Nw. Guinea-conferentie geopend 3 Adibi tweemaal gedagvaard JIMMY BROWN ALS BOKSER Najdorf vecht tot laatste dag >or de trein spen „Laten wij hopen dat wij slagen Redevoering van Moh. Roem en v. Maarseveen Prins Bernhard ontving J. C. Snijders-medaille Geen Japanse her bewapening W-Duits!and wenst eigen burgerlijke verdediging De samenvoeging van gemeenten een tere kwestie De zetelverdeling in de raad van West-Berlijn De zaak Bertha Hertogh Aminah toegang tot klooster geweigerd Pim, Ram en Pom als schatgravers HP Euwe boekte winst tegen Kramer Vijf partijen afgebroken AGE xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^ Eritrea bij Ethiopië Het Radioprogramma DINSDAG S DECEMBER 19S0 9 omgekomen de vroegte is •V. Crema uit Ha- bewaakte overweg ?t Waarland gegr,,. De chauffeur, t Schagen, werd op in had slechts wei. 1de met zijn wagen Noord-Scharwoudt den. Hij was ech- de overweg gepas. ekte, dat de weg as afgesloten. We- n. verband houden, aveling in dit ge. oorgegraven, de bestuurder zijn rijden. Hij heeft (een rekening ge. gelijkheid, dat er inen naderen. De 26 uit Den Helder ;ft de auto midden ;pen en een eind- L De wagen was Spruiten 22—53; prei 5—9; tomaten 18—44; 17—29,50; andijvie gele kool 4,50—6,80; kool 6,70—11,30; 14—25; uien 4—10; lderie 5-9; peterselie Zwijndrechtse Wijn» druiven 56—1,10. 5,70—6.10, grove 7,80, uep 10.50—12,80; 250 5; 4000 kg bieten A en B 4,70—4,80; 3500 0.000 kg groene kool kool 4,50—5,70; 7000 30.000 kg witte kool >e 4,50—4.70. Door ooi, 2300 kg gele kool 5 Dec. 1950. 7; grove 7,70—7,80; 10.000 kg gele kool 5; 3000 33.000 kg Succes Deense witte kool Dec. 1950. 35.800 3700 kg gele kool kool 4—4,70; 700 Sla 8—13; spruiten stoofsla 8—15; was- -22; peen III 4.20— 14Vs-25VJ. Uien 5—6,50, Ï.30, B 6; Savoye C 3,904,40; sprui- Gisteravond werd in de Treveszaal te Den Haag de conferentie tussen Neder land en Indonesië betreffende de status van West Nieuw-Guinea plechtig geopend met een rede van minister van Maarseveen, die tevens als voorzitter van de conferentie werd gekozen. In zijn rede zeide minister Van Maarseveen o.a.: „Volgens de opdracht, die de overeenkomsten van de Ronde Tafelconferentie voor onze beide lan den inhouden, moeten Nederland en Indonesië binnen de 23 dagen, die ons nog scheiden van het eind van het jaar, van onzekerheid tot overeenstemming komen omtrent de toekomst van Nieuw-Guinea. Aan die opdracht kan jn strikte zin niet meer voldaan wor den Het is immers niet aan te nemen, dat het mogelijk zou zijn niet alleen een overeenkomst tussen onze delega ties voor het eind van dit jaar te be reiken, maar bovendien binnen dat tijdvak ook nog de daarop vereiste parlementaire goedkeuring te verkrij gen. Gelukkig heeft men ter RTC reeds voorzien, dat de termijn van een jaar zou kunnen worden overschre den. De middelen, die wij bij de op lossing van onze tegenstelling te baat zouden nemen, zullen vreedzaam en redelijk moeten zijn. Zolang beide partijen deze verbintenis in acht ne men, kan geen van beide de ander iets verwijten. Nieuw-Guinea vormde een struikelblok voor het welslagen van de Ronde Tafel-conferentie. Wij wisten dit destijds en hebben, besef fend, dat de RTC in het belang van onze beide landen moest slagen, dit struikelklok ontweken, met de weten schap, dat wij het straks weer op onze weg zouden vinden". „Ik mag in dit openingswoord niet op' onze besprekingen vooruitlopen. Slechts moge ik vaststellen, dat het probleem, dat ons op deze conferentie bezig houdt, in zijn werkelijke beteke nis verre onderdoet voor het probleem dat wij ter RTC wisten meester te worden. Laten wij hopen, dat wij sla gen. Op een ogenblik, waarop de vlam men, die straks een wereldbrand kun nen veroorzaken, aan vele kanten be ginnen op te laaien, beginnen wij aan een werk, dat in verhouding tot het wereldgebeuren gering schijnt, maar niettemin daarop toch van invloed kan zijn. Ter RTC hebben wij aan de we