NATIONALE v.s. willen geen politiek van isolationisme meer Vraagteken b Het Westen ve Moordenaar van A. M. de Jong mocht onlangs dagje uit 'ffllüJ in lüiiisr In eigen wagen naar Amsterdam om te trouwen Plechtigheid besloten met een borrel De avonturen van Spekje en Knorrelaartje Drie personen in arrest „Vriendin" wist wel raad Helgolands „bezetting" kreeg versterking De eerste grote stap vooruit J LEVENSVERZEKERING-BANK N.V. I ROTTERDAM 1 Wat emigranten bij ver trek mogen meenemen Ook buitenlanders in het leger van Australië Asyl voor Ambonezen die op zwarte lijst staan Frankrijk wil belastingen verhogen V EEN PRAATJE MET HET NIEUWE JAAR....!! Hoe Fikkie koning werd M H 0 H! EË a Rusland blijft de Grote Onbekende Is China een satelliet? Geen eenheid Wat wil Stalin? VRIJDAG 29 DECEMBER 1950 (Van onze Haagse redacteur). QP een donkere avond in 1943 werd gebeld aan het Larense landhuisje, waar de bekende schrijver A. M. de Jong woonde. Mevr. De Jong deed open. Op de stoep stondlen drie mannen. Zij vroegen naar haar man. Arge loos begaf de bejaarde schrijver zich in de vestibule. Even nog bleef het stil, toen knalden de schoten. A. M. de Jong overleed bijna onmiddellijk. De moor denaars maakten zich in een gereedstaande auto uit de voeten. Zeven jaar later, begin October 1950, reeds een auto weg van de gevangenis in Sche- veningen. Erin zaten een dame, die chauffeerde, L. T. van Gog, één der moor denaars van A. M. de Jong en twee bewakers van de Rijkspolitie. De auto was op weg naar Amsterdam, waar Van Gog ging trouwen. welijk wordt dan voltrokken met de handschoen. De gestrafte komt de ge vangenis niet uit. Wellicht is het volgens de bestaan de reglementen mogelijk, dat aan po litieke delinquenten te mooie be titeling voor Van Gog en zijn makker toestemming gegeven wordt buiten de gevangenis te trouwen, zo lang hei- vonnis niet in kracht van gewijsde is gegaan. Maar zelfs dan nog komt ons de wijze van vervoer naar verluidt met Van Gogs eigen auto met een kennisje aan het stuur en het ver dere verloop van deze trouwdag ietwat ongebruikelijk voor. En wat te den ken van Van Gog's uitlating over de baan, die in Brazilië op hem wacht? Heeft de tot nog toe onvindbare derde moordenaar van A. M. de Jong hier misschien iets mee te maken? Het onderzoek, dat wij naar aanlei ding van het ons tot ons leedwezen eerst kortgeleden ter ore gekomen hu welijkstochtje instelden, bewees, dat er inderdaad door het parket van de Bijzondere Raad van Cassatie officieel toestemming gegeven was tot de vol trekking van het huwelijk buiten de gevangenis. De verantwoordelijkheid voor de bewaking tijdens de tocht naar Am sterdam en de regeling daarvan, be rustte bij de Groep Parketwacht van de Rijkspolitie. VERSCHEIDENE uren later stopte de auto weer voor de gevangenis. Van Gog was getrouwd en dit feit was, goals te doen gebruikelijk bij een hu welijk, gevierd met het brengen van een royaal offertje aan Bacchus. Van Gog's tong was daarbij, ook als niets ongewoons, los komen te zitten. Hij geloofde, dat hij van de twintig jaar, waartoe hij veroordeeld was, er mis schien 3% zou uitzitten. Dan ging hij naar Fïazilië, daar lag een goed baan voor hun klaar. Een week later werd zijn beroep in cassatie verworpen. Hierdoor werd 't vonnis van het Bijzonder Gerechtshof dat hem op 31 Dec. 1949 veroordeelde tot 20 jaar gevangenisstraf, nadat hij op 24 Juni 1949 gearresteerd was, be vestigd. Onbegrijpelijke voorrecht. Het is ons bekend, dat het gevange niswezen aan veroordeelden toestem ming kan geven te trouwen, mits hun aanstaande in verwachting is. Het hu- Terwijl de papegaai nog klaagt Dat hij zo ver van huis is, Roept Knorrelaar: „Wat zie ik daar, *t Lijkt wel of dat een muis is!" „Ja", piept een stemmetje, „ik ben De Wijze Muis geheten; *k Weet