3 Reshevsky vond een uitweg JJ22S JIMMY BROWN ALS BOKSER CHEFAROX SANATOGEN. Het Zenuwsterkende Voedsel Wet Economische Mededinging in voorontwerp naar S.E.R. Gewoon maagzout of Ghefarox? K-f, Oost-Duitsland staat gebied af DAGE 1 Opnieuw een overwinning van Euwe Doe een voorraad gezondheid op. Directeur en personeel voor de rechter Met gewoon maagzout kunt U tijdelijk het overtollige maagzuur binden. Maar het mag niet in verdubbelde mate terugkeren! Neem eens Chefarox, want dit be schermt bovendien uw maag wand met een geleiachtige genezende laag. Alphaud terug naar Parijs Pim, Pam en Pom als schatgravers Luc van Dam gaf Amato een lesje KOU GEVAT... Het Radioprogramma WOENSDAG 29 NOVEMBER 1950 Reshevsky heeft een buitengewone prestatie geleverd door in de derde zitting zijn party tegen Pirc nog remise te maken, ook al dient daarbij vermeld, dat Pirc een keer de beste voortzetting miste. Reshevsky greep zijn kans en bleef daardoor op gelijke voet met Stahlberg. De resultaten van Dinsdag .waren overwinningen voor Najdorf en Stahlberg, remise van Reshevsky en een nieuwe zege van Dr. Euwe. Ook Stahlberg en Najdort wonnen Gudmundsson en Stahlberg speelden een Siciliaanse partij, waarin de IJs lander het zijn grote tegenstander wel heel gemakkelijk maakte. Hjj was na 21 zetten een stuk kwijt bij hope loze stelling en vond het welletjes. Reshevsky en Trifunovic waren het spoedig eens. Reeds na 16 zetten stel de de Zuidslaviër remise voor, waar op de Amerikaan toen niet inging, maar twee zetten later vroeg Re shevsky of hij zijn aanbod nog hand haafde. Aldus een vroegtijdige vrede. Kramer hield lange tfld stand tegen de geweldige Najdorf, totdat hg de kwaliteit moest geven. Ook daarna leek zjjn kans op behoud niet geheel uitgesloten, maar bfl de 38ste zet overschreed hij de tjjd. Euwe leverde tegen Kottnauer een fraaie positie- strijd. Aanvankelijk hield Kottnauer de balans in evenwicht, maar een fi nesse van onze kampioen bracht hem bij de 33ste zet in verliesstelling. In de partij GligoricPilnik, een ko- nings-Indische, zag het er bij de 18e zet naar uit, of wit op slag ging win nen. De Argentijn hield echter het hoofd koel en zorgde voor tegenkan- sen. Tenslotte werd de partij afgebro ken in een stelling met wit raadsheer plus drie pionnen en zwart paard plus twee pionnen. Donner had tegen Rossolimo in een Catalaanse opening een goede stelling opgebouwd, maar helaas pareerde hij een verkeerde combinatie van de Fransman op on juiste wijze en kon na de 23ste zet de vlag strijken. Van ScheltingaO'Kel- ly leidde na 18 zetten reeds tot ver deling van het punt. Golombek be heerste in het middenspel tegen Tar- takower wat meer terrein, maar kon hiervan geen profijt trekken. Remise. In de partij Szabados—Pirc veroverde Pirc een pion en later breidde hij dit voordeel tot Adnst uit. Van den Berg Foltys was een orthodox koningin- negambiet, waarin de Nederlander 'n tikje voordeel had, echter niet vol doende voor winst, zodat na 28 zet ten tot remise werd besloten. De stand is thans: 1. Najdorf (Argentinië) 10% punt; 2. Stahlberg (Zweden) 9% punt; 3. Reshevsky (V.S.) 9 punt; 4. Euwe (Nederland) 8% punt; 5. Gligoric (Zuidslavie 8 punten plus 1 afgebr.