Stad en Omgeving Wedstrijd om het Zilveren Biljart AGENDA „Orpheus'' zong op festival Amsterdams Concertgebouw in „DE ROOS VAN STAMBU Alkmaarse Concours-Commissie pronkte met haar duiven G. Wessels won vier partijen Weinig aanvoer van bewaarproducten Boter en kaasprijzen blijven stijgen r Alkmaars orgel voor Bandung Brandweer maakte w een vergeefse toch Een uitvoering die zeer gewaardeerd wer Meer dan 400 inzendingen De heer J. W. Boers verlaat het Hooghee raadschap Bergen Oudorp MAANDAG 8 JANUARI 1951 De Alkmaar se Biljartvereniging „Excelsior" heeft ook dit seizoen weer de wedstrijd georga niseerd om „Het Zilveren Biljart". Deze wedstrijd is Zaterdagmiddag in hotel „De Nachtegaal" begonnen. De acht deel nemers waren ditmaal de volgende spelers uit noordelijk Noord-Holland: G. Wessels, P. Schouten, W. Watertor en J. Ligthart uit Alk^ maar; Roggeveen en Pater uit Schagen; A. v. Linge uit Bergen en Brandjes uit Uitgeest. Na een hartelijk openingswoord werd begon nen met de partijen Roggeveen—Pater en Schou ten—Watertor. De eerste partij was een span nend duel tussen de twee Schager-speders, die elkaar betrekkelijk weinig toegaven. Pater maakte een goede serie van 40, Roggeveen van S7 en ten slotte won deze laatste in 25 beur ten me,t 250 tegen 217. In de Alkmaarse partij Schouten—Watertor was „Piet" goed op dreef en maakte o.a. een serie van 74. Hij won met 250 tegen 136 in 22 beurten. Rog geveen speelde ook nog zijn partij tegen Brand jes, die echter door de Uitgeester met 250 tegen 199 gewonnen werd in 33 beurten. Ten slotte speelde Wessels een uitstekende wed strijd tegen A. v. Linge. In 13 beurten waren de 250 caramboles bij elkaar tegen 150 voor Van Linge, die echter toch ook nog' niet 11.53 gem. speelde en dus uitnemend spel liet zien. Wessels' gem. was 19.23. De gedetailleerde uitslagen van Zaterdagmid dag waren: 25 37 10.- 25 40 8.68 33 32 7.57 Roggeveen 199 33 31 6.03 P. Schouten 250 22 74 11.36 V.Watertor 136 22 22 6.18 G Wessels 250 13 59 19.2-3 A v. Linge 150 13 61 11.53 Zaterdagavond debuteerde de jonge Alk- maarder Ligthart met een overwinning op P. Schouten, terwijl Van Linge van Ligthart wist te winnen met 20 car. verschil. Wessels speel de een uitnemende partij tegen Brandjes. In 8 beurten met een hoogste serie van 64 waren de 250 bereikt. Brandjes bracht het niet ver dei dan 38. Pater was zeer goed op dreef tegen Watertor was de uitslag' 250 tegen 77 Wel bewijst. De gedetailleerde uitslagen van Zaterdag- avond waren: Tater 22 33 11.35 Watertor 77 22 16 3.52 37 31 6.75 37 27 6.21 Ligthart 250 31 29 8.06 P. Schouten 31 17 5.06 G. Wessels 250 8 64 31.25 8 12 4.75 Zondag werden de wedstrijden onder veel belangstelling voortg'ezet. In de vier middag partijen leverde Wessels in zijn partij tegen Watertor weer de beste prestatie, door te spelen met 14.70. Ook Pater deed verdienstelijk werk. Hij won in 20 beurten van Ligthart, die weer een mooie serie van 48 maakte. P. Schouten en Van Linge behaalden ook een overwinning, maar zij moesten er hard voor werken. De uitslagen in cijfers waren: 27 26 9.25 27 29 8.33 P. Schouten 230 29 31 8.62 Roggeveen 232 29 35 8.