alles, domme papegaai, Nu zit je zonder et in! En moet het jullie net zo gaan, Koorddansers? Wil me g'loven, Zet 't plan opzij en hoor naar mij, Ik wil je wat beloven." De overval op de Javasche Bank De politie te Surabaja heeft na een nauwgezet onderzoek in verschillende hotels, een drietal personen gearres teerd, die ervan verdacht worden bij de overval op de Javasche Bank be trokken te zijn geweest. Het zijn een Indische Nederlander en twee Indone siërs, behorende tot het bankpersoneel. Enige van de betrokken daders zouden zich reeds buiten Java bevinden. Westberlijnse studenten in Oost-Duitsiand gearresteerd De Oostduitse politie heeft twaalt Westberlijnse studenten, die onderweg naar ouders of familieleden om daar het Kerstfeest te vieren, gearresteerd. Dit is geschied op grond van een kor telings ingevoerde wet, volgens welke het inwoners van de Russische zone wordt verboden Westberlijnse scholen of universiteiten te bezoeken. Een 40-jarige Indo-Europese vrouw, die kortelings met haar kinderen naar Nederland is gekomen, ts bijna het slachtoffer geworden van een minder waardige streek van een „vriendin" De vrouw verkeerde in financiële moeilijkheden, doordat de nalatenschap van haar echtgenoot in Indonesië was geblokkeerd en vorderingen die zy daarginds had, wegens de deviezenbe- palingen niet konden worden uitbe taald. De „vriendin" wist wel raad Wanneer je maar een flinke grote oude schuld had, zou je best je geld los kunnen krijgen", zei ze. De vrouw vloog er in en tekende een schuldbe kentenis van f 5000.Een poging, om dit papier terug te krijgen faalde. En kele dagen geleden kwam de deur waarder, om beslag te leggen op de bezittingen van de vrouw. Deze meng de nu de politie in de zaak, waarop de „vriendin" aan en scherp verhoor werd onderworpen. De rechter zal nu een oordeel over deze poging tot oplichting moeten vellen. De „bezetters" van Helgoland heb ben versterking gekregen. Er bevinden zich thans zes Duitsers, onder wie prins Hubertus van Loewenstein, leider van de rechtse Duitse Actiepartij, lp het eiland, alsmede een Amerikaanse jour nalist. Verwacht wordt, dat binnenkort een dertigtal jongelieden, onder wie Duit sers, Amerikanen, Italianen en Engel sen, naar het eiland zullen gaan. De Duitse politie heeft geen op dracht, de door de Britse autoriteiten uitgevaardigde arrestatiebevelen uit te voeren. Smeden slaan 'i oudejaar uit Op de scheiding van het oude en het nieuwe jaar zal de AVRO een origi nele klokslag doen weerklinken. In- plaats van een of ander uurwerk zul len n.l. twaalf smeden in het gehele land een slag op hun aambeeld geven, en deze vergezeld doen gaan van de beste wensen voor het komende jaai, elk in eigen dialect. Uit de meest ka rakteristieke plaats van elke provincie is een smid gekozen. De twaalfde ver tegenwoordigt de Wieringermeerpol- der, het Nieuwe Land. Afgezien van de administratieve voorbereidingen en besprekingen heeft men drie dagen werk besteed aan de samenstelling van deze 25 seconden durende uitzending... Roosenburg en Stoffelen hebben geen wachttijd Het bestuur van de KNVB heeft be sloten, dat de wachttijd van drie maan den, vastgesteld voor Nederlandse spe lers, die overschrijving vragen naar een buitenlandse profclub, nog niet geldt voor Roosênburg en Stoffelen. omdat een nauwgezet onderzoek en overgelegde bewijsstukken hebben aan getoond, dat de onderhandelingen be treffende deze twee spelers reeds wa ren geopend en daaruit voortvloeien de morele verplichtingen waren ont staan op een tijdstip, waarop de nieu we bepaling nog niet was gepubliceerd 1 Uw gezondheidstoestand elke drie jaar gecontroleerd! U heeft recht op dit onderzoek wanneer U bij M H ons een verzekering met overlijdensrisico sluit of heeft lopen, waarvoor een jaarpremie van H ƒ15 0,of meer wordt betaald. De kosten van het onderzoek zijn voor onze re- kening; het resultaat daarvan blijft voor ons geheim. 