3 nmnms V.S. ove JIMMY BROWN ALS BOKSER Chinese interventie op agenda *1 12 Bertha Hertogh raakte overstuur niimuri SANATOGEN Incident op het Schaaktournool DAGEN Bis totterugtrekking van troepen ingediend Nehroe doet een beroep op de „Grote Vier" Etna-lava overstroomt drie dorpen Dai luurbrannen op uw maag kun! ye blussen in enkele minuien Het Radioprogramma PUROL GENIEST St.-Nicolaasfeest echter opgewekt gevierd Eerste Kamer kortbijeen Pim, Pam en Pom als schafqravel Gezondheid met lepels. Liefde voor Oranje TREINRAMP IN SPANJE xxxxxxxxxx xxxxxxxxxx Weense operette in Carré Geringe kat Attlee tot cor bereid Plaatsvervan Duitse eenh Nederlands v< koel ontvar Weerberic JNDERDAG 7 DECEMBER 1950 De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft Woensdag met 51 tegen 5 stemmen en 4 onthoudingen de kwestie van de „Chinese interventie" in Korea op haar agenda geplaatst. De communistische landen stemden tegen. Indonesië, India, Afghanistan en Birma onthielden zich van stemming. Generaal Romulo, de minister van buitenlandse zaken van de Philippijnen, deed een beroep op de Algemene Ver gadering om het plan-Acheson in wer king te stellen, waardoor een beroep zou worden gedaan op alle leden van de Verenigde Naties om strijdkrachten te leveren. Romulo verklaarde, dat de vrede van de gehele wereld afhing van wat de Verenigde Naties tegenover de Chinese interventie doen. „Al onze inlichtingen hebben uitge wezen, dat de Chinese soldaten in Korea geen vrijwilligers zijn", zo zeide Romulo. Eis tot terugtrekking. De Ver. Staten, Engeiand, Frankrijk, Cuba, Ecuador en Noorwegen hebben Woensdag bij de V.N. een resolutie in gediend, waarin terugtrekking van de Chinese troepen uit Korea wordt ge- eist. De tekst is gelijk aan die van de resolutie waarover de Sowjetunie en kele dagen geleden in de Veiligheids raad haar veto heeft uitgesproken. VJysjinski (midden) cn de Sowjet- russische gedelegeerde bij de Ver enigde Naties Malik (links) luis teren aandachtig naar hun land genoot Zinspenko, de Assistent Secretaris Generaal der Verenigde Naties, even voor de bijeenkomst van de Algemene Vergadering. Anti-rheumaticum zonder onaangena me of schadelijke nevenverschijnselen. Doeltreffend bij acute en chronische spier-, zenuw- en gewrichtsrheumatiek, spit. ischias, lumbago, verkoudheden en pijnen. Geen gevaar van onpasse lijkheid, oorsuizen. duizeligheid. Kuucvev pakkinginh. 48 tabletten, Gld. 3.20 Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten Wereld voor oorlog of vrede Pandit Jawaharlal Nehroe, de minis ter-president van India, heeft bij de opening van het parlementsdebat over de buitenlandse politiek een beroep gedaan op de Verenigde Staten, de Sowjetunie, China en Engeland om te zoeken naar een oplossing van de cri sis in het Verre Oosten door vreed zame onderhandelingen. Nehroe waarschuwde dat de wereld thans voor de keus „oorlog of vrede" staat. Hij wenste Attlee succes toe bij zijn pogingen om oorlog te voorkomen. Nehroe onthulde, dat India in de laatste tien dagen, n.l. sinds de toestand in Korea slechter werd, een voorstel had gedaan om het vuren te staken en, zo mogelijk, een gedemilitariseerde zone te scheppen om daarna onderhan delingen aan te gaan met de partijen, die het nauwst bij de zaak waren be trokken, met inbegrip van China. „De gehele moeilijkheid is gerezen, omdat men China heeft genegeerd, zowel in de Verenigde Naties als elders", zo zei- de Nehroe. De uitbarsting van de Etna dreigt thans drie dorpen op de helling van deze vulkaan te verwoesten. De lava stroom, die thans tien meter hoog is, is het ravijn, dat deze plaatsjes be schermde, „overgestoken" en heeft gisteravond de eerste huizen bedolven. De bevolking heeft haar woningen