De Belgen Gabriëls en Van Hassel voerden zenuwoorlog -7J Truman: in het f Pim, Pam JIMMY BROWN ALS BOKSER Sport in 't kort Het bezoek van Gen. Eisenhower Oppositie-motie in Indonesisch parlement verworpen Christiansen l gratie W.-Duitsland HET EUROPEES KAMPIOENSCHAP 47/2 Piet van de Pol gaf college De Ruyter is nog niet op stoot Nederland rijdt Nieuwe pachters in de Noord-Oostpolder Nog geen enkel spoor van dader en Pom aan zee Regeringspartijen trekken hun motie in DAGE Het Radioprogramma Verzoek aa Productie mo Voor defensie en aan het buitenland 55 milliard per Kirkpatric Zij willen van h wallen eten Weerbericht VRIJDAG 1* JANUARI 1951 Reeds in de eerste ronde van het Europees kampioenschap 47/2 te Waalwijk kwamen twee van de grote favorieten, de Belgen Gabriels en Van Hassel, tegen over elkaar te staan. Zij behoren tot de sterkste kaderspelers van de wereld en het krachtverschil is zo gering, dat het er in hun ontmoetingen vaak slechts om gaat wie het eerst in zijn spel komt. stootte daarop 33 en Van Hassel repli ceerde met 81. Na drie beurten was de stand 256233 in het voordeel van Gabriels, die in zijn vierde beurt met 144 het eerste de 400 vol maakte. Zo stond Van Hassel voor de opgaaf in één ruk 167 punten te scoren om met zijn grote vriend en rivaal gelijk te ko men. Volkomen geconcentreerd stapte hij naar de tafel en toen hij drie kwar tier later ging zitten was de taak inder daad volbracht. Zo eindigde de zoveel ste krachtmeting tussen deze twee bil jartreuzen een festijn voor de toe schouwers in remise, een resultaat waarmee ze alle twee tevreden kunnen zijn. De partij tussen Kruythof en De Ruy- ter stond op een veel lager plan, doch had een verrassend verloop, doordat de Barendrechter, die na negen beurten bijna 150 punten achter stond, het in de 12e beurt op zijn heupen kreeg en een serie van 159 op tafel legde. Het zag er op dat moment niet rooskleurig uit voor De Ruyter, die niet tot groot spel was gekomen, alhoewel hij kansen genoeg had gekregen. Hij herstelde de situatie met een reeks van 94 (afgeknapt op een Aanvankelijk leek het, alsof Van Has sel, nadat Gabriels 8 van acquit gesto ten had, zijn rivaal die beslissende klap zou toebrengen. Want hij bouwde een serie op, die grootse perspectieven opende. De eerste honderd punten kwa men in een kwartier ter wereld, maar na 125 raakte Van Hassel het ivoor een tikje onzuiver en de serie brak af. Het antwoord van Gabriels liet zich niet wachten. Hij dreef met rustig en be hoedzaam spel de ballen bijeen aan de korte band en toverde 100 caramboles uit zijn keu voordat er lange rappels en verzamelsto ten nodig waren. De forse Renée had de 200 in 35 minuten bijeen en begon vol moed aan het derde 100- tal. Maar op 214 verslapte zijn concen tratie en een mislukte piqué maakte een einde aan zijn opmars. Van Hassels tweede beurt leverde 27 op, Gabriels (Vervolg van pag. 1). TIJDENS de besprekingen is door de Nederlandse regering uitvoerig uit eengezet dat Nederland in de jaren 1945 tot en met 1949 zich militair geheel op Indonesië heeft moeten concentreren en dat eerst in 1950 met de ophouw van strijdkrachten voor Europa begonnen kon worden, waardoor Nederland thans in een ongunstiger positie verkeert dan andere Westeuropese landen. Boven dien moest de opbouw aangevangen worden onder de ongunstige omstan digheden van vrijwel algeheel gebrek aan bewapening en uitrusting en van een groot tekort aan opleidingsmoge lijkheid voor een Europese taak. De na druk werd erop gelegd, dat Nederland zich nog in de omschakelingsperiode bevindt, doch dat al het mogelijke wordt gedaan om, ondanks nog vele tegenwerkende factoren, de verdere op bouw van onze bijdrage voor de verde diging zo veel mogelijk te bespoedigen. In dit verband