Pittige uitvoering oogstte succes Beperking electriciteits- en gasverbruik AGENDA Ontsnapten uit Willibrordusstichting overvielen taxi-chauffeur Jaarvergadering Volkstuinders Feestelijke contactavond van „Steun Wettig Gezag" R.A.S.A.-feestavond werd een succes Turnlust zette Gouden feest voort Herenploeg ging aanzienlijk vooruit resaluut 33R oprichtsrs oefeningen die op een behoorlijk peil De aanvraag om een R. K. ambachtsschool Stroomverbruik is nog te hoog Doggenaar kampioen van Noord-Holland Veel animo voor de uitverkoop Burgerlijke Stand De nieuwe verkeers regels Interessante lezingen OUDE WAAG van de fa. Th. Kraakman Zoon Paraatheid een eerste vereiste Goed cabaret-programma van Kees Stet DONDERDAG 1 FEBRUARI 1951 Het was een vlotte, pittige non-stop-gymnastiekuitvoering, welke het Gouden Turnlust gisteravond in een uitverkocht Gulden Vlies presenteerde. En laten wij eerlijk zijn: wjj hadden niet anders verwacht. Een vereniging als Turnlust, die door de jaren heen vooruitstrevende bestuursleden aan het roer heeft gehad en bekwame leiders, die het turnpeil steeds omhoog brachten, kan het zich niet veroorloven en zeker niet bij het vijftigjarig bestaan, een matige uitvoering te geven. De toeschouwers van gisteravond zullen zonder twijfel ëénparig van oordeel zijn, dat deze uitvoering Turnlust waardig was. Als de volgende drie uitvoeringen evenzeer mogen slagen, zal de jubileum viering steeds een prettige herinnering blijven voor allen, die er hun mede werking aan verleenden en speciaal voor de voortreffelijke leider van Turn lust, de heer 3. van Zoonen. Eracaliinl. san _Lj.__. Vooral aan de brug zagen wij meerdere stonden. Voornamelijk Jaap Volger oogstte met zijn gedurfde oefening, waarin hij onder andere een losse salto verwerkt, veel succes. Mevrouw Triest-Boots en Tom de Munk verzorgden de zangnummers. Met verschillende goed gezongen du etten en aria's uit bekende operettes schakelde dit tweetal de verschillende onderdelen op een prettige manier Voordat de uitvoering een aanvang kon nemen schetste voorzitter De Rie met enkele woorden het ontstaan van de vereniging. Evenals Zaterdag tijdens de receptie bracht de heer De Rie een ere-saluut aan de oprichters van de vereniging, waarvan er enkele in de zaal aanwezig waren. Nadat de Turn- lust-voorzitter een deputatie van het gemeentebestuur en de voorziter van het Koninklijk Nederlands Gymnas- tiekverbond had welkom geheten, werd de heer P. van Heugten het bondsspeldje overhandigd voor 25 jaar trouwe dienst, een onderscheiding welke voor deze harde werker zeker op zijn plaats was. Winst «n awoop van de uitvoering was het eerste wat wij ons realiseerden dat Turnlust, vergeleken' bij het vorig jaar, winst had geboekt en wel speciaal ten aanzien van de herenploeg. De oefe ningen werden' correcter en vlotter afgewerkt en de oefenstof was aanmer kelijk zwaarder. Hiermede is natuur lijk niets ten nadele van de dames ge zegd. Nog steeds staat het damestur- nen in deze vereniging op een hoger plan. Het verschil tussen de vertegen woordigsters van het zwakke geslacht en de heren der schepping, wordt ech ter ieder jaar kleiner. De dameskeur- ploeg gaf een uitstekende demonstra tie aan de brug waarbij vooral het werken van Nini Madderom en het {pugdige meisje Wiese opvielen. Op vallend goed zijn de Turnlust-dames steeds bij het nummer ringenzwaaien. Ook hierbij schitterde echter de ster van Nini Madderom. In haar prac- tisch feilloos uitgevoerde oefening maakte zij in de ringen een stut voor en achter. Het is moeilijk te zeggen welk ballet het meest geslaagd moet worden ge noemd. Zij waren alle uitstekend ver zorgd en werden gracieus uitgevoerd. Naar onze mening spande echter het jubileum-ballet in de finale de kroon Wij zeiden het al dat het herentur nen aanzienlijk vooruit was gegaan. Naar aanleiding van het verzoek, dat van R.K. zijde tot de gemeente raad is gericht om te komen tot de op richting van een R.K. Ambachtsschool, kunnen we nog het volgende ver melden: Toen na de laatstgehouden gemeente»- raadsverkiezingen de twee grote raads fracties tot overeenstemming kwamen, geschiedde dit op grond van een pro gramma van samenwerking. In dit programma is ook sprake van een R.K. Ambachtsschool, maar de om schrijving is zodanig, dat deze ruimte laat voor zeer verschillende uitlegging. Van R.K. zijde zal de desbetreffen de clausule wel zodanig worden opge vat, dat men daar van oordeel is, dat de medewerking van de fractie van de P. v. d. A. buiten twijfel is. Van de zijde van de P. v. d. A. echter zal men zich wel op het standpunt stellen, dat de medewerking slechts dan kan wor den gegeven, wanneer de noodzake lijkheid van de stichting van een R.K. Ambachtsschool ten genoege van de P. v. d. A. voldoende is aangetoond. En het ziet er naar uit, dat deze op gave geen gemakkelijke zal zijn. Waar de moeilijkheden hier liggen, blijkt o.a. uit het volgende: De nood zakelijkheid van zulk een school kan worden aangetoond aan de hand van verklaringen van het bedrijfsleven ter plaatse. Van R.K. zijde zal 't niet moei lijk zijn zulke verklaringen over te leggen namens het R.K. bedrijfsleven. Dit echter is iets anders dan „het" be drijfsleven, want dit is meer dan alleen het R.K. bedrijfsleven alleen. En dat de aanvragers meer zullen kunnen overleggen dan verklaringen van het R.K. bedrijfsleven, mag voorshands als onwaarschijnlijk worden beschouwd. Op het argument, dat de bestaande Ambachtsschool te klein zou zijn, kan men zich van R.K. zijde moeilijk be roepen, want dit is niet het geval. Van het afwijzen van leerlingen wegens plaatsgebrek is geen sprake. Wanneer men verder de zeer grote kosten in overweging neemt, die aan de bouw van een Ambachtsschool zijn verbonden, mag ten slotte worden be twijfeld of de vereiste goedkeuring zou worden verkregen, zelfs wanneer de raad van Alkmaar wat voorlopig lïog allerminst het geval is de nood zakelijkheid van een R.K. Ambachts school zou erkennen. Naar we vernemen, zou Heerhugo- waard grote prijs stellen op de vesti ging van een R.K. Ambachtsschool. Het stichtingscomité meende echter, gezien de centrale ligging van Alk maar, de voorkeur te moeten geven aan onze stad, wat op zichzelf wel voor de hand ligt. aaneen. Klaas Komen konden wij voor al waarderen in zijn imitatie van Dan ny Kae en Maurice Chevalier. De Hili Billies, Komen, Untied en Wesseling waren een vlot drietal, waarvan wij gaarne nog enkele nummers hadden ge hoord. Nu hebben wij nog steeds het hoogtepunt van de uitvoering niet ge noemd. Dat was Circus Renz II. Met dit nummer werd Circus Renz I, dat vorig jaar op het programma stond verre overtroffen. In dit circus schit terden broer en zus Van Heugten in het hoofdnummer. Ook Klaas Komen als clown droeg veel tot het succes van dit nummer bij. De band van Tonny Willemsen verzorgde als vanouds het muzikale gedeelte, aan de piano bijge staan door mej. Van Zoonen, die de muziek op de repetities verzorgde. Het zou ons te ver voeren alle num mers de revue te laten passeren. Wij moeten volstaan met de opmerking, dat er geen hiaten waren en dat slechts het opkomen van alle medewerkenden in de finale voor verbetering vat baar is. De maatregelen tot beperking van het electriciteitsverbruik tijdens de piek uren zijn thans niet meer van kracht. Geconstateerd kan worden, dat deze maatregelen in het algemeen tot het be oogde doel hebben geleid. Inmiddels vormt de kolenschaarste in toenemende mate een ernstig gevaar voor storing van de electriciteitsvoorziening, Naast andere maatregelen, welke een tijdelij ke drastische beperking van het kolen- verbruik beogen, zal het noodzakelijk zijn het verbruik van electriciteit tot het strikt noodzakelijke te beperken. Teneinde tot een groot mogelijke bezui niging op het kolenverbruik der elec- trische centrales te geraken, zijn met ingang van 28 Januari j.I, enkele beper kende bepalingen van kracht geworden. Etalageverlichting. Etalageverlichting zal voorlopig uit sluitend zijn toegestaan tussen zonson