Illegalen namen het recht in eigen hand Dienstplicht of vrijwilligers? Krommenieër speelt dubieuse voetbalpool in handen van de recherche 'Ankertje Geding van Staat versus Ambonese militairen in hoger beroep De moord op Kitty van der Have Meisje, verdacht van verraad, met aether bedwelmd en onder water gestopt Gunstige verklaringen over de vier verdachten Menuwpifswen Staking in W.-Duitsland moet voorkomen worden Keüners onderhandelen over garantieloon FMNKMOÊJ5E verdelgt muizen President stelt Landsadvocaat een vraag Wederom uitvoerige pleidooien koop DEZE WEEK" r Siudeniendemonstraiies in Londen Westelijken kwamen met lege handen KLM-tasjes zijn overal goed voor „THE NETHERLANDS GOAL" Kom naar Den Haag en kijk naar een heer met een hond...'' Zaankanter wint geraffineerd spel OP HET MATJE De schorpioen Dr Groeneveld Meyer directeur-generaal van Middenstand VRIJDAG 1* JANUARI 1951 Voor de Krijgsraad te Velde-West werden gisteren gevangenisstraffen van vjjf maanden tot twee en een half jaar geëist tegen de vier verdachten, die een maand na de bevrijding het Rotterdamse meisje Kitty van der Have heb ben vermoord. Dit meisje was tjjdens de oorlogsjaren koerierster van de ille galiteit, doch zou tegen het einde van de oorlog verraad hebben gepleegd, waardoor de commandant van de K.P. te Rotterdam, „Rob", het leven heelt verloren. Direct na de bevrijding werd de vrouw gearresteerd en naar hotel „Bellevue" overgebracht. Een maand later werd zij naar de woning van een der verdachten vervoerd, alwaar men haar met aether bedwelmde en toen onder water stopte. Na deze koelbloedige moord werd Kitty kaal geschoren en het naakte lichaam in een zak gedaan. Ongeveer een week na de liquidatie werd het stoffelijk overschot uit het water van het Boerengat opgehaald. waren beiden bereid geweest de moord te volvoeren. Tegen hen werd een straf van tien maanden geëist. De G. hoorde een straf van vjjf maanden tegen zich eisen. De auditeur-militair was van mening, dat dezt verdachte niet direct bij de moord was betrokken. Hij had evenwel de moord kunnen voorkomen, door zijn huis niet voor het verhoor beschikbaar te stellen. De pleidooien De verdediger van S„ mr. Wijcker- held Bisdom, wees op de illegale loop baan van zijn cliënt. Na de bevrij ding heeft S. een zelfstandige positie ingenomen en werkte voor diverse grote dagbladen. Zijn laatste stand plaats was Indonesië, doch toen hi] van de zaak hoorde, is hij op eigen kosten naar Nederland gevlogen, waar uit blijkt, dat verdachte ongetwijfeld een ernstig en capabel man is. Voorts wees mr. Wijckerheld Bisdom op het feit, waarom de liquidatie van Kitty is geschied. De spanning van het aller gevaarlijkste werk der illegaliteit was bij de verdaeh'en nog niet verdwenen. Gistermorgen verschenen de vier ver dachten voor de Krijgsraad. De G. werd als eerste verdachte gehoord en ver klaarde dat hij niets met de liquidatie had uit te staan en dat hij slechts zijn woning beschikbaar had gesteld, omdat verdachte S., hem had gezegd, Kitty rustig te willen verhoren. Verdachte Van T. zeide, dat hjj het meisje aanvankelijk wilde overleveren aan het Militair Gezag en dat zij reeds was overleden, toen zij met haar hoofd onder water werd gehouden. De be dwelming was naar zijn mening reeds dodelijk geweest. Verdachte Van der H. bleef bij zijn eerder afgelegde ver klaring, waaruit was gebleken, dat hij direct bij de moord betrokken was ge weest. Hij verklaarde nog, dat verdach te De G. pas na de liquidatie van Kitty bij de anderen was gekomen. Als laat ste verdachte verscheen H. J. S. Hij weet de mislukking van de door de B.S. op touw gezette overval op een groep Duitsers aan het verraad van Kitty. In dien hij had geweten, dat het meisje met een Duitse korporaal omgang had gehad, dan had hij haar op het matje laten verschijnen. Als getuigen versche nen de hoofdcommissaris van politie te Rotterdam en wethouder Van Tilburg. Beiden legden zeer gunstige verklarin gen af over de illegale