werd mede ter sprake gebracht, dat een versnelling van de wapenhulp essentieel is om binnen korte tjjd de paraatheid te kunnen opvoeren. Aan de Atlantische opperbevelhebber werd voorts uiteengezet, dat Nederland zijn industrie maximaal inschakelt voor de bewapening. Veel begrip werd bij generaal Eisen hower ontmoet voor het Nederlandse standpunt dat Nederland nog steeds een belangrijk zeevarend land is en dus het »echt en de plicht heeft aan de Atlanti sche maritieme verdediging een volwaar dig deel bij te dragen. Ten slotte werd uitgelegd, dat Neder land ongaarne ophef maakt van zijn in spanningen, doch dat de gegeven verze kering van de vaste wil om aan de zaak van de Westerse verdediging de hoogste toewijding te geven zal worden nage komen. Generaal Eisenhower wordt op zijn rondreis door Europa vergezeld door twee Amerikaanse detectives, die gis termorgen verscheidene toeschouwers de opmerking ontlokten, dat zij zo van de film schenen weggelopen te zijn. Wagenaar niet ontvangen JJET communistische Tweede Kamer lid, Gerben Wagenaar, die als hoofd van een delegatie van „Verenigd Ver zet 19401945" een audiëntie bij Eisen hower had aangevraagd, werd door deze niet ontvangen. Aan de Amerikaanse militaire attaché in Nederland is daarop ter overhandiging aan generaal Eisen hower een brief afgegeven, waarin de heer Wagenaar o.m. als zijn mening uitspreekt, dat de generaal zou zijn opgedragen een nieuwe „Deutsche Wehrmacht" op te richten en deze aan de spits te plaatsen van het Atlantisch leger, dat aldus de heer Wagenaar bestemd is de oorlog te ontketenen tegen de Sowjetunie en alle vrede- en vrijheidslievende volkeren. „Wij waren wel bereid samen met de Amerikaanse soldaten tegen het fascisme te strijden, maar wij zijn niet bereid onder uw leiding, samen met de nazi's te strijden" aldus de verklaring van Wagenaar, die ten slotte mededeelt uit protest tegen de „aggressieve plannen van Eisenho wer" zijn Amerikaanse onderscheiding, de orde van het „Legion of Merit" terug te geven. Bij de plaatsvervangers In doorgaans goedingelichte diplo matieke kringen wordt verklaard, dat generaal Eisenhower waarschijnlijk Dinsdag een vergadering van de At lantische plaatsvervangers zal bijwo nen. Militaire waarnemers te Kopen hagen voorspellen, dat Denemarken niet in staat zal zijn veel bij te dragen Het Deense leger bestaat gemiddeld uit ongeveer een divisie. royaal gemiste massé) en besliste het pleit in zijn volgende, 16e beurt. De wereldkampioen Van de Pol kwam tegen Kruythof college geven en demon streerde biljart uit de hoge school voor het zeer talrijke publiek, dat aan geen heengaan dacht, ook toen het midder nachtelijk uur ai ver was overschreden. De Rotterdammer kwam tweemaal bo ven de 100 (120 en 116) en zowel zijn kleine spel als zijn verbluffend zuivere en op maat getrokken rappels wezen er op, dat hij niet ver is van zijn beste vorm. De uitslagen van de eerste dag waren: Gabriels 400 4 214 100 Van Hassel 400 4 167 100 Kruythof 328 16 159 20.50 De Ruyter 400 16 94 25.00 Dufetelle (Frankr.) 400 33 116 12.12 Galmiehe (Frankr.) 342 33 51 10.36 Semrad (Oostenr.) 182 41 28 4.43 Alhinho (Portugal) 400 41 84 9.75 Galmiehe 170 13 70 13.07 Gabriels 400 13 87 30.76 Van Hassel 400 25 77 16.00 Alhinho 357 25 64 14.28 Semrad 227 24 76 9.45 Dufetelle 400 24 88 16.66 Kruythof 151 6 39 25.61 Van de Pol 400 6 120 66.66 Het klassement na de eerste dag luidt: 1. Dufetelle (Fr.) 4 14.03 2. Gabriels (Belg.) 3 47.05 3. Van Hassel (Belg.) 3 27.28 4. Van de Pol (Ned.) 2 66.66 5. De Ruyter (Ned.) 2 25.— 6. Alhinho (Port.) 2 11.46 7. Kruythof (Ned 0 21.77 8. Galmiehe (Frankr.) 0 11.13 9. Semrad (Oostenr.) 