f Pim,Pam, Pom als schaigravers^ï 'h Verpakking Vol Verse JIMMY BROWN ALS BOKSER [Texel vierde Ouwe Sunderklaas Amsterdams effectenkantoor had een groot tekort I DAG 1 ABDIJSIROOP Maskerade en actuele problemen Twee selectie-elftallen van de N.H.V.B. Het Radioprogramma OUDi Kinawijn De stukken op tafel Minister Attlee te Londen teruggekeerd xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxi KERKELIJK NIEUWS hoest WOENSDAG 13 DECEMBER 1950 Oud volksfeest, dai specifiek is voor het eiland tVan onze speciale verslaggever) Het probleem van Texel is zijn verbinding met de vaste wal. Wanneer wjj dit nog niet geweten hadden, zou het ons nu glashelder voor de geest hebben ge- itaan, na het uitbundige „Ouwe Sunderklaasfeest", dat wij gisteravond op dit eiland beleefden. Texel heeft twee Sinterklaasfeesten: één op 5 December en één op 12 December. Het is geen familiefeest, zoals overig Nederland dat kent, maar een gemeenschapsfeest, dat zich langs de straat afspeelt. Nauwelijks don ker ziet men de kinderen in maskeradepakjes uit de huizen komen. Allen dragen ffn „glim", die hen onherkenbaar maakt voor elke bekenden, die z(j op hun rondgang door het dorp zullen tegenkomen. Met hetzelfde doel verdraaien zij hun stem tot een hoog piepgeluid. Slechts weinige uren na deze start van de kleuters, zijn het de ouderen, die gemaskerd en in de zotste feestkledij ie straat optrekken. Hetzij individueel, hetzij in groepsverband maken ook zij hun ommegang langs de bekenden, die oudergewoonte hun deuren open laten Staan en de Sunderklazen trakteren op sukkelaad of thee en soms zelfs op bis schopwijn. Het is een uitgezochte gele genheid, onder de vermomming velen, die men niet mag lijden, eens gemoe delijk de waarheid te vertellen, of om problemen, die de gemoederen in de loop van het jaar hebben beroerd, spot tenderwijs of in de een of andere alle gorische voorstelling te belichten. Het echte „Sunderklaasspeulen" was een beetje in onbruik geraakt. Maar wie het feest van gisteravond heeft meegemaakt, weet, dat dit slechts een tijdelijke inzinking is geweest. Vele tientallen gemaskerden daalden gister- svqnd weer in hun zotte pakjes door de nauwe straatjes en over de karakte ristieke Groene Plaats van Den Burg, langs de woningen in De Cocksdorp, Oosterend, Den Hoorn of Oudeschild. Honderden kijkers volgden de speul- ders. De meeste bewoners hadden de gordijnen van hun huizen wagenwijd open laten staan. Op zichzelf gaf dit de dorpen al een feestelijke aanblik. Wie zich als vreemdeling man of vrouw van de overkant, zoals dat hier heet in het feestgedruis mengt, verbaast zich er over, welk een levendige geest deze eilandbewoners eigen is. Pro en contra de pont. I Texel, zo schreven wij in het begin, heeft zijn probleem van de verbinding met de vaste wal. De TESO onderhoudt die sinds 1907. De burgerij is aandeel houder van deze maatschappij. De bo ten worden thans te klein, om de stroom van mensen, die naar het eiland komt, te verwerken. Er moeten grotere ko men, zegt een deel van de bevolking. Een pontverbinding tussen het Horntje en Den Helder is de oplossing, zegt een ander deel met de Rijkswaterstaat. Beide kampen zijn verdeeld. In de ge meenteraad is er fel over gedebatteerd. Toen het op stemmen aankwam, was er maar één stem verschil. Die ene stem bepaalde, dat de beslissing nog even op geschort werd. De kwestie heeft talloze Sunderkla zen geïnspireerd. Met luit en zang heb ben enigen in voortreffelijke Chiel de Boer-stijl hun standpunt kenbaar ge maakt. Een „Amerikaan" liet op een groot bord lezen: Hoge heren Marshall-planners, Die bepalen TESO's lot. Die bepalen, wat zal varen. Boot of pont, 't kan nooit te zot. Hoge heren, die regeren, Trekken zich van ons niets aan. En hoe B. en W. zich kronklen. Heeft er niets mee uit te staan. Men proeft de fijnzinnige geest, niet waar? Andere onderwerpen. Hij werd nog geaccentueerd