groep. Zij wer den vooral geprezen om hun rechtvaar digheid en moed. Wethouder Van Til burg was van mening, dat de dood van hun leider een groot verlies voor hen was, daar zij voor hem door het vuur wilden gaan. Eigen recht. De auditeur-militair zeide in zijn re quisitoir, dat hier sprake was van een zeer ernstig misdrijf. De verdachten zijn zelf als rechter opgetreden, hetgeen nu eenmaal niet gaat. Hij vond, dat niet alle schuld op de vermoorde moest worden geschoven. S. was volgens hem de meest schul dige, daar hij speciaal de moord wilde doorzetten. Tegen deze verdachte eiste hij twee jaar en zes maanden gevange nisstraf. De verdachten Van T. en Van der H. wilde hij op een lijn stellen. Zij Neem 'n De in West-Duitsland dreigende sta king van arbeiders in staalfabrieken en kolenmijnen is Donderdagavond het onderwerp geweest van de bespreking tussen de Westduitse kanselier Ade nauer en de president van de Federatie van Vakverenigingen, dr. Pö kier. Na de bijeenkomst werd verklaard, dat beiden de overtuiging hebben geuit, dat alles in het werk moet worden ge steld om een staking over het vraag stuk der medezeggenschap te voor komen. Er zijn echter geen mededelingen ge daan waaruit zou kunnen blijken, dat een uitweg is gevonden uit de impasse, waarin de onderhandelingen over het vraagstuk zijn geraakt. Verwacht wordt, dat de minister van Economi sche Zaken, prof, Erhard, een verkla ring zal afleggen, volgens welke hij nooit het voornemen heeft geuit om de bestaande graad van medezeggenschap in de nog onder geallieerd toezicht staande staalfabrieken af te schaffen, zodra deze fabrieken weer in Duits be heer komen. Geen fooien meer? Naar het Hndbld. verneemt bestaat de mogelijkheid, dat de kellners in ho tels, café's en restaurants, die geheel of gedeeltelijk op fooien werken, op ga rantieloon zullen gaan werken. Voor bereidende besprekingen over deze aangelegenheid worden reeds geruime tijd gevoerd in een commissie, waarin zitting hebben vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorgani saties in het hotel-, café- en restaurant bedrijf, de federatie van de Horeca bedrijven, het college van Rijksbemid delaars, alsmede de Stichting van de Arbeid. Celd dwarrelde op straat1 Een kantoorbediende liet te Nijme gen op het Marienburgplein voor een der banken een pakje met bankbiljet ten vallen De wind blies bankjes van duizend, van honderd en van tien gul den door de aangrenzende straat. Voorbijgangers hielpen het geld op vangen. maar tot heden ontbreken er neg een biljet van duizend en een van honderd gulden. De politie speurt nu neer <fct weggewaaide gold. Daarbij komt nog. dat zij in hun lei der „Rob" een groot vriend verloren. Met al deze omstandigheden wilde de verdediger rejjening houden, alvorens men tot het straffen van voortreffe lijke vaderlanders overgaat. De auditeur-militair repliceerde en zeide, dat ook hij grote waardering had voor het werk van de verdachten tijdens de oorlogsjaren. De raadsman van verdachte De G. Mr. Van Velzen, merkte op, dat zijn cliënt op 17-jarige leeftijd reeds de ellende van de Joden in Amsterdam had meegemaakt. Hij moest naar Duitsland, doch dook onder. Vanat dat ogenblik heeft hij voor de bevrij ding van ons land gewerkt. Hij wilde graag, dat men De G. een kans gaf een nieuwe toekomst te beginnen, te meer daar hij binnenkort gaat trou wen. Ook de raadsman van de verdachten Van T. en Van der H. roemde de werkzaamheden van zijn cliënten in de illegaliteit. De moord was geschied, toen de verdachten de overtuiging had den dat het meisje verraad had ge pleegd. Ten slotte vroeg hij de Raad te overwegen, hoeveel levens de ver dachten hebben gered, voordat het leven van Kitty van der Have werd genomen. Voor beiden bepleitte hij clementie. De verdachten kregen hierna nog de gelegenheid een laatste woord te zeg gen. Zij verklaarden allen spijt te hebben over hetgeen gebeurd was. Verdachte S zei, dat zijn schuld nog zwaarder zal zijn, indien zijn mede verdachten