Stad en Omgeving Alkmaarse kaasmarkt in kleuren P.O.A.n.V.PAYGLOP AGENDA Plechtige uitvaart wijlen W. F. Jansen van Jorksveld Frankenberg Broekman zal in Bergen starten Rotterdams Toneel speelde prachtig „Vuile Handen" van Sartre De inlevering van reniekaarien Een 45-jarig jubileum Kantoorboeken Agenda's Briefordners J. VAN DE POL Alle wateren in de binnen stad onbetrouwbaar Jan Langedijk had een snelle tijd Gevonden voorwerpen Iedere werker én PK. sterker! Beemster Nationale schaatswedstrijden op Nieuwjaarsdag Zuid-Scharwoude St. Pancras West-Graftdijk Bergen VRIJDAG 29 DECEMBER 1950 Films van Max de Haas voor het buitenland De Nederlandse cineast Max de Haas, bekend vooral door „De Ballade van de Hoge Hoed" en de verzetsfilm „L.O. L.K.P.", is dezer dagen gereedgeko men met vijf kleurenfilms over Neder land, die hij in opdracht van het mini sterie van economische zaken heeft vervaardigd. Deze serie wordt aan de Nederlandse ambassades in het buiten land ter beschikking gesteld met het doel propaganda voor ons land te ma ken. In de Inleidende film, die ongeveer dertig minuten duurt en tot onderwerp heeft „Land en Volk" wordt ruime aan dacht geschonken aan de Alkmaarse kaasmarkt. In voortreffelijke kleuren, die alles missen wat naar zoetelijkheid zweemt, krijgt men een boeiend beeld DATUMSTEMPELS NUMMERSTEMPELS STEMPELKUSSENS RUBBERSTEMPELS NUMMEROTEURS STEMPELHANGERS MOG al te zeer verbreid is de mening, dat de renten van de Invaliditeitswet laag zijn, zodat het nut van een rente- kaart maar gering is. Dat deze mening niet gerechtvaardigd is moge daaruit blijken, dat de invaliditeitsrenten, dus die renten, die gegeven worden als de termijn waarover maximaal ziekengeld is genoten, verstreken is, in alle geval len worden verdubbeld, hierop voor de gehuwden een maandelijkse toeslag van 35.wordt gegeven en bovendien een kinderbijslag van 11.50 voor de eerste twee kinderen en 13.50 voor de vol gende kinderen tot een maximum van zes kinderen. Ook de weduwen en we zenrenten hebben aanzienlijke verbete ringen ondergaan. Dat onder deze omstandigheden het belang van een rentekaart in een ander licht komt te staan, moet ieder wel dui delijk zijn. Verwacht mag dan ook wor den, dat gezorgd wordt voor regelmatig zegels plakken en tijdige inlevering van rentekaarten. De inlevering Toch is de inlevering van rentekaar ten bij de Raad van Arbeid niet zoals deze zijn moet. De duur van een rente- kaart is een jaar en staat op iedere rentekaart aangegeven. Van de 113.000 rentekaarten van ver zekerden in het gebied van de Raad van Arbeid Alkmaar dienen er jaarlijks rond 13.000 te worden opgehaald en dit niettegenstaande het feit, dat de Verplichting tot inlevering op de ver zekerde zelf rust. Het zou voor de administratie een voudig zijn, indien men deze gevallen liet rusten, maar dat dit niet gebeurt is een gevolg van het feit, dat het niet in het belang van de verzekerden is als een of meer rentekaarten aan de verzekering ontbreken. Daaraan kun nen namelijk geen rechten worden ont leend, indien het tot een aanvraag om rente komt. Medewerking gevraagd Tot op heden werden dan ook deze rentekaarten door de buitendienst van de Raad van Arbeid opgehaald. De vele kosten, die daarmede gepaard gaan, zijn echter oorzaak, dat de Raad van Arbeid daarmede niet langer kan door gaan. In het komende jaar zullen dan ook de niet op tijd ingeleverde rentekaar ten voor de gemeenten Alkmaar, Hei- loo, de Egmonden, Bergen en Schoorl langs administratieve weg worden op gevraagd, zodat geen rekening meer dient te worden gehouden met het op halen van deze rentekaarten, zoals tot op heden steeds geschiedde. Op het