Op de departementen „viert" men de piekuren AKKERTJES ÏSJ Kov op fc Borst 3 xxxxxxxxxx Overai JIMMY BROWN ALS BOKSER 'page De kantoren gaan 's middags half vijf dichi, maar STOP DIE JEUK DÉBRAUNE '1 Dreigt een regeringscrisis? President Truman bepleit plan om Europa te redden BIJ ONS IN DEN HAAG: Woensdagavond inhaaltijd In Dec. 21 werklozen per duizend inwoners Stormen van critiek rond het kabinet Politieke Commissie tot Donderdag uiteen Man gooide uit nijd f 2500 in de kachel Engelse bridgers liepen achterstand in Nieuw type onderzeeboot f Pim, Pam en Pom aan zee^l MARKEN UIT ISOLEMENT iócxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^ Mantelcontracten voor agrarische bedrijven Griep?'n Mynhardtje Q Het Radioprogramma DINSDAG 9 JANUARI 1951 (Van onze Haagse redacteur) „Er uit tijdens de piekuren", zegt het electrlciteitsmannetje op de wjjd en verspreide affiches tot allen, die het wagen willen om 's morgens vóór negen of in de late middagstond toch de stekker van een schemerlamp, een electrisch kacheltje, een strijkbout, een stofzuiger, een haardroger of van een reclameverlichting in het stopcontact te steken. Het electriciteitsmannetje waakt angstvallig tegen de verspilling van electrische stroom en maant aan tot een juiste spreiding van het electriciteitsverhruik. „Er uit tijdens de piekuren", zei ook de overheid tot de ontelbare Haagse ambtenaren. „Er uit om half vjjf. De kantoren moeten op het ogenblik, dat de duisternis invalt, verlaten zijn,opdat op het fatale tijdstip niet de vele electriciteit verslindende lampen aangestoken behoeven te worden, of tijdens de piekuren brandende gehouden moeten worden. te schrijven, aan belangrijke stukken, of aan particuliere correspondentie We spreken de naarstigen niet na. Zij tonen onder alle omstandigheden een voorbeeldige plichtsbetrachting. We nemen ook gaarne aan, dat door het wegvallen van bepaalde schakel de ambtenaren, die na hun aandeel Er is een roerende samenwerking tussen het electriciteitsmannetje en de overheid, die ongetwijfeld besparing van electriciteit en een nuttige sprei ding van het stroomverbruik oplevert. Maar toch niet in de mate als we ons dat voorstellen. Den Haag telt vele kantoren. Kantoren van de departe menten in grote gebouwen, in woon huizen en flatgebouwen, die aan hun oorspronkelijke bestemming onttrokken zijn, in bijgebouwen en in barakken; er zijn voorts kantoren in verschillende delen van de stad van het hoofdbestuur van de PTT, kantoren van bankinstel lingen en van grote ondernemingen, allemaal ruimten die overdag met een waar leger van ambtenaren, van boek houders, correspondenten, schrijvers, typisten en bedienden bevolkt zijn. Talrijke van die kantoren althans de meeste van de overheid staan nu na half vijf verlaten. Een dichte stroom van administratieve werkers beweegt zich tussen half vijf en vijf uur van de city naar de buitenwijken. Maar op Woensdagavond komen zeer velen van hen terug om de uren in te halen, die zij door de verkorting van hun normale arbeidsdag niet aan hun gewichtige bezigheden kunnen wijden. Verminderde ijver. Wie dan ook op Woensdagavond langs de verschillende ministeries wan delt, ziet ze badende in het licht. Er wordt dan electrische stroom, veel electrische stroom verbruikt. Besparing is er dus niet, wel spreiding. En daar mede is al veel gewonnen. Of de wijziging in de werktijden der ambtenaren ook bevorderlijk is aan hun prestaties? We durven het niet be weren. We twijfelen niet aan de ijver der overheidsdienarenoverdag. Des avonds schijnt die plotseling veel min der geworden te zijn. Een deel van hen, dat veraf komt, behoeft op de Woensdagavonden niet te komen. Zij, die vaste lessen moeten volgen zijn eveneens vrijgesteld. Er zitten op de inhaalavond dus hiaten in de perso neelsbezetting en dat blijkt remmend te werken op de arbeid van hen, die wel hun vrije avond moeten opofferen. Als men onbescheiden blikken naar binnen werpt, treffen toneeltjes van vrolijk