naar de gevangenis moe ten. De uitspraak is bepaald over veer tien dagen. „Persoonlijk ben ik van mening dat de Staat zich dient te houden aan de uitspraak van de Haagse rechter, maar als hij daardoor in strijd zou komen met zijn volkenrechtelijke verplichtingen tegenover Indonesië zou hij van de rechter lijke uitspraak kunnen afwijken" aldus verklaarde mr. Veegens in zijn pleidooi voor de Staat in zake het hoger beroep op de uitspraak in kort geding in de zaak der Ambonese militairen met tijdelijke KL status. merkte, dat de levens der Ambonese militairen en gezinsleden nog even zwaar worden bedreigd door de maat regelen van appellant, als dit het geval was bij het aanbrengen der eerste dag vaarding op 4 December 1950. Het ge vaar is nog acuter geworden en de re den voor rechterlijk ingrijpen in kort geding is nog groter dan in eerste aan leg. Het gevraagde rechterlijk verbod strekt om de eigen staat te weerhouden van het plegen van 'n onrecht, zo trou weloos. eerloos en massaal als dit wel licht zelden onder een rechterlijk oog is gekomen. Mr. van Rijckevorsel was ten slotte van oordeel dat Nederland de plicht heeft de Ambonese militairen en hun gezinsleden asyl te verlenen, hetzij in Nieuw Guinea, dat grondge bied is van het Koninkrijk der Neder landen, ofwel in Nederland. De president bepaalde de uitspraak over drie weken of eerder. Mr. Veegens gaf deze verklaring in antwoord op een vraag van de presi dent, wat de Staat zou doen ten aan zien van het vonnis, indien dit in hoger beroep zou worden bevestigd (zonder echter, aldus voegde de president er aan toe, ook maar enigszins te willen vooruitlopen op het eventuele vonnis). In een uitvoerig pleidooi zeide mr. Veegens, dat de Staat met dit hoger beroep in de eerste plaats had bedoeld van het Hof een uitspraak te verkrij gen over de vraag of inmenging van de burgerlijke rechter, nog wel van de rechter in kort geding, in deze zaak geoorloofd is. „Zijn stelling is", aldus mr. Veegens, „dat het regeringsbeleid tegenover de Ambonese militairen en hun gezinsleden in overwegende mate wordt bepaald door politieke en mili taire factoren en zelfs niet is los te maken van Nederlandse poltiek ten op zichte van de Republiek Indonesia. Over dergelijke onderwerpen heeft de rechter als staatsburger zijn oordeel, maar indien hij een rechtsgeding moet beslissen waarin zij een rol spelen is dat oordeel rechtens bijna altijd irre levant". Mr. Veegens merkte verder o.a. op, dat ook de Indonesische regering, die, zulks in tegenstelling tot de Repu bliek der Zuid-Molukken, niet alleen door Nederland, maar ook door de Ver. Naties en de gehele wereld wordt er kend, zeggenschap in deze zaak heeft. Door de souvereiniteitsoverdracht heeft de Nederlandse regering de zorg voor de Ambonese bevolking uit handen gegeven. Men kan dit betreuren, maar iedere verdere discussie daarover is vruchteloos. In verband met de mogelijk heid van afvloeiing naar Nieuw Guinea zeide spreker nog, dat er reeds gedu rende zeer lange tijd een tegenstelling bestaat tussen Papoea's en Ambonecen. De regering is onder geen voorwaarde bereid de Ambonese ex-KNIL-leden over te brengen naar een gebied, dat nog in opstand is tegen de R.I. „Een beslissing van het Hof op zo kort mo gelijke termijn zal nog veel ten goede kunnen keren", aldus besloot de Lands advocaat. Standpunt der Ambonezen. Mr. van Rijckevorsel was van oordeel, dat het geschil beperkt is tot de vraag of het onrechtmatig is, dat appellant de militairen tegen hun wil demobili seert naar een door de regering van de R.I. bezet of beheerst gebied, b.v. naai- de Zuid-Molukken. Op verschil lende gronden kwam pleiter tot een be vestigend antwoord, waarbij hij op- HET ACTUELE FAM/t/EBLAO' ck houdt tvtzi&i! In Londen hebben Zuidajrikaanse studenten op Trafalgar Square, nabij het „Zuid Afrika Huis" gedemonstreerd tegen het binnen- en het buitenlands beleid van hun regering. Een Londense „Bobby" adviseert de studenten demonstranten uit de buurt