Job. 6. Geels JP erzisch werk UW OMZET VERGROTEN TELMACHINES BEETSTRA-ELZIN6A KUIPERIJ BAKKER Her Osbert Lancaster vertelde over zijn historische collega's Succesvolle Show- en Revue-avond van „De Spar" Allcmaarse Onderling Glasverzekering jubileerde Goed geslaagd feest Slagzinleverde'n Rondo wasmachine op St. Pancras Langendijk Notaris Visser komt Koedijk Jaarvergadering „Werk- dadige Naastenliefde" LAATSTE NIEUWS Bejaard echtpaar levend verbrand Nog eens de Noordholl. Reiscentrale Wegwijzers worden verlicht EENVOUDIGE HUODCORRECTIES Wasserij „DE VALK" VOOR ELKE' GELEGENHEID PETIT-FOURS WW* GAAT GIJ EMIGREREN? Gebr. HOED DAAR IS HET GOED! Als „RONDO" voor U wast, spaart U TIJD, GELD en LAST. Fantastisch mooi handwerk t Reuze eenvoudig te knopen en neemt helft minder WOL dan Smyrna! Ziet onze extra etalage ,,ïloa£dbmi.t" DEMONSTRATIE BINNEN POANv K1.38V! ALKMAAR WOENSDAG 17 JANUARI 1951 VERVOLG STADSNIEUWS Boeiende voordracht voor Genootschap Nederland- Engeland Evenals het vorige seizoen is ook dit maal het Genootschap Nederland-Enge land zeer gelukkig in zijn keuze van Britse sprekers. Gisteravond hield in de wel gevulde kleine zaal van de Har monie de heer Osbert Lancaster, de be. kende tekenaar van de Daily Express, een interessante voordracht over de Engelse humoristische tekenkunst in de afgelopen honderd jaar en wel voor namelijk in de negentiende eeuw. Aan de hand van een groot aantal lichtbeelden vertelde hij over het werk en de typische Britse stijl van de kun stenaars, die op geestige en dikwijls zeer scherpe wijze het leven en de men sen in die dagen tekenden en hekel den. Een van de eersten die hij besprak, was William Hogarth, die in de acht tiende eeuw leefde en een pionier was op het gebied van caricaturistische te keningen. Ook zijn gravures en olie verfschilderijen zijn bekend geworden. Aan de aanvang van de volgende eeuw behoorden Gillray, die zich in zijn werk een waar verachter van het mens dom toonde, Ronaldson, die tevens een serieus landschapsschilder was, en George Cruilcshankx tot de meest po pulaire humoristische tekenaars. Cruiks- hankx illustreerde in zijn zeer lange werkperiode vele boeken, waaronder 'n groot aantal sprookjesboeken, en ver wierf zich vooral naam door de ver luchting van talrijke werken van Char les Dickens. Geruime tijd was hij zelfs beroemder dan Dickens zelf. Een van zijn bekendste tekeningen is wel ge worden die, waarop Oliver Twist om meer eten vraagt en welke dan ook door de heer Lancaster op het witte doek gereproduceerd werd. Charles Baudelaire was naast vele anderen een groot bewonderaar van zijn scheppin gen. Gedeeltelijk gestimuleerd door de verschijning van het beroemde Farijse satirische blad Charivari na de revo lutie van 1830 werd in 1840 het nog steeds verschijnende alom bekende Punch uitgegeven. Een van de voor naamste medewerkers aan dit geestige tijdschrift was William Thackeray, die naast romancier hij schreef onder meer „Vanity Fair", dat het society- leven in die dagen hekelde een uit muntend tekenaar was. Een ander be- Het Wapen van Heemskerk was gis teren gevuld met talrijke Spar-klan- ten om te genieten van een buitenge wone aardige muzikale show en revue, genaamd „Het volle pond". Vóór de revue werd een film-reportage ge draaid van de Sparzomertochten 1950 naar Brussel. Deze film toonde ons alle gelukkigen, die deze tocht mee maakten en waaronder verschillende stad- en streekgenoten, verder de be zienswaardigheden van Brussel, dat door de Spar-reizigers bezocht