WÈ Middenstandsproblemen in de Kamer VOOR IEDEREHUISVROUW! f§a Industrialisatie blijft noodzakelijk Militairen in Indonesië gaan vóór 1 Januari naar huis Ministerieel pleidooi voor Nederlands fabrikaat Prikkellectuur en vrijheid van drukpers Wapenstilstand in Tibet? Drie jaar geëist tegen de directeur van de Oudewaterse Bank voze, uitgeholde Ilse Koch hoort haar zonden uiteenzetten Y mi DIESEL ZELFWERKEND WASMIDDEL ADELAAR HUISHOUDZEEP Pleidooi voor ministerie van bevoorrading „Life" ontketent conflict Vooruitzichten Noordhollandse tuin bouw volkomen onzeker Het Deense Koningspaar in Parijs DONDERDAG 30 NOVEMBER 1950 (Van onze parlementaire redacteur a.i.) Onze minister van Economische Zaken, prof. dr. R. J. M. v. d. Brink, kan gerustelijk het „enfant chéri" der Tweede Kamer genoemd worden en wij doelen dan waarlijk niet alleen op Zijne Excellenties jeugdige leeftijd. Wanneer men de debatten over zijn begroting in eerste instantie gehouden overziet, dan kan geconstateerd worden, dat zijn beleid bij schjer alle fracties instemming ge vonden heeft, terwijl zelfs de critiek der communisten bij monde van de heren y Hoogcarspel en J. Haken ten aanzien van de minister persoonlijk gematigd genoemd mag worden. Het was Dinsdagmiddag, voordat prof. v. d. Brink tot de verdediging van zijn beleid kon overgaan, al middenstand wat de klok sloeg. Voorwaar deze belangrijke groepering in ons maatschappelijk bestel behoeft zich niet over gebrek aan belangstelling te beklagen. Alle fracties hebben sprekers in het veld gezonden, om aandacht te vragen, voor zover dat nodig was, voor vraag stukken als de prijs- en credietpolitiek, de wettelijke regeling van het cadeau stelsel als een soort illoyale concurren tie, de nieuwe vestigingswet en een ruime vertegenwoordiging van de mid denstand in centnale overheids-advies- eolleges. Daarnaast kwamen nog speciale pun ten ter sprake als door de Katholieke middenstandsspecialist mr. F. J. H. Bachg, die een duidelijke verklaring vroeg over de vleesprijzen in verband met de vleesoorlog, welke hier en daar gevoerd wordt, waarna de heer Ch. J. I. M. Weiter (KNP) aandrong op meer handelsattaché's van ons land in Mid den- en Zuid-Amerika en het sluiten van betahngs- en handelsaccoorden in dat deel der Nieuwe Wereld, waar Bel- gie en West-Duitsland zo op hun „qui vive" zijn. Evenals de heer Weiter bepleitte mr. dl'. E. P. Verkerk (AR) de aanstelling van een directeur-generaal voor de middenstand en uitbreiding der toepas sing van bijzondere middenstandscre- dieten voor oprichting en uitbreiding van middenstandsbedrijven. De heer J. G. Suurhoff (PvdA) liet een waarschu wend geluid horen tegen arbeidsverlen- ging en maande tot toepassing der prijs- beheersing, wanneer nieuwe prijsstij gingen van eerste levensbehoeften ge constateerd zouden worden. De heer Bachg onderstreepte nog eens het door zijn fractie-voorzitter bij de algemene beschouwing gehouden plei dooi voor de aanstelling van een staats secretaris van middenstandsaangelegen heden. Een zware taak. Minister van den Brink noemde, een algemeen beeld schetsend van het eco nomisch beleid, de industrialisatie als een der kernpunten, omdat dit gericht is op het voorkomen van conjunctuur werkloosheid. Evenals elders in de vrije wereid is ook ten onzent de pro ductie hoger dan vóór de oorlog, maar door de ondervonden oorlogsschade en de groeiende bevolking staat Nederland i roor een zwaardere taak dan de omlig- I grade landen. De investering, welke in 1949 19% onzer industriële productie uitmaakte. I d.i. nreemaal zoveel als vóór de oorlog, betekent een zware belasting voor onze befalingsbalans. En dan is slechts een betrekkelijk gering deel n.l. een kwart van de 1949 geïnvesteerde 2 y2 milliard gulden en de 3. 