JIMMY BROWN ALS BOKSER Sport in 't kort Gratie voor Duitse oorlogsmisdadigers Kabinetscrisis in dikke mist Truman en Pleven zijn het eens over alle internationale problemen in: sum 0 Zeven beulen worden ter dood gebracht Ma/an critiseert de Verenigde Naties Meer oorlogsmateriaal Tijdelijke bijslag lage Indonesische pensioenen GRIEP! Het Radioprogramma Krupp vrij en weer in bezit van zijn eigendommen Van 28 ter dood veroordeelde Duitse oorlogsmisdadigers zün er 21 door de Amerikaanse autoriteiten tot een lichte re straf veroordeeld. De andere zeven zullen ter dood worden gebracht. Alle veroordeelden bevinden zich in de Dandsberggevangenis in Beieren. Zij hebben jaren lang niet geweten, of zij al of niet ter dood zouden worden gebracht. Ook thans is het vonnis nog veertien dagen uitgesteld om de moge lijkheid van amnestie te onderzoeken. Degenen in wier doodvonnis geen wijziging is aangebracht, zijn: Oswald Pohl, oud-administrateur van een con centratiekamp. Hij had persoonlijk het toezicht bij de uitroeiing van het ghetto te Warschau. 57.000 joden wer den vermoord of gedeporteerd; Ex- generaal der SS Otto Ohlendorf; Ex-ge neraal der SS Erich Naumann; Paul Blobel; Werner Braune. Deze vier heb ben deel uitgemaakt van z.g. verdel gingscommando's, die allen tezamen twee millioen mensen hebben omge bracht; Georg Schallermeier (hij heeft het bevel gevoerd in een afdeling van het concentratiekamp Dachau en is verantwoordelijk voor de dood van vele gevangenen) en Hans Schmidt (oud- adjudant van de commandant van het concentratiekamp Buchenwald en ver antwoordelijk voor de dood van duizen den gevangenen). Ook van een aantal niet ter dood ver oordeelden zijn de straffen verminderd. Sommige hunner zullen direct op vrije voeten worden gesteld. Onder hen be vindt zich Alfred Krupp, de bekende Duitse wapenfabrikant. Ook de door het Hof van Neurenberg bepaalde in beslagneming van Krupps eigendommen is ongedaan gemaakt. Krupp zal zijn bezittingen terug krijgen. Ook Graaf von Lutz Schwerin Krosigk, gewezen minister van finan ciën, die tot tien jaar was veroordeeld, wordt onverwijld op vrije voeten ge steld. Joods protest Het Amerikaanse Joodse comité te Parijs heeft een krachtig protest laten horen tegen de wijziging der doodvon nissen. „Eén dergelijke maatregel be tekent een verlaten van een der meest fundamentele oorlogsdoelen der ge allieerden: de bestraffing van diegenen, die verantwoordelijk waren voor mas samisdaden tegen de mensheid. De oorspronkeüijke doodstraffen moeten niet worden uitgevoerd als wraak maar als eenvoudige elementaire maat regel van gerechtgheid", aldus de ver klaring. Het communistische Parijse blad „Ce Soir" schrijft: „Maccloy heeft reeds toegegeven, dat hij de oorlogsmachine van Hitier uitrust. Hij heeft dezelfde mannen nodig om dezelfde oorlog voort te zetten". De Zuidafrikaanse premier Malan heeft in het parlement ■verklaard, dat hij „geen tranen zal plengen als de organisatie van de Verenigde Naties op niets zou uitlopen." De kwesties in de wereld zullen nooit geregeld kun nen worden als de Verenigde Naties niet op een andere grondslag geplaatst zouden worden. De organisatie was bedoeld als een wereldparlement, doch begon zich al spoedig te bemoeien met binnenlandse aangelegenheden van de landen. „In de wandelgangen lijkt het op een paardemarkt; er worden stem men te koop aangeboden en men doet er een bod op eikaars stemmen", aldus Malan. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Klundert: J. W. v. d. Linden te Kamerik. Aangenomen naar Tjerkgaast-St. Nicolaasga: C. D. Is rael te Achlum. Bedankt voor Bo degraven (toezegging): A. den Hartogh te Scherpenzeel. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Wapenveld: L. de Nood, candidaat te Middelburg. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te MeliskerkeM. Heer schap te Wageningen. f I (Vervolg van pagina 1) WAAR wil mr. Stikker naar toe? Ver moedelijk naar een, kabinet op brede basis, een kabinet dus, waarin zo veel mogelijk politieke partijen ver antwoordelijkheid aanvaarden. In tij den, waarin gevaren dreigen en waarin een grote nationale krachtsinspanning nodig is, is een kabinet op brede basis ongetwijfeld een begeerlijke oplossing. Maar men vergete niet: hoe breder de basis, des te smaller het programma, omdat, wanneer veel uiteenlopende richtingen tot een gemeenschappelijke grondslag moeten komen er minder punten van overeenstemming zijn dan wanneer slechts enkele partijen een gezamenlijke basis zoeken. Welnu: mr. Oud heeft in zijn op 24 Januari uitgesproken algemene critiek reeds min of meer aangegeven in wel ke richting hij zou willen gaan. En voor zover het uit die woorden nog niet geheel duidelijk mocht zijn, dan liggen voor een ieder open het begin selprogram en het urgentieprogram van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, waarin niets omtrent de wensen en bedoelingen van de VVD verzwegen wordt. De restrictie, die men hier zou kun nen maken, dat in het laatste parle mentaire debat gebleken is van een zekere tegenstelling tussen mr. Oud en mr. Stikker, gaat o.i. niet op, omdat van de zijde der VVD verklaard is, dat er volledige overeenstemming bestaat tussen mr. Stikker, zijn partij en de fractie. Sterke mannen CE is dezer dagen in Haagse kringen verondersteld, dat mr. Stikker aan vankelijk gezocht zou hebben naar een kabinet van „sterke mannen" uit di verse partijen of partijloos en dat hij het kabinet een liberale signatuur zou willen geven. Wij geloven dat niet. Zo'n poging zou bij voorbaat tot mis lukking gedoemd zijn, want waar blijft dan de zekerheid van het ver trouwen van het parlement? De P. v.d. A. zou daarvoor nooit te vinden ge weest zijn. In de P.v.d.A. zit namelijk de grote moeilijkheid. De minste last zal mr. Stikker wel hebben met zijn eigen par tij en vervolgens met de C.H.U. Moei lijker wordt het al, als hij ook de A.R. in het nieuwe kabinet wil betrekken. De K.V.P. heeft uiteraard haar posi tieve verlangens. Maar de P.v.d.A., die zich na het aftreden van het kabinet- Drees geheel vrij voelt staan, is wel het lastigste element. Voor haar is de keus: een zover mogelijk tegemoet komen aan haar verlangens öf de oppositie. Deze laatste figuur zou de K.V.P. be slist niet gaarne zien; wij betwijfelen bovendien of de P.v.d.A. zelf graag in deze hoek gedrongen zou worden. Voor de betekenis van het alternatief: zover mogelijk tegemoet komen aan haar verlangens, kunnen wellicht de eisen, die het NV.V. bij voorbaat aan de nieuwe regering gesteld heeft, een aan duiding zijn. K.V.P. en P.v.d.A. staan op hun stuk. De kleinere partijen (en dus ook mr. Stikker) kunnen wel allerlei wensen koesteren, zij moeten met beide groot ste politieke groeperingen in ons land rekening houden. Zonder hun mede werking is het vormen van een rege ring onmogelijk. Die knagende Rheumatische pijnen In al Uw leden moet ge in de oorzaak aantasten. Die oorzaak is als regel onzuiver bloed. Begin daarom een Krusehen-kuur. Wonderliik die aansporende werking der zes minerale zouten, die Kruschen bevat en die de bloedzuiverende organen dag na dag op toeren houden