ALKMAARS LIEF EN LEED Stad en streek haalden veel achterstand in rm ar Branden Gemeenteraden Kerk en kunst --i 1 k wl Op 27 februari overleed Ongelukken ord „ATERDAG 30 DECEMBER 1950 De 15e April herdacht Mietje van Baar het zeldzame jubileum, dat zij 60 jaar in dienst was van de familie Bak ker, thans op de Hoeverweg. Ztj ont ving de zilveren eremedaille in de orde van Oranje Nassau. De 22e vierden de padvinders ook in Alkmaar het 40-jarig bestaan van hun organisatie. Het echtpaar G. Bakker—Bregman te Noord-Scharwoude herdacht op die dag zijn gouden huwelijksfeest. Op 26 April werden de Alkmaarders Jac. Groen, A. Sietsma, G. H. Hoy- tink en W. Voorthuysen gekozen ais leden van de Prov. Staten. Op 26 April werd dit voorbeeld ge volgd door het echtpaar R. M. Join- kingVolkers in Alkmaar. Diezelfde dag vierde het Selskip Friso aldaar zjjn gouden feest. De 27e April vierde de heer H. Rin gers onder grote belangstell&ig zijn 70ste verjaardag. 29 April herdacht het echtpaar A. de Jong zjjn gouden huwelijksfeest en de volgende dag was dit het geval met het echtpaar GeelsDroog. Op 29 April nam de heer P. Lan- geberg na 40 dienstjaren afscheid als leraar aan de Ambachtsschool. Op 29 April was het ook de dag, dat ds. Verwaal In Voorburg zjjn 50- jarig ambtsjubileum herdacht. Het grootste deel van die tijd stond hij in Alkmaar. Op dezelfde dag onderscheidde de burgemeester ten stadhuize diverse burgers met Koninklijke eremedailles Een 70-jarige beurtvaart van Sint Maartensbrug op Alkmaar werd op 2 Mei door schipper K. Kossen herdacht. Op 5 Mei vierde de heer C. J. Bier man, tasman der kaasdragers, zijn 40- jarig jubileum. De N.V. Frankenberg huldigde op Mei de heer W. Tullenaar, die zijn zilveren feest als schrijfmachine-repa rateur vierde. De 'lie van die maand was het 't echtpaar T. Timmerman—Hoogvorst, dat in de „Rode Leeuw" te Schoorl zijn 45-jarig huwelijksfeest vierde en tege lijkertijd het 75-jarig bezit van de on derneming in hun familie herdacht. De Buurtvereniging Bloemwijk her dacht op 12 Mei haar eerste lustrum. Op 15 Mei herdacht de heer M. Ren tenaar het feit, dat hij 50 jaar in de melkhandel was. Op de 22e vierde het echtpaar G NapStrooker zijn gouden huwelijks feest in Groot Schermer. De politiesportvereniging hield op 25 Mei een receptie t.g.v. haar 25- jarig bestaan. In Bergen aan Zee waren op 1 Juni drie jubilarissen bij de N.V. Exploitatie Mij. gehuldigd, namelijk de heren D. Haasbroek (40 dienstjaren), C. Schot ten en C. Wokke (45 dienstjaren). Het echtpaar N. Kersten—Leegwa ter vierde op 3 Juni te Alkmaar zijn gouden huwelijksfeest. Op 3 Juni ontving de heer H. Buurs pakhuischef bij de kaashandel der Mij. Gouda de bronzen eremedaille in de Oranje Nassau-orde De heer H. van Wonderen te Oudorp werd op 5 Juni gehuldigd voor zijn 50- jarig iidmaatschap van het zangkoor. Op 6 Juni overreikte burgemeester Wytema ten stadhuize aan de ouders van de in Indonesië overleden militair G. J. Schuurman het ereteken voor orde en vrijheid. Op de 9e van deze maand herdacht de heer M. N. Burkink zijn gouden ju bileum bij de N.V. Noordholl. Levens verzekering Mij. Op de 10e werd de heer A. Veis gC' huldigd omdat hij 25 jaar als expedi teur aan de Alkm. Crt. en later aan de Ver. N.-Holl. dagbladen verbonden was. De 17e Juni vierde de heer G. Prijs te Oudkarspel zijn gouden jubileum bij de N.