De heer E. Vogelenzang neemt afscheid van de Provincie Succesvolle 31-jarige ambtsperiode HESLOO Het „Instituut" had een primeur RAADSAGENDA De Rijp Hensbroek Beyolking wordt door gelicht Ursem Voordracht O. en O. Beemster Schermerhorn Voordracht over Canada West-Graftdijk Groot-Schermer Langendljk Cabaret-programma werd uitgezonden Heer-Hugowaard Raad Heerhugowaard deed grote agenda af Hugo Boys liet steek vall en Oudorp Jaarvergadering K.A.B. Egmond aan Zee Egmond-binnen Egmond a.d. Hoef Bergen Burgerlijke Stand Limmen Obdam Successen op concours DINSDAG 23 JANUARI 1951 Renimeesier van Prov. landgoederen mei pensioen Op 28 Februari zal de heer E. Vogelenzang, rentmeester der Provinciale land goederen, in beheer bij het Provinciale Waterleidingbedrijf van Noord-Holland, na een bijna 3i-jarige ambtsperiode de dienst met pensioen verlaten. Aan het personeel van de dienst der terreinen wordt Woensdag een afscheidsavond aan geboden. De officiële afscheidsreceptie wordt Woensdag 28 Februari in Hotel Borst gehouden. kocht voor waterwin-doeleinden, tot een recreatieoord te maken. Dat er in die dertig jaren veel ten gunste is veranderd, waaraan de stuwkracht van de heer Vogelenzang niet vreemd is geweest, spreekt ten opzichte van het door de rentmeester verzette werk duidelijke taal. Hierbij denken we o.a aan het prachtig gelegen duinmeer, dat onder leiding van hem tot stand kwam. Aan het kampeerterrein, dat (hoewel thans te klein) in het seizoen zo'n 6000 vacantiegangers kan bergen Aan het slot op den Hoef, dat ook al weer op zijn initiatief en onder zijn leiding van een puinhoop tot in de huidige toestand werd herschapen. Het arbeidsveld van de heer Voge lenzang beperkte zich niet alleen tot zijn werkzaamheden bij het P.W.N., want ook diverse aangelegenheden de buitenwereld hadden zijn bijzon dere belangstelling. In dit verband denken wij b.v. aan de Jeugdherberg „Koningsbosch" in de totstandkoming waarvan de heer Vogelenzang als lei der van het plaatselijk Jeugdherberg comité, een belangrijk aandeel had. De oorlog ging, hoe kon het anders, niet ongemerkt aan de landgoederen voor bij. Het is nog niet zo lang geleden, dat vele burgers hun brandstoffennood enigzins konden lenigen door het aankopen van hout uit de Prov. ter reinen. Maar er werd ook veel door de bezetters in de terreinen vernield. Bossen werden omgekapt en bunkers gebouwd enz. Doch bijgestaan door zijn talrijk personeel slaagde de rentmees ter er in om ook deze sporen groten deels weg te werken, zodat er thans na zes jaren bijna niets meer in de ter reinen aan deze barre tijd herinnert. Een werkzame periode wordt nu af gesloten. Nog vitaal van lichaam en geest zal het de heer Vogelenzang moeilijk vallen om thans op z'n lau weren te gaan rusten. De vijf-en-zes- tig-jarige leeftijd roept echter elke ambtenaar een halt toe en daar kan zelfs hij zich niet aan onttrekken. De heer Vogelenzang werd op 1 Mei 1920 benoemd tot Rentmeester der Prov. Landgoederen, die destijds nog als afzonderlijke dienst rechtstreeks onder Gedeputeerde Staten ressorteer den. In 1934 verkreeg het P.W.N. het beheer over de terreinen, waarvan de oppervlakte in de loop der jaren dc 5000 H.A. benaderde en waarvan thans de gehele kuststrook tussen Egmond aan Zee en Wijk aan Zee uitmaakt. Bovendien bezit het P.W.N. nog in Bergen een uitgestrekt terrein, waar van een gedeelte nog niet zo lang ge leden werd aangekocht. Over al deze Provinciale bezittingen «waaide de heer Vogelenzang als rent meester de scepter. Het spreekt van zelf, dat een dergelijk groot arbeids veld zeer veel kennis van zaken en een practisch inzicht eisten. Zowel over het een als over het ander be schikte de heer Vogelenzang, zodat hij er in slaagde om de Provinciale ter reinen weliswaar hoofdzakelijk aange- Toen gisteravond het Instituut voor Arbeidsontwikkeling bij monde van haar voorzitter, de heer