en daarmede hun natuurlijke krachtige werking geven. Als lever, nieren en ingewanden weer op volle toeren hun functies verrichten, kun nen onzuiverheden in het bloed zich niet meer vastzetten en daarmee is dan de oorzaak van Uw pijnen in de kiem gesmoord. Neem dakrora Kruschen. Regelmatig! En. hoe eerder hoe beter (Advertentie, Ing. Med.) De heerlijke chocoladedrank van Nutricia, Jv* die over de gehele wereld zozeer geprefereerd wordtjg/l Die heerlijke maakt alléén Nutricia. President Truman en de Franse premier Pleven hebben na afloop der door hen gevoerde besprekingen een gemeenschappelijke verklaring uitgegeven, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de grote onderlinge overeenstemming aangaande de huidige internationale problemen. Het blijkt hieruit, dat de twee staatslieden het er volkomen over eens zijn, dat weerstand moet worden geboden aan aggressie, dat de vrije landen in het verre Oosten geholpen dienen te worden en dat de V.S. en Frankrijk alles in het werk zullen stellen om te voorkomen dat de oorlog zich tot buiten Korea uitbreidt. gerept over onenigheid met betrek king tot de moeilijkheden in het Verre Oosten. De verklaring wordt algemeen beschouwd als een geestdriftige en on belemmerde uiting van eenheid tussen d V.S. en Frankrijk op het terrein van de buitenlandse politiek, zowel in be ginsel als in practijk. President Truman heeft bovendien Frankrijk meer oorlogsmateriaal toege zegd. Ook is fundamentele overeenstem ming bereikt over de stelling, dat het behoud van de vrede in Europa zal wor den bevorderd door het in elk opzicht invoegen van een democratisch Duits land in een krachtige Westeuropese gemeenschap. Verder werd de hoop uit gesproken, dat het plan Schuman zo spoedig mogelijk zou worden verwezen lijkt en dat de Parijse conferentie tot instelling van een Europees leger in alle opzichten zou slagen. De presi dent en de premier betuigden hun over eenstemming aangaande de Duitse deel neming aan de verdediging van West- Europa, de behandeling van het pro bleem der grondstoffenvoorziening in internationaal verbard en de erkenning van de vitale noodzaak om inflatie en stijging der prijzen tegen te gaan. Enthousiaste commentaren. Vele diplomaten te Washington zijn van mening dat de Frans-Amerikaan se verklaring de eerste van die aard is sinds vele jaren en een zeer helder beeld geeft van het inzicht en de be doelingen der beide staatslieden. Er wordt voorspeld, dat de tusen de twee landen gesloten overeenkomsten van grote invloed zullen zijn op de buiten landse politiek van alle Noordatlanti- sche mogendheden. Bovendien wordt opgemerkt, dat er in de verklaring met geen woord wordt Bij de behandeling in de Tweede Kamer van het vraagstuk van de duurtebijslagen op de Indonesische pensioenen, heeft mi nister Götzen meegedeeld, dat de rege ring bereid is aan de categorie Indonesi sche gepensionneerden met lage pensioe nen, een hogere bijslag dan de reeds be staande toe te kennen. De toekenning van deze verhoging is belichaamd in een thans aangeboden ontwerp van wet. Was aanvankelijk sprake van een ver hoging van de bestaande duurtebij slagen, nadere bestudering heeft de betrokken ministers tot de conclusie gevoerd, dat de voorkeur moet worden gegeven aan de toekenning van een bijslag op de basis bedragen. Het wetsontwerp stelt voor de bijslag eveneens toe te kennen aan de daarvoor in aanmerking komende locale ambtena ren, bijzondere leerkrachten en ambtena ren van de Indonesische pensioenfondsen. Voorts worden dienovereenkomstig voo* het genot van de bijslag