Stad en Omgeving Goed toneelspel van O.K.K. Oudorp kreeg in 1950 vier nieuwe woningen Ds G. Vellinga bij de Geref. Kerk in zijn ambt bevestigd „God wees mij aan het Woord te brengen De boterprijs vliegt omlaag AGENDA Nieuws uit De Langedijk Loods aan boord" ernst en humor Lichtmast geramd Vergadering L.T.B. Heer-Hugowaard Dokter Noorlander hartelijk ontvangen Bergen „Berdos" fancy fair voor het trainingsfonds MAANDAG 5 FEBRUARI 1951 VOOR EEN overvolle kerk bevestigde de Prof. Dr. A. D. R. Polman gis termorgen in de Gereformeerde Kerk, alhier zijn opvolger ds. G. Vellinga uit Schoonebeek in de dienst des Woords. Hü sprak naar aanleiding van Open baringen 10, vers 8 tot en met 11 en wees op de geweldige spanningen in de wereld met als gevolg, dat velen nu pas naar de Bijbel, het Woord van God, grijpen, waarin zij instructies en raadgevingen vinden. „De stem uit de Hemel is de enige zekerheid voor onze bevrijding van deze wanhopige we reld", aldus spreker. Het woord van God is in de prediking en verkondi ging zoet, maar wekt aan de andere zijde vijandschap en haat. In een persoonlijk woord tot de nieuwe predikant zeide prof. dr. Pol man: „Laat het Woord van God uw enige autoriteit zijn. Bestudeert het en geeft het door. God heeft U de op dracht gegeven te profeteren en heeft U in deze gemeente een nieuw ar beidsveld geschonken. Daarna las prof. dr. Polman het formulier der bevestiging voor, waarna de ge meente de nieuwe predikant en zijn gezin het laatste vers van gezang 29 toezong. In de middagdienst deed ds. Vellin ga zijn intrede in de gemeente en had voor zijn prediking de Openba ring van Johannes hoofdstuk 11. vers 1 tot en met 4 gekozen, waarin hij de genade Gods aantoonde, die hem aan gewezen had om Zijn Woord te bren gen. In Zijn Naam mag ik U nu voor het eerst verkondigen, dat zij die ge loven het eeuwige leven zullen be- erven, aldus ds. Vellinga. De mensen verwerpen Hem echter. Daar staat geschreven „Wie de Zoon Gods onge hoorzaam is, zal het eeuwige leven niet beërven. Onder dezulken bevinden zich ook kerkgangers. Zij zingen en bidden ook, maar voor hen wordt het Ko ninkrijk Gods voor eeuwig geslot°n, wanneer zij blijven leven in deze schijnheiligheid. God doorgrondt ons en ziet of wij tempeldienst of „eigen dienst" bedrijven. Hij zegt' „Komt allen tot mij die vermoeid en beladen zijt en Ik zal u rust geven" Knielt Gij nog vanavond voor Hem en geeft U aan Hem over. Houdt op met slechts toeschouwer te zijn en werpt de schijnheiligheid van U af Ds. Von Meyenfeldt en ik zullen de gemeente voorgaan en de dienaren Gods zullen elkaar opvolgen tot het laatste lam zal zijn binnengebracht Tot dat ogenblik zal Jezus Christus Zijn werk in stand houden. Onze dienst is in de naam van Hem. die Hemel en aarde gemaakt heeft. Na deze dienst sprak ds. Vellinga een dankwoord tot prof. dr. Polman en memoreerde, dat hij hem had aan gespoord theologie te gaan studeren Hii sprak zijn vreugde uit over het feit, dat hij voortaan met ds. Von Meyenfeldt zou mogen samenwerken en dat zij samen aan de gemeente Een zo scherpe daling van de boter prijs als in de afgelopen week, hebben we zelden beleefd. Er ging ongeveer 30 cent per kg af. De reden is waarschijn lijk het feit dat Belgie bij de bestaan de prijzen geheel uit de markt ver dween, terwijl dit land de laatste tijd onze belangrijkste afnemer was. De winkelprijzen hielden niet geheel gelijke tred met de groothandelsprij- zen voor boter, ze daalden van 1,35 per half kg op 1,25. De groothandels- prijs, waartegen aan grossiers wordt geleverd, bedroeg Vrijdag 4.26 