapieren enz.; rood broodtrommeltje; zwarte vulpenhouder; broodmes; chroom staaf lantaarn; boodschappenboekje; bruine portemonnaie; bruine kaboutermuts; grijze wollen dameshandschoenen, grij ze hoofddoek. Inlichtingen te bekomen aan be Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei' de Grotelaan 17, telef. 2444, elke werk dag tussen 10 en 11 uur v.m. EEN GOED BEGIN De toneelvereniging St. Jan luidde haar speelseizoen '50'51 in met een opvoering van „Als de klok waar schuwt", een vrolijk mysteriespel v3" R. en C. H. Feenstra. Er was grote be langstelling voor deze avond, spookgeschiedenis speelde zich af het slot Eikenstins, ergens in FrieS. land. Met veel kleur en charme is liet geheel ten tonele gebracht. Het har lijke applaus aan het einde was ee welverdiende beloning.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6