DORRESTEIJN Stad en Omgeving DEMONSTRATIE Tuin was geen parkeerplaats LEO PRINZ Het Alkmaars Toneelgezelschap had een goede avond Wat raadsleden wilden weten ANTI-STOP Gevonden voorwerpen Helpt Ambon AGENDA Een huis vol Koopjes! ALKMAAR Steenenbrug, EGMOND AAN ZEE Niet dat benauwde! E. H. HOFSTEDE Gelukkige vinders De Berger tram De Speciaalzaak Akersloot VRIJDAG 12 JANUARI 1951 Opvoering van: De Man in Burger Bovengenoemde toneelgroep is nog maar in 't eerste jaar van haar bestaan, maar gisteravond kon in liet Gulden Vlies de voorzitter, de heer A. Bakker, aan een geheel bezette zaal het welkom toeroepen. Hij deed dit met veel genoe gen omdat de vereniging bloeit. Hij dankte ook de pers en roemde de werk kracht van de regisseur, de heer J, de Moor. De vereniging uit Heiloo, die de vorige week hetzelfde stuk had ge speeld, was mede aanwezig en wel spe ciaal omdat één van haar leden, mej. Rus, meespeelde. Deze was n.l. direct bereid geweest om de rol van Margaret hier te vervullen, omdat mej. Bruyns door ziekte verhinderd was. „D# Kaa in Burger", heeft bij de aan wezigen veel bijval gevonden. Het is door C. J. Pieters bewerkt naar een Amerikaans blijspel en een aardige aanwinst voor het dilettantentoneel. Een zekere Florence Lanham, een Ame rikaanse, heeft in de oorlog in Frank rijk kennis gemaakt met John Mc. Gin- nis, is met hem getrouwd en later naar Amerika teruggekeerd, waar men niets van haar huwelijk weet. Zij heeft dan pok diverse aanbidders, tot plotseling John terugkeert maar „in burger". De houding van de wat gedesillusionneer- de Florence, die de uniform mist, geeft aanleiding tot een gevaarlijk spel dat tussen Florence en John wordt ge speeld. John wordt butler in het huis van zijn schoonouders, wat de situatie niet beter maakt en mede door het op treden van Margaret, een vriendin van de familie, tot komische scènes aanlei ding geeft. Maar ten slotte overwint John mede door de komst van zijn sym pathieke vader, de schoenmaker. Een moeilijk stuk. Het stuk stelt nogal zware eisen aan dilettanten, maar over het geheel werd al heel wat bereikt. Men speelde met ambitie en wist tal van scènes aardig uit te werken. Natuurlijk slaagde het optreden van de één beter dan van de ander. Maar de goede wil is er en Wegens enorm succes her halen wij de demonstratie met het vloeibare stopgaren op ZATERDAG 13 Januari van 1012 uur, v. m. en van 25 uur n.m. Kledingstukken met mot, brandgat of winkelhaak worden GRATIS gere pareerd. VERZUIMT U NIET DIT TE KO MEN BEKIJKEN! LANGE SIR AA> ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 3 Janu ari tot 10 Januari 1951 en te bevragen aan het bureau van politie op kamer 14, le étage, op iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag. Blauw-witte want, rood haarstrikje, da meshandschoen (bruin), witte want, lips- sleutel, portemonnaie, inh. rozenkrans, le deren ceintuur, bruine handschoen, duim stok, zeemleren handschoen, portefeuille met foto's, portemonnaie met bonnen, wit kinderwantje, sleutelbos, bruine dames handschoen, grijs wollen handschoen, ben zinedop auto, bruin wollen kinderwantje, glacé handschoen (bruin), bril met hoor nen montuur, kinderwantje, paar kinder wantjes, sleutel, kinderwanten (grijs groen), bruine handschoen (glacé), hon- denriem met penning, blauwe want, kin- derportemonnaie met inhoud, oorknopje, rode kinderwant, zwart gebreide heren- want. Als gevonden zijn aangegeven en op bij de politie bekende adressen te verkrijgen. Hoofddoek, nagelgarnituur, goudkleurige klem, dameshandschoen (bruin), bruine handkoffer met inhoud, bruine want, haarbinder, blauw gymbroekje, parapluie, rieten koffertje, grijs wollen damesvest, herenportemonnaie met inhoud, grijze he renhandschoen, leren