koutende dames, van hun krant je lezende heren, van meisjes, die om standig hun uiterlijk verzorgen en van in druk debat gewikkelde jongeman nen. Er zijn ook personen, die zitten I die soms erger is dan pijn en die i. Uw leven vergalt! Niet krabben, i dat veroorzaakt infecties, maar betten met een paar druppels HET HUIDGENEESMIDDEL MET ■DIEPTEWERKING" In December nam het aantal man nelijke werklozen van 72.428 toe tot 102.888, vorstwerklozen dus de z.g. uitgevroren arbeiders hierbij n'et inbegrepen. Dit aantal komt neer op 21 manelijke werklozen per duizend inwoners In December 1949 becLoeg deze toeneming 21.000 tegen ruim 30.000 in 1950, zodat mag worden aan genomen, dat de te verwachten stij ging nu in Januari lager zal zijn. In Noord-Holland bedroeg het aan tal werklozen 17432 personen tegen 12697 in November en 13986 rond De cember 1949. AN i WOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Siam (een witte olifant in de vlag); 2. Le Bourget; 3. Ruiken; 4. Jawel, het is een eiland ten Westen van Italië; 5. Pic colo; 6. Bevroren water zet uit en is dus lichter dan niet-bevroren water; 7. In een zalmsla kunt u wel zalm vinden, maar in een huzarensla geen huzaren! 8. Helemaal geen. Het zout (in Boekelo en Hengelo) wordt gewonnen door het met behulp van water naar boven te pompen; 9. y« liter melk (room drijft op melk); 10. Neen. Motten leggen alleen maar de eieren. De larven vreten de gaten in de kleren. geleverd te hebben, hun, werk over dragen aan een collega, doch op Woens dagavond absent mogen zijn een ge regelde gang van zaken onmogelijk is. Op zijn minst echter maken de in volle glorie verlichte departementen met vaak niets uitvoerende ambtenaren achter de ramen op de Haagse bevol king een vreemde indruk. Menigeen steekt zijn misnoegen daarover niet onder stoelen en banken. En men vraagt zich af, of het middel niet erger is dan de kwaal. Ook van electriciteitsbesparing komt in vele gevallen in Den Haag elders zal het misschien wel evenzo zijn weinig terecht. Dezer dagen belde iemayd van de electriciteitsvoorziening bij een Hagenaar aan om hem te ver zoeken het kleine schemerlampje, dat hij behalve de grote lamp had zien branden, uit te doen. Daar vlak bij brandden op de drie uitgestrekte ver diepingen van een groot kantoor van 'n levensverzekeringsmaatschappij ge ruime tijd alle lampen, omdat enkele werksters bezig waren, de lokalen schoon te maken „Eruit tijdens de piekuren", zegt het electriciteitsmannetje, maar hij spreekt helaas al te vaak tot dovemans-oren! Bijna niet in staat om iets te doen Klaag maar neem 'n paar „AKKERTJES", dan dat nare, pijnlijke en matte gevoel gauw geten. Alleen echt met 't bekende AKKER-i aag met, i bent U p auw ver- E ER-merk. 19 (Vervolg van pag. 1). r\E weinig tactische verklaring, die de heer Van der Goes van Naters heeft afgelegd, doorkruist de moeilijke gang, die zijn partijgenoten ministers moes ten gaan om zich met het aan de In donesische delegatie voorgelegde com promis-voorstel te kunnen verenigen. De verklaring verzwakt de kracht van het gehele kabinet tegenover de Re publiek Indonesië, zoals dat trouwens ook de critiek van anti-revolutionnaire en liberale zijde doet. De regering moge dus met een aan toonbare uiterlijke eenheid en met een zekere bewustheid van eigen sterkte zijn opgetreden, het is de vraag, of zij de stormloop, die tegen haar zal wor den ondernomen, kan weerstaan. Zij geniet in elk geval de steun van de fractie van de KVP; de voorzitter van deze fractie, prof. Romme, heeft in „De Volkskrant" althans zijn ingeno menheid met het door het kabinet in de kwestie-Nieuw Guinea gevoerde be leid betuigd en verzoenende woorden gesproken. Maar enige andere fracties zal hij lijnrecht tegenover zich vinden. Krachtmeting 7EER binnenkort zal.de regering een nota over het verloop van de Nieuw Guinea conferentie aan de Kamer aan bieden. Daarop is een debat te ver wachten, waarbij het ongetwijfeld warm zal toegaan. De