Majolee, de aanwezigen een welkom toeriep, was de Rustende Jager stampvol om te luiste ren naar de cineast D. van Sijn uit Den Haag, die allereerst gekleurde tover lantaarnplaatjes en daarna een film draaide over „Marokko, de tuin van Allah". Deze film was gistermiddag pas op Schiphol uit Engeland aange komen en het was de eerste maal dat zij vertoond werd. De prachtige kleu renfilm liet ons de moderne stad Casa blanca zien, waar een bonte en schil derachtige bevolking de brede pleinen en lanen vult. We zagen verder één der meest interessante Arabische steden van Marokko, gelegen aan de voet van het hoge Atlasgebergte, te midden van duizenden dadelpalmen, met op de ach tergrond de hoge bergen, waarvan de toppen zelfs niet sneeuwvrij zijn, n.l. de stad "Marrabach. De cineast heeft tevens de meest exotische vogels, bloe men, planten en dieren in kleuren ge fotografeerd. Wij zagen de prachtigste ravèn en witte ibissen, schildpadden, slangen en schorpioenen. Spr. vertelde van de vaak moeilijke levensomstan digheden van de bevolking en ook van de tourist, omdat de jakhals, de par- ter en diverse insecten het leven van de mens belagen. Wij zagen een aap mens, die slechts geluiden kon voort brengen en ongetwijfeld een unicum is. Ook het kampleven tussên de Ber berstammen- werd op prachtige wijze weergegeven. In het Zuiden van Ma rokko komt duidelijk uit, hoe het voch tige Atlasgebergte een bolwerk vormt tegén de opdringende Sahara, waar temperaturen voorkomen van pl.m. 48 graden C. ins de schaduw en het land schap steeds'kaler wordt. Dit was een prachtige en leerzame avond voor de talrijke leden en belangstellenden. Al vorens de voorstelling een aanvang nam, deelde de heer Majolee mede, dar de Pinkstertocht-kamp is volge boekt, dat op 4 Febr. a.s. een bezoek gebracht zal worden aan de opera Carmen van Bizet, waarvoor opgave vóór 28 Januari bij de heer Stroeter ge daan kunnen worden voor deelname aan 'n 4-daagse autotocht door de Arden nen en Luxemburg. Verder wekte spr. op om de eerst volgende avond van het Instituut te bezoeken, waar de directeur-geneesheer van de St. Willibrordusstichting, Dr. de Smet. zal spreken over het léven en werken en doel van de aldaar vertoe vende patiënten. juist op 't moment, dat de spoorbomen De agenda voor de Vrijdag a.s. te houden raadsvergadering bevat o.m. de volgende ingekomen stukken: een schrijven van de wed. Dekker- Hink te Heerhugowaard, verzoekende medewerking te verlenen tot het wederom betrekken van haar eigen woning in deze gemeente; een schrijven van de burgemeester van Heiloo aan de gemeenteraad hou dende mededeling van het ter vernie tiging voordragen aan de Kroon van het raadsbesluit d.d. 24 November 1.1. tot sloping van de woning Kennemer- straatweg 372. Bij de voorstellen, die het college van B. en W. aan de raad doen. zijn o.a.: een voorstel tot het doen van een verzoek aan de Kroon om de gemeente Heiloo af te scheiden van het gebiea van de Armenraad te Alkmaar; een voorstel tot voorlopige vaststel ling van de gemeenterekening enz.; een voorstel tot benoeming van de leden der adviescommissie tengevolge art. 8 der Woonruimtewet 1947 voor het jaar 1951; een voorstel van B. en W. tot ver breding s-31- de spoorwegovergang aan de Schuine Hondsbosschelaan; een voorstelbng tot intrekking der verord o -g '-eeclende het z.g.n. wijk maximum voor vergunningen ingevol ge de Drankwet 1981. Scheuren in gemeentehuis niet onrustbarend De raad kwam gistermiddag in open bare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester S. B. F. Kooiman. Wethouder D. Wit Sz. was wegens ziekte afwezig. Medegedeeld werd, dat in verband met de scheuren in het gemeentehuis, de gemeente opzichter de fundamenten heeft onder zocht, waarbij is komen vast te staan, dat deze in orde zijn.' De scheuren zijn wellicht te wijten aan de bouwcon structie. Bij het gemeentebestuur was hel verzoek