handschoen, zak cokes, paar wanten (terra cotta), hoofd doek, alpinomuts, damesportemonnaie m. inhoud, kinderceintuur (wit motief), Edammerkaas, twee paar kousen in pa pier, ondergebit, bont geruite handdoek Indien men het verlorene heeft terug ontvangen dient men hiervan kennis te geven aan het bureau van politie, kamer 14, le é^age, telefoon 2444. De Kaasmarkt Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 2 stapels boerenkaas, wegende 1200 kg. De prijs was 2.13. De handel was matig. In Bodegraven waren Dinsdag 123 partijen aangevoerd, le soort 2.28 f 2.33, 2e soort 2.212.27, extra tot 2.38. De handel was matig. De aanvoer op de kaasmarkt in Woer den was Woensdag 103 partijen. De prijzen waren le soort 2.282.32, 2e soort 2.222.27, zware tot 2.40 met een matige handel. In Gouda waren er Donderdag 109 partijen, le kw. 2.28—2.33, 2e kw. 2.232.27, extra kwaliteit tot 2.37. De handel was kalm. Bovengenoemde prijzen zijn exclusief exportverplichting en omzetbelasting. sommige rollen werden meermalen ver dienstelijk gespeeld. Mevr. B. Pronk als Florence trok door aardig spel de aan dacht en vooral haar samenspel met John was goed. Zij is op de goede weg. John was in de eerste acte niet sterk, maar als butler in II en in het derde bedrijf heel goed. Mej. Rus als Margaret was uit stekend. Zij speelde deze moeilijke rol zeer beheerst De heren Mooij en Tulp hadden nu juist geen dankbare rollen, maar zij speelden toch met ambitie tot steun van het geheel. Zo ook de heer Bakker en mevr. de Moor als het echt paar Lanham. Aandacht trok de vertol king van de kleine rol van John's vader (door W. Kooyman) in de derde acte. Mej. N. Mooy was een aardig „zwartje" en de heer Renooy zeer voldoende als de Amerikaanse zakenman. Een luid applaus beloonde de uitvoe renden, wat tevens 'n hulde was voor de heer de Moor, die veel werk heeft ver zet. De voorzitter dankte hem dan ook aan 't slot en bood tevens aan mej. Rus mooie bloemen aan voor de goede hulp. Nadat nog een verloting was gehou den kon onder leiding van het pittige ensemble Ton Dekker, dat ook voor entrè-acte muziek had gezorgd, het bal beginnen, 't Alkm. Toneelgezelschap is op de goede weg en zal zeker ernstig verder studeren. De resultaten zullen dan niet uitblijven. G. Er wordt momenteel een actie ge voerd om ruim twaalf duizend Ambon- nezen, die in Indonesië in een zeer moeilijke positie verkeren onderdak in ons land te verlenen. In een oproep wordt men opgewekt de onderstelling, als zou Nederland de Ambonnezen geen klimaat, en geen woonruimte kunnen verlenen, te laten varen. „Immers, de Ambonnezen verkeren in Indonesië in levensgevaar", aldus de oproep, „komt deze broeders en zusters te hulp". De oproep verzoekt ieder, één of meer ka mers beschikbaar te stellen, teneinde de Ambonnezen onderdak te verlenen, tot zij via kampen en werkgelegenheden tot een voor hen geschikte bestemming komen. Meldingen kunnen gericht worden aan: mevr. M. H. van Limburg Stirum, Leuvensestraat 84, Scheveningen. WDO speelde in Heerhugowaard WDO trok gisteravond met drie-en-twintig spelers naar Heerhugowaard om tegen de club S.N.A. aldaar te spelen. Het resultaat van de wedstrijd tussen de eerste tientallen was beslis send voor de wisselbeker van de Kennemer Damkring. Door de 11—9 overwinning van S.N.A. is deze club nu definitie het eigendom geworden van de club te Heerhugowaard. De strijd aan de resterende 13 borden werd door WDO met 15—11 g'ewonnen, zodat de totaal stand werd 24—22 voor WDO. Zeer zeker een spannende wedstrijd. De gedetailleerde uitslagen waren (de Heer- hugowaard-spelers zijn eerstgenoemd): 1. P. Groenveld—W. Piederiet 1—1; 2. L. Conijn— H Kruider 1—1; 3. C. Groenveld—A. Burgert 2—0; 