Dagelijks 200 doden in Liverpool Influenza Profvoetbal in ons land onmogelijk DÉBRALI Dr Adenauer wijst Grotewohls /oorstel van de hand Vier Britse divisies in Duitsland ENGELAND IN DE GREEP VAN DE GRIEP Hoogtepunt over veertien dagen Troepenvervoer voldoet aan redelijke eisen kerkelsjiTnieuws Toezegging aan Eisenhower Nieuw groot plan voor Engelands herbewapening Wolken wind en wafer Een brandend probleem in de sportwereld Slechis een premiestelsel kan worden overwogen Recette kan nimmer de hoge kosten dekken Blllllltlllllllllt!lHI!llllllllllttlltllljlllllllltltllfll!Itttl1in!iniilHini!lfHfllttl!linHIIIIIIlllini!IIH Door j M J. Adriani Engels Voorwaarden voor vrije verkiezingen Fransen houden stand Millioenenopdracht voor de Ballastmaatschappij Tegenstander a Het Radioprograi DINSDAG 1« JANUARI 1851 (Van onze correspondent te Londen) yOLGENS het Britse ministerie van Gezondheid neemt Engelands influenza- epidemie nog steeds toe en zal zjj pas over veertien dagen haar hoogtepunt bereiken. »De Scandinavische griep" breidt zich thans met grote snelheid over het gehele Zuiden van het land uit. Millioenen Britten zijn er het slachtoffer van. Het zwaartepunt van de epidemie lig*t momenteel in en om Liverpool, waar 120.006 mensen de griep hebben en de ziekte sinds verleden week tweehonderd doden per dag eist. De hospitalen in Liverpool en omgeving zijn boordevol en honderden verpleegsters zijn ziek. De begrafenissen ondervinden er nu tien dagen vertraging, doordat er opeens een tekort aan kisten is. De grafdelvers werken *s nachts door bij het licht van schijnwerpers. Verplichte gorgelparades en melk warme IN Manchester ligt een aantal busdien sten stil, doordat vierhonderd chauf feurs en conducteurs de griep hebben. In New Castle hebben de apothekers een a.o.s. moeten uitzenden, naar de fabrie ken om nieuwe medicijnflesjes. Het aantal recepten, dat nu wordt uitge schreven, is driemaal zo groot als tien dagen geleden. In Birmingham is de helft van alle postboden ziek. Over het gehele land, van Londen tot Glasgow, is er een sterk verminderde productie in alle fabrieken. Naar schat ting ligt twintig procent van de wer kende bevolking thans in bed met griep. In alle havens stapelen de ex portgoederen zich op wegens het hoge ziektecijfer onder de bootwerkers. In Liverpool liggen vier en dertig schepen ongèlost. Ook in de mijnen doet de epidemie zich voelen en twee en twin tig procent van de mijnwerkers is ziek. Geschat wordt, dat hierdoor veertig duizend ton kolen per week verloren zal gaan. Post vertraagd IN bijna alle grote steden is de post vertraagd door deze verlammende epidemie. In een paar grote Londense postkantoren is een derde deel van het personeel, postboden zowel als sorteer ders, voor griep afwezig. Ook bij de telefoondiensten is het ziektecijfer hoog. De centrales doen nu een beroep op de gehuwde vrouwen, die tijdens de ooriog als telefonisten werkten, om als hulppersoneel in dienst te treden. Alle passagiers van Engelse vliegtui gen, die in New York landen, worden bij aankomst daar aan een medisch on derzoek onderworpen. Volgens de zo juist gepubliceerde cijfers van het Britse ministerie van Gezondheid zijn er in de eerste week van Januari in de grote Engelse steden in totaal 458 personen overleden als het directe gevolg van de epidemie, van wie 90 in Liverpool en 83 in Lon den. Dit cijfer was vier maal zo hoog als in de daaraan voorafgaande week In bijna al deze gevallen werd de dood veroorzaakt door na de griep ontstane longontsteking. Een zegsman van het ministerie wees er op, dat 357 per sonen van deze 458 slachtoffers boven de 55 jaar oud waren Slechts één k®""' is overleden als gevolg van de epide mie. Doktersadvies T|E Engelse doktoren, cl e voi.umn overwerkt zijn of zelf met