NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK N.V. Buit van overval was f27000.- Hoofd-uitvoerder, taxi-ondernemer en smid pleegden knoeierijen Vier zwaargewonden bij autobotsing De straat der oude kunstschatten De Rallye naar Monte Carlo begonnen Rallye-equipe in Frankrijk verongelukt Leo Pagano licht gewond Bliksemsnelle k.o.-zege van Turpin Combinatie Tournooi K.N.V.B. handhaaft het amateuristisch standpunt Toeslag op consumptiemelk Ttcee grote stappen vooruit Alarmoefening voor de strijdkrachten Handel in romantiek tijden wr0chtt6- Prachtige Chinese nanaei m romaniieK vazen naast Stoere oud-Nederlandse Voorwaardelijke straffen opgelegd Leugen-ontdekker NU' daar gaóh We, leUgenaartjéS. DINSDAG 23 JANUARI 1951 Vandaag zullen de deelnemers aan de Rallye naar Monte Carlo hun con tactsleutels omdraaien, hun motoren starten en een begin maken met het 3200 kilometer langs parcours. Schamper wordt weieens de opmerking ge maakt dat die 3200 km. niets anders is dan een lange aanloop om in Monte Carlo een vaardigheidsproef af te leggen. Zo is het natuurlijk niet. Tal van moeilijkheden doen zich tijdens de rallye voor en het uiterste wordt van S'oagens en bestuurders gevergd. Zelfs het uitrijden van deze grootste aller range's is een sportieve prestatie, waarvoor men alle respect kan hebben. Dat de vijftig best geklasseerde rijders op 28 Januari een vaardigheidsproef moeten afleggen, is tenslotte noodzakelijk om een winnaar aan te wijzen. De radioreporter Leo Pagano, samen met de heren R. Pril en R. Schouten, allen uit Hilversum, zijn op weg naar de start voor de Rallye de Monte Carlo in Frankrijk in hun Austin, waarin ze aan de rallye zouden deel nemen, verongelukt. Met de heer Pril aan het stuur be gon de wagen op een in reparatie zijn de secondaire weg tussen Monsc en Troyes op de kiezelstenen te slippen ep sloeg in volle vaart driemaal over de kop en bleef tenslotte op de rand van een ongeveer 10 meter hoge hel ling, waaronder een beekje stroomde, met de wielen omhoog liggen. Pagano kwam daarbij in zeer benarde positie, half uit de open wagen, in beknelde positie onder de auto. De motor bleef voortrazen en de benzine stroomde er uit. Met behulp van een chauffeur, die juist in een vrachtwagen passeer de, wisten de heren Schouten en Pril de auto overeind te duwen en de heer Pagano te bevrijden. De heer Schouten, die uit de open wagen werd geslingerd, bleef als door een wonder ongedeerd. Na verbonden te zijn in een ziekenhuis konden de heren Pagano en Pril het onmiddellijk weer verlaten. Zondagavond zijn zij per trein naar Hilversum terugge keerd. De wagen werd bij het ongeluk zwaar beschadigd. Luc van Dam zag genoeg De Britse middengewichtkamploen Randolph Turpin boekte te Birming ham een snelle k.o.-zege op de Spaan se titelhouder Ëduardo Lopez. Reeds in de eerste ronde ging de Spanjaard naar de planken, waarna hij werd uit geteld. Welgeteld 55 seconden waren er ver lopen sedert de eerste gongslag had geklonken. Voor de aanvang van de wedstrijd werd de Nederlandse kam pioen Luc van Dam, één van de drie candidaten voor een gevecht met Tur pin om de Europese titel, aan het pu bliek voorgesteld. „Hoewel het gevecht nog geen mi nuut geduurd heeft, heb ik toch wel voldoende gezien om te weten hoe Turpin bokst". Dit waren zo ongeveer de