ver vallen van de rentekaarten zullen de verzekerden worden opmerkzaam ge maakt, doch aan de andere zijde roept de Raad van Arbeid hiervoor ook gaarne de medewerking van het pu bliek in. van de kaasmarkt, dat zeker niet zal nalaten in het buitenland indruk te ma. ken. Een betere propaganda voor deze Alkmaarse markt kan men zich nauwe lijks denken, temeer daar de film voor industrieële en commerciële verenigin gen en voor universiteiten zal worden vertoond. Het doel van de gehele serie is in de eerste plaats de export te be vorderen. Buiten de reeds genoemde inleidende film worden „Industrie en Ambacht", „Handel en Verkeer", „Landbouw en Veeteelt" en „Aanne mingswerken" behandeld. De muziek voor strijkorkest bij de films werd door Cor Lemaire geschre ven en past als klankaanvulling uit stekend bij 't beeld. Max de Haas heeft met deze films een indrukwekkende greep gedaan. Zijn product behoort ze ker tot het 'beste, dat Nederlandse ci neasten hebben geleverd. Bovendien spreekt er voortdurend een beschei den en humane geest uit dit werk, waarmee ons land in den vreemde slechts sympathie kan winnen. Jaarwisseling bij de Padvinders Op Zaterdag 30 December zal de tra ditionele Oudejaarsoefening voor alle welpen en verkenners van de N.P.V. gehouden worden. Na de oefening zul len de Oudejaarsoliebollen in 't Troeo- huis Phoenix genuttigd worden en zal een kort gezellig samenzijn volgen. Nieuwjaarsdag zal in het teken der bezinning staan. Voor de kabouters en welpen wordt om tien uur in het troep huis Phoenix een kabouter- en welpen aandacht gehouden onder leiding van ds. Den Oudsten, Ned. Herv. predikant te Alkmaar. Des avonds om 7 uur wordt in de Kapelkerk een aandacht gehouden voor padvindsters en verken ners, geleid door de Padvinderspredi kant ds. S. Kranenburg uit Amsteram. In de beide bijeenkomsten zijn alle ouders en ook belangstellenden harte lijk welkom. Vüf en veertig jaren heeft de heer Th, Stoelinga op uitstekende wijze bij Vroom en Dreesmann zijn taak vervuld. Vijf en veertig lange jaren heeft hij ge toond een enorme werkkracht en 'n stug doorzettings vermogen te be zitten. Hij is in die tijd als het ware opgegroeid met het bedrijf, waarin hij nu de func tie uitoefent van chef-magazijn en cal culator. Zijn opleiding genoot de jubilaris op jeugdige leeftijd te Haarlem en toen hij naar Alkmaar kwam, bevond zich het gebouw van Vroom en Dreesmann nog in de Houttil. Dat is alles reeds lang geleden. De heer Stoelinga ont plooide zich als een uitstekend vak man, en daar hij een „echte stoere Fries" is, is hij zwijgzaam en kort. Een man, die zegt waar het op staat en op wiens woord men bouwen kan. Hij heeft altijd de gewoonte gehad voor dag en dauw zijn woning in Hei- Ioo te verlaten en een lange wandeling door de natuur te maken, steeds bloothoofds, om daarop fris en enthou siast aan de slag te gaan. De natuur, zijn tuin en de kegelbaan zijn zijn grootste liefhebberijen. Talrijke prij zen heeft hij met zijn lievelingssport, het kegelen, in de wacht gesleept. Zijn haren zijn nu wit geworden en daar hij de leeftijd van vijfenzestig jaar heeft bereikt, is voor hem de tijd ge komen om afscheid van zijn geliefde werkkring te nemen. Morgenochtend zal er in het gebouw van Vroom en Dreesmann een p1 mhtigheid plaats vinden, waarbij de jubilaris feestelijk gehuldigd zal worden. Verschillende van zijn superieuren, zijn collega's en zijn ondergeschikten zullen het woord tot hem richten en ook de burge meester van zijn woonplaats, de heer Kalff van Heiloo, zal hem toespreken. Ten slotte zal het gehele personeel hem en zijn echtgenote ten afscheid de hand drukken. Laten wij hopen, dat het een grootse dag voor de heer Stoelinga zal worden. