Babyfc Kou Kabinet JIMMY BROWN ALS BOKSER Vrijwilligers voor Korea kunnen zich melden tot 17 Februari HUIDKLACHT!!! DÉBRALINI Vrouwen verlaten de plantages m SIII'TEL 0 Mee juicht De voorwaarden l ONZE DAMRUBRIEK Bemanning van Zweedse tanker in Rotterdam aan land Televisiemasi in Lopik gereed Minister Stikker gaat voor de OEEC op reis Ambonezen weer in gelijk gesteld Pim, Pam en Po m aan z^e Rooi en moord aan de orde van de dag Amerikaanse schuilhoeken in Tirol, de Alpen en de Pyreneeën Ruilverkavelingswet bij Kamer ingediend Een nieuw middel tegen typhus en dysenterie? 'SF Vulkaanramp teistert Nieuw Guinea P.T.T.-geschenkkaarten Ni Het Radioprogramma Pekings voorst in beraad Vandaag alarmoefen Churchill waarschuv M anoeuvres van c Sowjetunie Weerbericht JAn UAl*i Voor het binnenkort naar Korea te zenden aanvullingsdetachement, dat te zijner tijd het thans op Korea dienende detachement zal aflossen, kunnen zich thans melden: beroeps, reserve- en dienstplichtig personeel, al dan niet on der de wapenen, oorlogsvrijwilligers, oud OVW-ers en militairen met kort dienstverband. Leeftijd voor officieren en onderofficieren niet jonger dan 19 en bij voorbaat niet ouder dan 35 jaar, voor korporaals en soldaten van 19 tot en met 30 jaar. Gegadigden, die niet meer in werke lijke dienst zijn, moeten tenminste twaalf maanden militaire dienst hebben verricht. Zij die thans onder de wape nen zijn, nagenoeg twaalf maanden. Men kan zich persoonlijk of schrifte lijk aanmelden voor of uiterlijk op 17 Februari a.s. bij de reserve-majoor J. de Groot, Casuariestraat 16 te 's Gra- venhage, elke werkdag tussen 9 en 17 uur, des Zaterdags tot 12 uur. Bij schriftelijke aanmelding moet opgege ven worden: geslachtsnaam en voorna men voluit, geboortedatum en plaats, eventueel rang en functie, vroeger of tegenwoordig militair onderdeel, ge huwd of ongehuwd, volledig burger adres. Zij, die thans onder de wapenen zijn, dienen een schriftelijke aanmelding in te zenden door tussenkomst van hun compagnies- of overeenkomstige com mandant. Zo spoedig mogelijk na aanmelding volgt een geneeskundig onderzoek. Bij geschiktbevinding treedt de vrijwilliger onmiddellijk in werkelijke dienst. Het ligt in de bedoeling het te vormen de tachement een korte doch intensieve training hier te lande te doen volgen. Opgeroepenen voor het geneeskundig onderzoek ontvangen voor zover zij meer dan 5 km. van de plaats van keu ring wonen de reiskosten vergoed onder overlegging van het reisbiljet. Bij ongeschiktbevinding kan aanspraak worden gemaakt op vergoeding van loonderving tot een maximum van f 8 per dag onder overlegging van een ten gemeentehuize te verkrijgen werkge versverklaring. Voor het personeel van het detache ment geldt de jaarwedde-regeling van zoals puistjes, vetwormpjes en mee- eters die Uw huid aantasten en ont sieren verdwijnen spoedig niet het sterk desinfecterende huidgenees middel met „dieptewerkin g" HELDERE VLOEISTOF, GEEN GAAS GEEN PLEISTERS.GEEN VLEKKEN KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giessendam en te Aal burg: J. van Dijk te Gameren; te Nieuwe Tonge: A. den Hartogh te Scherpenzeel (Gld.); te SL Annaland: D. J. van Dijk. voorheen predikant in Indonesië, woon achtig te Apeldoorn. Bedankt voor Muiden: D. J. v. d. Graaf te Leerbroek. Beroepbaar: Ds. J. H. Harmeijer, le- gerpredikant vliegbasis Gilze-Rijen, stelt zich beroepbaar. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Nieuwerkerk aan de IJssel: G. Sinia, candidaat te Leeuwar den; te Barendrecht (vacature P. H. Peli can) H. van Rhijn te Leiderdorp. Christ. Gereformeerde Kerken. Bedankt voor Artesia (Californie) en voor Culemborg: C. Smits te Drieber gen; voor Werkendam: P. v. d. Bijl te Katwijk aan Zee. Gereformeerde Gemeenten. Tweetal te Veenendaal: T. Derre- steijn te Opheusden en F. J. Dieleman te Borssele. Beroepen te Scherpenis- se: H. Ligtenberg te Rotterdam-W. te Nijkerk en te Vlissingen: M. Heerschap te Wageningen. Bedankt voor Goes. H. Ligtenberg te Rotterdam-West. Probleem 99 van G. de Wolf (Opl.) Stand: Z. 14 sch. op: 7, 8, 10, 13, 15, 17, 21, 22, 23, 27, 28, 29, 31, 35. Wit 13 sch. op; 20, 34, 36, 38, 39, 40. 42, 43, 44, 45, 46, 47, 49. Opl. 1 39—33 (28x37), 2. 49—43 (15x 24), 3. 46—41 (37x46), 4. 47—41 (46x 50), 5. 38—32 (27x49), 6. 36x9 (35x44), 7 9—4 (29x40), 8. 4x16 sloot 7 schijven over de vakken 15, 33, 11, 2, 19, 32 naar 16) (4943 gedw.) 9. 16x49 en wint, want zwart kan nu niet zetten. En nu nog even het volgende standje: Zd. 9 sch. op: 3, 13, 16, 17, 18, 23, 29, 34, 36. Wit 9 sch. op: 26, 37, 38, 41, 42, 43, 44, 45, 49. Wit speelt hier als volgt: 4339 (34 X32), 37x8 (36x38, 49—43 (38x40), 45 x21 en nu kan zwart 3x12 of 16x27. Op 3x12 volgt 2117 en 26x17 en op 16x27 volgt 2621. Slaat zwart 3x12 dan wint 21x32, slaat zwart 27x16 dan wint 82 (dam) en 219. Ter oplossing voor ditmaal' Probleem 100 van A. P. de Zwart. (Zie diagram) het beroepspersoneel. Gedurende het verblijf buiten Nederland wordt de jaarwedde verhoogd voor gehuwden met 70% en voor ongehuwden met 35%. Gegadigden, die niet behoren tot het beroepspersoneel, dienen een verband- akte te tekenen, waarbij zij zich verbin den minstens gedurende een jaar bui tenlands werkelijke dienst te verrich ten. Opgave als gegadigde houdt geen recht op aanneming in. Voor minderja rigen, die zich aanmelden, is de schrif telijke toestemming nodig van degenen, die de ouderlijke macht of de voogdij over hen uitoefent. Scheepsbrand eiste tv/ee doden De reddingboot „Brandaris", die gis teren was uitgevaren om hulp te bie den aan de bemanning van het Zweed se schip „Bie" is later op Terschelling teruggekeerd, toen vernomen werd, dat het Amerikaanse emigrantenschip „Washington", dat op weg was naar Rotterdam, de Zweden had overgeno men. Ook de sleepboten „Holland" uit Terschelling en „Hector" uit IJmuiden maakten een vergeefse tocht. Toen de „Holland" bij de „Bie" arriveerde, was een buitenlandse sleper hem juist voor en nam de Zweed op sleeptouw. Hedennacht is de „Washington" te Rotterdam gearriveerd en werden de schipbreukelingen aan wal gezet. Twee doden Helaas was er een dode aan boord. Bij het binnenlopen van de Nieuwe Waterweg was van de geredde opva renden van de „Bie" de 24-jarige leer ling-machinist Krantz overleden. Deze had aan boord van het tankschip, toen het gisternacht omstreeks drie uur ten Zuidoosten van de Doggersbank in brand geraakte, ernstige brandwonden opgelopen. De brand van de „Bie" heeft met dat al twee doden geëist, want toen de bemanning het schip verliet, werd de kajuitjongen Lago vermist. Cebr. De Vilder in cassatie Voor de rechtbank te Arnhem zul len op 26 en 27 Januari in cassatie te recht staan de gebroeders Alplionsus Franoiscus de V. en Cornelis Francis- cus de V., beiden directeur der N.V. Amsterdamse Ballast Maatschappij. Beiden werden wegens collaboratie in eerste instantie door het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam in April 1948 tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek veroordeeld, terwijl ze tevens voor het leven ontzet werden van kies rechten en van het recht, om enig be roep of functie in het grond- en bouw bedrijf uit te oefenen. Generaal-majoor der Genie, J. Kok te Amsterdam, en generaal-majoor van de generale staf, Mr. J. D. Schepers, zijn als getuigen gedagvaard, om het Hof van militair technisch advies te dienen. Op het monteren van de 18 meier hoge antenne na is de televisiemast in Lopik gereed. De hoogte van de staalconstructie