Verleden herleeft in „nieuw" land JIMMY BROWN ALS BOKSER ■■■■mi IDEN STUKKEN jnger in de kou nodig is? nent ?re direct IRS rltog BLOM Oudheidkundige vondsten in Noordoosipolder Belangrijke vondsten uit de steentijd Schokland visserseiland DE AARDE BEEFDE Watersnood in Borinage m 'fee/. Valse schilderijen in Frankrijk achterhaald Haal gezondheid in huis, SAN AT OGEN Europese Assemblée eind April bijeen Instelling van twee kamers overwogen Geen animo voor het burgemeesterschap Nehroe niet' naar Moskou De Gouwzee is open Britse aanvullingstroepen naar Korea Paul Codwin voorgedragen voor naturalisatie Vulkanische uitbarsting in Guatemala f Pim, Pam en Pom aan zee I Premier van Pakistan toch naar Londen De honger was grooi xxxxxxxxxx 1 DAGE Gezond èn lekker! Hewitt blijft nog aan Het Radioprogramma MAANDAG 8 JANUARI 1951 voordelijkheid van de edactie) in 2 Januari stond on- i-s nieuws een bericht- vermeld. dat de NACO verbeteringen aan te toeve van de wachten de stad. Ik dacht toen :1e reizigers, die vanat 1 buitengemeenten rei- i een kwartier of lan- liten. Zij staan dan in koude, wat met een van de chauffeur niet de autobus voorrijdt sen één voor één in de chauffeur een kaart te nemen. Dit duurt ig cn zij, die achter in bij hun beurt inmid- i. De chauffeur kan ieder laten instappen kaartjes langs de pas- Dit is voor hem mis- r werk. doch hij doet ir, daar het in de bus er wachten is dan in 'ooral de ouderen on- an last. P. SLOT, Oterleek. n. 1951. 16500 kg Uien 2.70 en grove uien 6 lieten: A 9.609.80 en Savoye kool 10.70; 5600 50—7.60; 3000 kg Rode 3000 kg SpruitkooX IS ekpeen C 5.60. 5 Jan. 1951. „Ons Be- ool 66.20; Drielingen 4.50; Bietij: I 99.40 en kool 7.508.30; Rode Nep 12. INDUSTRIE .AAR EURS. eer gunstige re- n. isinstallaties ge- lent vet* belang, t zoon ier dat iffect. ware <omt. EN" charwoude glVOCl N JE G£< WORDEN ij IS AL a EN UUR gij het keileembaggeren in de Noost-Oostpolder zjjn destijds resten van praehistorische dieren gevonden. Het vorige jaar zjjn daaromtrent uit voeriger gegevens verkregen dan waarover tot dan toe werd beschikt door' de medewerking van het Rijksmuseum voor Mineralogie en Geologie. Het is gebleken, dat vrij wat beendere- en beenderfragmenten te voorschijn zijn gekomen uit de Delta van de IJsel. In deze fauna zijn vertegenwoordigd: mammoet, wolharige neushoorn, reuzenhert en bison. Verder is het, door het verwerven van een type-collectie schelpen uit de zoute afzettingen van het Eemstelsel, mogelijk geworden een goed verantwoord beeld te geven van de grote gebeurtenissen in dit gebied in de praehistorie, tijdens de ijsbedekking. VOOR de tweede maal zijn bij ver kenningen op het keileemgebied ten westen van het voormalige eiland Schokland vondsten uit de jongere steentijd aangetroffen. Deze vondsten waren twee werktuigjes van vuur steen, een schrabber en een vermoe delijke klingschrabber. Voor de ken nis van de voor-historie van dit ge bied zijn de vondsten van veel belang. Het ligt daarom in de bedoeling ter plaatse door middel van enige proef- gravingen een uitgebreider onderzoek in te stellen. Buiten het tot nu toe aan de hand van scherven en beender vondsten be grensde gebied van het middeleeuwse Schokland werd een fragment van 'n edelhert gewei met cylindrisch geboord gat gevonden. Dit fragment was van een type dat gemeenlijk tot de oudere werktuigen wordt gerekend. Ook wer den aardewerkresten en beenderen van huisdieren aangetroffen. Opvallend was het grote aantal skeletresten van kleine vissen; graten en schubben op dezelfde vindplaats en duidelijke brandresten. Waarschijnlijk heeft zich hier oudtijds een kleine nederzetting van vissers bevonden. Bij het draineren van een kavel in de Noord-Oostpolder werd een gedeel te van een gewei van