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Odette Churchill (geprolongeerd, 14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Bagdad (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Road to Zanzibar (alle leeftijden); Victoria Theater, 8 uur: De Saint in Londen (18 jaar). Berger Ijsbaan, 11 uur: Provinciale kampioenschappen op de 500, 1500 en 5000 meter. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex 2.30 uur matinee. ZONDAG VAN 2—6 WARME PINDA's VERKRIJGBAAR in de Banaan, Laat 174, tel 2682 Politie keurde het ijs Hedenmorgen heeft de politie het ijs in de singels, sloten en vaarten gekeurd. Het ijs in de vaarten aan de Jan van Scorelkade en de Ruysdaelkade is be trouwbaar. Aan de Nic. Beetskade is het langs deze weg gelegen water be trouwbaar voor wat betreft het gedeel te van de Houtvaartbrug (in de Berger- weg) tot aan de Jan v. Scorelkade. Het andere gedeelte is echter onbetrouw baar. Ook het ijs in de singels en de overige wateren in de binnenstad is absoluut onbetrouwbaar. De politie ont raadt het publiek ten sterkste zich daar op het ijs te begeven en verzoekt de ouders er op toe te zien, dat ook de kinderen niet aan nodeloos verdrin kingsgevaar worden blootgesteld. Vijf en vijftig jaar in dienst van het Heilsleger De heer W. F. Jansen van Jorksveld was lange tijd een der oudste Heil soldaten van het. Leger des Heils, al hier. Op 72-jarige leeftijd is hij Zondag overleden. Dit verwekte allerwege droefheid in het Alkmaarse corps. Nog onlangs had deze strijder voor 55 jaar trouwe dienst aan het Leger des Heils de bronzen ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau uit de handen van de burgemeester mogen ontvangen. Gistermiddag werd deze strijdmakker door het Alkmaarse leger ten grave gedragen. Van een tot twee uur werd er een dienst gehouden in het gebouw aan de Limmerhoek, waarna men naar de Algemene Be graafplaats toog om hem hier in een korte dienst de laatste eer te bewij zen. Het is de gewoonte van het Leger des Heils om een dienst aan het graf te houden. Daar de weersomstandig heden dit echter niet toelieten werd nu een dankbaar gebruik gemaakt van de nieuwe aula op de begraafplaats. Nadat een koortje enige liederen had gezongen, ging kapteine Hassoldt van het corps Alkmaar de aanwezigen voor in gebed, waarna kapitein Bergsma uit Zutphen een kort woord sprak over het heengaan van makker Jansen van Jorksveld. .Wanneer ik iets moet zeggen van onze heengegane broeder", aldus spre- Langestraat 24 n.v. Kerstfeestviering Lutherse Zondagsschool Op de 2e Kerstdag hield de dit jaar opgerichte zondagsschool haar kerst feest. In de kerk stond de kerstboom die met de vele kandelaars de kerk ver lichtte. Tijdens de gemeentezang kwa men de kinderen binnen. Ds. Haan sprak de kinderen op de hem eigen wijze toe. Hierna werd een kerstspel door de kinderen opgevoerd „Hoe zal ik U ont vangen". Ondanks het feit, dat enkele hoofdspelers op het laatste moment door ziekte moesten uitvallen en ver vangen moesten worden door andere, kan toch gezegd worden, dat de opvoe ring slaagde. Ds. Haan vertelde op voor kinderen zeer bevattelijke wijze het kerstevangelie uit Lucas 2. Men kon solozang beluisteren van Els Monsees, Henny Veldman en Marietje Groen. Mej. C. Riepen vertelde een kerstver haal „De Kerstauto", waarnaar de kin deren met spanning luisterden. Ver schillende kerstliederen werden afwis selend gezongen door de gemeente en de kinderen. Voor de kinderen kwam daarna het hoogtepunt n.l. het uitdelen der geschenken. Ds. Haan bracht aan het slot hartelijk dank aan allen, die hadden meegewerkt