griep te bed liggen, geven de volgende raad aan het publiek: „Vermijdt zoveel moge lijk alle menigten en ga liever lopen In antwoord op vragen van net jfweede Kamerlid de heer Hoogcarspel (CPN) in verband met geuite klachten betreffende het vervoer van militairen uit Indonesië heeft de minister van Oorlog geantwoord, dat hij van mening ge dat het vervoer van militairen, die tlit Indonesië terugkeren, voldoet aan alle redelijke eisen, welke aan troe penvervoer mogen worden gesteld. Bij onderzoek is gebleken, dat de qualificatie „onzedelijk vervoer" op de Sibajak betrekking had op het feit dat minderjarige kinderen met volwasse nen van hetzelfde geslacht in een zelf de ruim van het schip waren onder gebracht. Dit laatste is onvermijdelijk bij vervoer van troepen met hun ge zinnen. Nod. Herv. Kerk. Benoemd tot hulpprediker te Hoorn: ds J. J. W. A. Wijgers, oud-Indisch pre dikant, woonachtig te Amsterdam. Be roepen te Polsbroek: C. v. d. Wal te Daarle; te Monnikendam: R. Bijlsma te Amsterdam. Aangenomen naar Glanerbrug: B. J. Geerling te Ternaar. Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Amsterdam (va cature P. N. Kruijswijk)J. van Buufen te IJmuiden-Oostnaar Rotterdam-Zuid (vacature J. C. Gilhuys): L. W. Muns te Berlicum; naar Zijldijk: J. D. Kruithof, candidaat te Kampen, die bedankte voor Engwierdum, Enumakil, Herwijnen, Oud- Vossemeer en Ten Post-Overschild. Gereformeerde Kerken, ond. art. 31 K.O. Bedankt voor Winschoten: B. van Riet te Pieterburen. Christ. Gereformeerde Kerken. Tweetal te 's Gravenmoer: D. Hen stra te Broek op Langendijk en J. Rebel te Rotterdam-Charlois. Mechanische registratie en administratie. De algemene synodale commissie der Ned. Herv. Kerk heeft haar goedkeuring gehecht aan de vorming van een stichting Mechanische registratie en administratie der kerk en heeft daarvoor een commissie van beheer benoemd onder presidium van ds H. J. Hak te Arnhem. Het doel is in voering van de mechanische administratie van de kerkelijke stand der Ned. Herv Kerk met gebruikmaking van de bevol- kingradministratiemachines „Citograf". Tot de invoering van een en ander zal geleidelijk worden overgegaan op basis van vrijwilligheid. De ..Citograf"-machines hebbc i Twoden hun uitstekende eigen schappen ewezen en daarom heeft men dit systeem gekozen, dan met een volle bus. Ga naar bed, zodra je de eerste tekenen van griep ontdekt. Dit zijn: koorts, hoofdpijn en koude rillingen. Gebruik papieren zak doeken en verbrand ze na elk gebruik. Drink 's ochtends en 's avonds een glas warme melk. Stuur alle kinderen vroeg naar bed, zolang de epidemie heerst en geef hun veel warme melk en vet voedsel, zoals bgv. gebakken aardappelen met spek by het ontbgt.". Gorgelparade JNMIDDELS doen de grote Londense kantoren, fabrieken en andere be drijven al het mogelijke om hun men sen tegen de griep te vrijwaren, nu de epidemie ook Zuid-Engeland nadert. Overal worden 's morgens verplichte gorgelparades gehouden, vooral ook voor het personeel van grote magazijnen, restaurants, bioscopen en schouwbur gen. Veelal geeft men het personeel van grote bedrijven 's morgens een glas warme melk en overal hangen waarschuwingen met name in fa brieken om zich direct bij de per- soneelchefs en medische diensten te melden, zodra men de eerste koude rillingen voelt. De Britse Raad voor Medisch On derzoek is intussen in Londen een ge heel nieuw griep-vaccine aan het tes ten. Tweeduizend vrijwilligers, waar onder een aantal soldaten, hebben zich hiervoor beschikbaar gesteld. Maar zelfs indien dit nieuwe middel succes mocht hebben en deze tweeduizend in geente menselijke proefkonijnen de be smetting weerstaan, is het toch reeds te laat om de huidige epidemie te be strijden. Maar in dat geval zal men enorme hoeveelheden van het