7milliard in 1950, voor de industria lisatie bestemd. De rest voor woning bouw. militaire doeleinden en lagere publiekrechtelijke lichamen, welke laatste tot het betrachten van grotere zorgvuldigheid werden aangespoord. Met name kwam minister v. d. Brink op voor goed Nederlands fabrikaat bij bestellingen ten behoeve van de ener gievoorziening. In stede van verslapping der investe ring als door sommigen bepleit achtte hij meer investering nodig, al kunnen sommige uitgesteld of zelfs geheel op gegeven worden. Maar nooit die inves teringen. welke voor werkloosheidsbe strijding en onze betalingsbalans nood zakelijk zijn. Aan de hand van wel zeer overtui gend cijfermateriaal demonstreerde prol. v. d Brink de soms enorme toeneming der consumptie per hoofd der bevolking, al'hans vergeleken met de jaren vlak vóór de oorlog. Hij noteerde daarbij een afneming van het gebruik van boter (42;^% van vóór de oorlog), vlees en vleeswaren (79%). thee, koffie en cacao (64 fruit (14 en aard- Uitspraak van de Hoge Raad Zowel de politie te Sittard als die in Tilburg is indertijd overgegaan tot het in beslag nemen van als zinneprikke- lende lectuur gekwalificeerde bladen. Tegen de verkopers werd proces-ver baal opgemaakt. Zij werden door de kantonrechter veroordeeld. De Maas- ti'ichtse rechtbank bevestigde het von nis tegen de Sittardse verdachte. De Dfcdase rechtbank besloot voor haar "kei tot ontslag van rechtsvervolging, ingezien zij de gemeenteverordening Van Tilburg op dit punt in strijd acht- 'e met de Grondwet, In beide gevallen is cassatie aange tekend. De Hoge Raad heeft nu uitge maakt, dat de betreffende gemeente verordeningen op dit punt in strijd zijn mat artikel 7 van de Grondwet. De Wan in Sittard is ontslagen van rechts vervolging en het cassatieberoep van Bredase officier van justitie werd verworpen. Volgens een bericht van de Exchan Se Telegraph" uit New-Delhi zou in ÏSset wapenstilstand gesloten ajjn. appelen (86%). De minister wees ver behandeling van de gemaakte afzonder lijke opmerkingen. In de keuze van vestigingsplaats voor een industrie moet men z.i. vrij zijn, maar te sterke concentratie is naar zijn oordeel niet gewenst. Er bestaat geringe geneigd heid om tot spreiding over te gaan. In stelling van prijzencommissies is een zaak der gemeentebesturen. De gedach te de staatssecretaris te benoemen tot voorzitter van de interdepartementale middenstandscommissie lokte spreker wel aan. Wanneer de middenstand snel met organen over de brug komt hoopte spreker, dat een vruchtbaar contact ge legd kan worden. Over een directoraat- generaal voor de middenstand wilde hij zich nog beraden. De kwestie der grond volgens op de verslechtering der positie stoffen "wordt thans besproken in het van ons land in de Europese betalings unie, maar een lichtpunt vormt de aan zienlijke toeneming der Nederlandse import vooral van levenmiddelen in blik in de Verenigde Staten. De totale ex port daarheen bedroeg in October j.l. f 38.900.000, waarvan f 8.100.000 aan bloembollen. Daarna ging de minister over tot de kader van de OEEC en het Noord-At lantisch pact. Bij de invoering van het systeem der seizoenprijzen voor brand stoffen was er geen sprake van prijs verlaging. maar van differentiatie, ten einde,de moeilijkheden in de afzet het hoofd te bieden. Te kwart voor zeven is de vergadering verdaagd tot Don derdagmiddag één uur. Een knoeibank Zacht voor zich uit huilend, met de hand onder de kin luisterde de 61- jarige directeur van de N.V. Oude waterse Bank, V., gistermorgen twee uur lang naar het requisitoir van de Officier van Justitie bij de Rotter damse Rechtbank. In dit requisitoir zeide mr. Grasso o.a.. dat deze voze, uitgeholde bank reeds jaren geleden failliet had behoren te gaan. Ver dachte, die alle mogelijke malversaties pleegde en knoeierijen gebruikte om de bank