dergang en 20.30 uur. Het verbod van lichtreclame en buitenverlichting blijft voorlopig gehandhaafd, in afwachting van voldoende zekerheid met betrek king tot de toekomstige kolenpositie. De minister van Economische Zaken doet een ernstig beroep op de huishou delijke verbruikers en het bedrijfsleven, zich tot het uiterste in te spannen om het electriciteitsverbruik te beperken en op deze wijze een bijdrage tot be sparing van het kolenverbruik te leve ren Het is noodzakelijk op het huishou delijk verbruik van electriciteit een be sparing van tenminste 20% te bereiken. Hiertoe moet b.v. het branden van ieder overtollig lichtpunt en het gebruik van electrische kachels geheel worden ver meden. De particuliere verbruikers kunnen op deze wijze in belangrijke mate medewerken om de electriciteits- levering aan industrie en huishouding ongestoord voortgang te doen vinden. Slechts indien blijkt, dat de getroffen maatregelen en het beroep op energie besparing op het huishoudelijk- en in- dustriëel verbruik gunstige resultaten hebben afgeworpen, zal het mogelijk zijn van verder strekkende maatregelen af te zien. Bespaar ook op gas. In aansluiting op het bovenstaande wordt er op gewezen, dat ook het ko lenverbruik der gasfabrieken omlaag wordt gebracht. Dit betekent, dat ook voor het huishoudelijk gasverbruik 20 procent besparing dient te worden be reikt, wil men verdere maatregelen voorkomen. Negen wenken. Van de zijde van de Lichtbedrijven worden nog de volgende wenken in de aandacht van de verbruikers aanbevo len: Beperk zoveel mogelijk het gebruik van strijkijzers, stofzuigers, snelko kers en andere electrische apparaten. Steek het gas eerst aan, wanneer de pan of ketel op de brander staat en niet omgekeerd. Breng de pan of ketel aan de kook met de volle gasvlam, doch zó, dat de vlam niet buiten de panbodem uit slaat. Zet de gaskraan direct klein, wan neer er stoom uit de pan komt. Kook aardappelen en groenten met zo weinig mogelijk water. Kook altijd met de deksel op de pan of ketel en kijk tijdens het ko ken zo weinig mogelijk in de pan. Kook vooral niet meer water dan beslist nodig is, in het bijzonder bij het maken van thee- of koffiewater. Gebruik bij voorkeur een ketel met groot bodemoppervlak, zoals een platte fluitketel en draai het gas on middellijk uit, zodra het water kookt. Neem een douchebad inplaats van een kuipbad of beperk de hoeveel heid water voor het kuipbad. Ten slotte wordt de aandacht van de winkeliers er op gevestigd, dat onder étalageverlichting mede wordt verstaan verlichting van een étalage door zich buiten de étalage bevindende electri sche lichtbronnen, welke kennelijk door de gebruikers zijn aangebracht om de étalage te verlichten. Aan de gas- en electriciteitsbedrijven is door de Regering opdracht verstrekt om op de naleving van deze voorschriften strenge contróle uit te oefenen. GESLAAGD. Onze oud-stadgenoot, de heer J. A Korteweg, slaagde te Delft voor het ingenieursexamen scheepsbouwkunde. Aan de technische hogeschool te Delft slaag de dezer dag'en de heer T. Poorter voor het oandidaats-examen eleotro-technisch ingenieur» (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dienst maagd en de professor (alle leeftijden): Harmonie Theater, 8 uur: Neptunus' dochter (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Staatsgeheim (18 jaar; geprolon geerd); Victoria Theater, 8 uur: De jongen met de trompet (18 jaar). Gemeente Museum: 1012 en 25 uur: Expositie Koos Stikvoort. Gulden Vlies, 7.30 uur: Nonstop-gym nastiekuitvoering „Turnlust". VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De vlam en de pijl (14 jr.); Cinma Americain, 7.30 uur; Voor wie de klok luidt (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De gou den salamander (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Gagliostro (18 jaar). In een moeilijk gevecht is het onze stadgenoot Henk Doggenaar gelukt Noordhollands bokskampioen in de C- klasse te worden. Doggenaar kwam uit tegen de sterke Amsterdammer