werd. De geslaagde revue, die onder alge hele leiding stond van Gerard Wal den en waaraan o.a. medewerkten Berry Kievits, Maria Montana en Mar tin Erich zorgden voor een buitenge woon afwisselend en aantrekkelijk programma, waarop „De Spar" met veel genoegen terug kan zien. Martin Erich verzorgde met zijn Show- en Revue-orkest het muzikale gedeelte, tezamen met Maria Montana's Majoco trio, waarvan de naam al wijst op Spaanse melodieën en dat op tempera mentvolle wijze haar samba's en rum ba's ten gehore bracht. Enige aardige revue-sketches zorgden voor de komi sche noot in het programma. Een bui tengewoon geslaagd idee was de sketch-zonder-slot. Hiervoor vroegen Gerard Walden en Berry Kievits twee vindingrijke heren uit het publiek, die een origineel slot aan de sketch wis ten te knopen. Zij behoefden niet lang te wachten, want er bleken onder de Noordhollanders nog onverwachte ta lenten te schuilen. De sketch werd onder grote hilariteit twee maal over gespeeld met de respectievelijk heren in de hoofdrol. Beiden ontvingen een aardige surprise voor hun optreden. Het middernachtelijk uur was reeds aangebroken, toen door alle medewer kenden de slot-finale werd gezongen en de heer J. Peters, bedrijfschef bij Doets, de avond met een kort woord sloot. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning" Bovengenoemde vereniging hield Zondag haar eerste hok-tentoonstelling in het café Rialto. Zes liefhebers brachten samen dertig duiven in de kooien. Als keurmester trad voor de eerste keer op de voorzitter, do heer M. Tijdema. Niet minder dan zes-en-dertig liefhebbers namen aan de keuring deel. De prijswinnaars waren de heren H. de Jager »et 14 p., Donkersloot met 14 p. en B. Zwa nenburg met 13 p. Burgerlijke Stand Geboren: Henri, z. v. L. A. van Vuet en H. Kluft. Cornelia E.. d. v. F. J. van Eikeren en E. M. Huijsmans Gehuwd: Pie'er Spierdijk en Catha- rina A. Gerver. Overleden: Gerrit S. Kuijper, 81 jaar, weduwnaar van T. WissinK. DIERENBESCHERMING De afdelingssecretaris van „Dierenbe scherming" deelt ons mede, dat ten huize van de familie Suk, Westerweg 111. Heiloo «en zwervende herdershond vertoeft. Het signalement luidt: grijs, zwart dek, teef. kend artist van Punch was John Leech, die ook de „Christmas Carrols" van Dickens illustreerde, Een eveneens zeer gezien tekenaar was Dumaurier, die evenals Thackeray zowel schreef als tekende en de spot dreef met het Lon- dense society-leven. Bijna al deze kun stenaars kwamen uit Londen, Chelsea of Hammersmith. Naast de staf van Punch was verder Pellegrini bekend om zijn uitstekende portretten. Het eigenaardige was dat langzamerhand de tekeningen op zichzelf niet meer geestig waren, doch dat het onder schrift er de geestige toets aan moest verschaffen. De heer Lancaster besloot zijn interessante lezing met het uiten van zijn bewondering voor Sir Max Beerbohm, die weer de nadruk op de humor in de getekende lijn wist te leggen en wiens caricaturen grote in vloed op de moderne kunstenaars heb ben gehad. Kapconcours in hotel Victory De Ned. Bond van Technische clubs voor het Kappersbedrijf zal op 13 Fe bruari in het Victory-hotel te Alkmaar de voorwedstrijden houden van het kapconcours om het kampioenschap van Nederland. De deelnemers uit Noord-Holland heren en dames komen dan tegen elkaar uit. AUTOBUS IN DE BERIVx Een autobus van de NACO geraakte vanmorgen in alle vroegte in de berm langs de Westerweg, toen de bestuurder voor een andere wagen uitweek. Het bleek niet mogelijk de bus op eigen kracht weer op de weg te kr' ;en, weshalve hulp in de vorm van een kraanwagen aanrukte. De passagiers werden met een andere bus naar hun bestemming vervoerd. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voor gedaan. GESLAAGD De heer K. van de Pol alhier, secre taris van de Ned. Zwembond Kring Noord-Holland, slaagde te Amsterdam voor het staatspractijk-diploma boek houden. Neen, groot was het aantal verzeker' den niet, dat gisteravond in hotel Vic tory kwam om het veertigjarig bestaan der A.O.G. mee te vieren, maar deson danks was er een zeer prettige geest onder de aanwezigen. De heer P. Cloeck, die met de heren D. J. Woldendorp en W. Spruyt de com missie vormde ter voorbereiding van de herdenking van het jubileum, trad voor deze avond op als voorzitter en sprak daarom een welkomstwoord. Hij legde er de nadruk op, dat het een eenvou dig feest zou zijn, ómdat de A.O.G. geen feest- maar een commerciële vereni ging is .Een groot gevoel van dankbaar heid voor de oprichters van de vereni ging bezielt ons heden, zo vervolgde spr., omdat zij door hun initiatief en doorzettingsvermogen bereikt hebben dat wij nu nog jaarlijks minstens 25 pet. lagere premie betalen dan bij een .gewone" glasverzekering. Verheugd mogen wij zijn, dat het bestuur enige jaren geleden niet is ingegaan op een voorstel van gezamenlijke grotere glas verzekeringen om onze vereniging aan hen te verkopen. Als mede-bestuursiid van de A.O.G. wist spr. van nabij dat de leiding van de A.O.G. bij de voor zitter H. Bruin en de commissaris-boek houder Woldendorp in de beste handen is. terwijl als deskundige de heer F. H. Ringers naast de voorzitter eveneens een steunpilaar genoemd werd. Een kort woord. Na de heer Cloeck sprak nog de voor zitter van de vereniging, de heer Bruin, een woord tot de aanwezigen, die hij gaarne in groter getale het welkom had toegeroepen. Spr. legde er de nadruk op, dat de bestuursleden stuk voor stuk grote verantwoordelijkheid gevoelen voor hun taak, die zij vrijwillig en be langeloos op zich namen, maar mét een kloek man als de heer Cloeck als twee de voorzitter naast zich durft spr. nog wel vooruit te zien. Hij vond deze dag een heerlijke dag, eerst om het veertig jarig bestaan der A.O.G., maar daar naast om het feit dat juist heden de laatste herinnering aan de oorlogsjaren uit de Langestraat verdween, n.l. de ge broken ruit van de firma Schoonhoven. Lang, zeer lang heeft het geduurd eer een ruit van deze kolossale afmetingen kon worden gemaakt en geplaatst, maar vandaag is dat kunnen gebeuren en dat verheugde spr, ten zeerste. Uitvoerig weidde de heer Bruin uit over de voor zieningen die in de loop der jaren had den moeten worden genomen in het belang van de verzekerden en van de vereniging beide en hij hoopte dat men daarin een aansporing zou vinden om deelnemer te worden van de A.O.G., die op de bres zal blijven staan voor de belangen harer verzekerden. In dit verband herinnerde spr. nog aan het werk van wijlen dé eerste hoofdagent der A.O.G.. de heer Simon Molenaar, mede aan dat van diens opvolger, de heer D. de Vries, wier arbeid hij op hoge prijs stelde. In een op rijm gesteld Nieuwe aansluitingen op het telefoonnet Telefoonnet Alkmaar: 3143 Eriks pakking en rubber enz. Woon huis magazijnmeester W. Lebbing na kan toortijd Voormeer 32. 5364 Garagebe drijf Kees Koster, Oudegracht 106. 2753 Gebr. Groentjes Handelsonderneming, Ka naalkade 16. 2446 W. H. in 't Hol, Au toverhuur, Boterstraat la. 2081 Ned. Rode Kruis afd. Alkmaar en Omstreken, Leidster afd. helpsters R.K.K. Kennemer- straatweg 166. 