-Holl. Brandwaarborgmaat schappij van 1816. Hij ontving de zil veren eremedaille in de orde Oranje Nassau. Op 4 Juli herdacht de heer K. de Heer het 50-jarig bestaan van zaak in schildersfournituren. Op 1 Juli nam de heer Jac. Geerling na 38 dienstjaren afscheid als machi nedrijver van het gemaal var Eilandspolder. De le Juli vierde de heer G. J. Stok- reef zijn zilveren jubileum als dieren arts en op dezelfde dag recipieerde Je heer mr. P. C. Eecen Gzn. ui Hotei Victorie ter gelegenheid van zijn 25- jarig jubileum als directeur van de Brandwaarborgmaatschappo uit Oud kaDeP5e Juli herdacht de heer Van de Pol de dag, dat hij vóór 50 jaar te Alkmaar een fruitzaak opende Hg vierde tevens zijn gouden bruiloft. Op 6 Juli herdacht het echtpaa- Burgers te Schermerhorn zijn dia manten huwelijksfeest. De 8e Juli vertrok notaris Smit uit Zuid-Schermer om zich in Schoorl te vestigen. Op 29 Juli werden bi) de N.V. Hoo- genstraaten alhier jubilea gevierd door de heren P. J- Kuimans en D. Verzij den die beiden de zilveren medaille van' de Mij. voor Nijverheid ontvin gen. Op 31 Juli werd de heer J. H. Wig- gers bij zijn afscheid als ambtenaar van de kinderwetten gehuldigd. Hij ontving de eremedaille in goud van de Oranje Nassau Orde. 1 Augustus was de dag, dat de N.V Vrisia haar 40-jarig bestaan herdacht, Op de 7e van die maand vierde de firma G Kramer te Z.-Schermer haar 60-jarig ubileum als zuurkoolfabri- kante. 17 Augustus herdacht mej. E. Bosch bij de N.V. Vroom en Drees- mann haar zilveren jubileum. Op 12 Augustus herdachten de heer en mevrouw Blokdijk hun 50-jarig huwelijksfeest. 19 Augustus was de dag, dat het echtpaar G. PeereboomKlopper te Alkmaar zijn gouden huwelijksfeest vierde. De 20e was het een blijde dag voor mej. W. H. van Lierop te Heiloo, die haar 25-jarig jubileum als hulp in de huishouding bij de familie Jonkers vierde. De heer Th. Vegter, postcomrnandant van de Rijkspolitie te Groet, herdacht op 18 Augustus zijn 25 jarig jubileum bfl de politie. De 26e Augu>us werd de heer W. C. van Meurs hartelijk gehuldigd ter gelegenheid van zijn gouden journalis- tenjübileum. Op 1 September is mr. J. J. Spit gemeentesecretaris te Egmond aan Zee, spontaan gehuldigd ter gelegen heid van zijn zilveren ambtsjubileum Op 5 Sept. vierde het Witte Kruis zfln 75-jarig bestaan. Notaris Van Leersum en Zr. Van Vladeracken kre gen een koninklijke onderscheiding. Op 7 September was de heer J. Dik 25 jaar kappersbediende bij de firma Van der Schilden. 24 September vierde „Caecilia" haar 40-jarig bestaan te Noord-Scharwou de. Op 31 Augustus vierde het echt paar SmitsDiepsmeer te Koedijk zijn gouden huwelijksfeest. Op 1 September verliet dr. Bruins, keel-, neus- en oorarts, Alkmaar om zich in Beemster te vestigen. 13 September was de dag, dat zus ter Margaretha in Oudorp het 25- jarig professiefeest van de ziekenzus ters vierde. 13 September werd de heer L. Klei- gelegenheid van haar zilveren jubi leum een receptie en een gezellige avond gehouden. Op 20 December werd het zestig jarig zakenjubileum van de firma Zwaan onder grote belangstelling her dacht. Op 21 en .22 December werd af scheid genomen van de scheidende directeur van de R.H.B.S., de heer J. H. Massink. Opoe van Zon vierde op 25 Dec. haar 90ste verjaardag. De heer Th. Stoelinga werd op 29 December gehuldigd toen hij 45 jaar in diens van de N.V. Vroom en Drees- mann was. Op 24 Januari werd een onbewoon de boerderij bij de landbouwer J. M. Speets aan de Noordervaart door brand vernield. Een tractor en 8 ton pootaardappelen gingen verloren. 