van het „Zuid Afrika Huis" te blijven. De voorgenomen Wesiduiise herbewapening Vernomen wordt dat de Westerse geallieerden tijdens de Woensdag te Bonn gehouden besprekingen met voor malige Duitse generaals over een even tuele Westduitse herbewapening de vraag hebben gesteld of de Westduit sers de voorkeur aan het invoeren van dienstplicht in West-Duitsland gaven, of dat zij meer gevoelden voor een stelsel van vrijwillige dienstname. Gemeend wordt dat de Engelsen voor dienstplicht zijn, indien een West- Duits contingent voor een Europees leger de vorm zou hebben van een na tionaal Duits leger. Indien de West duitse militaire bijdrage evenwel niet Iedere passagier, die op één van de grote intercontinentale routes van de K.L.M. vliegt, krijgt van de luchtvaartmaatschappij een reistas van blauw linnen. Zo langzamerhand kan men deze blauwe tasjes overal ter wereld tegenkomen, hetgeen geen won der is, als men bedenkt, dat de K.L.M. alleen in 1950 vijftig dui zend exemplaren heeft verstrekt. En ze worden overal voor ge bruikt. Een Engelse journalist ontmoette in het Verre Oosten een vrouw, die een dergelijk tasje op haar hoofd hield. Bij nadere beschouwing bleek het haar baby te bevatten. groot is, zouden de Engelsen de voor keur geven aan vrijwillige dienstne ming. De Westduitsers vingen de bespre kingen te Bonn aan in de mening dat de Westerse verbondenen hun een vol ledig uitgewerkt plan zouden voorleg gen, dat zou voorzien in het instellen van een Westduits leger. Ter conferen tie bleek echter dat de Westelijken geen enkel concreet voorstel kunnen doen, voordat de Atlantische opper bevelhebber, generaal Eisenhower, zal hebben uitgemaakt welk aandeel de Westduitsers zullen hebben in de or. ganisatie van de Europese verdedi ging, aangenomen dat zij hieraan wil len medewerken. De Duitsers konden nu de vraag vrijwillige of gedwongen dienstne ming in een Westduits leger niet be antwoorden. Gemeld wordt dat de Westerse verbondenen het er onder ling niet over eens zijn hoeveel tijd zal verstrijken met het vormen van een Westduits leger, indien de Westduit sers mee willen doen. Derde ontsnapte gevangene in Leeuwarden terug De laatste van de drie gevangenen, die een week geleden uit de strafge vangenis te Leeuwarden, ontsnapten, is gisteren in een dorpje in Noord- Brabant gearresteerd. Onderweg heeft hij kans gezien een paar inbraken te plegen. Hij zit nu al weer in Leeuwar den. De Perzische journalisten, die Zon dagavond in hongerstaking waren ge gaan, hebben hun manifestatie geëin digd na de verzekering te hebben ge kregen, dat het voorstel tot het verle nen van uitgebreider bevoegdheid aan de autoriteiten voor het straffen van overtredingen van journalisten zal wor den ingetrokken. £JE HOOFDAGENT van het puzzleblad „Een-Nul" in de Zaanstreek, de heer W. de Jong uit Krommenie is er op geraffineerde wijze in geslaagd de zeer dubieuze voetbalpool, die sinds begin December onder de indrukwekkende naam van „The Netherlands Goal" werd uitgegeven te ontmaskeren. Hij werd daarbij gesteund door zijn superieuren, die er alles voor voelden deze unfaire concurrent van de markt te verwijderen. Zoals men weet is de directeur van „Goal", de heer P. J. van der V. in arrest gesteld door de recherche te Den Haag. Zijn compagnon, de heer P. is vooralsnog door ziekte aan een arrestatie ontkomen. Een zekere Van B. die ook in het complot zat is nog niet door de recherche opgespoord. tamelijk krap in de centen zaten en er daarom niets voor voelden direct al 1500 gulden aan prijzen uit te betalen. De heer de Jong wakkerde het vuurtje nog even aan en met enthousiasme to gen de drie compagnons een paar dagen later naar Krommeniedijk om de zaken nader te bespreken. Als hoofdagent voor Noord-Holland kreeg de heer de Jong duizend invulformulieren toegestuurd, waarvan hij er echter maar enkele af zette. Geen van deze personen, zo vervolg de de heer De Jong zijn relaas, had ooit een formulier ingezonden. Evenals de eerste keer zou