verlaten. De kinderen zijn in een dorp, zes kilometer verder, ondergebracht. Hun ouders hebben hun woningen na genoeg gesloopt en deuren, ramen en alles wat verder niet geheel spijker- vast zit, op militaire vrachtauto's ge laden. met één of twee Rennies. Laat ze ge woon smelten op de tong, zonder water of wat ook en die brandende pijn wordt sneller gestild dan ze gekomen is. Iedere Rennie is apart verpakt en zo kunt ge ze bij U steken om dadelijk Uw pijn te blussen, bij iedere voor komende gelegenheid overal en altijd. Vraagt Rennies bij Uw Apotheicer of Drogist. (Ingezonden Mededeling) VRIJDAG 8 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgi sche kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Schoolradio. 10.05 Gram.muziek. 10.10 Hoogmis. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Angelus. 12.03 Amusements-orkest en solist. 12.30 Land en iuinbouwmededelingen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Lunchconcert. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gevarieerd programma. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zender sluiting. 18.00 Regering'suitzending, W. J. Tim mer: „De sociale functie van de landbouw wetenschappen in Indonesië". 18.10 Gram. muziek. 18.18 Katholiek signaal, Amerikaans commentaar en Indonesisch commentaar. 18.30 Metropole-orkest. 18.50 „Het jagers-squadron van de Nederlandse luchtmacht", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring van toelichting". 19.35 Lichte mu ziek. 19.48 Katholiek signaal en politiek over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwed strijd Noorwegen—Nederland. ,20.06 „De gewone man zeg't er 't zijne van". 20.12 Omroep orkest In de pauze: actualiteiten. 21.05 Bra bants halfuur. 21.35 Gram.muziek. 21.50 „Magnificat", hoorspel met muziek. 22.45? Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Wereld-Schaaktoumooi Amster dam. 23.20—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA,( 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO en 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws- en weerberichten. 9.12 Voor do huisvrouw. 9.22 Gram.muziek. 10.00 „Thuis" causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. muziek. 10.30 Voor de zieken. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Mezzo-sopraan en piano. 11.40 Radio-feuilleton. 12.00 Orgelconcert. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport- praatje. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Dansorkest. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Alt en piano. 14.50 Voordracht. 15.10 Kamerorkest. 16.00 Muzikale causerie. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Orgel en zang. 18.45 „Denk om de bocht",19.00 Kin derkoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Wat met de kerk?" causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekenpraatje. 20.15 Backcon cert. 20.35 „De godsdienst en het moderne leven", causerie. 21.00 Verzoekprogramma. 21.40 „De Ducdalf". 22.00 Buitenlands week overzicht. 22.15 Gram.muziek. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding. 32.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", cau serie. 