per kg. Aan de detaillisten werd toen aangebo den tegen prijzen van ongeveer 4,40. Het IVZ beeft van de gelegenheid ge bruik gemaakt m gedurende de perio de van hausse een deel van zijn koel- huisboter op te ruimen. Deze wordt aan de groothandel aangeboden voor 3,89 per kg. De winkelprijs is met 1,05— 1,10 voor dit artikel wel heel laag. De prijsdaling van de boter zal intus sen wel spoedig ten einde lopen, want het inleveringspeil ligt op 4 per kg en de prijs is van dit bedrag niet ver meer verwijderd. We blijven er niet mee zitten Ook de kaasprijzen waren lager. Het is zeer wel mogelijk, dat sommige fa brieken bij de bestaande prijsverhou dingen gaan overschakelen van boter op kaas, zodat de productie van dit laatste artikel zou toenemen. Aan de kaasbeurs te Alkmaar werd Vrijdag 2,05 genoteerd tegen 2,13 een week tevoren, een daling dus van acht cent per kg. Ook elders worden flauwe markten gemeld. Intussen was er geen sprake van pes simisme. Er werd gewezen op het han delsverdrag met Duitsland, dat pas is afgesloten en dat een export in uitzicht stelt van 17 milloen kg, een hoeveelheid die, naar verwacht wordt, ook zonder bezwaar zal worden afgenomen. Wat Frankrijk betreft, dit land zal dit jaar zonder enige twijfel ook kaas afnemen, zo luidde het oordeel. Stelt men daarnaast dan nog Enge land en Belgie, twee landen die grote hoeveelheden betrekken, terwijl er niet de minste aanleiding is om aan te ne men. dat daarin verandering zal komen dan lijkt de kans gering, dat Nederland met zijn kaas zal blijven zitten. Men was over het algemeen van mening, dat de daling slechts van korte duur zou zijn. zouden mogen bouwen. Hij wenste, dat de band met de classis Alkmaar steeds hechter zou worden en tot de ouderlingen en kerkeraadsleden sprak hij de hoop uit, dat hij steeds op hun hulp en medewerking zou mogen re kenen en dat hun gezamenlijk werk tot instandhouding van de eredienst gezegend mag worden. Ds. Von Meijen- feldt richtte als eerste het woord tot de nieuwe predikant en zeide, dat zij erg naar zijn komst verlangd hadden Ik ben ervan overtuigd, dat U met liefde ontvangen wordt en hoop, dac U hier in Alkmaar een mooie tijd zult doorbrengen. Ds. Middelkoop van St. Pancras besloot de plechtigheid met een kort woord namens de classis Alkmaar. Voordrachtsoefeningen in het Victory-hotel Zaterdagavond werden door de pia noleerlingen van de bekende leraar, de heer Gerard Pranger en van zijn as sistente, mej. Lies Haasbroek, deze oefeningen voor het publiek uitge voerd. De zaal was geheel gevuld met ouders van de leerlingen en belang stellenden. Hoewel er door griep ver scheidene absenteii onder de leerlin gen waren hebben wij er toch een 38 beluisterd en met genoegen. Studie tijd (er waren zelfs peuters bij, die slechts een paar maanden les hadden), leeftijd, aanleg en plankenkoorts zijn belangrijke factoren. Toch werd alles van de jongste tot de oudste leerling het grote aandacht gevolgd. Van de jongste leerlingen willen wij b.v. noêmen (de spontaan gespeelde) „Ballade" van Burgmüler, „Für Eli- se" van Beethoven, „Der arme man" van Wilm, en „Wals Opus 34 No. 2" van Chopin. Een viool-leerling van de heer Pranger bracht het Concert in G. van Vivaldi. Van de oudere leerlingen zouden wij onder meer willen noemen „Valse Opus 70 No. 2" en „Valse Opus 64 No. 2", beide van Chopin, „Walzer" van Grieg, „Melodie" van J. Nieland, „Subtile" van J. Nieland, Sonatine in D dur van Clementi, Etude No. 15" van S. Heller. Aan het einde van het vlot afge werkte programma betrad de heer Philippo uit Bergen het podium, om namens alle ouders zeer waarderende woorden te richten tot de heer Pran ger en zijn assistente en hen harte lijk dank te zeggen voor het buiten gewoon verzorgde piano-onderwijs, dat de kinderen van hen krijgen. Damclub D.D.D. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van Vrijdagavond luiden: N. Oud— G. Woonijk 0—2; H. de Jong—J. Schuit 1—1; N. Riebeek L. Verver 1—1; J. Mekken—M. Oud 0—2; M Hemels—P. Booy 2—0; M. J. Langras Jr.—J. Jorna 2—0; C. Balder»-D. Stam 1—1; G. Bak- kum—A. Visser 2—0; N. Riebeek—H. de Jong 1—1; J. Jorna—P. de Wijn 2—0; C. Bijwaard— T. Korn 1—1; P. de Wijn—M. J. Langras Sr. 0-2; J. Schuit—J. Mekken 2—0; M. J. Langras Sr.—D. Peerdeman 2—0 Jeugdkampioenschap De uitslagen om het Jeugdkampioenschap van Alkmaar zijn: J. v. Beusekom—J. de Bruin 2—0; M. J. Langras Jr.—J. v. Weel 2—0; K. Hoog'moed—G. Weninks 0—2; M. A. Langras— D. Kiewitt 2—0; Th. Hofman—J. Ranzijn uit gesteld. De stand is thans: M. A. Langras 2 2 0 0 J. Weel 3 2 0 1 D. Kiewitt 3 2 0 1 M J. Langras Jr2 1 0 1 J. Bruin 2 1 0 1 J. v. Beusekom 2 1 0 1 P. Wennips 3 1 0 2 C Hoogmoed 3 0 0 3 (De cijfers geven aan: gespeeld, gewonnen, gelijk, verloren en punten) Vrijdag worden de wedstrijden voortgezet. Jeugdkampioenschap Schaken wordt in Alkmaar verspeeld Hoewel men pogingen in het werk heeft gesteld om de finale om het jeugdkampioenschap schaken van N.- Holland in Den Helder te mogen ver spelen, is men daarin niet geslaagd. De Noordhollandse Schaakbond heeft besloten, dat de eerste ronde op Za terdag 24 Maart om drie uur in Alk maar wordt gestreden. Ook de twee de en derde rond worden in Alkmaar gespeeld en wel op Maandag 26 Maari (Tweede Paasdag). Alle wedstrijden zijn in hotel-restaurant „Het Wapen van Heemskerk". De finalisten R. den Boeft, J. P. Verhoef en P. C. Brommer uit Haar lem en W. J. Keus uit Den Helder, spelen een halve competitie. De NHSB heeft voor de kampioen een plaquette beschikbaar gesteld. Hij wordt tevens uitgenodigd om deel te nemen aan de strijd om het jeugd kampioenschap van Nederland, dat in Augustus te Deventer op het pro gramma staat. De jeugdkampioen van Nederland speelt dan ten slotte mee in het jeugd-wereldkampioenschap, dat vermoedelijk door Engeland zal worden georganiseerd. COMMISSIELID BENOEMD De heer K. Suzenaar alhier is be noemd tot lid van de commissie, wel ke in 1951 belast zal zijn met het af nemen van de examens ter verkrijging van de Nijverheidsonderwijsakten Nh en Nj„ alsmede van de getuigschrif ten, behorende bij deze akten. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Leiden daagde voor het doctoraal examen ge neeskunde 2 de heer C. M. Hooge-, boom te Alkmaar. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek: MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De vlam en de pijl (14 jr); Cinema Americain, 7-3U uur: Voor wie de klok luidt (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De gou den salamander (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Cagliostro (18 jaar). Geref. kerk, 9 uur: Ledenvergadering Ned. Bijbelgenootschap. Wapen van Haarlem, 8 uur: Het werk van de NIBEG. Hotel Victory, 8 uur: De geschiedenis der artsenijbereidkunde. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Operette: ,In einer kleinen Konditorei". Slofbal scholieren Dansinstituut Arendsen organiseer de Vrijdag in 't Gulden Vlies voor de leerlingen van de scholierenclubs een zeer geslaagd slotbal. Het was een aar dige geste, dat ook de ouders hierbij waren uitgenodigd, zodat deze een goede kijk kregen op de vorderingen van hun kinderen, niet alleen op dans- gebied, doch ook wat de omgangsvor men betreft. Er werden balboekjes uitgereikt, waarvan door de jongelui een druk gebruik werd gemaakt. Er was een gevarieerd programma van zowel oude als nieuwe dansen. Door enige groepen leerlingen werd een keurige Wals Cotillon uitgevoerd, in de geest van de bekende Quadrille des Lanciers, maar dan is walsmaat. Door de heer en mevr. Arendsen werd een prachtige demonstratie gegeven van moderne dansen, zoals slow foxtrot, quick step (foxtrot), Eng. wals en tango. Beide demonstraties vielen bij jong en oud zeer in de smaak. De dankbaarheid der leerlingen voor de genoten lessen werd tot uitdrukking gebracht door het aanbieden van een grote fruitmand. Het was voor het be kende dansinstituut een succesvolle avond. Damwedstrijd De wedstrijd tussen de damclub St. Pancras en W.D.O. (Alkmaar) vori ge week gespeeld (van beide zijden na men 19 spelers deel) was als volgt: H. GroenH. Kruider 02, F. Kunst A. Burgert 20, J. ToepoelC. Dammer 11, A. MeereboerR. Zaadnoordijk 11, Jb. KooijH. J. Toepoel 20, D. KloosterboerD. J. Heijes 11, P. PeereboomJ. v. Bee- kum 02, J. Oud—M. v. d. Pavert 11, A. WagenaarM. J. Langras 11, Jb. VerkroostD. Wiewitt 02. Eindstand 911. C. KlankerW. v. d. Molen 11, A. GroenJ. Deichman 20, H. Wie dijkA. Bosman 20, C. IvangP. Noom 11, K. BakkerJ. Oosten broek 11, P. NieropH. J. Homma 11, R. TurkstraB. Bakker 02, N. SlijkermanC. Prins 20, K. Bak ker Azn.J. Spijker 20. De totale uitslag 126. De totale uitslag van deze spannen de en prettige kamp was dus 2117 voor St. Pancras. Invitatie-tournooi „Wapen van Haarlem" In dit prettig verlopende tournooi werden weer vier partijen gespeeld, die ditmaal geen bijzondere prestaties opleverden. Men kwam niet hoger dan 3.78 gemiddelde. Schermerhorn behaalde twee nuttige over- winningen.Jan de Boer leed zijn eerste neder laag en Leering verloor een langdurige partij met 2 caramboles verschil. De resultaten waren: Schermerhorn 125 35 26 3.57 J. Bloothoofd 110 35 12 3.14 P. Rolie 125 33 12 3.78 J. de Boer 113 33 21 3.42 J. Bloothoofd 125 35 17 3.57 G Kater 89 35 12 2.54 Schermerhorn 125 47 10 2.68 Leering 123 47 14 2.63 Hoktentoonstelling van „De Postduif" De postduivenvereniging „De Post duif" heeft Zondag wederom de we kelijkse hoktentoonstelling gehouden. Dit keuringsysteem zal, zolang er ai.imo voor bestaat, gebruikelijk blijven, De Zondag gehouden keuring werd verricht door de heer H. J. Struijs. Er waren 20 duiven ingezonden. Achttien aanwezigen hielpen mede de keuring te verrichten, met tot resultaat, dat de heren Jn. Kaper en P. Louter res pectievelijk tien en acht prijspunten veroverden. Diploma reddend zwemmen Onlangs werden door de Alkmaarse Reddings brigade examens afgenomen voor het behalen van het diploma Reddend Zwemmen. Hiervoor slaagden: B. Al, C. Biskanter, W. Bloothoofd, mevr. Butter, H, Butter, W. Doe- ven, C. v. Dijk, J. Elswijk, B. v. d. Gaag, G. v. d. Heide, M. Hottentot, J. Jansen, H. Kaper, A. Keesman, G. Langeberg, D. Leeu wenkamp, H. v. d. Linden, A. Martin, G. Molenaar, A. Mooi), de heer Muijlwijk, E. Stam, M. Steiger, A. Strooker, Sj. Veen, G. de Waard en N. de Waard. RIJWIEL VERDWENEN Zondagmorgen, na de dienst van elf uur, bleek een rijwiel te zijn verdwe nen dat bij de St. Josephkerk was achtergelaten. Daar een andere fiets niet werd afgehaald, wordt het moge lijk geacht dat een verwisseling heeft plaats gehad. Degene die een verkeerd rijwiel meenam, wordt verzocht zich aan het bureau van politie te willen melden. LOGEMENTGAST AANGEHOUDEN In een logement hier ter plaatse is Zondagmorgen een