0 6.29 Dr. Ir. Van der Scheer uii KNSB getreden Slijkhuis voelt niets voor indoorwedstrijden in de USA Het bestuur van de KNSB ont ving dezer dagen een schrijven van dr. ir. A. F. van der Scheer waarin hij mededeelde te bedanken als lid van de commissie voor het hardrijden. De heer Van der Scheer is van mening dat het bestuur van de KNSB geen waardering of begrip heeft getoond voor het werk, dat hij in de afgelopen jaren voor het opvoeren van het peil van de hardrij- sport in Nederland heeft gedaan. Wim Slijkhuis en de Zweed Bengtsson werden in New York door de Amerikaanse athletiekbond met open armen 'ontvangen. Men was in Amerika namelijk van mening dat deze twee athleten aan indoorwedstrijden zouden deelnemen. Slijkhuis heeft ech ter verklaard dat het geenszins zijn be doeling is aan wedstrijden in de Ver- De K.N.A.C. raamt het aantal ,.,o- torrijtuigen in ons land per 1 Januari 1951 op335.900, n.l. 5900 bussen, 74.090 vrachtauto's, 136.000 personenauto's, 98.000 motorrijwielen (incl. driewie lers) en 22.00 tractoren (voornamelijk landbouwtractoren)trekauto's enz. zonder laatst genoemde categorie is de toeneming sedert 1 Mei 1940 ongeveer een vijfde. Het aantal rijwielen met hulpmotor wordt geschat op 95.000. Vergeleken met de door het C.B.S. gepubliceerde cijfers van het aantal motorrijtuigen per 1 Augustus 1949 is sedertdien de toeneming als volgt ge weest: bussen en vrachtauto's een achtste, personenauto's en motorrij wielen een vijfde. De K.N.A.C. concludeert, dat on danks deze toeneming de verhouding van het aantal inwoners tot het aantal motorvoertuigen in ons land laag is vergeleken met de andere Westeuro pese landen. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haak jes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: s.s. „Raki" (17 Jan.); Nieuw Guinea: s.s. „Rotti" (29 Jan.); Ned. Antillen: m.s. „Oranjestad" (17 Jan.); Suriname: s.s. „Besseggen" (19 Jan.) enigde Staten deel te nemen. Hij was slechts op doorreis van Nieuw Zeeland na. Nederland. Daar de Zweed een soortgelijke verklaring heeft afgelegd zitten de Amerikanen met de handen in het haar, daar men reeds reclame had gemaakt met de namen van Slijk huis en Bengtsson. Op het voetbalveld hebben Duit sers en Italianen elkaar na de oorlog nog niet ontmoet. De Italiaanse voetbal- bonu heeft verklaard dat een dergelijke wedstrijd binnenkort, vermoedelijk 3 Mei, op het programma staat. Als de ontmoeting inderdaad mocht doorgaan, zal zij in Italië worden gehouden. Dr Euwe zegf Beverwijk af Wegens oververmoeidheid als gevolg van de schaaktournooien in Amster dam en Luzern, heeft onze nationale schaakkampioen dr. M. Euwe moeten afzien van deelneming aan het morgen aanvangende Hoogoventournooi te Be verwijk. Zijn plaats zal worden inge nomen door de Fransman Rossolimo. DITMAAL WON ARSENAL De overgespeelde wedstrijd voor de derde ronde voor de F A-cup tussen Carlisle United en Arsenal werd door Arsenal met 41 gewonnen. De directeur van de Wieringermeer, (Noord-Oostpolderwerken), dr. ir. S. Smeding heeft medegedeeld, dat gis teren 263 candidaten bericht hebben ontvangen, dat zij zijn gekozen als pachter in de Noord-Oostpolder. In aansluiting hierop deelde hij nog mede, dat een gunstige financierings regeling is getroffen, waardoor het ook voor landarbeiders mogelijk zal zijn grond te pachten in de Noord-Oostpol der, terwijl bovendien, doch dit is nog niet helemaal in kannen en kruiken, middenstanders, die er zich willen ves tigen, kunnen worden geholpen. De moord op Kamphuisen Omtrent de dood van mr. Kamphui sen, de correspondent van „Het Vrije Volk" in 't Midden-Oosten, die met ver wondingen aan polsen, hartstreek en hoofd dood is aangetroffen in zijn hotel kamer te Cairo, wordt nog gemeld, dat behalve zijn horloge ook zijn porte feuille verdwenen blijkt te zijn. De politie zet het onderzoek voort. Drie ledige glazen, met sporen van een chocoladedrank, die op de kamer wer den aangetroffen wijzen er op, dat mr. Kamphuisen bezoekers heeft ge had. De heer E. Messer van „Het Vrije Volk", die inmiddels te Cairo is aange komen, verklaarde dat de politie de mogelijkheid van zelfmoord heeft uit gesloten daar mr. Kamphuisen op het hoofd is geslagen op een wijze, waarop Kamphuisen dit zelf niet zonder acro batische toeren had kunnen doen. De houding, waarin het lijk werd aange troffen wees er op, dat er een worste ling had plaatsgevonden. 