reld een voorbeeld gegeven, hoe een belangrijk conflict door mensen van goede wil kan worden opgelost. Moge deze conferentie daarvan opnieuw ge tuigenis afleggen", aldus minister Van Maarseveen. De voorzitter van de Indonesische delegatie, mr. Moh. Roem, wees erop, dat het voor verschillende leden van xijn delegatie, o.a. voor hemzelf, de eerste maal in hun leven is, dat zij sneeuwval ervaren. „Wij zijn inder daad onder de indruk van deze win terse pracht". „Met de opmerking, als zou het niet mogelijk zijn om in 23 dagen aan de voorwaarden te voldoen in verband met de goedkeuring door het parle ment, ben ik zo vrij het niet geheel eens te zijn", aldus spr. „Het is te ho pen dat binnen die tijd van 23 dagen zelfs in nog kortere tijd beide delega ties een overeenstemming zullen be reiken, welke, zoals u zo even zeide, aan de wereld het bewijs levert, hoe een ernstig geschil kan worden opge lost door mensen van goeden wille. In de huidige wereldconstellatie betekent een tijd van 23 dagen een lange perio de, een periode, waarin zelfs beslist kan worden, of er oorlog in deze we reld zal zijn of niet. Mr. Roem ver trouwde erop dat aan de conferentie tafel slechts zakelijke argumenten zul len gelden. „Het probleem, waarvoor we nu staan is belangrijk en ernstig en zal niet alleen de historie van elk van onze beide landen beïnvloeden, doch ook de historie van onze samenwer king. Hier past in de eerste plaats de bede tot de Allerhoogste, dat ons bei den gegeven moge zijn om in dit be langrijk geschil voor beide partijen een bevredigende oplossing te vinden". Voorzitter benoemd Nadat de rede in het Nederlands was vertaald stelde minister Roem voor om minister Van Maarseveen als voorzitter van de conferentie te be noemen, waarna minister Van Maar seveen voorstelde de heer Roem als vice-voorzitter te kiezen. Hierna werd de vergadering gesloten., Heden zullen de delegaties de besprekingen in be sloten vergadering beginnen. Josjida verklaart: In antwoord op in de Japanse Rijks dag gestelde vragen heeft minister president Josjida geantwoord dat de Japanse regering niet voornemens is Japan opnieuw te bewapenen, en dat zij geen Japanse vrijwilligers naar Korea of naar elders zal zenden, om deel te nemen aan een buitenlandse oorlog. Hij voegde hieraan toe: „Wat president Truman ook enkele dagen ge leden op zijn persconferentie moge hebben verklaard, de herbewapening is een aangelegenheid, die Japan niet aangaat". De geallieerde hoge commissie wacht op het ogenblik voorstellen van de Westduitse regering aangaande de or ganisatie van de burgerlijke verdedi ging in. Het onderwerp schijnt in de loop van een periodieke bespreking van de veiligheidscommissie der hoge commissie met Westduitse deskundigen ter sprake te zijn gekomen. Krachtens de demilitarisatievoorschriften moeten de geallieerden schuilkelders in West- Duitsland opblazen en de oprichting I van een luchtbeschermingsorganisatie verhinderen. De geallieerden hebben zelf geen voorstellen gedaan, doch zich bereid verklaard, Duitse voorstellen in overweging te nemen. Bij het onderzoek van de provin ciale begroting voor 1951 in afdelin gen der Provinciale Staten, is de vraag gesteld, of de verschijning van het tweede gedeelte van het rapport over de gemeentelijke indeling spoedig te verwachten is. Wat denken Ged. Staten met dit rapport te doen? vroe gen enkele leden. Samenvoeging van gemeenten heeft ongetwijfeld in bepaal de gevallen voordelen, kan financieel belangrijk zijn, maar het lijkt toch ook gewenst, rekening te houden met his torisch gegroeide toestanden en zelf standigheid van kleine politieke ge meenschappen. Gewezen werd op het streven in grote gemeenten om te ko men tot instelling van wijkraden. Belangrijke onderscheiding op luchtvaartgebied In tegenwoordigheid van een aantal luchtvaartautoriteiten is gistermiddag in Den Haag de gouden C. J. Snijders medaille uitgereikt aan prins Bern