3971 Mr. J. Warnaar, in specteur der Reg. en Succ., Kennemer- straatweg 11. Telefoonnet Bergen: 2741 P. M. Ariëns Kappers, Rondelaan 15. 2061 Techn. Bur. P. Boer. Loudelsweg 41. 2698 Jaap de Carpentier, kunstschil der, Lijtweg 14. 2144 Dansinstituut J. B. Harms, Loudelsweg 44. 2355 D. J. Duin, timmerman-aannemer, Loudelsweg 51. 2515 A. B. M. Kollmer, Bergens woning inrichting, Dorpsstraat 5. 2168 L. de Ridder, pension La Marie Posa, Broek- beeklaan 3. 2159 P. B. de Ruyter, Ron delaan 31. 2569 C. Steinz, distr. contr. arts Centr. Beheer, Rondelaan 25. 2278 A. Vis, Boslaan 7. 2573 G. P. Vrijburg, Rondelaan 9. 2715 J. M. v. d. Zwan, stoffeerder, Breelaan 48. Telefoonnet Limmen: 312 P. J. Boersen, plüimveebedi'ijf, rvapel- weg 26, Heiloo. 301 Café Pelgrimsrust, J. Ruiter, Runseputterweg L 188, Heiloo. 310 D. Cornelisse, handel in mest, stro en bloemen, Kapelweg 17. 309 Dekker's groijtij ij fruithandel, Rijksweg 25. 314 J. Mors. Veehandelaar, Kapellaan 11, Hei loo. 331 H. Rotteveel, veehouder, Wes terweg 417, Heiloo. 321 J. Rijs, Rijks weg 41. 209 P. N. van der Steen, Page laan 2. Telefoonnet Egmond: 440 Dr. W. M Snellen, Watertorenweg 28, Egmond aan Zee. slotwoord ging de heer Bruin nog het hele bestaan van de vereniging na en eindigde dan met een hulde aan zijn medewerkers en de controle-commissie en de wens voor een verdere bloei der A.O.G. Hulde aan de voorzitter. Nadat de heer Cloeck nog had mede gedeeld dat er een prachtig bloemstuk met een hartelijk schrijven was binnen- nengekomen van de firma Sabelis en Kerrebijn, stelde hij nog de grote werk kracht en werklust van de voorzitter in het licht, twee eigenschappen, die door de beide vorige voorzitters (spr. veder en de heer J. Ringers) reeds ten zeerste werden gewaardeerd. De heer Bruin was in 1911 bij de oprichting der vereniging direct deelnemer geworden en een jaar later reeds tot lid van de controle-com missie benoemd en had van die tijd af geregeld in contact gestaan met het be stuur, waarvan hij in 1939 na het over lijden van de heer J. Ringers voorzitter werd. Het verdere gedeelte van de avond was gewijd aan de vrolijkheid, waartoe de piano- en accordeonmuziek van de heer Ligthart en de zang van enige aardige liedjes door de heer Cloeck in niet geringe mate bijdroegen. Een gra tis verloting van fruitmanden, taarten, sigaren en sigaretten maakte een vijf tiental dames en heren gelukkig. Ver schillende sprekers hebben nog hun dank en waardering voor het werk der vereniging betuigd. Tijdens de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", die in het afge lopen jaar te Alkmaar is gehouden, stelde de kuiperij Bakker te Alkmaar een wasmachine, alsmede enige troost prijzen ter beschikking voor de be zoekers, die de beste slagzin op de „Rondo"-wasmachine zouden produ ceren. De firma Bakker, die één van de drukstbezoehte stands op deze ex positie had, reikte vele duizenden kaar ten uit. waarop men zijn slagzin kon schrijven. Tweeduizend jubelklanken op het Rondo-product kwamen naar aanleiding van de prijsvraag binnen. De importeur van het product werd voor de moeilijke opgave "gesteld de beste slagzin uit de enorme stapel te zoeken. Na lang beraad kwam men tot de conclusie, dat mevrouw. G. E. LunshofFosse, wonende aan de v. Houtenkade 27 te Alkmaar de hoofd prijs moest worden toegekend, voor haar slagzin „Als „Rondo" voor u wast, spaart u tijd, geld en last". Gisteravond om zes uur werd haar de hoofdprijs, een schitterende, mo derne