LAATSTE NIEUWS Raad Noord Scharwoude besluit tot bouw van dertig woningen Burgemeester van Wormerveer Marktberichten UW OMZET VERGROTEN Heer-Hugowaard Propaganda bijeenkomst1 Schoorl Oudkarspel Obdam Melkauto door de trein I Nw. Guine gegrepen Th. J. Darnsté MEIJROOS Zilverstraat GEVESTIGD JAC. VAN EEKEREN Voor olie haargroeistoringen JOH. B. GEELS, Alkmaar Laten wij hop Redevoering van M< Roem en v. Maarseve De samenvoeging v gemeenten een ter kwestie DINSDAG 5 DECEMBER 1950 Verkoop grond voor bouw Chr. Landbouw-huishoudschool De gemeenteraad van Langedijk kwam gistermiddag bijeen onder voor zitterschap van burgemeester H. Schel haas. Naar aanleiding van het ingekomen verslag omtrent de toestand en de ex ploitatie van het gemeenschappelijk gasbedrijf over 1949 werd door de voorzitter opgemerkt, dat de productie per 1 Maart a.s. zal worden gestaakt. De raad willigde vervolgens het verzoek in van de Gebr. Kloosterboer tot het aanbrengen van een luchtbrug bij het stationsemplacement te Broek op Langendijk. mits de brug over de volle breedte van het vaarwater 3 m. hoog zal zijn. Onbewoonbaar verklaring woningen Onbewoonbaar werden verklaard de woningen Dorpsstraat 292 te Zuid- Scharwoude, bewoner J. Zijp, Dorps straat 211 te Oudkarspel, bewoner Th. J. Muileboom. en Ambachtsdijk 49 en 51 te Oudkarspel, bewoond door de gezinnen B. Zeeman en M P. N. Meijer Aan de heer A. Dekker te Broek op langendijk werd overeenkomstig de „financieringsregeling woningboxrw 1948" een lening verstrekt van ten hoogste f 4.684 voor de bouw van een ■woon- en winkelhuis met smederij. De hierbij vrijkomende grond werd aan gekocht voor wegverbreding. Winkelsluitingsverordening In verband met de afschaffing van het bezettingsrecht werd de winkel sluitingsverordening opnieuw vastge steld. De verplichte sluiting van kap pers- en kruideniersbedrijven van een middag per week zal worden gewijzigd in een vrijwillige sluiting. Aan de woningbouwvereniging „Lan gedijk". die te Broek op Langendijk 7 woningen heeft gebouwd, werd het be treffende perceelsgedeelte, groot 1860 m2. overgedragen tegen de prijs van f 5.24 per m2 In verband met het feit, dat de voorschriften van de „wet bestrijding aardappelmoeheid" dikwijls onvoldoen de werden nageleefd, werd vastgesteld een verordening, regelende de regis tratie en exploitatie van volkstuinen Controle zal Worden uitgeoefend door daartoe aangewezen ambtenaren en de politie. De gemeenterekening 1948 werd vastgesteld met in de gewone dienst een voordelig saldo van f 35.190,12 en in de kapitaaldienst een nadelig saldo van f 2 294.55. De voorzitter deelde mede. dat het zuiver voordelig saldo f 17.000 bedraagt. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd een reke ning-courant-overeenkomst tot een be. drag van f 100.000 aangegaan. Tijdelijke ziektenkostenregeling gemeentepersoneel Door B. en W. werd voorgesteld in navolging van de regeling voor ar beidscontractanten voor de gemeente ambtenaren de helft te vergoeden van hetgeen zij moeten betalen aan kosten wegens verzekering tegen ziekte of on geval. met een maximum van f 50. Dit voorstel werd aanvaard met toevoe ging van het amendement van de heer J. Heeringa dat de wettelijke loon grens ook hier van toepassing wilde verklaren. Grond voor Chr. Landbouw- huishoudschool. Op voorstel van B. en W. besloot de laad plm. 4000 m2 grond in het uit breidingsplan te Broek op Langendijk. gelegen onmiddellijk ten zuiden van de Uitvalsweg naar Heerhugowaard, tegen de prijs van f 5 90 per m2 (totaal f 23.600) te verkopen aan de C.B.T.B „HollandBrabant" voor de bouw van een Chr. Landbouwhuishoudschool. Voorlopig