f PimPam en Pom aan zee I JIMMY BROWN ALS BOKSER De Ral Kolentekort bedreigt electriciteits- en gasvoorziening Politie verhoorde 2000 personen 1115 SIU'TEL, vO Mo Wreszynsky hoort vijf jaar tegen zich eisen Slaolie 14 cent per fles duurder Vijf millioen schade in Zwitserland KREOFLAVON Koop bij voorkeur in het binnenland Het Radioprogramma De Ruijter ve record van Va VRIJDAG 26 JANUARI 1961 ZUINIGHEID BLIJFT DE LEUZE Na 27 Januari a.s zullen de maatregelen tot beperking van het electrici- teitsverbruik tijdens de piekuren niet meer van kracht zjjn. Geconstateerd kan worden, dat deze maatregelen in het algemeen tot het beoogde doel hebben geleid. Inmiddels vormt de kolenschaarste in toenemende mate een ernstig gevaar voor storing van de electriciteitsvoorziening. Daarom zal het noodzakelijk zijn het verbruik van electriciteit, zowel voor licht- als voor bracht- en warmtedoeleinden tot het strikt noodzakelijke te beperken. doet een ernstig beroep op de huishou delijke verbruikers en het bedrijfsle ven zich tot het uiterste in te spannen om het electriciteitsverbruik te beper ken en op deze wijze een bijdrage tot besparing van het kolenverbruik te leveren. Het is noodzakelijk op het huishoudelijk verbruik van electrici teit een besparing van ten minste 20 te bereiken. Hiertoe moet b.v. het branden van ieder overtollig lichtpunt en het gebruik van electrische kachels geheel worden vermeden. Het moet met ieders medewerking mogelijk zijn strengere maatregelen te voorkomen. In aansluiting op het bovenstaande wordt er op gewezen, dat ook het ko lenverbruik der gasfabrieken omllaag wordt gebracht. Dit betekent, dat ook voor het huishoudelijk gasverbruik 20% besparing dient te worden bereikt, wil men verdere maatregelen voorko men. Besparing van 20 pCi. is noodzakelijk Teneinde tot een zo groot mogelijke bezuiniging op het kolenverbruik der electrische centrales te geraken, zal met ingang van 28 Januari étalagever lichting voorlopig uitsluitend zijn toe gestaan tussen zonsondergang en 20.30 uur. Het verbod van lichtreclame en buitenverlichting zal voorlopig moeten blijven gehandhaafd in afwachting van voldoende zekerheid met betrekking tot de toekomstige kolenpositie. De minister van economische zaken Aan het eind van de morgenzitting, die de vierde was van het proces Wre szynsky in tweede instantie, eiste de procureur-generaal, mr. J. Fabius, te gen de verdachte Siegfried Wreszyns ky, zich noemende bankier en million- nair, een gevangenisstraf voor de tijd van vier jaar met één jaar aftrek in de eerste zaak, de z.g. zaak-Scheffer, waarin hij door de rechtbank tot drie jaar en één jaar aftrek was veroor deeld, en een jaar gevangenisstraf con form de uitspraak van de rechtbank in de tweede zaak, de z.g. zaak-Verheul. Bij de aanvang van de zitting had de president van het Hof. mr. F. L. Nepperus, medegedeeld, dat het Hof de uitspraak van de rechtbank in de derde zaak (het ten laste gelegde ge knoei met affecten) namelijk het niet ontvankelijk verklaren van de klacht van de officier, bevestigde. Mr. J. Fabius, procureur-generaal, be oogde in zijn requisitoir, dat uit het getuigenverhoor was komen vast te staan, dat verdachte voortdurend leu genverhalen rondstrooide om geld los te krijgen Merkwaardig noemde de procureur-generaal het, dat er zoveel mensen geloof aan zijn verhalen en beloften hechtten. „Zelfs zijn drie ver dedigers, drie omdat een millionnair niet minder doen kan zo zeide mr. Fabius lopen er in. Zij zullen geen cent salaris ontvangen." Ten slotte kwam de procureur-gene raal ot zijn eis, die neerkomt op vijf jaar gevangenisstraf, met aftrek van één jaar