PELS' Stad en Omgeving Gf ?UI ID >IG YPMA - Alkmaar AGENDA Nrd. Holl. Bond vergaderde in van Melkslijters Alkmaar UW OMZET VERGROTEN RADIO Comedia speelde ,,'n Vreemd meisje" Myra Ward als helderziende De hoofdstukken der begroting 1e en 2e MONTEUR Automobielbedrijl WILLEM SCHMIDT Organisatie staat er goed voor HEILOO Egmond a.d. Hoef Bergen ProvinciaalCentrumgaat 15 December open Oudorp St. Nicolaas kwam op school Koedijk Afloop aanbesteding Egmond aan Zee Langendijk marktbIrichten ,,De Dageraad" „De weg naar redelijkheid" GELO- GRUNDIG-RADIO DONDERDAG 7 DECEMBER 1950 Van het blijspel ,,'n Vreerad meisje", dat de toneelgroep „Comedia" gister avond in het Gulden Vlies opvoerde, gaan er twaalf in een dozijn. Het is so'n Frans niemendalletje, waarin rake karakterisering en onbestaanbare non sens hand In hand gaan en dat zijn waarde voornamelijk ontleent aan een flitsende dialoog. In een ontredderd gezin „van betere kom-af", waar behalve het geld ook de dienstmeisjes de deur uitvliegen, komt een nieuwe gedienstige. Een heel bijzonder exemplaar. Want niet alleen is het meisje (Myra Ward) gekleed in alle keuren van de regenboog, maar bovendien heeft ze de gave der helder ziendheid. En aangezien de nogal mal lotige mevrouw op een Egyptische er fenis wacht, haar goedhartige man wel 's vals speelt bij het bridgen en kaar zoon en dochter niet helemaal volgens de gangbare moraalcode leven en aangezien ze dit alles voor elkaar verborgen wensen te houden, ontstaat er natuurlijk door de metaphysische gesteldheid van de dienstbode een soort huishoudelijke aardbeving. Door een wir-war van verwikkelin- Wat de gemeentelijke eigendommen betreft kan worden aangenomen, dat door gebrek aan goede materialen en arbeidskrachten de achterstand in het onderhoud van de verhuurde gebouwen thans is ingelopen, waardoor de on- derhoudsramingen iets lager konden worden. Toch gaan de lasten nog bo ven de baten uit, ook als deze baten ingevolge de huurwet per 1 Januari met 15% worden verhoogd. Niet steeds is de verhouding der gemeen te tot de huurder een normale daar door het verhuren van sommige ge bouwen ook andere belangen dan die als eigenares daarvan worden ge diend. Ten bate van de gewone dienst is gebracht de op 3%% gestelde ren te van het in het financieringsrapport te beleggen gedeelte van het geldelijk vermogen der gemeente, t.w. het fonds voor bijzondere doeleinden, de restant- uitkering waterleidingconcessie, de restant-schadeloosstelling radiodistri- butie-net en de van verkoop van grond en huizen afkomstige gelden. De totale rente-opbrengst is ƒ28.958. De wettelijke regeling van de aan publiekrechtelijke lichamen te verle nen bijdragen in de kosten van het herstel van de door oorlogsschade ge troffen goederen kwam nog steeds niet in het staatsblad. De inmiddels door de Tweede Kamer der Staten Ge neraal aanvaarde regeling opent even wel betrekkelijk gunstige perspectie ven voor de gemeente, daar zij rede lijkerwijze mag aannemen, dat de ge leden schade voor de gemeente nog zeer aanzienlijk zo niet geheel dan toch voor het grootste deel zal wor den vergoed. B. en W. komen bij ge brek aan cijfers hierop later terug. Bij suppletoire begroting van het grondbedrijf is er een hoog crediet aangevraagd voor het bouwrijp ma ken van terreinen, bestemd voor wo ningbouw en industrievestiging. De kosten van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn met ƒ211.311 gestegen. Voor 'n bedrag van ƒ45.665 komt dit door het ramen op de ge wone dienst van de regelmatige uit gaven voor de verandering van in richting van schoolgebouwen en de aanschaffing van schoolmeubelen, nieuwe schoolbanken enz. voor de bij zondere lagere scholen. Deze uitgaven werden vroeger achteraf op de begro ting gebracht, maar het is beter daar op reeds bij voorbaat te rekenen. Uiteraard zal van de raming voor de bijzondere lagere scholen eerst ge bruik worden gemaakt nadat de Raad, ingevolge de L.O.