woorden van Luc van Dam na af loop van het treffen. Op de vraag of Van Dam zichzelf een kans gaf indien het tot een titelwedstrijd met do En gelsman zou komen, gaf de Rotterdam mer als antwoord: „Zeker, ik geloof dat ik In staat ben Turpin te slaan, Tegen Sugar Ray Robinson hield lk het vier ronden uit en ik denk wel, dat mijn verdediging goed genoeg is om Turpin ln bedwang te houden". Zaterdag en Zondag is dit biljart- tournooi in café Venneker voortgezet en wel met de volgende resultaten, waarbij opgemerkt mogen worden goede prestaties van Lenting (14.28 gem.) Bur ger (12.50) J. Ligthart 10.56) en Wa tertor (10.-) De uitslagen van Zaterdag waren: P. Schouten 200 21 41 9.52 M. de Haas 150 21 24 7.14 J. Burger 200 16 33 12.50 J. Ligthart 169 16 54 10.56 W. Watertor. 200 35 44 5.71 M. de Haas 136 35 31 3.88 P, Schouten 200 26 31 7.61 J. Ligthart 196 26 35 7.53 B. Wijkhuizen 200 25 22 8.— C. Haakman 154 25 16 6.16 De uitslagen van Zondag waren G. Lenting 200 14 46 14.28 M. de Haas 69 14 19 4.92 C. Haakman 200 28 22 7.14 M. de Haas 114 28 22 5.14 J. Burger 200 20 28 10.— W. Watertor 200 20 31 10.— P. Schouten 4 800 92 41 8.68 8 B. Wijkhuizen 4 750 99 42 7.54 6 J. Burger 4 748 94 43 7.94 5 G. Lenting 3 569 62 46 9.17 4 W. Watertor 3 477 77 44 6.19 3 J. Ligthart 4 732 84 54 8.71 2 C. Haakman 4 683 110 27 6.20 2 M. de Haas 4 469 98 31 4.78 0 In het bestuur van de K.N.V.B., dat onder leiding van de voorzitter, de heer K. J. J. Lotsy, in een voltallige vergadering bijeen kwam, heeft een uitvoerige gedachtenwlssellng plaats gehad naar aanleiding van de veelvul dige publicaties en radio-praatjes der laatste maanden over de kwestie ama- teurisme-professionalisme. Daarbij is gebleken, dat de leden van het bestuur van de K.N.V.B. zonder uitzondering het volledige amateurisme wensen te handhaven. HOKKEURING VAN „DE POSTDUIF". Bij de hokkeuring van „De Post duif" werden tot prijswinnaars uitge roepen de heer W. Butter met zes punten en de heren H. J. Struys en Kuypers met vijf prijspunten. Als keurmeester fungeerde de heer J. de Moei, geassisteerd door zestien van de aanwezigen. De stand is nu: Groot-Schermer versloeg Jisp op eigen terrein Zo ls Grootschermer na een rustpe riode van negen weken eindelijk weer eens tussen de krijtlijnen geweest en wel meteen de zware uitwedstrijd te gen Jisp, dat aan de kop staat. Linksback H. Kieft, linksbuiten E. Pilkes en rechtsbinnen Jb. Slooten hadden boven dien verstek laten gaan, doch de inval lers hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. Reeds vijf minuten na de aanvang wist de Jlsp-midvoor J Wester zijn club met een mooi doelpunt de leiding te bezorgen. Er deden zich hierna nog uitstekende kansen voor om deze voorsprong te vergroten, doch de ze werden onbenut gelaten. Ook aan de andere kant had de voorhoede mooie kansen, die gemist werden. Na een half uur gelukte het rechts buiten Wiedijk de stand op gelijke voet te brengen: 11, met welke score de rust aanbrak. Na de thee was Groot- schermer direct ln het offensief. Uit een corner werd tegen de paal gekopt, doch do bal werd direet weer voorgezet en mldvoor P. de Groot wist keeper Havik voer de tweede maal te passeren, Hierna legde Grootschermer het zwaartepunt op de verdediging en af gezien Van enkele schaarse aanvallen, was het al Jisp wat de klok sloeg, doch tot een doelpunt wisten zij het niet te brengen. DOK verloor van Alcmaria Victrx De revanchewedstrijd op hometrai ners tussen de wielerverenigingen Alc maria Victrix en DOK (Den Helder), welke Zondag in Alkmaar werd ge houden, is weer met een duidelijke overwinning voor de Alkmaarders ge ëindigd. De uitslagen zijn: 2 x 500 M.: 1. P. Koreman A. V. 44,1 sec.; 2. W. Wouters A. V. 44,4 sec.; 3. W. Jongejans A. V. 45.1 sec.; 4. Post D.O.K. 46; 5. K. Pluijmers A. V. 47.1. 