-, 6. Rossolimo (Frankrijk) 8 punten; 7. O'Kelly (Belgie) 7 punten; 8. Pirc (Zuidslavie) 6% punt plus 1 afgebr.; 9-10. Tartakower (Frankrijk) en Tri funovic (Zuidslavie) beiden 6% punt; 11. Pilnik (Argentinië) 6 punten plus 2 afgebr.; 12. Gudmundsson (IJsland) 5 punten plus 1 afgebr.; 13-15. Van Scheltinga (Ned.), Donner (Ned.) en Foltys (Tsjechoslowakije) allen 5 pun ten; 16-17. Golombek (Engeland) en Van der Berg (Ned.) beiden 4% punt; 18. Szabados (Italië) 4 punten plus 1 afgebr.; 19-20. Kramer (Ned.) en Kottnauer (Tsjechoslowakije) beiden 4 punten. Hedenavond worden gespeeld: O'KellyEuwe; FoltysKottnauer; RossolimoVan der Berg; Kramer - Donner; TartakowerNajdorf; Pil nikGolombek; PircGligoric; Stahl bergSzabados; TrifunovicGud mundsson; Van ScheltingaReshev sky. Maak van Üw lichaam een voorraadschuur van gezondheid. Voed elke cel met Sanatogen, dat zwakte overwint met pure kracht en U verlost van zenuwklachten. Debacle Oudewaterse Bank berecht Administratie vervalst, effecten verdwenen Aan het eind van het vorige jaar werd het stadje Oudewater plotseling opgeschrikt door het bericht, dat de directeur van de Oudewaterse Bank, de 61-jarige mr. C. H. V., was gear resteerd onder verdenking van fraudu leuze handelingen. Een door de justi tie ingesteld onderzoek bracht allerlei ongerechtigheden aan het licht. Sinds 1929 was het gehele effectendepot van de bank te gelde gemaakt. In 1940 was er geen enkel stuk meer. Dat kwam aan het licht bij de effectenregistratie in 1946. Wel waren er toch weer een hoeveelheid effecten aanwezig, maar deze waren alle na de oorlog gekocht en vaak „besmet". Kapitalen „zwart" geld, die „gezui verd" moesten worden, werden in dank aanvaard, doch nimmer terugbe- Ondernemingsovereenkomsten in goede banen geleid Regelingen voor mededinging en machtspositie Bij de Sociaal-Economische Raad is om advies ingezonden een voorontwerp „Wet Economische Mededinging". Deze zal in de plaats moeten komen van de thans geldende Ondernemersovereen- komstenwet en het Kartelbesluit. Het ontwerp gaat van dezelfde beginselen uit als de Ondernemersovereenkomsten- wet. Het wil de samenwerking van on dernemers bevorderen, waar deze gun stig werkt, het wil die tegengaan, wan neer het algemeen belang erdoor wordt benadeeld. Onderscheiden worden een mededin gingsregeling en de machtspositie. De eerste kan algemeen verbindend dan wel onverbindend worden verklaard, of in afwachting van een definitieve be slissing worden opgeschort. Onverbin- dendverklaring is alleen mogelijk we gens strijd met het algemeen belang. Tegen een machtspositie kan op twee erlei wijze worden opgetreden: door be kendmaking van gegevens, wanneer net algemeen belang zulks eist, en door het geven van voorschriften, wanneer de machtspositie leidt tot het algemeen be lang strijdig optreden. Mededingingsregelingen moeten wor den medegedeeld aan de minister van Economische Zaken. Zij moeten voorts schriftelijk worden vastgelegd. Is aait deze voorschriften niet voldaan, dan zijn de regelingen niet bindend. Niet- aanmelding is strafbaar. Ten aanzien van machtsposities geldt een inlichtingenplicht. Wanneer de oe trokken ministers het bestaan vermoe den van een economische machtspositie, die leidt tot een met het algemeen be- lang strijdig optreden van ondernemin gen, hebben zij de bevoegdheid, van ieder inlichtingen te verlangen, ten einde zich van de juistheid van hun vermoeden te overtuigen. Een Commissie Economische Mede dinging zal omtrent al deze zaken na vertoon van de betrokkenen advies uit brengen aan de regering. taald. Geblokkeerde gelden werden omgezet in aandelen van een maat schappij, die door mr. V. was gescha pen, weliswaar dividend uitkeerde, doch in werkelijkheid een middel was om aan geld te komen. Gelden van een