-wet aan de besturen dier scholen financiële medewerking tot het doen van de uitgaven heeft verleend. De kosten zijn mede gestegen door de verhoging van de kosten van on derhoud en schoonhouden van school gebouwen, welke mede van invloed i3 op het bedrag per leerling. Dit be draagt voor het G.L.O. ƒ33.61, voor het V.G.L.O. ƒ37.75, voor het U.L.O. 37.43 en voor het B.L.O. 74.80. De verlaging voor het V.G.L.O. (in 1950 ƒ51.79) is het gevolg van het groter aantal leerlingen en de lagere kosten van schoonhouden, verlichting en ver warming. In deze begroting zijn voor het eerst merkbaar de gevolgen van de finan ciële gelijkstelling van het B.L.O. met het overeenkomstige O.L.-onderwijs. Mede als gevolg van de zeer onbevre digende regeling van de door de bui tengemeenten te betalen vergoeding (waarin de in 1950 ingevoerde ver andering niet verdisconteerd mag worden) steeg het nadelig slot van ie desbetreffende paragraaf van ƒ800. tot ƒ11.953. GLADDE WEGEN Gistermorgen vond op de Kennemer straatweg ter hoogte van de Kennemei Garage ten gevolge van de gladheid, een aanrijding plaats tussen een auto van de Koninklijke Marine en een luxe wagen. De laatste wagen werd vrij ernstig beschadigd doch persoon lijke ongevallen deden zich niet voor De Kon. Marechaussee heeft de zaak in onderzoek. gen bereikt de waanzin zijn hoogte punt als het bericht komt dat een be vriende maar louche financier gear resteerd werd, weshalve mevrouw haar erfenisverwachtingen verliest en het vertrouwen in haar man herwint. De zoon (die het dienstmeisje amoureuse- lijk afhelpt van haar helderziendheid) en de dochter (die alle trouweloze Amerikanen telefonisch afzweert) ne men opgelucht de draad van het lieve leven weer op en het meisje zelf vestigt zich als „helderziende". Het is een knap stuk werk, uit zo weinig en zo onzinnige gegevens een blijspel in vier bedrijven op te bou wen, dat de toeschouwer van het eerste tot het laatste ogenblik boeit en dat hen drie uur lang alle zorgen en narig heden van onze wankelende wereld doet vergeten. De toneelgroep „Comedia" heeft het stuk uitnemend gespeeld. Myra Ward was geestiger dan ooit. Wat ze met haar ogen en haar handen niet af kan. dat completeerde ze met een gekke stem ende meest wonderlijke been standen. Het gaat haar alles even vlot en vanzelfsprekend af, maar wélk een op prachtige aanleg geënte studie moet aan zulk een creatie ten grond slag liggen. In Jules Verstraete, die het gemoedelijke maar lang niet gekke heertje speelde, had zij een beste tegenspeler. Hij kon langs-z'n-neus- weg en zachtjes pruttelend de aardig ste effecten bereiken en haalde uit de rol alles wat er in zat. Vera Bondam de halfzachte mevrouw, speelde nogal onzeker en weinig rolvast. Yda An drea, die het opgewonden dochtertje was, en Steye van Brandenberg, de existentiële zoon, waren goed op dreef De vier bedrijven werden gespeeld tegen een smaakvol, rijk décor van Lu cas Wensing. Jan Teulings had het stuk geregisseerd. De zaal heeft zich uitstekend ver maakt en was gul met haar applaus. Jammer genoeg waren lang niet allo plaatsen bezet. De afwezigen hadden ongelijk. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Voor moed, beleid en trouw (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Gekooide meisjes (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Movie Crazy (alle leeftijden)Victoria Theater, 8 uur: River Lady (18 jaar). VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Wilde Pracht (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Leve de koning (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: De goede aarde (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Ten Zuiden van Tahiti (14 jaar). Zij stond al een uur in de stromende regen. Er zwaait wat voor hem, want daar kan zij niet tegen.... Maar hij weet wel raad: met Advocaat, kan hij haar wel weer tot verzoening bewegen. Crematie J. Holman Te Westerveld heeft gister de crema tie plaatsgevonden van het stoffelijk overschot van de heer J. Holman, oud voorzitter en secretaris van „Mercu- rius", oud bestuurslid van ABB en van de SDAP en P. v. d. A. Vele belangstellenden hadden zich in de aula verzameld waarbij ook een deputatie van de gemeentelijke Jacht bedrijven waaf de overledene werk zaam was. Gesproken werd door de heer Van der Vall, voor de partij, de heer Greve namens de algemene Bond van Ambtenaren, door de heer Jacob- sen, hoofdbestuurslid van de Handels reizigersvereniging „Mercurius", na mens deze organisatie. De oudste dochter dankte voor ue door zo velen betoonde belangstelling. Het orgel speelde voor deze plechtig heid het bekende socialistische lied „Morgenrood" van Otto de Nobel. BESMETTELIJKE ZIEKTE De vorige week is in onze gemeente één geval van de besmettelijke ziekte, roodvonk, geconstateerd. GEVRAAGD: tevens JONGSTE KANTOORBEDIENDE. Aanmelden tussen 24 uur. NASSAUPLEIN 1 ALKMAAR. Hedenochtend vergaderde de Noord hollandse Bond van Melkslijters, onder voorzitterschap van de heer Jac. Beem- ster uit Heiloo, in café Centraal te Alk maar. Zoals gebruikelijk, ging deze ver gadering vooraf aan de jaarvergadering van de N.H.C.M.V., die 's middags in ,Het Wapen van Heemskerk" werd ge houden. In zijn openingswoord zeide de voor zitter de geringe opkomst die waar schijnlijk aan het gure weer te wijten is te betreuren. Daarna beschreef hij in grote trekken hetgeen er in 't afgelo pen jaar is gebeurd. Enkele feiten wa ren vermeldenswaard. Zo is er de Lan delijke vestigingsvergunning, die in deze periode is afgekomen. Verder kwam het tot een beslissing omtrent de P.B.O., die door de Christelijke en R.K. Bonden is aangenomen. De voor zitter zeide liever gezien te hebben, dat de federatie de beslissing had aange nomen. De begroting Enkele agenda-punten, betreffende de pensioenregeling en het ziekte steunfonds zouden later worden be handeld. De inspecteur van O.Vdie een en ander zou toelichten was nog niet aanwezig. E" werd besloten direct over te gaan tot vaststelling van de contributie voor het jaar 1591. De con tributie werd bepaald op tien gulden, evenals verleden jaar. De penningmeester lichtte hierna de inkomsten en uitgaven over 1950 toe. De werkelijke inkomsten bedroegen f 2935,23. De uitgaven vormden een oe- drag van f 2256. De begroting voor „De fluwelen handschoen" Maandag brengt de Haagsche Come- die (o.l.v. Cees Laseur en Paul Steen bergen) als eerste voorstelling in de serie C van het Gulden Vlies abonne ment het bekende stuk „De fluwelen handschoen" van Rosemary Casey, dat indertijd met de Christopher Prize be kroond werd. Op vrolijke manier toont Rosemary Casey, dat een handschoen zij het slechts van fluweel een sterk wapen kan zijn. De hoofdrollen in dit stuk worden vertolkt door Ida Wasser man, Willy Haak, Heieen Pimentel. Henri Eerens, Anton Roemer, Max Croiset en Piet Bron. Regie Paul Steen bergen. Voor deze voorstelling, die overal elders groot succes behaalde mag ook in Alkmaar veel belangstelling verwacht worden. 