- G Wessels 250 17 65 14.70 W. Watertor 80 17 20 4.70 20 40 12.50 20 48 8.35 Prijzen ie hoog voor export De aanvoer van kool aan de vei lingen is de laatste dagen gering ge weest. Op zichzelf is dit een gewoon verschijnsel in de weken rondom de feestdagen. Daarbij komt natuurlijk, dat, als gevolg van het dichte water, de aanvoer werd bemoeilijkt. Aanvoer per schuit was niet mogelijk en de ver koop geschiedde op monster bij hand opsteken. Intussen heeft de vorstperio de de tuinders stellig enigszins terug houdend gemaakt. Het is een bekend verschijnsel, dat de vorst van gunsti ge invloed is op de prijzen van de je. waarproducten en het is niet verwon derlijk, dat velen de kat uit de boom willen kijken. Voornamelijk wellicht door de ge ringe aanvoeren handhaafden de prij zen voor rode en gele kool zich op het zelfde niveau als enige dagen geleden. Voor de allerbeste rode kool werd f 15 betaald, voor de allerbeste gele ongeveer f 10.50. Intussen blijken deze prijzen te hoog voor Duitsland en de gehele aanvoer wordt grotendeels door het binnenland opgenomen. Naar ons door exporteurs werd verzeked, be staat er in Duitsland wel belangstel ling voor onze kool, niet echter tegen de thans geldende prijzen. Het resul taat is dan ook, dat van export nauwe lijks sprake is. Dit is te betreuren. Er is nu gelegenheid om een deel van oe voorraad af te zetten, zo zei men ons. deze gelegenheid wordt echter niet. waargenomen. Het is natuurlijk moge lijk, dat Duitsland straks toch als ko per op begint te treden, zekerheid daaromtrent bestaat echter geenszins Voorlopig stelt 'men zich er tevreden met het eigen product, dat over net algemeen wel van mindere kwaliteit is. Overigens heeft men hier en daar de kunst van Nederland afgekeken »n er zijn zeker reeds bewaarschuren. De hier aanwezige voorraad is vrij grooi zo verzekerde men ons en deze zal eind Maart ongeveer opgeruimd moe ten zijn, want dan beginnen de verse groenten uit zuidelijke landen als Ita lië al weer te komen. Intussen was oc Vrijdag de aanvoer wat groter, zonder dat de prijzen daalden Enkele ander' artikelen, groene kool en spuitkoo' vertoonden echter een dalende tendens De avondpartijen hadden veel belangstelling. Van Linge toonde zich tegen Schouten in zijn beste vorm, wat de serie van 121 wel bewijst (15.62 gem.). Schouten verdedigde zich moe dig doch bereikte slechts 87 car. Roggeveen was tegen Watertor ook best op dreef. Hij liet zijn tegenstander op 107 staan. Roggeveen maakte een mooi gem-, n.l. 14.70. Wessels hield het in zijn partij tegen Ligthart weer op de 13 beurten aan en dat gelukte. Hij toonde zich wel de sterkste in het tonmooi. Ligthart verdedigde zich uitstekend en behaalde nog een gem. van van 10. Rater wist een goede overwinning op Brandjes te behalen met 250 tegen 188. De gedetailleerde uitslagen van de vierde ronde waren: Van Linge 250 16 121 15,62 Schouten 87 16 15 5.73 17 63 14.70 Watertor 17 27 6.29 Wessels 13 96 19.23 13 29 9.76 Pater 33 38 7.57 Brandjes 188 33 25 5.69 Zo heeft thans Wessels de lieding met vier overwinningen, 1000 car. in 51 beurten, dus een gem. van bijna 20.—. A.s. Zaterdag en Zondag wordt dit tournooi voortgezet en beëindigd. De stand na vier ronden is: 1. G. Wessels 1000 51 96 19.60 8 2. Pater 967 100 40 9.67 6 3. Van Linge 900 93 121 9.67 6 4 Rogeveen 931 104 63 8.95 4 5. P. Schouten 744 98 74 7.59 4 6. Ligthart 748 101 48 7.40 2 7. Brandje701 101 32 6.94 2 8. Watertor 400 78 27 5.12 0 (Boven de kolommen komt resp. het volgende te staan: car., beurten, hoogste serie, gem. en punten). (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Victoria Theater, 8 uur: Ontsnapping van Corregidor (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur; Wiener Madeln (alle leeftijden)Harmonie Theater, 8 uur; De rode Donau (18 jaar)Cinema Ame- ricain, 8 uur: Wiener Madeln (alle leeftijden). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Openbare avond van de „Rhetor club"; 8 uur: „Rachvili", telepaath, helderziende, hypnotiseur. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Zinneprikkelende voorstelling Een Alkmaarse tijdschriftenverkoper had in zijn kraam een bepaalde perio diek uitgestald, waarvan de omslag een minder nette foto toonde. Een en an der naar het oordeel van het Bureau Criminele Voorlichting, hetwelk aan zijn conclusie de mening verbond, dat de afbeelding voor jeugdige personen een zinnenprikkelende invloed bezat. De wet beschermt de Nederlandse jeugd tegen de slechte invloed van der gelijke afbeeldingen op grond van arti kel 451-bis van het Wetboek van Straf recht. Het is derhalve verboden, dat tijdschriftverkopers dergelijke platen openbaar uitstallen. Voor de Alkmaarse kantonrechter stond de tijdschriftenverkoper terecht en werd veroordeeld tot zes gulden boete. Hij kreeg de mogelijkheid in hoger beroep te gaan en zal dat naar menselijke berekening ook wel doen. De kwestie was min of meer princi pieel e» het is te verwachten, dat de politie intensiever zal gaain speuren naar overtreders van het betreffende artikel, hoewel men zich hier op een terrein vol voetangels en klemmen gaat begeven. In het Concertgebouw te Amsterdam namen twaalf mannenkoren uit het ge west Noord-Holland deel aan een zan gersfestival, het derde dat onder auspi ciën van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond werd gehouden. Het bekende hoofdstedelijke koor „Apollo" was ter opluistering aanwezig. Wat dit koor onder zijn stoere dirigent Roeske presteerde, grenst aan het ideale. De prestaties van de andere koren, hoewel ze niet die hoogte bereikten, zijn deze avond zeer behoorlijk ge weest. Er werden werken uitgevoerd van Orlando di Lasso, Dvorak, Jana- cek, Josquin des Prés en Palestrina, hetgeen erop wijst, dat men de „lieder- Aan de kaasbeurs te Alkmaar werd Vrijdag tot f 2.10 voor 40%. Edammers genoteerd. Noordhollandse kaas is ech ter schaars en dit zal wel de reden zijn, dat de Edammerprijs in Friesland on geveer f 0.10 per kg. lager lag. Intussen liepen de noteringen voor volvette Goudse kaas in Leeuwarden op tot f 2.20 ongeveer, wat f 0.05 hoger is dan het door de minister toegestane maximum. Destijds werd bepaald, dat wanneer de prijs in Leeuwarden voor de volvette Goudse kaas hoger zou lopen dan f 2.15 rekening moest worden gehouden met een exportheffing. Er is sedertdien echter iets veranderd. Niet alleen zijn we thans ongeveer op het laagst van de productie, daarnaast is de laatste dagen de boterprijs snel naar boven gelopen. Er worden op het ogenblik prijzen genoteerd van onge veer f% .40 af fabriek. De verpakte bo ter ligf ongeveer f 0.05 per kg. hoger. Wanneer men er rekening mee houdt, flat hierbij nog komen 3% omzetbelas ting, vracht en winst voor de handel, dan is het duidelijk, dat de winkelprijs voor de boter de f 5 per kg. dicht moet naderen. Een bemoeilijken van de productie van volvette kaas zou thans echter zeer wel ten gevolge kunnen hebben, dat men overgaat tot de bereiding van an dere producten, die een gunstiger reke ning geven. Alles bijeengenomen verkeert men dan ook in afwachting of 8e minister zijn bedreiging met een exportheffing inderdaad zal uitvoeren. Over het alge meen was men daarvan nog niet zo zeker. De oude kaas, die als een afzonderlijk artikel is te beschouwen, is schaars. Deze kaas wordt geëxporteerd naar landen over zee en deze export ver loopt zeer bevredigend. Daarnaast treedt Nederland zelf als afnemer op. Het is echter duidelijk, dat de Neder landse prijs zich moet aanpassen aan die, welke in het buitenland is te ma ken. De notering bedraagt thans f 2.60, wat er op neerkomt, dat de Nederlandse consument zich zal moeten gewennen aan een hogere winkelprijs. MARKTBERICHTEN ALKMAAR. 