is thans 200 meter. Men is nu bezig met de bouw van de lift in de zendmast. Wanneer deze gereed is, zullen de Philips- technici met het monteren van de zendinstallatie beginnen. Minister Stikker, de voorzitter van de O.E.E.C., zal de volgende week ons land verlaten om met de regeringen van Engeland. .Frankrijk, Italië, Zweden, Zwitserland en West-Duitsland bespre kingen te voeren over het plan voor in ternationale verdeling van schaarse grondstoffen. In Februari a.s. zal hij definitieve besprekingen hebben met de Amerikaanse regering. Geen afvloeiing op Java Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het vonnis van de president der Arrondissementsrechtbank te 's-Gra venhage in het kort geding Ambonese militairen contra Staat der Nederlan den bekrachtigd, met dien verstande, dat het gerechtshof daarenboven aan de Staat der Nederlanden dc demobi lisatie en afvloeiing ter plaatse, dus op Java, heeft verboden. De uitspraak van het gerechtshof luidt: „Verbiedt appellant de wegvoe ring, afvloeiing of demobilisatie van geïnterneerde en alle andere op Java, thans in kampen verblijvende Ambo nese oud-KNIL-militairen en de bij hen behorende gezinnen, zonder hun toestemming, naar, op of binnen door APRI-troepen, dus door de regering der Republik Indonesia bezet of be heerst gebied". 26. Pim, Pam en Pom vonden bet nog veel te vroeg om op te staan en zijn eensgezind onder het tentzeil gekropen om verder te gaan slapen. Ze hadden helemaal geen zin meer om nog eens de tent op te zetten. En zo ziet de rijzen de zon de volgende morgen een vorm loos stuk tentzeil liggen, waaronder de drie hondjes heerlijk liggen te slapen. Maar terwijl de zon al meer en meer rijst, worden ze toch wakker en voelen zich zo uitgerust, dat ze vol goede moed nogmaals de tent gaan opzetten. Het is nog heel vroeg, te vroeg om nu al naar het dorp te gaan. De winkels zullen nog niet open zijn. Dus nemen Pim, Pam en Pom maar een bad en gaan daarna liggen zonnebaden. Hei belooft een heerlijke dag te worden! Rondtrekkende benden maken Java onveilig Vrijdag zijn vrijwel alle vrouwen van de planters van de bergcultures in de oosthoek van Java naar Djember en Surabaja geëvacueerd. De planters, die bijna nergens de tuinen ingaan, in verband met het gevaar van de rondtrekken de benden, zorgen er thans voor, dat zij 's nachts met minstens 4 of 5 man op de ondernemingen zijn. De speciale correspondent van Aneta meldt, dat er de laatste weken ook vele Indonesiërs door de benden zijn ver moord. In twee onderdistricten in het Oostelijk deel van het Djemberal zijn in de eerste week van Januari bijvoor beeld 70 Indonesiërs vermoord. De algemene indruk in Surabaja is, dat bepaalde groepen, die een tijdlang rustig waren, thans weer tot actie zijn overgegaan. De in het algemeen goed bewapende, mobiele benden hebben het gemunt op de Indonesiërs, die destijds zouden hebben samengewerkt met de Nederlanders. Nieuwe moord De heer C. J. Oosterhof, chef goe derenvoorziening bij de firma Tiede- yOLGENS het Zwitserse weekblad „Die Weltwoche" is men in Amerika op de gedachte gekomen in Tirol een reduit voor de geallieerde legers van Europa te vormen, waarop de geallieerde legers zich automatisch zouden kun nen terugtrekken, wanneer het de Russen ooit zou lukken door de linies aan de Elbe en de Rijn heen te stoten. Deze gedachte zou door het Amerikaanse mini sterie van Defensie naar voren zijn gebracht en is reeds in enkele Amerikaanse bladen en tijdschriften besproken. Door de hulpconstructie van een „verborgen schans" zou men hopen jaren lang verdedigingsstellingen te kunnen handhaven in de Karst (bij Istric tussen de Oost- en de Dinarische Alpen), in de Alpen en in de Pyreneeën en zo in het ergste geval van Turkije, Griekenland, Joego slavië, Italië en Spanje uit een tegenoffensief tegen het Slavische oosten te kunnen beginnen. 