hij weer naar Den Haag gaan om nu een bedrag van 291)0 gulden op zijn rekening te storten Honderd gulden zou er werkelijk wor den uitbetaald aan een echte prijswin naar de heer F. W. Andriessen Mathe- nesserdijk 493b te Rotterdam. Aan de afspraak om ook nu weer de directeur op het hoofdpostkantoor te ontmoeten heeft de heer De Jong zich op verzoek van de recherche niet ge houden, maar nog dezelfde dag ver scheen Van der V. met een gehuurde auto in Krommeniedijk. Immers de prijzen moesten zogenaamd worden uit betaald. anders liep de gehele organi satie in de war. Met veel moeite slaag de De Jong er in de reeds ge- De hoofdagent uit Krommenie is voor de eerste maal met Goal in contact ge komen toen hem door de directie van de pool schriftelijk werd verzocht het hoofdagentschap voor Noord-Holland op zich te nemen. Hij besloot onmiddellijk het spelletje te spelen, dat na slechts enkele weken reeds leidde tot de ont knoping van deze organisatie, die er op uit was het Nederlandse publiek onder bedriegelijke voorwaarden geld uit de zak te kloppen. „Wij betalen iedere winnaar uit", schreven de heren in hun eerste aflevering van het prijzenboekje, maar in de practijk is daar weinig van trecht gekomen. Geheimzinnige ontmoeting De ontmoeting, die de heer de Jong met de directeur van Goal zou heb ben was nogal geheimzinnig gearran geerd. Hij moest op Zaterdag 2 Decem ber naar Den Haag komen en daar op het station uitkijken naar een meneer met een hond. Zo geschiedde en het perste persoonlijke contact kwam tot stand. Tijdens het gesprek, dat in een cafeetje werd gehouden hoorde de Krommenieëer dat dr» heren van Goal worden Van der V. op een dwaalspoor te brengen. De man keerde naar Den Haag terug en werd door de politie in arrest gesteld. Hoe verdacht hem dit zaakje terstond ai toescheen verklaarde de hoofdge tuige aan de hand van het invulfor- mulier. Hierop konden de deelnemers de wedstrijden naar eigen believen invullen, wat echter inhield, dat zij nimmer controle hadden op de uit slag, die de directie had vastgesteld. Na de eerste wedstrijden op 10 De cember moesten de prijzen worden uit gereikt en toen begonnen de moei lijkheden al. Het spel De heer de Jong werd naar Den Haag ontboden en daar ontwierp de thans gearresteerde van der V. een slinks plannetje, de Jong moest 1200 gulden op zijn eigen girorekening storten onder het voorwendsel als zou deze storting door de directie van The Netherlands Goal zijn geschied, ten einde haar hoofdagent de middelen te verschaffen voor het uitreiken van de prijzen. De namen van de speudo- prijswinnaars werden door de Jong verstrekt: Het waren twee relaties van hem: G. Bruins. Poelenburglaan 1b uit Heemskerk en W. Bakker, Korte Hartweg 11 uit Soestdijk. De betrok kenen wisten van niets, maar enige dagen later toen het blaadje met de namen van de prijswinnaars was uit gegeven, lichtte de hoofdagent uit Krommenie, de heer Bruins gedeelte lijk in. Hij wendde voor, dat hij zelf op naam van Bruins de uitslagen had ingestuurd, aangezien hij anders in zijn kwaliteit van hoofdagent nooit voor een prijs in aanmerking zou kun nen komen. Hij zegde de heer Bruins een beloning toe, waarvoor van der V. hem 50 gulden had gegeven. Dit zelfde herhaalde zich twee weken la ter toen er wegens het afgelasten van de wedstrijden op 17 December een dubbele pot stond van 3000 gulden Ook dit bedrag kan niet worden gefour neerd en weer werd de hoofdagent gevraagd een aantal adressen op te «even. De schriele grijsaard, dis voor het hekje trad, droeg alle kenmerken van de geboren netevrete- Ze waren hem als met penselen op het gelaat getekend. Een gezicht als een on weersbui en een humeur van zeven dagen ruw weer! Hij trok zijn duffelse jekker uit met de resolute gebaren van de man, die het nou 's effetjes uit zal knokken en toen de rechter hem in de benen riep, veerde hij op als 'n duvel tje uit een doosje, l'ink op de naad van z'n streepiesbroek en de neus met 'n priemende punt vooruit. Van