nieuwe vaccine gaan bereiden.voor de vol gende winter. Pokken bij de kruidenier Te Brighton in het Engelse graaf schap Sussex, waar in de afgelopen weken zeven personen aan pokken zijn overleden, is een kruidenierswinkel gesloten omdat de bediende, die daar werkzaam is, ook met pokken naar het ziekenhuis is gebracht. De in de win kel aanwezige producten zullen zo no dig verbrand worden. De klanten heb ben de raad gekregen zich te laten in enten en hun bonkaarten te verbran den. Veelal hei gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte kou door keel, borst en rug io te wrijven met deze krachtige zalf. Verwijdert con gestie, vergemakkelijkt ademhaling en geeft spoedige verlichting. Kanselier Adenauer heeft naar aanleiding van Grotewohls voorstel tot het houden van besprekingen tussen Oost-Duitsland en West-Duitsland over ds eenheid van Duitsland, medegedeeld, dat zjjn regering slechts onderhandelin gen zal beginnen „met hen, die onvoorwaardelijk bereid zijn een regiem te erkennen en te garanderen, dat gebaseerd is op wettelijkheid; een regerlngs- vorm, die de vrijheid en de bescherming der menselijke rechten en de hand having van de vrede eerbiedigt". Zijn regering, zo zeide hij, zou niets onge daan laten om de eenheid van Duitsland tot stand te brengen. Generaal Eisenhower heeft te Londen besprekingen gevoerd met de minister van Defensie, Shinwell, en de militaire chefs. Hij werd in kennis gesteld van en nieuw groot plan voor herbewapening van Engeland en zou geïnformeerd hebben of Groot-Brittannie meer troepen in Duitsland ter beschikking zou kun nen stellen. De legerleiding zou van mening zijn inderdaad voor nog een divisie dus vier in totaal te kunnen zorgen. werden genoemd voor het eerder aan gekondigde defensieprogram. Verder zijn reeds bewapeningsorders tot een bedrag van 450 millioen pond ge plaatst. Tegen eind Maart zullen in totaal 750.000 arbeiders in de militaire Volgens mededelingen van de En gelse stafchefs aan generaal Eisen hower zal de Britse militaire begroting voor de volgende drie jaar verhoogd worden tot bijna 5 millliard Pond Ster ling in plaats van de 3,6 milliard, die Zelfs op een regenachtige dag kan het landschap in Broek in Water land zijn bekoring hebben. Grote volkengevaarten schuiven over de vlakke polders. Een eenzaam overgebleven houtzaagmolen geeft een onmiskenbaar Nederlands accent aan het landschap, dat zich in de verre einder verliest (foto links). Het silhouet van de opklapbrug tekent zich scherp af tegen de voortjagende wolkenlucht, die zich weer spiegelt in de zilveren rimpeling van het water (foto rechts). productie zijn ingeschakeld. Er zijn plannen opgesteld voor een proef-op- roeping van meer dan 100.000 reservis ten voor een herhalingsoefening van drie maanden. De productie van tanks en vliegtuigen zal verdubbeld worden en er zullen vier nieuwe divisies wor den georganiseerd in het volgende jaar of omstreeks die tijd. Ten slotte is aan generaal Eisen hower medegedeeld, dat Engeland en de landen van het gemenebest over eenstemming hebben bereikt over een globaal plan voor de verdediging van het midden-oosten. Het JAAR 1950 kenmerkte zich voor onze voetbalsport door een lange reeks nederlagen van het Nederlands elftal en door het vertrek van een groot aantal prominente voetballers als prof. naar Frankrijk en Italië. Kranten, radio en de voetballiefhebbers zelf beginnen steeds meer te praten over ons antieke ama teurisme en over mogelijke invoering van beroepsvoetbal, eventueel voetbal met geldelijke vergoedingen. Het is nog steeds bij denkbeelden gebleven tot nu toe, want het K.N.V.B.