jimmy brown als bokser VAL DA de siirm o Sport in 't kort w Sterrit naar Monte Carlo begonnen Onrust over uitgifte boerderijen in de Noordoostpolder is toch maar je ware! Onze emigranten aan de spits in Nieuw-Zeeland ABDUSIROOP Twee Schotse coureurs aan de fles Het Radioprogramma Rijbewijzen langer geldig maar ook duurder 1 Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd! Neem een doos echbe LECTUURVOORZIENING TEN PLATTELANDE Arrestanten mishandeld Weer Rijkssfridietoelagen Griep, zware hoofd- en üDAMPO ulflNsUAG 21 J,,.., Een zeer grote kans op Franse successen Het kwik stond in Stockholm vier graden onder nul toen de deelnemers aan de vermaardste aller sterritten koers zetten naar Monte-Carlo. Het weerbericht uit Oslo was minder gun stig. Sneeuw- en hagelbuien hadden de wegen moeilijk berijdbaar gemaakt en sneeuwploegen hebben de gehele nacht doorgewerkt om het de deelnemers iets minder lastig te maken. Tegen de ver wachting was het weer in Engeland zeer behoorlijk. Voor die weerberichten bestaat in Monte Carlo, het hart en einddoel van de rallye, uiteraard veel belangstelling. De sterrit heeft niet alleen een spor tieve maar ook een belangrijke com merciële betekenis. De export van Franse, Britse, Italiaanse, Amerikaan se en Duitse wagens wordt zonder twijfel door het verloop en de uitslag van deze tocht beïnvloed. Dat is ook de reden, dat zoveel uitstekende cou reurs aan het stuur zitten. Frankrijk heeft niet minder dan negentig ploe gen in de Rallye en van de buiten landers rijden er bovendien nog zestig in Franse wagens. De kans op nieuwe Franse sucessen is dus groot, maar de vertegenwoordiging uit andere landen mag niet worden onderschat. Oslo niet in dc gratie. Uit Stockholm vertrokken zestig équipes, waaronder vijf Nederlandse. In Oslo kwamen geen Nederlanders aan de start. Het barre weer, dat men in dit jaargetijde in Noorwegen te wachten is, zal daarvoor grotendeels verantwoordelijk zijn. Ook de deel nemers uit' andere landen hebben het niet op Oslo als startplaats voor de Rallye voorzien. Slechts acht équi pes brachten hun wagens in de Noorse hoofdstad aan het rollen. Ook Paler mo, waar zeventien ploegen hadden ingeschreven, zag geen Nederlanders Vertrekken. De deelnemers, die uit Monte-Carlo vertrokken, waaronder 44 Nederlandse équipes, hadden natuurlijk uitste kend weer. Zij kunnen echter nog na righeid genoeg krijgen in de buurt van de Italiaanse en Zwitserse Alpen. Een van de deelnemers uit Gr.-Brittannie heeft natuurlijk weer iets bijzonders. De heer Guest heeft namelijk in zijn Ford Anglia een speciaal buffet inge bouwd. Bij de start te Glasgow zei de heer Guest dat hij en zijn maat verleden jaar tijdens de Rallye veel te veel tijd ver- DONDERDAG 25 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgen wijding. 9.25 Gram.muziek. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram.muziek. 10.30 „De Antwoord man". 10.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Alt en piano. 11.25 Gram. muziek. 11.45 „Emigratie in de Oudheid", causerie. 12.00 Metropole-orkest. 12.30 Land en tuinbquwmededelingen. 12.33 „In 't spion netje". 12.38 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Orgel en accordeon. 13.45 „U kimt het geloven of niet". 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Piano-voordracht. 15.00 Voor de zieken. 16.05 Amusementsmuziek. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voetbalpraatje. 18.20 Sport- problemen. 18.30 Dansmuziek. 19.00 „De Brandweerman". 19.10 Orkestconcert. 19.50 Maandoverzicht Nederlandse Luchtmacht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Neder land—Noorwegen. 