2 x 1000 M.; 1. N. v. Roselaar, A. V. 1 m. 22 sec.; 2. B. v. d. Kamer A. V. 1 m. 22.1 sec.; 3. Jn. Ottebros A. V. 1 m. 23.4 sec.; 4. P. v. Berkum, A. V. 1 m. 25 sec.; F. Lugtig, A. V. 1 m. 25 sec. Van der Lek weer naar UW? Het aantal overschrijvingen, dat zo omstreeks de jaarwisseling in de Sportkroniek wordt gepubliceerd, is ieder jaar legio. Vele van die over schrijvingen worden later weer inge trokken en het is voor Alcmaria te wensen dat ook de overschrijving, wel ke Theo van der Lek aanvraagt, wear te niet zal worden gedaan. Van der Lek heeft namelijk weer plannen voor UW te gaan spelen en zijn vertrek zou voor de Alcmaria-defensie een aanmerkelijke verzwakking betekenen. Voorwedstrijden Biljarten 2e klas district Alkmaar De voorwedstrijden van het 2e klas persoonlijk kampioenschap district Alk- meer hebben tot resultaat gehad dat de volgende 8 spelers zijn geplaatst: 1. W. Schong (Witte Huis); 2. G. v. d. Berg (Lindeschool)3. P. Rolie (Excel sior); 4. W. Barten (Volharden); 5. J. Strijbis (Onder Ons); 6. A. Dekker (Alcm. Victrix); 7. J. de Boer (ZEKZ?) 8 J. Poetskole (Lindeschool). JEUGDKAMPIOENSCHAP DAMMEN De damclub DDD organiseert jeugdwed strijden, waaraan 14—22-jarige Alkmaarders kunnen deelnemen met als inzet het jeugd kampioenschap van Alkmaar. De kampioen kan uitkomen in de wedstrijden om het jeugdkampioenschap van Noord-Hol- lnnd. De winnaar hiervan krijgt van de Neder landse Dambond een gratis week vacantfe op de Veluwe in de zomer van 1951. De moeilijkheden, die zich voordoen bij het inkopen van melk voor consumptie-doeleinden, hebben het bestuur van het Bedrijfschap voor Zuivel aanleiding gegeven tot de volgende maatregelen ten aanzien van de op consumptie- ntelk te verlenen toeslagen, zo deelt men ons van de zijde van de Stichting voor dc Land bouw mede. Daarbij zij vooropgesteld, dat dé consument ook in het Westen des lands er in elk geval van verzekerd dient te zijn, dat de nlelkvoor- zicning op de normale wijze en in voldoende mate voortgang vindt, Ten einde te bereiken, dat dé daartoe nodigó melk inderdaad beschik baar komt, is besloten om voorlopig voor de week van 21 tot en met 27 Januari - bij do berekening van de zuivelwaarde-toeslagen, de op basis van de tot volvette fabriekskaas ver werkt© melk verkregen zuivelwaarde in plaats van met f 0,25 per 100 kg te verhogen met f 0,75 per 100 kg. Zoals uit het vorenstaande blijkt, draagt deze maatregel éert voorlopig karakter. Verder zal wekelijks worden bezien of handhaving van de zuivelwaarde-doeleinden op voormelde basis noodzakelijk is. Hierbij zij nog opgemerkt, dat, evenals zulks voor de periode van 3 tot en met 30 December is geschied, bij de uitkering van de zuivel- waarde-toeslag voö? de période Vaü 31 Dêcênv ber tot en met 27 januari, rekening zal wor den gehouden met het uitlopen van de