ingevolge deze wet met pensioenen gelijkgesteld de perfo- dieke uikeringen aan gewezen overheids personeel. De drie groepen van pensioenen, bur gerlijke landsdienaren, gewezen officieren en gewezen militairen beneden de rang van officier, welke voor de bijslag m aan merking worden gebracht, zijn de z.g. achtergebleven pensioenen, d.wz. die, wel ke zijn toegekend onder vigueur van in verhouding tot de overige pensioenen, on gunstiger bezoldigings- en pensioensvoor- waarden. Om dezelfde reden genieten de gepensionneerden in deze groepen volgens de bestaande Indonesische duurtebij slag regeling de hoogste bijslagpercentages. De voorgestelde bijslag zal alleen wor den gegeven over de eerste honderdvijftig gulden van het maandelijks pensioen en zal vijfentwintig ten honderd van de eer ste honderd gulden en vijftien ten honderd van de volgende vijftig gulden bedragen. Bijslag en Indonesische duurtebijslag te zamen mogen echter een bedrag van 65 per maand niet overschrijden. Zou dit wel het geval zijn, dan onder gaat de bijslag een evenredige verminde ring. Deze begrenzing heeft tot gevolg, dat de bijslag boven een bepaald pensioen af neemt naarmate het nominaal pensioenbe drag en daarmede de Indonesische duurte bijslag stijgen om bij het bereiken van het maximum van 42,50 voor deze duurtebij slag, d.w.z. bij een nominaal pensioen van 170, van dit bedrag af voorshands te worden gefixeerd op 22,50. Financiële verhouding Rijk en Gemeente De burgemeester van Amersfoort, de heer H. Molendijk, heeft in de ge meenteraad critiek geoefend op de wijze van toekenning, van bijdragen uit het gemeentefonds. De heer Mo lendijk zeide o.m., dat B. en W. van Amersfoort individueel en collectief met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verzet hebben aangetekend tegen het ontwerp van wet op de financiële verhouding tussen Rijk en gemeente. B. en W. richten hun voor naamste bezwaar tegen het subjectieve element, dat zich in het toekennen van bijdragen uit het gemeentefonds mani festeert. Er zijn bijdragen, bijzondere bijdragen, extra bijzondere bijdragen, enz. Het wordt een verkapte vorm van sanering, zo zeide de heer Molendijk omdat hoge ambtenaren van het mi nisterie van financiën in laatste in stantie het gemeentelijk budget onder controle houden en in voorname be leidsvragen moeten treden. fPim, Pam en Pom aan zee^l 34. Pim, Pam en Pom kijken elkaar eens aan. Al hun eten is bedorven door het zand. Wie kan dat gedaan hebben? En waarom? „Ik hoop niet, dat je denkt dat ik dat gedaan heb", zegt Pom, die nog steeds een beetje kwaad is, omdat Pim hem vannacht de schuld van het in elkaar zakken van de tent gaf. „Ach natuurlijk niet", antwoordt Pim, die diep zit na te denken. „Ik begrijp heus wel, dat jij zoiets niet doet. En nu ik er langer over nadenk, geloof ik ook, dat dat ongelukje van vannacht geen toeval is geweest. Jongens, laten wt eens onderzoeken of we een paar spo ren kunnen vinden. Ik heb zo het idee, dat er vannacht iemand bij onze tent is geweest". En de drie hondjes gaan op onderzoek uit. Pim volgt een spoor helemaal tegen de duinen op. „Ik weet het zo net nog niet", zegt hij snuffelend. „Die zeeman kon er wel eens iets mee te maken hebben". Zweden sneller op de schaats VS V-er v. d Kuil de kleine Abe De landenwedstrijd op de schaats tussen Zweden en Nederland is door Zweden met 137 tegen 83 punten ge wonnen. Het klassement van de 1500 m. luidde: 1. Engström (Zw.) 2,27.8; 2. v. d. Eist (Ned.) 2,28.8; 3. Larsson (Z.) 2.28.9; 4. Dahlberg (Z.) 2.29.6; 5. Van t Oever (N.); 2.29.6; 