20.06 Avro-allerlei. 20.20 Radio Philharmonisch-orkest. 21.15 „De Zon daar", hoorspel. 22.45 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NVRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting 9.00 Nieuws. 9.10 Sport. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 Sport. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Pianospel. 13.40 Tenor en piano. 14.00 Gram. muziek. 14.35 Idem. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Vocaal ensemble. 15.45 Bijbellezing. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 „De middenstander en zijn belastingbil jet", causerie. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord" 19.30 „In dienst van het Vaderland", causerie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Gevarieerd programma. 22.10 Gram.muziek. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.-mu- ziek. 22.45 Avondordenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. Enige Nederlandse deelnemers kort vóór hun vertrek uit Monte Carlo; v.l.n.r. de ploegen 106 (dr. D. J. Hissink); 177 (ir. H. D. Prins); 150 (J. Knegtel); 127 (dr. J. B. Hillen). loren hadden met eten. Daarom had hij nu een apparaat ontworpen waarvan hij althans op de hoofdwegen veel nut denkt te zullen hebben. Het bestaat uit een grote fles, die ergens boven de achterbank gemonteerd is, een mengsel van geklutste eieren, melk en drui- vensuiker bevat. Van deze fles lopen rubber slangen naar de zetels van de bestuurder en zijn pasagier, die, wan neer ze honger hebben, al zuigende krachtvoedsel tot zich zullen kunnen nemen zonder dat ze daarvoor behoe ven te stoppen. In plaats van de drie soorten rijbe wijzen, welke men tot voor kort ken de, worden thans rijbewijzen verstrekt voor vijf categorieën van motorrijtui gen. Gedeputeerde Staten van N.-H. zeggen in een voorstel aan Provinciale Staten, dat de uitbreiding der werk zaamheden, gevoegd bij de algemene stijging van ionen en prijzen, ertoe dwingt de leges, verschuldigd voor een rijbewijs, te verhogen en te brengen van f 2 op f 3. Daarbij zal moeten wor den voorzien in de omstandigheid, dat een rijbewijs voor meer dan een cate gorie geldig is. Te bepalen ware, dal voor iedere categorie méér de ver schuldigde leges met f 1 worden ver hoogd. Tegenover de verhoging van de legeskosten staat voor belanghebben den de verlenging van de geldigheids duur van het rijbewijs van twee tot vijf jaren. Leugenmeter niet ideaal Ten aanzien van de experimenten met de leugenmeter waarbij de Groes- beekse wachtmeester R„ die op 8 Fe bruari in hoger beroep voor het Hof te Arnhem verschijnt in verband met de Nijmeegse affaire van de valse dollar biljetten, als proefpersoon fungeerde, heeft de president van het Arnhemse gerechtshof mr. dr. Baron J. A. G. de Vos van Steenwijk verklaard sceptisch te staan tegenover de resultaten met dit instrument verkregen. Het plan om hiermede te experimenteren is niet uitgegaan van het Hof doch van de raadsman mr. Sassen en de ver dachte zelf. Mr. dr. de Vos van Steenwijk was van mening dat hier de uitkomsten te veel afhankelijk zijn van de persoon van de verdachte. Een gevoelig type zal wellicht er toe kunnen worden ge bracht feiten te bekennen, waaraan hij zich niet heeft schuldig gemaakt. 