door het manshoge pondsgewicht, dat naast het bord werd meegedragen en dat voor deze gelegenheid pontgewicht genoemd werd. Bewijzen van aandeel in de N.V. Maatschappij Texel tot het bouwen van tunnels, waarin op meesterlijke wijze enkele autoriteiten in het zonnetje wer den gezet, werden als strooibiljet .bij andere allegorische voorstellingen, die het verkeersprobleem raakten, rond gestrooid. Er waren meer actuele onder werpen, waard om er breed over uit te weiden-, de vier radioprogramma's, het woningprobleem, de Koger reddingboot, de 38ste breedtegraad, de UNO en het .vredeskindje, de ijsbaan, de speeltuin, de kerkbouw op Texel. Daarnaast voor stellingen van geheel andere aard, zo als Koning Winter. Spaanse schonen, enz. Het was alles dol genoeglijk, niet omdat er een wisselbeker beschikbaar was gesteld voor de aardigste groep, maar alleen door de spontaniteit van het feest. Texel heeft zijn Sunderklaasfeesten weer gehad. Maar het heeft tot vanmor gen in alle vroegte in de dansgelegen heden in de andere dorpen als Den Burg geduurd. De hoofdplaats had n.l. de vorige week reeds zijn dansfeest. De afdeling Noord-Holland van de KNVB heeft twee proefelftallen samen gesteld voor het spelen van een selec tie-wedstrijd op Tweede Kerstdag op het terrein van Egmondia te Egmond aan Zee. Hier volgt de samenstelling: Elftal A: Van Nuland (SRC), De Moei (SRC) en Brak (Dirkshorn) Tromp (SRC, Schoonhoven (Alkmaar) en Van Amersfoort (WGW); Ramlet (WGW), Van Wees (WGW), Heijstek (Uitgeest), Kunnen (Sijbekarspel) en Holst (Wiron). Elftal B: Mooy (Schoorl)Horstman (Sporters) en Bakker (HEÓ), Duyves, v. d. Schaaf (ODIZ) en De Graaf (VESDO); Zwaan (Egmondia), Scha per (Blokker), Stikkelman (SRC), Hos sen (MFC) en Hertogh (Geel-Zwart). Als reserves fungeren: Boekei (SW), Baden (Alkmaar), Baars (SRC), Van Twuyver, Mul, Stam en Visser (allen Egmondia). DONDERDAG 14 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. I 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. I 9.35 Gram.muziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Giam.muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Alt orgel. 11.00 Voor de zieken.. 11.45 School- I radio, 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. B 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 I Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Radio Philharmo- Dlsch-orkest en soliste. 14.00 Promenade-orkest •n solist. 14.45 Voor de huisvrouw, 15.30 i Vocaal-ensemble. 15.45 'Bijbellezing. 16.30 i Zendersluiting. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 •«Actieve middenstandspolitiek", causerie. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws- weerberichten. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard". 19.30 Reportage. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Noorwegen—Ne derland. 20.06 Gevarieerd programma. 22.00 Gram.muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Kerkkoor en Bachkoor. 22.45 Avond- ©verdenking. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gra- I jBiofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 ra.: 7.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram.muziek. 9.30 Popu- I lair concert. 10.30 „De Antwoord-man". 10.45 I Gram.muziek. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Gram.muziek. 11.45 „Moderne kunst in de branding", causerie. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 In 't •pionnetje. 12.38 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Dansorkest. 13.45 v kunt het geloven of niet. 13.50 Gram.- ttuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Bas- bariton en piano. 15.00 „Speelgoed", causerie. 15.10 Voor de zieken. 16.00 Piano en orgel. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 port. 18.30 Instrumentaal kwartet- 19.05 esprek met de brandweerman. 19.15 Orkest- ©oocert. 19,50 Voor burger en militair. 