-bestuur voelt er niets voor en de internationale voetbalwereld is zo georganiseerd, dat „wild voetbal" zonder medewerking der onderling in de F.I.F.A, verbonden voetbalbonden onmogelijk is. Afgezien nog van deze organi satorische kwestie is het vóór alles van belang om na te gaan of proefvoetbal in Nederland financieel mogelijk is. We dienen daarbij rekening te houden met het helaas onloochenbare feit, dat de Nederlanders heden ten dage de dubbeltjes weer angstvallig een paar keer omkeren alvorens ze uit te geven. Men zou enkele jaren geleden ongetwijfeld een betere financiële ondergrond voor profvoetbal gevonden hebben dan thans. Dit moyenne van f 47.000 bruto komt na aftrek der 20 pet. belasting neer op f 40.000, waarbij we nog weglaten de mogelijkheid dat diverse gemeente besturen voor profvoetbal de verma kelijkheidsbelasting tot 25, 30 of zelfs 35 pet. zullen verhogen, zoals bij de bioscopen, aangezien beroepsvoetbal evenzeer een amusementsbedrijf is. Een profclub moet meer wedstrijden spelen dan een amateurclub, we ne men aan: 50 pet. meer. De inkomsten bedragen alsdan f 60.000 per jaar. CN is voor dat profvoetbal zoveel geld nodig? De buitenstaanders zullen zeggen, dat onze voetbalclubs toch rijk genoeg zijn om hun spelers te betalen, als ze weten dat alle Ne derlandse voetbalclubs uit de KNVB- competitie in het afgelopen seizoen te zamen een bruto recette van drie mil lioen gulden maakten, wat na aftrek van de minstens 20 plaatselijke be lasting neerkomt op 21/Ó millioen gul den netto. Doch uit de "cijfers, die het oud-KNVB bestuurslid Moorman on langs in de Sportkroniek publiceerde, blijkt dat de zestien eerste klassers, die in ons land de grootste recettes maakten, het tezamen tot ongeveer 705.000 gulden bruto brachten, wat op een gemiddelde van f 47.000 neerkomt. We gaan juist uit van dit cijfer zes tien, omdat een eventuele beroeps voetbalcompetitie in ons land het bes te uit zestien clubs zou kunnen be staan, te verdelen in b.v. zes uit het Westen, vier of vijf uit het Zuiden, vier of drie uit het Oosten en twee uit het Noorden. Men mag aannemen, dat de clubs uit de steden, waar geen profvoetbalclub is, het overgrote deel van hun toeschouwers zullen behou den, want uit Alkmaar zullen heus niet elke Zondag de trouwe klanten van Alcmaria Victrix naar Haarlem of Amsterdam reizen om daar profvoet bal te zien Hoogstens enkele keren per jaar zoals men nu naar kampioens wedstrijden reist Salaris: f 600 per maand J7Nwat zijn nu de uitgaven aan sala rissen bij volledige beroepsvoetbal, dus niet bij het semiprofessionalisme, waarin de spelers zoals in Belgie. lil Zwitserland, Zweden e.a een ver goeding krijgen naast hun gewone be roepswerkzaamheden? We hebben daarover allerlei cijfers gelezen: voor standers van professionalisme rekenen met veertien spelers, tegenstanders met 35 spelers en nieuwe stadions, vandaar dat de ene berekening drie maal zo hoog komt als de andere. £)E onlangs in de Nederlandse pers ge publiceerde cijfers van het oud- KNVB-bestimrriid Moorman gingen uit van het tweemaal te hoge getal van 35 profs ad 6000 gulden per jaar, terwijl in Frankrijk de 35 clubs uit de beroepsvoetbalcompetitie gemiddeld 18 spelers in dienst hebben in tegenstel ling tot Engeland. Diezelfde cijfers na men aan, dat elk der Nederlandse profclubs zou beschikken over een stadion ter grootte van Feyenoord of Olympisch Stadion en berekende deze stadiononkosten (bedrijfsonkosten, af schrijvingen en rente) op f 230.000 per jaar, maar de huidige clubterreinen der voornaamste eerste klassers zijn heus groot genoeg, want er worden niet meteen drie- of viermaal zoveel toeschouwers uit de grond gestampt, zeker niet in een land als Nederland, waar reeds een zo grote voetbalbe langstelling bestaat. En onze huidige clubterreinen kosten heus geen kwart millioen per jaar! Op grond van ervaringen in het bui tenland houden we het op achttien profs per club; in geval van