bouw van 30 woningen B. en W. deelden ten slotte mede veel moeilijkheden te hebben gehad met de realisering van het plan tot woningbouw, moeilijkheden die ver band hielden met de verdeling van het bouwvolume en de stijging der ma. teriaalprijzen Alles te zamen hebben zij thans bij de hoofdingenieur-direc teur van de Wederopbouw en Volks huisvesting nog instemming weten te verkrijgen met het plan tot bouw van 30 woningen in het Uitbreidingsplan- Centrum met een huurprijs van f 5,95 per week, bouwvolume 1950. Uiteraard ging de raad hiermede gaarne aceoord Behoudens definitieve hogere goed keuring werd deze bouw onderhands gegund aan de firma J. Henselmans voor de prijs van f 216.600. Jongen aangereden Voor het perceel van de firma G. Nijman te Noordscharwoude kwam gistermiddag de 14-jarige J. M. Bek- ker, waarschijnlijk ten gevolge van de gladheid in aanraking met de uit Alk. maar komende bus. De jongen kwam met zijn fiets te vallen en kwam on der het achterwie! van de bus terecht. Dr. H. Wilmink was onmiddellijk ter plaatse en verleende eerste hulp. Met een arm. en beenbreuk werd de jon gen opgenomen en naar het St. Elisa- beth-ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Zaterdagavond hield de P.v.d.A. afd. Heerhugowaard, een propaganda- avond in zaal Evers. In zijn openings woord heette de heer R. Bruin de spreker van deze avond van harte welkom. Dit was de hter W. Thomas sen, voorzitter van het gewest Noord Holland-Noord en burgemeester van Zaandam. De heer Thomassen begon zijn rede met het geven van een over zicht van het dagelijks bestuur in een gemeente en haar werkzaamheden. Hiervan uitgaande toonde hij het be staan van een rechtsorde in gemeen te en land. In ieder beschaafd land bestaat een rechtsorde en een ieder kan, zo niet zijn zin, dan wel zijn recht verkrijgen d.m.v. de bevoegde rechter lijke macht. Een vergelijking trekken de met de wereldtoestand concludeer de spreker, dat voor 1945 in de wereld geen rechtsorde bestond tussen de verscheidene landen. Wel het streven ter naar, dat zich reeds openbaarde in een Erasmus en Hugo de Groot. Met het op.ichten der V.N., zo betoogde spreker, ontstond een wereldrecht- organisatie. Een uiting hiervan is het optreden der V.N. troepen in Korea. De communisten proberen deze inter nationale rechtsorde te breken en zijn bereid tot een krachtsinspanning als dit noodzakelijk is. Ook de rest der wereld moet tot zo'n krachtsinspan ning bereid zijn om de rechtsorde te behouden, anders, aldus spreker, is een oorlog onvermijdelijk. Nederland werkt mee in het kader der Benelux, Vijflandenverbond, Atlantische Pact en V.N. En in Nederland streeft de P.v.d.A. ten sterkste naar het gestel de doel. Ook in haar binnenlandse po litiek. Spr. herinnerde hierna zijn ge hoor er aan, dat 9 Februari de P.v.ci. A. haar eerste lustrum viert en wees op het streven om het ledenaantal dan op 125.000 te hebben. De P.v.d.A., zo stelde spreker vast, is een bijzondere partij. Het is de enige volkspartij ln Nederland, waarin plaats is voor iede re bevolkingsgroep, ongeacht de maatschappelijke kring, waarin en de religie waartoe hij behoort. Spreker eindigde zijn rede met de woorden „Het democratisch socialisme heeft een sterke partij nodig om haar doel te bereiken." Hierna dankte de heer Bruin de spreker. Na de pauze werd door de toneelvereniging „Harmonie" opge voerd „De Ploegbaas", een één-acter van Henri 't Sas. Een stuk waarin de toestanden in de mijnen van pl.m. 50 jaar geleden werden geh veld. Het spel boeide de toeschouwers zeer. Jammer was, dat de Ploegbaas zelf zijn rol zo weinig geëmotioneerd