20.00 20.05 Actualiteiten. 20.15 Avro-aller- i. 20.20 Omroeporkest en solist. 21.20 Inter zonale vraagstukken. 21.50 Koor, orgel en 2S "^et op kei". 23.00 Nieuws. ^^actualiteiten. 23.30-24.00 Gram. muziek. Chinezen bezetten stad in Oost-Tibet Radio-Peking deelde gisteravond me de dat het Chinese volksleger de Ti betaanse stad Ping Tsjing Tsjoeën, aan de Noordwestelijke grens van de pro vincie Sikang, welke nabij het eigen lijke Tibet is gelegen, heeft bezet. Bij regen of zonneschijn Smakelijk en opwekkend Koortswerend en versterkend De oude fles (iy vervingen wij om practische redenen door een handiger model. t 5.30 per */i 'L fle» L 2.75 per >/j L fles De Nieuw Guinea-confereniie (Vervolg van pagina 1) Op 11 December ten slotte heeft de Indonesische delegatie een tweede mondelinge nota ingediend, waarin zij haar standpunt handhaaft, dat Nieuw- Guinea tot Indonesië behoort en dus aan dit land dient te worden overge dragen. Nederland ziet Nieuw Guinea blijkbaar voor een aanzienlijk deel als reservoir voor de Nederlandse overbe volking en voor Nederlandsgezinde Indonesiërs. De overdracht van de souvereiniteit over dit gebied aan In donesië zou echter voor het Indonesi sche volk een symbool zijn van de op rechtheid van de ter RTC in 1949 ge maakte afspraken. Indonesië is echter bereid, bij de ontwikkeling van Nieuw Guinea in bijzondere mate rekening te houden met Nederlandse belangen. Nederlan ders zullen in het administratieve ap paraat worden opgenomen. Zending en missie zullen er ongehinderd hun werk kunnen uitoefenen. Voorts zal de democratisering van het bestuur krachtig ter hand worden genomen. Treinenloop te Utrecht werd gestoord Gistermiddag is de stroomlevering Uitgevallen voor de bediening van wis sels en seinen op een groot deel van het stationsemplacement te Utrecht. Daardoor ontstond grote vertraging op de lijnen naar Amsterdam en Gou da. Door middel van een noodvoorzie ning met batterijen is het euvel na an derhalf uur verholpen. Pleven naar Washington? De Franse minister-president, Pleven zal een bezoek aan president Truman brengen, nadat het Franse parlement de begroting voor herbewapening heeft goedgekeurd. Het bezoek van Pleven wordt begin Januari verwacht. De Westduitse communistische lei der Max Reimann heeft medegedeeld, dat het congres van zijn partij, 'dat deze maand zou worden gehouden, is uitge steld tot Maart van het volgende jaar. Dit is gedaan om tijd te winnen voor grondige politieke voorbereidingen. Bonn beraadt zich over Grotewohls voorstel De Westduitse regering en de par tijen in de Bondsdag bestuderen thans nauwgezet de kansen van een samen komst met vertegenwoordigers van de republiek Oost-Duitsland, Er is zelfs direct beraad tussen de ministers en de fractieleiders gevoerd. Echter is nog geen beslissing genomen. Niemand maakt zich illusies over de vorm van de Duitse eenheid, die in Moskou wordt beoogd. Echter wil de regering te Bonn tegenover de bevolking en met name tegenover die van de Oostelijke zone de indruk vermijden, dat zij het herstel der eenheid niet ernstig neemt. Water-verontreiniging neemt hand over hand toe In hun antwoord op een vraag bij het begrotingsonderzoek zeggen Ged. Sta ten van Noord-Holland, dat hun volle aandacht uitgaat naar de sterke mate van verontreiniging van sommige wa teren in de provincie door afvalproduc ten van fabrieken e.d. Dit euvel neemt een zodanige omvang aan, dat het voor hun college een punt van ernstige overweging uitmaakt, of niet een pro vinciale verordening tot het tegengaan daarvan in het leven ware te roepen. Weliswaar is een wettelijke regeling in voorbereiding, doch te verwachten valt, dat met de totstandkoming daarvan nog geruime tijd gemoeid zal zijn. Labourregering boekt een overwinning Het Engelse Lagerhuis heeft gisteren met 298 tegen 284 stemmen een conser vatieve motie verworpen, waarin het beleid van de nationale kolenraad wérd veroordeeld en een onderzoek werd geëist naar de redenen, waarom de po gingen tot vergroting van de steenkool productie zijn mislukt. De liberalen onthielden zich van stemming. De sociale commissie van de Raad van Europa heeft op het ogenblik een Europees wetboek voor sociale zeker heid in voorbereiding. Dit zal na aan neming de bij de Raad aangesloten landen als richtsnoer kunnen dienen. 