Er is nog een redelijke kans op behoud van de Berger tram Itolicmo JIMMY BROWN ALS BOKSER f Pim, Pam en Pom aan zee") BegrotingsziHing Provinciale Staten Ged. Staien moeien Minister adviseren Met het Bergens belang wordtrekening gehouden P.O.D.-rechercheur kon gevangenen vrij krijgen SPORT-ALLERLEI P.T.T.-begroting in de Tweede Kamer Enorme bedragen voor mobilisatie in de V. S. Bezwaren in de Tweede Kamer tegen staatsexploitatie van bedrijven De polder mag geen vergaarbak worden DAGEN Stappen inzake incident te Bandung $3131091 Het Radioprogramma DONDERDAG 21 DECEMBER 1950 (Van onze speciale verslaggever) In de Woensdag voortgezette begro tingsvergadering van Provinciale Sta ten van Noord-Holland heeft Gede puteerde De Vries (Arbeid) meege deeld, dat de verontreiniging van de sloten in dit gewest zeer ernstig ge- scbt wordt. Er is een streven het rundvee in deze provincie geheel T. B.C.-vrij te maken. De verontreinig de sloten zijn een besmettingsgevaar. Wanneer dan ook binnenkort van Rijkswege geen maatregelen genomen worden om dit euvel tegen te gaan. zullen Ged. Staten met dit oogmerk een Provinciale Verordening in het leven roepen. De heer Van Harinxma thoe Slooten (V.V.D.) uit zy'n tent gelokt door de heer De Roos die de verkiezings leuzen van de V.V.D. vals genoemd had demonstreerde met een voorbeeld, dat nog steeds strijd geboden is voor belastingverlaging en tegen geldver spilling door de overheid. In Sneek wordt een halve H.B.S. gebouwd. Kos ten anderhalf millioen. Er zijn liefst zeven speciale lokaliteiten gecreëerd, waaronder een aardrijkskunde-lokaal. In de muziekzaal is een Steinway- vleugel geplaatst, die tussen de 7 en 18 mille gekost moet hebben. En er is een zuilengalerij gemaakt, waar de Egyptische pharao's jaloers op zouden kunnen zijn. Dank zij die galerij kun nen de scholieren droge voeten hou den tussen fietsenstalling en school. De C.P.N.-motie betreffende de kerstgratificatie werd met 529 stem- men verworpen. I Na de pauze heeft de heer Voort- huysen (V.V.D.) een warm pleidooi gehouden voor het behoud van de t v AlkmaarBergen aan Zee. Mevr HooglandVan 't Hof (niet als Com muniste, maar als lid van de fractie Vrede en Brood", zoals zij benadruk te) had deze aangelegenheid reeds eer- even aangeroerd. De heer Vóort- huysen was heel wat sterker in zijn betoog. Me't een enkel woord wees hij ep de betekenis van hef vreemdelin- genkeer voor dit gebied, releveerde vervolgens hoeveel schade de Noord zeebadplaatsen leden tengevolge van de oorlog en noemde de plannen van de spoorwegen nu weer een nieuwe slag voor Bergen, waarvan de gevol gen niet te overzien zijn. De tram verbinding is de enige verbinding voor massa-vervoer. Veertig jaar is de exploitatie lonend geweest. Nu zou ze het plotseling niet meer zijn. Het is een gevolg van de oorlogsomstandig heden. Zodra Bergen aan Zee weer voldoende hotelaccommodatie zal heb ben, de bebouwing weer normaal is. en de spoorwegen beter materiaal inzetten, zal een rendabele exploitatie weer mógelijk worden. Wanneer men het trammetje zou op heffen en bussen zou laten lopen op dit traject, zal er een brede verkeers weg moeten komen, waaraan veel prachtig natuurschoon geofferd zou moeten worden. De heer Voorthuysen verzocht Ged. Staten bij hoi uitbren gen van een advies wel kennis te nemen van de vele bezwaren die er tegen bestaan, ook al omdat de gehele bevolking van Bergen zich unaniem tegen de plannen verklaard heeft. Aan het slot van de middag heeft Ged. De Vries (Arbeid) in antwoord hierop meegedeeld, dat de Minister Gedeputeerde Staten had verzocM advies uit te brengen. Zij hebben de i nister bericht, dat dit eerst moge lijk zou zijn na kennisname van de rapporten, die over deze kwestie zijn uitgebracht. Daar is vooreerst het rapport van het Nat. Econ. Instituut «n ten tweede een rapport over de Vosten van busexploitatie. Er zit ech ter ook een