voorarrest. Frankrijk beknot de macht van de communisten De Franse Nationale Vergadering heeft drie maatregelen genomen om de m?rH van de communistische fractie, df grootste van het Franse parlement, te beknotten. Drie communistische le den van parlementaire commissies zijn van hun functies van rapporteur ont heven. Voorts is de onafhankelijke, communistisch gezinde, afgevaardigde Fo 'cinal als voorzitter van de commis sie voor oud-strijders vervangen door een radicaal en de 80-jarige onafhan- ko':;ke conservatieve Louis Marin, die geregeld voor communistische mo ties stemde, niet herkozen als lid van de commissie voor Buitenlandse Za ken Marin is 45 jaar lid van de com missie geweest. VvV Mnit«e po'itSe langs de Russische zomegrens Het West.duitse parlement heeft Don derdag in eerste lezing een wetsont werp goedgekeurd, waarin de regering wordt toegestaan de Russische zone- grens doo~ veiligheidspolitie te doen bewaken. Er zal een speciaal bewa kingskorps worden ingesteld omdat een steeds groter aantal personen uit de Sowjet-zone, dat tot op dracht heeft onrust te verwekken ro V'pst-Duitsland, op onwettige wijze de zon^grens overschrijdt. ygr HULPPROGRAMMA'S VAN DE V. S. GEREORGANISEERD? Op het ogenblik wordt te Washing ton beraadslaagd over een reorganisa tie van de Amerikaanse hulpprogram ma's voor het buitenland, althans wat het technische aspect ervan betreft. Men spreekt er van, dat de verschil lende hulnnrogramma's tezamen onder een enkele autoriteit gesteld zouden worden Deze autoriteit zou een spe- cia'e afdelin" van het bureau voor de do-F^sie-rrv'biUaatie kunnen zijn. MANNERHEIM IS ERNSTIG ZIEK De toestand van maarschalk Man nc-heim is Donderdag bevredigend ge weest. ,.Hii gaat normaal vooruit", zo werd vergaard. Het voedsel wordt langs kunstmatige weg toegediend, het geen waarschijnlijk ongeveer vijf da gen zal duren. Soda bij hei vlees De heer B. te Panningen kwam tot de minder aangename ontdekking, dat de slager, hij wie hij zijn vet varken ter slachting had gegeven, soda in plaats van zout in het vlees had ge daan. Het spek kwam prachtig blank uit de kuip, maar begon vervaarlijk te schuimen in de pan. Het vlees is onbruikbaar geworden. In verband met het feit dat door het Hoofdbedrijfschap voor Zuivel, Mar garine, Vetten en Oliën de zg. hef fingen zijn verhoogd zulks door de stijging van de prijzen op de wereld markt, naar welke de heffingen wor den geregeld zijn thans, volgens het Hdbl., de prijzen in de groothandel voor alle soorten geraffineerde spijs oliën eveneens verhoogd. Van direct belang voor het publiek is de groot- handelsprijs van de z.g. losse olie, die van f 172.25 per 100 kilo stijgt tot f 191.25. Dit betekent dat een normale fles slaolie (de fles van 720 gram) In de kleinhandel 14 cent duurder zal worden. Nieuwe uitbarsting van de Lamington op Nw. Guinea Volgens door de Australische minis ter van Buitenlandse Zaken ontvangen berichten is er gisterochtend vroeg een nieuwe uitbarsting van de vulkaan de Lamington op Oostelijk Nieuw- Guinea ge-veest. Niettegenstaande een waarschuwing verlieten de hulpploegen niet het ge vaarlijke gebied. Er was inmiddels een massa-evacuatie gelast. Een gebied van 12 bij 25 km rond de Lamington is tot niemandsland ver klaard. In de omgeving van Higatoera, 12 km van de Lamington verwijderd, is de lucht vervuld van de stank van zich ontbindende lijken. Reddingsploe gen begraven de doden zo snel moge lijk om het uitbreken van ziekten te voorkomen. ONTSLAG-AANVRAGE VAN MIN. ASSAAT NIET AANVAARD. Het Indonesische kabinet heeft Don derdag te middernacht medegedeeld, dat zij de ontslag-aanvrage van de mi nister van