te behouden, heeft thans vele jaren zijn salaris genoten. Verder heeft V. St. Nieolaas kunnen spelen, o.a door zwarte salarissen. „Als bankier was hij een sociaal gevaar", aldus de officier, die hierbij wees op het advi seren tot het kopen van de A.H.I.M - en Oudewaterse Bank-aandelen door veelal oudere mensen. Vele mensen op leeftijd kochten voor f32.000, f 20.000 en f 19.000 aandelen. „De verdachte heeft zijn intellect gebruikt om kron kelpaden te bewandelen en de bank in leven te houden. Dit heeft niets met de zachtheid te maken, waarvan het psy chiatrisch rapport spreekt. Zijn bank was het prototype van een knoeibank geworden. Een strenge correctie is hier op zijn plaats, want er is gemarchan deerd met het vertrouwen", aldus mr., Grasso. die vervolgens een gevange nisstraf van drie jaar mét aftrek vai de elf maanden preventieve hechtenis eiste. De eerste verdediger prof. mr. H. A. Idema uit Gouda bestreed op juridi sehe gronden verschillende punten van Acht jaar geëist Kellner mishandelde ober Voor de Leeuwarder rechtbank heeft een kellner uit de Friese hoofdstad te recht gestaan, die in de nacht van 3 op 4 Juli een oberkellner zodanig heeft mishandeld, dat de man aan de gevol gen is overleden. De kellner was dron ken naar het café gegaan, waar hij werkzaam was, maar door de ober naar huis teruggezonden. Later op dt avond, toen hij nog meer had gedron ken, had hij met de ober „afgerekend" Deswege is thans acht jaar gevangenis straf tegen hem geëist. de dagvaarding en zeide van mening te zijn, dat wanneer over verdachte een oordeel wordt geveld, deze voor zijn verdere leven „uitgeteld" zou zijn. Het psychiatrisch rapport over V vermeldde, dat hij weinig geld voor zichzelf gebruikte en moeilijk neen kon zeggen. Hij miste de voor zijn be roep benodigde karaktereigenschap pen. De tweede raadsman mr. H. S. Smit uit Gouda, vroeg de onmiddel lijke invrijheidstelling van verdachte, welk vei-zoek werd afgewezen. Meesteres van Buchenwalde voor haar rechters Ilse Koch, de meesteresse van het concentratiekamp Buchenwalde, die reeds twee maal ter verantwoording is geroepen over haar wreedheden in deze functie en eenmaal door een Ame rikaans tribunaal tot levenslange ge vangenisstraf -is veroordeeld, moet thans voor een Duits hof terecht staan. Ge tuigen hebben bij deze gelegenheid ver klaringen afgelegd over de beruchte „schemerlamp van mensenhuid". De voorzitter van het Beierse jour- nalistenverbond, senator Josef Acker- mann. die gedurende vijf jaar dokters assistent in het kamp is geweest, ver klaarde, zich te kunnen herinneren, dat er ter gelegenheid van een ver jaardag van kampcommandant Koch een staande schemerlamp van mensen- beenderen en getatoueerde mensenhuid is vervaardigd. Deze was naar Kochs villa gébracht. Toen Kochs superieu ren hiervan hoorden, werd de lamp naar het kamphospitaal teruggebracht. Ook waren schedels en mensenhoof den geprepareerd, om de talloze vrien dinnen van de kamparts te kunnen la ten griezelen. Ackermann herinnerde zich niet, dat er mensen om hun tatouages waren ter dood gebracht. Wel werden lijken, die een tatouage vertoonden, van hun huid ontdaan waarna deze werd ge looid. Ackermann had vele bezoekers van het kamp stukjes huid meegege ven. om openbaarheid te geven aan wat in het kamp geschiedde. Een andere getuige, Kieper, ver klaarde, dat gevangenen, die een bij zondere tatouage vertoonden, door gaans verdwenen nadat zij door Ilse Koch waren ontdekt. Bij aankoop van 2 pakken a 39 ets. per pak, geeft iedere leverancier U bovendien gratis 1 dubbel stuk WORMERVEER St. Nieolaas protesteert tegen ponttarieven Namens de Belangenvereniging „Amsterdam-Noord" werd gistermiddag door St. Nieolaas en Zwarte Piet ten Stadhuize een pakket afgeleverd. De inhoud bestond uit ruim duizend adressen