nood kan men die aanvullen met amateurs van dezelfde club. (In Frankrijk mag een amateur vijfmaal per seizoen invallen in een profteam zonder zijn recht op meespelen in de amateurcompetitie te verliezen) Een redelijk salaris is o.i. voor een prof 500 gulden per maand, dus f 115 per week. Dat moge dan velen hoog lijken, maar wie bedenkt, dat een be roepsvoetballer gemiddeld op zijn der tigste jaar heeft afgedaan en dan ge noeg gespaard moet hebben om iets anders te kunnen beginnen met of zonder vakkennis, zal begrijpen dat een lager loon in dit vak zonder pen sioen sociaal onverantwoordelijk zou zijn. Uitgaven te hoog £)OOR achttien spelers, een trainer en een manager komt men op een salarispost van f 120.000, te vermeer deren met 25 pet. sociale lasten, in to taal dus f 150.000 per club en per jaar. Laat men aannemen, dat er meer toe schouwers naar profvoetbal komen kij ken dan heden ten dage naar ons ama teurvoetbal, dan nog is dit verschil tussen 60.000 gulden inkomsten en 150 000 gulden alleen al aan uitgaven voor salarissen zo groot, dat het za kenlieden niet bepaald zal aantrekken Dan de entréeprijs verhogen, zal men zeggen. In Frankrijk komt bij de 35 prof elftallen slechts 10 pet. meer publiek dan gemiddeld bij de eerste klasse amateurclubs in ons land, maar naar zijn de entréepriizen zeker driemaal zo hoog. De 18 eerste klassers hebber er onderling afgespi t-.' n vooi de goed koopste staanplaats 100 francs (f 1.10) I en Belgie doet. Maar zeker niet meert te rekenen en de zitplaatsen lopen op tot 500 francs. In Belgie zijn de en- tréeprijzen 15, 20 en 25 Belgische fr. a 7°/s cent voor de staanplaatsen en 60 Belgische francs voor de duurste tri buneplaats, zodat men ook daar aan f 110 voor de goedkoopste staanplaats komt. Nog weer iets duurder is Ita lië, maar daar is de levenswijze min der goed met Nederland te verge lijken dan die van de Westeuropese landen. Spotprijzen in Engeland „Goedkoopte-eilanden" op het gebied van voetbalentreeprijzen zijn Neder land en Engeland. Hoe vreemd het ook moge klinken, het Engelse prof voetbal is goedkoop om naar te gaan zien, de meerderheid der toeschou wers betaalt er 75 cent voor een staan plaats op de enorme staantribunes, die 30 a 40.000 mensen kunnen bergen. Men zou kunnen zeggen, dat het Britse profvoetbal zich bedruipt door de opvatting „grote omzet, kleine winst", terwijl men in Belgie en Frankrijk eraan gewend is veel te be talen voor het door veel minder men sen bezochte voetbalvermaak. Entreeprijzen omhoog? Logischerwijze zou men dus in Ne derland de entreeprijzen met 50 of 100 pet. moeten verhogen bij profvoetbal. „Dat wil het publiek wel" redeneren de voorstanders van de beroepsvoet ballerij, „dan zien ze tenminste goed spel en voelen zich niet bekocht zoals nu vaak bij een eerste klasse-wed strijd". Accoord maar kan het publiek het ook? Zou bij een verdubbeling der entreeprijzen niet een groot deel der anders zo trouwe bezoekers thuis moe ten blijven of zich een goedkopere plaats aanschaffen, omdat het in dt tegenwoordige tijdsomstandigheden niet te betalen valt? En bovendien als er op 1 Augustus profvoetbal in ons land zou komen, zou men dan op 1 September ineens veel beter spel heb ben? Bij wedstrijden tussen alleen maar de beste clubs en bij betere op komst op de dan verplichte dagelijkse training stijgt natuurlijk het spelpeil, doch zó snel gaat het ook weer niet en het publiek wil direct waar voor zijn geld hebben, anders heeft beroeps voetbal direct zijn goodwill verloren. Hoe men het ook keert of wendt: zelfs de drie millioen gulden aan en treegelden waarborgen geen behoorlijk betaald profvoetbal in ons land, om dat alleen al de salarispost van 150.000 niet enigszins redelijk gedekt is dóór recettes. Onze conclusie is dus dat volledig