verkeersvraagstuk aan Vast, waaromtrent men het oordeel Van Waterstaat dient in te winnen. Eerst wanneer men over al deze ge levens beschikt, zal men zijn advies kunnen uitbrengen. Bij voorbaat kon de heer De Vries echter al meedelen, dat Ged. Staten in dat advies in sterke mate rekening zullen houden met de be langen van de badplaats, al valt na tuurlijk nog niet te zeggen, hoe het oordeel zal zijn. Centraal orgaan voor de Volks gezondheid De heer Hoytink (Prot.Chr.) vroeg Ged. Staten te overwegen alle organi saties in de provincie, die zich bewe gen op het terrein der Volksgezond heid samen te bundelen. Er wordt jaarlijks 750.000 gld. subsidie aan dez° instellingen gegeven. Vele organisaties werken nu naast elkaar, waar samen werking mogelijk zou zijn. Een over koepelend lichaam onder deskundige leiding zou de beoogde samenwerking tot stand kunnen brengen. De heer Sajet (Arbeid) ondersteun' de dit idee van de heer Hoytink om een centrale organisatie voor de Volks gezondheid in deze provincie te stich ten. Gedeputeerde Rustige (Prot.Chr.). onder wie de Gezondheidszorg ressor teert, zei de idee eveneens toe te juichen. Vewacht mag worden, dat vooratellen dienaangaande de Staten dus eerlang zullen bereiken. Anders was het gesteld met het idee van de heer Faber CArb.), die in een gloedvol betoog naar een opbouw- orgaan streefde voor het Maatschap pelijk werk in de provincie. De heer Hoytink maande tot voorzichtigheid. Baron de Vos van Steenwijk deelde mee, dat hierover vorig jaar al ern stig gedacht is, en ook een uitvoerig rapport is uitgebracht. Ged. Staten zullen thans een prae-advies op dit rapport uitbrengen. De heer Gribling (K.V.P.) meende dat de T.B.C.-verenigingen in de pro vincie te weinig met hun tijd mee gaan. De salarissen van de longartsen zijn nog verre onvoldoende en de huisvesting van de consultatiebureaus in Zaandam en Alkmaar is verouderd. Daaraan was het te wijten, dat Zaan dam zolang moest wachten tot het weer een longarts ter beschikking had De wijkverpleging achtte deze afge vaardigde zo goed georganiseerd, dat het absoluut overbodig is, dat enkele gemeenten nog een eigen dienst in leven houden zoals b.v. Bergen. Woningbouw Over de woningbouw hebben ver schillende Statenleden gister uitvoe rig gesproken. Enkelen dachten, dat de bouw in de vrije sector de bouw- bedrijvigheid voor woningwetbouw of premie-bouw ongunstig zou be ïnvloeden. Mej. Ribbius Peletier meen de, dat dit een beleidskwestie van de landsregering was, waarover zij zien niet kon uitspreken. Noord-Holland is bij de vaststelling van het bouw volume gunstig uit de bus gekomen, omdat deze verdeling werd gebaseerd op de bevolkingsprognose. Het Rijk heeft een bepaald aantal woningen achter de hand gehouden als extra toewijzing voor die gebieden, waar een versnelde economische ontwikke ling merkbaar is. Velsen, Beverwijk en Den Helder hebben er o.a. van ge profiteerd. Voorts deelde mej. Ribbius Peletier nog mede, dat het Rijk een plan heeft tot aanleg van een Industrieterrein in West-Friesland. iiiiiiitmimiiimniiiHiiimiiiiiiiiiiiimiiiimitiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiinimiiiiiiiiiiiiTiiliii DAAR NIET HIER WEL het lekkerste middel tegen verkoudheid 30 cent per 100 gram Jl IMJWULIIJBaH Franse schout-bij-nacht uit functie ontheven De Franse schout-bij-nacht Jean Moullec. die in de oorlog stafchef van de vrije Franse vlootstrijdkrachten was, .is uit zijn functie ontzet wegens „onbetamelijk gebruik van zijn mili taire voorrechten om zich in politieke aangelegenheden te mengen". Moullec is lid van de onder communistische lei ding staande beweging van vredes- partisanen. Nu drie jaar geëist wegens oplichting Drie jaar gevangenisstraf is gister morgen voor het Amsterdamse gerechts hof geëist tegen een 6I-jarige Hon gaarse chauffeur-monteur, die zich in 1945 en 1946 vele malen aan oplichting had schuldig gemaakt. Hij had