het edelhert ge vonden. Bij graafwerkzaamheden te Kuinre werd een geweiblad van de eland gevonden. Er zal gepoogd wor- In Kasjmir heeft Zaterdag een ernsti ge aardbeving, welke meer dan 'twee minuten aanhield, vele huizen bescha digd. In Srinagar stortten zelfs enige woningen in. Sedert Kerstmis worden ook de Leeward-eilanden (enige eilan den van de Britse Kleine Antillen) door aardbevingen geteisterd. De wa terleidingen van het eiland Nevis zijn ernstig beschadigd en huizen verwoest. Hetzelfde is het geval op het naburige eiland St. Kitts. Voorts werd Zaterdag een nogal krachtige beving gere gistreerd met epicentrum waarschijn lijk in Columbia of Venezuela. Het water van de Haine en haar bij rivieren veroorzaakt overstromingen in de Borinage. Te Quaregnon heeft de burgemeester een beroep moeten doen op het leger om de bressen te stoppen In de dijk van de stroom, waarvan het water een dicht bevolkte wijk be dreigde. De wijk Quaregnon-Rivage staat helemaal blank en het verkeer is er onderbroken. Hetzelfde geldt ■voor Jemappes, waar het water van de Haine door de riolen afvloeit en in de Rue Jericho 80 cm. hoog staat. EEN DERTIENJARIGE VLEERMUIS GEVONDEN IN ST. PIETERSBERG Tijdens de vleermuizen-excursie naai de Zuid-Limburgse grotten werd in de St. Pietersberg een exmplaar gevonden, dat in 1937 in een der grotten van de zelfde berg geringd werd. Deze vleer muis bereikte dus de uitzonderlijke leeftijd van dertien jaar. Ze hebben 98 vishandelaren gevraagd: Wat rookt U het liefst? 87 hebben geantwoord: Zalm lOhebben geantwoord: Paling 1 heeft geantwoord: Bond Street. gMgg jh den vast te stellen in welke tijd dit stuk moet worden geplaatst. De eland kwam stellig nog tot diep in de mid deleeuwen in onze streken voor. Bij baggerwerk onder de gemeente Kam pen is een kies van de mammoet op gehaald. De Parijse politie heeft de afgelopen zes maanden ongeveer 80 olie- en wa terverfschilderijen in beslag genomen, valselijk gesigneerd met de namen van Renoir, Corot, Gauguin, Utrillo, Bonnard, Boudin, Raoul Dufy, Vla- mynck en andere beroemde schilders. De tot dusverre in beslag genomen „meesterwerken" zjjn verkocht voor in totaal 100.000 pond en de politie poogt nu uit te vinden of wijlen A. M. Rous- sel, uit wiens collectie zij afkomstig zijn, zich een fortuin heeft weten te verschaffen door de schilderijen, van valse handtekeningen te voorzien, dan wel dat hij de dupe van een derde is geweest. een reserve aan gezondheid, w&aruit gij patten kunt na dagen van inspan ning of zorgen, om Uw vermoeide lichaam en zenuwgestel weer snel te versterken en te herstellen. Het Zenuwsterkende Voedsel De bestuurscommissie van de raad gevende vergadering van de Raad van Europa heeft Zondag te Brussel ver gaderd om te spreken over voorge stelde wijzigingen in het statuut van de Raad van Europa. Het heeft voorts de datum van de volgende vergadering van de assemblee vastgesteld. Volgens een lid van het bureau zal de Assemblee eind April of begin Mei weer bijeen komen. Het bureau heeft zich zijn standpunt voorbehouden ten aanzien van de aan bevelingen tot structurele wijzigingen in de Raad van Europa, zoals die zijn gedaan door een commissie van zeven uit de Assemblee. De aanbevelingen zijn gebaseerd op een voorstel van het Britse socialistische parlementslid Mackay. Volgens het „plan-Mackay" zou de Raad van Europa een „Euro pees parlement" van twee Kamers worden, n.l. een Senaat waarvan de ministers van Buitenlandse Zaken deel zouden uitmaken en een Tweede Ka mer gevormd door de raadgevende Het dorpje Mercourt in het Franse departement Somme beleeft een merk waardige bestuurscrisis. Daar de bur gemeester en verscheidene gemeente raadsleden ontslag hebben genomen werden er 26 November verkiezingen gehouden. Men