man aangehouden, die nog 24 dagen hechtenis en 12 maanden Rijkswerkinrichting te goed had. De zondaar wordt op transport gesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Yvonne M. L., d. van J. B. N. Nierop en V. Rietveld. Getrouwd: Cornelius A. Steenhuis en Catharina C. Verbeek. Adrianus A. Landman en Anna W. van Reijendam. Nicolaas L. W. van den Berg en Anna C. Heidemann. Joan nes S. Bartels en Wilhelmina C. Dingerdis. Casper Klijn en Johanna S. van Well. Overleden: S. Smorenberg, 85 jaar, weduwnaar van A. Fraaijman, Henderica Jansen, 57 jaar, g'ehuwd met H. A. Assenberg. Reinuwtje Keezer, 91 jaar, gesch. van H. Voorthuiisen. Hendereintje Semeijns, 76 jaar. Wilhelmina J. Polak, 16 jaar. De N.I.B.E.G. zal een vergadering houden De N.I. Bond van ex-krijgsgevange nen, Geïnterneerden en Gerepatrieer- den Kring Alkmaar zal heden avond een ledenvergadering houden, waar de algemeen-secretaris, de heer B. A. van Ketel zal spreken over „Het werk van de Nibeg". Daarna zal er ge legenheid bestaan tot het vragen van inlichtingen, waarvoor de heer M. den Hartogh, van de Voorlichtingsdienst yan de Nibeg aanwezig zal zijn. De vergadering wordt gehouden in „Het Wapen van Haarlem", Gedempte Nieuwesloot Nr. 59. aanvang 8 uur en is ook voor belangstellenden toegan kelijk ONEERLIJKE LOOPJONGEN Zaterdag is door de politie een 18- jarige loopjongen aangehouden, die in een onbewaakt ogenblik 7.uit een portemonnaie had gestolen. De jon gen had zijn slag geslagen, 'toen hij enige tijd alleen werd gelaten in de hall van een woning. Nadat hem aan het bureau van politie een verhoor was afgenomen, werd de jongen op vrije voeten gesteld. De toneelvereniging O.K.K. heeft Zondagavond in de zaal van de heer P. Kramer haar krachten wederom ver toond met het opvoeren van het mooie toneelspel in drie bedrijven „Loods aan boord" door 'Jan Fabricius. Hoewel de zaal niet geheel gevuld was, klonk er aan het einde van het laatste bedrijf een luid applaus, dat de waardering van 't publick voor het gebodene vertolkte. Loods aan boord" is een fraai stuk me. een diepgaande strekking, waarin de beschaafde humor niet ontbreekt. Het stuk speelt zich af op een dorp in ons land, waarin in een kleine herberg een familiedrama wordt medegemaakt. Een blinde vrouw, bezeten door haar chau vinisme en egoisme, gunt haar kinde ren niet het ware geluk van de liefde, waardoor zich ingewikkelde situaties voordoen. Hieraan komt een einde, als de jongste zoon, reeds eenmaal uit de ouderlijke woning weggelopen, huis waarts keert en zijn bruidje medevoert, en tevens een stoere zeekaptein zijn verlof in de herberg komt doorbrengen. De kaptein, een oude kennis van een ongehuwde zuster van de vrouw des huizes, kent de familieomstandigheden niet, doch spoedig doorziet hij de ware mentaliteit van zijn huisgenoten. Door zijn ervaringen en mede door de „goodwill" van de huisarts ontdekt hij, dat de moeder niet blind is, doch dit gebrek aanwendt, om haar kinderen te kunnen overwinnen. De kapitein ontmas- Intensievere rattenbestrijding Donderdagavond kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester Bak ker in vergadering bijeen. Op deze eer ste vergadering in dit jaar sprak de voorzitter de goede wensen voor 1951 uit. De gemeente telt thans 2206 zielen. De woningbouw beperkte zich in 1950 tot slechts 4 woningen. In 1949 werden 7 woningen gebouwd. De heer Buren dankte de voorzitter voor diens goede wensen. In verband met het leerlingen aantal en het gunstige advies van de inspecteur van het L.O. werd de heer Hopman als onderwijzer in vaste dienst aan de