3 Februari is te Warmenhuizen de arbeiderswoning van de heer C. de Groot geheel afgebrand. Op 14 Februari in de vroege mor gen is brand uitgebroken in de wo ning van de heer G. Visser aan de Achterwezel te Alkmaar. Huis en in boedel gingen verloren. Op 18 Mei won „Burgerplicht" op de brandweerdemonstratie op het Waagplein te Alkmaar het blauwe vaandel. De 21e Augustus is in Oterleek des avonds de boerenbehuizing van de veehouder P. Conijn aan de Molenweg afgebrand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op 27 September werd door bur gemeester Wytema aan de Alkmaarse brandweer een nieuwe brandweerauto overgedragen. Op 7 November kwamen in Zuid- Op 22 Februari maakte de Alk maarse Raad een aanvang met de be grotingsbeschouwingen en op 23 Fe bruari werd ten stadhuize een rouw dienst gehouden voor het raadslid a Steenis, die na de eerste begrotings vergadering plotseling overleden was Op 24 Februari werd te Alkmaa; de begroting 1959 met een kleine wij ziging in de subsidieregeling z.h si aangenomen. De Communisten wens- ten geacht te worden te hebben tegen gestemd. Op de avond van dezelfde dag be handelde de Raad van Bergen de be groting. Medegedeeld werd o.m., dat men geen angst behoeft te hebben, da*. „Het Oudé Hof" bouwterrein zal worden. De 28e Februari besloot de Raad van Koedijk tot het stichten van een ver zorgingshuis voor Ouden van Dagen Op 9 Maart besloot de Raad van Schermerhorn tot de 'bouw van een R.K. Lagere Tuinbouwschool. De Raad ging een overeenkomst aan betreffen de gebruik van de Alkmaarse brand weer. De 10e Maart vroegen verscheidene raadsleden in Bergen een spoedverga dering van de Raad aan om te protes teren tegen de voorgenomen verdwij ning van de tram. Op 13 Maart besloot de Raad van Broek op Langendijk tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting. 19 Maart kwam de Raad van Ber gen bijeen en hield een door het pu bliek druk bezochte vergadering over de verdwijning van de Berger tram, waarbij het tot een heftige discussie kwam tussen de burgemeester Dr. Huygens en het raadslid dr. Hemelrijk Een motie, welke deze met de heren Brak en Maasen (allen leden van de P.v.d.A.) had ingediend werd met 10 tegen 3 stemmen verworpen. Een mo tie van de heren Sluis, Ellis, Swaag en Broersma werd daarna met alge mene stemmen aangenomen. De 23e Maart hield de Alkmaarse Raad een openbare vergadering, waar in o.a. tot de bouw van een nieuwe De Alkmaar Packet maakte dit jaar haar laatste reizen. boer. rayondirecteur van de Twentse Bank, benoemd tot bestuurder der kantoren in het Z.-rayon. Op 15 September werd de heer A. van Geelen in Alkmaar gehuldigd, omdat hij als inspecteur der Amstel- brouwerij hier 25 jaar de café's be zocht. Het echtpaar JonkerWijn te Schoorl herdacht op 14 September zijn 60-jarig huwelijksfeest. Op 22 Septefiber werd de heer P. Blankendaal te Bergen gehuldigd om dat hij 50 jaar lid was van Bergens Harmonie. De 22ste September werd de heer Feringa, inspecteur van het L.O. tot inspecteur in Hilversum benoemd. Dr. S. Keyser, rector van het Ly ceum te Drachten, werd op 26 Sep tember benoemd tot directeur van het R H.B S. te Alkmaar. 30 September was de dag, dat de heer G. H. ter Hoeven, na bijna 35 dienstjaren, afscheid nam van de Ver. Noordhollandse Dagbladen De 4e October vierde de Sporthen- gelaarsvereniging in St. Pancras haar 10-jarig bestaan. Op 16 October herdacht de boek handel Ter Burg zijn» zilveren jubi leum. Op 20 October vieitle het echtpaar Vierstra—De Jong alhier zijn gouden huwelijksfeest. 