hard. Het generaal Snijdersfonds is in 1932 door een aantal vooraanstaande figuren uit de Nederlandse luchtvaart gesticht met de bedoeling, elke drie jaar een medaille uit te reiken aan diegene, die zich bijzonder verdienste lijk had gemaakt op het gebied van de luchtvaart in de ruimste zin van 't woord. De Prins was de vierde Neder lander, aan wie deze onderscheiding in een zitting van 't bestuur der stichting werd verleend. De voorzitter, dr. ir. H. M. Damme, heeft in een korte toe spraak de grote verdiensten van de Prins voor de luchtvaart geschetst en de ware en gezonde sportiviteit ge roemd, waarvan de Prins op zijn vele luchtreizen blijk heeft gegeven. De bij de medaille behorende oor konde vermeldt, dat deze onderschei ding aan prins Bernhard werd toege kend, „uit hoofe van daadwerkelijke ten voorbeeld strekkende belangstel ling voor en medewerking aan de ont wikkeling der Nederlandse luchtvaart in al haar geledingen, zowel in zake lijke als in sportieve zin". De Prins heeft een kort dankwoord gesproken. Geneesmiddel tegen huidaandoe ningen. Doet de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat jgse» de huid zich kan herstellen. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1. schepen; 6. verlies; 12. elan; 14. meid; 15. hoef; 16. kunde; 19. pech; 20. Bernhard; 22. a.v.; 24. volk; 25 lias; 26. v.a.; 27. pil; 29. si; 30. t.t. (totus tuus); 31. Bep; 32. haas; 34. N.O.; 36. nu; 37. pels; 38. vergewissen; 40. riem; 41. ras; 42. solo; 43. nier; 45. lood; 47. eed; 50. Ier; 51. Eelde; 52. ledig; 53. al; 54. mee; 55. do. Verticaal: 1. schaapherder; 2. heet; 3. elf; 4. Pa; 5. enkeling; 7. emeritus; 8. re; 9. lip; 10. idee; 11. schaapsdoorn; 13. Inn; 17. Urk; 18. dal; 20. bos; 21. dat; 23. via; 26. vel; 28. lavendel; 31. benodigd; 33. semi; 35. oer; 36. nis; 37. Peso; 39. wal; 44. eelt; 46. orde; 48. Eem; 49. ale. ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Rood. 2. Uit Schotland (het is daar het nationale spel). 3. Geen verschil. (Twee benamingen voor het zeilde). 4, Plrn. 18 (broek meestal 5, vest meestal 6, jasje 6) 5. i man, i vrouw en 1 kind. ver n'et' een 6ems heelt geen 7' Aan de buitenkant. 8. „Al- e'hdigt op een s. 9. Een Treurspel. ,,00r het bestendige klimaat kan de blJna het Bohele jaar doorgaan i Dui ten-opnamen) Volgens de laatste berichten is de voorlopige zetelverdeling in de nieuw gekozen gemeenteraad van West-Ber lijn als volgt: sociaal-democraten 61 zetels, christen-democraten 34, vrije de mocraten (liberalen) 32. Vergeleken bij de gemeenteraadsverkiezingen heb ben de socialisten een achteruitgang moeten boeken van 64.5 tot 44 7 procent der stemmen. Van dit verlies hebben de vrije democraten bijna de helft als winst kunnen boeken. De rest was voor de christen-democraten en de kleine partijen. Dr. Ir. M. H. Damme overhandigt de Prins de Gouden medaille met de oorkonde. Ereboek voor corps Mariniers Op 11 December zal het corps Ma riniers zijn 285-jarig bestaan herden ken. Te Rotterdam is een comité ge vormd, dat aan deze dag extra luister wil bijzetten door het aanbieden van een passend geschenk. Dit zal bestaan in een in perkament gebonden ereboek in bijbehorende vitrine, alsmede een oorkonde. In het boek zullen de na men worden geschreven van allen, die tot het korps behoorden en na Mei 1940 hun leven hebben gegeven voor het vaderland. De bekende Finse componist Jean Sibelius zal Vrijdag a.s. zijn 85ste verjaardag vieren. De Officier van Justitie te Breda heeft een dagvaarding uitgebracht te gen Mansur Adibi, die getracht heeft met Bertha Hertogh te trouwen. Deze dagvaarding, die leeds uitgebracht was voordat het vonnis van Singapore be kend was, gelast Adibi op 9 Januari voor de Bredase rechtbank te verschij nen. Voorts is een dagvaarding uitge bracht tegen Adibi op grond van een klacht van Bertha's ouders. Bertha's pleegmoeder, Aminah, be gaf zich Maandag met een taxi naar het klooster om Bertha