Een parate divisie is noodzakelijk Influenza VAL DA JIMMY BROWN ALS BOKSER Pilnik en Rossolimo leiden Hoogoventournooi in Kees Broekman leidt tegen Hamar M SIJUTEL 0 RHEUMATIEK 12 Verlenging van dienstplicht tot twee jaar? Eisenhower was teleurgesteld Geen verdere offers van Indonesie-veteranen Concertgebouwdirectie handhaaft Van Kempen Fraaie winstpartij van de Argentijn HOEST Melklevering aan Holland is gewaarborgd Nieuwe kieswet thans naar Staten-Generaal Arrestatie der dieven thans te wachten? Neem een doos echte VERKOUDHEID Schatten van Gesandfcetd SANATQGEN I Het Z&nuwsterkendB Voedsel Wim van der Voort derde op de 500 meter w Het Radioprogramma DONDERDAG 18 JANUARI 1951 Nederland zal naar het oordeel van militaire kringen niet kunnen volstaan met het uitvoeren van de plannen, om tegen het eind van dit jaar drie mobili sabele divisies ter beschikking te hebben. Men acht het integendeel noodzakelijk dat ook ons land zo spoedig mogelijk over een parate troepenmacht van ten minste een divisie zal beschikken. Het is immers bij de moderne wijze van oorlogvoeren zeer de vraag, of ons land in geval van een oorlog nog tijd en gelegenheid zou hebben, om zijn leger op de been te brengen. Bombardementen op grote schaal, luchtlandingen en het optreden van een vijfde kolonne zouden zulks onmogelijk kunnen maken. paraat hebben te maken, maar ook oe- wijzen, dat wij geen zin hebben om onder Rusland te komen, voor een deel naar Siberie te worden gestuurd en la ter ten koste van grote offers bevrijd te worden. Nederland moet verzetswil demonstreren, en daarvan is thans nog niet veel te merken", aldus de gene raal. Wat de burgerlijke verdediging be treft, merkte generaal Kruis op, het juist te vinden, wanneer er burger dienstplicht zou worden ingesteld. De Nederlandse regering schenkt vol gens inlichtingen van het ANP haar volle aandacht aan deze opvattingen. Echter staat zij bij de vorming vaneen parate troepenmacht voor twee belang rijke problemen. Een dergelijke troepenmacht kan immers slechts worden gevormd door opnieuw een beroep te doen op de dienstplichtigen van de lichting 1949-11 en de Indonesie-veteranen. Sociale over wegingen hebben de regering hiervan doen afzien. Men acht het onbillijk, de Indonesie-veteranen, die reeds een zo lange en gevaarvolle diensttijd overzee achter de rug hebben, opnieuw de last van een min of meer langdurige dienst tijd op te leggen. Indien de regering zich toch genood zaakt zou zien, een parate troepen macht op de been te brengen zou bij de huidige ongunstige materiaalpositie van het leger na de bewapening van de ze macht onvoldoende bewapening en uitrusting overblijven voor de nieuwe lichtingen. De defensie-opbouw als ge heel zou hierdoor in gevaar komen. Ike teleurgesteld. Deze problemen zijn uitvoerig met generaal Eisenhower besproken. De Atlantische opperbevelhebber schijnt de moeilijke positie van ons land te heb ben begrepen en onder deze omstan digheden niet de onverwijlde beschik baarstelling van parate troepen te heb ben verzocht. Wel moet de generaal zijn teleurstelling hebben uitgesproken over het feit, dat de opbouw van het Nederlandse verdedigingsapparaat nog niet verder was gevorderd. Mocht de materieelpositie van het leger echter binnenkort verbeteren, dan zou oprichting van een parate roepenmacht niet tot de onmogelijk heden behoren, indien de omstandighe den daartoe aanleiding geven. Voorts I worden nog andere maatregelen over wogen, zoals verlenging van de dienst tijd tot twee jaar en vergroting van de lichtingscontingenten. Kruis: Burgerdienstplicht. Te Middelburg verklaarde generaal I Kruis Woensdagavond, dat een orgaan zal worden gevormd, dat de schakel zal zijn