van protest tegen de voorge nomen verhoging der ponttarieven. De bode van de burgemeester neemt het „geschenk" van St. Nieolaas in ontvangst. Minister 's Jacob in Eerste Kamer Marine in internationaal verband goed opgenomen De minister van Oorlog' en van Marine, mr. H. L. s' Jacob, heeft zich gisteren aan de Eerste Kamer gepresenteerd bij de behandeling van zijn begrotingen voor 1950. Bij die gelegenheid heeft hij de verheugende mededeling gedaan, dat het de uitdrukkelijke bedoeling der regering is, de troepen der Koninklijke Landmacht, die nog in Indonesië vertoeven, voor het eind van het jaar in ons land of varende hierheen te hebben. De terugkeer is vertraagd door de noodzakelijke bescherming der Ambonnezen. Dezen zullen nu zo spoedig mogelijk worden overgebracht naar die plaatsen, waarheen zij zich willen begeven. Hij kantte zich tegen de herbewapening Tevoren waren de Dinsdagavond on derbroken debatten voortgezet. De heer Dreu (PvdA) bestreed, dat an dere uitgaven aan de defensie-uitga- ven ondergeschikt dienden te worden gemaakt. Er kan op zijn hoogst sprake zijn van nevenschikking, meende hij Hij vroeg bevordering van aansluiting bij de Nationale Reserve. De heer Kerstens (KVP) pleitte voor de vorming van een desnoods tijdelijk ministerie van Bevoorrading, teneinde overbodig en dubbel werk op dit ge bied te voorkomen. Uiteraard had de heer Schalker (CPN) geen goed woord voor het beleid van de regering over, De Egyptische ambassadeur in Athene is te mg g co epen, teneinde rap port uit te brengen over publicaties omtrent hetgeen werkelijk gebeurde" bij de ontmoeting in 1941 tussen ko ning Faroek met echtgenote en konin gin Frederika van GriekenlandZo wel de Griekse ambassade te Cairo als het Griekse hof hebbn ontkendf dat zulk een ontmoeting heeft plaats ge had, zulks naar aanleiding van een in terview van een correspondent van „Life" met koningin Frederika". Volgens het Egyptische regeringsblad „Al Misri" hangt het van het rapport van de ambassadeur af of de Grieks- Egyptische diplomatieke betrekkingen verbroken zullen worden. Toch was 1949— 50 vrij gunstig Vergadering Prov. Commissie op 16 December Zaterdag 16 December zal de Pro vinciale Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland in de schouwburg zaal van „Het Gulden Vlies" te Alk maar zijn algemene jaarvergadering houden. Er zal o.a. een bestuursver kiezing plaats vinden wegens de pe riodieke aftreding van dc heren S. de Boer, Ziiidseharwoude (herkiesbaar), T. Groot, Hem (niet herkiesbaar) en C. Gortzak, Kortenhoef (niet herkies baar). In de vaeature-T. Groot worden dooi het bestuur in alphabetische volgorde aanbevolen de heren D. Groot Tz. (Hem) en J. Heering (Zwaag). In de vacature-C. Gortzak worden door het bestuur aanbevolen de heren T. Bouter en H. J. Schreurs (Amsterdam). Bo vendien wenst de Provinciale Commls sie het bestuur met twee leden uit te len: 1. P. Duyves en K. van Nienes (Noordschaiwoude); 2. J. Boot en 3. Bot (Blokker). Voorstellen van de veilingen. Tevens zijn door een aantal veilings verenigingen voorstellen ingediend ter behandeling op de vergadering. Het bestuur der Coöp. Marktvereni- ging „De Volharding" te Wognum bij voorbeeld wenst de vergoedingsprijs der tuinbouwproducten meer in over eenstemming te brengen met de kost prijzen en ziet bovendien gaarne een vergoedingsprijs vastgesteld voor de wintei peen. De veilingsvereniging „De Noordermarktbond" te Noordschar- woude stelt voor te bevoegde? plaatse stappen te ondernemen om de heffin gen op de producten, die dienen om de fondsen in stand te houden, niet meer naar een vast bedrag per 100 kg. of per 100 stuks te doen geschieden, maar hiervoor een percentage van de te maken prijs in te houden. De Noor dermarktbond meent, dat hierdoor een zuiverder verdeling van de