Binnenlandse Zaken, As- saat, niet zou aanvaarden. Dodencijfer in de Alpen op 251 Vrouw langer dan etmaal bedolven Volgens de laatste berichten be draagt het aantal slachtoffers van ie „witte dood" in de Alpengebieden 251. Uit Oostenrijk wordt gemeldt, dat 142 personen om het leven gekomen zijn of vermist worden, in Italië 34 en in Zwit serland 75. De lawines van de afgelopen week hebben alleen al in Zwitserland een materiële schade van ongeveer vijf mil lioen francs veroorzaakt, waarvan drie millioen in het kanton Graubiinden. Het St. Bernard-klooster bij de Sim- plonpas is nog steeds niet bereikt. Reeds vier dagen is dit gebouw ten ge volge van de lawines geïsoleerd. Ook het dorp Simplon is nog steeds niet toe gankelijk. In Oostenrijk is de toestand ernstig. Tienduizenden Tirolers zijn in de af gelegen dalen van de buitenwereld af gesneden. Een zelfde toestand vindt men in Salzburg, waar bovendien nog het gevaar dreigt van het puin, achter gelaten door de lawines. Men vreest, dat indien het begint 'te dooien het sneeuwwater van de berghellingen eveneens grote schade zal aanrichten. Na zeven en twintig uur onder de sneeuw te zijn bedolven geweest, werd nog een vrouw gered. De overige leden van het gezin, die eveneens door een lawine werden overvallen, lieten het leven. Voorts zijn duizenden wilde dieren het slachtoffer geworden van de bui tengewoon zware sneeuwval. Ook zijn er veel wilde hoefdieren, die door de sneeuw hun weidegronden niet kunnen bereiken, en thans een hongerdood ster ven. In Italië bestaat het gevaar van nieu we lawines. In het dal van Badia is een sneeuwmassa omlaag gekomen, doch er zijn nog geen berichten over schade en slachtoffers. Wel proberen militairen met voedsel en medicamenten de afge sneden plaatsen te bereiken. Naar schatting hebben in Italië vier en der tig personen het leven verloren. NKV leden veilig De Nederlandse reisvereniging deelt mede, dat, in tegenstelling met lopende geruchten, geen van haar groepen ten gevolge van de lawines in de Alpen in moeilijkheden is geraakt. Allen bevin den zich in goede welstand. 57. Intussen was meneer Goocnem er niet in geslaagd Jimmy Brown een beetje angst in te boezemen voor zijn nieuwe tegenstander, ,,'t Is een van de kundigste en sterkste boksers, die wij hier hebben", zei hij tegen Jimmy. „Jij ziet in hem alleen maar een vodden- baal die door een klap met een warm brood al tegen de vlakte zou gaan, maar ik verzeker je, dat je, wel eens van een koude kermis zou thuis ko men. Pas op Jimmy, onderschat je tegenstanders nooit. Dat is het ver- keerdste dat je zou kunnen doen! Jim my luisterde wel naar zijn leermeester, doch slechts met een half oor. Hij ver maakte zich intussen met de punching- ball, die hij met zijn beide vuisten be werkte als ware het ding een Turkse trom. „Goed, Gerrit, goed", bromde hij. „Ik zal wel op m'n tellen passen, dat beloof ik je, maar je moet toch met een heel ander soort tegenstanders komen opdagen, voordat ik erzelf een beetje plezier in krijg. Als dat zo door gaat met die slappe partijtjes, ga ik net zo lief pingpongen". Mijnheer Goo chem zuchtte eens diep. Mysierie van Schaarsbergen opgelost Betsie van Galen werd niet vermoord Het mysterie van Schaarsbergen, zo als de Arnhemse bevolking het drama noemt, dat zich op 23 Mei van het vo rig jaar in de bossen van Schaarsber gen bij Arnhem afspeelde, is opgelost. Op 23 Mei van het vorig jaar werd in de bossen van Schaarsbergen het 17-jarige meisje Betsie van Galen dood aangetroffen, terwijl sporen van wur ging aan haar hals een vermoeden van misdrijf deden rijzen. De Arnhemse justitie en de recherche stelden een uitvoerig