1951 wees een hoger bedrag aan. On der een applausje vernam de vergade ring dat er een kassaldo was van f 700. De begroting over 1951 wees uit, dat men met de te verwachten inkomsten van f 2300 de uitgaven niet geheel zal kunnen dekken en men derhalve de kas in geringe mate zal moeten aan spreken. In een kleine discussie, die hierna volgde, deelde de secretaris, de heer J Lub uit Enkhuizen, mede, dat de heer Groot uit Purmerend als bestuurslid was gekozen. De secretaris maakte zich spreekbuis van de veradering door te zeggen, dat het betreurenswaardig is, dat tal van melkslijters zich in R.K. of Christelijke bonden organiseren. Immers deze bon den zijn in Provinciaal verband niet zeer samengebundeld. Hun werkzaam heid manifesteert zich vooral nationaal. Het verdere verloop van de verga dering, alsmede het verslag van de N.H.C.M.V.-vergadering, volgen in ons nummer van morgen. Weer twee troepen- transportschepen Weer zijn twee troepentransport schepen op weg naar het vaderland. Beide worden op 18 December te Rot terdam verwacht. Aan boord van de „Dorsetshire" be vindt zich L. Zeiss, Geelvinckstraat 12, Castricum en aan boord van de „Cy- renia": W. Peperkamp, Bergerweg 52, Alkmaar; W. Tames, stadskwekerij. Alkmaar; J. Berg, Princessenlaan 46, Bergen; H. Maaswinkel, Middengeest- weg 29, Bergen; J. v. d. Boom, v. d. Mijlerweg 8, Castricum; E. Bremer, Vinkelaan 6, Bergen; H. W. Drieenhui zen, Slijk 6, Broek op Langendijk; J. Groteman, Stromerlaan 9, Bergen, Th. de Kraker, Werfstraat 20 A, Noord- scharwoude; A. Samson, In den Hout 14, Bergen. Burgerlijke Stand Geboren: Frederika, d. v. G. C. J W. van Doorn en A. C. Wester. Gehuwd: Willem Buis en Anna C. Ploeger. Jacobus H. J. de Rover en Yda Brederode. Cornelis Lust en Clara Griffioen. Overleden: Franciscus J. Vrijhoet 64 jaar, geh. met E. C. van den Bogaerde Getuigenoproep De politie verzoekt diegenen, die ge tuigen waren van het verkeersongeval dat plaats vond Zaterdag j.l. te tien over vijf op de hoek Kennemerstraat wegVan Everdingenstraat en waarbij een 59 jarige wielrijder ernstig werd gewond, zich bij de politie, afdeling Verkeer, te willen melden. De Sint officieel ontvangen Sint Nicolaas, die in zo'n korte span ne tijds zoveel landen heeft bezocht en zoveel mensen gelukkig heeft ge maakt, zal gisteravond, toen hij af scheid nam van de R.K. Gidsenbewe- ging, waar hij zijn laatste bezoek had gebracht zich wel opgelucht heb ben gevoeld. De grootste drukte is voor hem in elk geval achter de (goud-pur peren) rug. De zesde December was evenwel niet de gemakkelijkste dag van de feest tijd. Want de heilige man en zijn Mo- riaanse knecht werden gisteren op Nyenburgh officieel door het gemeen tebestuur verwelkomd. Van het bor des hingen tapijten af en een grote kinderschaar jubelde de bisschop reeds van verre toe. De Burgemeester en wethouder Rus be groette de Sint plechtig. Nadat enkele Sinterklaas-hymnen gezongen waren trok de Sint met een groot gevolg naar „De Rustende Jager", waar voor de leerlingen van de openbare lagere school de ontmoeting plaats vond. De kleuters vierden het feest op de kleuterschool. Vertegenwoordiger werkte als rijwieldief De 40-jarige reiziger H. S. O. uit