binnengekomen om in de ge meente plaatsing te zoeken voor één gezin gerepatrieerden. Dit blijkt in onze gemeente moeilijk te zijn, daar men reeds te weinig woonruimte heeft om de eigen inwoners te huisvesten. Besloten werd, dat de gemeente zich garant zal stellen voor de kosten, ver bonden aan het doorlichten der be volking. Dit doorlichten zal waarschijn lijk in Maart plaats vinden. Er wordt op gerekend, dat de bevolking zoveel mogelijk medewerking zal verlenen door algehele opkomst. HENSBROEK EEN GEZOND OORD Onze gemeente telt als oudste in woner een 88-jarige man. Op hem volgen twee mannen van 82 jaar, ver volgens een vrouw van 80 jaar. In de leeftijd van 7080 jaar verkeren 22 mannen en 18 vrouwen; van 6070 jaar 44 mannen en 32 vrouwen. Dezer dagen had er een bijeenkomst plaats van Ontwikkeling en Ontspanning in de zaal van de heer G. de Graaf. Voor deze bijeenkomst was aangezocht de heer Hemmer, hoofd van de u.l.o.-school te Midden-Beemster. Deze droeg' verschillende fragmenten uit de roman „Kinderen van ons Volk" van Antoon Cool en voor. Deze speelt zich af in Brabant, en schetst het wel en wee de parochianen van de goede oude pastoor De verschillende personen, die de auteur in dit boek aan ons voorstelt, werden door de begaafde vertolker op prachtige wijze uit gebeeld. De gemoedelijke Brabantse humor, maar ook dc ernstige gedeelten werden door de aan wezigen met grote aandacht -g'evolgd. Voorzitter Langereis vertolkte dan ook de gevoelens van alle aanwezigen,x toen hij de heer Hemmer dank bracht. Burgerlijke Stand Geboren Maria Emalda, d. van A. J. van der Sijpt en M. R. Braem. Cornelis, z. van J. Roet en A. Beere- poot. Rudolf Volkert, z. van J. Buijs en M. C. Schermer, geb. te Purmerend. Ondertrouwd: Nicolaas de Leeuw en Elisabeth Catharina Everaars. Overleden: Trijntje Bankert, 67 jaar, echtgenote van D. Brugman. GEVAL VAN VOGELPEST Ook in de Beemster is een geval van pseudo- vogelpest geconstateerd. Op het bedrijf van Gebr. Vestering aan de Middenweg bleken bij vijf van de dertig kippen de gevaai'lijke ziekte verschijnselen voor te komen. Al de kippen werden direct in beslaggenomen en afgeslacht. „De Hengelaar" jubileerde Niet zonder trots opende Zondag avond de heer J. Schouten de jubi leumuitvoering in de zaal van de heer C. Blokdijk, welke werd gegeven naar aanleiding van het veertig jarig be staan van de visclub „De Hengelaar'' Als enige overgebleven oprichter en door het feit, dat hij van den beginne af de voorzittershamer heeft gelian teerd, mocht hij zich gelukkig prijzen dat hij dit jubileum nog steeds als voorzitter opende en de gelukwensen in ontvangst kon nemen. Burgemeester Dalenberg sprak eni ge woorden namens de gemeente Graft en De Rijp. Spr. hield een kernachtige speech, waarin alle lof werd geuit voor de heer Schouten en het bestuur van de visclub. Er zijn weinige ver enigingen die in staat zijn een derge lijk jubileum te vieren en nog zeld zamer is het feit, dat de voorzitter eveneens het veertig jarig jubileum viert. Burgemeester Dalenberg had bewondering voor de goede geest, die er onder de léden heerst, temeer daar verschillende groeperingen in de er- eniging zijn vertegenwoordigd. Daar algemeen bekend is, dat de financiële toestand van de visclub zorgwekkend is, werd in plaats van een bloemetje een enveloppe met inhoud geschon ken. Niet alleen de heer Dalenberg dacht er zo over, ook de volgende spre kers kwamen met een geldelijke bij drage aan zetten. Het waren de he ren Blokdijk, namens de toneelvereni ging Benedictus, J. Dekker namens de A.V.V. De Rijp en J. Kostelijk na mens de toneelvereniging Rijper Klein Toneel. Van diverse verenigingen waren voorts felicitaties binnen gekomen. De grote zaal van café Blokdijk was geheel gevuld met belangstellenden wel een bewijs, dat de visclub aller sympathie geniet van de Rijpers en Grafters. Een en ander kwam ook tot