boter« prijs en ülltsdien de toeslag zal worden ge splitst in een toeslag op de in consumptie gé brachte melkplas én eèfi toeslag op het in con sumptie gebrachte Vêt in géstandftflrdiscerdé- resp. vólle melk. BESOMMINGEN IJMUIDEN De Besommingen van Maandag zijn: trawlers: een trawler f 21.000; IJm. 183 f 21.100: IJm. 10 f 17.400: IJm. 39 f 17.300. Loggers: Sche. 46 f 8480; VI. 30 f 9286; IJm. 204 f 3400: Ktw. 124 f 3020: 56 3030; 37 6650; 65 3560; 130 3620 59 2360; 17 4050; 107 3630: 67 3880; 64 2700; 114 3410; 227 f 3210: 7 f 6735; 6 3840: 84 f 3440; 140 f 4470; 147 f 3730; 25 2960: 73 f 3070; 41 f 4830; 176 f 10.310; 163 f 2828; 107 2828; 91 2330; 50 3310; 109 3790: 24 t 2500; 125 4740; 162 3710; 84 4030; 5 f 3470 28 2720. KoUers: BU 38 4020; IJm. 276 040; Kw. 210 f 1730; Kw. 34 2440; 94 f 1950 Soekarno en zijn echtgenote zul len Zaterdag te Manilla aankomen voor een officieel bezoek, dat een week zal duren. Uw polis bij ons geeft recht op: Geneeskundig onderzoek voor onze rekening. Om de drie jaar, door een geneesheer naar Uw keuze (geldig voor verzekeringen met overlijdens- risico waarvoor een jaarpremie van ISO,of meer wordt betaald). Dit geldt ook voor reeds bestaande verzekeringen. KV Renteloos voorschot. Niet alleen voor operatiekosten, maar nu ook voor de kosten van opneming in een ziekenhuis of sanatorium, noodzakelijk ter observatie of behandeling van interne ziekten. Een unicum in het Nederlandse levensverzekeringswezen'. Vraagt onze brochure waarin onze stappen uitvoerig worden belicht. De grootste in Nederland ROTTERDAM Frirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr iTrirrrrrnTrrrrrrrrrrrrf mrrrrrrrf A rrrrrrrrrrr 'FjltIrJEOTQTrcr!ILf Hill Vrouw lokte antiquair in de gang De buit van de overval op de 43- jarige Rotterdamse antiquair J. Velt- huys bedraagt f 27.000. De toestand van het slachtoffer is goed. Uit het onderzoek van de politie is gebleken, dat de dader met Kerstmis voor de eerste maal in de zaak is ge weest om over een kroon, die in de etalage hing, te praten. Daarna kwam de man weer eens aanlopen en toen volgde een derde bezoek. In de loop van het gesprek liet de bezoeker zich ontvallen, dat hij plan nen had om te emigreren en daaroij kostbare stukken als geldbelegging wilde meenemen. Hij legde toen Be langstelling aan de dag voor juwelen en goud. zodat de winkelier hem ver telde, dat hij daar waarschijnlijk wel voor kon zorgen. De klant zou Vrijdag j.l. weer in Rotterdam zijn en dan zouden ook de goederen er zijn. De antiquair stond de juist gearriveerde sieraden te bekijken, toen de man en de jongedame binnenkwamen. De man voerde het woord, doch plotseling maakte de vrouw een opmerking in een vreemde taal, waaruit de anti quair begreep, dat zij het achterge deelte van de winkel eens wilde zien. De dame liep de gang in naar dit ge deelte waar op de schoorsteen het goud lag en de winkelier nodigde de man uit te volgen. In de gang werd de an tiquair toen neergeschoten. De geroof de goederen had V .in consignatie. De politie houdt rekening met de moge lijkheid dat de daders internationale misdadigers zijn. De malversaties ie Garderen Oplichting ten bedrage van duizenden guldens De Rijkspolitie te Garderen heeft een onderzoek ingesteld naar malver saties, die zouden zijn gebleken bij de bouw van een militiar