had althans ter stem bus moeten gaan, want daar geen en kele candidaat was voorgedragen en niets voorbereid, vergaten de kiezers die dag zich naar de stembus te be geven. Toen besloot men opnieuw op 24 December te stemmen. Ditmaal werden vier raadsleden, ofschoon met moeite, toch gekozen. Maar tijdens de eerstvolgende bijeenkomst van de ge meenteraad op Zondag j.l., om een burgemeester aan te wijzen, deed zich een andere moeilijkheid voor. Nie mand wilde de leiding der gemeente op zich nemen. De prefect van het departement zal thans moeten beslis sen. vergadering (Assemblee). Deze ka mers zouden wetten kunnen aan nemen. Het bureau besloot Zondag dat het plan-Mackay naar het ministerscomite zal worden verwezen, dat moet be slissen of het op de agenda van de volgende zitting van de Assemblee wordt geplaatst. In officiële Indische kringen te Londen wordt verklaard, dat er geen grond bestaat voor een in India ge publiceerd bericht, dat premier Nehroe waarschijnlijk Moskou eru Peking zou bezoeken. Tevens wordt in deze krin gen ontkend, dat tussen New Delhi, Londen, Moskou en Peking telegram men zouden zijn gewisseld over een vredesplan, dat door Sir Benegal Rau, India's vaste vertegenwordiger bij de V.N., aan Nehroe te Londen zou zijn toegezonden. Geen pluimveemarkt te Purmerend In verband met de uitbreiding van de pseudo vogelpest in Den lip heeft het gemeentebestuur van Purmerend besloten de pluimveemarkt op Dinsdag a.s. niet te houden. In afwachting van een beslissing van de minister van Landbouw is met in gang van Dinsdag de aanvoer, het voorhanden hebben en het markten van pluimvee in .de gemeente Purmer end verboden. De aanvoer en de han del in konijnen blijft echter toege staan'. De „Koningin Emma" heeft Zaterdag het ijs van de Gouwzee tussen Marken en Monnikendam opengebroken. Om half tien starte de boot van het eiland en om ongeveer half twee liep het schip de haven van Monikkendam bin nen. De tocht heeft vier uur geduurd over een traject dan anders in 20 mi nuten kan worden gevaren. Schipper Visesr zeide niet te hebben gedacht dat de tocht toch „nog zo vlot" zou ver lopen. De „Daily Graphic" van vandaag meldt dat zeer £oed uitgeruste Britse troepen in de loop van deze week naar Korea vertrekken. Het betreft hier aan vullingstroepen. De versterkingen, ten getale van ongeveer duizend man, zul len naar een plaats in Korea gaan, waar verbonden eenheden, die aan de jongste zware gevechten hebben deel genomen, opnieuw worden samenge steld, waarbij geleden verliezen wor den aangevuld. Het bericht van de „Daily Graphic" kon nog niet direct door het Britse ministerie van oorlog werden bevestigd. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot naturalisatie van de Pool Pinkus Goldfayn. Hij kwam in 1933 uit Duitsland naar ons land en geniet hier onder de naam Paul God- win als musicus bekendheid. Hij be zocht daarna nog andere Westeuropese landen. In 1939 vestigde hij zich op nieuw in ons land. Hij voelt zich hier thuis en wil gaarne Nederlander wor den. Gedurende de oorlog heeft hij zich gedragen, zoals van een toekom stig Nederlander mocht worden verwacht. In de provincie Santa Rosa (Guate mala) is een nieuwe vulkaan in wer king gekomen. De krater, die zich op de heuvel Cruz Quemanda opende, slin gerde grote rotsblokken tot op kilome ters afstand. Het dorpje El Oratorio werd bijna geheel door de stenen bedol ven. Grote hoeveelheden lava stroom den uit de krater. Er zijn geen doden. de Nog geen spoor van Britse straaljager De Engelse straaljager, die Vrijdag bij Ameland in zee is gestort, noch de piloot, zijn tot nu toe gevonden. Wel spoelden splinterhout, houtwerk met schroefbouten en gedeelten van de be kleding op Ameland aan. ZOON VAN NATSIR BIJ ZWEMMEN VERDRONKEN. De zoon van de Indonesische minis ter-president Natsir is bij het zwemmen verdronken. Het stoffelijk overschot van de 11-jarige Abu Hanifah Natsir is Zondagmiddag begraven. 