uiting in het feestprogramma. Ver schillende plaatselijke verenigingen verleenden hieraan hun medewerking. Zo zagen we enkele leden van „Bene dictus" en het Rijper Klein Toneel, mevr. Kostelijk-Bom als declamatri- ce, en Andries Tol, die enkele gedich ten had geschreven. Verder traden op „De Rumba Ridders" met zang en muziek. Al met al was het een gezel lige avond. Een geanimeerd bal besloot de avond, Muziekvereniging „Kunst na Arbeid" De bewering van de voorzitter van „Kunst na Arbeid", op de laatst ge houden muziekavond van de vereniging, dat men ondanks de kleine bezetting, op een prijs hoopte op het te Haarlem te houden concours, was niet te hoog gegrepen. De tweede prijs werd behaald mét de Zondag gespeelde nummers, name lijk Maskerade, een fantasie-Ouverture van G. H. Boedijn, en Elóa, een Ouver ture van F. Mourgue. Het aantal behaalde punten bedroeg 379. Het hoogste aantal punten, dat in de eerste afdeling werd behaald, be droeg 384 punten. De Maatschappij tot Nut van het Alge meen Departement Schermerhorn, hield dezer dagen een lezing en filmavond over Canada. Voor dit buitengewoon actuele onderwerp was grote belangstelling. De voorzitter, de heer G. Plevier, heette allen welkom, in het bijzonder de heer Plomp uit Rotterdam, die over Canada een lezing zou houden. Deze zeide, dat het zeer moeilijk was alle luisteraars te bevredig gen in hun belangstelling, daar Canada een zeer groot land is en de vraagstukken zó uitgebreid, dat het moeilijk zou zijn deze avond hierop een antwoord te geven. Aan de hand van een serie lichtbeelden kreeg men wat aardrijkskunde over het land en z'n bewoners en kwam men onder de indruk van de zeer grote afstanden. Vóór de pauze gaf een film een duide lijk beeld over de industrie en de land bouw. Een mooie kleurenfilm na de pauze liet zien dat Canada door zijn grote me ren en kanalen ook een land met veel scheepvaart ie. Een zeer leerzame avond, die ook liet zien dat emigratie moeilijk heden met zich mede kan brengen. Vergadering Bond voor Staatspensionnering In het café van de heer J. Schoon te West-Graftdijk hield de Bond voor Staatspensionnering afdeling Oost- en West-Graftdijk haar jaarlijkse leden vergadering. Het jaarverslag werd voorgelezen en bij het slot bracht de voorzitter zijn dank voor de keurige afwerking. De heer J. Verdwaald kwam als pen ningmeester vervolgens met de reke ning en verantwoording over het jaar 1950. De kas sloot met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Kool, W. Altman en R. Leeg water herkozen. De heren J. Verdwaald en H. Kool waren in het afgelopen jaar als afgevaardigden van de afde ling naar het hoofdcongres geweest 'm de heer Verdwaald bracht hierover een uitgebried verslag uit, dat met aandacht werd gevolgd. De voorzitter sprak zijn dank hierover uit. Bij de rondvraag besprak de voorzitter plannen voor de a.s. propagandafeestavond. Deze zullen nader worden bekeken. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: Jacob Schram van Aker sloot; Trijntje Kieft van Soest; Tellie H. de Klippelaar van Wieringermeer. Vertrokken; Klaas Zijp naar Limmen; Jan Zijp naar Limmen; Klaas Olij naar Graft; G J. Langenkamp met gezin naar Waddinx- veen; E. H. Scholze naar Alkmaar; J. C. Rood naar Obdam; D. Kluit naar De Rijp; KI. Reitsma naar Beemster; P. M. J. de Boer naar Amsterdam. BURGERLIJKE STAND Getrouwd; G. Pascha en G. Veldhuis. Toen direct na de bevrijding een groepje Langedijkers een cabaret-clubje vormde, om tijdens de vele buurt-feesten en andero festiviteiten de bevolking wat amusement te brengen, hadden de leden daarvan ze ker niet gedacht, dat zij enige jaren daar na hun stem door de aether zouden ho ren. Dit is werkelijkheid geworden. Gis- ..mudag van twaalf uur tot tien minuten over half één zond de AVRO namelijk een programma uit, gewijd aan het Langedij- xer Cabaret. Zang, muziek en een vrolijk ,e wisselden