te bezoeken, doch van de zijde der politie werd haar medegedeeld, dat mevrouw Hertogh niet wilde, dat zij elkander spraken. Mevrouw Hertogh zei naderhand: „ik vóel mij niet meer veilig. Ik moet er niet aan denken Bertha voor één mi nuut weer te verliezen. Ik zal haar niet uit het oog verliezen". Bertha speelde in het klooster met een pop, die zij van haar moeder cadeau had gekregen. Mevrouw Hertogh vertelde, dat zij deze pop vannacht mee naar bed had genomen. Een kloosterzuster deelde nog mede, dat Bertha nog „klei ne uitbarstingen van boosheid" had. „Ze heeft dit jaar te veel meegemaakt om zich direct met haar nieuwe leven te kunnen verzoenen". 59. Pim en Pam hebben geen gul dens meer in hun kist en kunnen dus geen spoor meer nalaten. Maarge lukkig. Het schijnt, dat de bankrovers eindelijk zijn aangekomen. Plotseling wijkt de wagen af en het ezeltje zoekt zijn weg tussen de takken en struiken. „Vort, nog een klein eindje", roept één van de rovers. „Trekken! We zijn er zo" Pim en Pam stootten elkaar aan van blijdschap. „Gelukkig, ik dacht dat er nooit een eind aan dat ritje kwam", zucht Pim. Al mijn botjes doen zeer van dat hobbelen en botsen in die wagen. Ik heb zin om mijn beklag in te dienen". Pim kijkt zijn broertje verschrikt aan. Hoe kan Pim nog grap jes maken, terwijl hij in zo'n ernstige situatie verkeren? Pam zucht maar eens. Hij wou, dat hij weer thuis lag, veilig in zijn eigen mandje. Maar.... voorlopig lijkt het er nog niet op! Zouden de reuzen Najdorf en Stahlberg een vreedzame remise schuiven, of zou Najdorf trachten zijn voorsprong te vergroten? Dit was de vraag, welke men zich gisteravond in de Amsterdamse Effectenbeurs stelde. De Argentijn gaf al spoedig blijk van vechtlust. De partij werd afgebroken in een stelling, waarin Najdorf de kwaliteit meer heeft. Szabados en Reshevsky speelden een Griinfeid- Indische opening, waarin de Amerikaan het niet zo gemakkelijk had. Bij de onderbreking had hij echter een pion meer en stellingsvoordeel. Onze landgenoot Dr. Euwe trok fiks van leer tegen Kramer, die de opening niet correct behandelde en daarvoor moest boeten. Euwe kreeg overwegend spel en met een paar fraaie offers besliste hij de partij te zijnen gunste. Gligoric kon tegen Van Scheltinga tot het einde van de zitting geen voordeel behalen. Rossolimo raakte bij Euwe ten achter door een remise na 19 zetten tegen Fol- tys. Pirc deed het beter. De offers van de zijde van Donner waren niet van de lucht, doch de jeugdige meester behan delde het geheel wat te fantastisch en na 32 zetten kon Pirc zich winnaar noe men. Van den Berg hield tegen Pilnik de balans lange tijd in evenwicht, maar geleidelijk kreeg de Argentijn stellings voordeel dat ten slotte tot winst leidde. Kottnauer en Tartakower ruilden reeds spoedig veel materiaal, waardoor het eindspel geen van beiden een redelijke kans op winst bood. Remise na 27 zet ten. Gudmundsson speelde tegen O'Kel- ly en pareerde alle pogingen van de Belg om voordeel te behalen. Het eind spel van ieder raadsheer plus zes pion nen staat gelijk. Dr. Trifunovic gaat winst tegemoet. Golombek staat de kwaliteit en een pion achter en zal dit nadeel wel niet kunnen goed maken. Na de 17e ronde luidt de stand: 1 Najdorf (Argentinië) 13 pnt en 1 afge broken partij; 2 en 3 Stahlberg (Zwe den) en Reshevsky (V.S.) 12 pnt en 1 afgebr. partij; 4 Euwe (Nederland) 11 pnt; 5 Gligoric (Zuidslavie) lO'/s pnt en 1 afgebr. partij; 6 Pirc (Zuidslavie) IO'/ï pnt; 7 Rossolimo (Frankrijk) 10 pnt; 8, Pilnik (Argentinië) 9% pnt; 9 Trifunovic (Zuidslavie) 8% pnt en 1 afgebr. partij; 10 O'Kelly (Belgie) 8 pnt en 1 afgebr. patrij; 11 en 12 Tarta kower (Frankrijk) en Donner (Neder land) beide 7'/« pnt; 13 Foltys (Tsj.