Van de Pol, die over een harde rechtse be schikt. Hiermede maakte de Alkmaar der reeds in de eerste minuut kennis In het geheel niet geïntimideerd bok ste Doggenaar door en al spoedig kreeg hij een overwicht. In de derde en be slissende ronde ging de Amsterdammer neer op een goed geplaatste opstoot van Doggenaar. De scheidsrechter was reeds bij de achtste tel toen de gong Van de Poll van een knock out neder laag redde. Het is een fraai succes van Doggenaar, maar evenzeer voor zijn trainer Molenbroek. Een Haarlemse taxi-chauffeur had een benauwd half-uurtje, toen twee passagiers hem trachtten aan te vallen De twee luidruchtige klanten waren Zaterdagavond toen de taxi op een standplaats in Haarlem stond inge stapt en deelden mede naar Den Haag te moeten. In de buurt van de resi dentie gekomen wijzigden zij hun reisplan en gaven de chauffeur com mando naar Enschede te rijden. De chauffeur zeide, dat hij dan eerst naar Haarlem terug zou gaan om daar een andere wagen te nemen. De banden van deze auto waren op zo'n lange tocht niet berekend. De twee passagiers vonden dit goed De bestuurder was derhalve zeer verbaasd, toen hij tijdens het vertrek bij Klinkenberg plotseling door zijn twee late klanten werd aangevallen. Terwijl de ene passagier ijverig trachtte de chauffeur te wurgen, poog- De uitverkoop is weer achter de rug en de winkeliers hebben druk werk hun etalages in behoorlijke staat te herscheppen. De bordjes met „een wolkbreuk van koopjes", „de brokken vliegen er af", „spotprijzen", „balans- opruimin" en „uitverkoop" verdwijnen tot groot leedwezen van verwoede koopsters die reeds op de vijftiende van de maand het laatste geld uit d<= zak van de heer des huize klopten, om toch vooral dat snoezige japon netje niet mis te lopen. Intussen ma ken de middenstanders de balans op. Zij gaan na, wat de koopwoede in hun voorraden heeft aangericht en het financieel voor- of nadeel, dat daar pit voortgevloeid is. De eerste uitverkoop in het jaar 1951 is voor de winkeliers een succes geworden. De verkoop was in de Januari-maand abnormaal hoog, wat zeer waarschijnlijk zijn oorzaak vindt in de gespannen internationale toe standen, de overschakeling van in dustrie op oorlogsfabricage en ver schillende andere factoren. Hoewel er In andere jaren na de eerste twee weken van de uitverkoop een terugslag is in de verkoop, bleef deze thans geheel achterwege. De meeste vraag richtte zich op textiel en leerartikelen. Inderdaad zijn de vooruit zichten voor textiel, leer en rubber allesbehalve rooskleurig. Ons werd voorspeld, dat de prijzen van textiel, na de verkoop van de huidige voorra den, met 40% zouden stijgen. In andere kringen was men minder pessimistisch gestemd, maar toch werd wel een prijsstijging van ongeveer 20% over de gehele linie voorspeld. De vooruitzichten zijn momenteel aller minst opwekkend, ze kunnen zich ech ter volkomen wijzigen bij een veran dering van de internationale toestand, die zijn terugslag vindt in het com merciële leven. v. S. J. Geboren: Anna E. B., d. Grooves en J. Baas. Gehuwd: Simon P. van der Peet en Johanna A. Brasser. Overleden: Marie A., Baronesst v. Heeckeren van Brandsenbrug, oud 91 jaar. Jan van Dijk, oud 82 jaar, weduwnaar van J. G. Robbers. de de ander hem bewusteloos te slaan. De chauffeur scheen echter op derge lijke vreemde passagiers te hebben ge rekend. Hij wist een stuk ijzer, dat in zijn nabijheid lag, te grijpen en liet dit zo rondsulzen, dat de passagiers ijlings de vlucht namen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de nog jeugdige daders van deze aan slag afkomstig waren uit de St. Willi brordusstichting te Heiloo. Men is er nog niet in geslaagd hen aan te houden. Van richting veranderen. Bestuurders van voertuigen, ruiters en geleiders van rij- en trekdieren en vee, die van richting wensen te ver anderen, zijn verplicht: a. tijdig en op duidelijk zichtbare wijze het voornemen daartoe kenbaar te maken; b. de doorgang naast zich vrij te laten voor het tegemoetkomende