machine, die een waarde van ruim driehonderd gulden heeft, thuis bezorgd. I3e aankomst van de machi ne, die zoveel tijd, geld en last be spaart, was voor het gezin een reus achtige verrassing. Een opgetogen mevrouw Lunshof betastte het appa raat, als was het regelrecht uit de hemel komen vallen. Een groot deel van de was voor het uit vier perso nen bestaande gezin, verrichtte ze tot nu toe met de hand. De machine was derhalve zeer welkom. Een „troostprijs", zijnde een „Ron- do"-wringer, ter waarde van 45 gul den, ging naar de Waerdendelstraat 9, naar mevrouw J. J. Gerver. Ook hier waren de heren van kuiperij Bakker zeer welkom. Subsidie voor openbaar en Christ. Kleuteronderwijs In ons raadsverslag van Maandag j.l. ver meldden wij een verschillende subsidie voor het openbaar en het christelijk onderwijs. Dit berust echter op een vergassing. De raad dezer gemeente besloot voorlopig aan beide scholen toe te kennen f 35,— per leerling, en niet, zo als vermeld, voor het christelijk kleuteronder wijs f 15,— en voor het openbaar kleuteronder wijs f 25,— per leerling. In ons blad van gisteren maakten we mel ding van het feit, dat in de vacature van notaris H. W. Visser bij Koninklijk Besluit be noemd was de candidaat notaris P. G. Visser te Ouderkerk aan de IJsel. In verband hier mede hebben wij ons in verbinding gesteld met de heer Visser, die ons mededeelde, dat hij begin Februari zijn praktijk zal aanvangen. Hij zal voorlopig de woning van de heer Smit betrekken en deze eventueel laten om bouwen, daar het huis voor de heer Visser en zijn gezin vrouw en drie kinderen onge twijfeld te klein is. De pas benoemde notaris werd op 11 Dec. 1908 in Amsterdam geboren, doch vertrok al spoedig met zijn ouders naar Rotterdam. Na de lagere school te hebben doorlopen, bezocht hij de H.B.S., die hij eveneens met g'oed gevolg doorliep. Hierna ging de heer Visser naar het opleidings-instituut. Het laatste jaar van zijn studie werkte hij evenwel al op een notariaat in Pijnacker. Nadat de heer Visser hier een half jaar lang had gewerkt, keerde hij naar Rotterdam terug, waar hij ruim vier jaar lang op hetzelfde kantoor werkzaam was. Toen hij vervolgens naar Ouderkerk aan de IJsel ver trok was zijn werkkring voor lange tijd ver zekerd. Ruim veertien jaar is de heer Visser candidaat-notaris op het karitoor bij notaris Van der Leeden geweest, waar hij ongetwij feld genoeg ervaring heeft opgedaan om in L on ge dijk zijn praktijk met bekwaamheid te voeren. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 17 Jan. Eierveiling. Aanvoer van 8 tot en met 13 Januari: 178.775 kippen eieren. Prijs f 2,06 per kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 17 Jan. 6000 kg uien 3,20—5,20 en grove 4,80-5,10; 130 kg witlof: I 47 en II 39; 66.000 kg groene kool 7—14,80; 140.000 kg rode kool 6,50—15,40; 4000 kg gele kool 8— 6.90; Deense witte kool 5.50—6. Doorge draaid: 1600 kg rode kool, 2600 kg' gele kool en 1100 kg witte kool. NOORDERMARKTBOND, 16 Jan. 1951 4100 kg uien 4,504,60, grove 4,905,20, drielingen 5,10—6,10, nep 12,50—14; 26.000 kg rode kool 6,5015,10; 1300 kg gele kool 67; 5.000 kg groene kool 712,70; 45.000 kg Deense witte kool 5,505,90. Maandagavond had in café Hes de jaar vergadering plaats van de vereniging „Werkdadige Naastenliefde". Deze streeft een zeer sympahiek doel na, n.l. op het bedrijf der leden, die door ziekte het no dige werk niet kunnen verrichten, dit gra tis door de leden te doen. De voorzitter, de heer J. Bijpost, deelde mede, dat de