elkaar af en de Lange_ dijkers hebben ongetwijfeld veel succes geoogst. De hoofdrolspelers van de operet te-vereniging „Caeeilia", de heer P. Tromp en mej. H. Wolfswinkel, zongen enige liederen, waarvan een gedeelte uit de „Walsdroom" wel het hoogtepunt was. Behalve de leden van de Langedijker Cabaretclub werkten aan het programma mee de leden van het kindercabaret DVO en het Graftdijker Accordeongezelschap onder leiding van Gerbrand Hop. Aan de piano zat Ger Hop uit Noord-Scnarwou- de; de teksten waren door Jan van Alfen e.a. geschreven. De samenstelling was in handen van de Cabaretclub. De Langedijkers, die reeds aan menige feestavond hun medewerking verleenden, zullen nu zeker nog meerdere malen een dergelijk verzoek ontvangen en, gezien hun kwaliteiten, zullen zij nog vele sue cessen oogsten. De raad van de gemeente Heerhugowaard heeft gistermiddag een uitgebreide agenda af gewerkt. De begroting voor 1951 werd aan de, raad aangeboden. Voorts werd medege deeld, dat de rekening over 1949 door het verificatiebureau der Vereniging van Neder landse gemeenten is onderzocht en na ont vangst van het rapport in handen van de Raadscommissie zal worden gesteld. Voor kennisgeving werd aangenomen een adres van enkele aanwonenden van de Mid denweg-Westzijde. Hierin werd verzocht, niet voort te gaan met het rechttrekken van de eigendomsgrens der gemeente en de eigenaren toestemimng te verlenen, de afscheidingen in de oorspronkelijke toestand te plaatsen. Een voorstel van de heer Groenveld, om de eige naren een tegemoetkoming te verlenen, werd met 4 tegen 9 stemmen verworpen. Besloten werd een hogere gemeentelijke bij drage te verlenen in de kosten van uitbreiding van de z..g onrendabele gedeelten van het waterleidingnet. Deze zal voortaan 40 pet. van de jaarlijksce bijdrage belopen. Ook wer den een aantal verzoeken om bijdragen voor bouwwerken van R.K. schoolbestuur in de pa rochie van de H. Dionysius ingewilligd, behou dens een enkel punt, dat eerst nader met de inspecteur zal worden besproken. Tienduizend gulden werd uitgetrokken voor het dempen van een aantal sloten in de om geving van de Midden-Veenweg; de sloot bij de woning van de burgemeester werd hiervan echter uitgezonderd. Het sluitingsuur voor café's' werd vastgesteld op 28 nur. De redac- tie van enkele artikelen in de Verordening Straatbelasting werden gewijzigd, evenals een lid van art. 8 der verordening rechten vuil nisophaaldienst. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangienomen. Op zijn verzoek werd aan de heer H. Hoogland, ontvanger de zer gemeente/ wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend met ingang van I April a.s. De raad wijdde aan deze kwestie een besloten zitting. Bij de rondvraag kwamen enkele punten van ondergeschikt belang aan de orde. De leider van klasse 2 C, Hugo Boys, heeft Zondag twee van haar kostbare punten ver speelt tegen haar rivaal JVC uit Julianadorp. Ie een stevige wedstrijd op een góed bespeel baar terrein is het JVC gelukt Hugo Boys uit Heerhugowaard-Noord met 3—0 te verslaan, welke uitslag de verhouding echter niet juist weergeeft. Verdiend hebben de Julianadorpers deze match evenwei gewonnen, Na de aftrap hekken de Heerhugowaarders gelijk ten aanval. JVC houdt echter stand en al spoedig golft het spel over .en weer. Door een fout in het spel van de Boys, door de bal teveel door het midden te spelen, krijgt JVC gelegenheid in te grijpen en zelf tot de aanval over te gaan. Snel uitvallen op het heiligdom van Pan- cras bezorgden drie punten. Na de rust heeft Hugo Boys nog geprobeerd de stand te veranderen, doch zelfs de eer kon den zij niet redden. Het einde kwam met een overwinning voor de Julianadorpers, die nu terdege gaan mede dingen naar de eerste plaats in die klasse. In café Morsch had de jaarvergade ring plaats van de K.A.B. afd. Oudorp. De voorzitter, de heer A. Oudhuis, opende