23.30—24.00 Gram.muziek. (owehuid, ruwe handen, ruwe lippen Mevrouw Hertogh en Bertha waren Dinsdag te gast op een Sint Nicolaas- feest, dat Nederlandse vrienden in het klooster „De Goede Herder" gaven. Bertha was zeer vrolijk. Zij werd over laden met cadeaux. Van haar moeder kreeg zij een gebloemde rose jurk en een zalmrose van de kloosterzusters. Een van de zusters, moeder 'Columba, zeide aan een correspondent van Reu ter, dat Bertha's gedrag sinds Maandag zeer verbeterd was. Een of twee keer pruilde ze en zei: „Ik heet niet Bertha, maar Nadra" (de Maleise naam, die Aminah haar gaf). Needer Clumba zeide: „Wij houden van haar, omdat zij zo trouw is aan haar Maleise vrien den". Toen men haar vroeg, hoe zij de pop, die haar moeder haar heeft gege ven, zou noemen, antwoordde ze: „Aminah". Bertha schijnt nu zorgelozer dan haar moeder, die erg naar Holland verlangt en bezorgd is over de mogelijkheid, dat de uitspraak van het hof Maandag haar zal beletten Bertha mee naar Ne derland te nemen. Volgens twee Maleise verslaggevers zou Bertha tegenover hen in tranen uit gebarsten zijn en gevraagd hebben: „Waar is mijn moeder nu. Maakt zij het goed? Help mij toch. Ik ben hier DRSE NEDERLANDERS OP SUMATRA VERMOORD Drie Nederlandse employé's van de HVA zijn Zaterdagmiddag op de thee onderneming Sidamanik, ten Zuiden van Pematang nabij Siantar op Oost- Sumatra door een bende overvallen en gedood. De planters H. Middelkamp en W. Westendorp werden ter plaatse dood geschoten. De opzichter van de auto werkplaats, H. F. G. Ostwald is Zater dagavond in het hospitaal te Siantar overleden. De bende wachtte de slacht offers, die met ongeveer 43.000 rupiahs aan loongelden met een jeep onder weg waren, in een hinderlaag op. niet gelukkig". In het klooster had zij tien minuten gesnikt en weigerde zij getroost te worden. De kloosterzusters verzekerden de journalisten, dat het Mohammedaanse bidkleed en de Koran, die Aminah ge stuurd had, aan Bertha waren gegeven. Zij ontkenden, dat het kind gedwongen werd een jurk te dragen. Voorts deel den zij mede, dat Bertha „geheel vrij willig" met haar moeder geknield scheen te hebben voor een Mariabeeld. Bertha kreeg geen godsdienstonder richt. De moeder-overste verklaarde, dat zij na de ontmoeting met de ver slaggevers naar Bertha's kamer was ge gaan. Het meisje zei haar: „Ik heb erg lelijk gedaan. Ik was brutaal, maar ik wil excuus maken". Bertha was nog erg overstuur. De Eerste Kamer heeft Woensdag middag z. h. st. de begroting vooF het Landbouwegalisatiefonds aangenomen. Bij de debatten vroeg de heer Louwes (VVD) aandacht voor de ongewenste verstarring in de vorming van de pachtprijzen van gronden. De priis dient meer aangepast aan de pacht waarde van de gsond, Voorts zou de landbouwsector volgens spr. meer in het algemeen overleg over nationale problemen betrokken moeten worden. Minister Mansholt was het grotendeels met deze inz' hten eens. Het vraagstuk der pachtprijzen is thans in ernstige studie. Over het wetsontwerp Huisvesting Gerepatrieerden waren verschillende leden niet enthousiast. De heer Kolf schoten (KVP) sprak zelfs van een „monstrum van bestuurswetgeving" en was van oordeel, dat een differentiatie zal moeten worden toegepast in de toe wijzing van gerepatrieerden aan be paalde gemeenten. Voorts zou het op nemen vah gerepatrieerden kunnen worden aangemoedigd door het toestaan van groter bouwvolumen en financiële tegemoetkoming aan de betrokken ge meenten. De heer Brandenburg (CPN) zag in het ontwerp een ernstige aantas ting van de gemeentelijke autonomie. De heren Reyers (CH) en Woudenberg (P.v.d.A.) konden het ontwerp ais noodwetgeving aanvaarden, temeer waar de gerepatrieerden in een nog ongunstiger toestand verkeren dan de andere woningzoekenden. Nadat minis ter Teulings er op gewezen had, dat eind December 4100 gezinnen zich ;n de opvangcentra zullen bevinden en dat een studiecommissie is ingesteld voor een goed spreidingsplan, werd de wet z.h.st. aangenomen. De CPN-fractie wenste geacht te worden te hebben te gengestemd. Secrefaris-ontvanger van 's-Graveland geschorst In de gisteravond gehouden vergade ring van de gemeenteraad van 's-Gra veland heeft de raad met algemene stemmen besloten de gemeentesecreta ris-ontvanger, de heer G. M. B., in zijn functies te schorsen. Het betrof hier geen fraude maar een slordig beheer van de gemeentezaken. De heer B., die op 24-jarige leeftijd in 1938 tot ge meentesecretaris werd benoemd, is sinds Juni j.l. met ziekteverlof. PRINSES ELIZABETH IN ATHENE. Prinses Elizabeth van Engeland is met haar echtgenoot, de Hertog van Edinburgh, Woensdagmorgen bij Athe ne aan land gegaan. Het prinselijk paar werd begroet door koning Paul van Griekenland en koningin Frederica. Pasja ja stelt conferentie tussen Truman en Stalin voor Azzam Pasja, secr.