profvoetbal in Nederland financieel onmogelijk is en dat men alleen kan gaan discussiëren over toe stemmingen om zekere vergoedingen aan de spelers te geven voor de wed strijden en voor de trainingsavonden gelijk men dat in Zweden, Zwi'seriand Sinds de vorming der Westduitse regering, zo vervolgde hij, had deze regering „alles gedaan om de Duitse eenheid tot stand te brengen en de regering heeft vrijheid en vrede tot stand gebracht". Adenauer stelde de volgende voor waarden voor vrije verkiezingen in geheel Duitsland voor: 1. waarborgen van vrijheid en veiligheid aan de Duitsers in de Sowjet-zone; 2. het toe kennen der „normale democratische vrijheden" aan Duitsers en organisa ties in de Sowjetzone (zoals vrijheid van vergaderen, vrijheid van spreken enz.). De „wet op de bescherming van de vrede" in Oost-Duitsland was niet met bovenstaande beginsel in overeenstemming. De Oostduitse pers toonde duidelijk, dat er geen eritiek op toestanden in Sowjetsfeer mogelijk was. De wet diende herroepen te wor den. 3. Er was geen plaats voor een „volkspolitie met een militair karak ter, zoals die in Oost-Duitsland be staat". Nieuwe poging van Pleck? Geruchten willen dat de Oostduitse president Wilhelm Pieck zich thans rechtstreeks tot zijn Westduitse colle ga, professor Theodor Heuss, zal wen den met een beroep voor een vereni ging van Oost- en West-Duitsland, De strijdkrachten der Franse Unie hebben stand gehouden tegen „aanzien lijke druk" van Vietminh-guerilleros in het gebied 50 km ten Noordwesten van Hanci. Reuter meldt, dat berichten er op wijzen, dat de Vietminh-troepen zich terugtrekken. Naar men meent vormt de aanval der Vietminh de tweede fase van een offensief tegen het Franse bruggenhoofd in de Tonkindelta. Naar van de directie van de Amsterdam se Ballast Maatschappij wordt verno men, zullen de haar door de regering van Thailand opgedragen werken voor het baggeren van de haven van Bang kok een bedrag kunnen belopen van 12 tot 18 mililoen gulden. Er is een minimum van zeven millioen kubieke meter baggeren gegarandeerd, doch men meent dat dit zeker twaalf milli oen kubieke meter zal worden. Voor dit werk zal een Amerikaanse zuiger met drijvende leiding gebruikt wor den, alsmede de zuiger „Charles", wel ke beide vaartuigen op het ogenblik nog voor de werken aan het Suez- kanaal in bedrijf zijn. De betaling van de aanneemsom zal voor 50 procent in dollars geschieden, voor 10 procent in Sterling en 40 procent in plaatselijke valuta. Men hoopt het werk binnen anderhalf jaar gereed te hebben. Er moet een vaargeul gemaakt worden, die Bangkok verbindt met de Golf van Siam, waardoor ook de grootste schepen de haven kunnen binnen varen. Marshall-steun voor acht Nederlandse hotels Het bedrag van f 7 millioen dat uit het Marshall-fonds ter beschikking ii gesteld voor de financiering van de nieuwbouw, reconstructie en moderni sering van hotels in ons land, zal o.a. worden besteed voor herstel van het „Grand Hotel" te Scheveningen tot 500 bedden, uitbreiding van „Atlanta" te Rotterdam tot 100 bedden, uitbreiding van „Krasnapolsky" te Amsterdam tot 104 bedden, de bouw van een nieuw hotel aan het Kleine Gartmanplant- soen te Amsterdam van 200 bedden en de bouw of uitbreiding van vier hotels in Nederland vermoedelijk aan de z.g. beauty spots" zoals de Friese meren tnz- Districtsagenten voor de sociale verzekering (Van onze Haagse redacteur) Het landelijk contactorgaan voor de reorganisatie der sociale verzekerings commissies is overgegaan, tot de be noeming van de districtsagenten in de provincies Groningen. Zuid-Holland, Noord-Brabant en Limburg. Voor Drente en Noord-Holland heeft een aan tal aanvullende benoemingen plaats gehad. In Noord-Holland is het aantal rayons met één uitgebreid, waarmede het aan tal