speelde, dat men zich niet kon indenken in het gevaar, dat hem dreigde. De voorzitter sloot deze leerzame en tevens genoeglijke avond. Spreker en het toneelstuk had den zeker een grote belangstelling verdiend. AANRIJDING Toen onze plaatsgenoot A. de G. dezer dagen 's morgens op weg was naar zijn werk in Alkmaar, zat hij vanwege het slechte weer en de harde wind wat voorover op zijn bromfiets. Zodoende had hij ook de man niet in de gaten, die bij de spoorwegovergang alhier liep. Toen hij dit bemerkte was een aanrijding niet meer te vermijden. Bij deze botsing kwamen beide heren op de grond terecht. Onze plaatsgenoot liep slechts een lichte verwonding aan het hoofd op. terwijl de aangeredene met de schrik vrij kwam. Echtgenoot wilde niet getuigen Pieter J. B. uit Schoorl, die gisteren voor de Politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake terecht moest staan ter zake van mishandeling van zijn gewezen echtgenote, en die in de hierna volgende zaak moest getuigen tegen deze vrouw, Cornelia V., die be lediging ten laste was gelegd, had ver stek laten gaan omdat hij ondanks het voorgevallene geen bezwarende verkla ring tegen haar wilde afleggen. Overeenkomstig de eis van mr. J. C. V. Meischke. veroordeeldee de Politie rechter B. tot f 15.subs. 10 dagen. Cornelia V.. die haar werkster zou hebben beledigd, ontkende het haar ten laste gelegde. Mr. Meischke was echter van mening dat er voldoende bewijs materiaal was. Hij eiste f 20.subs. 10 dagen. Ook in deze zaak legde mr. Van den Wall Bake f 15.subs. 10 dagen op. Caan de boerenleenbanken toch een fusie aan? Gisteravond kwam de Coöp. Boeren leenbank te Oudkarspel in buitenge wone ledenvergadering bijeen, thans op verzoek van 59 leden, die opnieuw de kwestie van de fusie met de Boe renleenbank te Noordscharwoude be sproken wilden zien. De bijeenkomst stond o.l.v. de heer P. Wijn. Daar het reglementair vereiste aantal leden niet was opgekomen, kon in deze bijeen komst niet opnieuw een beslissing worden genomen. De voorzitter vestigde er de aan dacht op dat het voorstel tot fusie thans -niet meer van het bestuur, maar van de leden uitgaat. De heer J. Zeeman bepleitte nog maals de fusie, terwijl de heer J. Kroon enige nadelen noemde De heer P. K. Volkers vreesde dat de bank er, hoe de beslissing ook valt. niet zonder kleerscheuren af zal komen. De heer A. J. Wijnveldt wees op het feit dat het huis geen eigendom van de bank is. terwijl ten slotte de heer P. Greeuw het pleit voerde voor een bank. die elke dag geopend is. De voorziter betreurde het dat de heren van de Centrale Bank wegens weersomstandigheden verstek moes ten laten gaan voor deze vergadering. De volgende vergadering zal werden gehouden op Dinsdag 2 December a.s. eveneens in de zaal van de heer C. v. Liempt. MET GELIJKE MUNT. Johannes D. uit Oudkarspel werd gisteren door de Politierechter in Alk maar mr. R. W. J. C. van den Wall Bake veroordeeld tot f 10,— subs. 6 da gen, omdat hij iemand die dronken was en die hem een klap had gegeven, met gelijke munt betaald had. De eis was f 15.subs. 10 dagen. Geen belediging Nicolaas van D. stond gisteren voor de Alkmaarse Politierechter, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, terecht, om dat hij zich op 17 September te Alk maar aan belediging zou hebben schul dig gemaakt. Van D. was die avond een eetgelegenheid binnengestapt en had de eigenaar van deze zaak de groeten gedaan van zekere Sijtje. Hij had daar na nog enkele toespelingen gemaakt, die de man achter de toonbank als be ledigend opvatte. Daar Van D. zich in plat Westfries had uitgelaten, was het voor de Politierechter en dé