stichting werden te eigen bate gebruikt, de gehele effectenboekhou ding werd met radeerwater vervalst. In balansen werd geknoeid. Al deze transacties bleven in het duister, om dat er voor intern gebruik een reke ning „Montfoortse Bank" was gescha pen, waarop al deze valse boekingen werden verricht. De bank is intussen failliet ver klaard. Het deficit kan echter nog wel meevallen. Directeur en personeel hebben zich gisteren voor de Rotterdamse recht bank moeten verantwoorden het personeel wegens medeplichtigheid aan allerlei handelingen van de direc teur, die niet door de beugel konden. De zaken tegen de personeelsleden la gen vrij eenvoudig. Tegen de adjunct directrice werd vier maanden gevan genisstraf met aftrek geëist, tegen de andere bedienden resp. acht, zes en zes maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De behandeling van de zaak tegen de directeur nam zoveel tijd in beslag dat requisitoir en pleidooien tot van daag moesten worden aangehouden. Daarbij kwam nog van allerlei aan de orde. Zo kwam een pakket smoezelige aandelen ter tafel, die achter het be hang waren gevonden. Van de schade is nog geen berekening te maken, zo dat er nog geen uitkering is gedaan. Ook vordert de Staat nog een bedrag van vier ton aan belasting hetgeen door curatoren wordt bestreden. Compromis over plan-Pleven Hervé Alphand, de vertegenwoor diger van Frankrijk in de Raad van Plaatsvervangers van het Atlantische Pact, is gisteravond van Londen naar Parijs vertrokken, om met zijn rege ring overleg te plegen over het vraag stuk der Duitse herbewapening. Hij zal Vrijdagochtend naar Londen terug keren. De besprekingen over het Franse plan voor een Europees leger schijnen te zijn blijven steken. Alphand moet nu zijn regering raadplegen over een compromis. Dit komt hierop neer, dat de Organisatie van het Atlantisch Pact als geheel voort zal gaan met de vor ming van een aaneengesloten Atlanti sche strijdmacht, doch dat Frankrijk gelegenheid zou krijgen, binnen deze strijdmacht een Europees leger te or ganiseren. Hij had zestien lief jes De Amsterdamse recherche heeft eind vorige week een huwelijkszwen delaar gesnapt. De man, een 24-jarige mijnwerker uit Geleen, wiens huwe lijk volkomen mislukt was, had zich een fraai uniform aangemeten, dat veel leek op dat van een vlieger bij de KLM. Hij gaf zich uit voor een ge zagvoerder van deze maatschappij en slaagde er op die wijze in, relaties aan te knopen met liefst zestien meis jes tegelijk. Met zes harer verloofde hij zichofficieel. Dank zij zijn regel matige „vluchten" naar het buitenland kon hij beurtelings al deze relaties aanhouden, kleding en geld in de wacht slepen en een aangenaam leven 'eiden. Ten slotte kwam de zaak toch vit en nu zit de vlieger in de cel. 54. De jeep is bij het kruispunt ge stopt, omdat de agenten niet weten, welke kant zij uit moeten gaan! „La ten we allemaal goed uit onze ogen kijken", heeft brigadier Slim gezegd. „De kleinste aanwijzing kan al van be lang zijn". Plotseling komt één van de agenten naar brigadier Slim toe. „Kijk eens wat ik hier gevonden heb briga dier" roept hij uit. „Een gulden, is dat een gelukje!" En meteen steekt hij de gulden in zijn zak. „Hé mannetje, je begrijpt toch zeker wel, dat die gulden voor de afdeling „Gevonden Voorwer pen" is, hè? Iemand moet die gulden verloren hebben!" Pom staat in de grootste aandacht te luisteren, maar krijgt geen kans om iets te zeggen. De brigadier bedenkt plotseling iets. „Laat die gulden nog eens