Heiloo is door de Zaandamse recher che aangehouden in verband met de diefstal van twee rijwielen, die Zater dagavond in Zaandam werden ont vreemd. De man bleef hardnekkig ontkennen ook toen de politie hem vertelde, dat hij Zaterdagavond in Wormerveer was gesignaleerd, toen hij met twee fietsen uit het station kwam. Het ontkennen baatte niet meer, toen bij een huiszoeking in het kost huis van de verdachte drie fietsen te voorschijn kwamen, die op de vliering waren verstopt. Twee rijwielen waren uit Zaandam afkomstig, het derde uit Heiloo. De man zal vandaag worden voorgeleid voor de Officier van Justi tie te Haarlem. ERNSTIGE VAL Mevrouw C., uit Alkmaar, die gister middag met haar zoon van een bezoek aan haar ouders in Heiloo terugkeerde, kwam bij het oversteken van de Straatweg zo ongelukkig te vallen, dat ze met een gebroken been naar het Centraal Ziekenhuis moest worden overgebracht. Vermoedelijk kwam haar fiets bij het oversteken in aanraking met het rijwiel van haar zoon, die plotseling moest remmen, waar door ze het evenwicht verloor. Sint Nicolaasfeest De K.A.B. had niet tevergeefs een beroep op de goedheid van de Sint gedaan om haar kinderen met zijn hoog bezoek te vereren. Tijdens het zingen van een lied deed de goede bis schop zijn intrede. Een welkomstwoord muziek en zang, lofprijzingen en ver maningen van de heer H. Man, het uitdelen van surprises en snoepgoed deden het besproken uur omvliegen. Een geslaagde middag van de K.A.B. Dinsdagmiddag kwam de kinder vriend terug, nu om officieel de scho len te bezoeken. Na eerst de'kinderen van de o.l. school bezocht te hebben, kwamen de kinderen van de R.K. Jon gens- en Meisjesscholen aan de beurt. Ook de kleintjes van de kleuterschool waren aanwezig. Een sensationele ver schijning was de plotselinge komst van de bekende kabouters Sim en Sam, die in hun luchtballonnen op het toneel kwamen neergedaald en tot beloning als knechten van de heilige man mochten fungeren. Reidansjes, zangnummers en samenspraakjes ga ven een kleurenrijke omlijsting aan de vele, wijze woorden van de grijze bis schop. Na rijkelijk getracteerd te zijn togen de kinderen voldaan huiswaarts. Het Provinciale Centrum van de Neder landse Hervormde Kerk in Noord-Hol land, dat sinds kort in het landgoed „De Haaf" aan de Natteweg is gevestigd, wordt op Vrijdag 15 December a.s. offi cieel geopend. In feite is deze plechtigheid de officiële bevestiging van een reeds be staande toestand. Want reeds sinds half November is de nieuwe behuizing van het Centrum in volledig gebruik. De grote behoefte, die er bestond aan een plaats, waar men voor gesprek en bezinning sa men kan zijn, leidde hiertoe. De openingsplechtigheid zal een zeer sober karakter dragen. De hoofdschotel Is een uiteenzetting over het werk van het Centrum, te geven door de voorzitter van de stichting, ds J. H. Klein Wassink, te Alkmaar. Tot bijwoning ervan zijn uit genodigd de kerkeraden der Ned. Herv. Gemeenten in Noord-Holland, de classi- cale besturen in deze provincie, het pro vinciale kerkbestuur, de evangelisaties, het moderamen van de Generale Synode en verschillende synodale commissies en kerkelijke organisaties. Het ligt in de bedoeling, later nog een ontvangst te organiseren van hen, die door giften de aankoop van „De Haaf" heb ben mogelijk gemaakt, en voorts ook an dere belangstellenden de gelegenheid te geven tot bezichtiging van het nieuwe gebouw en kennismaking met het werk van het Centrum. Polderverkiezing Voor het waterschap De Oningepolderde landen zijn in