regering is niet bij voorbaat verzekerd van de steun van de partijen waarop zij steunt, om dat dit kabinet niet als een zuiver par lementair kabinet is samengesteld. Van alle kant kan en zal dus critiek los komen. Maar we nemen niet aan, dat de regering vallen zal. Daarvoor zou een duidelijke uitspraak bijvoor beeld in een motie van een meer derheid tegen het kabinet nodig zijn. De fractie van de KVP zal daaraan stellig niet meewerken en ook de twee de grote regeringspartij, de PvdA, zal wel niet de verantwoordelijkheid voor een crisis op zich willen nemen, in de eerste plaats niet omdat zij niet princi pieel afwijzend staat tegenover het beleid inzake Nieuw Guinea en in de tweede plaats, omdat een overwe ging, die ook voor de KVP geldt moeilijk een andere regering denk baar is, die het probleem Nieuw Gui nea spoediger tot een definitieve en... een bevredigende oplossing kan bren gen. Nog afgezien van het onwenselijke om in deze tijd van internationale spanning en nationale krachtsontplooi ing, waarin zoveel andere zaken de aandacht vragen, van regering te wis selen. Neen, voorlopig zien wij nog geen de missionair kabinet wanneer ten minste verrassingen uitblijven. Moch ten de onderhandelingen over Nieuw Guinea tussen Nederland en Indonesië voortgezet worden en toch nog een op lossing worden bereikt, dan zullen de Staten-Generaal daaraan met een ge kwalificeerde meerderheid twee derden van de stemmen hun goed keuring moeten hechten. Wij zijn er niet gerust op, dat ook deze meerder heid gehaald zal worden. En dan mis schien toch nog een kabinetscrisis? Er zit te veel speculatiefs in, om die nu reeds te durven voorspellen. ECONOMISCH BENELUX CONGRES Op 13 en 14 April wordt een econo misch Benelux congres georganiseerd te Rotterdam, waarop door vooraan staande personen uit werkgevers- en werknemerskringen alsmede de bank' wereld en de landbouw het woord zal worden gevoerd. De Politieke Commissie van de V.N. heeft besloten haar debat over Korea tot Donderdag te schorsen. Het betrok ken Engelse voorstel werd met 44 tegen 5 stemmen, bij 7 onthoudingen, goed gekeurd. Men wil hierdoor de commis sie van Drie voor een staken van het vuren meer tijd geven om de zaak van alle kanten te bezien. De Britse afge vaardigde drong aan op aanvaarding van het Israëlische plan voor etappe- gewijze oplossing van alle kwesties in het Verre Oosten te beginnen met een staking van het vuren in Korea en ge leidelijke terugtrekking van alle troe pen. Toen de politie Zondagavond assi stentie kwam verlenen aan een loge ment in de Veerstraat te Hilversum, waar de logementhouder met zijn vrouw in een hevige twist was gewik keld, had het meningsverschil, dat- ontstaan was ondêr de verhitting door de nodige spiritualiën, het hoogtepunt bereikt De ruzie ging over geld en de logementhouder was op het moment, dat de politieman binnenkwam, juist doende in zijn razernij de inhoud van een geldkistje, 2500 aan bankbiljet ten, in de brandende kachel te smij ten. Het geld werd een prooi der vlammen. Door onmiddellijk ingrijpen kon de politieman nog een zeer klein gedeelte van het geld redden. De Bridge ontmoeting tussen een Engels team en de Continental club, is dank zij uitstekend spel in de laatste zitting met klein verschil door de En gelsen gewonnen. In de zesde en laat ste zitting, die Maandagmiddag werd gehouden, behaalden zij 49 matchpun- ten tegen de Nederlanders 15. Het eindresultaat is geworden, dat de En gelsen, die gedurende de vijf vooraf gaande zittingen steeds een achterstand hadden, de ontmoeting op hun naam brachten met in totaal 247 matchpun- ten. De Continental club eindigde met 224 matchpunten. Er werden tijdens deze ontmoeting 192 spellen gespeeld. Een woordvoerder van de Ameri kaanse vloot heeft medegedeeld, dat Groot-Britannie thans een onderzee boot bezit die onbepaalde tijd onder water kan blijven; de benodigde zuur stof wordt in de boot zelf geprodu ceerd. In Amerika wordt aan een der gelijk model