17. Pim, Pam en Pom kunnen het om Pim, Pam en Pom te overtuigen, nog maar nauwelijks begrijpen. Daar Ze moeten toch ergens slapen vannacht? lopen ze alweer op de boulevard met Bovendien, alles is beter, dan op han- een tent en een strandwagen. gende pootjes naar Moeder te moeten „Ik zie wel, dat U doortastende he- terugkeren, ren bent", heeft de winkelier tegen hen „Ik vind, dat die winkelier groot ge- gezegd. „En wat betekent een tientje lijk heeft" zegt Pim, terwijl ze over het voor U, als U in ruil daarvoor een strand voortsjokken. „Bovendien heb ik prachtige tent en een strandkar in er altijd naar verlangd om eens in een huur hebt? Niets immers!" Nee, de tent te slapen. En het is de beste ma- winkelier heeft niet veel moeite gehad nier om van de zee te genieten!" Belgische slagers staakten De Belgen hebben hun „patats fri tes" gister zonder de zo geliefde bief stuk moeten eten. Om te protesteren tegen de door de regering in het kader van haar strijd te ,en de verhoging der kosten van levensonderhoud vastgestel de maximumprijzen voor vlees, hadden de Belgische slagers namelijk voor 24 uur werk neergelegd. Naar de slagers aanvoeren, is de winst, die hun op grond van deze maximumprijzen wordt toegestaan, te klein. Donderochtend hebben de slagers van het gebied van Brussel een alge mene vergadering belegd waarop de voorzitter verklaarde, dat indien niet binnen vijf dagen de besluiten tot vaststelling van de maximumprijzen voor vlees werden ingetrokken er an dere maatregelen genomen zouden worden. Er zou besloten worden, de maximumprijzen niet langer in acht te nemen en een winstmarge van 5 tot 10 fr. te nemen. Dit besluit werd door de vergadering eenparig goedgekeurd. Koningin betracht incognito Koningin Juliana en Prinses Beatrix hebben in gezelschap van een groot aantal Nederlandse touristen een ski wedstrijd te Lechen-Arlberg bijge woond. De wedstrijd ging om de „Ski Westen Pokal". De Koningin betracht een strikt incognito. Prins Bernhard maakt met zijn ski leraar lange skitochten. De koninklijke gasten gedragen zich als eenvoudige touristen en drinken vaak thee in de schilderachtige Tiroolse herbergen. Het Indonesische parlement heeft met 66 tegen 63 stemmen de motie- Kusnan verworpen, die strekte tot handhaving van de eis van samenvoe ging van Irian en Indonesië met de zelfde status als de andere Indonesi sche gebieden, annulering van de Unit' binnen drie maanden en een nadere beschouwing van de overeenkomsten der RTC met de bedoeling, deze over eenkomsten op te zeggen. Voor de motie stemden de fractie VOCHT EN TOCHT SPANNEN SAMEN om U het leven ondragelijk Ie maken Maar als U Akker's Kloosterbalsem In huis hebt behoeft U geen vocht ol tocht te vrezen. Wrijf bij het eerste optreden van spierpijn, stramheid of rheumattek Uw spieren met de heerlijk verwarmende en diep dooi- dringende Akker's Kloosterbalsem, het ideale middel waarvan al drie geslachten zeggen: „Geen goud zo goed'. Ook als wond- balsem bij snij- en brandwondenzui verend, ontsmettend en genezend. Een jaar op amandelen Een moderne Crusoë Een 31-jarige Birmese Robinson Crusoe, die een jaar op een onbewoond eiland in de Golf van Bengalen heeft geleefd, is gisteren naar zijn geboorte