o.l. school benoemd. Van de mi nister van Volkshuisvesting is bericht ontvangen, dat de woningbouwvereni ging „St. Willebrordus" de Kon. goed keuring is verleend. Van de exploitatie Centraal Ziekenhuis te Alkmaar was er het verzoek om bereidverklaring in het aandeel zoals dit in een gemeenschap pelijke regeling voor de buitenge meente is opgezet, bij te dragen. De heer Buren zeide de voorkeur te geven aan een vooraf bepaald bedrag. Nadat de voorzitter de regeling had toegelicht werd deze aangenomen. De algemene vereniging bloembollencultuur vroeg in een schrijven, bij uitbreidingsplannen en aanleg van wegen geen gronden aan te wijzen, die geschikt zijn voor bloem bollenteelt. Over een verzoek van de Raad van Beverwijk over de heffing van wegenbelasting zijn nadere inlich tingen gevraagd. Het bekende adres van Finsterwolde werd voor kennisge ving aangenomen. Van de K.A.B. afd. Oudorp was een verzoek ingekomen om een prijzencontröl - commissie in te stellen. B. en W. hebben de KAB al doen weten, dat zij afwijzend staan tegenover dit verzoek, zij achtten deze commissie voor Oudorp met zijn ge ringe aantal zaken niet nodig. Van Ged. Staten was een nota van opmerkingen en verzoek om enige inlichtingen ont vangen betreffende de begroting. Hier aan zal worden voldaan. Aan het be stuur van de r.k. meisjesschool werd f 500 en een bedrag van f 352,50 toege kend ter vervanging van verouderde boeken. Vervolgens werd de verorde ning voor rekenplichtige ambtenaren gewijzigd. In de politieverordening werd een wijziging aangebracht in dien Autobestuurder laveloos Zaterdagnacht, even over twaalf uur hoorde de agent, die dienst deed op het politiebureau te Wormerveer, een harde klap. Toen hij ging kijken, stond een luxe auto goed in elkaar gedeukt tegen de lichtmast, die op het vluchtheuveltje staat in het midden van de Stationsstraat. Bij onderzoek bleek de chauffeur niet „onder de invloed", maar vrijwel la veloos dronken te zijn. Het was een vertegenwoordiger uit Alkmaar, die zich in een café in Zaandam had zitten vol gieten. Hoewel de auto een ruïne was mankeerde deze onverantwoordelijke man niets. Ook zijn medepassagier be kwam geen schrammetje. Hij was een toevallige kennis van de drinkebroer, zelf nuchter, die in het café kennis hem hem had gemaakt en óók in de richting Alkmaar moest, 't Is een raad sel, hoe deze man met zijn nuchter verstand zijn leven aan de dronken be stuurder durfde toevertrouwen. De chauffeur werd ingesloten en kon dus zijn roes uitslapen. Aangezien zijn uitspatting volgens de nieuwe verkeers- bepalingen een misdrijf is, zal hij er thans gelukkig waarschijnlijk wel niet afkomen met een geldboete. De auto werd door een kraanwagen weggesleept en op het gasfabriekterreh neergezet. De wagen was dusdanig ver nield, dat de eigenaar het wrak maar meteen aan een autosloper heeft ver kocht. Ook de lichtmast werd behoor lijk beschadigd. zin dat de sluitingstijd van café's op 23 uur werd bepaald. In verband met uit treden van de heer Ringers werd de woonruimte-commissie opnieuw samen gesteld, n.l. uit de heren Wognum, Van Maarleveld, Jonker, Blom en Groot. Bij de rondvraag vroeg de heer Groot de rattenbestrijding intensiever ter hand te nemen. Hij wilde meerdere ma len per jaar een bestrijdingsactie doen houden. De voorzitter zeide aan deze aangelegenheid aandacht te zullen schenken. Er was reeds rattenvergif aangeschaft. De heer Buren zei, dat puin en steen slag op de Huigendijk gevaar opleveren voor het verkeer. De voorzitter was het hiermede eens, maar de weg is van de provincie en ligt in de