om dit eerste kerst feest te doen slagen. De Lutherse Ge meente kan dan ook met voldoening terugzien op dit eerste geslaagde kerst feest. Binnenbrandje in auto Gistermorgen trachtte de bestuurder van een vrachtauto, die des nachts buiten geparkeerd gestaan had en waarvan de benzinetoevoer was be vroren, toch te rijden door telkens benzine te gieten in de carburator van de motor, die zich in de cabine be vond. Dit gelukte, totdat op de Hel- derse weg de benzine met een plof in brand vloog. Personeel van de Ge meentelijke Lichtbedrijven snelde on middellijk te hulp met een schuim- blusser, doch het gelukte de bestuur der het brandje zelf te blussen. De auto werd later weggesleept. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina A. J., d. van J. van Gaaien en J. van Veen. Ondertrouwd: Johannes P. J. Woud man en Jantïna K. Bos. Josephus P. Dukers en Leonarda Jongtnans. Simon A. van Doorn en Elisabeth A. W. Ruig. Eugène Th. Poppe en Johanna J. ïlken. Overleden: Aagje Benjamin, 71 jaar, gehuwd met K. Ruiter. GETUIGENOFROEP De politie verzoekt eventuele getui gen van het verkeersongeval op De Laat op Woensdag 27 December des middags om 1 uur, waarbij twee per sonenauto's ter hoogte van de firma Kloek met elkaar in botsing kwamen, zich voor het verstrekken van inlich tingen op het politiebureau, afdeling Verkeer, te willen vervoegen. ker, „dan moet het iets goeds zijn". Onze trouwe vriend pleegde altijd te zeggen „Wat we zijn, dat zijn we al leen door de genade Gods". De gaven die hij bezat heeft hij dan ook altijd en ten volle in de dienst van Zijn Heer en Meester, Jezus Christus, ge steld. Hij zal bij ons allen in aange name herinnering blijven Wij zijn be droefd om het heengaan van onze makker, doch verheugd om de weten schap, dat het leven hem Christus was en het sterven gewin. Na zang door kapitein Bergsma werd een stukje uit de Heilige Schrift voorgelezen en wel 1 Corinthen 15, vers 20 tot en met 26, met het mooie woord „de laatste vij and, die teniet gedaan zal worden is de dood". Nadat een lievelingslied van de overledene was gezongen sprak de secretaris van het corps Alkmaar een dankgebed uit, waarna allen zich naar het graf begaven voor de ter aarde be stelling. Ook hier werden woorden van sympathie gesproken namens de firma Balder en namens de familieleden door mevr. A. Pama. De plechtigheid aan het graf werd besloten met het voorlezen van de begrafenisformule van het Leger des Heils, waarna mevr. Bergsma met gebed sloot. De kaasmarkt Op de heden gehouden kaasmarkt was aangevoerd 1 stapel boerenkaas, wegende 729 kg. De prijs was f 1.06. De handel was goed. Woensdag was de aanvoer op de kaasmarkt te Woerden 44 partijen. De prijzen waren le soort f 2.22—f 2.28, 2e soort f 2.14f 2.30 met een matige handel. Op dezelfde dag waren er in Bode graven 27 partijen aangevoerd. De prijzen waren voor le soort f 2.24— f 2.30, 2e soort f 2.19—f 2 23, extra tot f 2.35. De handel was matig. In Gouda waren er Woensdag 98 partijen. De prijzen waren le kwali teit f 2.24f 2.28, 2e kwaliteit f 2.20— f 2.23, extra zware tot f 2.33. De han del was goed. Alles exclusief exportverplichting en omzetbelasting. Raadsvergaderingen Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester op Donderdag 4 Januari te 2 uur en Vrijdag 19 Januari te 2 uur en des avonds raadsvergaderingen te beleggen. De beide laatste vergade ringen zijn belegd ter behandeling van de gemeentebegroting voor 1951. Echter kwart over twaalf nog niet aanwe^ Hedenmorgen verspreidde zich als een lopend vuurtje het bericht door Btt| dat Kees Broekman zou deelnemen aan de provinciale schaatskampiocnschapj* van Noord-Holland, welke