66. „Zo, jullie willen ons dus ge vangen nemen hè?" roept Arie nog maals en dreigend stapt hij op Pim en Pam af. Ook de andere rover wil zich niet onbetuigd laten en komt naderbij met een grote knots in zijn hand. „Nou zie je, Arie", zegt hij tot zijn mede plichtige. „Daar hadden wij bijna ruzie gekregen om die twee indringers hier. Ik ben blij dat ik niet echt kwaad op je geworden ben. Maar op deze twee hondjes hier, ben ik verschrikkelijk kwaad". En dreigend zwaait hij met zijn knuppel. „Probeer niet om ons aan te raken", roept Pim dapper. .Direct zal de politie wel komen om jullie ge vangen te nemen. „Haha ik laat m» niet bang maken", roept Arie en springt op de twee hondjes toe. Tegelijkertijd laat de andere rover zijn knuppel neer" dalen.... precies op het hoofd van Arie. Firmanten leefden op veel te grote voet Zware straffen geëist In October 1948 werd de financiële wereld in de stad Amsterdam opge schrikt door de mededeling, dat de fir ma Kerkhoven haar effectenbedrijf had stopgezet. De middelen der firma ble ken uitgeput te zijn. De crediteuren werden schadeloos gesteld door een combinatie van Amsterdamse bankiers tegen de beide firmanten, de heren C. O. en W. van der B. C., werd een ver volging wegens verduistering ingesteld. Het bleek, dat de beide heren ver bo ven hun stand hadden geleefd en daar toe gelden uit de kas van de firma hadden opgenomen. Zij meenden de al dus ontstane tekorten later weer te kunen aanvullen. De Britse premier Clement Attlee is gistermorgen per vliegtuig te Londen teruggekeerd van zijn bezoek aan Ame rika en Canada. Hij heeft bij zijn aan komst op het vliegveld een aantal jour nalisten te woord gestaan en daarbij o.m. de hoop uitgesproken, dat de be sprekingen met Truman zouden bijdra gen tot de vestiging van de wereldvrede. De premier verklaarde, zeer uitge breide en openhartige gesprekken met president Truman te hebben gevoerd. Deze bestreken een zeer groot terrein en hadden zowel het Oosten als het Westen, zowel de politiek als de econo mie tot onderwerp. Op zijn tocht naar Engeland heeft Attlee een telegram aan Truman ge zonden, waarin hij de hoop uitspreekt, dat de besprekingen' hebben bijgedra gen tot het vestigen van een recht vaardige en blijvende vrede. Attlee heeft gisteravond in het La gerhuis reeds enige mededelingen ge daan over zijn besprekingen met pre sident Truman. Hij verklaarde, dat vele onderwerpen zijn besproken "en dat op vele punten vorderingen zijn gemaakt. Op het punt van het gebruik van de atoombom bestond geen ver schil van inzicht. Toen verschillende Lagerhuisleden hem om een nadere uiteenzetting vroegen, verzocht Attlee hun te wachten tot bij Donderdag a.s spreekt in het Lagerbuisdebat over de Washingtonse besprekingen. Arrssfatie van mgr. Berati tegengesproken De berichten van het Vaticaan, dat aartsbisschop Beran uit zijn paleis te Praag is weggevoerd en naar de ge vangenis overgebracht, worden in ge zaghebbende Tsjechoslowaakse kringen ontkend. 