gewerkt. PROF. DR. C. G. W. SCHUMANN NAAR ONS LAND In het kader van de culturele uitwis seling tussen Nederland en Zuid-Afri- ka zal prof. dr. C. G. W. Schumann, hoogleraar in de handelswetenschappen aan de universiteit te Stellenbosch, als gast van de Nederlandse regering ons land bezoeken. Hij zal voordrachten houden aan de universiteiten te Amster dam, Rotterdam en Tilburg en voor de Volksuniversiteit te Leiden en daarin de Zuid-Afrikaanse economie belich ten. 14. Pim, Pam en Pom moeten lang wachten voordat de deur open gaat. Maar eindelijk verschijnt er een be diende in de deuropening met een leeg dienblad in de hand. „Zie je wel, ze zijn aan het eten", fluistert Pim tegen zijn broertje. „Oh, als ze maar wat voor ons overgelaten hebben!" Maar als hij aan de bediende vértelt, waarvoor ze komen, schudt deze zijn hoofd. „Nee, we hebben nu geen plaats meer. Uw moeder zei door de telefoon dat u in de loop van de ochtend zou arriveren. We hebben nog tot één uur gewacht, maar toen niemand van u verscheen, zijn de kamers aan andere gasten ver huurd. „Ja maarMoeder had toch gezegd, dat we zouden komen?" „Ze ker, maar 's morgens, niet 's avonds!" Pim, Pam en Pom durven elkaar bijna niet aan te kijken. Het is allemaal hun eigen schuld. Zwijgend pakken ze hun koffers weer op! „Probeert U het nog eens in het dorp", roept de bediende hen achterna. (Vervolg van pag. I). PRESIDENT TRUMAN stelde een vol- ledige mobilisatie op oorlogsvoet in het uitzicht indien dit nodig mocht zjjn. De V.S. bouwden snel aan een actieve gewapende macht van bijna drie en een half millioen vrouwen en mannen. De actie tot verhoging van de produc tie zou in grotere mate selectief zijn dan in de laatste wereldoorlog. De vliegtuigindustrie zou bijv. zodanig worden uitgebreid, dat per jaar 50.000 meer moderne vliegtuigen geproduceerd zouden kunnen worden. Per jaar zouden er 35.000 tanks gebouwd kunnen worden. In zaken van niet-defensieve aard zal strenge bezuiniging worden toegepast. Vele dingen, die men in normale tijden zou doen, zouden beperkt of uitgesteld moeten worden. In het vervolg van zijn rede zei Truman nog, dat Amerika in staat is meer dan ooit te produceren in feite meer dan welk land ook in de geschiedenis. Wrijf deze krachtige zalf op keel, borst en rug. Ze werkt als een pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U inademt. Verwijden congestie, verge makkelijkt de ademhaling en verhelpt verkoudheid meestal in ti nacht. Deelde de burgemeester van Marken gisterochtend mede, dat zijn eiland ge- isoleerd was, na de middag telefoneer de hij, dat de ijsvelden aan het weg drijven waren en de veerboot een tocht van en naar het eiland heeft kunnen maken. De veerboot is aan de voorsteven speciaal versterkt. 42. Mike Moker, die zijn naam eer aan deed en inderdaad wel wat van een moker weg had, kwam de volgen de dag met Jimmy Brown kennis ma ken. Hij kwam meteen eens een beet je poolshoogte nemen, want hij wilde weten, tegen wie hij het de volgende week Woensdagavond moest opnemen. ,,'t Is een jongen met aanleg", had Gerrit Goochum tegen hem gezegd, „maar een partij voor jou is het eigen lijk niet. 't Zou veel beter zijn als ie nog een half jaartje bleef trainen, maar hij wil met alle geweld een wed strijd hebben en hij moet het zelf maar weten. Ik heb hem gewaar schuwd". Mike stapte met een uitda gende glimlach op Jimmy af en zei vrolijk: „Zo ouwe zandzak, ga jij het ook eens in de bokserij proberen en heb je mij als je eerste slachtoffer uit gekozen?" Jimmy keek Mike Moker argwanend aan. Was dat er net zo een als die Pat Poot? DOOR LOULA G. ERDMAN OPLOSSING INVUL-RAADSEL Wanneer de woorden in volgorde der nummering 3, 1, 10, 12, 2, 11, 5, 4, 6, 8, 7, 9 en 13 van boven naar beneden worden ingevuld leest men onder 1 en 2 de vogel namen: goudfazant pelikaan roek en mees. (89) Ook Barry was weg. Barry zou trou wen. Omdat hij getrouwd was, kon /.e niet meer over hem dromen. Dit was de dood van al wat mooi