kamp te Garde ren aan de Rijksweg Amersfoort— Apeldoorn, door het Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid N.V. te Oegst- geest. In dit verband is een aantal per- lets te beleefd Vorige week bracht een Indiase torpedobootjager, een bezoek aan Darwin in Noord-Australië. Tijdens de cocktailpartij, aan geboden aan de officieren van de „Rajput" speelde op een gegeven moment de band een langzaam en plechtig klinkend stuk. Een Australisch officier, die meende dat het het nationale volkslied van India was, ging in de hou ding staan en zijn voorbeeld werd spoedig gevolgd door de andere Australische officieren. De In diase officieren, die meenden dat het het Australische volkslied moest zijn, gingen eveneens in de houding staan. Het gehele gezel schap stond derhalve stokstijf in de houding totdat de band een ander wijsje inzette. Ernstig ongeval te Willemsoord Een ernstig auto ongeluk bij de Moêl'dijkbrug onder Willemsoord heeft vier zwaar gewonden en een lieht ge wonde geëist. Eén Belgische en een Nederlandse personenwagen kwamen met elkaar in botsing, toen belde chauffeurs tegelijkertijd een voor hem rijdende auto wilden passeren. De Inzittenden van de Belgische wagen, die uit de richting Moerdijk kwam, werden zwaar gewond naar het R.K. Ziekenhuis te Dordrecht overgebracht. De toestand van een hunner is levens gevaarlijk. De bestuurder Van de Nederlandse wagen, de heer H, Boonzaayer uit Am sterdam, is eveneens ernstig gewond naar het R.K. Ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. De heer H. Klein uit Am sterdam, die vnstlg, doch niet levens gevaarlijk gewond werd, is evenals zijn echtgenote, die licht gewond werd, naar het Gemeente-ziekenhuis te Dor dreeht overgebracht. Hun dochtertje bleef ongedeerd. De belde auto's werden zwaar be schadigd. Het ongeval had bijna nog een tweede ten gevolge gehad, daar de bestuurder van de wagen, die door de Nedêrlanse auto werd „ge sneden", de maeht over zijn stuur even kwijt raakte. Hij raakte hierdoor een uit tegenovergestelde lichting komen de vrachtwagen, doch de gevolgen hier van bleven beperkt tot zeer lichte ma teriële schade aan de personenauto. In het algemeen kader van de ver hoging van de paraatheid van de Ne derlandse strijdkrachten, zal binnen kort een grote alarmoefening worden gehouden. Deze oefening heeft ten doel proefondervindelijk na te gaan noe snel door de verschillende diensten en onderdelen onder bevel van de com mandant strijdkrachten te velde, zal worden gereageerd op een onverwach te plotselinge alarmering. De oefening zal tot gevolg hebben, dat over het ge hele land onderdelen plotseling snel worden verplaatst om in een bepaald gedeelte van het land te worden gele gerd, dan wel ingekwartierd. Sprong naar de Gouden Eeuw In de Nieuwe Spiegelstraat leeft het verleden (Van onze speciale verslaggever) ^OEKT ge naar een antiek snuisterijtje, iets waaraan de sfeer kleeft van lang- vervlogen tfjd, om aan iemand, die u dierbaar is ten geschenke te geven? Of zoekt ge naar een meubelstuk, gemaakt door een lid van het edelachtbare meu- belmakersgilde in de 17de eeuw ter verhoging van de goede huiselijke sfeer ln uw woning? Of zgjt ge verzamelaar en gaat uw hart uit naar de kunstschatten, die de knappe en o zo geduldige handwerkslieden van vroeger eeuwen ons nagelaten