4. A. Smit—J. Schipper 2—0; 5. K. Kloosterboer—C. Dammer 2—0; 6. A. Oudhuis R. Zaadnoordijk 0—2; 7. Jac. Borst—J. Kaal 1—1; 8. D. I-Ioogcboom—H. J. Toepoel 0—2; 9. K. Oudhuis-D. J. Heyes 1-1; 10. J. Smit J. van Beekum 1—1 (totaal 11—9); 11. W. Konijn—Jb. Hartog 0—2; 12. J. Groot—M. J. Langras Jr. 1—1; 13. H. Oudhuis—D. Kiewitt 0—2; 14. C. Steur—M. v. d. Pavert 2—0; 15. G. Appelman—W. v. d. Molen 2—0; 16. P. Laan—E. Hofman 1—1; 17. Jac. Appelman— G. v. d. Kuyt 2—0; 18. J. Berkhout—A. Bos man 1-1; 19. Th. Bankras-C. Fok 1-1; 20. J Komen—D. Davelaar 0—2; 21. J. Meester— A. F. Deichmann 0—2; 22. T. Berkhout—G. J. Oostenbroek 1—1; 23. P. Meester—J. Dik Jr. 0—2 (totaal 11—15). (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Ave Maria (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: The blue lamp (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wiener Madeln (alle leeftij den; geprolongeerd); Harmonie Thea ter, 8 uur: Zo begint het leven (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Kamermuziek- trio. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Ave Maria (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: The blue lamp (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Wiener Madeln (alle leeftijden; geprolongeerd); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Zo begint het leven (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Operette „De roos van Stamboel". HEILOO. Rustende Jager, 8 uur: To neeluitvoering „Falkland". Kantonrechter achtte chauffeur niet in staat een auto te besturen Voordat de kantonrechter, mr. F. G. G. Boerrigter, de Alkmaarder N. J. R. tot drie dagen hechtenis en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid had veroordeeld, waren er vele woorden gesproken. Zoals reeds op twee voor gaande zittingen ter sprake was geko men, had R. in de prille morgen van de vyfde Augustus te Egmond Binnen zijn auto in een tuintje geparkeerd. Verschillende getuigen hadden aan een verbaliserende politieambenaar ver klaard dat R. „de hoogte" had en daar deze zijn auto slechts door toevallige omstandigheden in een tuin had neer gezet, werd dit geval door de ambte naar van het O.M. bij de kantonrechter voorgedragen. EXTRA GROTE BADDOEKEN, 60 x 100 DAMESKOUSEN, links geweven, zonder fouten, van 5.38 nu FLANELLEN LAKENS, in rose, zalm en ongebleekt GEBORDUURDE SLOPEN, pracht kwaliteit EN VELE ANDERE ARTIKELEN NATUURLIJK 1.69 1.98 6.68 3.19 Ruim duizend kinderen behaalden zwemdiploma Het schoolzwemmen heeft in 1950 zijn vruchten zonder twijfel afgeworpen. Afgezien van de hygiënische waarde, welke het zwemmen voor de school gaande jeugd heeft, is de gezonde ont spanning welke de kinderen daarbij opdoen, van niet te onderschatten be tekenis. In 1950 zijn niet minder dan 1213 diploma's aan leerlingen van di verse scholen uitgereikt. Voor het voor bereidend zwemdiploma slaagden ruim vijfhonderd kinderen evenals voor het diploma geoefend zwemmer. Het school- vaardigheidsdiploma werd door 134 kin deren behaald. Dat deze cijfers in een waterrijk land als het onze van belang zijn behoeft geen nader betoog. Militairen varen thuis Met het passagiersschip „Ranch" dat 23 December 1950 uit Tandjong Priok vertrok en vermoedelijk 18 Januari in Amsterdam zal aankomen, keren de vol gende militairen, eventueel met ge zinnen,, terug: N. G. Kroon. Ripping- straat 17, Alkmaar; A. C. Son, Kerk straat 1, Bergen; A. Wiedijk, Daalmeer E 1, Koedijk. U kent dat benauwde gevoel van een gewoon corset. Als U nu een rubbercorset draagt, merkt U pas welk een verlichting dat geeft. Wij tonen deze corsetten graag, enU kunt ze geheel vrijblij vend aanpassen. Alleen de beste soorten bij LANGE STRAAT 61. ALKMAAR Door twee jongens van de familie Boomstra uit Leeuwarden werd te Broek op Langendijk een goede voncist gedaan. De jongens vonden kort na el kaar een portefeuille met f 7000, een portemonnaie met f 40 en een porte feuille inhou'dende f 300. De portefeuille met f 7000 en de portemonnaie bleken het eigendom te zijn van de gebroeders M. De tweede portefeuille behoorde toe aan mevrouw S. uit Den Helder. De jongens kregen een flinke beloning. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes G. M„ z. v. S. H. Stegers en G. Sinnige; Johannes A„ z. v. A. J. Hassing en C. Ketelaar; Berendina C. M„ d. v. P. W. Kok en B. M. Groot. Ondertrouwd: Hans Gujer en Jo hanna J. Abrahams; Cornelius A. Steen huis en Catharina C. Verbeek; Augustinus P. Gaarthuis en Petronella M. van Zijl: Johan Kroeke en Anna Haller. PILAAR OMGEREDEN. Gistermiddag kwam een vrachtauto bij het achteruit rijden in botsing met een ijzeren pilaar van de Visbanken op het Verdronken Oord. Hoewel de pi laar hierdoor afknapte, reed de be stuurder van de auto door. Twee jongetjes, van 11 en 13 jaar, hadden evenwel onmiddellijk zijn nummer ge noteerd, zodat de bestuurder kon wor den achterhaald. FEESTAVOND JULIANASCHOOL In ons verslag over de feestavond van de U.L.O.-schoolvereniging „Tot Le- ringhe ende Vermaeck" is een kleine fout geslopen. Wij vermeldden name lijk, dat het podium door leraren en leerlingen in de kerstvacantie was ge bouwd. Dit moet echter het décor zijn. Het podium was uitsluitend vakwerk. De behandeling van de zaak liep, zo als men pleegt te noemen, niet op „rol letjes". Getuigen gaven geen gehoor aan de oproeping en enkele getuigen die wei verschenen kwamen gedeeltelijk te rug op de verklaring zoals zij die aan de politieambtenaar hadden gegeven. Bij de vorige behandeling meende een van de getuigen zijn verklaring zelfs geheel te kunnen intrekken. De ambte naar van het O.M. attaqueerde de man zo fel ,dat deze een flauwte nabij was. Nadat de kantonrechter en de ambte naar met vriendelijk vermaan de getui ge hadden duidelijk gemaakt dat 't beter was de waarheid te vertellen, kreeg deze gelegenheid om na de zitting een duidelijke verklaring af te leggen. Het was deze verklaring die de verdediger, mr. Bondam, bij de derde en laatste behandeling, althans voor de kanton rechter, miste. De ambtenaar had ech ter aan de andere getuigenverklarin gen voldoende om het ten laste gelegde te kunnen bewijzen. De eis was 21 da gen hechtenis en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. In zijn pleidooi wees mr. Bondam op het feit dat zijn cliënt een zeer lastige manoeuvre had moeten maken om een van links komende wagen te ontwijken. Hierop, en op de handelingen van R. nadat zijn wagen op zo'n ongebruike lijke manier had geparkeerd, steunde de overtuiging van verdediger dat zijn cliënt geenszins onbekwaam was ge weest een auto te besturen. De kanton rechter kwam echter tot een andere conclusie en veroordeelde R. tot drie dagen hechtenis en intrekking van diens rijbewijs voor de duur van een half jaar. E.V.C. gaf een feestavond „De aanwezigen bij de opvoering van het cabaret „De Wekker", door de cabaretgroep „G.B.", in het „Wapen van Heemskerk", eisen eenstemmig, dat de regering zich zal terugtrekken uit het Atlantische Pact". Aldus de tekst van een motie, die gisteravond tijdens een feesavond voor de E.V.C.