30 November vierde de heer A. H. D. Erkcns zijn 40-jarig ambtsjubi leum bij de P.T.T. Op 29 October werd het 40-jarig bestaan van de A.N.M.B. gevierd. De 27e November herdacht Artoi Esmen haar zevende lustrum. De 20e October ontving kapitein H. J. Broersma uit Alkmaar in de ka zerne te Steenwijk de Bronzen Leeuw wegens betoonde dapperheid. De 31e October werd de heer J. Hink gehuldigd, die 40 jaar in dienst was van de Alkmaarsche Courant en de Ver. Noordholl. Dagbladen. 1 November werd zuster Bontebal gehuldigd ter gelegenheid van haar zilveren jubileum. De 16e werd mej. Jansen, die 40 jaar aan de school in Egmond aan Zee werkzaam was, gehuldigd. 1 December werd de heer H. de Winter gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als hoofd van de school voor B.G.L.O. Op 12 December herdacht de Ver eniging „Oud Alkmaar" op grootse wijze haar 25-jarig bestaan. Op 16 December werden door de Ned. Mij vooi Nijverheid e- Handel m hotel Victory 28 jubilarissen van ver schillende Alkmaarse bedrijven ge huldigd. Eveneens op 16 December heeft de Ned. Herv. Oratoriumvereniging ter Scharwoude de 9-jarige Jaap en de 1%-jarige Keesje van de familie Bakker bij een brand jammerlijk om het leven. Op 17 December is een grote boer derij op de grens van Harenkarspel en Sint Maarten tot de grond toe afge brand. Op 19 Januari besloot Alkmaar Raad een lening van ƒ1.000.000 aan te gaan. De le Februari werd mr. M. de Niet uit Castricum benoemd tot burge meester van Wageningen. Op 31 Januari nam burgemeester Nieuwenhuizen afscheid als burge meester van Limmen. Op 13 Februari nam de Raad van De Rijp in een tot over het midder nachtelijk uur durende vergadering t besluit tot uitvoering van diverse gro te werken, waarmede een bedrag van 113.000 gemoeid was. De 19e Februari besloot de Alk maarse Raad tot het heffen van een retributie op het gebruik van vuilnis emmers. Een millioen werd geleend van de N.V. Amsterdamse Bank. De begroting werd aangeboden met een bedrag van 6.733.941,13 aan inkomsten en uitgaven, aan 5.277.112,60 in komsten van de kapitaaldienst en 5.935.575,85 aan uitgaven van de ka pitaaldienst met een saldo van 676 463,25. Op 27 Februari is in de Raad van Heiloo de noodschool en de vergoe ding daarvoor aan de heer Smit in den brede besproken. Medegedeeld werd, dat de overwegen, die nog on bewaakt zijn, weldra van een knipper licht zullen worden voorzien. De 13e Februari heeft de Raad van Broek op Langendijk de begroting aangenomen. B. en W. deelden mede, dat binnenkort een nieuw bouwplan te verwachten is. In de Raad van Bergen werd op 15 Februari een voorstel tot verbetering van het Raadhuis aangenomen. Op diezelfde dag werd in Limmen de nieuwbenoemde burgemeester, de heer S. H. J. Bosma, geïnstalleerd. De 16e Februari verminderde de Raad van Alkmaar de vermakelijk heidsbelasting. Hij behandelde een in terpellatie over het stichten van een verzorgingshuis voor Ouden van Da gen in Alkmaar. De 17e Februari reikte Burgemees ter Wytema onderscheidingen uit aan familieleden van de in Indonesië ge vallen militairen en aan vier mannen voor hun werk in de Meidagen van 1940. Op die dag werd bekend, dat het garnizoen Alkmaar gaat verlaten. O.L. school werd besloten. Leerlingen van het V.L.O. woonden deze verga dering gedeeltelik