vereniging thans haar derde lustrum her denkt en ieder van ons, zeide spreker, heeft in die vijftien jaar de hulp van onze vereniging wel eens ondervonden. De af tredende bestuursleden de heren J. Blom en S. Bijpost, werden herkozen. Uit het verslag van de penningmeeser bleek, dat op 1 Jan. 1950 in kas was 292,61 en aan contributie en inlage ontvangen 34,29 De uitgaven over 1950 hadden bedragen 15,90. Gezien de financiële positie van de vereniging werd de mogelijkheid be sproken de contributie te verlagen. In verband echter met eventuele bijzondere uitgaven werd besloten de conributie ad 1,50 te handhaven. De regeling der werk dagen bleef ongewijzigd, t.w. bij 1 zieke dagelijks en bij twee zieken 3 dragen per v-eek. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat over 1950 62 dagen gratis 'ge werkt is op bedrijven van leden. Het aan tal leden bedraagt thans 23. Vervolgens gaf de secretaris nog enig overzicht over de afgelopen 15 jaar. Van de stichting ver zorgingshuis ouden van dagen te Koedijk was een verzoek ingekomen om een bij drage. Besloten werd 10 te schenken voor eerste inrichting. De voorzitter be tuigde zijn hartelijke dank voor de hulp die hij in het afgelopen jaar zelf heeft ondervonden. WARMENHUIZEN, 17 Jan. 1951. 22.500 rode kool 815,80; 1600 kg gele kool 6; 1100 kg Deense witte kool 5,50. PURMEREND, 16 Januari. Aangevoerd 492 runderen, waaronder 248 vette koeien van f 2,— tot f 2,60 per kg, handel stug; 65 melk en kalfkoeien van f 650,— tot f 1050,— per stuk, kalm; 130 geldekoeien van f 390,— tot f 675,— per stuk, stil; 22 pinken van f 340,— tot f 500,— per stuk, kalm; 12 graskalveren van f 160,— tot f 240,— per stuk, kalm; 284 nuchtere kalveren van f 35,— tot f 100,— per stuk, stugger; 12 nuchtere kalveren, fokkers, van f 65,— tot I 125,— per stuk, goed; 16 stieren van f 650,— tot f 1275,— per stuk, stug; 346 schapen van 85,— tot i 140,— per stuk, vlug, en lammeren van f 75,— tot f 110,- pei stuk, vlug; 24 bokken en geiten van f 10,— tot f 50,— per stuk, stug; 242 vette varkens van f 1,60 tot f 1,68 per kg, kalm; 836 schrammen van f 55,— tot f 75— per stuk en biggen van f 35— tot f 55,— per stuk, beter handel; 11 fokzeugen van f 260,— tot f 325,— per stuk, goed; 31 paarden van f 450,— tot f 650,— per stuk, stug; totaal 2279 dieren. Pluimveemarkt: 400 konijnen van f 2,— tot f 12,— per stuk, goed; 5000 kipeieren van 11,— tot f 12,— per 100 stuks; 1000 eend eieren van f 10,— per 100 stuks. (Ongecorrigeerd) Hedenmorgen zijn twee bewoners van Wolvega, de 76-jarige Johannes de Vries en zijn echtgenote, door brand om het leven gekomen. Omstreeks 7 uur vanmorgen brak brand uit in een woning aan de Kei weg te Wolvega. Het vuur ontstond in de slaapkamer van het bejaarde echtpaar. Verondersteld wordt dat het beddegoed door het omvallen van. een petroleumkachel vlam vatte. Het vuur greep zó snel om zich heen dat de brandweer noch de bewoners van het huis, nog iets van de inboedel wist te redden. „ARTIS" WORDT NIET VERPLAATST Verschenen is het prae-advies van B. en W. van Amsterdam op een adres van ir. P. Ferdijk, raadgevend inge nieur te Amsterdam, waarin gesugge reerd werd „artis" naar het Amsterdam se bos over te brengen. B. en W. advi seren aan deze suggestie geen gevolg te geven. Zij stellen voordrachten in uitzicht tot het beschikbaar stellen van gelden voor het herstel der bestaande gebouwen. De verplaatsing van „Artis" zou 7 a 8 millioen kosten. Deze uit gave voor dat doel achten B. en W. niet verantwoord. Uit het gisteren