13. Jaja, Pim, Pam en Pom hebben bc nu spijt van, dat ze niet precies ge daan hebben, wat moeder gezegd heeft. Ze zijn moe geworden van het spelen en zonnen aan het strand en ze hebben honger gekregen ook! Maar ze zullen toch nog even geduld moeten hebben vóór hun maagjes gevuld worden. Eerst moeten ze het goede pension zien te vinden! Zonder veel te zeggen sjok ken de drie hondjes naar de andere zij de van de boulevard. Ende boule vard van Strandvoort is vrij lang. Maar eindelijk zien ze dan toch pension „Zeezicht" liggen. „Gelukkig dat we er zijn", zucht Pom. „Ik zou geen stap verder kunnen doen, zó moe ben ik!1* „Ik ben ook erg moe", roept Pim, maar ik geloof, dat ik toch nog méér honger heb. Ik hoop maar, dat ze wat eten voor ons warm hebben gehouden!" kwestie is nu alleen maar op welks wijze deze volksstemming in Kashmir zal worden gehouden. Als eerste voorwaarde noemde d« minister het terugtrekken van de In diase troepen uit dat gedeelte van Kashmir, dat door India bezet is en het terugtrekken der Pakistanse troe pen uit dat deel van Kashmir waar zij nog zijn. Kort verblijf op Schiphol Nadat hij vernomen had, dat de kwestie-Kashmir op de Gemeenbest- conferentie te Londen besproken zal worden, is de Pakistanse premier Lia- quat Ali Chan teruggekomen op zijn weigering aan de conferentie deel te nemen en naar Londen gekomen, al waar hij Zondagavond arriveerde. Op zijn doorreis naar Londen deelde de Pakistanse premier Zondagavond op Schiphol mede, dat hij tien dagen in Londen dacht te blijven. De bespre kingen zullen er over gaan of Kashmir aan India of aan Pakistan zal worden toegewezen. Dit zal volgens de voor stellen van India en Pakistan moeten geschieden door een plebisciet. De Een koe van de veehouders Gebrs. Kolk te Duivendrecht 'is dezer dagen aan de maag geopereerd, omdat zij bij het eten van aardappelschillen z.g. scherp naar binnen had gekregen. De operatie, die door dr. M. Hoogstraten samen met dr. Vreedriks, beiden uit Amstelveen, pijnloos voor de koe werd uitgevoerd, terwijl het beest tussen de overige koeien in de stal verbleef, bracht aan het licht, dat zij een scherp stuk staaldraad van ongeveer 10 cm en enige blikjes, waarin zich rookworst had bevonden, had ingeslikt. Het staaldraad had reeds een abces veroorzaakt. De patiënte is thans weer gezond. 101-JARIGE OVERLEDEN De oudste ingezetene van Dordrecht, mevr. de wed. J. A. C. Van Bilderbeek- Delamaison Van Heenvliet, die op 17 Maart 102 jaar zou zijn geworden, is te dezer stede overleden. DE BRITSE GEBIEDEN IN CENTRAAL-AFRIKA In Maart zal te Londen een confe rentie gehouden worden van afge vaardigden van Noord- en Zuid- Rhodesia, Nyasaland en Engeland, waarop naar men verwacht gesproken zal worden over de wenselijkheid om een staat van het Gemenebest in Cen- traal-Afrika te scheppen uit de drie genoemde gebieden. AMERIKAANSE GRENSSCHENDING IN CHINA? Vier Amerikaanse vliegtuigen hebben vier bommen op de Chinese stad An- toeng laten vallen. Tenminste vier per-, sonen werden gedood, aldus radio- Chabarofsk. Antoeng ligt aan de mond van de Jaloe in Mandsjoerije. 