hebben? indien ge Amerikaan of Europeaan z(jt, dan kunt ge uw schreden richten naar de drie der schoonste paarlcn aan Europa's kroon, Lon den, Parijs en Amsterdam, En wanneer ge de voorkeur geeft aan de kunstsehat- ten der Lage Landen, ga dan naar Amsterdam en vraag aan de eerste de beste gemoedelijke diender de weg naar de Nieuwe Spiegelstraat, in het verlengde van de Spiegelgracht, Amsterdam's straat der oude kunstschatten. QE ZOUDT het op het eerste gezicht kasten, Sèvres-porcelein naast Delfts die naam niet geven als ge om de blauw, maar ook de zilveren en gou- hoek van Keizers- of Prinsengracht den prulletjes, die uit de wufte sfeer komt. Het lijkt een smal groezelig van de Franse hoven in de 18e eeuw straatje, zoals er zo vele zijn in onze stammen, naast oude sieraden van an- hoofdstad. Maar ge ziet al gauw links dere landen. Kopen? Dat kunt ge zo en rechb« de ruiten van de winkels in veel als ge maar wilt, maar ge moet antiek «enter die ruiten kunt ge vele een ruime beurs hebben, een heel voorbeelden bewonderen van alle ruime. En tenzij ge Amerikaan zijt en kunstschatten en minder kunstige dus veel baat hebt bij het verschil tus- schattett, die de mensheid in vroeger san da keiharde dollar en het slappe guldentje, zult ge niet veel kunnen kopen, misschien slechts bewonderen en verlangen. Gouden eeuw ls voorbij BE ANTIQUAIRS beleven dan ook geen gouden tijd, al gaat het, dank zij de toeristen, beter dan tijdens de crisis vóór de oorlog. V'"e van hen hebben hun zaak al jaren in de Nieuwe Spiegelstraat of op de Spiegelgracht. De gebroeders Van Messel, wier zaak in 1876 in Leeuwarden door hun vader werd opgericht en die dit jaar dus vijf en zeventig jaar bestaat, wonen al ruim veertig jaar in de Nieuwe Spiegelstraat. Zij waren de eersten, die er zich ves tigden. In die tijd was het nog een straatje, waar de stallen waren voor -> paarden en koetsen van de rijke pa triciërsfamilies, die toen nóg de palei zen op de grachten konden bewonen. Er waren ook enkele kruierijen ge vestigd, oeroude typisch Amsterdamse bedrijven, die in hun huidige vorm verdwenen zijn, maar in de laatste ja ren als de z.g. dienstverrichtingsonder nemingen teruggekeerd zijn. Dat was een goede tijd voor de antiquair. De rijke kooplieden hielden er van ver zamelingen antiek aan te leggen en de koetsiers van hun deftige equipages hielpen hen een handje. Zij reden langzaam door de Nieuwe Spiegel straat, dan konden hun meesters en meesteressen zien, wat voer de ruiten van de antiquariaten lag uitgestald. Kwam het tót een koop, dan streken de koetsiers hun provisiecentjes op. Uitstekende naam rtE VERZAMELAARS kómen nog steeds bij dê autlquairs, Zij maken 'i praatje, liefkozen een Sèvres vaasje of een zware eiken tafel, maar kopen doen zij niet meer, Da doen bijna al leen de buitenlandse handelaren. Zij kopen voornamelijk massa-artikelen, want werkelijk kostbare kunstschatten mogen zo maar het land niet uit. Bui tenlanders kopen graag in ons land. want de Nederlandse antiquairs heb ben een uitstekende naam. Zij zijn zeer vakbekwaam en rom mel verkopen zij niet. De vereniging van handelaren ln oude kunst, waar de meeste antiquairs lid van zijn, zorgt er voor, dat de goede naam gewaar borgd blijft. 