financiële druk verkregen zal worden. Een belangrijk voorstel is ongetwij feld dat van de veilingsvereniging „M.E.O." te Medemblik, dat alleen eigen fust door de veilingen wenst te zien ingenomen. Door de Langendijker Groentencen- trale wordt voorgesteld het gehele stelsel van minimumprijzen, fondsen en heffingen in de tuinbouw binnen t raam van de huidige afzetmoeilijk- heden in de vergadering' in bespre king te nemen. Tevens zal de heer W. Kemmers een causerie houden over de positie van de Nederlandse tuin bouw en het stelsel van minimum prijzen. Het uitvoerig verslag over het 34e boekjaar (van 1 Juli 1949 tot en met 30 Juni 1950) vermeldt de volgende omzetcijfers van de bij de Bond aan gesloten veilingen: 1945—1946 36.821.443.47 1946—1947 56.809.760,85 1947—1948 67.103.756.13 1948—1949 54.833.176.66 1949—1950 62.156.962.64 Bij een nadere beschouwing van dez- omzetcijfers blijkt, dat de omzet aan de exportveilingen is gestegen en bil de fruit- en enkele ronhump' iewilingen is gedaald, althans vergeleken bij vo rig jaar. Dit duidt op lagere prijztn voor fruit en op hogere pr.izen voor de bewaarproducten, terwijl ook de zeer gunstige vroege ardappelencam- pagne niet vergeten mag worden. Hieraan moet direct worden toege voegd. dat deze cijfers steeds de bruto ontvangsten van de tuinders uitdruk ken. De Hoge onkostenrekening aan lo nen, sociale lasten, meststoffen en on derhoud is in de loop van het jaar ook in de tuinbouw nog weer verhoogd en het zou wel eens de moeite waard zijn om na te gaan hoe groot het percen tage is, dat van de bruto-veiling-ont- vangsten moet worden afgetrokken, vóór de tuinder eens aan zichzelf en z'n gezin toe is. De reserves, in de oorlogsjaren ge maakt, zijn uitgeput, daarvoor heeft de fiscus wel gezorgd en wat er nog over mocht zijn, is opgeslokt door noodzakelijke verbeteringen in het be drijf, want ook een tuindersbedrijf moet met z'n tjjd meegaan wil het niet ten achter geraken. Uitvoerig wordt in het rapport stil gestaan bjj de afzetmogelijkheden, wel ke vooral voor de grove tuinbouw producten in het tweede halfjaar van 1949 en het voorjaar 1950 gunstig wa ren. De producten witte kooi en kro ten worden aangeduid als onverant woorde teelten. Het it de taak van de leidende figuren in de tuinbouw, te trachten voor vele producten zoveel mogelijk stabiliteit tussen teelt en af zet te verkrijgen. De handelsbelemme ringen spelen bij de export van tuin bouwproducten nog steeds een grote rol. Indien d onder Amerikaanse druk beoogde vrijmaking van de handei werkelijk zou kunnen doorgaan, waar door de handelsbelemmeringen in West-Europa geheel zouden kunnen verdwijnen, dan geloven wij, aldus het verslag, dat over de toekomst minder bezorgdheid behoeft te bestaan. Uit Noord-Holland werden, buiten de pootaardappelen, de volgende produc ten (totaal 105.500 ton) geëxporteerd: witte kool 28.000 ton, rode kool 15.300 ton, savoye kool 10.000 ton, uien 15.500 ton, peen 14.000 ton, kroten 3500 ton, vroege aardappelen 11.500 ton, bloemkool 4700 ton, diversen (hoofdzakelijk fruit) 3000 ton. De producten gingen naar de vol gende landen: Frankrijk 40.000 ton, Duitsland 30.000 ton, Belgie 11.000 ton, Engeland 6500 ton, West-Indh 4000 ton, Malakka 4000 ton, Z.