gemeente Heer- Hugowaard. Na de sluiting van de vergadering werd een demonstratie gegeven met het onlangs aangekochte filmtoestel. Het voldeed aan de verwachtingen. In café Morsch vergaderde de L.T.B. afd. veehouders. De voorzitter, de heer G. Bos, zeide, dat de omstandigheden van de veehouders in vergelijking met die der tuinbouwers nog gunstig zijn te noemen, ofschoon lang niet al hun wensen in vervulling zijn gegaan, Het Hoofdbestuur voert reeds actie in ver band met de consumptiemelkprijs en de afdeling heeft zich daarbij aange sloten. Van de provinciale gezond heidsdienst voor dieren was de ge legenheid geboden een filmavond te geven, waarbij de film speciaal ver band hield met de verschillende vee ziekten, Er zal een datum worden vastgesteld. Van het Hoofdbestuur was mededeling ontvangen, dat de contri butie met 20 pet. verhoogd dient te worden en de heffing vroeger dan anders zou geschieden. Uit het jaar verslag bleek, dat de afd. thans 33 leden telt. Blijkens het verslag van de penningmeester bedroegen de ontvang sten inclusief het saldo der vorige jaren f 272.10, de uitgaven f 123 37, alzo is er een saldo van f 148.73. De voorzitter drong er bij de leden op aan f 0.25 per H.A. extra af te dragen tot steun van de kas in verband met het naderen van het 1ste lustrum. De aftredende bestuursleden De Lange en Zuurbier werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag vroeg de heer De Goede wat het bestuur denkt te doen ter verkrijging van verhoging melk prijs. Ook de stichting van de Land bouw is het niet met de prijs eens. De heer Rottveel zeide, dat door het Hoofdbestuur in deze hard wordt ge werkt. De winterprijs 17 cent is on toereikend bij de zeer hoge exploita tiekosten. De heer Baltus vestigde de aandacht op het feit, dat ruiterfeesten steeds op Zondag worden gehouden. De voorzit ter meende, dat dit punt het beste in de kringvergadering kan worden be sproken. Damclub Heiloo De laatste competitiewedstrijd, die gespeeld werd, leverde de Damclub Heiloo wederom een goed resultaat op Het werd namelijk de derde overwin ning in successie in de 2e klasse van de Ned. Dambond. Het slachtoffer was Jozef Blankenaar III. De uitslag was: C. de GraafJ. L. de Vries 11. K. Tuinman—G. C. v. d. Berg 2—0. A DekkerW. G. Verweij 20, H. Ver verA. Knot afgebroken, J. Geuze- broekJ. Holthans 11, J. Sprenke lingW. Gabriel 2O, J. de GeusB Hemeke 20, C. AdrichemJ A. Knot 20, S. de GeusJ. Aling 02, J GroenenboomB. Waaijes 20. Voor lopige uitslag 144. Competitie groep III: Cremervan Diik 1—1. Het 2e tiental soeelde in Amsterdam tegen D.C.G. III gelijk: 10—10. kert haar en dwingt haar de jongste zoon zijn geluk te geven. Er ontwik kelen zich nog enige liefdescomplicaties, die evenwel een goede afloop hebben. Ernst, humor en liefde zijn de fac toren waarop het stuk is gebaseerd. We behoeven geen uitvoerig relaas te ge ven van de spelers, want zonder enige uitzondering hebben allen hun best gedaan. Er werd vlot gespeeld en het was o.i. overbodig dat de souffleur in het laatste bedrijf enkele malen werd gehoord. We willen in het bijzonder waardering uitspreken voor het spel van mevrouw L. Verhagen-Hoogland, die de rol van blir.de moeder zeer goed vertolkte. Haar rolkennis was ook uit stekend. Daarnaast noemen wij de heer W. Mulder, die de jongste zoon speelde. Ook hij beschikte over alle goede kwaliteiten. Zijn mimiek was frappant, zodat hij ongetwijfeld tot de beste spelers van de vereniging ig gaan behoren. Zowel grime als toneel aankleding waren in orde en O.K.K. heeft met „Loods aan Boord" bewezen dat zij tot