deze gemeente herkozen de heren J. N. de Koning en C. Roskam. Tot voorzitter van de Zuurvenspolder de heer J. A. Ranzijn; van de Zuider- en Middenrekerpolder de heer C. Boon Cz. Tot poldermeester van de Damlanderpol- der de heer Th. de Waard; van de Oud- burgerpolder de heer A. Jonker; van de Filisteinsepolder de heer C. Paarlberg; van de Noorder Reker en Mangelpolder de heer A. Delver; van de Sluispolder de heer C. Blankendaal en in dezelfde polder inplaats van de heer J. Borst die wegens leeftijdsgrens moest bedanken, de heer A. Apeldoorn. Tot lid van het dagelijks bestuur van de vereniging van Polders en oningepolderde landen werd herkozen de heer C. Boon Cz. Dinsdagmiddag werd in de o.l. school aan de Munnikenweg St. Nicolaasfeest gevierd. De kinderen waren in één der lokalen keurig opgesteld. Ook vele ouders en belangstellenden, waaronder de burgemeester, waren aanwezig. Ruim twee uur arriveerde St. Nico laas met zijn zwarte knecht. Hij werd door het hoofd der school, de heer Van Stralen ontvangen en door de kin deren toegezongen. Nadat St. Nicolaas iets over zijn reis uit Spanje en het zware weer op zee had verteld, had hij met verschillende kinderen een onderhoud, waarbij bleek, dat hij met hun gedrag over het afgelopen jaar goed op de hoogte was. In een toe spraak tot de kinderen vermaande hij hen op school goed hun best te doen en gehoorzaam te zijn aan hun ouders. De kinderen werden onthaald op lek kernijen en mochten elk een pakje in ontvangst nemen. In het lokaal, dat als bioscoopzaal was ingericht, werd een leuke serie plaatjes vertoond, spe ciaal betrekking hebbende op St. Ni colaas gevolgd door die van Pa Pinkel man, waarvan de kinderen buitenge woon genoten. Een volgende attractie was het verloten van vier kolossale taaipoppen, uitsluitend onder de kin deren. Nadat alle kinderen nog een zakje met lekkers hadden ontvangen (het was intussen al bijna vijf uur ge worden) was het einde gekomen. Een woord van lof voor allen die dit feest georganiseerd en geleid hebben, is ze ker op zijn plaats in het bijzonder voor het hoofd der school, de heer Van Stralen, die de kunst verstaat de ge hele middag op aangename wijze te vullen. Dankbaar en voldaan keerden allen huiswaarts. Maandag is alhier aanbesteed het bouwen van 3 woningen. Ingeschreven werd voor 3 woningen of voor 1 dub. bele woningen (tweede cijfer). De hh schrijving was als volgt: N. Borst en Zn, Spierdijk, f 13.710 f 27.750; Gebr. J. en J. Obdam, Heiion f 13.500 (f 27.500); C. Noort en Zn Bergen, f 13.365 (f 27.144); J. de Jong' 't Veld, f 13.880 f 26.500); C. Boekei Oude Niedorp, f 13.830 (f 26.419); A. D Beeldman, Bergen, f 14.250 (f 26.250)- L. Pekelharing, Alkmaar, f I3.9jj )f 25.900); P. Duyn, Harenkarspel f 14.260 (f 25.540); D. J. Duin, Bergen f 14.200 (f 25.300); Blankendaal, Alk. maar f 12.639 (f 25.290); W. Kemper, Warmenhuizen, f 13.980 (f 24.910); R, Barten, Alkmaar, f 14,220 (f 24.420); A. Rijkenberg, Alkmaar, f 12.597 (f 24.180); J. Zoon, Alkmaar, f 13.520 (f 24.100); Zeegers en Zn., St. PancEBs f 13.530 (f 23.984); J. Dekker, Alkmaar f 12.850 (f 23.690); H. Metzelaar, Oud. karspel, f 13.250 (f 23.500); D. Boekel Schagen, f 13.940 (f 22.820); A. C. A. Boekei, Waarland, f 13.756 f 22.770); E. de Geus en Zn., Langedijk, f 12.619 (f 21.750); Wester, St. Pancras f 13.250 (f 21690); P. Buys, Oudorp, f 12.900 (f 21.100); F. Hes, Koedijk, f 13.490 (f 20.970). De gunning is aangehouden. Bond voor Staatspension- nering Voor de Bond voor Staatspensionnering voor de afdeling Egmond