vandaag op de baan van de Berger IJsclub verrei' worden. Hedenmorgen had het bestuur een telefoongesprek met de crack, waJ! Broekman mededeelde naar Bergen te komen. Te kwart over twaalf to' reeds tien series van de 500 meter gereden waren was Broekman echter r niet gearriveerd. Naar verluidt, was hij met een auto onderweg naar hier. Of nog op tijd zou arriveren, diende te worden afgewacht. Mocht Broekman ïïJ verschijnen, dan maakt de 39-jarige veteraan Jan Langedijk een uitsteken), kans het provinciaal kampioenschap op zijn naam te brengen. In de tiende rj maakte hij een tijd van 50.8 sec., welke tot op dat ogenblik (12.15 uur) als snelste gold. Prachtig winterweer begunstigde de wedstrijden, welke hedenmorgen te 11 uur een aanvang namen. Het ijs, dat door het bestuur van de ijsclub als een baby vertroeteld was en tot vandaag ta boe was geweest voor 't schaatsenrijdend publiek, verkeerde in uitstekende con ditie en zeer velen waren naar de prachtig gelegen ijsbaan getogen om getuigen te zijn van spannende wed strijden tussen de 44 deelnemers. De eerste rit op de 500 meter ging tussen M. Pronk en P. Breed en werd met een straatlengte door laatstgenoemde ge wonnen. Ekelschot reeds de tweede rit in de naar Nederlandse begrippen snel le tijd van 51 sec. Acht ritten lang smaakte hij de voldoening, dat geen concurrent hem benaderde. Totdat in de tiende rit de veteraan Jan Lange dijk de rug kromde en in een walk Gevonden zijn over het tijdvak van 21 December tot en met 27 December 1950 en te bevragen aan het Bureau van Politie op kamer 14, le etage op iedere werkdag van 17 tot 18 uur uur, behalve op Zaterdag: een gouden ring, een portefeuille met photo's en inh.; een blauwe want; een huissleutel; een portemonnaie inh. rozenkrans; een bal; een blauwe kin- derwant; een paar bruine kinderwant jes; een beige want; een huissleutel; een kinderzakdoekje; een bruin geruite herensjaal; een paar blauwe kinder wantjes; een portemonnaie met inh.; een Noorse want (groen); een blauwe want met wit; een rechter handschoen; een wijnrode want; een beige kinder muts een broche (Olympische Spelen); een bruine dameshoed met veertje; een zwart gebreide want; een rode rozen krans in étui; een huissleutel; een handschoen; een portemonnaie met in houd; een pak breiwerk met naalden; een groene hoofddoek; een blauw|witte want; een auto contactsleutel; een kin derkous; een wollen handschoen (grijs); een sleutelbos met acht sleutels; onge veer vijf meter gasslang; een rode kin derhandschoen; een rechter handschoen (grijs); een paar kinderwanten (groen); een beige kinder-alpino met roosjes. Als gevonden zijn bij het Bureau van Politie aangegeven en op de daar te be vragen adressen te verkrijgen: gelds bedrag; groene wanten; vulpen (groen); bivak en want; bruine want en gele das; portemonnaie met inhoud; kinder- schaats; kist inhoudende mandarijnen; geldsbedrag; étui miet rozenkrans; broche (zwaard met steen); medaillon met broche; zwarte haarkam; hand schoen; kleurenpotlóod; blauwe want; jongensriem; paar bruine meisjesschoe nen; rose nachtjaponnetje; kinderwant met letter K; kinderschaats en zwarte kinderwanten. Indien men het verlorene terug heeft ontvangen, dient men hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie, kamer 14, le etage, tel. 2444. OVERAL PK. OVERALLS J. MAREES OUDES, Manufacturen, Payglop, Alkmaar. L. DE PEE, St. Pancras. Stuk dat ontbinding van de moraal predikt QISTERAVOND speelde het Rotter dams Toneel in het overvolle Gul den Vlies „Vuile Handen" van de Franse filosoof-schrijver Jean Paul Sartre. Dit stuk, dat een uitnemende vertolking kreeg, werd totdusver nog al