tussen de industrie en de oe wapening. „Willen wij onze uiterste I krachten inspannen, aan moeten wij ons niet alleen beijveren om wat wij Eisenhower in Rome Generaal Eisenhower, de opperhe- velhebber ran het Noordatlantische Pact, is uit Lissabon te Rome aangeko men om met de Italiaanse autoriteiten I besprekingen over verdedigingsplan- I nen te voeren. Door geheel Italië is de politie I Woensdag uiterst waakzaam geweest, I doch het enige centrum, waar het tot grote demonstraties tegen Eisenhower l kwam, was Turijn, waar de overgrote meerderheid van de arbeiders 's mor- gens om tien uur het werk voor 20 uur neerlegde. Te Milaan en omgeving kwamen slechts korte, sporadische sta kingen voor. Te Florence werden tien personen gewond, doordat de politie demonstranten met geweerkolven uit- eendreef. „Hem treft geen blaam De directie van het Concertgebouw tc Amsterdam zal haar contract met de dirigent Paul van Kempen niet ver breken, ondanks de protesten, die hiertegen zijn gerezen. Zij voert tegen deze bezwaren aan, dat tendentieuze mededelingen de openbare mening op funeste wijze hebben beïnvloed. De politieke antecedenten van de heer Van Kempen zijn door de bevoegde autoriteiten nauwkeurig onderzocht; gebleken is, dat hem geen enkel ver- wijt kan worden gemaakt en geen en kel feit ten laste kan worden gelegd. Daarom is hem door de Nederlandse regering een werkvergunning ver schaft. Reeds heeft hij meer dan hon- derd concerten met verschillende or kesten geleid. De heer H. Stoffels te Veenendaal, oud-directeur van de afdeling Leiden van Volksherstel, heeft in een brief aan de minister van O. K. en W. uit eengezet, dat op de heer Van Kempen naar zijn mening geen enkele blaam I rust Deze overtuiging berust op een onderzoek, dat de schrijver na de be zetting naar de antecedenten van de I dirigent heeft doen instellen. Op de laatste dag van zijn verblijf in de Britse hoofdstad heeft gene raal Eisenhower, de opperbevel hebber der strijdkrachten van de landen van het Noord Atlantisch Pact, besprekingen gevoerd met de afgevaardigden van de Noord At lantische Raad. V.l.n.r.: C. A. Stra- neo (Italië), plaatsvervanger van de afgevaardigde A. Rossi Longhi; M. G. Petursson (IJsland); M. A. Clasen (Luxemburg); Graaf E. Reventlow (Denemarken)Burg graaf Obert de Thieusies (Belgie); M. D. Bryn (Noorwegen); Dr. R. E. Ulrich (Portugal); generaal Eisenhower; C. M. Spofford (Ver. Staten), voorzitter van de afge vaardigden van de Noord Atlan tische Raad; M. H. Alphand (Frank rijk); Jhr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer (Neder land); L. D. Wilgress (Canada) en Sir Frederick Hoyer Millar (Engeland). Veelal het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte lam door keel, botst en rug in te wrijven met deze krachtige zalf. Verwijdert con- gesrie,_vergemakkelijki ademhaling en geeft spoedige verlichting. Er is gisteren hevig gestreden in het Hoogovenschaaktournooi te Beverwijk. Het zijn de leiders Rossolimo, Poulsen en Kieninger geweest, die het zwaar te verduren hadden. Kieninger verloor zelfs van Donner en Rossolimo ver speelde een half punt tegen O'Kelly. Poulsen heeft een afgebroken partij tegen Kramer, welke naar remise riekt. De mooiste prestatie van de dag is op rekening te schrijven van Pilnik. De donker-gebrilde Argentijn liet tegen Van Seters zien, wat hij in zijn mars heeft en liep de Belg tegen het einde finaal van de kaart. Ook de overwin ning van Donner op Kieninger mag ge zien worden. Het valt niet mee om de taaie Duitser te verslaan en het is juist Donner geweest, de tot nu toe volko men falende Donner, die daarin het eerste geslaagd is. O'Kelly en Rossoii- mo speelden remise tegen elkaar, oen