51 H Dit is de eerste grote stap, binnenkort volgt de 55 H tweede grote stap vooruit. j= Vraagt onze brochure, waarin onze stappen |5 uitvoerig worden belicht. 51 rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrA rrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrlrrrrrrrrrrr De grootste in Nederland Met ingang van 1 Januari a.s. zullen emigranten bij vertrek de navolgende bedragen in vreemde valuta mogen op nemen: gezinshoofden en alleenstaan den f 760. gezinsleden boven 15 jaar f 380, beneden 15 jaar f 190. Naar landen van de Europese betalingsunie mag per gezin ten hoogste f 760 worden opgeno men, verhoogd met het bedrag aan toe ristendeviezen, dat per gezinslid mag wordén aangevraagd. Na een jaar kun nen gezinshoofden en alleenstaanden nog f 380 opvragen. Na twee jaar kun nen zij, die een zelfstandig beroep uit oefenen of zich als zelfstandige hebben gevestigd of zullen vestigen, een be- drijfsinventaris van Nederlands fabri kaat tot een bedrag van f 8000 uitvoe ren, of voor elke f 1000 minder f 190 aan deviezen opnemen. Gezinshoofden, die niet zelfstandig werkzaam zijn, kunnen na twee jaar f 380 aan deviezen opvragen. Ook mag bij vertrek een montagewoning van Nederlands fabri kaat ter waarde van maximum f 10.000 worden meegenomen. Het bedrag van f 8000 wordt dan verlaagd tot f 5000. Eigen inboedel en gereedschappen van kleine zelfstandigen mogen bij vertrek ook worden meegenomen. Een bedrijfs- inventaris van ten hoogste f 8000 mag ook worden betrokken door zelfstandi gen, die reeds eerder, doch na 5 Mei 1945 zijn geëmigreerd. De Australische regering onderhan delt op het ogenblik met een aantal Europese landen, waaronder Neder land over een machtiging om onderda nen van deze landen in Australië on der de wapenen te kunnen roepen. Australië hoopt, dat ook bepaalde immigranten bij het geregelde leger zullen worden ingelijfd. (Vervolg van pag. 1) MA het bekend worden bij de Aa- bonezen van de uitspraak in kort geding heeft de regering een telegram van hen ontvangen, waarin zij de weai te kennen geven, te willen afvloei^ naar Nederland, naar Nieuw Guinea ol naar Suriname.Het zou misdadij zijn, aldus de minister, een groep van twaalfduizend mensen, waaronder ver- scheidene kinderen, naar Nieuw-Guj. nea te brengen, waar men hen abio. luut niet ontvangen kan en waar ajj aan alles gebrek zouden lijden. Welk, repercussies zou dat bovendien gevat bij de Indonesische regering? Ook afvoering naar Nederland is on. mogelijk. Het kamp in Vught of een dubbel kamp Westerbork zou minsteni vrijgemaakt moeten worden om al den mensen te huisvesten. Het voorstel <Uf Ambonezen is dan ook onredelijk. D, beste plaats van vestiging is uiteraard daar, waar zij thuis behoren. Er is gees reden voor twijfel aan de vrijwilligheid, beweerde de minister. AsylreoM Bij de discussie verklaarde de ml. nister dat aan de Ambonezen, die eg de zwarte lijst staan, asylrecht zal wie. den verleend. De beide wetsontwerpen werden zon. der hoofdelijke stemming goedgekeurd, met aantekening dat de CPN-fracüa geacht wil worden te hebben tege#. gestemd. De herbewapening De officiële commissie van1 de Fiap. se Nationale Vergadering heeft gister, avond de belastingvoorstellen van de regering voor de financiering van het speciale bewapeningsprogramma van 355 milliard francs in gewijzigde vorm aangenomen. Verwacht wordt, dat mi. nister-president Pleven terzake dt kwestie van vertrouwen zal stellen. De commissie verminderde het to taal van de nieuwe belasting tot 14(1 milliard en vermeerderde de voorge stelde bezuinigingen in het civiele bud. get tot 25 milliard. De voorstellen kon den een aanzienlijke verhoging van 'a aantal belastingen in. President