-generaal van de Arabische Liga heeft in een brief aan Trygve Lie een conferentie tussen Truman en Stalin voorgesteld. De conferentie zou kunnen worden gehouden in een land, dat onafhanke lijk is van een der twee grote machts- groepering'en, zoals India, Pakistan, Afghanistan of Egypte. Volgens AFP heeft hij tevens een bestand van der tig dagen in Korea voorgesteld om on derhandelingen mogelijk te maken. DE BENOEMING VAN GENERAAL DE LATTRE DE TASSIGNY De ministerraad heeft thans gene raal de Lattre de Tassigny aangewezen als Frans Hoge Commissaris in Indo China. De Britse minister van defensie, Emmanuel Shinwell, zal Donderdag in het Lagerhuis een verklaring over Korea afleggen. 61. Arie, één van de twee rovers, is erg moe van het sjouwen en gaat even zitten om wat uit te rusten. Op dit ogenblik heeft Pim gewacht en steekt zijn ijzerdraadje door een kiertje. Gil lend springt de rover overeind. „Laat dat", roept hij woedend. „Laat dat, .eg ik je. Als ik wil zitten ,dan ga ik zit ten en dan hoef jij me nog niet in mijnehbeen te prikken". „Prikken?Ik?Ik prik je hele maal niet", antwoodt de ander kwy „Ik heb wel wat anders te doen, moet hier al het werk doen en menj gaat maar zitten uitrusten. Uitrust., We zijn nog maar net begonnen laden". Maar dat laat Arie niet opj zitten. Hij is ervan overtuigd, dat ander hem geprikt heeft en zwjj woedend met zijn vuisten. Dat kon» eens op een vechtpartij uitlopen. Voor allen, die zich vermoeid en over werkt gevoelen, want Sanatogen is znivere kracht en wordt gretig door het verzwakte lichaam opgenomen. Het Zenuwsterkende Voedsel De voortzetting van de partü uit de 17e ronde van liet Wereldschaaktour- nooi te Amsterdam tussen Szabados cn Reshevsky is Woensdagochtend circa een half uur onderbroken moe ten worden wegens een meningsver schil tussen de Amerikaan en Najdorf over het analyseren met derden van de stellingen der hangpartijen. Reshevsky was daardoor niet in staat zijn partij normaal voort te zetten. Szabados wilde ook liever niet spglen en onder deze omstandigheden moge lijk een winstpunt boeken. „De twee beste spelers van de Westerse wereld kunnen geen vijanden zijn", aldus de Italiaan. Hij bleek gelijk te hebben. Beide spelers kwamen nagenoeg ge lijktijdig naar elkaar toe en drukten elkaar ferm de hand, waarna beiden Een inbreker forceerde een raam van de woning van B. Koppel te Paramaribo en ging er vandoor met twee portretten een van Prins Bernhard en een van Ko ningin Juliana. Bij Cambre, in de nabijheid van Co- runna, is de sneltrein MadridCorun na op een „spoorauto" (een motorrij tuig op rails) gereden. Reddingploe- gen hebben vijf lijken uit de wrak' stukken gehaald. Ongeveer vijftig per sonen werden gewond. Bij een ander treinongeluk te Lerida werden twee spoorarbeiders gedood en een gewond. 