aan Zee werd onlangs een voorlopig bestuur gevormd, teneinde de niet onbelangrijke afdeling weer nieuw leven in t* blazen en zo nodig uit te breiden. De volgende personen werden gevraagd het voorlopig bestuur te vormen. Voorzitter de heer H. Stobbe, secretaris-penningmeester de heer G. Gravenmaker en bestuurslid de heer E. Visser. In de zaal van de heer N. Kager zal mor gen een algemene ledenvergadering worden ge houden, waarop de heer A. Greeuw uit Hel- loo zal spreken. Uitslag bridge-drive club „De Egmonden" A-klasse: Heddes—Van Pel 28V2; De Goede —Dekker 26; Huiberts—Baltiüs 25; Karels- Hartgrink 23; Familie Honing 23; Hopman- Ruiter 23; dames Butter—Van Twigt 19. B-klasse: Admiraal—Modder 33V2i Karels- Klaij 29 V2; Van Duin—Lief ting 24Vs; Dekker- Walta 23; Nieuwenhuizen—Cremer 22Vsi mej, Nieuwenhuizen—Bosman 17. C-klasse; Hopman—Verver 30*/s; Hopman- v d. Molen 291/«; Scholten—Leijen 24; Apel doorn—Lief ting 24; Jonker—Groen 22'/si Rc -De Raadt 19V2i dames Dekker 18. ZONDAG: D.E.M.—D.T.S. De voor Zondag vastgestelde wet strijd DTSDEM is omgezet in eej thuiswedstrijd voor de Beverwijk» club. ALKMAAR, 6 Dec. 1950. „Alkm. Expu Veiling". Spruiten 2656; prei 21—28; knolselderij 2128; boerekool 1625,50;, witlof 2852; andijvie 1234; sla 15; kool 4,505,50; rode kool 410.50; groen! kool 8,7013,40; bieten 67; worteltjes 21 —29; uien 410; aardappelen 6,50; Selderi! 5—9; peterselie 46; druiven 581,07. LANGEDIJKER GROENTENCENTRAU 7 Dec. 2000 kg uien 5,40—5,70 en grove 4,90-7,60; 2500 kg bieten A 9,50-9,70 ei B 5,40-6,70; 6500 kg andijvie 19,80-24,80; 35.000 kg groene kool 5—9; 12.000 kg kool 4,50-5,70; 15.000 kg rode kool 5-12,20; 12.000 kg witte kool: Succes 4,30—4,80 et Deense 4—5. Doorgedraaid 1000 kg gele kool en 600 kg' witte kool. NGORDERMARKTBOND, 7 Dec. 1950. - 4700 kg aardappelen, Koopmans Blauwt 9.10; 1700 kg bieten A 9,40, B 6,70; 6500 k| uien 4,205,60; grove 7,207,70; drielin gen 8.30—8,60; nep 12.60—13,30; 10.000 k| andijvie 10,6022,30; 7300 kg rode kool 4,75—10.80; 2.000 kg gele kool 5,90; 5500 1 groene kool 59,70; 62.000 kg witte k~ Succes 44,60. WARMENHUIZEN, 7 Dec. 1950. 27.WJ kg rode kool 411,40; 6400 kg gele kool 3,50—6,70; 35.300 kg witte kool 4—4,60; 16« kg andijvie 20—24.30; 400 kg uien 6. Advertenties Vrijdenkers-V ereni ging ZONDAG 10 DECEMBER 10 uur spreekt JAC. REES over: in VALKS LUNCHROOM. credieten groot 1600.A 3 verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Ge makkelijke voorwaarden. Vraagt inlichtingen: „Samenwerking", Verstolk straat 31, Leeuwarden. iiiiiiiiinniiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiii Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad fev V.'J Jk Radiotoestellen van super- klasse. Dat zijn GRUNDIG toestellen. U zult verrast zijn, wanneer U zo'n toestel inschakelt. Muziek en ge sproken woord komen tot de hoogste graad van zuiverheid over. Een toestel, dat technisch volmaakt uitgebalan ceerd is, waar de nieuwste snufjes op radio- gebied in zijn verwerkt. Edele boutsoorten en prachtige afwerking maken deze radio apparaten tot een sieraad in Uw woning. Vraagt eens inlichtingen en demonstratie bij de radiohandelaren, die Grundig-Radio exclusief vertegenwoordigen. Prijzen vanaf f. 2 SS.- tot f. 17SO.- Grundig Super 238 W 6-krings Superlange», middenen kortegolf- bereikentegenkoppe ling; bandbreedterege ling afstemindicator; permanent dynamische luidspreker; aanslui tingsmogelijkheid voor 2e luidspreker en pick up. Prijs 355,

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2