- leden uit Alkmaar, door de afdelings- voorziter, de heer Torenvlied, werd voorgelezen. „De motie", aldus de heer Torenvlied, „zal aan de regering, aan generaal Eisenhower en aan de pers worden toegezonden". In deze verklaring culmineerde het genoegen, dat de E.V.C. zijn leden gis teravond verschafte. Het cabaretgezel schap „Gemengde berichten", gaf een opvoering van het programma „De wekker", dat uit 20 nummers bestond Het spel van de zes medewerkenden was goed. Ze lééfden in wat ze brach ten onder de ban van een bepaald „Feu Sacré". Het publiek jubelde werkelijk, als in een stukje de zegeningen werden geprofeteerd, die men t.z.t. uit het Oos ten verwacht. Zo ook bij het in somber rhythme gecomponeerde lied „Overal zijn mannen in overall" De accordeon- soli bleven van enige propagandistische tendens verstoken, De pauze bracht bovengenoemde mo tie en een redevoering door de heer Sip, die wees op de enorme winsten, die in het afgelopen jaar door verschil lende grote concerns zijn gemaakt. Hij leidde hieruit de oorzaak van de armoede onder de arbeidende klasse af. In een dankwoord tot de zes „GB."- mensen, die hier hun 50ste uitvoering gaven, memoreerde hij het communis tische ideaal. De medewerkenden wer den geschenken aangeboden. Een lote rij, ten bate van het E V.C.-fonds „bij zondere noden", waaraan 25 prijzen waren verbonden, vulde het overige deel van de pauze. Een propaganda-redevoering besloot deze ontspanningsavond. GESLAAGD Onze stadgenote, mej. A. Asjes, slaagde voor het praclijk-examen Boekhouden, af genomen door de Nederlandse Associatie voor Practijkexamnns. Wat de volkhuishouding betreft werd B. en W. gevraagd hoeveel wo ningen er in 1950 gereed zijn gekomen en hoeveel daarvan in de vrije sector werden gebouwd. Men wenste voorts te weten hoe groot de woningtoewij zing voor 1951 is, hoeveel woningen thans in aanbouw zijn en hoeveel er naar schatting in 1951 in de vrije sec tor gebouwd kunnen worden. Daaren boven werd gevraagd hoeveel wonin gen de gemeente in 1951 rijker zal worden indien alle bouwplannen ver wezenlijkt worden, hoe het met de goedkeuring der bouwplannen staat en hoe B. en W. de vooruitzichten van de woningvoorziening in de naaste toe komst beoordelen. Daarop is door B. en W. geant woord, dat in 1950 een aantal van 147 woningen is gebouwd. In de vrije sec tor kwamen er twee. De woningtoe wijzing voor 1951 is nog niet bekend, maar er zjjn 99 woningen in aanbouw. Voor negen woningen te bouwen in de vrije sector is vergunning verleend, waarvan de voorbereiding tot de bouw reeds is getroffen. Besprekingen wor den gevoerd over een drietal eveneens in de vrije sector te bouwen woningen. De vraag hoeveel woningen de ge meente in 1951 rijker zal worden, als alle bouwplannen verwezenlijkt zullen worden, houdt verband met de toewij zing voor 1951, die nog niet bekend is. Thans zijn de plannen van 107 wonin gen doorgezonden om Rijks goedkeu ring en zijn bouwverzoeken ontvangen van particulieren voor de bouw van 36 woningen. Bovendien hebben par ticulieren optie gevraagd op terreinen van de gemeente voor de bouw van 42 woningen. Met uitzondering van de bouw van woningwetwoningen, waar- Er waren nog vele vragen De kosten voor het maken van een nieuwe klinkerbestrating bedragen globaal 55.000. Daar in deze straat t.z.t. een stamriool van het ontwor pen rioleringsstelsel moet worden ge legd, waarvoor het gehele wegdek zal moeten worden verwijderd, achten B. en W. een dergelijke uitgaaf thans niet verantwoord. Woonschepen. Opgemerkt werd, dat het een be kend feit is, dat er een tekort is aan ligplaatsen voor woonschepen. Ge vraagd werd of B. en W. daarover iets kunnen mededelen. B. en W. antwoorden, dat door het dempen van het afgesneden Kanaal vak aan enkele woonschepen nog lig plaats zal moeten worden toegewezen. Daarbij zal het karakter van de stad niet mogen worden aangetast. Het zal echter mogelijk zijn de thans nog in het afgesneden Kanaalvak lig gende woonschepen een plaats in de gemeente aan te wijzen. Het maken van een speciale haven voor woonsche pen achten B. en W. om financiële re denen en in verband met het