-Ame- rika 3500 ton, Zwitserland 3500 ton. Oostenrijk 2000 ton, diversen 1000 ton Dat 1949/1950 voor de Noordhol- laudse tuinbouw een gunstig jaar is geweest, meent het verslag te moeten toeschrijven aan de gunstige weers omstandigheden en aan een ;;oed be leid van het Centraal Bureau der Vei lingen. Omzetcijfers. Gedurende de periode 1 Juli 1949- 1 Juli 1950 bedragen de omzetten van de aangesloten dertig veilingen ƒ62.156.962 (v. j. ƒ54.833.176). Gedetailleerd vermeldden wij de volgencfe omzetcijfers: 1949/50 1948/49 Alkmaar 1.454.791.94 1.414.148.81 Aveilhorn 2.884.328.91 2.316.924 23 Beverwijk B.E.T. 1.541.614.54 1.376.736.96 Beverwijk Kennemerland 3.129.194.64 2.914.474.70 Blokker 1.615.351.05 2.176.728.37 Br. op Langendijk 6.570.962.59 5.094.629.15 Castricum 744.551.33 599.197.62 Enkhuizen 103.970.65 102.922.11 Grootebroek 7.771.673.31 5.580.311.05 Heiloo 343.985.08 252.918.56 Helder 361.920.30 388.231.01 Hem 1.498.301.51 1.388.948.46 Hoogkarspel 1.776.839.16 1.503.768.09 Medemblik 2.994.337.58 2.256.827.57 Noordscharwoude 7.572.120.79 5.446.316.97 Obdam 1.336.446.04 1 391.262.24 Opperdoes 877.916.13 668.443.04 Purmerend 2.403.218.30 3.176.818.20 Warmenhuizen 3.022.690.57 2.485.238.10 Winkel 91.056.36 121.918.51 Wognum 1.027.603.62 954.351 93 Zaandam 73.282.21 81.679.02 Zwaag 4.587.767.98 5.601.598.98 van Duitsland en bepleitte aansluiting bij die landen, welke naar vrede stre ven. Zijn partijgenoot Van Santen oefende critiek op de enorme sommen, welke voor bewapening worden uit gegeven. Mr. s' Jacob meende, dat het moei lijk zou zijn, een goede basis van effi ciency voor het departement van Oor log te vinden. In elk geval dient ge brek aan snelheid in het nemen van beslissingen te verdwijnen. Spr. gaf te kennen, dat naar zijn mening de kaus van ons land voor aansluiting bij het Atlantische Pact juist is geweest De gevaren aan de herbewapening van Duitsland verbonden dienen zo kiem riiógelijk te wórden gehóuden. De samenvoeging van de aankoop afdelingen van de verschillende depar tementen in een afzonderlijke mi nisterie van Bevoorrading zou naar spr.'s mening op moeilijkheden stui ten. We behoeven ons, zo zei spr var der. niets aan te trekken van wat een senator van een ander la/..* buiten de Senaat over onze marine zegt. Deze is thans in het internationale verband goed opgenomen. Onderzocht zal wor den, of de generale staf inderdaad top zwaar is. Voor 1951 zijn er drie hoofdtaken: herhalingsoefeningen voor de uil In donesië teruggekeerden, africhting van nieuwe lichtingen en vorming van een mobiel magazijn. De mobiliteit van de divisies laat nog te-wensen over. Deze kan eind 1951 bevredigend zijn. Staatssecretaris Moorman heeft nog enkele concrete vragen beantwoord. O.m. deelde hij mede, dat aan onder zeeboten niet zulk een grote behoefte zal bestaan als in de jongste oorlog. Alle krachten dienen dan immers te worden geconcentreerd op de bestrij ding van onderzeeboten. Zeven van deze schepen passen volledig in het verdedigingssysteem. De minister heeft voorts bij de replieken nog medegedeeld, dat hii ae mogelijkheid zal bestuderen van 'li- stelling' vat, een toporgaan met con tacten met de industrie ten behoeve van de materiaalvoorziening. De begroting is aangenomen z.h.st., met aantekening, dat de communisten tegen waren. De Kamer komt op 6 De cember weer bijeen voor de behande ling van de begroting voor het Land- bouwegalisatiefonds. Allerv/ege groie belangstelling De Deense koning Frederik en ko ningin Ingrid, die Dinsdag voor een statiebezoek van vier dagen in Parijs zijn aangekomen, werden aan het sta tion Bois de Boulogne welkom gehe ten door president Vincent Auriol en zijn echtgenote, leden van de regering, de voorzitters van het parlement en andere functionarissen. Ondanks het slechte weer was een grote menigte op de been om het koninklijk paar op zijn rit naar het Elysée toe te juichen. Het koninklijk paar ontving later het corps diplomatique. De koning vereer de president Auriol de Orde van de Olifant van Denemarken. Des avonds gaven de president en mevrouw Auriol een diner in het Elysée, gevolgd door een receptie, waarop acteurs van het Theatre Frangais optraden. Ingrid Bergman zal de hoofdrol spelen in een film. die haai- man Ro berto Rossellini in Februari in Parijs zal regisseren.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5