resultaat, dat geen verwondering wek te. KramerPoulsen werd afgebroken De stand lijkt ons remise toe. Palomaa en dr. Stumpers worstelden zich door een lastige partij heen. In de afgebro ken stand heeft de Fin een pion meer in een eindspel van toren en loper te gen toren en paard. Aangezien een tweede pion van de Nederlander ook zal vallen, lijkt het ons toe, dat Palo maa zijn eerste zege gaat boeken. De vierde matchpartij tussen Fenny Heemskerk en mevr. C. Roodzant-- Glimmerveen is door Fenny Heems- Rode Hoestpoeders van Mijnhard! Doos 41 ct. ih—ag— kerk gewonnen, die echter de afgebro ken vierde partij verloor. De laatste ontmoeting, welke vandaag wordt ge speeld, zal de beslissing brengen. Fen ny Heemskerk staat met 32 voor en heeft dus aan remise genoeg. De stand in de hoofdgroep is thans: Pilnik en Rossolimo 314, Poulsen 3 met een afgebroken partij, Kieninger 3, Kramer 214 met een afgebroken partij, O'Kelly en Van Seters 2%. Stumpers 1 met een afgebroken partij, Donner 1, Palomaa 14 met een afge broken partij. Het programma voor heden is: Stum persKieninger; PilnikDonner, Poul senvan Seters; RossolimoKramer; PalomaaO'Kelly. Bedrijfschap loste hangende moeilijkheden op De moeilijkheden aangaande de melklevering, die enkele gemeenten in het Westen van het land bedreig den, schijnen te zullen worden opge lost. Het bestuur van het Bedrijf schap voor Zuivel heeft n.l. besloten, de vergoeding uit het Zulvelfends voor alle in consumptie gebrachte melk te verhogen. Ook zal er een correctie worden gebracht in de ver goedingsregeling voor het betrekken van aanvuliingsmelk uit het Noorden en Oosten van het land. Daardoor worden met name de moeilijkheden voor Haarlem opgelost. Dezer dagen is het ontwerp van een geheel nieuwe Kieswet de minister raad gepasseerd. Binnenkort kan de indiening ervan bij de Staten-Generaal tegemoet worden gezien. De Scone-stone Scotland Yard zou op het punt staan de daders van de diefstal van de „Scone Stone" uit de Abdij vat» Westminster te grijpen. De detectives, die zich met de zaak bezig houden, zouden in het bezit zijn van inlichtingen over de identiteit van de daders en over de manier waarop zij de diefstal vol brachten. De politie zou thans trachten de laatste bewijzen bijeen te krijgen. Er zouden vier personen in het spel zijn. Oefenwedstrijden van het voorlopig Nederlands elftal Teneinde een overzicht te krijgen inzake de vorm van de spelers, die deelnemen aan de centrale training van de K.N.V.B. te Amsterdam, zal op Woensdag 21 Februari een voor lopig Nederlands elftal een wedstrijd spelen tegen een nog nader aan te wijzen Engelse club. De oefenwed strijd, welke zoals te doen gebruike lijk is, voo r een landenwedstrijd plaats vindt, is uitgeschreven op 4 April a.s. waarbij naar bekend is on derhandelingen worden gevoerd met de Braziliaanse vereniging Sao Paulo. Mochten deze onderhandelingen sla gen dan zal ox U April een Neder lands B-elftal tegen dezelfde ver eniging uitkomen. l=> A S T I l_ l_ E S TEGEN 22. Eindelijk zijn Pim, Pam en Pom dan toch klaar gekomen. Het is intussen al heel laat 'geworden. De maan staat hoog aan de hemel en de drie broertjes zitten stil naar de maanverlichte zee te staren. „Toch had die winkelier ge lijk... zegt Pim en onderdrukt een geeuw. „Er gaat niets boven de vrije natuur". „Je moet anders wel hard werken in die vrije natuur", zucht Pom. „Ik heb er honger van gekregen en we hebben vergeten brood mee te nemen!" „Kom, dat halen we morgen ochtend vroeg! Laten we nu maar gaan slapen, dan vergeet je wel, dat je honger hebt". „Ja en wie moet morgen dat brood halen?" Pom is erg prac- tisch. „Als je maai' niet denkt, dat ik dat doe. Ik heb vandaag genoeg gelo