17. Jimmy wandelde rustig door ie stad. Hij had uit de portemonnaie van meneer de Jong wat klein geld bij zich gestoken, niet te veel, want een dief wilde-ie niet worden en tevens A X X X X X X X X x had hij zich gewapend met een wan delstok. Hij voelde zich eigenlijk heel tevreden en bemerkte tot zijn genoe gen, dat vrijwel niemand naar hem keek. Och. dacht hij, zo mooi zijn d? mensen nu ook niet. Ik val niet eens op als een bijzonder lelijk exemplaar, Hier en daar bleef hij eens voor een winkel staan, totdat een aanplakbiljet zijn aandacht trok. DOOR LOULA G. ERDMAN XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX^ 64) Hij keek met warme belangstelling naar hen en genoot van hun stralend geluk en van hun schroomvallige ver wondering over het gunstige lot dat hun was ten deel gevallen. Hij zei dat zij dadelijk naar hun huis konden gaan en er intrekken. Jim kon een paar da gen vrij nemen om zijn vrouw te hel pen alles in orde te maken. Hij wenste hun alle mogelijke geluk toe en riep de vrouw van zijn kleinzoon, mevr. Mark Kenzie, om kennis met hen te maken. Mevr. Beulah kwam naar bui ten, terwijl haar donkere ogen straal den van vriendelijkheid en welwil lendheid. Zij boog zich voorover om de bruid te kussen en wenste haar veel geluk. Virgie had bijna kunnen sterven voor mevr. Beulah, zij was zo goed voor hen geweest. Zij was de liefste vrouw in de wereld, en de beste. De vier kamers van het huis, dat Jim en Virgie betrokken, waren alle schoon en helder, nieuw geverfd en be hangen. Mevr. Beulah zond het een en ander naar hen toe om te gebruiken stoelen en een tafel en een bed en een buffet om het weinige, dat er al was, aan te vullen. Het was iets wonder baarlijks om het huis in orde te ma ken. Een uitbundige vreugde kwam over Virgie, alleen al bij het zien. Vier kamers, voor hen tweeën! Zij werd midden in de nacht wakker, zich ver- lustigende over al die kamers. Zij kocht vrolijk gebloemde stof in de winkel en bekleedde oude kisten er mee om een aardige soort sofa te ma ken voor de zitkamer en een toilet tafel in haar slaapkamer. Mevr. Beu lah kwam om het huis te zien en zei dat alles even mooi was en je kon zien dat zij het heus meende. Zij zag de eetkamer, waar Virgie de tafel had ge dekt voor het avondeten, servetten en zilver en al de rest op zijn plaats, op de manier zoals zij het op school in de kookles had geleerd. „Maar, Virgie", zei mevr. Beulah, „eet je altijd in de eetkamer? Dat geeft je een massa meer werk, weet je." Virgie zei, dat zij daar het middag en avondeten gebruikten. Zij gaf niet om meer werk. Het werd erg warm in de keuken. Zij vertelde mevr. Beulah niet, dat zij nooit tevoren in haar levert had """'eten. wat hei '"-teleend^ cm in een eetkamer te eten. Het was een van de symbolen van het nieuwe leven, dat zij en Jim waren begonnen. Oude Dade kwam hen dikwijls be zoeken. Eens kwam hij juist met etens tijd langs, zodat Jim hem vroeg met hen te blijven eten. Virgie's hart zwol van trots omdat Jim hem zo kon vragen. Jim zou liever zijn gestorven, dan een Ken- zie te eten te vragen bij zijn familie in de Bottoms, maar nu wist hij dat, of schoon er wel niets buitengewoons op tafel zou zijn, alles er keurig en schoon en smakelijk uit zou zien. Virgie geloofde dat dit een van de eervolste ogenblikken van haar leven was. Toen Oude Dade binnenkwam had zij niets anders te doen, dan een ander bord neer te zetten. Er stond zelfs een vaasje met bitterzoet in het midden van de tafel. Zij kon zien hoe de ogen van Oude Dade alles opnamen, terwijl zij v/ist dat de oude man zich realiseerde, dat zij en Jim het altijd op die manier deden. Men zei, dat je bij de Kenzies altijd kon binnenvallen en alles netjes en in de puntjes kon vinden, alles in orde en een massa heerlijk eten klaar. Dat kon men ook van de Meadors zeg gen. Haar hart barstte bijna van geluk hierover. Die zomer legden zij en Jim een tuin aan. en fokten '-uikens. Toen zij konden VERDELGT M I ZEN oogsten, maakten zij fruit en allerlei soort groenten in. Zij behoefden nauwe lijks iets in de winkels te kopen, zo vol waren hun kasten. Oude Dade had hun