8 Jan. 1951. Veemarkt 4 Paarden 600800; 85 vette koeien 500 1080: 42 nuchtere kalveren, slacht 30—70; 23 vette schapen 100130 386 varkens 1,60 —1,68 per kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 8'Januari 1951. 3500 kg groene kool 7— 17,60; 45.000 kg rode kool 6,5015,40 7000 kg gele kool 69,20; 40.000 kg Deense witte kool 5.507,20. NOORDER MARKTBOND, 8 Jan. 1950. 2500 kg peen B 4; 4.000 kg uien 4,20—6,20 drielingen 7; 9.000 kg rode kool 15,30 15.80; 41.000 kg Deense witte kool 6,10 6,90. WARMENHUIZEN, 8 Jan. 1951. 36.800 kg rode kool 95,80 2.000 kg gele kooi 8.50; 44.000 kg witte kool 6,90—8; 500 kg bieten 10. tafel-tijd" reeds lang gepasseerd is. Goede zang Het mannenkoor „Orpheus" uit Alk maar zong als verplicht werk ,,L' ec- cho" van Orlando di Lasso, in de af deling A. Ook „Wermanslust" uit Krommenie zong dit werk op uitste kende wijze. De klank van het koor, vooral in de pianissimo-gedeelten, was prachtig. Het maakte de indruk dat Alkmaar niet zo geperfectionneerd klinkend zong als het koor uit Krom menie; maar er werd goed, gezond gemusiceerd, ofschoon de klank hier en daar misschien wat te vlak werd gehouden. De echo stelde de heer Schreurs wat hoger tussen het koor op, waardoor de wisselwerking niet zo groot werd. Het resultaat hiervan was uitstekend. Met het vrije werk heeft de dirigent Joep Schreurs een geluk kige keus gehad in de prachtige com positie van A. Dvorak: „Milenka Tra- vieka". Dit werk is zowel melodisch als harmonisch zeer belangrijk. Het zal voor ware muziekliefhebbers een genot zijn niet alleen deze compositie uit te voeren, doch ook om ze in te studeren. Dergelijke muziek verveelt nooit. Integendeel, hoe beter men het werk leert kennen, des te mooier gaat men het vinden. Ik hoop van harte, dat het zo is gegaan met de leden van „Orpheus". Dan mogen zij hun 1 diri gent wel dubbel dankbaar zijn voor het op het programma nemen van dit werk, dat met goed afgewogen klank een uitstekende indruk maakte. D. v. d. VEEN. Wederom is de Alkmaarse Brand tevergeefs uitgerukt. Evenals week Zondag werd ook gistermi weer loos alarm geslagen. De hevige storm had het brand blijkbaar nog onheilspellender ge want binnen enkele minuten s zich een record aantal brandwe den naar het perceel Kennemers weg 128, om bij aankomst tever naar rook en vlammen uit te zien In het desbetreffende huis bleek oliestookinrichting niet goed te tionneren. De thermostaat was paratie genomen, zonder dat da- tijdelijk een andere was aangebr waardoor de olie ongeacht de hitte de kachel rijkelijk bleef toevloei Hierdoor ontstond een i waarbij roet en rook uit de sc' steen kwamen en het huis met werd gevuld. De bewoners waarsc' den ijlings de politie, die op haar om kwart over twee de brand alarmeerde. Deze rukte onmiddt uit, doch bij aankomst aan het be te perceel bleek er ook ditmaal te blussen te zijn. Uiteraard trok de brandweer op voetballoze middag veel bekijks. Nadat de commandant, de heet van Maarleveld een onderzoek ingesteld, kon het corps inrukken de uniform weer voor het Zond pak verwisselen. Damclub DDD Vrijdagavond werden de onderlinge strijden bij de Damclub D.D.D. voortgez: De uitslagen luiden: W. Ranzijn—A. 2-0; N. Oud-D. Stam 1-1; M. J. L Sr.