Truman heeft op zijn we kelijkse persconferentie naar aanlei ding van recente uitlatingen van oud- president Hoover verklaard, dat de VS nimmer zouden terugkeren tot dl vóóroorlogse politiek van isolationis me. ZWARE SNEEUWVAL BELEMMERT VERKEER IN LUXEMBURG De aanhoudende sneeuwval in het groothertogdom Luxemburg belemmert voornamelijk in het Noordelijk dee], waar de sneeuwlaag thans 60 cm dik is, ten zeerste het wegverkeer. Ook het treinverkeer ondervindt aanzien lijk oponthoud. De internationale trei nen boeken vertragingen van één tot twee uur. m Wanneer een jaars wisseling plaats vindt wordt dit vaak voor gesteld door een oude man die, na een jaar van regeren, zijn macht overgeeft aan een jong kereltje. Dat is niet zo ver wonderlijk. Het oude jaar is heengegaan. Alles wat erin ge beurde, zowel het goe de als het minder ple zierige, is onherroepe lijk. Het staat vast en kan niet meer veran deren. Wanneer dan op 31 Dec. de klok middernacht slaat, doet een nieuw jaar zijn intrede. Niemand weet wat dat jaar zal brengen. Het is nog jong. Het kan je in dat jaar mee of tegen lopen. Je kunt er natuurlijk zelf en ook hij zal als oude man zijn taak weer aan een ander over dragen. „Och" sprak het ke reltje 1951, terwijl hij trots zijn prachtige sjerp gladstreek. „Och, de tijd zal het leren. Ik ben alleen maar een tijdperk en ik- moet miaar rustig af wachten hoe of de mensen de tijd in '51 gaan gebruiken. Mijn mening is dat de jonge mensen het meeste met de hun geboden tijd kunnen doen. Vaak hoor je van ouderen de ver zuchting „als ik het nog eens opnieuw mocht doen, deed ik het anders". Ja, dat is nu wei aardig maar het belangrijkste van ons,-jaren, is dat er van ieder maar één bestaat. Het is maar één maal 1951. Je krijgt als het ware iedere dag 24 uur en hoe beter je die tijd besteedt hoe meer profijt je er later van zult hebben. Verknoeide uren ko men nooit meer terug en zijn verloren. Goed weggegooide tijd en voldoening heb je er niet van. Integendeel. En tenslotte moetje niet vergeten dat je boven in je hoofd een voorraadkamer hebt. Een ruimte die nooit vol is en waar je alles wat je leert netjes kunt opstapelen. Leren kan je over al. Alles bekijk je met ook veel aan doen en daarom wens je el kaar geluk. Geluk en voorspoed en dat zijn goede wensen. Stel je eens voor dat het kleine kereltje 1951 echt bestond. Hoe zou hij over zich zelf denken. Hij heeft 365 dagen voor de boeg. Ook hij zal die alle maal moeten -fleggen bestede uren blijven altijd hun waarde be houden. Nu moeten jullie natuurlijk niet denken dat ik met „goed be stede uren" alleen maar hard werken, studeren en saaie werkjes sfcedoel. Niks er van. Weet je b.v. wat goed bestedeuren zijn? Slapen! Ja, na tuurlijk niet op school, maar 's nachts. Hoe bete#" je slaapt hoe fitter je overdag bent. En dan je best doen om anderen te helpen. Het is niet vreemd dat je zoveel voldoe ning hebt van een spontaan verrichte goede daad ook al was het geen leuk werk. Je kunt b.v. je moeder een paar keer laten vragen of je wilt af drogen bij de vaat- was en dan met een zuur gezicht naar de keuken slenteren. Je kunt natuurlijk ook ongevraagd een thee doek pakken. Ja, en omgekeerd kan je stiekum in de keuken uit de jampot gaan likken of zoiets. Nou ja, dat moet jc zelf walen maar hat it je eigen ogen. Je vindt iets mooi of lelijk, goed of slecht, flink of laf en alles komt in je voorraadkamer met kennis. Als iemand zegt: „Had ik het vroeger maar anders gedaan!" valt daar niets meer aan te veranderen. Hij had het beter moeten doen in voorgaande jaren, jaren die niet meer terugkomen. Jullie staan nu aan het begin. Ik ben het nieuwe jaar 1951 en wanneer ik over 365 dagen een oud man netje ben, hoop ik dat jullie kunnen zeggen: „1951, je was een bes te". Gaan jullie met me