zich uitgegeven voor recher cheur van de. Politieke Opsporings dienst en agent van het bureau Natio nale Veiligheid. Als zodanig vertelde hij aan familieleden van geïnterneerde politieke delinquenten, dat hij hun ver wanten tegen een flinke som geld wel los zou kunnen krijgen. Het geld kreeg hij, maar de gevangenen bleven gevan gen. De man heeft .echter tot in zijn laatste woord volgehouden, dat hij het geld heeft afgedragen aan lieden, die naar hij meende, aan zulke gevallen wel wat konden doen. De officier van justitie achtte niettemin de oplichting bewezen en vorderde de reeds genoem de straf. WAN 26 December tot 2 Januari wordt te Luzern het vierde inter nationale Kerstschaaktournooi gehou den. Deelnemers zijn Dr. M. Euwe (Nederland), Pilnik (Argentinië), Mar- kovic (Zuid-Slavie), Giustolisi (Italië) en de Zwitsers Max Blau, Christoffel Grob en Kupper. Zaterdag worden door de ijsclub Kralingen de provinciale kampioen schappen van Zuid-Holland op de lange baan georganiseerd. De provinciale kampioenschappen van Groningen vinden Zondag te Veen- dam plaats. In de Tweede Kamer is gisteravond nog het debat begonnen over de begro ting van de PTT. Eigenlijk was het een debat over het voor en tegen van de afschaffing der vroege postbestelling in de grote steden. Kortelings is hiertoe besloten, zeer tot ongenoegen van de zakenlieden, die nu niet meer hun post bij hun ontbijtbordje vinden. Deze maatregel is echter verdedigd met een beroep op de noodzaak van bezuiniging Minister Spitzen heeft dit ook gister avond gedaan. Hij voerde bovendien aan, dat de maatregel in de grote ste den genomen, nog slechts een proef is met het oog op de noodzaak tot sober heid. Nagegaan moet worden, hoe de post zo efficiënt mogelijk werkt. Spre ker wees er voorts op, dat er hele stre ken in ons land zijn, waar de post nooit vroeg wordt bezorgd. Hetzelfde geldt voor tal van vreemde landen. De Ka mer bleek overigens door dit betoog allerminst overtuigd. De Amerikaanse senaatscommissie voor de toewijzingen heeft een wets ontwerp goedgekeurd dat voorziet in 20.000.000.000 dollar ten behoeve van ie versnelling der mobilisatie. De senaats commissie verhoogde het bedrag dat door het Huis van Afgevaardigden was goedgekeurd met 2.000.000.000 naar aan leiding van het beroep van Truman en de leiders der defensie om grotere be dragen ter versterking van de gewa pende strijdmacht. Chauffeur zag door de mist de trein niet Gistermorgen is op de onbewaakte overweg in de Zevenaarpolder te Ter- neuzen een bestelauto in botsing ge komen met een motortrein. De auto werd in de naast de spoorlijn lopende sloot geslingerd. Van de twee inzitten den werd de 34-jarige A. Sorber zeer ernstig gewond. De 21-jarige C. Smal- legange liep lichtere verwondingen op. Het ongeval is waarschijnlijk te wijten aan, slecht zicht ten gevolge van de mist. KERSTBOODSCHAP VAN TRUMAN In een Kerstboodschap tot de Ame rikaanse strijdkrachten heeft president Truman de hoop uitgesproken, dat de wereld in het nieuwe jaar dichter zou komen bij de verwerkelijking van „haar droom van vrijheid en rechtvaardig heid". 29. Reeds de volgende morgen ving de bokstraining van Jimmy Brown aan, dit onder leiding van niemand an ders dan meneer Gerrit Goochem zelf. Het begon met eenvoudige kniebuigin gen en met kleine haltertjes drukken, maar na een tijdje mocht Jimmy zijn kracht al beproeven op de zandzak, welke hij met zulk een furie begon te bestoken, dat het ding met vijf mi nuten zo lek als een mandje was. De heer Goochem stond er met een ver rukt gezicht naar te kijken, ,,'t Kan me niet bommen, al slaat-ie tien zandzak ken lek", dacht meneer Goochem, „dat brengt straks zijn geld dubbel en dwars op". 