—J. Jorna 2—0; D. Peerdeman—M. 0—2; M. A. Langras—C. Balder 1—1; N. ser—G, Woonijk 0—2; L. Verver—J. 1—1; C, Bijwaard—J. van Beusekom 2- Mekken—P. Booy 0—2; N. Visser—C. 1-1. Vrijdagavond a.s. komt „Damlust" uit Scharwoude op bezoek. De orgelfabriek van de firma B. Pels te Alkmaar heeft een orgel ge bouwd voor de Gereformeerde Kerk te Bandung. Zaterdagmiddag werd dit orgel in tegenwoordigheid van een aantal belangstellenden, onder wie de heren Dr. D. K. Wielinga, em. predi kant te Bandung, H. L. Hoornweg en dr. J. Ozinga, officieel overgedragen Dr. J. Ozinga, oud-organist te Dja karta, bespeelde tijdens de overdracht het nieuwe orgel. Het door de Alkmaarse firma ge bouwde orgel is voorzien van tal van technische verbeteringen. Het instru ment is het eerste, waarin de firma Pels wederom de mechanische frac tuur toepaste. Het is door een speciale constructie mogelijk geworden het or gel ook bij stoornissen in de electriei- teitsvoorziening van winddruk te voorzien, door de aanbrenging van een handpomp-installatie. Het bezit elf stemmenen ontwikkelt de kracht en de volheid van een veel groter in strument. Twee klavieren staan de or ganist ter beschikking. Dit bijzonder product van een Alk maarse orgelbouwer zal er zeker toe bijdragen de reputatie van de Neder landse orgelbouw in Indonesië te ver beteren. Burgerlijke Stand Geboren: Marcel P. C., z. van A. J. Gijzen en M. Rijkenberg. Clasina, d. van J Wijmans en G. Smith. Getrouwd: Albert Meijer en Egbertina Panhuis. Overleden: Gerrit de Jong, 4 jaar. De Alkmaarse Operette- en Orkest Vereniging gaf in 't Gulden Vlies Zon dagavond de eerste voorstelling van Leo Fall's melodieuze operette „De Roos van Stamboel". Deze uitvoering stond onder leiding van de nieuwe di recteur, de heer Potgieser, een zeer muzikaal dirigent, die natuurlijk nog de gelegenheid moet krijgen zich met dit ensemble volkomen vertrouwd te maken. Wanneer er dus nog onvervulde wensen waren, dan lag dat zeker niet aan hem. De inhoud van de operette is een aantrekkelijk verhaal, waarin natuurlijk de gelieven elkaar uiteinde lijk vinden. De tekst is door de com ponist op charmante wijze" in partituur gebracht. De Alkmaarse Operettevereniging heeft zich met toewijding aan deze taak gegeven, zoals we dat van haar gewend zijn. De rolbezetting is tame lijk groot zodat we kunnen volstaan met een algemene waardering van koor en solisten. Naast zeer veel goeds waren er natuurlijk ook momenten welke met wisselend geluk over het voetlicht kwamen, een gewoon ver schijnsel bij een eerste uitvoering. Dé cors en costumering waren goed ver zorgd. Bijkondere vermelding verdient ook het ballet, ontworpen en ingestu deerd door Anne Marie Kühne. Dit ballet werd door het publiek ten zeer ste gewaardeerd. De muzikale begeleiding was toever trouwd aan het Alkmaars Klein-Orkest. Zaterdagavond en Zondag was het de grote tentoonstelling van de Alkm. Con- courscommissoe die de postduivenhou- ders in Café Tom aan het Waagplein volop gelegenheid gaf haar sport aan een laatste critisch oog te laten onderwer pen voor de aanvang van het a.s. kweek en vliegseizoen in de duivensport. De Alkm, Concourscommissie waarbij zijn aangesloten de verenigingen Alsm, Victrix, Steeds in Spanning en De Post duif uit Alkmaar, de Heilooër Luchtpost, de verenigingen uit De Rijp, Castricum en Heemskerk, mag zich de laatste jaren dan ook in een grote bloei verheugen. Interessant was dan ook de inleiding, die de nu scheidende secr.-pennigmees- ter. de heer Nic. Wiese - wegens vertrek naar Amerika in de catalogus had opgenomen, waarin de oprichting door de heer H. Pel uit Heiloo werd geme moreerd. Alvorens het zover kwam moesten eerst vele onderlinge moeilijk heden uit de weg worden geruimd. Het resultaat van dit initiatief werd gisteren op duidelijke wijze gedemonstreerd door grote saamhorigheid en onderlinge spor tieve rivaliteit, die gele.d hebben tot de tot een machtig lichaam uitgegroeide A.C.C. Alvorens Zaterdagavond de ten toonstelling werd geopend, kreeg de heer H. Mooij, als voorzitter van de A C.C., gelegenheid, de secr.