22 Als je me niet loslaat, riep Jim my woedend, dan sla ik je tot pap. D'r uit! schreeuwde de suppoost, of ik haal de politie erbij.... Er ontstond een verschrikkelijk tumult. Alles en ieder een ging op stoeien staan schreeuwen, maar plotseling hoorde men één harde klap en zag iets met een grote boog door de lucht zweven. Het was niets meer of minder dan de suppoost, die van Jimmy, die zich hoe langer hoe kwader had gemaakt, een opdoffer had gekregen. De vechtpartij in de zaal, welke toen volgde, was onbeschrijfe. lijk. <XXXXXXXXX 3XXXXXXXXXX X X X DOOR LOULA G. EKDMAN x In een doos op de bodem van haar koffer, samen met de portretten van Papa en Mama, lag nog altijd een ver droogde en broze kleine bloem, zo bruin en verkleurd, dat niemand, be halve zij, er ooit een takje van de kamperfoelie in zou hebben kunnen herkennen, die Dade zestig jaar gele den voor haar had geplukt. De struik stond nog altijd bij de hoofdingang, en elk jaar, wanneer hij bloeide, herinnerde zij zich weer die avond lang geleden, toen zij jong was en de wereld jong was en Dade zo zeer op het punt was haar lief te hebben, dat een duwtje zo licht als spinrag hem voor haar zou hebben gewonnen. Zij vroeg zich af of hij het zich ooit zou hebben herinnerd. Morgen, als zij Dade Kenzie zouden begraven, zouden de bloemen er zijn, waarvan zij zoveel had gehouden. Zij zou er voor zorgen. Zij Laura Meeks, die de heerlijkheid van deze bloemen met hem had gedeeld* voor dat Ellie wist, dat hij op deze wereld bestond, zou ze er neer leggen met haar eigen handen. HOOFDSTUK VI Charley Vane zat op het gras te rusten. Mogelijk was hij een koppige oude dwaas om zijn zin door te drij ven, maar hij was nu toch blij, dat hij dit graf grotendeels zelf had gedol ven. Laat hen maar denken dat hij kinds werd, als zij dat wilden. De mensen schouwden niet diep in de geest van anderen. Meestal hadden ze het te druk met aan zichzelven te den ken. Zelfs al zagen ze je, dan dach ten ze, dat er niet meer omging in je hoofd dan zij van buiten konden zien. Als je oud werd en krom en knokig, zoals hij, gingen ze je achteloos voor bij, in de mening, dat je geest geen wensen meer had, of dromen, of be grip van schoonheid. Meestal hadden ze het te druk om op welke manier ook aan je te denken. Htj kon zich herinneren hoe hg eens hier buiten op het kerkhof bezig was, toen enkele leden van de familie Marshall van Kansas City kwamen aanrijden om bloemen te brengen, 't Was een regenachtige dag geen harde slagregen, maar een zachte zomermotregen, die uit een grijze ga zen doek scheen te vallen. Hij was in de gereedschapsschuur gegaan om te schuilen, ofschoon het hem niet werkelijk kon schelen om nat te wor den. In de zomer wekte de regen je op en sterkte je als hij op je neer kwam. Hij stond uit te kijken naar de zachte grijze regen, die schuin op de grauwe stenen viel. Ergens vlak 'bij riep een tortelduif, zacht en droef geestig. Over alles lag een fijne grau we schoonheid. En terwijl hij het ge voel kreeg, dat hg en de Schepper samen alles bepraatten, kwam een troepje vrouwen aanrijden. „Wil je deze bloemen nemen en ze voor ons op het graf van de Mars halls leggen?" vroeg één van haar, precies alsof ze tegen een knecht sprak. „Ik heb er het land aan om in de regen te lopen." Hij ging naar haar toe om ze aan te nemen en ze gaf hem niet alleen de krans maar ook nog een dollar biljet. Het geld gaf hij haar terug. Hij nam geen fooien aan. Dat waren stadsmanieren. Hier buiten was de ene man evengoed als de andere en wat je betaald kreeg was voor een dag goed en eerlijk werk. Hij en de oude Marshall waren vrienden ge weest. Ze waren naar dezelfde kerk gegaan en hadden in dezelfde win kel gekocht. Hg kende zijn werk hier op het kerkhof even goed en deed het even zorgvuldig, als ooit meneer Marshall het zijne aan de bank had gedaan. De dame keek een beetje spottend naar hem, maar ze nam de dollar te rug, en daarop reden zij weg. Ze hadden er geen idee van, dat hg stond te peinzen over een gedicht, toen zij kwamen. Als zij aan hem dachten, dan zagen zij in hem slechts een kleine kromme man, zwijgzaam en misschien een beetje nors, wiens geest even grauw en leeg was als de dag. Hij bracht de bloemen naar 't graf van de Marshalls, denkende hoe vreemd de Marshalls eigenlijk waren. Ze hadden hun perceel helemaal la ten omringen met een ijzeren hen, dat wit was geschilderd. Er was een toegangspoort