onderzoek in, dat eerst de zer dagen, nadat ongeveer 2000 perso nen waren verhoord, met een goed re sultaat werd beloond. Inmiddels was al vast komen te staan, dat het meisje niet door moord, maar door een hartverlamming om het leven was gekomen. Een 17-jarige jongeman was destijds bij deze gebeurtenis betrokken. Hij heeft nu een volledige bekentenis voor de justitie afgelegd, die thans nog on derzoekt in hoeverre hij schuldig is aan geweldpleging. Er is dus geen moord gebeurd en evenmin werden destijds de bossen van Schaarsbergen onveilig gemaakt door individuen met verdachte bedoelingen. Jeifen verkoudheid dl BUISJE o 20 TABLETTEN 75 CENT 29. Met een wagen vol boodschap pen keert Pom naar het Noorder- strand terug. Maar bij het zelfde bad huisje van gisteren wordt hij weer door de oude zeerob aangehouden. „Wat zie ik? Staan jullie daar nou toch met je tent?" roept hij uit en gaat vlak voor Pom staan. „Geloven jullie een oude man niet, als hij jullie' waar schuwt?" „Ja zeker meneer" antwoordt Pom beleefd. „Maar we waren eerlijk gezegd te moe om nog eens om te ke ren cU- "TO vannacht hier FENiMOllSE gebleven. „Ja, maar jullie hadden door de zeeslang opgegeten kunnen worden", roept de zeeman uit. Pim kijkt de zee man eens aan. Hij weet niet goed wat hij antwoorden moet. „Of geloven jul lie mij soms niet", vervolgt de oude man op dreigende toon. „Nu u het zo op de man af vraagt meneer, nee! Mijn broertje zegt, dat er geen zeeslangen bestaan. Wilt u mij excuseren? We hebben reuze honger ziet u en mijn broertjes wachten op mij. „En meteen rijdt Pom door met zijn strandwagen JORIS DIELS BELEDIGD De eerste kamer van de Amsterdam se Arrondissementsrechtbank heeft een beledigingszaak behandeld, welke ae regisseur Joris Diels aanhangig had gemaakt contra drie leden van de Ne derlandse Vereniging van Toneelkun stenaars. Namens Diels werd aange voerd, dat de strijd tegen zijn benoe ming tot directeur-regisseur van de Haagse Comedie met onbetamelijke middelen is gevoerd. De heer Diels eist een „beledigend verklaring" en aanplakking daarvan aan de Stads schouwburg te Amsterdam en aan de schouwburg te Den Haag. De tegen partij ontkende zich aan belediging te hebben schuldig gemaakt. De recht bank doet 13 Maart of eerder uit spraak. Lieftinck wees gemeenten op financiële problemen Op een vergadering in Tivoli te Utrecht van de vereniging van Neder landse gemeenten, die door meer dan twaalfhonderd gemeentelijke vertegen woordigers werd bezocht, schetste de minister van financiën, prof. P. Lief- tinck, in een toespraak de moeilijke po sitie van Nederland ten aanzien van dc handhaving van het binnenlandse en buitenlandse monetaire evenwicht. Hij vestigde de aandacht op de on gunstige wending, die zich in 1950 heeft voorgedaan en waardoor het te kort in dit jaar tot 1.2 milliard gulden is gestegen. Als fundamentele oorza ken van deze ommekeer noemde prof Lieftinck de verslechtering van de ruilvoet met het buitenland, de libera lisatie van het handels- en betalings verkeer met het buitenland en de militaire krachtsinspanning. Dit gaat bovendien gepaard met het aflopen van de Marshallhulp en het zal Neder land ongetwijfeld moeite kosten zich aan deze nieuwe situatie aan te pas sen. Minister Lieftinck deed een be roep op de gemeentebesturen om in verband met het tekort op de beta lingsbalans vrijwillig de investeringen te beperken, waarbij vooral aandacht diende te worden geschonken aan de deviezen-quota. Overwogen wordt het VERDELGT MülZ E N MET RHEUMAÏIEK KAN NIEMAND WERKEN De zorg voor uw gezin of voor uw toe komst vereist de inzet van al uw kracht en energie. Alleen soepele spieren