7. De Graaf (N.) 2.31.9; 8. De Koning (N.) 2.3?.4; 10. Charisius (N.) 2.32.7; 12. Wervers (N.) 2.38.2. Het klassement van de 5000 m. was: 1 Hallkvist (Z.) 8.57.2; 2. Eng ström (Z.) 9.03.0; 3. en 4. Van 't Oever (N.) en De Graaf (N.) 9.05.9; 5. Larsson (N.) 9.09.4; 8. De Koning (N.) 9.14.4; 9 v. d. Eist (N.) 9.26.8; 10. Charisius (N.) 9.34.6. Het individuele klassement van de gehele wedstrijd brengt Eng ström (Z.) op de eerste plaats met 202.850 pnt.; 2. Larsson (Z.) 203.223; 3. De Koning (N.) 205.107; 4. Van 't Oever (N.) 205.174; 5. De Graaf (N.) 205.873; 7 v. d. Eist (N.) 207.697; 10. Charisius (N.) 233.610. Een versterkt ijshockeyteam van de HHYC heeft voor een talrijk publiek in Den Haag de nationale ploeg van Amerika ontmoet, welke in Maart deel neemt aan de wedstrijden om het we reldkampioenschap. De Amerikanen wonnen met 52. De tussenstanden wa ren 0-2, 1-2, 1-1. In een overgespeelde wedstrijd uit de vierde ronde om de Engelse Cup heeft Mansfield Town met 2-1 van Shef field United gewonnen. Chelsea won met 2-0 van Exeter City. De thans 36-jarige Bartali, die eerst van plan was de wedstrijdsport er aan te geven, heelt besloten ook in het komend seizoen nog te rijden. Hij is van plan deel te nemen aan de Ronde van Italië, maar heeft nog geen be slissing genomen inzake de Ronde van Frankrijk. Voor de tenniswedstrijden om de Davis Cup hebben 19 landen ingeschre ven, w.o. Nederland en voor de eerste maal sinds de oorlog Duitsland en Japan. Enkele uren voor het sluiten der inschrijvingen was nog geen aanmel- ding binnen van Zweden, winnaar van de Europese zone 1950. Ter voorbereiding van het FIFA- tournooi speelden twee jeugdelftallen van de K.N.V.B. te Utrecht een goede snelle en aantrekkelijke wedstrijd. De beste speler van het veld was de V.S.V.- er Van der Kuil, die in velerlei opzicht qua postuur en houding, de miniatuur uitgave was van Abe Lenstra. Bij het derde doelpunt passeerde v. d. Kuil en kele spelers en de keeper incluis. De B-ploeg won met 3-1. 62. Na afloop van Jimmy's glorieuze overwinning op Kid de Kneuzer werd er in het restaurant van het Odeon aen klein intiem souper gegeven door nie mand minder dan door meneer Goo chem, die door deze schitterende knock-out zege van Jimmy tot het be sef was gekomen, dat er nu zo lang zamerhand eens gedacht kon worden aan een wedstrijd om het wereldkam pioenschap tegen Joe Dynamiet. Daar over was trouwens iedereen, die aan tafel zat. het eens. Tussen twee happen gerookte zalm in verkondigde meneer Goochem, dat hij nog de volgende dag een telegram zou sturen aan mister Sammy Goldfield, die de manager was van Joe Dynamiet, om de wereldkam pioen uit te dagen voor een titelge vecht van 15 ronden van 3 minuten. Deze mededeling werd door alle dis genoten met een daverend applaus be groet en het was Jimmy Brown zelf, die het hardst van allemaal klapte. Hij bemerkte daardoor nauwelijks dat een van de kellners hem iets in het oor fluisterde Patricia Wenthwortli w deze smeerboel 16) 1*6- „En heb jij maakt?" „Nee!" klonk het schril en spottend „Dat is immers een melkfles en ik breng geen melk rond. Tommy Pincott wel en gisteren deed hij dit. Hij is veertien en niet meer op school. Hij werkt voor zijn oom en die zal het wel op hem verhalen". Garth stapte over het glas heen en ging de deur van de oude pastorie binnen, maar de schrille stem liet hem niet los. „Woont u hier en heet u Albany? Gisteravond gekomen, niet?" ,„Je schijnt goed op de hoogte" ,Dat spreekt vanzelf". Terwijl hij sprak, lichtte het gezicht van de jongen op. Hij had