bjj. De gemeente besloot garant te blijven voor de mo torraces. Speelterreinen werden nood zakelijk geacht. Op 24 Maart besloot de Raad van Egmond aan Zee tot sluiting van het kampterrein en op dezelfde dag loste de Raad van Heiloo door een finan ciële regeling de noodschool-kwestie op. Op 28 Maart werd in de Alkmaarse raadszaal een gezelschap Belgische in specteurs van het L.O., vergezeld door de Ned. inspecteurs, door de burge meester officieel ontvangen. De heer Govers nam op 30 Maart afscheid van Oterleeks Raad. De 4e April besloot de Raad van Schoorl de leges voor het kamperen niet te verlagen. De Raad van Heiloo besloot op 14 April het wijkgebouw over te nemen De 17e April besloot de Raad van Bergen een lening van ruim 35.000 aan te gaan. De Raad van Broek op Langendijk besloot op 20 April tot de bouw van 101 woningen. Op 2 Mei nam de Raad van Obdata het besluit tot de bouw van een nieu we R.K. school. 9 Mei gaf de Alkmaarse Raad 5000.garantie voor het doen op voeren van een kaasmarkt-kinderspei op de tentoonstelling „Van de Wad den tot het IJ". De Raad besloot de Korenbeurs anderhalf jaar te verhu ren aan de „Wolfederatie". 19 Mei was de dag, dat de Raad van Schermerhorn 1000.voteerde als bijdrage voor de restauratie van t polderhuis en de molens. Op 1 Juni kwam de Alkmaarse Raad opnieuw bijeen en werd uitvoerig ge discussieerd over het voorstel om in de raadszaal een monumentale klok in de schouw te plaatsen. Ten slotte werd het voorstel de klok kostte 2800 met 12 tegen 10 stemmen verwor pen. De 6e Juni heeft in Bergens ge meenteraad de burgemeester medege deeld, dat het herstel van Bergens vliegvelden volgens minister Schok king niet in de gezichtseinder ligt. Op 22 Juni verklaarde de Alkmaar se Raad zich met algemene stemmen voor de oprichting van een N.V. Gas- voorziening „Kop van Noord-Holland' Over het In het leven roepen van een z.g. automarkt staakten de stemmen (12 tegen 12). Op 26 en 27 Juni namen resp. de gemeenteraden van Sint Pancras en van de Langedijk het besluit toe te treden tot de N.V. Gasvoorziening voor de kop van Noord-Holland. De 19e Juli tekende Egmonds Raad Mr. C. P. Eecen Gzn. heruachl op 1 Juli zijn zilveren jubileum als directeur van de Brandweermaat schappij te Oudkarspel. beroep aan tegen de afkeuring van het uitbreidingsplan voor Egmona Binnen. Op 3 Augustus nam de Alkmaarse Raad diverse belangrijke besluiten, o.a. verbetering van het Stationsplein, de bouw van een kantoorflat, reor ganisatie van Openbare Werken, dem ping van het Afgesneden Kanaalvak en aankoop van een Oostenrijkse school. Op 29 Augustus besloot de Raad van Warmenhuizen tot verandering van gasstraatverlichting in een electrische verlichting. De 7e September besloot de Alk maarse Raad tot instelling van een jaarlijkse lappenmarkt. Op 12 October hield de Raad van Alkmaar een langdurig debat over voorzieningen voor de bijzondere scho len en stelde een nieuwe winkelsluiting vast. De 18e October machtigde Bergens Raad B. en W., te strijöen voor het behoud van de tram. Op 9 November nam de Raad Alkmaar 't voorstel aan om 107 nieu we woningen te bouwen. Het instel len van een automarkt werd met 15 tegen 10 stemmen verworpen. De 23e November besloot de Raad van Egmond Binnen het aantal wo ningen te vergroten. Op 24 November stelde de Raad van Heiloo een sluitende begroting vast De 29e November besloot de Raad van Egmond aan Zee tot de bouw van 28 woningen. Op de 30e van die maand »am de Alkmaarse Raad het besluit de E.V.C. niet toe te laten tot het Georgani seerd Overleg. 