Officier niet gemakkelijk om vast te stellen wat verdachte precies bedoeld had te zeggen. Na het getuigenverhoor was mr. Meischke van mening dat Van D. niet de bedoeling heeft gehad zich oe- ledigend uit te laten. De officier vroeg daarom vrijspraak. Mr. Van den Wall Bake sloot zich hierbij aan. Ongecorrigeerd) Mr Lycklama, oud-resident van Djocja BIJ KONINKLIJK BESLUIT VAN 1 DECEMBER 1950 IS BENOEMD TOT BURGEMEESTER VAN WORMER VEER MR. J. C. LYCKLAMA, LAAT STELIJK RESIDENT VAN DJOKJA KARTA EN MAGELANG. De heer Lycklama, die opvolger wordt van de heer A. Slager, werd op 3 Augustus 1903 te Haarlem geboren en is thans woonachtig in Den Haag. In 1927 werd hij als bestuursambtenaar naar het toenmalige Nederlands-Indie uitgezonden, waar hij de normale amb telijke loopbaan volgde. Na de bevrij ding keerde Wormerveer's nieuwe bur gemeester naar ons land terug en was enige tijd in Den Haag werkzaam, om in 1947 weer naar Indonesië, terug te keren als assistent-residente eersteklas se te Bandung. In April 1948 werd hij •benoemd tot resident van Djokjacarta en in Juli van hetzelfde jaar eveneens als resident van Magelang, om in 1949, in verband met zijn pensionnering, naar ons land terug te keren. De heer Lycklama, die thans te Den Haag isgevestigd, is aangesloten als lid van de P. v. d. A. DE STRIJD IN KOREA Tienduizend mantroepen afgesneden In Noordoost—Korea zijn ruim tien duizend man Amerikaanse mariniers en infanteristen, tezaöien met enkele eenheden Britse commando-troepen, volledig afgesneden van de hoofdmacht der verbonden strijdkrachten. De Ame rikanen voeren een wanhopige strijd om te pogen een krachtige ring van Chinese communistische militairen, die zich bevindt rondom hun basis in het Zuiden van het bekken van Tsjosin, te doorbreken. WOGNUM, 4 Dec. 1950. Witlof A 39— 49. B 3043, C 2035, stek 2130, aanvoer 3150 kg; waspeen 10.60: spruitkiol 25—28: rode kool 7,709,20; bloemkool 2434; boezekool 1017; andijvie B 20; uien 6,20 —6,40; prei 814. Bestuurder omgekomen Hedenmorgen in de vroegte is melkauto van de N.V. Crema int ringhuizen op de onbewaakte overweg nabij het Weel in het Waarland geg». pen en verpletterd. De chauffeur, 4, 57-jarige L. Kos, uit Schagen, werd op slag gedood. De trein had slechts wel. nig vertraging. De bestuurder wilde met zijn wagep in de buurt van Noord-Scharwoud, het Waarland inrijden. Hij was ech- ter ternauwernood de overweg gepas, seerd, of hij ontdekte, dat de weg I voor het verkeer was afgesloten. We. gens werkzaamheden, verband houdea. de met de ruilverkaveling' in dit ga, bied, was de weg doorgegraven. Dit ziende liet de bestuurder zijn I wagen achteruit rijden. Hij heeft daarbij blijkbaar geen rekening ge. I houden met de mogelijkheid, dat er I een trein zou kunnen naderen. De I trein nu, die om 7.26 uit Den Helder I was vertrokken, heeft de auto middea in de zijkant gegrepen en een eind. weegs meegesleurd. De wagen was volkomen vernield. It ALKMAAR, 4 Dec. Spruiten 22—33; prH 12—23; knolsoepgroenten 5—9; tomaten 18-44; witlof 26—52; boerekool 17—29,50; andijvie 11-31,50; sla 2-11,50; gele kool 4,50-6,80; rode kool 4—9,80; groene kool 6,70—11,30; bieten 7—8; worteltjes 14—25; uien 4-10; aardappelen 8,50—9; selderie 5—9; peterselie 4—6; stoofperen 18—34; Zwijndrechtse Wijn. peer 12—30; appels 9—26; druiven 56—1,10. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 5 Dec. 4500 kg uien 5,70—6,10, grove 7,80, drieling'en 8,60—9,40 en nep 10.50—12,80; 250 stuks bloemkool B 12—25; 4000 kg bieten A 8.70-9,50; 1200 kg bieten B 4,70-4,80; 3500 kg andijvie 19-24,30; 20.000 kg groene kool 5-10.80; 12.000 kg gele kool 4,50-5,70; 7000 kg rode kool 5—12,20; 30.000 kg witte kool Succes 4—4,50 en Deense 4,50—4.70. Door gedraaid 500 kg groene kool, 2300 kg gele kool en 700 kg rode kool. NOORDER MAHKTBOND, 5 Dec. 1950. 