55. Die twee mannen waren nie mand anders dan Pat Poot en Mike Moker. Zij verlieten zo snel mogelijk het Odeon-gebouw en begaven zich naar een klein kroegje in de nabijheid. „Nou, wat heb ik je gezegd", zei Pat tegen Mike. „Dit heerschap is een ge vaar voor de bokserij. Eerst sloeg hij mij tot grutjes, toen jou en nu weer Knoert. Als hij de kans krijgt, slaat hij ons allemaal tot moes en nou vraag ik mij af of wij ons zo maar goedschiks naar de slachtbank moeten laten voe ren. Als dat zo doorgaat zijn wij alle maal binnen een halfjaar brodeloos. Dan is er nog maar één bokser, naar wie de mensen willen komen kijken". Mike Moker zat nadenkend voor zich uit te kijken. „Je hebt gelijk", mom pelde hij mistroostig, „maar hoe maken wij er een einde aan? Straks mept-ic Loetjes Lobbes d'r uit en Krijn de Kraker en Karei Kopstoot en dan mo gen wij met z'n allen toezien hoe me neer Brown wereldkampioen wordt en met onze centjes gaat strijken". Pat boog zich naar Mike over en fluisterde hem iets in zijn fraai gevormd bloem kool-oor Voorstel van directie gehandhaafd De heer Engelbertink (K.V.P.) heeft gistermiddag in dc Tweede Kamer dc ministers van Verkeer en Waterstaat en van Financiën vragen gesteld inzake de uitgifte van boerderijen in de Noord oostpolder. De heer Engelbertink vroeg of het juist was, dat volgens een voorstel van de Directie van de Noordoostpolder meer dan 40% van de aan te wijzen pachters van het oude land komen en dat deze candidaat-oude-land-pachters Een klein sigaartje is óók een sigaar Overal tvaar een grote sigaar teveel tijd zou vergen, kunt U tóch ge nieten van pure tabak dank zij de senorita of het sprietjeOveral en te allen tijde kunt U het zeggen O Bokser slikie tandbeschermer in Brussel candidaai voor de Olympische Spelen 1960 ■pijdens een bokspartij tussen twee En gelse zwaargewichten slikte een hunner, George Nuttal uit Stockport, zijn tandbeschermer in. Half verstikt liep hij naar zijn hoek waar men er in slaagde het apparaat te verwijderen. Toen hij de strijd wilde voortzetten bleek evenwel dat de scheidsrechter de zege al aan zijn tegenstander Jim Morand had toegekend. Drieduizend programma's voor Maan dagavond in Londen gehouden boks wedstrijden werden vernietigd toen bleek dat ze in Brighton gedrukt wa ren. In deze stad waren namelijk ne gen gevallen van pokken met dode lijke afloop geregistreerd. De Brusselse gemeenteraad heeft het voorstel van wethouder Cooremans, om Brussel candidaat te stellen voor de Olympische Spelen in 1960, met al gemene stemmen aangenomen. Het hoofdklasse kampioenschap anker kader 38/2 zal van 15 tot en met 18 Februari onder leiding van de bil jartvereniging „Het Noorden" worden gespeeld te Oude Wetering. Hiervoor hebben ingeschreven: P. J. Beekman f Amsterdam), J. Franken (Tilburg), J. H. de Jong (Den Haag) kampioen RAS TILL. EE S VOORKÓM ING VAN GRIEP van vorig jaar, J. Kastelijn (Rotter dam), L. van Leur (Oss), L. van Rey en (Heerlen), Ph. Schmidt ASD) en de kampioen van de eerste klasse 38/2 P. Zondervan (Leeuwarden) CATALINA BESCHADIGD BIJ LANDING OP OUDE MAAS. De eerste voor de Nederlandse marine bestemde Catalina-vliegboot, die naar ons land is overgevlogen, is gistermbr- gen bij de landing bij de Aviolanda fa brieken op de Oude Maas bij Papen- drecht beschadigd. Het toestel was nog niet door de marine overgenomen. 27. Pim, Pam en Pom hebben ge noten van hun zonnebad. Ze hebben er alleen een vreselijke honger van ge kregen, maar gelukkig is het nu zo laat geworden, dat ze best naar het dorp kunnen gaan. De winkels zullen nu wel open zijn. Zoals ze met elkan der afgesproken hadden, loten Pim, Pam en Pom erom, wie er naar het dorp zal gaan en Pom treft het lot. Hij heeft op een briefje geschreven wat hij allemaal nodig denkt te hebben en dat is heel wat! De strandwagen zal er aan te pas moeten komen en dus gaat Pom met de strandwagen op pad. En bij de eerste de beste kruidenier stapt Pom naar binnen om zijn bestellingen te doen. De kruidenier is