was, het ver lies van iedere hoop, het was als een zware deur, die de enige bron van warmte en licht in haai- leven afsloot Een diepe, steunende zucht doorschok te haar, Henry, die het hoorde, zeide: „Waarom huil je niet? Het zou je goed doen". Ze gaf geen antwoord, maar 'n paa> tranen gleden langzaam over haar wangen en ze traehte niet ze terug te houden. Ze kon niet werkelijk huilen Ze was leeg. had ook geen tranen me vc „Elaine", begon Henry „het is nu misschien geen tijd om het te zeggen maar ik heb altijd geweten wat 'e voelde eh. wat je voelde voor Bar ry. Zelfs vóór we trouwden, wist ik. Elaine hief haar hoofd, snel van i»t kussen op. terwijl ze haar grote ogen op zijn gezicht vestigde. Ze voelde haar hart plotseling hevig kloppen; bloed steeg op tot in haar oren sloeg in haar hals. Ze opende haar lippen om iets te zeggen maar er kwam geen woord uit. „Ik wou je alleen maar laten weten, dat ik me wil terugtrekken als je dat zou wensen", vervolgde hij. Zijn woorden kwamen er even over tuigd uit alsof hij aanbood een bood schap voor haar te doen. Maar zij schalden door de kamer als cimbalen, hun echo trof de muren, brak in klei ne stukken, kaatsten op haar terug ter wijl ze bewegingloos op het bed 'ag. Ze begon te huilen, terwijl haar tere lichaam krampachtig schokte en snikken haar keel toeknepen. Eerst deed Henry geen poging om haar te doen ophouden. Ten slotte boog hij voorover en klopte haar zacht en vriendschappelijk op de schouders. Ze werd rustiger en lag nu zwak en uitgeput neer, maar kalmer. Daarop stond hij op en ging de kamer uit en kwam terug met een kom koud water en een doek. Hij bette zachtjes haar gezicht, terwijl hij haar donkere haar opzij streek. Toen hij hiermee ophield, zette hij de kom weg en kwam weer bij haar zitten. Elaine lag heel stil, haar lichaam had alle kracht verloren. Maar haar geest werkte helderder dan ooit te voren. Henry had alles geweten van het eerste begin af. En terwijl hij het wist, wilde hij toch nog de schim van een vrouw hebben, die alleen maar leefde om een droom in haar hart te koesteren. Nooit was hij blind geweest voor het feit, dat hij weinig meer was dan een schaduw in zijn eigen huis. Zelfs wilde hij haar nu laten gaan, niet omdat hij genoeg van zijn koopje had, maar omdat hij dacht, dat het misschien beter voor haar was, als zij hem verliet. Dit wilde Henry doen voor haar, die nooit iets voor hem had gedaan. Oom Dade was nu dood, en met zijn heengaan was ook haar jeugd ver dwenen. En Barry was weg en had haar hele droomleven met zich mee genomen. Alleen Henry was overge bleven. En wat hij haar aanbood was iets werkelijks; het betekende kracht voor haar en zekerheid om een grote leegheid van geest en hart te vullen. „Ik wilde je geen pijn doen," zei Henry onzeker. „Maar ik dacht, dat ik het je moest zeggen Ze strekte haar hand tastend naar hem uit. Hij nam hem in de zijne en toen ze probeerde zich op te heffen, legde hij zijn hand om haar schouders en trok haar naar zich toe, tot ze te gen hem aan leunde. Ze voelde zijn grote tederheid en kracht. „Nee oh, nee Henry haar stem ging over in een diepe snik en ze keerde zich naar hem toe, terwij) ze zich aan hem vastklemde met de kracht der wanhoop en haar gezicht tegen zijn borst drukte, zodat ze onder haar wang het hameren van zijn hart voelde. Zijn armen omklemden haar wat sterker. „Ik wil bij je blijven fluisterde ze. „Elaine zei hij aarzelend, het niet geheel gelovend, niet helemaai zeker. „Ik wil, oh, ik wil riep zij uit. Het grote wonder hiervan open baarde zich aan haar, als een licht ln de duisternis. Ze verlangde werkelijk bij hem te blijven. Ondanks haar zwakte kwam een extase over haar, voelde ze een grote zekerheid. Ze hief haar gezicht op om hem aan te kijken Ze wist niet of het haar eigen tra nen waren, of de zijne, die ze op haar lippen voelde. Haar mond was heet tegen zijn mond. En zijn armen waren krachtig en vertrouwengevend om haar heen. „Elaine, lieveling