blond haar grijze ogen en stond op gespannen voet met de zindelijkheid. Met °en duim wees hij in de richting van de kerk. „Een paar dagen geleden werd ej een man doodgeschoten, precies in de kerk. Vandaag wordt er een „inquest" gehouden en ik zou er wat graag heen willen" „Waarom?" De jongen schopte met zijn voet naar de glasscherven. ,,'k Weet het niet. Juffrouw Mars den, onze schoolmamsel, zegt, dat ze iedere jongen, die nog over de dood geschoten meneer praat, zal laten schoolbijven. Dat komt er van als Ie vrouwen onderwijs laat geven. Mijn va der is er niks op gesteld. Hij zegt, dat ze allemaal van trots naast hun schoe nen zullen lopen na de oorlog. Denkt u dat hij gelijk heeft?" ,,'t Zou me niet verbazen", antwoord de Garth lachend. Hij maakte aanstalten om de deur te sluiten, maar de jongen slipte ov;r de drempel. „Gelooft u, dat die meneer zichzelf heeft doodgeschoten? vroeg hij. „Ik weet het niet". „Nu, ik vind het een rare plaats om zelfmoord te plegen, in een kerk nog wel. Vindt u ook niet?" 1 Gart knikte. Met het voorstuk van een in staat van ontbinding verkerende schoen schopte Cyril tegen een steen. Zijn stem klonk nu „chriller dart ooit. „Stel je voor, naar een donkere kerk te gaan om jezelf dood te schie ten, als je het op je gemak thuis kunt doen! 't Klinkt niet waarschijnlijk, dat zeg ik". „Zegt iemand anders het óók?" Opnieuw schopte Cyril tegen de !teen, die nu in een greppel viel. ,,'k Weet niet. Wat zegt u er van baas?" ,,'t Is mij te geleerd", antwoordde Garth op ietwat vreemde toon: Met een: „Maak nu, dat je wegkomt?" sloot hij de deur. HOOFDSTUK VII Na 't ontbijt drentelde Garth het kerkhof op en trof Bush aan, die het graf dolf, waarin de volgende dag Michael Harsch ter ruste zou worden gelegd. Frederick had zijn gewone houding van plichtmatige somberheid Hij was een knappe, breedgeschouder de man en moest in de tijd, dat hy livreiknecht was, een statige figuur zijn gweest, maar slechts weinig men sen hadden hem ooit zien glimlachen Sommigen beweerden, dat hij zo was uit doodgraverstrots. „En je kunt zeg gen wat je wilt, maar niemand van ons zou het leuk vinden als er boven onze doodkisten grappen werden ge maakt". Anderen zeiden, dat als je moest leven met Sarah Pincott en de producten van haar kookkunst ver orberen, je het glimlachen wel zou verleren. „Bonjour, Bush!" riep Garth. De ander antwoordde: „Morgen, meneer Garth" en zette zijn arbeid voort. „Je maakt het toch goed, naar ik hoop?" Bush tilde een volle spade omhoog. „Zo goed als iemand maar wensen kan". „Dit is zeker voor meneer Harsch?' vroeg Garth, naar het graf wijzend. Ditmaal kreeg hij enkel een knik als bescheid. „Kende je hem. Ja. zeker? Was hij iemand, die in staat scheen, zelfmoord te plegen? Een kerk schijnt niet de aangewezen plaats voor zo iets". Opnieuw knikte Bush, terwijl hij nogmaals een volle spade uitschepte. Toen zei hij eenvoudig: „Ik betwijfel of er twee soorten lui zijnieder een zou het kunnen doen, als hij er maar hard genoeg toe werd aange dreven". „Waarom denk je, dat meneer Harsch ertoe werd aangedreven?" Bush richtte zich op. „Vraag excuus, maar ik heb nooit zoiets gezegd. Ik zei alleen, dat ieder een op een gegeven ogenblik zich mis schien niet zou kunnen beheersen. Toen ik nog een jongen was, heb ik een auto Penny Hill zien afrennen er was iets aan de remmen, werd er verteld, en een geweldige smak ma ken tegen een zware heester in de heg. Volgens mij gebeurt hetzelfde met iemand die de hand aan zichzelf slaat, de remmen werken niet en hy ver liest de contróle over