verheugd om op de vroege morgen al zo'n bestel ling te hebben en houdt een praatje tegen Pom. „Zozo, dus U staat met uw tentje op het Noorderstrand - Nou, U durft hoor!" meermalen de grote en mooi gelegen boerderijen kunnen pachten. Het Ka merlid achtte dit in strijd met de be lofte en maakte voorts aanmerking op het feit, dat circa een derde deel van deze candidaten uit de provincie Gro ningen komt. Het voorstel heeft grote onrust gewekt onder de pioniers en bij- na-pioniers in de floordoostpolder. daar er van de 233 uit te geven boer derijen 115 aan de pioniers, slechts 22 aan de bijna-pioniers, maar daarente gen bijna 100 aan de bewoners van het oude land zullen worden uitgegeven, terwijl er circa 100 pioniers en vele hon derden bijna-pioniers zijn gepasseerd De heer Engelbertink vroeg ten slotte of de ministers bereid waren het voor stel terug te wijzen en nader overleg te doen plegen over een nieuw plan met de georganiseerde landbouw. Minister Spitzen deelde mede, dat de lijst nog moet worden goedgekeurd, doch dat de pioniers weinig belangstel ling hebben getoond. Ook aan pioniers zijn grote en mooi gelegen boerderijen toegewezen. Na erop gewezen te heb ben, dat steeds gebruik is gemaakt van inlichtingen van vertrouwensmannen der Landbouworganisaties, zei de mi nister, dat de toewijzing aan inwoners van Groningen verband houdt met het feit, dat het ging om grote akkerbouw bedrijven en dat er van elders weinig gegadigden waren. Voor onrust is er z.i. geen enkele aanleiding. Aan pioniers en bijna-pioniers is een duidelijke voor rang verleend, zodat er geen aanleiding bestaat het voorstel van de directie te rug te wijzen. Constellation maakte 'n noodlanding op Schiphol Na het verlate vertrek van de Con stellation „Tilburg", van Schiphol naar New York en Curasao onder gezag voerder J. C. Pool, bleek hedennacht dat er iets aan het neuswiel haperde. Het toestel vloog terug naar Schiphol en landde op de beide hoofdwielen. De gezagvoerder wist de machine in deze stand te houden tot enkele meters voor het einde van de baan, waar zij tot stilstand kwam. Toen zakte het toestel naar voren, waarbij de neus werd beschadigd. Zowel de bemanning als de 44 passa giers konden het vliegtuig ongedeerd verlaten. De passagiers zullen vanmid dag om één uur de reis opnieuw aan vangen. Gedeputeerde Staten hebben bij Pro vinciale Staten een voorstel aanhangig gemaakt om ingaande 1951 jaarlijks 'n bedrag van f 30.000.te besteden voor de volkslectuurvoorziening ten platte- lande. Ged. Staten stellen zich voor van dat bedrag f 10.000 uit te keren aan de Ka tholieke Centrale Vereniging voor lec tuurvoorziening in Noord-Holland en de rest voor de subsidiëring van Chris telijke en van andere instellingen. Voor- hands zal de Centrale Vereniging voor Reizende Bibliotheken eveneens f 10.000 ontvangen. Gedep. Staten wensen de subsidie aan de Katholieke Centrale ingaande 1949 toe te kennen en die aan de Reizende Bibliotheken met ingang van 1950. Het betreft hier een regeling voor de tijd die verlopen zal totdat een nieu we rijksregeling voor de subsidiëring van de lectuurvoorziening zal zijn tot stand gekomen. De procureur-generaal van het Ge rechtshof te Amsterdam heeft bevesti ging van het vonnis van de Utrechtse rechtbank geëist, waarbij de corpschef van de politie te Zuilen tot drie maan den onvoorwaardelijke gevangenisstraf werd veroordeeld wegens mishande ling van arrestanten en opzettelijke vrijheidsberoving van een vrouwelijke getuige. Het ministerie van O., K en W. zal ook voor het studiejaar 1951/1952 rijks studietoelagen verstrekken op dezelf de wijze als de afgelopen