54. Knoert Knots kwam in zijn wed strijd tegen Jimmy Brown ook al van een koude kermis thuis. In de eerste ronde wist hij Jimmy Brown tot drie maal toe op een stevige mep te tréc- teren, maar toen vond deze het toch welletjes. Hij deed twee stappen naar voren en toen schoot zijn rechtervuist zo bliksemsnel naar de kaak van zijn tegenstander, dat nagenoeg niemand van de vijfduizend toeschouwers ook maar gezien had, dat Jimmy Knoert Knots een voltreffer had gegeven. Maar Knoert had het gevoeld en dat was de hoofdzaak. Hij rolde een paar maal erbarmelijk met zijn agen en zeeg toen ineen als een luchtballon, waarin men had geprikt. Opnieuw barstten de toejuichingen van het pu bliek los, nadat scheidsrechter Tel- meyer op plechtige wijze tot tien had geteld. Niemand lette er echter op, dat er op de tribune twee mannen zaten, die elkaar op dat ogenblik veelbeteke nend aanzagen en zonder mee te jui chen dadelijk wegslopen. man en Van Kerchem te Surabaja, werd in de nacht van Zaterdag op Zon dag door onbekenden neergeschoten. Het slachtoffer laat echtgenote en vijf kinderen na. Drie te Surabaja woonachtige Ne derlanders werden Zondagmorgen te Tretes door een groep gewapenden aangehouden en van hun persoonlijke bezittingen beroofd. De ontsnappings pogingen van de drie heren twee van hen namen een duik in een ter plaatse langs de weg gelegen ravijn van 60 meter diep mislukten. In hetzelfde plaatsje werd. Vrijdag avond een overval gepleegd op de bungalow van de Droogdokmaatschap pij te Surabaja, waarbij de beheerder werd gemolesteerd. Enige dagen tevo ren moest een andere woning te Tre tes het ontgelden. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp-ruilverkavelingswet, dat o.a. voorziet in een snellere ver wezenlijking van het practische resul taat der ruilverkaveling door een splitsing van het plan van ruilverka veling in een plan van toedeling en een lijst van geldelijke regelingen, be palingen betreffende de tijdelijke in- gebruikgeving en andere vereenvoudi gingen in de procedure. Verder kent het ontwerp een betere regeling van de pacht, bepaling van de verhouding van de ruilverkaveling tot de ruimte lijke ordening, in het bijzonder op het gebied van de gemeenten; de aanleg van utiliteitswerken in het kader van de ruilverkaveling, de verzorging van het landschap en afschaffing van het bezettingsrecht. Het nieuwe geneesmidel terramycine, een der kortelings ontdekte antibiotica waartoe ook penicilline en aureomy- cine behoren, is voor het eerst mei succes toegepast tegen epidemische typhus (zwarte pest) en zal misschien ook een nieuw geneesmiddel tegen dysenterie blijken te zijn, aldus een mededeling van de medische onder zoekingsdienst van de Amerikaanse marine te Cairo. Bij toediening van terramycine (via de mond) in vijf gevallen van typhus verdwenen de ziekteverschijnselen op de derde a vierde dag en de patiënten kerstelden snel zonder dat complica ties optraden. Ook in gevallen van dy senterie werd snel herstel bereikt, doch er bleek mogelijkheid van op nieuw optreden der symptomen te bestaan. Men trachte de opl. van dit bijzon dere probleem van één onzer beste Ne derlandse probleemcomponisten te vin den. Patricia Wenthworth 8) HOOFDSTUK IV. Garth Albany ging naar zijn hotel en belde juffrouw Sophy Fell op. Dat wil zeggen: hij vroeg haar nummer aan, maar de stem, die antwoordde, was veel zwaarder dan de hare. „U spreekt met juffrouw Brown.... de gezelschapsdame van juffrouw Feil". Deze gezelschapsdame herinnerde hij zich niet. Die hij kende heette niet Brown en had een piepstem. Juffrouw Brown en haar stem riepen gedachten op aan een marmeren