plaats teruggekeerd. Op 31 December 1949 werd Gaoeng bij het vissen overvallen door een orkaan. Het gelukte hem een onbe woond eiland van de Andamanen-ar- chipel te bereiken, nadat hij twintig dagen op zee had doorgebracht zonder voedsel. Tien maanden lang heeft hij in een grot gewoond. Bijna iedere amandelboom in de streek is hij inge klommen. De basten van de noten wierp hij op een hoop, die groeide tot bijna twee meter. Na tien maanden werd hij ontdekt door een schip en meegenomen naar Port Blair en van daar op transport gesteld naar Birma. Zijn bloedverwanten hadden hem reeds dood gewaand. Buruh, de PNI en een aantal partij loze leden, tegen stemden de rege ringspartijen. De PSI (de partij van Sjahrir) onthield zich van stemming. Tevoren was de motie-Djody c.s. (de motie van de regeringspartijen) door de indieners ingetrokken. In deze laatste motie was het standpunt inge nomen, zoals dit door Moh Natsir in het regeringsantwoord was uiteenge zet. De motie schreef echter een ter mijn voor van twee maanden voor een onderzoek met het oog op eventuele wijzigingen in de resultaten der RTC. Het stellen van deze termijn achtte de regering niet wenselijk en thans is deze termijn dus vervallen. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Waddinxveen, tweede predikantsplaats: J. v. d. Haar te Neer langbroek. Aangenomen naar Soest: W. R. Ambrosius te Leerdam. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Dirkshorn: J. van Ree ven, candidaat te Rotterdam; te Mildam: J. van Raalte, candidaat te Ermelo. Christ. Gereform. Kerken. Beroepen te Naarden: C. Smits te Driebergen. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te IersekeL. Kieboom, candidaat te Barneveld. Minister over prijsverhoging van krantenpapier Op vragen van het Eerste Kamerlid de heer Schoonenberg (CPN) met be trekking tot de prijsverhoging van het krantenpapier, heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geantwoord, dat hij niet van mening-is, dat de ook hier te lande verhoogde abonnementsprijs der dagbladen de mogelijkheid van voorlichting aan het publiek ernstig in gevaar heeft ge bracht. 45. Mike Moker en Jimmy Brown hadden dus al ruzie, voordat hun wed strijd was begonnen. Jimmy had Mike een „halfwasknokkertje" genoemd en dat kon deze maar niet verkroppen. Hij trainde zwaar en kreeg daarbij de hulp van niemand anders dan Pat Poot, die zich onmiddellijk als oefen- maat was komen aanmelden, toen hij gehoord had, dat Mike tegen Jimmy Brown in de ring zou komen. „Ik ken die snuiter", had Pat gezegd, „hij weet van boksen net zoveel als een kalf weet van fietsen, ja hij heeft 't wel eens zien doen, maar voor één ding moet je toch oppassen, hij kan tame lijk hard slaan, als-ie je weet te ra ken. Daarom moet jij hem 't eerst een stevige rechtse directe geven en dat kan ook, want zijn dekking is net zo veel waard als een ouwe jas op de lorrenmarkt. Mijn raad is: hou 'm even op afstand en geef hem 'r eentje van een kwartje 't stuk". Zo sprak Pat tegen Mike Moker, die gretig naar deze woorden zat te luisteren. gxxxxxxxxx Soldaten varen thuis CHITRAL (rep.) Djakarta-Rotter dam, passeerde 10 Jan. Minicoy. ORMONDE (rep.) vertrok 10 Jan. van Djakarta, met bestemming Rotterdam, 4 Febr. aldaar verw. XXXXXXXXX^ DOOR LOULA G. ERDMAN XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX^ (92) Hij zag het en was niet bevreesd. Eerst dacht juffrouw Laura, dat ze helemaal geen avondeten meer zou ge bruiken. Ze voelde zich ziek en haar handen beefden zo, dat ze nauwelijks haar hoed kon afzetten en handschoe nen uittrekken. Ze scheen op het punt door haar knieën heen te zakken. Steeds als ze thuis kwam, legde ze alls pre cies weg waar 't behoorde, op de plank of in de ia. Nu wierp ze alles achteloos op een