1. De tijd van de grote vacantie is aangebroken in Dierendorp. Een heer lijke tijd voor alle schoolgaande dieren. De meeste van hen zijn er dan ook al met vader en moeder op uitgetrokken. Maar Pim, Pam en Pom helaas niet! Moeder Woeffie moet een zieke buur vrouw oppassen en kan onmogelijk weg. De drie hondjes vinden het hele maal niet leuk om thuis te moeten blijven, vooral niet, wanneer ze een prachtige ansichtkaart ontvangen van hun vriendjes, die aan zee vertoeven. „Moeder, kunnen wij ook niet naar zea gaan?" „We willen het zo dolgraag!" Maar Moeder schudt het hoofd. „Julli» weet toch wel, dat ik onmogelijk weg kan?" „Ja, maar waarom kunnen we niet alléén gaan?" vraagt Pim. En om Moeder over te halen, klimmen de deugnieten alle drie op haar schoot. Bebossing van de Noord-Oost-polder (Van onze parlementaire redacteur) LS de plannen van de regering ver wezenlijkt worden, zal de nu nog kale Noord-Oostpolder eens een aan tal bossen rijk zijn, benevens enkele minder aangesloten beplantingen, die dit nieuwe Nederlandse landschap een vrolijker aanzien zullen geven. Dat is een goed idee, vond de heer Den Hertog van de V.V.D. Woensdag middag in de Tweede Kamer, waar de begroting van het Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1951 aan de orde kwam. De Christelijk-histörische heer De Ruiter was echter minder enthousiast. Waarom zullen we, nu we in verschil lende provincies al veel bossen hebben, de kostbare cultuurgrond van de Noord-Oostpolder voor de aanleg van niet-rendabele bossen bestemmen? vroeg hij aan de minister van Ver keer en Waterstaat, mr. Spitzen. De bewindsman vond die bebossing om verschillende redenen gewenst. Een oppervlakte van 1250 ha zal be plant worden, maar aan dit getal achtte hij zich niet getrouwd. Genoemde afgevaardigden ontwik kelden bezwaren tegen de staatsex ploitatie van bedrijven in de Noord- Oostpolder. De heer Den Hertog was daarin minder positief dan zijn col lega, maar 3000 ha voor dit doel vond hij toch wel heel veel. Deze staatsexploitatie van grond en boerderijen is nodig, antwoordde mr. Spitzen, om ervaring op te doen. De betreffende bedrijven liggen daar om verspreid tussen de andere en zij zijn van verschillende grootte. De heer Den Hertog waarschuwde tegen overhaasting bij de uitbreiding van het tuinbouwareaal en de heer Engelbertinck was niet gerust over de uitgifte van de gronden, die deze herfst beschikbaar zijn gekomen. Hij wilde ook in aanmerking laten komen de jongere pioniers, die in de polder zijn gaan werken, maar niet de titel van pionier gekregen hebben. Mr. Spitzen antwoordde, dat de richtlijnen voor de uitgifte in 1951 nog niet bekend zijn, maar dat de volg orde wel zal zijn: pioniers, bijna- pioniers en anderen. De kolonisatie in de Noord-Oostpolder moet aan be paalde eisen voldoen. In geen geval mag de polder een vergaarbak zijn van personen, die elders hun bedrijf door Televisie in bioscopen In een Parijse bioscoop heeft men voor het eerst televisievoorstellingen op het witte doek gegeven. De beelden werden opgenomen in een andere zaal. Verschillende bekende artisten werk ten aan de uitzendingen mee. De tijd tussen het opnemen van het beeld en de projectie op het scherm bedroeg een minuut. jcxxxxxxxxx xxxxxxxxx> V door loula g. erdman X xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^ (76) De vrouw toonde zich triomfantelijK en nederig tegelijk. Zij was heimelijk blij dat zij de gelegenheid had als familielid in het heiligdom van het Kenzie-huis te komen. Zij wist wa. iedere vrouw weet, dat zolang je niet in de keuken van een huis bent ge weest, je niet werkelijk intiem met de bewoners bent. Zij was ook nederig, altijd bang de dingen verkeerd te doen. Zelfs Elaine zou hebben geweten da! er slechts één manier bestond om aard appelen voor de salade te snijden en zou dit werk met vol vertrouwen heb ben gedaan. Maar voor Mamie leverde iedere aardappel speciale moeilijk heden op. Zij sneed er een of twee proefplakjes af en vroeg dan onzeker aan Beulah of zij het goed deed. Beu- lah's antwoorden waren zonder uitzon dering vriendelijk en