zaal met een katafalk en grafkransen. Droefgeestige muziek op de achtergrond. Niet bijs ter prettig voor tante Sophy. Intussen stelde hij zijn vraag: „kan ik juffrouw Fell even spreken?" „Ze rust, kan ik de boodschap ook aannemen?" ,Och, als ze niet slaapt zou u me misschien met haar kunnen doorver binden. Ik ben haar neef Garth Alba ny en wil haar komen bezoeken". Na een pauze, waarvan het afkeu rend karakter tot hem doordrong, hoor de hij een „klik" en toen de stem van tante Sophy, die vroeg: „Hallo, met wie?" „Met Garth. Hoe is 't met u? Ik heb verlof en wilde naar u toe komen. Kunt u me ontvangen?" „Natuurlijk, beste jongen. Maar wan neer kom je?" „Ja, verlof duurt niet eeuwig, dus hoe eer hoe beter. Ik kan bij u zijn vóór het middagmaalof is het avondeten?" „Och, we noemen het middagmaal, maar 't is alleen soep en een goed kope schotel, zoals eieren met boter zonder de eieren of met imitatie-vis „Wat is dat in 's hemelsnaam?" „Ik geloof zoiets als rijst met wat ansjovis-saus. Florence is heus heel knap in zulke dingen". ,,'t Klinkt prachtig. Ik zal mijn spek- rantsoen en de rest meebrengen en u kunt profiteren van mijn vleesrantsoen als ik bij u kom. Tot ziens, tante Sophy". Bourne heeft geen eigen station. Men moet uitstappen bij Perry's Halte en dan twee-en-een-halve mijl lopen als men de weg volgt, maar precies de helft dwars door het land. Het enige wat veranderd was sinds Garth hier als jongen kwam, waren de hoge pa len en gespannen draden van het elec- trische net, lelijke maar ongetwijfeld 'nuttige dingen. 't Dorp zelf zag er nog precies uit als vroeger. Nog altijd stroomde het beekje langs de ene kant van de dorps straat en werd het bü elk hek over brugd door een vlakke steen afkom stig van de ruïnes der priorij. De vil laatjes, met hun kleine vensters en la ge daken, waren nog altijd even onge riefelijk en schilderachtig en de voor tuinen schitterden in de pracht van dahlia's, Oost-Indische kers, phlox, zonnebloemen en stoxroos, terwijl de achtertuintjes netjes waren bebouwd met wortelen, uien, rapen, bieten en de hele koolfamilie, omzoomd door oude, nu rijkbeladen vruchtbomen: appelen, peren en pruimen. Garth zag, dat het een goed fruitjaar zou worden. Er waren niet veel mensen buiten een paar, die hem glimlachend aan keken, één of twee, die een vriendelijk praatje maakten en dan de oude Ezra Pincott, het zwarte schaap van 't uit gebreide Pincott-geslacht, die uit het Kerkpad kwam aanschuifelen op weg naar de „Zwarte Stier", waar hij de rest van de avond zou doorbrengen! Garth bedacht bij zichzelf, dat Ezra tenminste ook niet in het minst ver anderd was. Uiteraard was er ook weinig ruimte voor verandering, be halve in de zin van verbetering, doch Ezra had daar nooit enige animo voor getoond. Smeriger en beruchter kon hij moeilijk worden, maar hij was een joviale schelm, die nogal ingenomen scheen met het leven en met zijn eigen reputatie van slimste stroper in de om trek. Wel had niemand ooit Ezra op stropen betrapt, maar hij had zich la ten ontvallen, dat het karige vlees rantsoen hem koud liet. Lord Marfield. president van de rechtbank, had eens verklaard, dat, naar zijn overtuiging Ezra vrij wat vaker fazant op tafel kreeg, dan hijzelf. Op Garth's roep: „Hè Ezra!", ant woordde de ander met een knipoogje. Waarna Ezra naar hem toe slofte en hem aansprak. „Slechte tijden, meneer Garth". „Och, dat weet ik zo niet", ant woordde Garth. „Slecht bier", zei Ezra bitter. Kost tv/eemaal zoveel en 't duurt drie keer zo lang voor je er dronken van wordt. Dat noem ik slechte tijden. Ik geef u mijn woord er op, dat ik tegenwoor dig niet behoorlijk dronken kan wor den" Toen Garth aanstalten maakte, hem voorbij te gaan, schuifelde hij ver der, maar draaide