pen". „We zullen er morgen om loten", belooft Pim. „Maar laten we nu gaan slapen". Nu daar hebben ze niet veel moeite mee, ook al missen zij hun mandje. Gelukkig is het een warme nacht en ze gebruiken elkaar als kus sen. zal U zich vergaren door San» togen enigen tijd regelmatig te gebruiken en zo Uw spieren, bloed en zenuwen te voorzien van prcclea dat wat zij nodig hebben. Woensdagavond is te Hamar een wed strijd gereden tussen een ploeg van de IJsclub Hamar en enkele Nederlandse rijders, die op het ogenblik voor trai ning in Noorwegen vertoeven. De weersomstandigheden voor deze wedstrijden waren bijzonder ongun stig. Er stond een vrij harde wind, ter wijl tijdens de 5000 meter er een sneeuwstorm woei, waarvan do rijders veel last hadden. De uitslagen luiden. 500 meterc 1 Magne Hval 45 sec., 2 Hoeveby 45 sec., Schaatsploeg voor het Europese kampioenschap Naar wij vernemen, heeft de K.N. S.B. de volgende ploeg aangewezen voor de Europese kampioenschappen in het hardrijden, welke Zaterdag 27 Januari en Zondag 28 Januari te Oslo worden gehouden: Kees Broekman, Wim van der Voort, Aad de Koning, Jan Charisius en als reserves Nico Olsthoorn en Wim de Graaff. Het opgeven van reserves betekent, dat tot aan de loting, welke Vrijdag 26 Januari plaats vindt, men gelegen heid heeft zo nodig en indien gewenst wijzigingen in de ploeg aan te bren gen. 50. Ja, Mike Moker zag iets bruins flitsen en toen zag hij niets meer, werd alles zwart. De toeschouwers zagen echter des te meer. Hoewel Mike zeer goed gedekt stond, zagen zij Jimmy dwars door die dekking heen zijn te genstander een upper cut verkopen zo formidabel, zo vreselijk, zo dreunend, dat Mike uit de ring opsteeg gelijk een luchtballon opstijgt, wanneer de lucht schipper het anker gekapt heeft. Het volgende ogenhlik bonkte hij tegen het hoogste punt van de zoldering en daalde toen weer met grote snelheid. Jimmy zag hem aankomen, iedereen zag hem aankomen.Psst Pat, riep Jimmy naar Pat Poot, die met ogen als kippeneieren zat toe te kijken. Pat keek even naar Jimmy en toen was het al gebeurd. Met een klein droog tikje van zijn rechter vuist had Jimmy zijn tegenstander bij het weerkeren in de ring over de touwen geslagen en hem precies in de schoot van Pat Poot ge mikt. In de zaal brak een pande monium los. Patricia Wenthwortli 4) „Je bent heel vriendelijk, voor me", zei hjj dankbaar. „O, nee „Ik vind van wel en 't heeft me veel pleizier gedaan". Na een korte poos ging hij zonder enige verandering in zijn stem voort: „Mijn dochter zou juist zo oud geweest zijn als jijmisschien iets ouder. Ik weet niet precies „Ik ben twee-en-twintig" „Juist.... zij zou nu drie-en-twintig zijn geweest. Je lijkt op haar weet je. Ze was ook zo'n klein bruin ding en ze was dapper". Eensklaps keek hij op en voegde eraan toe: „Je moet niet zo treurig zijn, want anders kan ik niet over haar praten en vanavond ver lang ik ernaar, om dat te doen." Weder zweeg hij even en vervolgde toen: „Zie je. als er in je leven een tragedie is geweest, als je iemand hebt verloren, niet op de gewone manier, maar op een wijze, die je vrees aanjaagt, wordt het zo moeilijk, erover te spreken. Je wilt er niet aan beginnen omdat je vriend of vriendin er niet naar durft luisteren. Hij of zij weet niet wat te zeggen en kan ook niets voor je doen Ten slotte spraak ja dan in het geheel niet meer en dat maakt je soms zo eenzaam. Vanavond heb ik een groot verlangen om te spreken". Janice voelde haar ogen branden, maar ze wist zowel blik als stem in bedwang te houden. „U kunt altijd met mij spreken, meneer Harsch." Hij knikte vriendelijk. „Het zou heerlijk voor me zijn, zie je, omdat ik over de goede dingen zou willen praten. Ze