mee? Ik wens jullie veel geluk!" MSI. Vol ongeduld zaten de kinderen aan tafel. Peter, Marianne en klein Jaapje. Nu kon moeder ieder ogen blik binnenkomen met de zo begeerde Nieuwjaarstaart. Om de tijd wat te verkor ten trok Peter baldadig aan Marianne's blonde vlechten, die hierop een lange neus tegen de plaaggeest trok, terwijl kleine Jaapje man haftige pogingen deed klei ne Fikkie, zijn hondje, een strik om te binden. Einde lijk ging de deur open „Hoe ra" juichten de kinderen, waarop Fikkie zenuwachtig begon te blaffen. Met een verhit gezicht sneed moeder de taart in parten. „Nu heb ik nóg een verrassing!" lachte ze ge heimzinnig. „Wat dan, mam? Toe vertel eens!" riepen de kinderen nieuwsgierig „Luister dan goed", sprak moeder „In deze taart heb ik een boon meegebakken. Wie die boon terugvindt wordt tot koning gekroond en mag uitzoeken welk spel letje we vanmiddag gaan doen!" Opgewonden en met hoog rode kleur aten de kinderen voorzichtig, hapje voor hapje van de taart en keken ter sluiks naar elkander of de kansen nog gelijk stonden. Naarmate de taart slonk, steeg de spanning aanmer kelijk. Plots gaf klein Jaapje een gil. Geschrokken keken Marianne en Peter op, doch inplaats van een gelukkig gezicht zagen ze tot hun gro te verwondering hoe het kleine broertje in tranen uit barstte. „Oh moeder", snikte Jaap je, „m'n taart.... Fikkie...." en wsa* hij naar da wel grond. Daar slokte de hond net het laatste stukje taart, dat Jaapje had laten vallen, naar binnen, maakte een paar vreemde geluiden en daar rolde de bruine boon over de vloer. Even was het stil in de kamer, toen barstten de kinderen in lachen uit. Zelfs Jaapje lachte door zijn tra nen heen. „Fikkie is koning, moeder. Fikkie is koning!" Lachend haalde moeder de papieren kroon te voor schijn, doch daar wilde Fik kie niets van weten. Verach telijk, en met een gebaar van „geef mij maar liever taart" draaide hij zich om en nestelde zich in zijn mandje bij de haard. Met één oog keek hij stie kum over het randje, zag hoe Jaapje in zijn plaats koning werd gekroond gerustgesteld sliep hij m. Op de laatste van December Is het oliebollen-dag Da's een feest óók voor ons muisje, Kijk, hier maakt ze het beslag. Maar 't leukste van dat bakken, Is het proeven dat ze doet. „Mmmml", kraait Mies. „Ja, dat smaakt lekker, Het beslag is zeker goed!" „Goeie grutjes, ik wist heus niet, Dat dit spul zo lekker was". Miesje, Miesje, niet zo snoepen, Gulzig zijn komt niet te pas! Nu gaat Mies de muis aan 't bakken. Oliebollen, groot en vet, Af en toe een mond vol suiker, Ja, ons muisje heeft wil pre*N En wanneer een oliebol niet Mooi genoeg is naar haar zin, Gaat ie vlug, bestrooid met suiker, Eén, twee, drie, haar haaMfe imJ Eindelijk staat de schaal met bollen Opgediend, maar wat verdriet, Miesje heeft te veel (aJ gesnoept, oojj Méér oliebollen lust dit w NEGENTIENHONDERD VIJFTIG zal in di het jaar van Korea. De door de koude Tan onze samenleving kregen een extra-scl •r per procuratie in dit hoekje van de onru van het Westelijke blok der Verenigde Ni oorlog van maakten. De constructie was was het een binnenlandse aangelegenheid wereld was het aggressie jegens een door telijke meerderheid ingestelde staat, en v geweest. DIT ALLES moge zich in de tweede helft van het jaar hebben afge speeld, het betekent geenszins, dat niet reeds in de aanvang het weerlicht van dit Aziatische onweer (dat, ook als Korea geregeld wordt, nog lang niet afgetrokken is) aan de horizon zicht baar werd. Het jaar was nog maar zeer jong, toen de Sowjetunie en Peking-China een verdrag van vriendschap en we derzijdse bijstand sloten, waarbij niet alleen afspraken ten aanzien van han del, spoorwegen en havens werden ge maakt, maar ook werd bepaald, dat wanneer een der verdragsluitende par- tijen door Japan „of