een varken gegeven, zodat zij ham en bacon en hun eigen spek hadden. Zij waren ruim een jaar getrouwd, toen zij wist dat ze een baby zou krijgen. Eerst was het wonderbaarlijk. Zij en Jim bleven dikwijls laat opzitten, ter wijl zij de mooiste plannen voor het kind maakten. Die winter was streng; het sneeuwde veel en hard, maar het geluid van de storm buiten verhoogde slechts hun gevoel van veiligheid. Zij begon te naaien. Mevr. Beulah zei dat er mis schien nog wel het een en ander in het grote huis was, maar Virgie bedankte, ze had alles wat ze nodig had. Dit kind zou geen afgedankte kleren krijgen, niets dat al aan een ander had behoord. Dat riekte teveel naar het leven in de Bottoms. Dit was een baby van de Meadors en zij en Jim zouden voor alles zorgen, wat nodig was. Het was Maart voor zij de aanwezigheid erkende van het zwarte spook van de vrees, dat er in werkelijkheid altijd was geweest, te ruggeduwd in de verste hoeken van haar geest door het grote geluk, dat zij en Jim kenden. Zij was bang dat ze zou sterven, als het kind kwam. Zij piekerde er over, tot Jim ten slotte haar vrees bemerkte, en zij het hem moest ver tellen. (Wordt vervolgd) BUREAU: ADMINISTRATIE Voorc" -u 9 Tel. Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20. Tel Directie: J. BIJLSMA en C. KI Hoofdredacteur: A KAPTEIN zich weer over de borden bogen, partij SzabadosReshevsky werd 75 zetten opnieuw afgebroken. Na i zetten deed Reshevsky een remi»! aanbod, dat door Szabados niet aanvaard. Ook de partijen NajdorlJ Stahlberg (82 zetten) en Gudmundj sonO'Kelly (105 zetten) zullen varj morgen worden voortgezet. Op vooi stel van Van Scheltinga werd zrl match tegen Gligorie remise gegevetj Golombek gaf tegen Trifunovic zocj der verder te spelen op. Van het ijs naar de operette is, dachtig aan een Frans gezegde, nief meer dan één stap, althans in Amsterdamse Carré waar de zo succal volle ijsrevue heeft plaats gemaal voor de operette „Zwei Herzen Dreivierteltakt". De Hoofdstad-Operette van MeyJ Hamel, voornamelijk bestaande uit li den van het vroegere gezelschap va Fritz Hirsch, verzorgt een uitsteken:] voorstelling welke, de toeschouw] verplaatst naar het vrolijke Weena van omstreeks 1900 en waarvoor B'l bert Stolz de bekende schlager-me/o| dieën schreef. De operette paart vaar aan fleur, is in alle opzichten een lui voor het oog en de muziek een stal ling voor het oor. Voor degene dil zich gaarne vermeit in het vroegerf Weenen, waar gans de dag gezongcl en gedanst werd, de wijn in stromei vloeide en sprookjes-prinsen het fel plachten te maken aan simpele burge.T joffers, biedt Carré een kostelijke ui:-l gaansavond vol Weense vreugd, eei| avond die in deze donkere dagen donker in meer dan één opzicht eei| heerlijke verkwikking betekent. Circus Strassburger wordt op 21 Da| cember in Carré verwacht. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vlaardingen (toezeg-I ging)J. Slok te Dordrecht; te Groo' l Ammers: A. den Hartogh te Scherpen-I zeel (Geld.) Bedankt voor Soest;! A. Terlouw te Tietjerk (Fr.); voor Mini nertsga; J. D. Smids te Veenhuizen; vooil Montfoort: W. L. Mulder te Maartensdijk;! voor Vinkeveen: J. van Dijk te Gameren! Beroepbaarstelling: J. Doll candidaat en hulpprediker te Soesterberj,| Amersfoortseweg 16, Huis ter Heide, zich beroepbaar. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Oud-Vossemeer: J. Kruithof, candidaat te Kampen; te NieuT wendijk: N. Streefkerk te Oldebroek. -I Bedankt voor 's Gravenhage-Westfi (Moerwijk): P. Riemersma te Vijfhuizen I Gereform. Kerken (onderh. art. 31 K.0)| Beroepen te Noord-BergumJ. va«| Benthem, candidaat te Vollenhove. Christ. Gereformeerde Kerken. Bedankt voor 's-GravendeelM. Holtrop te Haarlem-Centrum. Giften en legaten. De Vereniging voor Gereformeerde ziej kenverzorging in Nederland, die zieken-1 huizen heeft te Ermelo en te Hoogeveenl ontving van een Rotterdammer, die onbe'l kend wenst te blijven, een gift van 200ö| Zweeds plan voor Heilige Plaatsen in Jeruzalem Zweden heeft een plan gepublicfmvl volgens hetwelk de heilige plaatsen ®l Jeruzalem onder de controle van eenl Commissaris der Verenigde Naties g"'l plaatst zullen worden. Het burger®'! bestuur zou in handen der tegenwoor1 dige Israëlische en Arabische alltori-1 teiten blijven. De voorstellen zijn geT baseerd op de toestand tijdens het Brit] se mandaat. Men verwacht, dat meerderheid in de Verenigde Na® zijn steun er aan zal geven. BELANGRIJKE SCHENKING AAN HET FRANS HALS-MtiSEUM Als een Sint Nicolaasverrassing gisteren te Haarlem bekend, dat he kunstbezit van die gemeente door belangrijke schenking is uitgebreid Mevrouw G, Wallbrink-Oud heeft a3" het gemeentelijk Frans Halsmusei® niet minder dan 49 schilderijen, teW' ningen en aquarellen geschonken. vendien heeft de schenkster nog beeld' houwwerk en een verzameling grafie* gegeven. De Amerikaanse regerin Communistische China d< indien de Chinese comm schrijden, zo wordt uit Truman en Attlee waarb crisis, is gebleken dat er eenstemming met Peking f Verre Oosten zon worden afwenden. Er bestaat te Washingtoi dat Peking een bevredige zal geven op het beroep Janden in Azie en het I hebben gedaan op de Chi nistische regering om har 38ste breedtegraad niet t schrijden. Alle aanwijzi: -stig van personen, die in 'staan met de Chinese cc [delegatie in Lake Success, [dat zij het Koreaanse vra geheel niet zal willen be zii in het kader van een li geiing. In het laatste gev< 1 eisen dat het een zetel i Verenigde Naties en dat I vereiniteit zal krijgen ov De houding van Attlee I gevers tegenover dit sti Chinese communisten scl standvastig" te zijn dan di kaanse regering, die geen I met de vertegenwoordiger wil openen op een basis. I concessies aan de Chinese I sehe regering zou leiden. erop dat er met de Chine tische delegatie slechts ov wot den gesproken, terwij] bereid zouden zijn met ha over Formosa, het toelate enigde Naties van het co China en diplomatieke er] het bewind te Peking. Conferentie T wordt vandaa Trumw en Attlee zullen nog besprekingen voeren, tv Washington medeged avond zijn zij een uur en ïti bijeen geweest. Attlf afloop aan verslaggevers conferentie goed yerlie hebben de beide staatslie dacht op het Verre Oo Acheson, Marshall, gen Bradley, veldmaarschalk Slim. Lord Tedder en Johi De plaatsvervangers van van Buitenlandse Zaken v van het Atlantisch Pact 1 derdag in beginsel ove bereikt over het opnemer gevechtseenheden in h< leger. In een communiqr kend gemaakt, dat de gers gereed zijn voor een met de militaire commiss: eenkomst zou, naar men licht de volgende week In nen worden gehouden. Volgens een gewoonlijk f bron is de overeenstemmir j punt volledig. Het Nedei I Promis voorstel tot het a een burgerlijke commissa: toezicht op de activiteit v I van de Europese legers ir h'ng met de opperbevelhe een studiegroep verwezen. dat zowel de kwestie van t als die van de bevoegdhei commissaris nog in studie beslissing hieromtrent v voor de volgende week Worden. Engeland zou een zodan van het Nederlandse voo geopperd, dat de commiss; dig een schakel zou zijn t i Perbevelhebber en de gea Commissie in Duitsland w Duitse eenheden. Verder Verwachting, geldig dagavond: Droog weer het algemeen weinig on weinig wind. In de ochtend lichte en in he ten van het land plaat; tige vorst. In het Weste daar nevel of mist. Moi dag temperatuur om het Zaterdag: Zon op 8.35. o Maan op 9.18. onder 16.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 6