verkeer en voor het verkeer, dat zich naast hen bevindt of <o dicht achter hen, dat door dit veranderen van richting gevaar voor botsing zou ontstaan. Keren en oversteken. Het is verboden op een weg te ke ren of de weg over te steken, tenein de een links gelegen uitrit in te rij den of te gaan of teneinde links te stoppen, indien daardoor het overige verkeer wordt gehinderd. Dinsdag hield de volkstuinhouders- vereniging „Alkmaar en Omstreken" een zeer druk bezochte jaarvergade ring. De bovenzaal van Toms café en restaurant was tot de laatste plaats be zet, toen de voorzitter, de heer C. Roe per, de vergadering opende. In zijn openingswoord memoreerde hij dat de Koninklijke goedkeuring op de statu ten inmiddels was binnengekomen. Met genoegen maakte de voorzitter melding van de medewerking, welke van de gemeente wordt ondervonden bij het oplossen van de moeilijkheden die de vereniging ondervindt, nu enkele ter reinen bouwrijp zullen worden ge maakt. De secretaris-penningmeester, de heer N. E. Wennink, bracht verslag uit over het boekjaar 1950. De vereniging telde in dat jaar 248 leden, die tezamen ruim 8 ha grond in gebruik hadden. In het voorjaar van 1950 werd het terrein in de polder Overdie met 1.75 ha vergroot. Na overleg met de gemeente werd aan de volkstuinders tijdelijk een 3 ha groot terrein toegezegd, nadat twee bouw terreinen door de bouwplannen der ge meente, niet meer verpacht konden worden. De rekening over 1950 sloot met een voordelig saldo terwijl de fi nanciële positie kerngezond was. Interessante lezingen Nadat de bestuursverkiezingen, waar bij de aftredenden werden herkozen en een complex-bestuur voor het nieu we terrein aan de Trompstraat werd geïnstalleerd, in een vlot tempo waren afgehandeld, werd het woord gegeven aan de heer Van Herwijnen van de Plantenziektekundige Dienst, die een korte causerie hield over de aardappel moeheid en haar bestrijding. Spreker wees op het grote gevaar, dat ontstaat, als de aardappelmoeheid niet onmiddel lijk grondig wordt aangepakt en gaf de richtlijnen aan, welke ter voorko ming aan deze gevreesde ziekte moe ten worden gevolgd. De ziekte kan de Nederlandse export bedreigen en moet met alle kracht worden tegengegaan. Deze interessante causerie werd ver duidelijkt met lichtbeelden. De spreker legde de nadruk op het grote belang van wisselbouw. Hierna werd het woord gegeven aan de heer Dekker van de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst, die verschillende richtlijnen aangaf, hoe de grond voor volkstuinders het meest productief kan worden gemaakt. Spreker wees op het nut van het grondonderzoek en gaf een uiteenzetting over doelmatige bemes ting. Eerst was ik geheelonthouder. Nu ik evenwel op een verjaardag partijtje het voor 't eerst proefde, drink ik niets anders meer dan aan de Platte Steenenbrug naast de Vismarkt. Een oude genever met pit! Per liter 5.65. Het bovenzaaltje van café „Tom" was gisteravond geheel gevuld met de vrijwilligers van het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag", die, vergezeld van hun dames, daar in intieme kring waren bijeengekomen. De voorzitter van de Plaatselijke Com missie „Alkmaar", de heer G. v. Slinger land, die het openingswoord uitsprak, legde de nadrul op de grote noodzaak om paraat te zijn in deze dreigende be narde tijden. Contact-avonden als deze zijn onmisbaar voor het behouden en verstevigen van de hechte onderlinge banden. Na het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, ter ere van de verjaardag van prinses Beatrix, werden door -te secretaris, de heer D. Dirkmaat, de na- De Rijksambtenaren Sportvereniging Alkmaar hield in de grote zaal van ,,'t Wapen van Heemskerk" gisteren haar Jaarlijkse feestavond, waaraan mede werkten Kees Stet en zijn cabaret-ge zelschap. Stet heeft de laatste tijd di verse krachten van zijn gezelschap ver wisseld. Niettemin viel het programma best in de smaak van de vele aanwezi gen, die verschillende uurtjes aange naam werden bezig gehouden, Nadat