- slowakije) 7 punten; 14 Van der Berg 15 Dit was voor Jimmy het ogenblik om handelend op te treden. Hij sprong op, snelde de keuken uit en greep met zijn sterke handen de heer en mevrouw de Jong beet, sleurde hen de keuken in en stopte ze een voor een in het goot steenkastje onder de aanrecht, dat hij zorgvuldig op het knipje deed. Mevouw de Jong probeerde nog wel tegen te stribbelen, maar één stevige kneep in haar neus was voldoende om haar voor goed te temperen. Jimmy sloot de keuken ook nog af en wandelde de huiskamer binnen. gXXXXXXXXX X door loula g. erdman 62) Hij was groot en rood in zijn ge zicht en zag er uit alsof hij verkeerde dingen at. Zijn zware vilthoed was achter op zijn hoofd geschoven, en een niet aangestoken sigaar hing aan één kant uit zijn mond. „Wat kan je eigenlijk doen?" her haalde hij, ditmaal wat ongeduldig. „Ik ik ben in de landbouw vertelde Jim hem. Dat was werkelijk alles wat hrj kon. Hij kon jageu op wasberen, en vissen in de modderige Missouri, en venten met watermeloenen, en ongeregelde karweitjes opknappen in de Uplands die dingen kon hij. Maar dat was niet, wat iemand naar eer en gewe ten werk kon noemen. „Luister eens, jongeman," de ver moeide, cynische ogen van de man fixeerden hem met een strakke, kou de blik, „ga naar huis en leer iets te doen. Ga geen werk meer zoeken voor je weet wat je wil. Ben je in de land bouw, ga er dan naar terug. Dan heb je tenminste een plaats om te eten en te slapen." Jim ging naar buiten, terwijl hij iets van dank mompelde. Het regende een fijne damp tussen de droppels, een zwoele plasregen. Zijn armoedige kleren waren druipnat, zijn schoenen een doorweekte massa. Hij dacht, dat het verstandiger was het geld voor de bus naar het station uit te spa ren, daarom ging hij lopen. Het wa ter sopte tussen zijn tenen, liep in straaltjes van zijn hoed omlaag. Hij was nog altijd nat en doorweekt, toen hij uit het locaaltreintje stapte die avond en de weg ging naar Virgie's huis. De regen was nu opgehouden en de wolken trokken wat op. De maan kwam op, verlichtte de rivier, en de eilandjes er in staken donker tegen het water af. Over de rivier klonk de lach van een meisje, plotseling en kort en daarna was het weer stil. In het huis vitte Virgie's moeder op haar en vader en de baby van Dulcie huilde kribbig. „Ik ik heb niets gekregen," zei Jim, de schaamte en pijn troffen Vir gie's hart. „Het doet er niet toe," zei ze te gen hem. „Ik geloof niet, dat ik het prettig zou vinden in Kansas City te wonen. Misschien krijg je wel iets dichter bjj huis." Zjj wist, dat hij de valse hoop in haar stem hoorde. Hfj zou geen werk dichter bij huis krijgen en het zou even goed zijn als ze dat beiden inzagen. De mensen leefden eenmaal volgens het plan, waartoe zij waren bestemd. Dit was zo met alle families, die zij kenden en het was zo geweest, zo ver als iemand zich dat kon herinneren. De Kenzies in de Uplands waren ge boren voor een bestaan van overvloed en bleven zo voortleven. En de Wra- thers en de Meadors hier in de Bot toms hadden evengoed hun levens bestemming en het was zot om te den ken, dat ze daaraan konden ontko men. Maar dit alles zei ze niet aan Jim. „Je zult een baan krijgen," herhaal de ze dapper. Maar hij kreeg er geen. Het enige verschil tussen hem en de overige mannen ijjKde Bottoms was, dat hij volhield het te proberen. Ondertussen werkte hij in zijn meloenenkweek plaats en op zijn stukje grond, terwijl hij iedere penning opzij legde, die hij kon krijgen. Hij deed allerlei karwei tjes, maar in de zomer leverde dat weinig op, want stadsjongens kwa men op het land en werkten daar. Virgie deed al haar best om zich niet bezorgd te maken. Dit was ge makkelijker omdat zü het bijna te druk had met de baby van Dulcie, om tijd te hebben te denken. De baby was nu twee jaar oud en was nooit sterk geweest. Hij was een schraal en mager wezentje, zijn han den waren enkele klauwtjes, en in zijn droeve oogjes was het eindeloze wereldleed weerspiegeld. Er was niet genoeg geld om de melk te kopen, die hij nodig had. maar zelfs wat zij kon den krijgen, bekwam hem niet. Virgie deed al het