had een prettig leven, moet je weten. Daar waren haar moeder en ik en de jonge man, met wie ze getrouwd zou zijn en een hele boel vrienden. Ze heeft veel liefde ge noten en als ze ten slotte smart ge kend heeft, geloof ik toch niet, dat di' het geluk heeft uitgewist of dat ze zich er nu meer van herinnert dan jij van een boze droom, die je een jaar ge leden had. En zo heb ik mijzelf ge oefend, om alleen aan de prettige.tij den te denken." Zonder het te willen, eigenlijk tegen haar wil, vroeg Janice: „En kimt u het ook™' Hij wachtte even voor hij antwoord de. Niet altijd helemaal, maar ik doe mijn best. In t begin kan ik het niet Ze waren allebei weg, zie jemijn vrouw en mijn dochter. Ik had nie mand meer om voor te zorgen. Als je iemand anders moet helpen, maakt dat je sterk, maar ik had niemand meer... Haat en wraak vergiftigden me. Ik wil daar niet over spreken. Ik werkte als in een koortsdroom, omdat ik zag, op welke manier ik me verschrikke lijk zou kunnen wreken. Maar nu is het anders. Toen ik onlangs met Sir George sprak, was er nog wat van dat wraakgevoel in me. Ik had het zo lang omgedragen en ofschoon het langza merhand verdween, was er in de don kerste hoeken nog een overblijfsel 't Is een oer-instinct, want werkelijk beschaafd zijn we niet. Als men ons slaat, willen we terugslaan. Als men ons beledigt, kan 't ons niet schelen, hoezeer we ons zelf kwetsen indien we maar degene kunnen treffen, die ons de belediging aandeed". Hij schud de langzaam het hoofd. „In 't geheel niet beschaafd, zie je en dwaas met de dwaasheid, die de wereld vergiftigt". Hier nam zijn stem een vertrouwelijke klank aan. „Weet je, dat ik daar, op het bureau van Sir George, ben uitge vallen als een wilde en er nog van heb genoten? Maar later was ik erg be schaamd, omdat zulke dingen veel weg hebben van dronkemansdaden; alleen zijn ze gemener, dus ik moest me wel schamen. Maar nu is alles veranderd Ik weet niet, of het komt doer die be schaamdheid of doordat mijn werk volbracht is, maar ik kan geen duistere gedachten meer in me omdragen. Ik moet in t volle licht zien wat ik doe al weet ik niet precies op welke ma nier. Ik weet slechts, dat ik geen wraak meer wens. Ik wil alleen hen bevrij den, die tot slaven zijn gemaakt en om dit te bereiken moeten de gevangenis deuren worden opengebroken. Daarom draag ik mijn werk, mijn „harschite", over aan de regering. Als de gevange nen zijn verlost en de mens weer vrij kan leven, zal ik mij gelukkig achten, daaraan te hebben meegewerkt. Maar ik geloof niet, dat dit mogelijk zou zijn als je bezield bent met haat". Zachtjes antwooordde zij: „Ik ben zo blij, dat u het mij verteld heeft. Ik vind u bewonderenswaardig. Maar.o, meneer Harsch, u gaat toch niet weg?" Hij keek verschrikt op. „Waarom denk je dat?" „Ik weet het niethet klonk als een vaarwel. Ze zou deze woorden zich later her inneren en wensen, ze niet te hebben gezegd. Misschien was het dat ook, kindlief, een vaarwel aan mijn werk." „Maar niet aan onsu zult toch niet van ons weg willen? Als u niet blijft, doe ik het evenmin." „Niet om mjjn goede vriend Madoc te helpen?" Ze trok een lelijk gezicht en schudde het hoofd. (Wordt vervolgd). 3 Wim van der Voost 45.6 sec., 4 Ivar Martinsen 45.8 sec., 5 Kees Broekman 45.9 sec., 0 Aad de Koning 40 sec.. 7 Fernbroe 462 sec., 8 Charisius 48.3 sec. 5000 meter: l Broekman 8 min. 57 4 sec., 2 Martinsen 9.09.8, S Van der Voort 9.12.5, 4 Jloeveby en Fernbroe beiden 9.25.7, 6 Breng 9.29.1, 7 Charisius 9.35.1, 8 Aad de Koning 9.46.9. In het persoonlijk klassement heeft Broekman de leiding met 99.640 pun ten, gevolgd door Ivar Martinsen 100.78 punten en Wim van der Vo »rt met 100.805 punten. Woensdag wordt de 1500 m. verreden. SCHOTSE LEAGUE—N. IERSE LEAGUE 7—0 In Celtic Park te Londen heeft de vertegenwoordigende ploeg van de Schotse League met 70 gewonnen van het team van de Noord-Ierse League. VRIJDAG 19 JANUARI HILVERSUM L 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA# 19.30 VPRO, 21.00 V^RA, 22.40 VTRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.0Ó Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7/S0 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberiohten. 