's Morgens tegen 9 uur en avonds 'na vijven, als het handelscentrum van de moderne Metropool leegstroomt, dan davert het grote stadsverkeer door de straat. Achter de spiegelruiten van de antiekwinkels rinkelt en trilt het tere glaswerk, het ranke serviesgoed, de sieraden en de meubelstukken van onze voorouders. De haastige stroom gaat er onacht zaam aan voorbij. sonen gearresteerd, o.m. de hoofd uitvoerder P. J. van der I. uit Oegst- geest, de taxi-ondernemer M. G. uit Putten en de smid A. L. uit Stroc. Door Van der I. werd de taxi-onder nemer G. met het transportvervoer bij do bouw belast. Zij zoudéh tezamen zijn overeengekomen om enige auto's „op papier te laten lopen", terwijl zij tevens het aantal rij-uren ver boven de werkelijke zouden hebben geho- teerd. Van der I. zou voorts voorschot ten aan derden in rekening hebben ge bracht, die nimmer uitbetaald werden. De smid A. L. zou rekeningen heb ben ingediend die gefingeerde leve ranties bevatten. De verdachten M. G. en A. L. zijn reeds voor de Officier van justitie te Zutphen geleid. P. J. van der I. kon nog niet worden verhoord, daar hij voor het onderzoek een aanvahg nam reeds in het Elisabeth Gasthuis te Amersfoort werd opgenomen. Naar wij vernemen zou vastgesteld zijn, dat het Ingenieursbureau voor Bouwnij verheid N.V. geheel buiten deze affai re staat, zodat de werkzaamheden nor maal kunnen doorgaan. De malversa ties belopen, naar wordt gezegd, dui zenden guldens. De zaak Kitty v. d Have De krijgsraad te velde west deed gistermorgen uitspraak in de zaak der vier Rotterdamse ex-illegalen, die er van werden verdacht de koerierster Kitty van der Have kort na de bevrij ding te hebben geliquideerd. Verdachte C. S. werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 jaar; verdachte A. V. T. tot 4 maanden en A. v. d. H. tot 4 maanden en J. de G. tot drie maanden voor waardelijk, allen met eêh proeftijd van een jaar. De veroordeelden kunnen in hoger beroep gaan bij het Hoog Militair Ge rechtshof. De auditeur-militair kon op dit Ogenblik nóg niet meedelen of hij in hóger beroep zal gaan. tin de televisie-uitzending van 26 Januari zal Philips demenstrereii met een zelf» geconstrueerde lêugenoni- dekker. Persbericht] U en ik, wij allemaal! Uit is 't met de maskerade, Afgelopen, radieaai! Weg de leugentjes om bestwil Foetsie de verlakkerij, Nu de volle, naakte waarheid In heel onze maatschappij. Nu geen smoesjes meer, meneertje Dat de club of sociëteit weer zó laat was afgelopen. Dat is nu verleden tijdl Ën gij, die wel eens te laat komt Op fabriek, kantoor of school. Hou maar op met dié verzinsels, Dat is toeh maar apenkooi, Óok geen slinkse linkigheidjes Als het aangiftebiljet Voor de Fiscus ingevuld meet, 't Is gedaan, hoor met die pret. Doch het allergrootste voordeel Dat ik ln dat toestel zie, is, dat het ook toegepast wordt Op onze politici. Ha! dan komen eens de heren Voor de dag zoals zij zijn, Zonder franje en vernis,Ie, zonder uiterlijke schijn. Denkt u dat eens in, mijn lezer. Moskou, UNO, Republiek, Raad en Kamers zónder leugen. Wat een hemelse muziek! Heus, dan kunnen alle legers Wel meteen naar huis toe gaan Want dan is de lol er tóch af, Zoeken zij een and're baan. En zo lijkt mij deze vinding Véél meer waard dan het atoom, Maar toch vrees lk, dat dit alles Nog niet meer ls dan een droom! JABSON

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5