6 December behandelde Schoorl» Raad een sluitende begroting. Op 7 December besloot de Raad van Noord-Scharwoude tot de bouw van 8 woningen. De 11e December werd te Obdam de gemeentebegroting practisch zonder discussie aangenomen. Op 13 December stelde de Raad van Zuid- en Noord-Schgrmer de gemeente begroting vast. Op 1 Januari heeft ds. H. E. Bre mer afscheid genomen van de Herv. Evangelisatie te Bergen. Prof Polman uit Alkmaar hield op 25 Januari zijn in augurele rede. Op 11 Febr. werd in het Gem. Mu seum een tentoonstelling geopend van het werk van jonge Bergense kunste naars. 18 Februari exposeerde Jan van Herwijnen in het Prinsenhof in Delft. Op 21 Februari gaf The Birming ham Theater een uitvoering van „Im portance of being earnest van Oscar Wilde. De 12e Maart werd in de Ger. Kerk door ds. Von Meyenfeldt het feit her dacht, dat te Alkmaar een eeuw gele den een eigen gemeente werd gesticht. Op 13 Maart gaf de Leidse Studen tenvereniging een goedgeslaagde op voering. De 21e Maart exposeerde de Alk maarse schilder Koos Stikvoort te Utrecht in de kunsthandel Wagenaai Op de 23e van die maand werd in de Ger. Kerk het 100-jarig bestaan der kerk herdacht. Op diezelfde dag gaf „Volksonder wijs" ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan een toneeluitvoering. De 24e Maart werd een expositie van de Alkmaarse schilder Gerrit Lugthart in Den Helder geopend. Op 25 Maart werd te Schoorl het gerestaureerde kerkgebouw in gebruik genomen. De 27e was de heer P. Stenneberg uitgenodigd werk in te zenden voor een tentoonstelling in het Gemeente Museum te Amsterdam. Het zilveren ambtsjubileum van ds. E. A. J. Plug werd in een kerkdienst herdacht. Op 8 April werd in het Alkmaars Gemeentemuseum een tentoonstelling geopend van de Fed. van Alkmaarse schilders. De 8e April werd er in de aula van het Gymnasium een tentoonstelling geopend van handwerk, dat de jeugd in vrije tijd had gemaakt. Dezelfde dag exposeerde het K.C.B, te Bergen een collectie schilderijen uit het bezit van de kunstverzamelaar Sala. Op 13 April werd in het Stedelijk Museum een expositie van het werk van Jan van Herwijnen geopend, Op 13 Mei werd in het Gem. Mu seum een expositie van het werk van Jan van Herwijnen gehouden. 14 Mei deed ds. A. de Zeeuw zijn in trede in de Ned. Herv. Kerk te Broek op Langendijk. Op 16 Mei gaf de beroemde orga- niste Jeanne Demessieux een orgelcon cert in de Grote Kerk. 16 April deed ds. IJ van Dijk zijn intrede in de Ned. Herv. Kerk te Schermerhorn. Op 22 en 23 April werden in da Grote Kerk zeer geslaagde uitvoerin gen van de Matthaeus Passion gege ven. De 21e Mei werd de gerestaureerde Ned. Herv. Kerk in Driehuizen op nieuw in gebruik genomen. De 22e exposeerde de heer Gerrit Lugthart te Bergen. Op dezelfde dag werd plechtig ge vierd dat de 1000 jarige abdij van Eg mond herbouwd wordt. De 4e Juni werd het jubilerende mu ziekcorps St. Caecilia te Heiloo offi cieel ten stadhuize ontvangen. Op 11 Juniwerd het, in verband met dit jubileum gehouden muziekcon cours beëindigd. Op 12 Juni is besloten Vrijdagsmor gens orgelconcerten in de Grote Kerk voor vreemdelingen te houden. Op 9 Juni zongen koren van de HBS en de Kweekschool in de Grote Kerk ten bate der t.b.c.-bestrijding. 