41. Meneer Goochum liet Jimmy Brown aan één stuk trainen. Hij moest touwtje springen en schaduw boksen, hij moest stoten tegen de zandzak en hij moest met de punching bal oefe nen. „Ga jij je i gang nou maar", zei meneer Goochum. „Oefen nou maar dat de stukken er af vliegen, dan ga ik eens kijken of ik voor de volgende week niet je eerste tegenstander kan opschar relen. Misschien dat Mike Moker zin heeft in een klein partijtje. Alleen ben ik bang, dat hij er niet veel voor zal voelen tegen een volmaakt onbekende bokser in de ring te komen. Ik zal pro beren hem zo gunstig mogelijke finan ciële voorstellen te doen, misschien dat hij dan wel toehapt. Nu, dat deed Mike Moker inderdaad. Die zat alijtd in geld nood en toen hij hoorde dat hij als te genstander moest optreden van een debutant, vond hij dat een gemakkelij ke manier van geld verdienen. XXXXXlOOOOl DOOR LOULA G. ERDMAN X XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX^ (88) Misschien trok Beulah Kenzie zich Dade's dood erg aan. Ze huilde echter zo gemakkelijk, dat je nooit wist of ze werkelijk verdrietig was. Persoonlijk kon juffrouw Laura nooit begrijpen waarom iedereen zo met Beulah Ken- zie dweepte. Ze was niet bepaald mooi. Je moest altijd aan een koe denken zwaar en bedaard, met zachte, vochtige bruine ogen. Je kon haar, Laura, niet voor de gek houden ze wist dat Beulah Zenzies familie arm en haveloos was geweest. Het idee alleen: een bruid, die in het huis van de bruidegom trouwt, ledereen kon vertellen, wat voor soort familie dat was, die zoiets goed vond. Maar als je de Kenzies hoorde spreken zou je denken dat ze hiermee iets gewel digs had gedaan. Zo waren de Kenzies als ze een blunder maakten, dan gingen ze aan iedereen vertellen dat het juist de bedoeling was geweest het zo te doen. Het zou haar helemaal niet verwonderen als dat de reden was, waarom de oude Dade altijd zo'n drukte over Ellie maakte. Hij wilde niet dat iemand zou weten, dat hij zich in zijn keuze had vergist. Grote goedheid, er waren al een massa bloemen in de kerk gebracht. Dat betekende dat ze waarschijnlijk geen bloemenmeisjes namen om ze te dragen. Vast en zeker was dat het werk van Allison. Het was aardig om bloemenmeisjes te hebben. Het gaf vrienden van de familie gelegenheid om deel te nemen aan de dienst. Na tuurlijk waren zij niet altijd wat je werkelijk meisjes kon noemen. Vaak nam juffrouw Laura zelf het waar Dat was vanzelfsprekend, zij kende zoveel mensen hier in de gemeente, dat zij dikwijls uit waardering een beroep op haar deden. 'Als zij vanmid dag naar huis ging, zou zij een lijst maken van bloemenmeisjes, die zij op haar eigen begrafenis wilde hebben. De kamperfoelie zag er werkelijk prachtig uit. Ze had takken tussen de vazen met rozen op de piano gerang schikt en tussen de blauwe vlaggen op de tafel bij de ingang gelegd. Op het laatste ogenblik had zij zelfs ran ken om de posten van de trap ge wonden. De kamperfoelie zag er mooi uit en geurde zoet. Misschien kwam het van de geur dat zij zich een beetje zwak voelde. Het was werkelijk een vreemd gevoel wat ze had, zoals vroeger een keer, toen ze een klein meisje was en mama en papa kwijt raakte op een picnic. Zij wist niet waarom zij daar nu aan moest denken, ze was hier onder be kende mensen en er was niets ter we reld, waar ze bang voor hoefde te zijn. Er was niets om bang voor te zijn, maar er kwam zo'n gevoel van misse lijkheid over haar, dat ze een tijdlang dacht, dat ze zou moeten weggaan, zelfs voor de dienst was begonnen. Maar toen werd zij zichzelf weer meester. Zij wilde niet weggaan; ze wilde hier op deze plaats blijven. Ze had meer van Dade Kenzie ge houden dan van wat ook in deze hele wereld. Ze hield van hem voordat Ellie hem ooit had gezien, en was .7an hem blijven houden lang nadat zij was doodgegaan. Niemand had zo lang van hem gehouden als zij noch zijn moe der, noch zijn vrouw, noch zijn kinde ren. Vandaag, op dezelfde plek waar zij hem voor het eerst had ontmoet, wilde ze hem voor de laatste maal zien Ze wilde zeker tweemaal langs de kist gaan. ZATERDAGAVOND. Elaine had zelfs de moeite niet ge- nomen haar blauwe japon uit te trek ken, maar lag ineengekrompen op het bed. Henry was in de kamer bezig om alles op te bergen. Ze