2200 kg uien 6,90—7; grove 7.70—7.80; 13.500 kg andijvie 17,70—23,80; 10.000 kg rode kool 48,50 700 kg gele kool 5 3000 kg groene kool 48.30; 33.000 kg Succes witte kool 4,104,60; Deense witte kool 4,50. WARMENHUIZEN, 5 Dec. 1950. 35.800 kg rode kool 4—11,20; 3700 kg gele kool 3,50—6.10; 21.300 kg witte kool 4—4,70; 700 kg andijvie 23,4024.10. CASTRICUM, 4 Dec. - Sla 8-13; spruiten A -19—76 en B 19—22; stoofsla 8—15; was peen 18; boerenkool 17—22; peen III 4.20- 5,—; prei 9—10; andijvie 14Vl—Sö'/i. OBDAM, 4 Dec. 1950. Uien 5—6,50, grof 7,70—8; bieten A 8.30, B 6; Savoye kool 57,10; breekpeen C 3,904,40; sprui ten 29—37. Heden is van ons heen gegaan, naar een Hoger Leven, na een kortston dige ziekte, onze lieve Man. Vader, Behuwd- en Grootvader. Broeder, Behuwdbroeder en Oom. de Heer Franciscus Johannes Vrijhoef, in de ouderdom van 64 jaar. E. C. Vrijhoef Van den Bogaerde A. M. Alferink-Vrijhoef J. Alferink Gerard. J. G. Vrijhoef W. VrijhoefVisser Jeanine en verdere familie. Alkmaar, 4 Dec. 'SO. Westerkolkstraat 6. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Vrijdag op de Gemeente Begraaf plaats. Vertrek van het Centraal Ziekenhuis n.m. twee uur. Volstrekt enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Moeder, Zuster. Behuwdzuster en Tante Dorothea Frederika van Hinte Wed. van Jan Zwart, in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, J. Th. F. Zwart Alkmaar, 4 Dec. '50. Emmastraat 43. Liever geen bezoek. De crematie zal plaats hebben Vrijdag 8 Dec a.s. te Driehuis-Wester- veld na aankomst trein 12.58 richting Haarlem en 12.40 richting Alk maar. Vertrek vanaf huis 11.45 uur. HUIDARTS, WOENSDAG 6 DEC. GEEN SPREEKUUR. HUISHOUDSTER. Gevraagd nette Huis houdster, P.G., 40 a 50 jaar bij tuinder alleen. Brieven onder no. A 502 bureau van dit blad. Gevraagd voor twee be jaarde dames te Heiloo, waarvan één hulpbehoe vend, EEN NETTE JUFFROUW voor de huishouding en verzorging op zich te ne men. Br. m. opg. v. gods dienst, verl. sal. enz. onder no. 5115 van Adv. Bur. K TER BURG. Alkmaar. B, z. a. NET MEISJE, 18 j., v. d. e. n„ Alkmaar of Omg„ v. g. g. v. Brieven onder no. A 1 bureau van dit blad. Aangeboden NET KOSTHUIS (geen beroeps, geen kin deren), liefst werkman. Brieven onder no. A 3 bureau van dit blad. Aangeboden ZIT- EN SLAAPKAMER m of z. pension voor heer. Br. o. nr. A 2 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd: TAFELBILJART. Br. No. Z 50 Agent van dit blad Voorstr. 26, Egmond aan Zee. (GRASBOTER) 75 et. per half pond. 2.95 per K.G. (Profiteert van deze tijdelijke aanbieding). SCHOUTENSTRAAT. TELEFOON 3057. Uw advertentie in dit blad treft doel Administratiekantoor Belastingconsulaat STOMPETOREN, NOordervaart 45c, ten huize van J. W. Regeer. Wij belasten ons met het inrichten, bijhouden en con troleren van administratiën. Behandelen van alle belastingzaken. Spreekuren: Donderdags n.m. van 710 uur. Zaterdags n.m. van 2.303 uur. Privé-adres: Andoornstraat 12. Alkmaar. van KAALHOOFDIGHEID tot ERNSTIGE HAARUITVAL naar: medisch gedipt. Huid- en Haardeskundige OUDEGRACHT 225 TELEF. 