zien", zegt hij. „Gulden! Verloren!Dat kan wel eens een gulden zijn, die door de in brekers verloren is. Zeker! Dat móét het zijn. Mijn naam is geen Slim, als dat geen gulden is, die de rovers kwijt geraakt zijn!" Oder-Neissegrens wordi definitief verklaard Polen en Oost-Duitsland hebben een overeenkomst geratificeerd, waarbij 102.000 vierkante kilometer grondge bied, dat eens tot Duitsland heeft be hoord, tot deel van de volksdemocratie Polen wordt verklaard. Ook wordt de Oder-Neisse-linie als permanente Duits- Poolse grens vastgelegd. De Westelijke Fraaie demonstratie Wildcat Amato heeft de naam een lastig tegenstander te zijn. Hij heeft die reputatie ook wel eer aangedaan in de tien ronden van de partij welke hij Dinsdagavond voor een goed be zette zaal in de Dierentuin bokste te gen Luc van Dam, onze middenge wicht kampioen. De neger uit Porto- rico bokst half hurkend daarbij zijn bovenlichaam voortdurend heen en weer en op en neer bewegend, „bob bing and weaving", zoals de Ameri kanen dat noemen. Daardoor is hij een lastig te raken doelwit, tenminste voor een voltreffer want zijn dekking is ook in orde. Verder incasseert hij goed en zit er kracht achter zijn hoekslagen die hij echter tegen Van Dam slechts een enkele maal wist te plaatsen. Ove rigens bleek zijn bijnaam „wildcat" lichtelijk overdreven want de explo sies, die voortdurend schenen te drei gen, kwamen niet los, daarvoor had hij te veel last van de stroom linkse Beproefde hulp bij Ij verkoudheid voor V«. der, Moeder en kind. 10. De voordeur van perceel Park straat 37 stond wagenwijd open. daar bakker Willemse juist naar boven was om mevrouw De Jong een half dubbel gebakken pannenbrood en drie kadet jes te overhandigen. Jimmy sloop naar binnen, verborg zich zo goed en zo kwaad als dat ging in het fietsenhok achter de deur en zag even later bak ker Willemse het huis verlaten, terwijl hij de voordeur met een harde klap achter zich trok. Boven hoorde hij mevrouw De Jong mopperen tegen me neer De Jong, omdat ze helemaal van de zolder had moeten komen, om de bakker te helpen, terwijl hij in de voor- mer zat te dutten. van „the noble art" plaag- en stopstoten waarmee Van Dam zijn pogingen om aan te vallen met bijna monotone regelmaat al in de kiem smoorde. Wat Van Dam be treft, hij liet zien hoe fraai een boks- partij kan zijn wanneer een groot meester in de ring staat. Bliksemsnel waren zijn linkse directen en hoeken, hermetisch sloot zijn dekking, verras send was zijn voetenwerk, overrompe lend zijn reactievermogen. Men zou van een volmaakte demonstratie van de noble art hebben kunnen spreken als Van Dam ook zijn rechtse in het geding had kunnen brengen om het sierlijke vuistschermen te bekronen Maar die rechtse was zelden of nooit goed getimed als onze kampioen daar mee van leer trok. Hij deed het niet vaak, want hij wilde kennelijk geen enkel risico nemen en bleef op zijn hoede voor de laag te laag in komende neger die op een eindstoot scheen te loeren, maar miste dan meer dan dat hij doel trof. In de loop van het gevecht kwam Van Dams rechtse misschien vier maal door en dan nog niet eens met volle kracht, de neger kwam althans niet in grote moeilijkheden. Twee keer kreeg hij het hard te verduren: in de vierde ronde toen Van Dam hem herhaalde lijk met harde linksen trof en daarna nog een knallende hoek van rechts plaatste en in de negende ronde, na dat hij Van Dam in de touwen gewerkt had. Van Dam blokte al zijn stoten, draaide zich om en bombardeerde toen