de voorzitter van de RASA, de heer P. Spierdijk, allen hartelijk wel kom had geheten, in het bijzonder de genodigden van de verschillende zus terverenigingen uit Noord-Holland, kreeg de conferencier, John Pimps, het woord. De taak om zijn collega's aan het publiek voor te stellen ging hem goed af. Hij trad zelf enige malen op met een levensliedje, waarvoor hem een luid applaus werd gebracht. John Davis bleek een uitstekend accordeonist en pianist te zijn, wiens potpourri's door een ieder werden meegezongen. Met het nummer „Oriënt Express" oogstte hij zeer veel succes. Goochelaar Cakie heeft de aanwezi gen laten genieten van zijn vingervlug heid, waarmede hij diverse fraaie staal tjes ten uitvoer bracht. Steeds weer zorgde hij voor verrassingen en zijn op treden was een groot succes. Als laat- sten willen .ve in één adem noemen de befaamde Westfriese voordrachtskun stenaar Kees Stet en de Egmondse chan sonnière Rietje Dekker. Hun programma was van geheel verschillend genre, doch beiden kregen een daverende ova tie, zodat moeilijk is uit te maken, wie voor het grootste succes heeft gezorgd Kees Stet is dermate bekend, dat zijn repertoire niet meer uitvoerig behoeft te worden uiteengezet. Zijn verhalen uit Ierswoud zijn lachwekkend *n vooral „De brand bij Dirk Groot", welk nummer hij op veelvuldig verzoek voordroeg, werd zeer gewaardeerd, Rietje Dekker declameerde en zong dat het een lust was. Speciaal haar zingen de reis door Zwitserland, Spanje en Nederland was een groot succes. Ook haar andere liedjes werden met ap plaus beloond. Een geweldige ovatie vertolkte aan het einde van het pro gramma de waardering van 't publiek, dat van dit goede programma had ge noten. Vervolgens bleven de leden van de RASA nog enige uurtjes gezellige bij een, om op de muziek van „The Silver Stars" te dansen. Het was reeds laat toen de feestvierenden huiswaarts trok ken. men bekend gemaakt van de gelukki gen, die bij de onlangs gehouden schiet wedstrijden van het SWG, de prijzen in de wacht hadden gesleept. De heren J. J. Zomerdijk, L. Moors, L. Timmer, H. C. Stam en J. A. L. Vedder hadden zich de vijf sterksten getoond, doch er was nog een groot aantal prijswin naars. Ook was er op een geluksschijf geschoten, waarbij de heer P. Rood het grootste succes had geboekt. Nadat de band van de Personeels Ontspannings vereniging van de Alkmaarse Machine fabriek, die de avond welwillend op luisterde, enige vrolijke melodieën ten gehore had gebracht, richtte de heer L. M. P. N. A. Bouwman, lid van de Gedeputeerde Staten en voorzitter van de Provinciale Commissie, het woord tot de aanwezigen. Hij zeide het te be treuren dat een stad van veertig duizend inwoners slechts drie-en-tach- tig vrijwilligers telde en legde nog maals de nadruk op het grote belang van het paraat zijn en blijven. Wij moeten met man en macht ons kost baarste goed, de vrijheid, verdedigen en blijven wat wij zijn; een vrij volk om de troon van Oranje. Tot slot deed hij een vurig beroep op de aanwezigen om zoveel mogelijk vrijwilligers voor de goede zaak te werven. Hierop werd een tweetal interessante films ver toond. Een hiervan gaf een terugblik op het grootse leven van Prinses Wil- helmina, de moeder des vaderlands, de andere liet de te Dordrecht gehouden Landdag zien, Waarlijk een manifesta tie van goede wil en offerbereidheid. Nadat ook nog de heer Van Alphen, de voorzitter van de Gewestelijke Com missie de hoop had uitgesproken dat op een volgende bijeenkomst het ledental verdubbeld zou zijn en de heer Van Slingerland had bedankt voor het vele door hem verzette werk (die op zijn beurt woorden van dank richtte tot de heer Dirkmaat), werd de avond verder op zeer gezellige wijze met muziek en een dansje doorgebracht. Al een uur heeft hij schuchter haar handje genomen. Al een uur hoort zij niets dan het ruisen der bomen. Zij peinst wat te doen: bestelt PELS' Citroen En gelijk met de zoen is het aanzoek gekomen

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2