aanmoedigend; zij zei, dat het er niet op aan kwam, als de aardappels maar werden gesneden Maar Mamie bleef vragen. Mamie's verlegenheid werd niet ge deelde door haar zuster Sophronia. So- phronia was overal,' opende kasten, keek in laden, haar scherpe neus snuf felde in alles. Als zij eenmaal een huis binnen was, kende haar nieuwsgierig heid geen grenzen. Allison beweerde, dat zij eens op een familiebijeenkomst de ijskast had open gedaan en dat Sophronia Bledsoe er uit te voorschijn was gekomen. Tante Ellie gaf het meisje een standje, maar Dade brulde van het lachen en zei, dat hij het dade lijk geloofde. Vandaag kon Sophronia haar onder zoekingen straffeloos uitvoeren. Zij streek met haar vingers over de venster banken om te zien of er ook stof lag: zij had het deurtje onder het aanrecht opengemaakt om na te gaan of er misschien kakkerlakken waren. Beulah was waarschijnlijk niet zo'n huishoud ster als Ellie was geweest, Sophronia was al boven geweest om te zien of de gordijnen daar schoon waren. Laat haar vijf minuten boven zijn en ze kon met zekerheid zeggen of een vrouw een goede huishoudster was of niet. Velen onder hen hielden de boel beneden netjes omdat zij dachten dat de mensen daar kwamen, maar verwaarloosden de kamers boven verschrikkelijk, omdat zij niet verwachtten dat daar iemand anders zou komen dan de eigen familie. Terwijl zij nu om zich heen keek, zag zij dat de zaken in de keuken een beetje in de war liepen. Als zoveel vrouwen tegelijk werkten, dan werd het gauw een rommel. Terwijl ze haas tig onder het aanrecht dook, haalde zij een afwasteiltje, zeep, en het afdruiprek te voorschijn. „Ik zal even deze borden wassen", zei ze. Sophronia liep rond om de borden bij een te zoeken, terwijl ze haar hakken zo zwaar op de stevige vloer zette dat deze kraakte. Ze pakte de borden rum aan, alsof ze kwaad op hen was omdat ze vuil waren. Al haar bewegingen waren vlug en gebelgd, maar handig even zeer, gedreven door een soort vurige, bedwongen energie. De kracht van haar bewegingen leek een verwijt aan alle luiheid, onbekwaamheid en zwakheid. Zij smeet de borden in de teil, opende de kraan zo wijd dat het water over het aanrecht, over haar schort en zelfs over de vloer spatte. „Allemachtig", zei ze, terwijl ze over het aanrecht naar buiten keek, „als dat Barry Kenzie niet is. Ik wist niet dat hij al thuis gekomen was". Elaine, die brood sneed voor sand wiches, voelde een scherpe tinteling in de rug van haar handen, alsof duizend kleine naalden er door heen prikten. Zij werd rood tot over haar oren en haar hart klopte hevig en verstikkend in haar keel. Zij had net tijd om zich om te draaien en Sophronia aan te zien, toen Barry binnenkwam. Hij kwam rustig de keuken in. Zijn slanke figuur bewcog zich zonder schroom tussen de potten en pannen en de vrouwen met schorten, alsof hij nooit uit het huis en van deze mensen was weggeweest. Zijn gezicht had de inte ressante bleekheid van de student. Wat hij van het leven wist, kwam indirect tót hem, door te lezen over de levens van anderen, door zijn vrienden en kennissen gade te slaan. Hij kon de kinderen van zijn vrienden mooi voor lezen over Peter Pan en over Christopher Robin karaktertjes, die hij beter begreep dan het kind op zijn schoot. Hij had vele vrienden met wie hij gemakkelijk en op charmante wijze omging, zodat hij altijd welkom was in hun huis. Hij was een aantrekkelijke gast bij diners, hij speelde goed bridge. Door zijn medewerking aan „Criterion" had hij een zekere vermaardheid ge kregen. Hij wist in gezelschap aardige complimenten aan de dames te maken; met een vrouw alleen was hij even onpersoonlijk als het ochtendblad. Zelfs als hij zeer goed thuis was in een kring, scheen hij objectief en gereserveerd. (Wordt vervolgd) een of andere omstandigheid moesten verlaten. Pleidooi voor de vissers De heren Den Hertog en ir. Van Dis (St.Ger.) pleitten voor