en lenige gewrichten zijn ge schikt voor grote lichamelijke presta ties. Wrijf ze weg uw rheumatiek, uw spit, uw lendenpijn; wrijf ze weg met Akker's Kloosterbalsem, die door de huid heen diep in de daaronder lig gend e weefsels doordringt en door de warmte, die ze daar opwekt, uw pijn verdrijft en u tot een ander mens maakt. In korte tijd zult ook gij zeg gen: „Akker's Kloosterbalsem, geen goud zo goed". (Ingezonden Mededeling) Patricia Wenthwor, HET ACTUELE FAM/L/EBLAO. id Tante Sophy onderhield een wat van- de-hak-op-de-tak-springerige conversa tie, die ze nu en dan onderbrak om naar een geliefkoosde muziek-passage te luisteren, waarna ze gemoedereerd weer voortging. Ze was nu gekleed :n een japon van stijf satijn, met een flu welen lint in een kleine boog onder haar „derde" kin gebonden en een dia manten broche, die een kanten doekje op haar golvende boezem vasthield. Zo lang hij zich kon herinneren, was zij 's avonds altijd op die manier gekleed geweest en daar zat iets heel gerust stellends in. Europa mocht in vlammen opgaan en de wereld op haar grond vesten schudden, maar de oude zit kamer van de gewezen pastorie, de pastorie-gebruiken, tante Sophy en haar kwikjes en strikjes zouden blij- ve en dat was ten minste een troost. De vensters stonden open en lieten met de warme avondlucht de geuren v„n de tuin binnendringen. Door de muziek heen klonk telkens en telkens weer de stem van tante Sophie. „Het heengaan van dr. Meade was een groot verlies O, dr. Edwars is heel best. maar je kunt van hem niet de zelfde belangstelling verwachten. Hij woont op „Oak Cottage" en heeft een invalide vrouw. De nieuwe dominee zit nu in het huis van juffrouw Jones. Je zult je de juffrouwen Doncaster wel herinneren. Ze zijn nog op „Pennycott" maar Mary Anne is nu helemaal ge brekkigze komt nooit buiten. Dan is er een mevrouw Mottram op „The Haven", een weduwe met een dochter tje van vijf jaar, heel aardig en knap, maar niet muzikaal. Als het daarom niet was, denk ik wel eens.maar na tuurlijk moeten we niet kwaadspreken, wel?" „Waarom niet?" zei Garth lachend. Juffrouw Sophy wierp schalks het hoofd wat achterover. „Och zie je. die dingen worden zo rondverteld. Maar natuurlijk bedoel ik er niet in het minst een schandaaltje mee, verre van dat! Het zou heus een prachtige uitkomst zijn voor allebei En wat zou het prettig wezen, weer een huisvrouw op „Meadowcroft" te heb ben. De buren, die het dichtsbij wonen, schijnen ons altijd wat nader te staan dan de anderen". Hij herinnerde zich, hoe hij schrij lings op de schutting tussen de twee huizen had gezeten onder de heen en weer zwiepende takken van een bruine beuk, terwijl hij Janice Meade, klein en licht, voor zich uit duwde, gereed om zich uit de voeten te maken als er bezoekers kwamen, in het bijzonder de dames Doncaster. Dat scheen al heel lang geleden. Snel vroeg hij nu: „Wie was er op Meadowcroft" zei u?" „O, meneer Everton. Over hem sprak ik juist. Ik geloof, dat hij mevrouw Mottram erg bewondert, ofschoon ze jammer genoeg, niet muzikaal is. Hij heeft een mooie baritonstem en een vrouw moest haar man kunnen accom pagneren, denk je ook niet?" „Hééft hij dan een vrouw?" Tante Sophy gaf hem een afkeurend tikje op de arm. „Maar lieve jongen, natuurlijk niet! Ik vertelde juist, hoezeer hij mevrouw Mottram bewondert. Toevallig weet ik, dat hij drie Zondagen achtereen thee bij haar heeft gedronken. En het zou zo goed voor haar zijn, zulk een knappi man en zo'n prettige buurman. Hij komt hier dikwijls om duetten te zin gen met juffrouw Brown of zich te laten accompagneren. We hebben nu een heel muzikaal clubje. En boven dien neemt hij