de opvoering van een goed toneelspel in staat is. Tal van inwoners van Heer-Hugo waard en uit de wijde omgeving maak ten van de gelegenheid gebruik dokter P. A. Noorlander geluk te wensen met zijn behouden terugkomst uit Indo nesië, toen hij in de zaal van café Evers recipieerde. Toen de dokter met zijn echtgenote en de waarnemende arts dr. Brinkorst, die door een deputatie van huis waren gehaald, de zaal betraden, werden zij ontvangen met een applaus en een vrolijke mars van de Muziekvereniging H.U.G.O. Hierna sprak de voorzitter van het cofté van ontvangst, de heer S. Dekkers. Namens alle patiënten en oud-patiënten wenst hij de dokter hartelijk geluk met zijn behouden terugkeer in deze gemeente en bood hem namens allen een gouden chrono meter aan. Mevrouw Noorlander werd verrast met een mooi bloemstuk, terwijl de waarnemende arts dr. Brinkhorst een kist sigaren en een sigarettenkoker met inscriptie werden aangeboden. Namens „Het Witte Kruis" werd een mooie fruitmand geschonken. De heer Biersteker overhandigde deze met een hartelijk woord. Namens de Bond van Plattelands vrouwen werden door mevrouw BlauwBruin bloemen aangeboden. Ook de Zusterking „Odith" bracht een fraaie bloemenhulde. Zichtbaar aangedaan dankte de dok ter voor de zo overweldigende belang stelling en de prachtige geschenken. Ook dr. Brinkhorst hield een geesti ge speech, waarin hij zijn dank uit sprak. Nadat de voorzitter het officiële ge deelte van de avond had gesloten, bleef men nog enige tijd genoegelijk bijeen. De muziekvereniging H.U.G.O. zórgde voor de opluistering. De Bergense voetbalvereniging „Ber dos" organiseerde dit weekend een fancy-fair in de zal van afé Nieuwen- dijk. Berdos, dat momenteel is inge deeld in de afdeling Noord-Holland, moet weer in de KNVB, maar daarvoor is training onontbeerlijk. Enwie zal dat betalen? De heer Tros, die na mens het bestuur de aanwezigen wel kom heette, sprak de hoop uit, dat de fancy-fair zo'n schitterend succes zou worden, dat de baten het bestuur in staat zouden stellen een trainingsfonds te stichten. Spreker dankte de organisatoren voor de moeite, die zij zich hadden ge troost, om deze bazar mogelijk te ma ken. Hierna was het woord, of beter: de daad, aan de heer Onrust, voorzitter van de zustervereniging BSV, die het startschot loste. Hiermede was de fan cy-fair geopend. Er was voor elck-wt- wils, de slaven van he* leren monster konden zich vermaken met het voet balspel; Nimrods konden hun hart op halen met schieten op de schijf en vis sers konden een visje verschalken op een zeer ongewone manier. Er waren tientallen mogelijkheden de beurs wat te verlichten ten bate van het trainigsfonds. Dat overigens al een versterkende injectie had ontvangen, toen 's avonds laat de poorten van de fancy-fair werden gesloten. MARKTBERICHTEN ALKMAARSE VEEMARKT ALKMAAR, 5 Febr. 7 stuks paarden van 350—900, 98 vette koeien van 500—1080 en 110 nuchtere kalveren (slacht) van 30—70 per stuk; 293 varkens van 1,70—1,73 per kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 5 Febr. 2500 kg uien 3,30—4,40 en grove 3,60; 3000 kg groene kool 9—20,70; 4500 kg rode kool 5,50-12; 12.000 kg gele kool 6—6,40; 11.000 kg witte kool: Deense 5,50. Doorgedraaid: 3000 kg gele kool en 5500 kg witte kool. NOORDERMARKTBOND, 5 Febr. - 12.00 kg grove uien 4,10-4,50; 2100 kg rode kool 9,40; 700 kg gele kool 6; 17.500 kg witte kool; Deense 5,50. WARMENHUIZEN, 5 Febr. - 27.500 kg rode kool 6,90-13; 10.600 kg-gele kool 6,10- 7,30; 20.200 kg witte kool: Deense 5,50- 5 70.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2