geroemd om het feit, dat het een boeiend speelstuk is. Wij zijn het aaar- mede volkomen eens. Compositorisch is dit werk zeker het beste, dat Sartre schreef. Zijn befaamde één-acter „De eerbiedige lichtekooi" is hier en daar fijnzinniger van sfeer, maar stellig minder sterk. De opbouw van „Vuile handen" is uiterst knap en verraadt dp ras-schrijver, die spanningen en tere momenten, obsederende herhalingen en flitsende dialogen weet te mengen in zo juiste dosering, dat er een gave, geladen eenheid ontstaat die de spe lers alle kansen geeft en het publiek in ademloze spanning houdt, Voor wat deze kwaliteiten betreft valt het Stuk slechts te roemen. De inhoud is echter, voor wie nog waarde hecht aan normen en aan een redelijk beschavingsniveau volstrekt verwerpelijk. Het probleem, dat Sartre hier stelt, is stellig het proleem van velen, die zich bezig houden met poli tiek. En dit gold en geldt met name in tijden van oorlog en spanning. Kan men idealist zijn, zonder zijn handen te bezoedelen? Kan men naar de macht streven ook als die macht gegrond zal zijn op het recht en het algemeen belang zonder te vervallen in een opportunisme, dat desnoods over lijken gaat? Nu is het zo, dat verzetswerk en oorlogspolitiek niet geleid worden door de motieven van het Leger des Heils. Accoord. Dat is de werkelijkheid en het is dwaas, daarvoor de ogen te sluiten. Wij zullen de laatsten zijn im te beweren, dat het in 's lande belang niet nodig kan zijn, bepaalde personen die een gevaar voor hun omgeving zijn, in oorlogstijd te liquideren. Maar dit is een kwestie, die beoordeeld moet worden van een vast principe uit. Van het beginsel van het recht uit. Niet vanuit dat der opportuniteit en nog minder vanuit dat der gemakkelijke successen. Sartre nu heeft in zijn toneelstuk van dit alles een soort „Spielerei" ge maakt, Op grond van zijn warrelig filo sofisch systeem, dat immers iedere hogere waarde dan die van het indi viduele menselijke oordeel buiten (e deur zet. laat' hij zijn dramatise per sonae beurtelings ja tegen neen zeg gen en neen tegen ja. Er is geen norm. I er is geen principe. Er zijn alleen maar- individuele overwegingen. En dat maakt dit stuk in diepste wezen on zedelijk. Dat de vrouwen, die in deze sfeer ronddwalen, de geestelijke standing van publieke vrouwen hebben, kan al leen maar consequent worden ge noemd. Daarmee is tegelijk het onzin delijke klimaat aangetoond, waarin zich het denken van Sartre beweegt. Zo weinig goeds wij kunnen zeggen van de inhoud van het stuk, zoveel goeds mag er gezegd worden van de voorstelling. Richard Flink (de com munistische leider Roederer) en Kees Brusse (zijn weifelmoedige secretaris, die hem wil vermoorden) dienen te gelijk te worden genoemd. Zij beiden gaven een zo gave, prachtige vertol king van hun rol als wij maar zelden zien. Flink beheerst en met luguber» bijna spookachtige zelfverzekerdheid en Brusse diep-menselijk en hartstoch telijk. Georgette Reyewsky was overtui gend als de verpolitiekte vrouw Ólga, hard geworden in het verzetswerk, maar nog altijd een vrouw met een be wogen gemoed jegens de dolende jon- over tegen M. Koopman, die met 62.2 geen tegenstand kon bieden, 5j: liet afdrukken. De uitslagen van de eerste tien rit ten op de 500 m. waren: M. Pronk jji sec., P. Breed 52.2 sec., Ekelschot 51 Bullinger 58.6, M. Zwart 57.4, i Kroon 58.2, Hoogschagen 57.6, J. 