mogelijke voor hem, voel de een diep medelijden en een grote tederheid voor het moederloze kleine ding. Dulcie was gestorven toen de baby werd geboren. Dr. Burgess was er nij en deed zijn uiterste best, maar kon haar niet redden. Hij zei dat hij het niet kon verklaren, maar het was net of zij het verlangen om verder te le ven had verloren. Hij zei het aan Vir gie, die hielp. Virgie had niet willen helpen, maar moeder lag in bed met pijn in haar rug, en er was niemand anders. Of schoon zij pas zestien was en te jong voor de verantwoordelijkheid, had d- Burgess zich tot Virgie gewend, alsof zij een volwassen vrouw was. Het meisje wist haar vrees en afschuw voldoende te overwinnen om de dingen te doen, die hij haar vroeg. Maar alles wat zij deden, had geen resultaat. Dul cie stierf. (Wordt vervolgd) (Nederland) 6% pnt; 15 en 16 Van Scheltinga (Nederland) en Gudmunds son (IJsland) 6 pnt en 1 afgebr. partij; 17 Kottnauer (Tsj.slowakij) 6 pnt; 18 en 19 Szabados (Italië) en Golombek (G. B.) 4Vz pnt en 1 afgebr. partij; 20 Kra mer (Nederland) 4Vs pnt. Donderdag worden gespeeld: O'Kelly Rossolimo; KramerFoltys; Tarta kowerEuwe; PilnikKottnauer; Pirc Van der Berg; StahlbergDonner; TrifunovicNajdorf; Van Scheltinga Golombek; ReshevskyGligoric; Gud mundssonSzabados. Het grondgebied van Ethiopië, het keizerrijk van de negus van Abes- sinië, wordt thans uitgebreid met het territorium van Eritrea, de vroegere Italiaanse kolonie aan de Rode Zee, welke eens als uit vals* poort diende toen Mussolini het bevel gaf voor de militaire mars naar Addis Abeba. De status van de vroegere Italiaanse koloniën is een onderwerp van voortdurende zorg voor de UNO. Deze volkeren organisatie heeft thans besloten dat Eritrea aan het Ethiopische grond gebied zal worden toegevoegd, een reden voor grote vreugde voor het Ahessijnse volk en een van blon dere genoegdoening voor de negus Haile Selassie die zovele jaren in ballingschap heeft moeten door brengen. WOENSDAG 6 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.20 Gram.muziek. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws- en weerberichten. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden.9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.10 „Pop penkast", hoorspel. 12.00 Alt en piano. 12.30 Land- tuinbouwmededelingen. 12.33 Advent- dienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Reportage. 13.20 Dubbelkwaret. 13.40 Gram.muziek. 14.45 Ka mermuziek. 15.15 Vocaal-ensemble en soliste. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Gemengd koq^. 18.30 R.V.U.: „Vraag stukken betreffende de wereldbevolking en we reldvoedselvoorziening", drs. J. Brummelkamp. 19.00 Nieuws- en weerberichten. 19.15 Dis cussie-club. 19.30 Tenor en guitaar. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.00 Kerkkoor en solisten. 20.40 „Gezin en school", causerie. 21.00 Amusements-muziek. 21.30 Gram.muziek. 21.45 Omroeporkest. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Piano recital. 23.30—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO en 20.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws- en weerberichten. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Promenade-orkest. 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws 13.15 Dansorkest. 13.50 Regeringsuitzending: „Klanken van Java en Bali", Bernard IJzer draad. 14.00 „Gesproken portret". 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 V0or de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.15 Vara- varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 Bano-ensem- ble. 19.00 „Antithese of Synhese", causerie. 19.15 Trio. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Omroeporkest en solist. 21.15 „Maja Stina", hoorspel. 22.25 Piano-duo. 22.45 Sterrenkun dige causerie. 23.00 Nieuws, 23.15 Wereld- Schaaktournooi te Amsterdam. 23.00 Orgelspel, 23.40—24.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5