Amato van korte afstand met felle linksen en rechtsen. De massieve ne ger kon echter veel hebben en kwam geen qgenbljk in ernstig gevaar, ook al omdat Van Dam ook in deze fase van het gevecht niet alles op alles zet te. Van de tien ronden welke de partij duurde moet Van Dam er zeker negen op zijn naam hebben gebracht. Hij bleef maar punten scoren met zijn linkse die soms vijf, zes maal achter elkaar het gezicht van de neger trof, ving de klappen van Amato op zijn dekking prachtig op, wierp de neger van zich af als deze bij het lijf-aan-lijf vechten te dicht op hem aandrong, had verbluffende schijnbewegingen en gaf blijk van een geweldige technische superioriteit. XXXXXXXXXX DOOK LOULA G. KRDMAN xxxxxxxxxx X X X X X xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 57) Zij scheen geen rancune te voelen over het feit, dat zovele van haar klanten, van wie zij het werk voor de eerste keer in tijdschriften had weten te plaatsen, naar een andere agent gingen, zodra zij hun bijdragen op een betere markt konden kwijt raken. Zij toonde zich weinig enthou siast over een „litteraire vondst". „Wel, meisjes", zei ze dan, „hier is er een die beter naar een hogere school kan gaan". Nu wierp zij Harlans verhaal naar Allison toe. „Lees het en vertel me wat je er van vindt". Het was eigenaardig dat Allison naar New York moest korrtfn om dat vreemde, perverse iets, dat het leven was, te leren begrijpen, en dat zij het hier nu voor zich vond in een slecht getypt manuscript van iemand van een boerderij in Nebraska. Alles was er in —het gretige zoeken, de diepe, inner lijke eenzaamheid, de korte vreugden, en het leed dat altijd de ondergrnnd was van het geluk. Het verhaal was naïef, zoals het leven op het land naïef is; onopgesmukt, zoals de heu vels onopgesmukt zijn; natuurlijk, zo als de bossen natuurlijk zijn. Allison kon er de polsslag van het leven in voelen kloppen het leven hier in New York, het leven zoals zij het had gekend, het leven zoals het daarginds in dat dorp in Nebraska moest zijn. verschillend, zoals hij het schilderde, van enig leven dat zij ooit had gezien. Zij kon de onderzoekende blik van Juffrouw Donaldson op zich gevestigd voelen terwijl zij las. „Wel", zei de vrouw ten slotte, „ik geloof dat het niet nodig is je te vra gen hoe je er over denkt". „Het ishet is prachtig...." zei Allison onzeker. „Ik dacht wel dat je dat zou zeggen Jij mag het behandelen als je wilt. Ik zou niet in het minst verrast zijn, als we met een groot talent hebben te maken". Zij zei het met weinig enthousiasme. Zij was onverschillig voor grote talen ten. Zij hadden een overdreven idee van hun eigen belangrijkheid, en wer den dadelijk kwaad. Zij was tevreden net een goede deugdzame schrijver die vochtige ogen kreeg en hartelijk bedankte, wanneer iets van hem werd verkocht. Zij had gelijk met de nieuwe schrij ver. Zij verkochten drie van Harlan Ranyaks verhalen in snelle opeenvol ging, en daarna een boek. Toen leek het hem een goed denkbeeld naar New Vork te gaan om met uitgevers te spreken zoals Allison het die middag had gevoeld, toen zij zijn eerste ver haal las. Bij het lezen van ieder vol gend verhaal, dat hij inzond, groeide de betovering van zijn machtig werk nog voor haar. Sinds haar kindsheid, toen zij grootvader op zijn rondgangen volgde, had zij niet zulk een indruk van waarheid gekregen als nu uit zijn verhalen. Hier waren de wijze ant woorden, de ware. Haar rusteloze geest en haar opstandig hart kwamen tot rust onder de