9.10 Gram. muziek. 9.12 Voor dn huisvrouw. 9.22 Gram. muziek. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Mor genwijding, 10.20 Granynuziek. 10.30 Voor de zieken. 11.05 Voor de vrouw. 11,20 Dub bel kwartet. 11.40 Radiofeuilleton. 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelia- gen. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro- aUerlei, 13.20 „Muziek-etalage". 14.00 Voo* dn vrouw. 14.20 Kamerorkest 15.00 Voor dracht lo*20 Granj.muziek. 16.i)0 Muzikale causerie. 16.30 Zendersluiting. 18.0Q Nieuw*. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om dö bocht*1'. 19.00 Kinderkoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „De roep om het geloof in deze tijd", causerie. 19.50 Berichten, 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.15 Viool en piano. 20iu35 „Neu traliteit"., causerie. 21.00 Verzoekprogramma, 21.40 „De Ducdalf". 22.00 Buitenlands over zicht. 22.15 Gram.muziek. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuw*, 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie. 23.30 —24.00 Omroeporkest, HILVERSUM H, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws, 7.15 Morgengebed en liturgi sche kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws 9.10 Voor de kuisvj&uw. 9.35 Schoolradio, 10.05 Gram.muziek. 10.15 Symphonette-orkest, klein koor en solist. 11,Q0 Voor de zieken. 11.40 Dnbbelkwartet 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-orkest. (12.30—12.33 Land- en tuin- hcuwmededelingen). 12,55 Zonnewijzer. 13.09 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualitei ten. 13.25 Lichte muziek- 13.45 Voor de vrouw 14.00 Pianorecital. 14.25 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram.muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.80 Zendersluiting. 18.00 Rege ringsuitzending: Q. Hokke: „Zeewezen in In donesië". 18.10 Gram-muziek. 18.18 Katholiek signaal, Benelux commentaar en West-Indisch commentaar. 18.30 Pianoduo. 18.52 „Heeft het Prinses Margriet-fonds nog een taak?", couse- rie. 19.00 Nienws. 19.15 Regeringsuitzendingc „Verklaring qn toelichting". 19.35 Amusements- muziek. 19.48 Katholiek signaal en politiek over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaak wed strijd Nederland—Noorwegen. 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Politie- kapel. 20.50 „Ja, zo was *t", klankbeeld. 21.45 Orgelconcert. 32.10 Actualiteiten. 22.20 Sopraan en piano. 22.45 Avondgebed on litur gische kalender. 23.00 Nieuw». 23.15-24.00 Gram.muziek. Doeltreffende bestrijding van Tegen spier-, zenuw- en gewrlchts- rheumatiek, ischias, spit, lumbago, verkoudheden en pijnen kan R 12 ten zeerste aanbevolen worden. Dit preparaat bestrijdt rheumatische ont stekingen, werkt gunstig op de af scheiding van het urinezuur en oefent een spoedige pijnstillende werking uit. Bijzonder aangenaam is bet feit dat de tabletten practisch smakeloos en derhalve gemakkelijk in te nemen zijn. De doeltreffendheid - zander onaan gename of schadelijke nevenverschijn selen - werd door onderzoekingen be wezen, (n kuuruerpakking, inh. 48 tabletten. Old. 3.20. Verkrijgbaar bij apotheken en drogtetem

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5