hoorde hem ia den openen en kastdeuren. Zij wist dat hij zijn handschoenen en beurs en hoed op de daarvoor bestemde plaats legde. Hij verzette de jaloezieën zodat er geen licht op haar ogen viel. Nu kwam bij bij haar bed zitten, stil, zonder haar aan te raken of te spreken. Ze hoetde haar ogen niet te openen om hem daar te zien zitten, met een bekommerde uitdrukking op zijn pezieht en met zijn handen stijf op zijn knieën. Toen ze keek, zat Henry daar inder daad met geen trek op zijn gezicht, of lijn van zijn lichaam anders, dan zij had gedacht dat het zou zijn. Toen ze hem zo zag zitten, voelde ze zich op gelucht als een kind. Toen ze haar ogen opendeed, sprak Henry. „Voel je je beter?" vroeg hij. Zij knikte zonder iets te zeggen. „Wil je een aspirine?" Ze schudde weer haar hoofd. Ze wil de geen aspirine of wat anders ook Ze wilde alleen maar hier liggen, zonder te hoeven spreken, of bewegen, of zelfs denken. Waarheen ze ook keek. zag ze leegte voor zich. Oude Dade was dood en met hem was een grote bron van kracht, een vast steunpunt, weggevallen. (Wordt vervolgd). ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BELGtf In overeenstemming met de coalitie heeft de Surinaamse landsminister He witt, (die, zoals bekend op 3 Januari tegelijk met landsminister Lichtveld ontslag vroeg) toegestemd voorlopig aan te blijven en te helpen de lopende zaken af te doen, hierdoor is aanvul ling van het kabinet niet nodig. MR. L. TIELENIUS KRUYTHOFF IN VRIJHEID GESTELD Blijkens een bij de familie ontvangen bericht is mr, L. Tielenius Kruythoff, voorheeLi vertegenwoordiger van ae Dearah Istimewa West-Borneo te Dja karta, die enige maanden geleden op last van de Indonesische regering wa» gevangen genomen, in vrijheid gesteld. DINSDAG 9 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 AVRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.30 Zen dersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram.muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Radio Volksuniversiteit: dr. J. Schouten: „Kin derpsychologie: Aanwensels (duimzuigen, na gelbijten, enz.)". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Salonorkest. 12.30 Land- en tuinbouwrnede delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano' en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro- allerlei. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Orkestconcert, 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.35 „Onze Amerikaanse bu ren". 15.50 Gram.muziek. 16.10 Kinderkoor. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio Volksuniversiteit, dr. J. C. A. Fetter: „Het geweten". 19.00 Dames koor. 19.25 Dansorkest. 19.45 „De schoonheid der schepping1", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.15 „De Antwoordman". 21.30 Avro-allerlei. 21.35 Gram.muziek. 22.00 „Goede Moed", causerie. 22.15 Engelse vioolmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KKO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgi sche kalender. 7.30 Zeudersluiting. 9.00 Nieuws 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Metropole-orkest en solist. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Kamerorkest en soliste. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zen dersluiting. 18.00 Gram.muziek. 18.48 Sport, „Dit is leven" en voor de jongeren. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 Symphonette- orkest, klein koor en solisten. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaak wedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Radio Philharmonisch-orkest en solist. In de pauze: „Gabriel de Saint Aubin", causerie. 21.20 Ac tualiteiten. 21.25 Gram.muziek. 22.20 Sopraan en piano. 22.45 Avondgebed en liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5