in, en binnenin waren ijzeren banken om de bezoekers te la ten zitten. Alleen bleef niemand er lang genoeg om deze zitplaatsen te gebruiken. Zo waren de oudere Mars halls zij dachten dat zij zich afzij dig konden houden van de rest van de wereld, zelfs in de dood. Maar de vo rige week had de Kerkhofsraad gezegd, dat het hek weg moest. Zoals het daar in het midden stond was het te moei lijk om het gras te maaien. Daarom dacht hij, dat het niet lang meer zou duren of de Marshall-omheining zou worden weggehaald voor de oudroest- hoop. (Wordt vervolgd). Gistermorgen hebben beide heren verantwoording over hun beleid moe ten afleggen voor de rechtbank te Am sterdam. Tevoren las de president, mr. J. Meihuizen, fragmeuten voor uit de processen-verbaal van de verhoren bij de politie en de rechter-commissaris. Daaruit bleek, dat zij het tenlaste ge legde zonder terughouding hebben er kend. Ook tijdens hei verhoor voor da rechtbank ontkenden zij niet. Medege deeld werd, dat een bankierscombina tie de cliënten heeft schadeloosgesteld. Dit is geschied bij wijze van lening, waarvoor de echtgenoten van de beida verdachten zich garant hebben gesteld. Wel is de jongste firmant, die buiten deze affaire stond, er de dupe van ge worden. Hij verloor zijn gehele ver mogen. De officier van Justitie, mr. L. H. Feitsma, heeft in zijn requisitoir de gedachtengang van de beide verdach ten, dat er geen slachtoffers zijn ge weest en dat er dus ok geen misdrijf is. verworpen. Deze mensen, zo zei hij, hebben jarenlang van het geld van anderen geleefd en uitermate laakbaar gehandeld. Zij wisten, dat er een te kort was en leefden niettemin royaal. De officier eiste tegen O., die de verduistering van f 197.000 ten laste was gelegd, twee en een half jaar ge vangenisstraf tegen v. d. B. C., die f 117.000 had zoekgemaakt, twee jaar gevangenisstraf. De verdedigers van de beide verdach ten pleitten op juridische gronden vrij spraak. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nijkerk, 3e predikants plaats: J. Hovius te Hoogeveen; te Hil versum: H. Onstein te Lemelen-Lemeler- veld. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Murmerwoude: E. J. Duursema te Westeremden; te Capelle a.d. IJsel: G. Bouma, candidaat te 's-Graven- hage; te Hornhuizen: W. Lenderik te Goes. Gereform. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Aangenomen naar DuurswoudeJ. W. Smitt te Hengelo. Christ, Gereformeerde Kerken. Tweetal te Culemborg: M. Baan *e Dordrecht en C. Smits te Driebergen. Gereformeerde Gemeent.*i«. Tweetal te Vlaardingen: F. J. Die- leman te Borsele en W. de Wit te Middel burg. Christ. Afgescheiden Gemeenten. Beroepen te Waddinxveen: J. v. d. Poel te Giessendam. Republiek Zud-Molukken laat Staat opnieuw dagvaarden De Republiek Zuid-Molukken heeft een nieuwe dagvaarding doen uitbren gen tegen de staat der Nederlanden. Ten behoeve van alle op Java verblij vende oud-militairen van het KNIL en hun gezinnen wordt afvloeiing naar Nieuw Guinea gevorderd. De zaak zal gelijktijdig met de reeds eerder aan gebrachte kwestie op 16 December in kort geding voor de president van de Haagse rechtbank dienen. DE INDONESISCHE BIJDRAGE VOOR DE V.N. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zal deze week de bijdrage van Indonesië voor het lid maatschap der V.N. voor het jaar 1951 vaststellen. Een speciale commissie heeft aanbevolen het bedrag te stellen op 6 pro mille van de begroting der V.N. Voor 1951 zou het Indonesische aandeel neerkomen op ongeveer 270.000 dollars. Op Donderdag 21 December geeft circus Strassburger zijn gala-première in het Amsterdamse Carré om dan vol gens traditie, in dat gebouw gedurende de wintermaanden een reeks voorstel lingen te geven. Bedenk, dat uit een onverzorgde kinder- hoest een zwakke borst overblijft. Be strijd kinderhoest met ü*k«.AKKER'S

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5