zijn hoofd nog eens om en zei opnieuw knipogend: ,,'t Is zoals de oude dominee altijd vertelde: Als je niet dadelijk slaagt, probeer, probeer, probeer het dan opnieuw Maar het is een hele toer". (Wordt vervolgd). ^Vervolg van pagina 1) Op het vliegveld Higatoera is het eerste hulp-vliegtuig geland met twee dokters en een verpleegster. Piloten, die het vliegveld trachtten te vinden door dichte aswolken heen, meldden, dat zij inheemsen op handen en voe ten hadden zien wegkruipen van de vulkaan. Zij waren blijkbaar uitge put of trachtten de gevaarlijke gassen te vermijden. De piloot van een Aus tralische luchtvaartmaatschappij deel de mede, dat de aswolken een gebied van honderd vierkante kilometer be dekten en een hoogte bereikten van twaalf km. Andere hulpvliegtuigen, die eerder hadden getracht op Higatoera te landen konden het vliegveld niet vinden. Er is nog een reddingsploeg per jeep uitgezonden. Zij zal echter veel tijd nodig hebben om het getroffen gebied te bereiken, omdat het laatste gedeelte van de tocht door woest land te voet moet worden gemaakt. In het getroffen gebied is grote behoefte aan levensmiddelen, medicamenten en drinkwater. De Australische minister van bui tenlandse zaken, Soender, heeft be kend gemaakt, dat de schade veroor zaakt door de uitbarsting van de La- mington ernstiger is dan verwacht werd. De verwoesting bestrijkt een uitgestrekt gebied. De grootste schade was echter aangericht rondom Higatoe ra, dat vijftien km van de vulkaan verwijderd ligt. De Rijkspostspaarbank geeft thans geschenkkaarten uit in de waarden van een gulden en een rijksdaalder. Deze kaarten kunnen niet tegen con tant geld worden ingewisseld, het be drag moet op een bestaand of een nieuw boekje worden bijgeschreven. Op alle postinrichtingen zullen ze voorradig zijn, terwijl ten plattelande ook de be stellers ze bij zich hebben. JACOB MALIK IS „VEEL BETER" Een Sowjetrussisehe woordvoerder heeft te New York medegedeeld, dat de permanente Russische vertegen woordiger bij de Verenigde Naties, Jacob Malik, die dezer dagen een hart aanval heeft gehad, „veel beter" is. Hij zal spoedig in staat zijn zijn werkzaamheden te hervatten. Veel innemen maaier de maag vaft streelt. Wrijf deze aangename zalf 's avonds op keel, borst ea rug. De pappleisterwerking en de dampen hel pen meestal in één nacht. BUREAU: ADMINISTRATIE Voorc' 9 Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE: Achterdam 20. Tel 2274 Directie: J. BIJLSMA én C. KRAK Hoofdredacteur:, A KAPTEIN HILVERSUM I, 402 ni.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Gram. muziek. 9.12 Voor de huisvrouw. 9.22 Gram. muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Idem. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Accordeonmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram.muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Gesproken portret: Le Corbusier. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kin derkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Zen&sT- sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 „Vijftig jaar E.T.S.", klankbeeld. 18.15 Lichte muziek. 19.00 „De strijd om het natifc&aie in komen", causerie. 19.15 Hawaiianmuziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Politiek overzicht. 20.15 Promenade orkest en solisten. 21.00 „Ora et Labora", hoorspel. 22.30 „E.C.A.-show". 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.35—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de zie ken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.25 „Jan Pieterszoon Coen", hoorspel. 12.00 Piano-recital. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 ïnstr. sextet. 13.00 Nieuws. 13.15 Reportage. 13.20 Instrumentaal ensemble en solist. 