onttrek ken van cultuurgrond aan haar he- stemming niet verantwoord. De bunker. Opgemerkt werd, dat vóór de bun ker nabij de Heilooërbrug een kraam voor de verkoop van patates frites zou worden geplaatst, waarvan tot nu toe niets te zien is. Enige raadsleden vra gen naar de reden daarvan. Hebben B. en W. het plan deze bunker te doen eamouf leren voor tijdelijk een bouwstop is op afge kondigd, gaat de goedkeuring van de overige bouwplannen normaal door. Hoe de woningvoorziening in de naas te toekomst beoordeeld moet worden, houdt ten nauwste verband met de toewijzing voor 1951, welke nog niet bekend is. Woningen voor bejaarden. Over het complex van. 32 woningen voor bejaarden hebben wij dezer da gen reeds het een en ander medege deeld. Thans werd gevraagd in welk stadium de plannen voor de bouw van woningen voor ouden van dagen ver keren en wie de exploitatie daarvan ter hand zal nemen. B. en W. heb ben daarop geantwoord, dat zij de dienst van openbare werken opdracht hebben gegeven een schetsontwerp in te dienen en dat zij voornemens zijn een op te richten stichting met de ex ploitatie te belasten. Openbare werken. Een raadslid zegt er door eigen er varingen overtuigd geworden te zijn van de grote gevaren, welke de gaten en putten in het wegdek van de Lin- denlaan opleveren. De herstelling of verbetering van deze weg is z.i. wel zeer urgent. B. en W. hebben daarop geant woord, dat, door de vele werkzaam heden aan de in de Lindenlaan lig gende leidingen, regelmatig gaten en putten in het wegdek voorkomen, die steeds zo goed mogelijk worden her steld. B. en W. hebben daarop geantwoord, dat ingevolge de voorwaarden, ver bonden aan de verpachting van een standplaats voor de verkoop van pa tates frites nabij de Heilooër brug een ontwerp van de te plaatsen kiosk bij hen ter goedkeuring is ingediend. Dit blefk echter niet aan de te stellen eisen van welstand te voldoen. Thans hebben B. en W. een plan in studie om ter camouflering van de bunker aldaar enige verkoopruimten te bou wen, die aan gegadigden verhuurd kunnen worden. De kaasmarkt. Gevraagd werd of er reeds enige zekerheid bestaat omtrent het voort bestaan van de kaasmarkt. Is de aan voer van kaas in 1951 en volgende ja ren verzekerd? B. en W. antwoorden daarop, dat het grote belang van de instandhou ding der Alkmaarse kaasmarkt als propaganda voor dit specifieke Holland se product thans ook buiten de gren zen onzer provincie is doorgedrongen, zodat zij de verwachting koesteren, dat deze markt ook in 1951 voortgang za! vinden. De subsidie, welke door het Be- drijfsschap voor Zuivel wordt toege kend en welke tot en met 1949 via de gemeente aan de aanvoerders van kaas werd uitbetaald als vergoeding voor de marktkosten, wordt sinds '50 rechtstreeks aan de Bond van op Coö peratieve Grondslag werkende Zuivel fabrieken in Noord-Holland uitge keerd. Het is B. en W. bekend, dat deze Bond alle pogingen in het werk zal stellen om ook voor 1951 deze sub sidie te verkrijgen en zij zien dan ook te dien opzichte de toekomst met ver trouwen tegemoet. JN de jongste raadsvergadering van I Bergen heeft de burgemeester, dr. I W. Huygens, zich bezig gehouden metl de berichtgeving van ons blad nopens de voorgenomen opheffing van de Berger tram. Hij heeft (kennelijk doe. lend op ons eerste, uit uiterst gezag. I hebbende bron afkomstige bericht) het woord „voorbarig" gebruikt, hij I heeft voorts betoogd, dat het bericht op besliste wijze moet worden tegenge-1 sproken en hij heeft ten slotte mede gedeeld, dat het hem buitengewoon I ontstemd had. Dit laatste verbaast ons om meer dan één reden. Wij heb. ben de heer Huygens in een telefo nisch onderhoud dat naar ons es». I lijk gevoelen van beide zijden vrie». delijk en