stoel en zonk neer op de oude sofa in de woonkamer. De lucht was vervuld van de geur van de kamperfoeliestruik bij de in gang. Bij het ruiken hiervan begon ze nog meer te trillen en ze zou de voor deur hebben gesloten als ze zich in staat had gevoeld om zich te bewegen. Morgen zou ze een man laten komen om hem te laten uitgraven. Hij stond het hek in de weg, zodat ze het nauwe lijks kon openen of sluiten. Ze lag een tijdje stil, en nu vermin derde het beven. Ze stond op en ging naar de keuken. Er was eten genoeg in de ijskast, maar het had geen zin het te gebruiken. Ze ging er altijd prat op netjes te eten, met een servet en tafel laken en bloemen op tafel. Ze kon de vrouwen niet uitstaan die uit papieren zakjes aten omdat ze toch alleen woon den. Nu verlangde ze geen moeite te doen. Ze zette een doos met tarwevlok- ken op de keukentafel en een fles melk. Toen nam ze een bord en lepel en ging zitten. Haar handen trilden zo, dat ze melk morste bij iedere hap, die ze nam. Ze hield met eten op en ging weer naar de sofa in de woonkamer, zonder «oh er om te bekommeren de resten van het eten op te ruimen of haar bord en le pel af te wassen. Ze stond op om naar bed te gaan. Het was nauwelijks zeven uur en nog niet donker, maar toch ging ze. Deze morgen was ze vast van plan geweest om naar Rose Marhall te gaan en haar te ver tellen wat er gebeurde. Maar nu gmg ze niet. Noch vanavond, noch ooit. Het kon haar niet schelen wat George Marshall deed. Dat was een kwestie tussen hem en Rose. Hij moest maar doen waar hij zin in had. Het deed er niet toe. Niets deed er toe, eigenlijk. Gedurende meer dan zeventig jaar had deze plaats haar leven uitgemaakt. Wat de mensen hier overkwam, was in zekere zin haar overkomen. Ze had hun levens geleefd, zoals zij ze leefden. Ze had mensen zien geboren worden en oud worden en sterven. Omdat ze zichzelf identificeerde met iedere nieuwe generatie, werd ze niet ouder Ook Dade Kenzie werd niet ouder. Zijn kracht mi wijsheid en zijn per soonlijkheid groeiden met het toenemen der jaren en als ze hem gade sloeg, voelde ze zichzelf sterk en wijs en deelhebbend aan zijn leven. Hij had al haar belangstelling, hij was haar hou vast, haar reden van bestaan. En nu was Dade Kenzie er niet meer. Zonder zelfs het licht aan te draaien, wierp ze haar kleren haar Zondagse japon en het fijne witte ondergoed met echt kant afgezet over de leuning van een stoel. Ze knoopte haar nacht japon met hoge hals en lange mouwen toe en zonder de moeite te nemen haar haar in de kruipennen te zetten, stapte ze in haar bed. Ze was zich bewust van haar nalatig heid. Ze wist dat morgenvroeg haar japon helemaal verkreukeld zou zijn en dat, zonder kruipennen, haar haar 'n ragebol zou zijn. Maar het kon haar niet schelen. Het kwam er niet op aan wat ze droeg, of hoe ze er uit zag. Ze was nog maar een bevende oude vrouw, en niets deed »r meer toe. (slot volgd.) ZATERDAG 13 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Gram.muziek. 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrij- ven. 11.35 Viool en piano. 12.05 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroep orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Dansmuziek. 15.00 Boekbespre king. 15.15 Gram.muziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Scliijvenschouw. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en so liste. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Gram.muziek. 18.30 Volks dansen en -muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.15 Tiroolse muziek. 21.45 Socia listisch commentaar. 22.00 Instrumentaal sex tet. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Accordeonmuziek. 23.00 Nieuws. 32.15 Sport. 