-penningm. van de tentoonstelling, de heer N. Wie- se, bij zijn a.s. vertrek naar Amerika alle goeds toe te wensen en hem daar bij uit dankbaarheid een prachtig Delfts blauw plateau, voorstellende de Alk maarse Waagtoren, aan te bieden na mens de ACC-leden. De heer J. A. A. v. d. Eiskamp bood de heer N. Wiese na mens de Afd. A niet alleen 't erelidmaat schap aan doch overhandigde hem een prachtig schilderij als herinnering aan het vele en moeilijke werk ook voor de afdeling verricht. Toen de uitslag be kend werd gemaakt, bleek, dat de voor zitter van Alcmaria Victrix, de heer J. A. A. van der Eiskamp, met 15 van de 16 door hem ingezonden duiven een prijs had behaald, voorwaar een uit stekend resultaat. Onder zijn 15 prijzen v;aren 9 eerste prijzen en 2 extra-bekro ningen voor de mooiste jonge duiven. De ereprijzen werden als volgt uitge reikt: J. M. Schipper (mooiste doffel der tentoonstelling), C. Barhorst (mooi ste duivin), J. M. Schipper (mooiste oude doffer), C. Barhorst (mooiste oude duivin), J. A. A. v. d. Eiskamp (mooiste jonge doffer en mooiste jonge duivin). N. Wortel (mooiste late jonge doffer), N. v. d. Kamer (mooiste late jonge dui vin). De gedetailleerde uitslagen waren: Oude doffers onbevlogen Doffers blauwband, kras en zwartkras: 1. J. A. A. v. d. Eiskamp, 2. C. Barhorst, 3. J. Koot, 4. C. Mienes, 5. A. Groen. Z.e.v C Kooij. Duivinnen, blauwband, kras en zwartkras 1. N. Wortel, 2. A. Bak- kum, 3. J. A. A. v. d. Eiskamp. Dof fers alle andere kleuren 1. J. A. A. v. d Eiskamp, 2 en 3 H Mooij. Duivin nen alle andere kleuren: 1. N. W. Groot 2. M. A. Pater-De Geus. Bevlogen klasse tot 300 km. Dof fers blauwband, kras en zwartkras: 1. J Stafecki-Bijlsma, 2. A. J. Geerlings, 3 H. Bouwens, 4. S. Knip, 5. H. Mooij, 6. A. J. Geerlings, z.e.v. A. J. Geerlings. er A"de Jager Oude duiven onbevlogen. Duivin nen blauwband, kras en zwartkras: 1. Jn. Huiberts, 2. H. Mooij, 3. R. Middel burg, 4 J. Stafecki-Bijlsma, z.e.v. H. Bakker. Doffers alle andere kleuren: 1 N. W. Groot, 2. J. Bek, 3. J. Bek. Duivinnen alle andere kleuren: 1. Jn. Huiberts, 2. Jac. de Nijs. Bevlogen klasse tot 600 km. Dof- f blauwband, kras en zwartkras: 1 W. Godschalk. 2. J. Lust, 3. W. J. Pij per, 4. A. J. Geerlings, 5. J. Stafeoki- Bijlsma, 6. Th. v. d. Vliet, 7. J. Hoed, Duivinnen blauwband, kras en zw- kras: 1. A. de Jager, 2. R. Middelburg, 3. B. Boddeke. Doffers alle andere kleuren: 1. J. M. Schipper, 2. N. Wor tel, z.e.v. H. Bakker, e.v. K. Vrasdonk. Duivinnen alle andere kleuren: 1. M. C. v. d Velden, 2. C. D. Huiberts, 3. J. A. A. v. d. Eiskamp, z.e.v. N. Wortel, ev. N. v. d. Kamer. Bevlogen klasse boven 600 km. Doffers alle kleuren 1. C. G. de Nijs. 2 W. Godschalk, 3. W. Godschalk, 4. B. Boddeke, 5. K. Vrasdonk, 6. N. Wortel, z.e.v. L. van Vuure.e.v. N. Wortel. Duivinnen alle kleuren: 1 J. A. A. v. d. Eiskamp, 2. Jn. Huiberts, z.e.v. N. Wor tel. Jonge duiven onbevlogen en tot 100 km. Doffers blauwband, kras en zw.- kras: 1. N. Ypma, 2. J. A. A. v. d. Els- kamp, 3. H. Bouwens, 4. N. Wortel. Duivinnen blauwband, kras en zwart kras: 1. N. Wortel, 2. Kaper-Termaat, 3. J. Breed, z.e.v. J. Koot, Kaper-Ter- maat. Doffers alle andere kleuren: 1. W. Groot, 2. N. Wortel, z.e.v. Jac. de Nijs. Duivinnen alle andere kleuren: 1. J. A. A. v. d. Eiskamp, 2. R. H. de Beer. Jonge duiven bevlogen klasse tot 100 km. Doffers blauwband: 1. H. Roobeek, 2. W. Hartland, 3. J. Abbo, z.e.v. N. Jonker. Duivinnen blauw band: 1. J. Birckoven, 2. J. A. A. v. d. Eiskamp. Doffers blauwkras en zw.