jaren is ge schied. Deze toelagen zullen in de loop van deze maand dienen te wor den aangevraagd. Dit geldt zowel voor diegenen, die reeds eerder van een toelage hebben genoten, als voor hen, die voor de eerste maal een toelage wensen te ontvangen. Aan het eind der maand wordt de mogelijkheid van aanvrage gesloten. Het ministerie van O., K. en W. stelt aanvraagformu lieren ter beschikking. DR. F. WIBAUT EERSTE KAMERLID De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft benoemd verklaard tot lid der Eerste Kamer in de vacature Van Heuven Goedhart dr. F. Wibaut te Amsterdam. Dinsdagavond is de bekeftde Friese veefokker R. Bootsma, teSchar- negoutum, toen hij zich per fiets van Sneek naar huis begaf door een auto overreden en gedood. „Nieuw Zeeland heeft zich een aan tal van 12.000 immigranten per jaar ten doel gesteld", aldus deelde de premier van Nieuw Zeeland, Holland in Den Haag mede. Maar er kunnen er veel meer komen. Vooral voor Nederlan ders heeft men veel belangstelling. Er kwamen reeds vele Nederlanders in Nieuw Zeeland, waarvoor men alle waardering heeft. „Uw land staat bij Patricia Wenlhworth borstverkoudheid, diep vastzit tend slijm, snuilt en wrijft U weg met 9) De kerk stond aan de tegenover gestelde zijde van de villaatjes, met haar vierkante grijze toren en de oude. vervallen grafstenen op het kerkhof. Aan de andere kant daarvan was het dorpsplein ten dele ook omzoomd door buitenhuisjes, maar verder door de oude pastorie, met stevig ommuurde tuin en door twee of drie wat kleinere, minder voorname huizen, waar inder tijd dr. Meade en een stel oude dames woonden. Dr. Meade was dood en er zou nu iemand anders in „Meadow- croft" zijn intrek hebben genomen. Garth vroeg zich af, wat Janice nu deed, het grappige kind, dat hem op de voet placht te volgen en stil als een muis er bij te zitten als hij viste.. Bij de kerk sloeg hij rechtsaf en ging hef hek van de oude pastorie door, terwijl hij zich afvroeg, wat zijn grootvader zou hebben gezegd, als hij onkruid en mos in het grint had ge zien en sinds jaren niet gesnoeide bo men, die de oprijlaan nauwer maakten, 't Was dwaas van tante Sophy om hier te blijven. Als het buiten te groot was voor de nieuwe dominee, was het ze ker véél te groot voor haar, al kon hij haar moeiijk elders voorstellen. Garth liep naar de voordeur zoals hij altijd had gedaan en riep, na zijn kof fertje te hebben neergezet, vrolijk: „Ik ben er tante Sophy". Juffrouw Sophy Fell kwam aan- schommelen uit de zitkamer. Ze was een levendige oude dame in een grijze japon, met witte en iaarse bloemen. Ondanks de omvang van haar gestalte scheen haar hoofd onevenredig groot te zijn. Haar ronde vollemaansgezicht werd bekroond door een massa witte krullen, die wel van watten gemaakt leken. Ze had bolle rose wangen, dito blauwe ogen, een belachelijk rozeknop- achtig mondje en op zijn minst drie kinnen. Toen hij zich bukte om haar te omhelzen, had Garth een gevoel alsof hij weer van school thuiskwam. De vacanties waren altijd op deze manier begonnen je omhelsde tante Sophy in de hall en het was precies alsof je een veren bed, dat naar lavendel rook, kuste. En toen, in plaats dat uit de open gebleven zitkamer de stem van groot vader klonk, zoals vroeger het geval zou zijn geweest, was daar de geheel met de omgeving strijdige tegenwoor digheid van jufforuw Brown, die hij naar zijn gevoel reeds ergens moest hebben ontmoet. Hij herinnerde zich haar stem tot in de kleinste bijzonder heden en zag een soort vrouwelijke Spaanse inquisiteur met holle wangen en holle ogen, een benige figuur, die gewend scheen te bevelen. Ze droeg een