betovering van de woor den van de nieuwe schrijver. Hij kwam op een middag onaange diend het bureau binnen. Juffrouw Donaldson was er niet. zodat Allison de verantwoordelijkheid haast alleen had. Zij keek op en zag een jonge man met blauw-zwart haar en de hoge juk beenderen van een boer voor haar les senaar staan. Wat zijn andere trekken betreft, die hadden niets van een boer De gelaatslijnen waren lang en als van een gestudeerd man, zijn lippen waren dun en gevoelig. Zijn donkere staal grijze ogen lagen diep en hadden wim pers. zo lang endik als van een vrouw Het gaf haar, evenals ieder ander die hem zag. een schok het contrast op te merken tussen deze koele grijze ogen en de donkere olijfkleur van zijn huid en het zwart van zijn haar. Hij stond voor haar. lang en hoekig en onzeker, en zei bedeesd: „Hallo ik ben Harlan Ranyak". Zij wist niet waarom zijn zo moest beven ot waarom zij zo ontroerd moest zijn bij het zien van zijn handen, die, lang en bruin en met zware knokkels, zijn goedkope strohoed omklemden. Zij wist niet m welke reden zij voelde dat hier, in deze ene persoon, alle ant woorden o phaar lromen aanwezig wa ren. Maar zij voelde het plotseling en snel. „Hallo", zei ze, „ik ben Allison Ken- zie. Wij hebben uw verhalen hier met groot genoegen gelezen." Zo maakten zij met elkaar kennis. Hij was zeker niet zoals zij had ge dacht, dat hij zou zijn. Hij leek steeds minder zo, iedere keer dat zij hem zag Zoals juffrouw Donaldson had voor speld vertoonde hij een toenemende arrogantie als gevolg van zijn succes Hij had een gebrek aan zelfbeheersing dat. al maakte het het meisje ook woe dend, een vreemde en onverklaarbare belangstelling bij haar wekte. Hier was geen heilige, die zijn hoger oordeel over anderen uitsprak. Hier was een man. de zwaksten van de zwakken, die bij tijden tot diepten van inzicht kon komen, die bijna goddelijk waren. Hier waren hartstocht en kracht en zwak heid: moed en grote gevoeligheid. Hier, in al zijn tegenstellingen, was een man Zij wenste meer te weten over zijn verleden, over de dingen die hem had den gevormd. „Uw naam", zei ze, „is vreemd. Ik heb die nooit tevoren gehoord". (Wordt vervolgd) geallieerden hebben bekend gemaakt, dat zij deze op 6 Juli j.l. ondertekende overeenkomst niet zullen erkennen. De ratificatiedocumenten zijn giste ren te Berlijn uitgewisseld. De Poolse ambassadeur Izydorczyk, hoofd van de diplomatieke missie van Polen, ver klaarde, dat de definitieve regeling van de grens de deur opent voor een nog nauwere samenwerking op allerlei ge bied en de plannen der oorlogsstokers dwarsboomt. De Oostduitse minister van buitenlandse zaken, Dertinger, heeft hierop geantwoord, dat deze his torische gebeurtenis slechts mogelijk is geworden door de bevrijding van Polen en Duitsland van het fascisme door het roemrijke Russische leger. De uitgestrekte gebieden, waarop het pact betrekking heeft, vormden in het verleden de korenschuur van Duitsland. Zij kwamen in 1945 krachtens een vier- mogendhedenovereenkomst onder Pools bestuur. Echter werd bepaald, dat het definitieve lot van deze gebieden door een vredesverdrag met Duitsland sou worden omschreven. Bedek keel en borst met de pijn stillende Thermogène; de welda dige warmte verjaagt verkoudheid. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 De Radio Volks universiteit. 7.15 De Discussieclub. 7.30 Auf- forderung zum Tanz. 7.40 „Vandaag". 8.05 Concert. 8.45 Gezin en school. 9.05 La Ro- sarpa. 9.35 In de schaduw van Moskou. 