'v. 4 Gracht 54.4, C. Mooy 63.4, A. 63.8, S. Hopman 63.4, J. Loeyen 03, y Nieuwland 56.8, H. Dekker 55.4, 0 Bondt 53.5, D. Leegwater 62, J. Sterf 51.6, K. Kerkhoven 54.3, M. Koopu» 62.2, J. Langedijk 50.8. DAMCLUB W.D.O. Op de gisteren gehouden clubavond wei. voor de onderlinge wintercompetitie de gende resultaten behaald: Eerste Afdeling: H. Kruider-J. Schip» 1—1: A. Burgert-P. Veer 2-0; W. p, H. J. Toepoel 2—0. Tweede Afdeling: D. Kiewitt-Jb. Stifc 2—0; C. Fok—Jb. Hartog 1—1; J. Dik-D, Davelaar 2—0; J. Homma—G. v. d. Kuyt (kt P. Noom—J. v. Beekum 1—1. ZET UW FIETS OP SLOT! De politie vestigt er nogmaals j, aandacht op, dat de grootste voorziet tigheid is geboden met het plaatsen vaj fietsen aan de openbare weg. Gedij rende de iaatste dagen zijn weer lal. rijke aangiften gedaan van het vreemden van rijwielen. ERETEKENEN WORDEN UITGEREIKT De burgemeester zal op 3 Januari; verzoek van de minister van Oorlog as 17 ingezetenen dezer gemeente het ei> teken voor Orde en Vrede en aan inwoners het Oorlogsherinneringskti uitreiken. Alle ijsbanen open De Ijsbaan Heiloo heeft haar berijpte poorten voor het publiek opengesteld, evenals de ijsbanen in Schoorl en Bergen, waar het gisteren al een heel ijsfeest was, Voorzichtig werden de eerste streken gezet, maar al spoedig zwierden en gleden de liefheb bers van het wankele, smalle metaal over de gladde ijsvloer. Nadat honderden ijsvrlenden reedi Zondag de slootjes hadden, ge probeerd kan men thans goei de benen uitslaan. Geef ze de ruimte, schaatsliefhebbers.' Op Nieuwjaarsdag vinden te Midden* Beemster belangrijke nationale schaats* j wedstrijden op de lange baan plaats, waar* van de organisatie in handen is van de IJsvereniging „Beemster". Uitgeschreven zijn wedstrijden voor mannen over 500, 1500 en 3000 meter. De aanvang is om 11 uur. Van speeltuin tot ijsbaan De Speeltuinvereniging „Zuid-Schaf woude" heeft in de afgelopen zomel met vereende krachten een speel tuin aangelegd in de Koog. En wit voor een speeltuin. Een, die de kin deren vele middelen tot vermaal biedt en waarbij de organisatie ma is. Deze vereniging heeft mo menteel het gehele terrein ontruim! en om de speeltuin heen is een dijkjt gelegd. Sinds enkele dagen is men:' met vereende krachten bezig i het aanleggen van een ijsbaan. 1 behulp van een motorepuit wordt I terrein onder water gezet. Het dot' der vereniging is om de buurtbewo- ners in het winterseizoen een vei® plaats te bieden voor het beoefent' van de schaatssport. Dinsdag nationale wedstrijden op de schaats De IJsclub ,,Sint Pancras" heeft de organi satie ter hand genomen van nationale wedstrij den op Dinsdag 2 Januari. De te rijden standen zijn 500, 1500 en 3000 meter. „Nieuw Leven" speelde „De Rozenkrans" Voor de geheel uitverkochte zaal van d» heer J. Schoon speelde Dinsdagavond de West-Graftdijker toneelvereniging „Nieuw Leven" het bekende toneelstuk „De zenkrans". De heer J. Dubbeld opende d« avond, waarna onmiddellijk met het sMj werd begonnen. „Nieuw Leven" gat £oe® toneelspel te zien, hoewel het speltemP in de eerste twee bedrijven wat te traaj was. De hoofdrollen werden uitnemen vertolkt door mej. D. v. d. Hoff en ci heer K Jonker, die vooral in het laats!* gen uit het aristocratische milieu, die bedrijf heel mooi spel lieten zien. Na 71Pn 1D rl o rtvAl/\fn,iieAU„ «a uljfu —.12X2 —1_ xf?i - ..4 rlflOi zich in de proletarische partijpolitiek heeft gestort. Haar spel was stukken beter dan dat van Lily Bouwmeester, di&.af en toe wel sterke momenten hadj maar er toch teveel „een loonie mee nam" Eli Blom en Frans Vorst man gaven prachtige typeringen van mannen der lijfwacht. Er was veel en dankbaar applaus. traditionele verloting werd de avond d°°' de heer S. B-»v gesloten. Dankbaar keet* de het publiek door de heldere vriesnac» huiswaarts. BEDANKT Voor de Ger. Kerk te Berg'en is door ds. G. Kamper te Bleiswijfe. bedank

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 2