de vissers en brachten de Zuiderzeesteunwet ter sprake. Laatstgenoemde betoogde, dat de uitkeringen krachtens deze wet niet te schriel mogen zijn en bevat wijziging van de wet aan, om haar beter aan t)aar doel te doen beant woorden. Merkwaardig genoeg, zette de mi nister uiteen, dat de vissers, die voor steun in aanmerking komen, eerst een uitkering ontvangen op grond van de Noodwet-Drees en dat, wanneer blijkt, dat deze uitkering onvoldoende is, krachtens de Zuiderzeesteunwet een aanvulling gegeven wordt. Men zou eerder het omgekeerde verwachten! Een woordvoerder van het Neder landse Hoge Commissariaat te Dja karta heeft .medegedeeld, dat door het Hoge Commissariaat onmiddellijk na ontvangst van het voorlopig rapport over de gebeurtenissen op een voetbal veld te Bandung, stappen zijn onder nomen bij het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken. De plaatsver vangende hoge commissaris, mr. Schuurman, heeft nadere inlichtingen gevraagd, waarbij hij te kennen heeft gegeven dat, indien de toedracht van het incident zo is geweest als zij in het voorlopige rapport is beschreven, er een zeer ernstig voorval heeft plaats gevonden. In dat geval zou de Hoge Comissaris moeten aandringen op maat regelen, waardoor in de toekomst der gelijke incidenten vermeden zullen worden. SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warm te van de pijnstillende Thermogène verdrijft de snerpende pijn. VRIJDAG 22 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgi sche kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws 9.10 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Kamerorkest en solist. 10.15 Populair concert. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Orgelconcert. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest. (12.30 —12.33 Land- en tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katho liek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Grants muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Gram.muziek. 15.00 School radio. 15.30 Gram.muziek. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Regeringsuit zending: D. van der Meulen: „Het geboorte feest van Muhammad". 18.10 Gram.muziek. 18.18 „Katholiek Signaal", Benelux commen taar en Buitenlands overzicht. 18.30 Piano duo. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regeringsuitzending: Een uitzending verzorgd door de Regeringsvoorlichtingsdienst, in samen werking met de departementen van Algemeen Bestuur: „Verklaring en Toelichting". 19.35 Orgel en tenor. 19.48 „Katholiek Signaal" ea politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 De gewone man zegt er *t zijne van. 20.12 Amusements-orkest en solist. 20.40 „Ja, zo was 't. klankbeeld. 21.40 Piano-recitaL 22.20 Religieuze liederen. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.00 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws, 7.13 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weer berichten. 9.10 Gram.muziek. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Gram.muziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor d zieken. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Piancn voordracht. 11.40 Radiofeuilleton. 12.00 Dans- orkest, 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-aller- lei. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram.muziek. 16.00 Muzikale causerie. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Accor deon-orkest. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Kinder-Kerkdienst, 20.00 Niéuws. 20.05 Boek bespreking. 20.15 Klein koor en orgel. 20.35 „De Godsdienst en het moderne leven", cau serie. 21.00 Verzoekprogramma. 21.40 „D« Ducdalf". 22.00 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Gram.muziek. 22.40 „Vandaag", cau serie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie. 23.30 —24.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 5