laat- de kat-maar-komen! Hebt u mevrouw Steunenberg slang en adder genoemd? Jewel. En dat isse. Om te bewe zen van asdat 'k in m'n recht staan, waarvan me getuigen 'n brief hebben opgemaakt. Dat mens zeit tege m'n dochter, die getrouwd is met die zui- perige zoon van heur broer, die ook in de eerste niet gestikt is.... Boem! zei de hamer op het groene laken. De rechter vond, dat het zó niet ging. Want we waren aan het pleidooi nog niet toe en daarvoor had Bertus trouwens een kanon van een strafplei ter mee gebracht, die in een succes volle carrière gevaarlijker beesten dan adders en slangen tot schapen en lam meren heeft omgetoverd, U zei dus: slang en adder? Jewel, maar as ik hier me mond niet open mag doen, ken 'k net zo goed weer cito naar huis gaan. De rechter doceerde, een weinig ge pikeerd, over de rechten en plichten van verdachten, maar Bertus schudde nadrukkelijk het met pluizerige haar- plukken bezette hoofd. Mevrouw Steunenberg een bol rond brok asthma op genylonde hei palen deed haar beklag na een tweemaal mislukte eed. (Eerst stak ze alle vijf d'r vingers op en toen twee worsten van duimen). Bertus had 'r sinds jaar en dag gemalverseerd.... Gemalverseerd? Ach meneer de rechtèr, die man zou me naar me graf gejaagd hebben. Maar me magnetiseur heb 't uitgelegd, dat Bertus in 't gesternte van de schor pioen leit en 't is me verschenen en uitgeduid dat 'r een eeuwige botsing op me huis blijft vanwege me sterre- beeld als zijnde een stier. Laten we tevreden zijn met de adders en slangen, vond de Kadi. Als we nog schorpioenen en stieren toe laten wordt het hier een complete diergaarde. Ik blijf van uw geloof af, maar we doen hier niet aan sterre- kijkerij. Enfin, het bleek dan een familievete te zijn, ontstaan in de oorlog van 191 i als gevolg van een transactie in Rus sische banknoten. Bertus had voor zeshonderd gulden het loodje gelegd, tegen een van speculatiezucht bevan gen achterneef en hij was bereid daarvoor alsnog de hele familie tot in het vierde geslacht persoonlijk de strot af te bijten. De advocaat sprak prachtige volzin nen in de stijl van Aart van der Leeuw en hoe langer hij sprak, hoe edeler en schoner van inborst Bertus werd. „Een nijver landman, van ieder geacht en ten zeerste gesteld op de ongerepte glans, die over zijn naam gelegen heeft sinds vierenzestig in noeste arbeid volbrachte jaren". De nijvere landman kreeg veertig gulden boete en de dame op he'rilen koerste hei zaaltje uit met de verheer lijkte blik van een zieneres, die het Recht en de Rede geschouwd heeft in stieren en sterren. KAREI, KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de pijn stillende Thermogène; de welda dige warmte verjaagt verkoudheid. Naar het departement van Economi sche Zaken eerst thans meedeelt, is per 1 Januari 1951 de directie van de mid denstand gewijzigd in een directoraat- generaal. Tot dir.-gen. is benoemd dr. W. L. Groeneveld Meyer. Dr. Groeneveld Meyer is sinds 1945 directeur van de middenstand en was voordien administrateur bij het depar tement van Economische Zaken, belast met middenstandsaang/ egenheden. Hij is de grondlegger van de huidige mid- denstandspolitiek. Dat de regering thans een directoraat-generaal heeftin- gesteld betekent, een erkenning van het maatschappelijk belang van de midden stand, welks zaken nu op het 'mogste ambtelijke niveau kunnen worden be handeld. Ambonese militairen blijven afvoer naar Irian eisen De Ambonese ex KNIL-militairen op Java hebben een brief gezonden aan de commandant Nederlandse ra yons Indonesië, waarin zij de onrecht matige eisen van de Nederlandse le gerleiding zonder meer afwijzen en af voer blijven eisen naar Irian. Het officiële Oostduitse persbui eau D.P.A. meldt, dat een Sowjetrussisch militair gerechtshof te Berlijn drie Oostduitsers, die er van worden beschul digd voor de Britse geheime dienst te hebben gespionneerd, tot de dood door de kof el heeft veroordeeld.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7