eenvoudige, maar bewonderens waardig zittende zwarte japon, had mooie handen en voeten, onberispelijke gelaatstrekken, maar een vuilgele tint. Onwillekeurig moest hij denken aan „Medusa, toen ze in de veertig was" en hij vroeg zich af, waar ter wereld tante Sophy haar had opgepikt. Op die niet uitgesproken vraag gaf juffrouw Feil dadelijk antwoord. „Mijn vriendin juffrouw Brown. We hebben elkaar leren kennen in die heerlijke badplaats, waar ik verleden jaar ben geweest. Och, zie je. ik was helemaal niet van plan daarheen te gaan, maar mijn vriendin mevrouw Holford vroeg me zó dringend om te komen en ik had haar in zó lange tijd niet gezien, dat ik me de moeite van de reis getroostte. En ik werd ervoor beloond, want niet alleen had ik het er heel prettig, maar ik ontmoette er ook juffrouw Brown en wist haar over te halen om mij hier gezelschap te hou den". Met haar diepe .sombere altstem merkte juffrouw Brown op: „Juffrouw Fell is al te vriendelijk". Toen op de zelfde toon doorgaande, deelde zij mee, dat er om half acht gegeten werd en uitte de veronderstelling, dat Garth zich wel zou willen verkleden. De pas aangekomen gast kon een hemzelf lichtelijk verwonderend gevoel van onwil, om aldus door een vreemde te worden beschoolmeesterd, niet on derdrukken. Weliswaar zei tante Sophy op haar bekende goedige manier: „Je hebt je oude kamer", maar zijn ont stemming duurde zo lang, dat hij er zich over schaamde. Juffrouw Feil haj zeker met opzet kwaad gesproken van het middagmaal, want er was uitstekende soep, gevolgd met doperwten, terwijl tot slot koffie- ijs verscheen. Na het maal wandelde ze met hem naar de tuin om haar bloemen te laten bewonderen, 't Deed hem genoegen, haar een ogenblik al leen te spreken. „Ik wist niet, dat juffrouw Johnson weg was. Hoe lang hebt u juffrouw Brown al?" Tante Sophy straalde van voldoening. „O, jongenlief, sinds verleden jaar. Ik dacht dat ik het je verteld had, ik weet bijna zeker het geschreven te heb ben. Toentertijd was ik nogal ver strooid, maar alles is op zijn pootjes te rechtgekomen. Zoals dikwijls gebeurt. Natuurlijk was alles eerst erg treurig, want de zuster van juffrouw Johnson was gestorven en ze moest nu het huis houden doen bij haar zwager, met drie kinderen van boven de tien en een on troostbare weduwnaar. Maar nu is ze met hem getrouwd en zo is alles ten beste gekeerd". „En juffrouw Brown?" (Wordt vervolgd) ons aan de spits", aldus premier Hol land. Nieuw Zeeland kan in de eerste plaats landbouwers gebruiken en daar naast bouwvakarbeiders, metselaars, timmerlieden, electriciens en smeden. Voorts werkkrachten voor de bosbouw, fabrieksarbeiders e.a. Ook ongeschool de arbeidskrachten kunnen worden op genomen, evenals meisjes in de huis houdingen, verpleegsters, fabrieksmeis jes e.a. Tevens bestaat er in geringere mate voor intellectuele beroepen een mogelijkheid om zich te vestigen. In Den Haag zal een consulaat wor den gevestigd, waar men zich in het bijzonder met de emigratie zal bezig houden. Het is de bedoeling, dat Nieuw Zeeland voör een deel zal bijdragen m de kosten van het vervoer naar en de vestiging van emigranten. Deze zullen dan twee jaar aan een werknemejrs- overeenkomst gebonden zijn, waarna zij vrij zullen zijn in de keuze hunner werkzaamheden of van hun blijven ir. Nieuw Zeeland. KAMERLEDEN NAAR ENGELAND De Tweede Kamer heeft de uitnodi ging van de Speaker en Lord Cancellor van het Britse Lagerhuis om van 714 Februari een bezoek te brengen aan het Ver. Koninkrijk aanvaard. Zeven parlementsleden zullen een bezoek aan Engeland brengen. Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6