fluisterde hij Zij klemde zich aan hem.vast als een kind, dat vertoren en angstig was. maar ten slotte is thuis' gekomen. (Wordt vervolgd). „De vrije en onafhankelijke landen kunnen zich aaneensluiten tot een we reld, geregeerd door orde en recht, die de verbreiding der voordelen van de moderne wetenschap en industrie zal bevorderen. Er zal meer voedsel zijn en het levenspeil zal stijgen door de gehele wereld. Deze idealen geven onze zaak een kracht en vitaliteit waarover het Russische communisme nooit zal kunnen beschikken en geven de vrije wereld een reden om de vrijheid te ver dedigen. De beste wijze om de opstan dige actie van het Kremlin tot staan te brengen, is de sociale onrechtvaardig heid en economische wanorde in de kern te raken", aldus Truman, die be sloot met het Congres te verzoeken het belang van het land boven de partijen te stellen, doch zeide niet te wensen, dat egn einde zou komen aan opbou wende en verantwoorde critiek. (Van onze Haagse redacteur) In een vergadering van het hoofd bestuur van de Stichting voor de Land bouw is overeenstemming bereikt, zo vernemen wij, over de inhoud van de mantelcontracten voor de akker- en weidebouw en veehouderij en voor de tuinbouw voor het contractjaar 1951/ 1952. Voor de tuinbouw worden de te genwoordige mantelbepalingen ge handhaafd, terwijl voor de akker- en weidebouw en veehouderij een aantal wijzigingsvoorstellen zijn goedgekeurd. Zo is voorgesteld voor de mantel voor de akker- en weidebouw een veehoude rij voor alle arbeiders een vacantie- toeslag in te voeren. Tevens zijn o.m. bepaalde voorstellen gedaan tot wijzi ging voor de doorbetaling van het loon bij ziekte en ongevallen alsmede be treffende het verschuiven van de ar beidstijd in de richting van de meer productieve arbeidsuren, echter met behoud van het maximum aantal uren per jaar en het minimum aantal ar beidsuren in de winter. Aan het Col lege van Rijksbemiddelaars is inmid dels verzocht deze wijzigingsvoorstel len goed te keuren. WOENSDAG 10 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zender sluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Gram.muziek. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Cello en piano. (9.30-9.35 Waterstanden). 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Instrumentaal kwartet. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Amuse mentsmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Zen dersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 „Werving Koninklijke Marine", cause rie. 18.30 Gram.muziek. 18.35 Lichte muziek. 19.00 „Kansen van socialisme en communisme in Aazie", lezing. 19.15 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Politiek overzicht. 20.15 Promenade-orkest en solisten. 21.15 „Jenny in de boomgaard", hoor spel. 21.50 Concertgebouworkest en solist.' 22.45 „Kunstmest", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV - 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de zieken. 9 30 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.25 „Jan Pieterszoon Coen", hoorspel. 12.00 Alt-mezzo en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Amu sementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Het garde-regiment Prinses Irene bestaat 10 jaar", vraaggesprek. 13.20 Pianoduo. 13.50 Regerings uitzending: Surinaamse studenten bespreken de situatie in hun vaderland. 14.00 Mariniers kapel. 14.35 Gram.muziek. 14.45 Tenor en piano. 15.00 Kamerorkest, koor en solisten. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Orkestconcert. 18.30 Amusementsmuziek 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Voor d© jeugd. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaekwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Vocaal Dubbel- kvvartet. 20.05 Amusementsmuziek. 20.50 „Ge zin en school", causerie. 21.10 Omroeporkest. 22.00 „In de schaduw van Moskou". 22.10 Gram.muziek. 22.20 Vocaal-ensemble. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6