9.45 Radio Philharmonisch Orkest. 10.45 Avondover denking. 11.15 Weens Radio-Orkest. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 1 uur. 6.20 Nog een verrassing. 6.25 Sport. 6.35 Zeven man en één meisje. 7.00 De Aziatische mens. 7.15 Piano-dtio. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Schaakwedstrijd Noorwegen— Nederland. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.10 „Ik gehoorzaam meester", hoorspel. 9.55 Porgy and Bess. 10.20 Songs of Israel. 10.45 Tussen mens en nevelvlek. 11.15 Wereld Schaaktour- nooi. 11.20 Dansmuziek. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. Nieuwsberichten cm 7, 9, 1, 7, 8 en 11 uur. 9.10 Moeders wil is wet. 9.35 Beniamino Gig'li. 9.40 School radio. 10.00 Concerto grosso. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Hymne. 11,00 De Zonnebloem. 11.45 Schoolradio. 12.03 Metropole-orkest. 1.20 Zangrecital. 1.45 Septet Johnny Ombach. 2.00 Fragmenten uit Opera's. 2.45 Tussen de be drijven door. 3.30 Vocaal Ensemble. 3.45 Bij bellezing. 4.30 Zendersluiting. 6.00 Het Radio Jeugdjournaal. 6.30 Land- en tuinbouw. 6.45 Leger des Heilskw artier. 7.15 Levensvragen van allerlei aard. 7.30 In dienst van het vaderland. 7.40 „Vandaag". 8.05 Schaakwed strijd Noorwegen—Nederland. 8.05 De Gilde viert. 10.00 Gram.muziek. 10.15 De vaart der volken. 10.35 Kerkkoor en Backkoor. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Wereld SchaaktotA- nooi. 11.20 Piano-trio. HILVERSUM II, 298 m. Nieuwsberichten om 7, 9, 1, 6, 8 en 11 uur. 9.10 Morgen wijding. 9.25 Cello en strijkkwartet. 9.30 Ar beidsvitaminen. 10.30 De antwoordman. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Kamermuziek. 11.45 De mooiste jaren van ons leven. 12.00 Ope rette-concert. 12.38 Peter Kellenbach. 1.20 The Skymasters. 1.50 Eric Frank. 2.00 Met naald en schaar. 2.80 Henk van Wezel en Pierre Palla. 3.00 Speelgoed. 3.10 Klimop. 4.00 Vijfde strijkkwartet. 4.30 Zendersluiting. 6.15 Practische wenken voor biljarters. 6.20 Sportproblemen6.30 Pierre Palla. 7.00 Ge sprek met de brandweerman. 7.10 Hugo de Groot en zijn orkest. 7.45 Voor burger en militair. 8.20 Beethoven-concert. 9.30 Antoni van Leeuwenhoek. 10.20 Let op de bel. 11.15 Sportactualiteiten. 11.30 Nieuwe aanwinsten. RADIO-DIS TRIBUTIEDIENST LIJN III: 9.05 Casino-concerc. 10.10 Verz.- progr. 11.00 Orgel. 11.30 Orkest Walters. 12.00 VI. Bt.: Gram, 12.15 Orkest Caintal, 1.15 Gram. 1.30 Orgel en zang. 2.00 Muziek geschiedenis. 3.00 Fr. Br.: Muziek uit de Ver. Staten. 4.15 VI. Br.: Rumba's. 6.00 Fr. Br.: Voor de soldaten. 6.30 VI. Br.: Voor de sol daten. 7.30 Zang. 7.50 Causerie over Oscar Wilde. 8.00 Verz.progr. 9.00 Lux.: Orkest Alain. 9.15 Souvenirs. 9.30 Eng. L.P.: Orkest en koor. 10.15 Fr. Br.: Dansmuziek. 11.05 Gram. LIJN IV: 9.15 BBC Midland Light Or chestra. 10.00 Lux.: Le Ménage et Musique (VI.). 10.30 NWDR: Amusements-kapel. 11.00 VGO: Voor zieken. 11.40 Operette aria's. 12.00 Gram. 12.20 Brahms walsen. 12.30 Nieuwe platen. 1.00 Eng. H.S.: Gram. 1.20 Eng. L.P.: Orkest Preager. 2.00 BBC North. Orchestra. 2.45 Voor de kinderen. 3.00 Lux.: Voor de vrouw. 3.30 Kalundborg: Gram. 4.00 Eng L. P.: Orkest King. 6.00 Eng. L.P.: Majestic Or chestra. 6.15 Orgel. 6.30 Schotse Dansmuziek. 7.15 Fr. Br.: Gram. 8.00 Béromünster: Lichte muziek. 8.45 Sottens: La Suisse est belle. 9.30 Omroeporkest met piano. 10.30 Béromünster: Oostenrijkse boerendansen en walsen. 11.20 Old Tyme Dance Orchestra.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 9