zo actief deel aan het dorpsleven. Hij looft een prijs uit voor het beste volkstuintje. Je moet weten, dat alle landerijen aan de overkant van de Bourne in volkstuintjes zijn ver deeld. Ook heeft hij veel verstand van pluimvee. Wij en de dominee hebben ons tezamen met hem voor eieren op gegeven. Ik geloof, dat hij vroeger in zaken was, maar overspannen raakte en zich buiten moest vestigen". „Hoe ziet -Janice Meade er uit, nu ze volwassen is?" „O. beste jongen, je zult ,haar hier ontmoeten". „Wat is er van haar terecht geko men?" Juffrouw Sophy dacht na. „Och, ik houd zóveel van haar; ge loof je niet, dat het moeilijk is, men sen te beschrijven, van wie je veel houdt? Ik denk ni^t, dat je haar knap zult vinden, maar" hier glom Garth's tante van voldoening „ze heeft mooie ogen". Inmiddels zat juffrouw Brown, on verwacht elegant in haar zwart kanten japon, voor de piano en deed het kla vier daveren van een reeks bliksem snelle passages. Juffrouw Feil knikte goedkeurend. „Dat noem ik nog eens een schitte rende vertolking", sprak ze. Toen ver hief ze even haar stem en riep: „Ga alsjeblieft voort, Medora". De welgevormde handen werden even van het toetsenbord opgelicht en sloegen toen de volle, zachte accoorden van Schumann's „Nachtmusik" aan. 't Was of de kamer werd overstroomd met geluid, diep, geheimzinnig en sterk. Nacht in een donker woud, aar dedonker, dof en eenzaam. Slechts zó veel licht als een doodse weerkaatsing van de maan de duisternis zichtbaar kon maken. Na een ogenblik stilte, ratelde tante Sophy weer voort. (Wordt vervolgd). instellen van een centrale adviescom missie voor het vaststellen van de prioriteiten. Ten slotte drong de mi nister er op.aan, bij het doen van aan schaffingen de voorkeur te geven aan bestellingen in het binnenland. GOEDKOPE EIEREN Terwijl veel dingen duurder worden, daalt de eierprijs nog steeds. Donder dag werd te Barneveld op de eier markt voor een groot deel van de 1.700.00 stuks aangevoerde eieren slechts 10 cent per stuk betaald. Enige maan den geleden deden de grootste eieren zelfs meer dan 20 cent. Was laatstge noemde prijs abnormaal hoog, eerstge noemde is volgens de pluimveehouder te laag. De voerprijzen zijn zo hoog, dat het moeilijk wordt nog wat op de eieren te verdienen als de prijzen zo laag zijn. De daling wordt veroorzaakt door een te geringe export in een tijd, waarin de aanvoeren voortdurend stij gen. SPIERPIJN. SPIT... 't Loert overal. D e weldadige warm te van de pijnstillende Thermogène verdrijft de snerpende pijn. ZATERDAG 27 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Gram. muziek. 10.00 Medische causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de con- tinu-bedrijven. 1140 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest en solist. 13.50 Gram. muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Politie- kapel. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Gram. muziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf', causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Omroep orkest en soliste. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Sport. 18.00 Nieuws. 18.15 „Schuurpapier en nog wat....". 18.20 Vara-varia. 18.25 Gram. muziek. 18.30 Volksdansen en muziek. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Noorwegen—Nederland. 20.06 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Tiroolse muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Instrumentaal Sextet. 22.25 „Onder de pan nen", hoorspel. 22.45 Orgelspel. 23.00 Nieuws 23.15 Sport. 23.25—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en litur gische kalender. 7.30 Zendersluiting. 