de vergadering en deelde mede, dat op 16 Februari een ontwla- kelingsavond zal worden gehouden met als spreker de heer Jaarsveld. Op 1 Maart zal een filmavond van „Her wonnen Levenskracht" worden ver toond in café Morsch. Het jaarverslag van de secretaris, die wegens ziekte afwezig was, werd vooorgelezen, waar uit o.a. bleek, dat de K.A.B. afd. Oudorp thans 167 leden telt. Het bij wonen van de vergaderingen door de leden liet nog te wensen over. „Her wonnen levenskracht", dat voor de arbeiders met haar 'eigen sanatorium en rusthuis zoveel betekent, mocht zich ook nog niet in algemene deel name verheugen. Aan de Centrale Volksbank waren nu 67 leden aange sloten. Op de woningbouwvereniging was onlangs de Koninklijke Goedkeu ring verkregen. Uit het verslag van de pennigmeester bleek, dat de ont vangsten over 1950 hadden bedragen f5825,44, de uitgaven f5564.85. In de plaats van de aftredende heer Zuijdam werd benoemd de heer D. Louwen De aftredende bestuursleden A. Oud huis en D. van Veen werden herbe noemd. De door de penningmeester ingediende begroting 1951 sloot in ontvangst en uitgaaf op f980. Hoog water in de duinstreek Het is een gewoon verschijnsel, dat men in het polderland last heeft van het water. In de duinstreek is dit echter een bijzonderheid. De laatste tijd is er echter zoveel regen gevallen, dal men ook in de duinen overlast van ,het water heeft. Veie duindallen, waar men van de zomer alleen gul duinzand aantrof, zijn nu herschapen in duinnieertjes. Ook op het sportpark, dat in de diepte ligt, staat rondom het water en als het weer niet volkomen verandert, zal Egmonciia daar voorlopig niet kunnen voetballen De meeste schade ondervinden dege nen, die in de duindallen bollen ge plant hebben. Dag en nacht moeten de ze pompen om te voorkomen, dat voor duizenden guldens aan bollen verrot ;en. Men krijgt het water weliswaar door pompen niet weg, want het stroomt direct weer van hoger gelegen terrein toe, maar zolang men het water in be weging houdt, wordt voorkomen, dat de bollen verrotten. Intussen is het vooral voor deze mensen te hopen, dat er spoedig verandering komt, want an ders zijn alle moeite en kosten vergeefs geweest en gaat bovendien voor dui zenden guldens aan bollen verloren. AFSCHEID VAN DE HEER VAN DER PLAS. De heer H. van der Plas, vroeger me- teropnemer-incasseerder der gemeente bedrijven en na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nog tijde lijk werkzaam ten kantore der bedrij ven, heeft thans definitief afscheid ge nomen na een ambtsvervulling van 30 jaar. In verband met zijn afscheid had ten kantore der bedrijven een kleine plechtigheid plaats, waarbij aan het adres van de scheidende functionaris vele waarderende woorden werden ge sproken, o.m. door burgemeester Niele. De heer Van der Plas heeft na een werkzaam leven zijn rust wel verdiend. DE BEVOLKING IN 1950. De bevolking van Egmond aan Zee bestond op 1 Januari 1950 uit 1703 mannen en 1628 vrouwen, totaal dus 3331 zielen. Er werden 37 jongens geboren en 31 meisjes. Er vestigden zich 101 man nen en 186 vrouwen. De bevolking vermeerderde hierdoor met 355 zielen. Daartegenover staat, dat er 19 mannen en 9 vrouwen overleden, terwijl 77 mannen en 124 vrouwen vertrokken, waardoor het zielental met 229 zielen verminderde. Per saldo was er dus een geboorte overschot van 40 en een vestigingsover schot van 86, zodat de bevolking met 126 zielen vooruit ging en op 31 Decem ber 1950 bedroeg 3457, bestaande uit 1745 mannen en 1712 vrouwen. Er werden 32 huwelijken gesloten, terwijl 1 echtscheiding werd ingeschre v.en. „,v IS. EEN VERBETERING Tot groot ongerief van de vele wiel rijders stond het fietspad in het begin van de Voorstraat geregeld onder wa ter. Het hoogheemraadschap heeft deze wantoestand thans afdoende opgehe ven door het fietspad iets te verhogep en langs het gehele gedeelte, dat steeds onder water stond, een riolering aan te leggen. BOEKEN VAN DE „KOTA GEDE Op het strand te Egmond aan Zee is een pak boeken aangespoeld ,o.a. be treffende de lichtbakens langs de Ned kust, die van Ned. Oost-Indie en een nieuwere uitgave, betreffende die van Indonesië. Blijkens inscriptie zijn deze boeken afkomstig van het s.s. Kota Gedé. BENOEMD. Als klerk ten kantore der gemeen te-bedrijven is met ingang van 22 Ja nuari a.s. benoemd de heer S. IJ. Zwaan te Egmond aan Zee. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: W. A. van Staveren van Haarlem, Velserstraat 31 naar Egmond-Binnen, V ennewatersweg 5a; C. W. Konijn, van Oude Niedorp, Zijdewind 181 naar Engmond-Binnen, Herenweg 225. Vertrokken; D. Visser (ehuwd met C. Zwaan) van Egmond-Binnen, Egmonderstraat- vveg 294 naar Egmond aan Zee, Schoolstraat 25; A. Wijker, geb. Stuurman, van Egmond aan den Hoef, Weg naar de Oude Veert 444 naar Anna Paulowna, Zandvaart 106 (Bree- zand); J. T. Hof van Egmond aan den Hoef. Driehuizeweg 514 naar Wieringermeer, Sloot- dorp, Westerterpweg A 16; J. L. M. M. van Gemert van Egmond-Binnen, Herenweg 49a naar Edam, Veerhaven 60. BURGERLIJKE STAND Ge b o r e n Anna M., d. van J. Leuring en J. van de Reep. - Cornelia M. A., d. van P. N. Bakkum en A. Lute. Ondertrouwd: Adrianus B. Kosterman Margaretha Hopman. Getrouwd: Cornelis Bimmerman en Margaretha P. Groot. Overleden: Regula F. A. van Damme, 83 jaar, weduwe van A. C. van Campen. Anthonius de Waard, 67 jaar, echtg. van P. Kool. Alida M. Knijn, 67 jaar, echtg. van G. Zoon. Maria Niele, 14 jaar, overleden te Druten. LOOP DER BEVOLKING OVER 1950. In het jaar 1950 is de bevolking toegeno men met 90 personen, waarvan 44 mannen en 46 vrouwen. Geboren werden 54 jongens en 38 meisjes. Ingekomen zijn 50 mannen en 64 vrouwen. Overleden zijn 14 mannen en 7 vrouwen en afgevoerd naar elders werden 46 mannen en 49 vrouwen. Op 31 December 'j.l. bedroeg het totaal 3020 inwoners, waarvan 1601 mannen en 1419 wouwen. Het aantal huwelijken bedroeg 19. Er werden geen echt scheidingen ingeschreven. INTER NOS GAAI „DE ROZENKRANS" OPVOEREN De rooms-katholieke toneelvereniging „In to Nos" heeft geruime tijd geleden het prach tige spel „De Rozenkrans" in studie genomen. De opvoering zal plaats vinden op Zondag 4 en Maandag 5 Februari, in de zaal van den Heudijker alhier. Geboren Gei a raas Corneiis,- z. v. C. Admiraal en M. Kraakman, Schapenlaan 19. Ondertrouwd: Alex Abuys. Park straat 19 en Hetty van Heyningen, Park straat 19. Getrouwd: Dir'.i Bul leer en Christi na C. H. Drolubacn, Berkenlaan 18. Ja cob J. Berkhout en Ale*U K. Crefeïd, Me- tiusgracht 10, Alkmaar. Johann Becker en Christina C. M. Schmidt, Julianalaan 21, Maasniel. Overleden: Pe'-rvs A. M. de Waard, oud 5 maanden, Kogendijk, Kogerdijk 45. Maria W. de Mol, oud 73 jaar. echtge note van J. Henneman, Breelaao 62. Marie Kriek, oud 53 jaar, echtgenote van Jan Kiéft, Notweg 8. Het lag voor het grijpen Gedurende het tijdvak van 12 tot 19 Ja nuari werden aan het Politiebureau te Bergen de navolgende voorwerpen als g e- vonden aangegeven Blauwe alpinomuts, ingeborduurd „Hu- go"; klein zwart hondje; paar groen-witte wanten; rode rubber bal; rechter blauw gebreid kinderwantje met smalle witte rand; blauw vulpotlood „Duplex"; Bruine Belgische herder met brede halsriem; zil veren kruisje. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: Linker kinderwant, rood met blauw-wi*- te streep; portemonnaie inh. 2 en een sleutel; paar zwarte glacé dameshand schoenen; rode gebreide wanten met witte en gele strepen; fietsketting; blauw plas tic etui, met ritssluiting. Inlichtingen te bekomen aan het groeps- bureau der Rijkspolitie, Karei de Groote laan 17, telefoon 2444, elke werkdag tus sen 10 en 11 uur voormiddag. VERGADERING GEHEELONTHOUDING De Nederlandse Vereniging tot Afschaf fing van Alcoholhoudende Dranken, af deling Limmen, had een goed bezochte bijeenkomst in „Ons Huis" te Limmen. Mevr. Backer-Breed uit Schagen decla meerde op voortreffelijke wijze werk van Heyermans en Multatuli en de heer K. de Wilde uit Alkmaar sprak over „De vanzelfsprekendheid van de geheelonthou ding". Het was een genotvolle en leerza me avond. ONDERHANDSE VERKOOP VAN HUIZEN Bij onderhandse verkoop is het woonhuis van de heer P. Dekker te Purmerend verkocht aan de heer J. Luken te Obdam en het woonhuis van de heer G. Berkhout, Obdam, aan de heer Jac. Neefjes, Obdam. Van het Zaterdag te Krommenie ge houden solistenconcours valt een goed Alkmaars succes te melden. Het was het quintet bestaande uit de heren E. v. d. Wal, W. v. d. Wal, E. van Weerden, K. de Jong en L. Stoker, dat met 98 punten beslag legde op de eerste prijs. Bo vendien verwierven dé heer J. de Vlugt, saxophoon-tenor. een tweede prijs met 84 punten en de heer P. Groen saxo- phoon-alt, een derde met 78 punten. Het fanfarecorps uit De Rijp behaalde met 379 punten een tweede prijs op het gisteren te Haarlem gehouden muziek concours. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 22 Jan. - Witlof 30-46; rode kool 6,50—14,10; savoye kool 6; groene kool 7—13,90; spruitkool 22—46; boerekool 20— 31,50; andijvie 75—85; rode bieten 6—8; win terpeen 2,90—6,40; waspeen 16—35; uien 1—6; piei 12—30; knolsoepgroenten 14—18; soep groenten 16,50—18; uelie 9—25; appelen: Jo nathan 25—45 en Present van Engeland 33— 38; peren: Winterjan 45. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 23 Jan. 8000 kg uien 5—6,20, grove 4,10— 5,30, drielingen 4—5,10 en nep 11,60; 1400 kg witlof: I 37-41 en II 30-32; 21.000 kg groene kool 7—16,80; 40.000 kg rode kool 6,50-14.40; 16.000 kg gele kool 6-7; 30.000 kg witte kool: Deense 5.50. Doorgedraaid: 1600 kg rode kool, 11.000 kg gele kool en L8.000 kg witte kool. NOORDBRMARKTBOND, 23 Jan. ■-- 400 kg aardappelen: Blauwe Eigenheimers' 10.10; 20.000 kg uien 2,40-6, grove 4,10-5,20, drie lingen 5,80-6,20 en nep 12,70; 1300 kg bie ten: A 6,20—6,30 en B 4; 42.000 kg rode kool 6,50-14,90; 18.000 kg gele kool 6-7,30; 3300 kg groene kool 8,20—12,80; 43.000 kg witte kool: Deense. WARMENHUIZEN, 23 Jan. 1951. 39.600 kg rode kool 7,4014,90; 3200 kg gele kool 67,40; 19.100 kg Deense witte kool 5,50 5,90; 3700 kg uien 5,10—5,80. De slachtveemarkt van Maandag Het aantal aangevoerde koeien viel niec tegen Het merendeel was ,an prima kwa liteit, waarvoor wel belangstelling bestond en dat dan ook van 2,502,70 per kg tamelijk vlug verhandeld kon worden. Het tegenovergestelde viel waar te ne men bij de mindere kwaliteit, die van 2,202,30 per kg betrekkelijk te duur was. Vandaar een stugge handel. Ofschoon niet zoveel als verleden week, konden toch de noteringen voor de nuch tere kalveren weer iets lager gesteld wor den. Alle dieren zijn verkocht, doch de handel is matig geweest. Er was een ru:roe aanvoer van varkens. Over het geheel genomen kunnen we van een matige handel spreken, waarbij de animo voor de vl^esvork^ns groter was dan die voor de spekvaikéns Enkele die ren zijn boven de hopgste noteringen üie gegeven zijn met korting, op 't levende gewiclït verkocht. t Purmerender markt PURMEREND, 2-8 Jan.,De aanvoer bestond hedenmorgen uit 509 'runderen. De handei in vetle koeien was heel goed, in be';IJizoiider voer.diemn van prima kwaliteit. Ook naer ge'dekoéten was meer vrr.ag, hetgeen echter niet het geval was voor verse koeien. Nuch tere kalveren waren, ondanks het gro tere aanbod, zeer duur. Fokkalveren ■bleken ook nu weer zeer gevraagd. Op de wolveemarkt was de aanvoer zeer klein, maar de prijzen waren heel hoog. Het aanbod van vette varkens wa< te groot in verhouding tot de vraag. De inzet bedroeg f 1.88 per kg., welke prijs echter geleidelijk daalde. Ook de aan voer van biggen bleek te groot voor die handel, die stug was gestand.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3