zichzelf zoals de bestuurder over die auto". Na deze ontboezeming boog Bush zich weer over zijn werk. Er was geen woord meer uit hem te krijgen. (Wordt vervolgd) Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 45 ct. Dertig inschrijvingen voor wereldkampioenschap schaatsen Voor het wereldkampioenschap hard rijden op de schaats dat op 10 en 11 Februari te Davos wordt gehouden, zijn de volgende 30 rijders ingeschre ven: Pierre Huylebroeck (Belgie), Jean Massez (Belgie), Robert Laboubee (Belgie), Susumo Neito (Japan) Kazu- hiko Sugawara (Japan), Tsuneo Sato (Japan), Arthur Mannsbarth (Oosten rijk), Konrad Pecher (Oostenrijk),Max Stiepl (Oostenrijk), Kees Broekman (Nederland), Wim van der Voort (Ne derland), Pierre Potonniee (Frankrijk), Ferdinand Cartaux (Frankrijk), Theo Meding (Duitsland), Kornel Pajor (International Skating Union), Guido Caroli (Italië), Enrico Musolino (Ita lië), Goethe Hedlund (Zweden), Arik Asplund (Zweden), Kurt Karlsson (Zweden), Sigvart Ericsson (Zweden), Johnny d' Cronshey (Engeland), N. Holwell (Engeland), Thomas C. Ross (Engeland), Hjalmar Anderson (Noor wegen), Sverre Haugli (Noorwegen), Henry Wahl (Noorwegen), Roald Aas (Noorwegen), Jakob Altenburger (Zwitserland), Heinrich Waldenmeier (Zwitserland). VRIJDAG 2 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—2^.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Piano-recital. 11.15 Voordracht. 11.35 Orgel spel. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Land- en tuin- bouwmededelingeu. 12.33 Sport. 13.00 Nieuws. 13.15 Avro-allerlei. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 11.20 Kamerorkest. 15.00 Boekbespreking. 15.20 Gram.muziek. 15.25 Cabaret. 16.00 Lichte muziek. Ï6.30 Voor de jeugd. 17.00 Kamerkoor. 17.15 Muzikale cau serie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Kinderkoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „De roep om geloof in deze tijd", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Fluit en clavecimbel. 20.35 „Neutraliteit", causerie. 21.00 Verzoekprogramma. 21.40 De Ducdalf. 22.00 Buitenlands overzicht. 22.15 Gram. muziek. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie. 23.30—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Symphonette-orkest. 7.45 Morgengebed en litur gische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muiek. 8.25 Hoogmis. 9.30 Gram. muziek. 9.35 Schoolradio. 10.05 Radio Phil- harmonisch-orkest en solist. 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Vocaal Dubbelkwartet. 12.00 An gelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30-12.33 Laud en tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Lichte muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Symphonette-orkest en vocaal kwartet. 14.40 Instrumentaal Septet. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram.muziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.45 Omroeporkest. 18.18 Katholiek signaal, Amerikaans en Indonesisoh commen taar. 18.30 Radio Philharmonisch-orkest. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.15 Regerings uitzending: „Verklaring en toelichting". 19.35 Instrumentaal Sextet. 19.48 Katholiek signaal en politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-Schaakwedstrijd Nederland—Noorwegen, 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Amusements-orkest. 20.40 Brabants half uur. 21.10 „Aida", opera. 22.35 „Als die vaa ons", klankbeeld. 22.45 Avondgebed en litur gische kalender. 23.00 Nieuws. 24.00 Gram. muziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6