zakelijk was volstrekt openhartig medegedeeld, dat ons be- richt de werking van een alarmkreet was toegedacht. De 1 kwestie van de Berger tram is een publieke zaak en het is nog altoos een goed prin cipe. dat in een democratisch land de I publieke zaak publiekelijk behandeld I wordt. Het is ons helaas bekend, dat sommigen bij zulk een behandeling aan de pers geen taak wensen toe te wij zen, tenzij dan als zij zich beperkt tot het serviel en houdingloos publiceren van wat hunnerzijds aangeboden, resp, goedgekeurd wordt. Deze opvatting nu is zeer bepaaldelijk, de onze niet. Als dit verschil van inzicht, zodra het zich openbaart in hem onwelgevallige pu blicaties, de ontstemming' van burge meester Huygens wekt, dan kan ons dit slechts spijten. Voorkomen kunnen wij het niet. In het onderhavige geval lijkt de ontstemming van dr. Huygens ons wel zeer bijzonder ongegrond. Wij hebben Zijn Edelachtbare er, naar wij meen den te mogen hopen, duidelijk over in gelicht, dat de bron van ons bericht volkomen onverdacht en in het eigen milieu de meest gezaghebbende was. Moeten wij zulk een voor Bergen be langrijk bericht afdoen in een „onder onsje?" Immers neen: zulk een be richt dient ter algemene kennis te worden gebracht. Dat de gemeente raad door onze publicatie de gelegen heid kreeg opnieuw de zaak van de tram te bespreken en te bepleiten is van onze publicatie een eerste geluk kig gevolg. J-JET bericht was voorbarig en moet beslist worden tegengesproken, zo heeft dr. Huygens gezegd. Wij veroor loven ons, daarop te antwoorden dat de burgemeester, die immers niet de inside-information kent waarop de publicatie gebaseerd was, niet over alle gegevens beschikt, die hij zou be hoeven om zo positieve uitspraken in een openbare vergadering te doen En wij voegen daaraan als nieuwe waarschuwing toe, dat wij opnieuw, en wei in zeer besliste vorm, bevesti ging hebben gekregen van de juistheid onzer publicatie. Om het heel duidelijk te zeggen: Voor de Nederlandse Spoorwegen is de vraag van opheffen of doen voortbe staan van de Berger tram geen vraag meer. De kwestie wordt in Utrecht als afgedaan beschouwd. In hoeverre het innemen van dit standpunt voorbarig is en in hoe verre het door een Haagse beslissing te elfder ure wijziging zal ondergaan dat is een kwestie, die nóch wij, nóch burgemeester Huygens op dit ogenblik kunnen ontraadselen. Wij voor ons ge loven, dat men zich in Utrecht volko men zeker van zijn zaak acht. Daarop hebben wij willen wijzen En daarmee hebben wij dan de ontstem ming van Bergens burgemeester ge wekt. Hetgeen ons weliswaar leed doet, maar voor ons toch niet een voldoende reden is om te betreuren, dat wij de publieke zaak hebben gediend op de manier, die ons voorkomt de juiste te zijn. WIJ KOCHTEN VOOR HET TE LAAT WAS EEN WAGON RUBBERLAARZEN KINDERLAARZEN DAMESLAARZEN KNIELAARZEN DIJLAARZEN HEUPLAARZEN in alle maten OOK DE BEKENDE MODELLAARS Alkmaar Luttik Oudorp 44 Tel. 3459 Hoorn Gouw 17 Tel. 4414 De N.V. Alkmaar Packet onderhandelt nog De „Alkmaar" van de Alkmaar Packet, die nog steeds aan de steiger van de Dam te Zaandam iag gemeerd, is versleept naar een stil gedeelte van de haven, nadat tevoren de heer Sie- ben van Rederij „Saenden" en mr. Bosman van de N.V. Alkmaar Packet op dit punt tot overeenstemming wa ren gekomen. Zoals bekend, wilde de heer Bosman ten behoeve van de Re derij wel afstand doen van de Zaan- damse Dam-steiger, echter alleen on der die voorwaarde, dat de niet ge bruikte salonboot „Alkmaar" zou blij ven liggen. Dit laatste bracht echter voor de Rederij „Saenden" talrijke be zwaren mede. De directie van de N.V. Alkmaar Packet is voornemens de twee nog .n Amsterdam liggende salonboten ook naar Zaandam te laten brengen. De