in ons blad geplaatste artikel met betrekking tot de Noord hollandse Reiscentrale zou men de in druk kunnen krijgen, dat deze organi satie in het leven is geroepen om tegen bepaalde overheidsbemoeiingen in het harnas te treden. Men wijst er ons van de zijde van de N.R.C. op, dat dit niet geheel juist is. Weliswaar staat men op het standpunt, dat men in bepaalde gevallen organisa torisch meer bij de overheid zal kunnen bereiken dan in los verband, doch in hoofdzaak heeft men naar eenheid ge zocht ter wille van de grotere mogelijk heden op het gebied van reisorganisatie en het betrachten betere service aan het touristisch publiek. De A.N.W.B. heeft enige tijd ge leden een speciale dienst In het leven geroepen, die zich voornamelijk bezig houdt met het onderhoud van de hon derden wegwijzers, die langs de Neder landse wegen zijn opgesteld. Vroeger waren deze practische straat-decora ties in onderhoud bij plaatselijke schilders. Sedert kort brengt de Centrale On derhoudsdienst op wegwijzers, die niet door het licht van straatlantaarns wor den beschenen, speciale verlichtingen aan. Een eenvoudig kapje bekroont thans ook verschillende wegwijzers in Alkmaar. De verlichting geschiedt door middel van de zgn. Natrlum- lampen, die een helgeel licht ver spreiden, dat zelfs bij mistig weer hel der licht verspreiden. Het is touristen evenwel niet aan te raden elkander onder 't licht van de natriumlampen in de ogen te blikken, want de meest frisse rode kleur verandert bij dit licht m een afschuwelijk zeeziek- groen.... zoals het verwijderen van overtollig haar, wratten, moedervlekjes, vleesbultjes enz. ge schieden onzichtbaar. Med. gedipl. Haar- en Schoonheids? pecialist Oudegr. 225, Alkmaar. Telefoon 3528 ÜJiZScbc „VEUACKVA6" Noorderkade 68, Telefoon 3776, Alkmaar 12 ct. per stuk Onze bekende specialiteit Spoorstraat 8, Alkmaar. Telefoon 2315 de foM tot 15 woorden f 1. eik woord meer 5 cent Te koop aangeboden Meisjesfiets met nieuwe ban- denn Ift 7-10 jr f 30,—, herenfiets Gazelle f 25,— en accu (6-Volts) in prima staat f 30,—. Stations straat 53. Een Vulcana Haard. Reeker straat 57. Een invalidewagentje. C. Mol, Boezemsingel 8. In prima staat zijnde kinder wagen. Nieuwpoortslaan 148. Zo goed als nieuwe radiotoestel Tuinstraat 60. Na 6 uur. Een 1-pers. eikenhouten ledi kant met spiraal, kapokmatras, peluw en kussen (z.g.a.n.), 2 wol len dekens en 1 donzen deken; ook apart. Kennemerstraatweg24H Goede studie-piano. Van Leeu wenhoekstraat 11, Alkmaar. Goed onderhouden electr. was machine, geschikt voor 110-220 Volt; tevens een petr.kachel (Hal- lei') en leeslamp, prijs billijk, v. d. Lijnstraat 20, Alkmaar. GAAT VOOR VAKKUNDIGE VERPAKKING VAN UW GOEDEREN en VERHUIZING NAAR BERGPLAATS VOOR INBOEDELS. ALKMAAR, SCHARLOO 21, TELEFOON 2683 Met bovenstaande slagzin werd Mevr. G. E. LUNSHOF POSSE, Van Houtenkade 23, Alkmaar, winnares der RONDO ELECTRISCHE WASMACHINE, welke beschikbaar werd gesteld tijdens onze expositie op de tentoonstelling van de „Wadden tot het IJ" en de Landbouwdag te Alkmaar, voor de inzender van de beste slagzin op de bekende RONDO WASMACHINES. Dijk 8 Telefoon 4268 Alkmaar. Uw speciaal adres voori WASMACHINES - WRINGERS - CENTRIFUGES - REPARATIE. ■n Laat 145, tel. 4314 naast V. D. Dit bereikt U door regel matig te adverteren in dit dagblad. UIT VOORRAAD LEVERBAAR, MET HAND- EN ELECTR. BEDIENING, MET KLEIN- EN GROOT TOETSENBORD. ONDER VOLLE GARANTIE. VRAAGT EEN MACHINE GRATIS OP PROEF

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3