r\ bij Post te gast bij V D Stad en Omgeving AGENDA Bloembollenstudiedag in Gulden Vlies WAT DE THEATERS BRENGEN leerzaam Invitatietournooi Wapen van Haarlem ArDATH Vityinia= Betere VfoyUUa Bridge-drive van de A.V.R.O. Daling van boterprijs ten einde Onverwachte vraag naar witte kool VICTORIA THEATER: CINEMA AMERICAIN: HARMONIE THEATER: DE ALKMAARSE WASSERII Gemoedsrust HEILOO ZATERDAG 10 FEBRUARI 1951 Een expositie over de keuken van Tante Pos" Interessant en zeer QP DE EERSTE ETAGE in het ge bouw van Vroom Dreesmann werd gistermorgen om elf uur de ten toonstelling „Een kijkje achter de schermen bij de P.T.T." officieel door burgemeester H. J. W'ytema geopend. Tal van vooraanstaande personen van het gemeentebestuur en uiteraard de P.T.T. en Vroom Dreesmann woon den de opening bij. De naam van de tentoonstelling geeft reeds aan wat ze beoogt: het grote publiek een beeld te geven van hetgeen het Staatsbedrijf achter de schermen verricht en tevens over de manier waarop het publiek 't meest efficient van de P.T.T. gebruik kan maken. Het betreden van de eerste etage bij V. D. zal de komende veertien da gen gepaard gaan aan ongebruikelijke geluiden, het zoemen van een stem- pelmachine, een bundelmachine en 'n apparaat voor het relayeren van ra dioprogramma's voor de „draadom roep", de zgn. „Radiodistributie". Bo ven dit alles uit schalt de stem van een charmante P.T.T.-ambtenaresse, die via een radiotelefonie-toestel ge sprekken voert met gezagvoerder van op zee varende schepen. Met een zend-ontvang installatie demonstreert men hier hoe Scheve- ningen-radio, de zender „P.C.H." in radio-telefonische verbinding met schepen kan treden. Tijdens ons be zoek knetterde de stem van de ge zagvoerder van het M.S. „Vivo" door de tentoonstellingsruimte. De „Vivo" kwam van Noorwegen, waar het schip, een kustvaarder, brokken graniet steen heeft gehaald. De coaster be vond zich tien mijl West van Den Helder. Over grillige grenzen Leerzaam en belangrijk is de stand, waarop duidelijk verklaard wordt hoe voor verschillende gemeenten in de omtrek de postgrenzen lopen. De grens van de gemeente is namelijk lang niet altijd de grens van de postkring. Brie ven aan bepaalde adressen in Opmeer worden b.v. bezorgd door de postin- richting in Benningbroek. Men be spaart de P.T.T. en zichzelf veel over last, als men onder de naam van de gemeente ook de postkring vermeldt Vooral voor Noord-Holland geldt dit in het bijzonder, omdat de postgrenzen hier nogal grillig plegen te zijnDe dagelijkse nabestelling van honderden brieven bewijst, dat men lang niet overal met deze grenzen-geschiedenis op de hoogte is. Een grote serie foto's toont verder welke weg uw brief van brievenbus tot het klepje in de huisdeur van de geadresseerde, volgt. De mobilofoon. Op de tentoonstelling worden ver der demonstraties gegeven met de „Mobilofoon", een apparaat, dat ge monteerd in een P.T.T.-auto, een te lefoonverbinding tot stand brengt tus sen twee willekeurige plaatsen, daar bij zelf als tussenstation optredend We zagen hoe een technische neef van „Tante Pos" via de mobilofoon, die zich in een rijdende wagen van V. D. bevond, telefoneerde met de baby afdeling. Een erg omslachtige weg, want de baby-afdeling is geen tien meter van de expositie -verwijderd. Maar wel duidelijk enverbijste rend. Een indrukwekkend toestel, waar in allerlei radio-lampen gloeien en wij zers zenuwachtig langs wijzerplaten zwaaien, is de versterkeV-installatie voor de „draadomroep". Directe lijn verbindingen van dit toestel met de studio's van Hilversum I en II zorgen voor een glasheldere weergave van de programma's, die deze stations uit zenden. Twee buitenlandse zenders worden gerelayeerd. Dan toont een smaakvol ingerichte „stand" welke spaarmethoden en -mogelijkheden de Rijkspostspaar bank biedt. Een verlicht beeld-statistiek toont de vooruitgang betreffende de auto matisering van het telefoonnet. In 1960 zal men elke plaats in Ne- Gisteravond werden in dit tournooi weer vier partijen gespeeld, waarvan er twee heel spannend waren. J. de Boer won met 125 tegen 107 van Kater en C. Brouwer won van Leering met 125 tegen 68 en van Schermerhorn met 125 tegen 41. Brouwer kwam daardoor aan de kop met 10 p. gelijk met J. de Boer die ook 10 p. uit 6 partijen heeft. Hedenavond valt de beslissing. Eerst spelen P. Rolie en Kamp en als slot de partij C. BrouwerJ. de Boer, waar van de winnaar ook winnaar van het tournooi is. De stand is nu: C. Brouwer 10 p. uit 6 partijen; J. de Boer 10 uit 6; P. Rolie 8 uit 6: B. Kamp 7 uit 6; Schermerhorn 6 uit 7, Leering 5 uit 7, Bloothoofd 4 uit 7 en Kater 2 uit 7. Uitslagen .Vrijdagavond; Brouwer 125 29b 4.31 Leering 68 29 2.30 De Boer 125 26 4.80 Kater 107 26 4.11 P. Rolie 125 31 4.03 Bloothoofd 112 31 3.61 Brouwer 125 21 5.95 Schermerhorn 41 21 1.90 P.T.T. en Thea Tijdens een demonstratie met het zend-ontvangtoestel van Scheveningen-radio op de P.T.T.