districtsagenten is gebracht op 200. Hiervan zijn er thans 161 benoemd. FILM VAN DE MAAND De Nederlandse filmclub heeft het praedicaat „Film van de maand" ver leend aan de door Roy en Joh Boul- ting geproduceerde en geregisseerde film „Seven days to noon". (Ultima tum). Voor een volle zaal begi een uurtje later de besli Volgens een internationaal een der spelers aan de an gaard. En daar ging heel raam, zo nerveus en onzel in zijn vijftiende beurt als Hassel prompt aan de slag de Pol een lastige bandstoi aan stoot omdat Van Hass< Rotterdammer dreef de ba spel, over de gehele tafel, geboren worden. Soldaien varen ihuis RANCHI (rep.). Djakarta-Am sterdam passeerde 13 Jan. Gi braltar. PIET VAN DER P( ....Europees kampiot Elke stoot was sterk en kwam desondanks herha; hachelijke situaties waarvo ter steeds de oplossing von lang wikken en wegen, zij en piqueren was vlijmscherj na 110 caramboles, uiterst 1 in een voor Van de Pol t: vergaard, kreeg hij de bal' korte cadrelijn en gingen 100 caramboles op in een de tijd, die voor het eerste was benodigd. En in snel t< de score tot 260 toen Van een lastige piqué met de b tegen de band door een geli carambole maakte maar zi; ke rust kwijt raakte. Hij r vier caramboles waarvan éi prachtige zuivere trekst, strandde daarna op een ba zo wees het scoringsbord na 265 punten voor Van de P voor Van Hassel, die mac zijn stoel had moeten toezie geduchte rivaal gaandeweg ongenaakbare voorsprong Belg was geïmponeerd al met zijn gewone voortvaren* de tafel. Hij maakte 19 i sneefde toen op een eenban derde beurt van Van Pc 101 punten op (na 100 een durfde piqué die lukte maar ging verloren) doch Van H WOENSDAG 17 JANU^ HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 1 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VP 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7. gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. S eu weerberichten. 9.12 Voor de 9.22 Gram.muziek (9.30—9.35 W 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de Gram.muziek. 12.00 Promenade-oi Land- en tuinbouwmededeling'en. het platteland. 12.38 Orgel en Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 13.50 Regeringsuitzending: Bernarc Jeugduitzending: „Klanken uit Jav 14.00 Gesproken portret. 14.15 Ji 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de Zendersluiting. 18.00 Nieuws, li varia. 18.20 Actualiteiten. 18.35 1 ble. 19.00 „Plaatselijke keuze", cai Rhythmische trio. 19.30 Voor de j Nieuws. 20.05 Radio-Scliaakwedstrijc —Nederland. 20.06 Politiek comme „Otello", opera. 21.20 „De vrolijke hoorspel. 22.30 Dansmuziek. 22.45 van de schijn (kleuren)", caus< Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.35—2' muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7,00-2 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek woord voor de dag. 7.30 Zendersl Nieuws en weerberichten. 9.10 Vooi 9.30 Gram.muziek. 11.10 „Jan Coen", hoorspel. 12.00 Piano-ree Land- en tuinbouwmededelingen. l! mentaal sextet. 13.00 Nieuws. 13.1£ 13.20 Marinierskapel. 14.00 Tenor 14.15 Volksmelodieën. 14.30 Kam solist. 15.15 Vocaal ensemble en s Voor de jeugd. 16.30 Zendersluif Mannenkoor. 18.30 Gram.muziek. strumentaal septet. 19.00 Nieuws richten. 19.15 Voor de jeugd. 19 muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nii Radio-Schaakwedstrijd Nederland- 20.06 Gemeente-zafcgavond. 20.35 landse kolonie in Brazilië", cause Strijkorkest. 21.00 „Gezin en school 21.20 Solistenconcert. 21.45 Radio uisch orkest en solist. 22.45 Avo king. 23.00 Nieuws. 23.15-24, muziek. zonder puistjes, vetwormpjt andere huidaandoeningen I U door het beroemde huidgei middel met „dieptewerk 1 HELDERE VLOEISTOF, GEEN 1 OgEN PLEISTERS. GEEN VLE

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6