heer Bosman voert nog steeds bespre kingen met een buitenlandse onder neming over de verkoop van de boten. Op de 26 Januari hopen onze geliefde O en Grootouders D. BLOKDIJK en E. O. BLOKDIJK- DE GRA hun 40-jarig huwelijks te vieren. Hun dankbare kim en kleinkinderen. UHenboschstraat 34, Alkmaar. Heden overleed zacht kalm doch vrij onvi wacht onze lieve Vac Behuwd- en Grootvai CORNELIS VLAM, Weduwnaar van Trijntje de Ge in de ouderdom van jaar. Egmondermeer: K. JONKER—'VLA! S. JONKER. Warmenhuizen: P. VLAM C. VLAM—KONIN( Warmenhuizen, 11 Januari 1951. De teraardebestelling plaats vinden op Maa dag 15 Januari na 2 uur op de Ned. He: Begraafplaats te Wi menhuizen. De Heer en Mevrouw BROERE—TE KIEF met hartelijke dank wederkerige gelukwens VERVOLG STADSI Leger des He De samenkomsten welke het Leger des Heils, Limr gehouden zullen worden, z onder leiding van Sr. Ma Lorier. Ruim dertig jaar werkten Majoor Lorier en op verschillende Zendingsce Chinezen, Batakkers, Ja van de meeste zelfverloochening ding. Over de gehele wereli zij de Zencïingslanden. PREDIKBEURT VOOR ZONDAG 14 JANU ALKiMAAR, Grote Kerk, 10 Oudsten. Kapelkerk, 10 u Wijk (H. Doop), 5 uur ds W Rem. Gereform. Gem., 10,30 u pold. Luth. Kerk (Oudegi uur prof. Jansma van Haarlen gezn de kerk, 10,15 uur, ds v. Gereform. kerk, 10 uur ds 1 feldt; 5 uur ds Brinkman van Gereform. Kerk (onderh. a in W. en B., 10 en 5,30 uur d gen oud Kath. kerk, in Gudegracht, 8,30 uur dienst. - Ge>n, Toussaintstraa*halt lö Donderdagav. 8 uur dienst. - Heils, Limmerhoek 22. 10 uui dienst; 3,30 uur zendingscaus verlossingsdienst o.l.v. Sergt.- Lorier uit Rotterdam; 12 en 5 i menkomsten door serg. maj. Di. 8 uur soldatensamenkomst Heiligingsdienst o.l.v. kapt. 1 Ned. Leger des Heils, Slikstee heiligingsdienst, 3 uur Zondag uur verlossingssamenkomst o< Van Rijn uit Utrecht; Di. 8 u ningsavond; Wo. 8 uur, Wi; sergt. maj. Elzinga. Kerk Christus van de heiligen der gen (in Valk's lunchroom), hé dagsschool; 5 uur godsdienst! Kruisleger, Hekelstraat 9, dingsdienst, 3 uur kindersam uur openbare samenkomst; Wc menkomst o.l.v. kapt. De Hé De Winter. Ver. van spirits nia, 10,30 uur morgenwijding Nachtegaal, spreker de heer uit Amsterdam. AKERSLOOT, 10 uur ds Ka BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur Gereform. kerk, 10 en 5 ui huizen van Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK, kerk, 10 en 5 uur ds Vruggink bendam. Doopsgez. kerk, 10 van Beverwijk. DIRKSHORN, Hery. Kerk, Post. Gereform. kerk, 9,30 ds v. d. Zee van Nieuw Venne EGMOND AAN ZEE, Herv. C ds Roobol. Gereform. kerk Brinkman; 5 uur ds Von Me Oud Kath. Kerk, v.m. 8 en 10 u 7 uur, dienst. Woensdag 11 Evang. huissamenkomst om 8 i helminastraat 64; spr. ds Rijk HEILOO, Herv. Gem., 10 uur hoff. Evangelisatie Kerklaai ds Grootjans van Amserdam; heer De Bruin van Heiloo. kerk (in ev.geb. .d. Kerklaan ds Brinkman; 3,30 uur ds Von HEERHUGOWAARD, Gerefc 9,30 en 2,30 uur cand. Spoelstrj den (Gr.) KOEDIJK, 10 uur de heer Si NOORD-SCHARWOUDE, G« 10 en 4 uur ds Vegter. OTERLEEK, 7 uur ds Keja. OUDORP, 10 uur ds Dikboor maar. SCHERMERHORN, Herv. Ge ds Van Dijk. Gereform. kerl uur ds Donner van Broek op SINT PANCRAS, Gereform. en 7 uur ds Van Andel van I STOMPETOREN, 10 uur ds vestiging kerkeraadsleden) tie, 10 uur de heer Dammulle; maar. URSEM, 10 uur ds Meybooi ging kerkeraadsleden). VEENHUIZEN, 10 uur ds Wi WARMENHUIZEN, 7 uur ds 2427 INGEZETENEN Op 31 December telde onze ge ingezetenen, hetgeen een vermeerd betekent in vergelijking met hel cijfer bij de aanvang van 1950. geboorten bedroeg 76 en dat der Daarentegen werden 18 inwonei gedragen en vertrokken er 86. Hot aantal huwelijken bedroog 1

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2