3528 Spreekuur dagelijks van 1012 en van 28 u. Dinsdagsmiddags gesloten. Gisteravond werd in de Trevesza land en Indonesië betreffende de sta met een rede van minister van M conferentie werd gekozen. In zijn rede zeide minister Maarseveen o.a.: „Volgens de opdr. die de overeenkomsten van de tic Tafelconferentie voor onze beide den inhouden, moeten Nederland Indonesië binnen de 23 dagen, die nog scheiden van het eind van het van onzekerheid tot overeenstemn komen omtrent de toekomst Nieuw-Guinea. Aan die opdracht in strikte zin niet meer voldaan i den. Het is immers niet aan te ner dat het mogelijk zou zijn niet al een overeenkomst tussen onze del ties voor het eind van dit jaar te reiken, maar bovendien binnen tijdvak ook nog de daarop vert parlementaire goedkeuring te verl een. Gelukkig heeft men ter 1 reeds voorzien, dat de termijn van jaar zou kunnen worden oversc den. De middelen, die wij bij de lossing van onze tegenstelling te zouden nemen, zullen vreedzaam redelijk moeten zijn. Zolang b partijen deze verbintenis in acht men, kan geen van beide de ai iets verwijten. Nieuw-Guinea vor een struikelblok voor het welsli van de Ronde Tafel-conferentie, wisten dit destijds en hebben, bt fend, dat de RTC in het belang onze beide landen moest slagen, struikelklok ontweken, met de we schap, dat wij het straks weer op weg zouden vinden „Ik mag in dit openingswoord op" onze besprekingen vooruitlo Slechts moge ik vaststellen, dat probleem, dat ons op deze confere bezig houdt, in zijn werkelijke bef nis verre onderdoet voor het probl dat wij ter RTC wisten meester worden. Laten wij hopen, dat wij gen. Op een ogenblik, waarop de vl men, die straks een wereldbrand 1 nen veroorzaken, aan vele kanten ginnen op te 'laaien, beginnen wij een werk, dat in verhouding tot wereldgebeuren gering schijnt, n niettemin daarop toch van invloed zijn. Ter RTC hebben wij aan de reld een voorbeeld gegeven, hoe belangrijk conflict door mensen goede wil kan worden opgelost. IV deze conferentie daarvan opnieuw tuigenis afleggen", aldus minister Maarseveen. De voorzitter van de Indonesi delegatie, mr. Moh. Roem, wees dat het voor verschillende leden zijn delegatie, o.a. voor hemzelf, eerste maal in hun leven is, dat sneeuwval ervaren. „Wij zijn in Bij het onderzoek van de pre ciale begroting voor 1951 in afd gen der Provinciale Staten, is vraag gesteld, of de verschijning het tweede gedeelte van het rap over de gemeentelijke indeling spo te verwachten is. Wat denken Staten met dit rapport te doen? gen enkele leden. Samenvoeging gemeenten heeft ongetwijfeld in bef die gevallen voordelen, kan finan belangrijk zijn, maar het lijkt toch gewenst, rekening te houden met torisch gegroeide toestanden en standigheid van kleine politieke meenschappen. Gewezen werd op streven in grote gemeenten om te men tot instelling van wijkraden. Geneesmiddel tege: huidaandoeninger Doet de jeuk bedaren e doodt de ziektekiemen, zoda de huid zich kan hersteller OPLOSSING KRUISWOORDPUZ Horizontaal: 1. schepen; 6. verlies elan; 14. meid; 15. hoef; 16. kunde pech; 20. Bernhard; 22. a.v.; 24. 25. lias; 26. v.a.; 27. pil; 29. si; 30 (totus tuus); 31. Bep; 32. haas; 34. I 36. nu; 37. pels; 38. vergewissen; riem; 41. ras; 42. solo; 43. nier; 45. 1 47. eed; 50. Ier; 51. Eelde; 52. ledig al; 54. mee; 55. do. Verticaal: 1. schaapherder; 2. hee elf; 4. Pa; 5. enkeling; 7. emeritu re; 9. lip; 10. idee; 11. schaapsdc 13. Inn; 17. Urk; 18. dal; 20. bos; dat; 23. via; 26. vel; 28. lavendel; benodigd; 33. semi; 35. oer; 36. nis peso; 39. wal; 44. eelt; 46. orde; Eem; 49. ale. ANTWOORDEN 1. Rood. 2. Uit Schotland (het is het nationale spel). 3. Geen (Twee benamingen voor het zelfde), plm. 18 (broek meestal 5, vest jasje 6). 5. i man, 1 vrouw en 1 6. Draagt hy niet, een gems heeft 7- Aan de buitenkant. 8. leseindigt op een s. 9. Een 10. Door het bestendige klimaat biJna het gehele jaar 1 binten-opnamen)

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 4