23.25—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en litur gische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest. (12.30 —12.33 Land- en tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws 13.20 Amusements-orkest. 14.00 Piano en or gel. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursuit zending. 15.15 Kroniek van leteren en kun sten. 15.50 Harmonie-orkest. 16.20 Luchtvaart causerie. 16.30 „De schoonheid van het Gre goriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Film muziek. 18.15 Binnenlands overzicht. 18.25 Gram.muziek. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven"; Actualiteiten; Sport. 19.27 Orgelspel. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren!" 21.00 Gevarieerd pro- grama. 21.53 „Wat zou U doen?" 22.00 Popu lair concert. 22.30 „Wij luiden de Zondag inl" 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Gram.muziek. Neem een doos echte F> A S Tl l_ L_ EE S VOORKOMING VAN GRIEP BUREAU: ADMINISTRATIE Voorc' 9 Tel. 332C Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20. Tel 227 Directie: J. BIJLSMA eD C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN President Truman heeft f economische boodschap aan I waardoor de kracht van de I zouden kunnen worden gebru inspanning, welke noodzakel mene oorlog of voor het wi komen." President Truman vraagt in nomische boodschap: 1. Volm het opnemen en uitgeven van 140 milliard dollars voor het fiscale jaar, eindigende 30 J en het volgende fiscale jaar. 2. Een verhoging der belasti „aanzienlijk meer" dan de ir milliard dollars der twee laat tingverhogingen. 3. Een algemene verhoging paciteit van de Verenigde St het produceren van staal, a] electrische kracht en andere duiten in het kader van de pening, met inbegrip van eet ding der capaciteit van de staa tot ongeveer 120 millioen tt eerstkomende drie of vier ja. uitbreiding van het vermoget wekking van electrische stroi aanzienlijk meer dan 20 millio de eerstkomende drie jaar. 4. Een verhoging der pr kracht van de Ver. Staten in met minstens 25 procent. 5. Versterking van de pr Gevangenisstraf mei jaren verminden By K.B. is gratie verleend Chr. Christiansen, destijds Wel bevelhebber in Nederland, oj gugtus 1948 by sententie van Gerechtshof te Arnhem tot gevangenisstraf veroordeeld is trek tot 15 Januari 1946. Dezi thans met vier jaren vermin het verlenen van de gratie is gehouden met de gezondheid en de hoge leeftijd van Chrisl De Britse Hoge Commissaris dagavond West-Duitsland in s< tieke instelling, die tracht Oost delen voor Duitsland te bereik Kirckpatrick niet aanvaardbaa Westelijke mogendheden wensi zou het zich ook dienovereen overtuiging uit, dat de Atlan voor hoop op de toekomst, „01 Een man van Mars, die Dui ten zou lezen, zou de indruk dat het Duitse volk bij iedere heid een graantje wenst te pi! ■wel bij Rusland als bij de V geallieerden en dat het Dui geen behoefte heeft aan vriendschappelijke betrekkin; wie dan ook. Op het ogenblik heeft he volk weinig begrip voor de c gen, die een bondgenootschap mee brengt. Ik heb weinig tek zien van openlijk verlangen standpunt van anderen te begi om de Duitse politiek af te op de politiek van enige an( gendheid. De Duitse regering nooit critiek wanneer zij de D langen zodanig verdedigt, d door de betrekkingen met Ame geland of Frankrijk worden „De populairste redevoeri Duitsland waren volgens Ki die welke die landen tartten, Duitslands veiligheid en voors Verwachting, geldig tot Zi avond: Wisselend bewolkt plaatselijk enkele buien en dan opklaringen. Matige, ti krachtige wind tussen Zuit en West. Hier en daar lichte vorst, overigens weinig veran in temperatuur. ZONDAG: Zon op 8.43, 16.55; maan op 11.22, onder MAANDAG: Zon op 8.42, 16.57; maan op 11.33, ondei

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 8