900 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert: „Onze geestelijke strijd", cau serie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 Sport. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 14.00 Instrumentaal Ensemble. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateursuitzending. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.50 Kamerorkest en solist. 16.30 „De schoonheid van het Gre- gorians". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Film muziek. 18.15 „Nederland industrialiseert"» klankbeeld. 18.25 Sport. 18.40 Regeringsuit zending: „Zoeklicht op de Westerse defensie". L9.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie. Actualiteiten. Sport. 19.27 Symphonette-orkest, kiein koor en solisten. 19.52 Journalistiek week overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaak wedstrijd Nederland—Noorwegen. 20.06 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram. muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, heren". 21.00 Gevarieerd programma* 21.53 „Wat zou U doen?". 22.00 «musementy muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25- 24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest en soliste. Grieperig Ne°makkertje Velen Niettegenstaande de kwartier te Monte Cai 1950 zonder strafpunt scheen gistermiddag in mist of sneeuw was t de Nederlander Gatso gestart, de grootste co: zal zjjn. Nadat de deelnemers dam hadden verfrist, I naar Brussel zetten. D( vaarden de terugtocht punten en slechts enkel den door motorpech de staken. In de loop van seerden de deelnemer; Franse hoofdstad was i geschikte plaats om eni nemen. Het traject Am; bood geen enkele m slechts zij die de pechdi tegenkwamen, hebben uiterste moeten geven, dersson en Liljegren had om op het gemakkelijk< te winnen, bijna met d< bekopen. Zij reden me naar Parijs, toen zij p: een vrachtwagen moes Door deze onverwacht kon de bestuurder zijn de weg houden en kw: kilometerpaal terecht. over de kop en werd t Het was een wonder, de zittenden slechts met di kwamen. Ook de Noren Strom hadden een on pre Deze équipe was in Oslo nog geen enkele moeil sneeuw- en hagelbuien Burgemeester mr. G. E verrichtte gisteren in 1 mina" te Delft de eerst wedstrijden om het Nee pioenschap groot biljart ste middag van dit i werd een gloriedag voor ter. De Waalwijker die zi Europese kampioenschap niet volkomen kon gever op overtuigende wijze zi door de partij tegen Ka beurten uit te maken, dat de Waalwijker op Nederlands recordhoudei hoogste gemiddelde in e der 71/2) Deze zelfde Kees de was 's avonds geen schac de Kees de Ruijter die 'i meesterschap op de gro monstreerde. Hijverloor de Hagenaar De Jong, v miniem verschil drie maar had maar liefst 2E dig. Van de Pol speelde De Rotterdammer had te 13 en tegen De Jong 11 en staat dus met vier m; een algemeen gemiddeld; de kop. Sweering won e partijen maar zijn gemi; veel lager, 8.33, dat hieru dat Van de Pol van de A niets behoeft te vrezen Helft van Europa's huizen herbo De ECA heeft een spei landen omvattend, rappe met betrekking tot het bleem. In het rapport w zegd, dat er van de zes millioen zwaar beschadigd; de negen landen, die het oorlog hadden geleden, si; vervangen of herbouwd is deelde landen zijn: het ninkrijk, Nederland, Bel gen, Frankrijk, West-Dui kenland, Italië en Ooster ste vier landen, aldus het ben echter reeds meer bouwd of hersteld, dan ei beschadigd waren. De Prins naar Lui Z. K. H. Prins Bernhar dagmiddag per vliegtuig burg vertrokken, waar h dag de gast zal zijn van togelijke familie. Prins in Luxemburg aan eer deelnemen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6