- kras: 1. P. W. Konijn, 2. H. Bakker, 3. A. Bakkum, 4. P. J. Brouwers, z.e.v. J. Oud. Duivinnen blauwkras en zwartkras: 1. J. A. A. v. d. Eiskamp, 2. W Nijenhuis, 3. Kaper-Termaat, 4. C. Steeman, 5. P. Riteco. Doffers rood, roodkras en vaal: 1. J. M. Schipper, 2. G. Tromp. Duivinnen rood, rood kras en vaal: 1. J. A. A. v. d. Eiskamp. 2. W. Nijenhuis, 3. A. de Jager, 4. J. Huiberts, z.e.v.: P. W. Konijn, J. Hoed. Doffers alle andere kleuren' 1. J. A. A. v. d. Eiskamp, 2. J Schmersal, 3. J. Jongkind, z.e.v. J. van Straten. Late jongen, minstens één pen. Doffers alle kleuren: 1. N. Wortel. 2. J. Stafecki-Bijlsma, 3. P. C. V. d. Velden. Duivinnen alle kleuren: 1. N. v. d Kamer, 2. J. A. A. v. d. Eiskamp, 3. K, Vrasdonk. De zeer verdienstelijkwijze wa dit ensemble zich van zijn taak gekweten, zal zeker tot het succes de avond in niet geringe mate hei) bijgedragen. Nogmaals: de algemene druk was zeer gunstig. Deze operette-vereniging, die ziel jaren op dit gebied heeft bewo heeft nog steeds de donateurs aan weten te binden. We geloven dan dat de uitvoering op 13 Januari veel publiek zal trekken. Laten eindigen met een woord van lof i de regisseur, de heer J. Huygen, alle goeds wat hij weer met zijn nelisten heeft weten te bereiken, zeker zal hij in de tweede opvoe nog meer kleur en tempo weten brengen. „De Roos van Stamboel" wel in de smaak. Zoals wij onlangs in het verslag de laatst gehouden vergadering van Hoogheemraadschap Noorderkwa hebben gemeld, heeft de heer J. Boersma bij het bereiken van zijn sioengerechtigde leeftijd ontslag secretaris aangevraagd. Zijn opvt' is de heer A. Dubois. De heer Boersma is vele jaren het Hoogheemraadschap verbonden weest. Op 1 Maart 1921 trad hij hoofdcommies in functie en weri 1930 na het overlijden van de ei secretaris van het Hoogheemraadsc* de ook in padvinderskringen békende heer J. P. van Amstel, secretaris benoemd. In 1946, bij de viering van het zn ren jubileum van het waterschap deze verdienstelijke hoofdambtenaar noemd tot officier in de Orde van 0 je Nassau. De heer Boersma is secretaris van de Vereniging van Nf hollandse Waterschappen en zal.' hls danig nog wel in functie blrjritn. Het heengaan van deze 've-j: instel hoofdambtenaar zal aan het H heemraadschap zeker in brede betreurd worden. Oudenyiran dagen gingen Het comité voor de Ouden van Dagen gat ook in dit seizoen, dat ongeschikt is grote tochten, de oudjes niet. Dezer werden allen uitgenodigd voor een bijeenk io,/„De Rustende Jager", waar een voorst -werd g'egeven. Het eerste deel van het programma was wijd aan de herinnering. Op het witte werden films geprojecteerd van in 1938 en 1 gemaakte tochten, die heel wat beelden uit verleden wakker riepen. Hierna volgde cabaret-programma, samengesteld door de Sypheer en geheel belangeloos verzorgd verschillende Bergense klein-kunstenaars. De accordeonmuziek, het jongleren, de jes, het viel alles buitengewoon in de Het hoogtepunt werd wel gevormd optreden van „Ant en Kée", die blijk gaven mede-oudjes wel goed te kennen. De voorzitter van het comité, de heer Hopman, was de tolk van alle aanwezigen, hij de medewerkers hartelijk dank zei eö hoop uitsprak, dat het mogelijk zou zijn meer zulke samenkomsten te organiseren v de Bergense ouden van dagen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Pctronella A. M., d. van t' Bijman en M. Koomen. Ondertrouwd: Aart Vriesman te Alkmaar) en Hendrikjc van Stralen- Overleden: Jacob Steenhuis, 60 won. te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2