13.50 Rege ringsuitzending: Dis. L. Coomans de Ruiter: Jeugduitzending: „Uit de Indonesische dieren wereld". 14.00 Marinierskapel. 14.35 Gram. muziek. 15.00 Omroeporkest en solist. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Kerkkoor. 18.30 Instrumentaal ensemble. 19.00 Nieuws en weerbeichtcn. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Gram.iquziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Noor wegen—Nederland. 20.06 „Die Jahreszeiten". 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15— IIBIIIIHIIHHIIIIIHIIIIIIIIIIIIHIIIIIillHIIIHtllllBHltllMtHflllHIIHfllllHIIHIIIHIIIHII! Onder voorzitterschap van Attl het Britse kabinet in buitenge vergadering bijeen geweest on nieuwe voorstel van Peking te b< ken. Na beëindiging van de ver ring werden nieuwe instructies g den aan de Britse gedelegeerde i politieke commissie der V.N., Sir1 wyn Jebb. Het Franse kabinet za den beraadslagen. De Indonesische minister van Bi landse Zaken, mr. Moh. Roem. verklaard, dat het voorstel „zelf: oedigender" is dan het vroegen woord van Peking op de voors' der V.N. Hij drong aan op toel van China tot de U.N.O. om dal ergelijk lidmaatschap Peking jlechts rechten zou verschaffen, ook zekere verplichtingen oplegt erikaanse resolutie om Chin: iggressor te brandmerken komt ivereen met de handelwijze, wai de Indonesische regering de voot geeft, aldus Roem. In Amerika worden geheel ai geluiden gehoord. De Senaat aanv de een resolutie volgens welke de het lidmaatschap aan het commu sche China dienen te ontzeggen Democraat J. E Rankin van Miss pi heeft zelfs bij het Huis van pwaaröigden een resolutie ingedier Opzegging door de Ver. Staten vat flidmaatsehap der V.N. De V.N. een van de grootste mislukkingen 's mensen geschiedenis geweest, in. De groep van de twaalf Aziatiscl ibische landen, die het voorste het staken van het vuren in I heeft ingediend, heeft Dinsdaga besloten in de politieke commissie resolutie in te dienen, waarin or «onmiddellijke benoeming van een venlandencommissie voor Korea v Verzocht. De dezer dagen aangekondigde ilarmoefening is vandaag begoi ïedenmorgen om 7 uur heeft de nandant strijdkrachten te velde evel gegeven tot onmiddellijke p' atsing van troepen ter sterkte 000 man naar de Oostrand van de liwe. Brit se premier De Britse eerste minister, Cleme een verklaring over de toestand in tische en Arabische staten om een gen en de mogelijkheden van een leven te roepen, toegejuicht. Attle gedaan, dat de V.N. in dit stadium nemen. Dit zou impliceren „dat wi oplossing hebben laten varen. En d king werd met instemming begroe' De regering erkende eveneens naakte feiten van de situatie in K< en stemde in met „het veroordelei de j Chinese interventie ter onder ning van een aggressor, die het ven van de V.N. heeft gedwarsboo De leider van de oppositie, Wii Churchill, drong er bij de eerste tr ter op aan, voortdurend „de ern gevaren" voor ogen te houden, over ons allen komen als er een iMge afwijking zou optreden tl WWe politiek en die van de V.S. ei ernstige splitsing in de V.N. Vden veroorzaakt door manoeu kennelijk in het belang zijn Sowjetunie". anhangers der regering riepen zullen ons niet in een oorlog meeslepen. ttlee zeide, dat zijn regering groot belang acht, dat „de e ndheid met het Gemenebest, enigde Staten en alle vredeliev pen" gehandhaafd wordt. „De i is op haar hoede voor pogii j Verwachting, geldig tot Donde fgavond: Overwegend droog we et plaatselijk mist. Overige: Verdrijvende wolkenvelden afg seld door opklaringen, Val ht op vele plaatsen lichte vors brgen overdag temperaturen [meeste plaatsen enkele gradt ven het vriespunt, londerdag: Zon op 8.32, ond 7114, Maan op 19.58, onder 09.44.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6