24 Juni werd te Egmond Binnen da abt der Abdij van Egmond plechtig ingehaald, 's Morgens had de wijding plaats in de basiliek van Haarlem. Op 25 Juni nam prof. A. D. R. Pol man afscheid als predikant van de Ger. Gemeente. Op 29 Juni gaven 18 zangkoren een uitvoering in de Muziektuin, gevolgd door een slotavond in de Grote Kerk. De 3e Juli werd in de Grote Kerk een drie-weekse tentoonstelling over de arbeid van de kerk gehouden. Op de 12e werd in Heiloo een expo sitie van de handweverjj „De Eg" ge opend. De 16e begon in Heiloo het zang concours t.g.v. het eerste lustrum van de zangvereniging „Nieuw Leven". Te Noord-Scharwoude heeft op 30 Juli de nieuwe predikant ds. K. Veg ter zijn intrede gedaan. Op 31 Augustus gaf Fred. Roeske met „Apollo" een concert in de Grote Kerk. 19 September was voor Alkmaar een grote dag. Het concertgebouworkest gaf onder leiding van Eduard Flipse een concert in de Grote Kerk. Eveneens in verband met het Ju bileum der Ned. Herv. Oratorium vereniging is in de Grote Kerk een uitvoering, gegeven van „Die Schöp- fung" onder leiding van Corn. Jon ker. Op 6 October werd in de Cinema Americain een jazzconcert gegeven. De 14e October gaf ds. Valleton 'n orgelconcert in de Grote Kerk. De 21e van die maand werd in het Gemeentemuseum een tentoonstelling geopend van schilderijen uit de 16e eeuw. Het museum bestond 75 jaar. De Alkmaarse gevangenis ontving op 25 October een nieuwe kerkzaal Op dezelfde dag hield de afd. Ber gen van de Plattelandsvrouwen een lezing over Anke Servaes. Op 2 November hield de schilders vereniging „Doorwerken" een exposi tie in het gebouwtje in de Geest. Op 7 November werd in 't Gulden Vlies een avond van de Italiaanse opera gegeven. y. plotseling het raadslid A. Steenis Op 13 April is een 6-jarig zoontje van de familie S. Leering uit Alkmaar in het Kanaal gevallen en verdron ken. Op 17 Mei verdronk in Heerhugo- waard het 2-jarig zoontje van de fa milie S. De 10e Juni is de 41-jarige tim merman G. Eggers uit Winschoten bij zwemmen in zee in Camperduin ver dronken. Op 14 Juni had de heer A. J. de Koning uit Wognum een motoronge luk bij Heerhugowaard, waarbij hij om het leven is gekomen. Op dezelfde dag werd te Noord- Scharwoude het stoffelijk overscnoc ter aarde besteld van korporaal-vlie ger Van Kleef uit die gemeente, dl« bij een vliegtuigongeluk óm het leven was gekomen. Op 2 Juli is de 16-jarige J. Nijman te Alkmaar bij het zwemmen bij de spoorbrug verdronken. De 13e Augustus werd de 68-jarige heer K. de Vet uit Warmenhuizen in Schoorl aangereden ten gevolge waar van hij is overleden. Op de 17e van die maand is te Koe- dijk de 65-jarige schilder W. Wage- maker door gasverstikking om het leven gekomen. Op 1 September was er een botsing tussen een vrachtauto en een motor. De bestuurder van de motor, de heer N. A. de Best uit Den Haag, is als gevolg daarvan overleden. Op 10 September reed de heer A. de Weerd uit Heemskerk onder Limmen een beschonken man aan. Deze is door een schedelbasisfractuur overleden. Op 8 December kwam de 38-jarige C. Molenaar uit De Rrjp bij Van Gel ders Papierfabriek te Wormerveer tussen de lift. Hjj werd gedood. unit wil En- naar in- intal luid- and. dit ndse het 1320 uid- van van larn- ning ver zijn van ke ipen >ffer me tieb- mo- iedt, Vlis- lijk- rom :un- ten- )ver >nd- me" de ees- ïek- aars iere igu- ;ter, een hun tig- niet >oer ijns ief- ien. 'er- aar. lei- het aal het ne- iran Ike slo- ge- om lil- :ul- tot en, zal iih aid

Alkmaarsche Courant | 1950 | | pagina 9