een daarmee ver- bonden mogendheid" werd aangeval- v len de andere partij onmiddellijk mi- c litaire hulp zou verlenen. Ongeveer x terzelfdertijd erkenden zowel Rusland als Peking-China het bewind van. Ho Chi Minh, die in Indo-China een groot offensief tegen Frankrijk en de Viet nam aankondigde. Voorts waren er berichten, dat Rusland belangrijke mi litaire leveranties aan China deed. dat Russische militairen op strategische centra verschenen, en dat China zich voorbereidde op een verovering van Formosa. Kortom: er was een grote di plomatieke en militaire bedrijvigheid, die wees op een voortgezette expansie van het communistische China als ex ponent van het Sowjetrussische im perialisme, zich óók richtend naar het Verre Oosten. Er werd in de eerste helft van het jaar veel gespeculeerd over de vraag of China in de gewone betekenis van het woord een satelliet van de Sowjet unie was geworden. Het antwoord op die vraag zou in belangrijke mate de houding van de Westelijke staten be palen, die in het spel van aantrekken of afstoten met dubieuze factoren re kening moesten houden. In ieder ge val trokken enkele, zoals Engeland (en Nederland) uit het niet te loochenen feit. dat Peking het bewind over 450 millioen Chinezen vast in handen had, de conclusie, dat deze regering, welke ook haar politieke kleur mocht zijn en of ze al dan niet als een instrument in handen van Moskou moest worden beschouwd, erkend diende te worden Het verschil in opvatting te dien aan zien tussen de Westeuropese mogend heden en de Verenigde Staten (wier diplomatieke en militaire experts in snelle opeenvolging studiereizen naar het Verre Oosten maakten) bleef door werken tot op de belangrijke conferen tie tussen Truman en Attlee, waarbn men het over vele dingen eens werd. maar niet over die verdere consequen tie van de feitelijke toestand: toelating van Pèking-China tot de Verenigde Naties en uiteraard óók vervanging van de vertegenwoordiger van de Kwomintang in de Veiligheidsraad door een gedelegeerde van commu nistisch China. rtE GEHELE benadering van het Aziatische vraagstuk lag trouwens In een verschillend vlak. Voor de nauwlettende toeschouwer was dat a' vóór de Koreaanse oorlog duidelijk geworden. Vele uitspraken van Ame rikaanse autoriteiten verontrustten de Westeuropese regeringen, temeer om dat er een onlosmakelijk verband be staat tussen de nog naar in statu nas- cendi verkerende Atlantische (en Europese) defensie en de diplomatieke en militaire strategie in het Verre Oosten, waar de Sowjetunie het Wes ten, maar met name Amerika, zo gre tig tracht te binden. Ze heeft daarbij een aantal troeven in handen, dat de emotionele Amerikanen gemakkelijk Verlokt tot een gewaagd spel, waar bij de Britten echter hun poker-face niet verliezen. De ervaring, thans op het Aziatische vasteland opgedaan, heeft intussen de Verenigde Staten toch blijkbaar ook aan het peinzen gebracht en geleerd, dat de militair-technische vervolma king haar hoogste nuttig effect niet op levert in een orthodoxe land-oorlog, waarbij in de wijde ruimten massale- gers worden ingezet, voor wie de waarde van het mensenleven niet geldt. Het is niet slechts een les voor het heden, het is een les voor de toe komst. Qnder al dit opzienbarend gebeuren hield men zich uiteraard voortdurend bezig met de vraag wat de bedoeling is van het Russische Politbureau. Die vraag hing ook over dit jaar weer als een sombere dreiging, vóór en na Ko rea. Korea is geen verschijnsel op zich zelf. Het is slechts een facet, of zoals president Truman het uitdrukte: „Het gevaar in het Verre Oosten is slechts een deel van het wereldpatroon". De Sowjetunie heeft ook in 1950 groot scheepse vredescampagnes op touw ge let, maar daardoor is het Westen niet

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 4