- tentoonstelling, werd een leer ling van het lyceum gelegenheid gegeven te spreken met de gezag voerder van het M-S. „Thea Goed koop", dat ergens op de oceanen dobbert. Van deze kans maakte de (bijdehande) leerling gebruik de gezagvoerder alle gegevens over zijn schip te vragen. Een en ander bestemd voor een opstel, dat hij voor een zijner leraren moest maken Het zal een actueel verhaal worden. derland met behulp van de nummer schijf kunnen opbellen. De opening. Terwijl enkele muzikale leden van de Postfanfare een lustig trompetge schal lieten horen, knipte burgemees ter Wytema het lint, dat voor de ten toonstellingsruimte was gespannen, door. Tevoren was in de lunchroom, waar bezoekers tevens films kunnen zien over de P.T.T. en haar werk, het woord gevoerd door de heer L. H. J. Kerstens, inspect, van de P. T. en T. te Haarlem, die wees op de betekenis van deze tentoonstelling. Het gaat er om in brede kring op aangename wijze iets over de P.T.T. te vertellen. Tevens heeft de expositie een opvoedend karakter. Na de rondgang langs de keurige stands, waarbij demonstraties werden gegeven, bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. V. D. serveert gedurende de 14 dagen, dat Tante Pos hier te gast is, een speciale attractie: „Het P.T.T.- complet". Alkmaarders voor de microfoon Maandag zal hier ter stede de ten toonstelling „Goede Kleding" worden geopend. Deze opvoering zal om 3 uur n.m. door de N. C. R. V. worden uitge zonden. De volgende avond zal Berend Slik (Roland Wagter) in het kader van A. V. R. O.'s Bonte Dinsdagavondtrein een bezoek brengen aan onze stadge noot Piet Kroon („Kees Stet" uit Iers woud), welk bezoek ongetwijfeld door velen zal worden beluisterd. Donderdagavond om 6 uur zal Alk- maars Christelijk gemengd koor onder leiding van Gerard Pranger gedurende een half uur gewijde liederen voor de N. C. R. V.-microfoon ten gehore brengen. Aan de gevolgen overleden Ongeveer vier weken geleden heeft zoals wij meldden mej. R. M. J. Bak, die met haar vader in een auto zat, door de gladheid van de weg een ongeluk gekregen tussen Lisse en Hil- legom. De auto reed tegen een lichtmast met het ernstige gevolg, dat mej. Bak een zware hersenschudding opliep en haar vader een armbreuk. Beiden wer den naar het St. Elisabeth-ziekenhuis vervoerd, waar mej. Bak thans aan de gevolgen van dit ongeluk is overleden. Zij was een bekend figuur bij de r.k. jeugdzorg, waaraan zij als verzorgster haar goede diensten heeft bewezen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Te beginnen hedenavond 8 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend zijn: Apotheek „G. Kruisinga", Koorstr. 59. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Held op sokken (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur; De vrolke vagebond (al le leeftijden)Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur; Schandaal in New Orleans (14 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur; Per raket naar de maan (alle leef tijden). Café de Zwaan, 7.30 uur; Feestavond Reiger Boys. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. MAANDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater 's middags om 2.30 uur matinée. Gisteravond kwam de Avro bridgen te Alkmaar en wel in de zaal van de Harmonie, die voor de 64 deelnemers uit Alkmaar en Omstreken een zeer aantrekkelijk milieu vormde. Het geheel stond als bij vorige ge legenheden onder leiding van de heer Gilkens, die de 64 deelnemers had ge vormd tot twee groepen van 32 (2 x 8 paren), die elkaar bekampten aan acht tafels met vier spellen per tafel. Daardoor duurde de wedstrijd iets lan ger. Ook het berekenen van de uitslag vorderde nog heel wat tijd. Er werd na het openingswoord van de leider met veel animo door de deelnemers •met de nieuwe spellen gespeeld. De mapjes van verschillende kleuren voor 't opbergen der kaarten voldeden uit stekend. Toen de wedstrijd was beëindigd, werd eerst aan 't berekenen van de uitslag gewerkt en kon na een poos de uitslag worden bekend gemaakt. De paren die 27 of minder matchpunten behaalden, werden geplaatst in de kwartfinale. Het waren in Alkmaar totaal 9 paren. Voor de paren 1 en 2 in elke lijn van elke groep waren twee prijzen. Wij laten hier de uitslag volgen. Die betreft alleen de voor de kwartfinale geplaatste paren en de nummers één en twee van elke lijn. De verdere volg orde kon nog niet worden opgegeven, maar wordt de deelnemers door de Avro toegezonden. Groep A NZ; 1. de heren B. de Boer en H. Kruider te Alkmaar 27 p.; 2. hr. en mevr. v. d. Tooren, Alkmaar 32 p. Groep A OW: 1. de heren v. d. Vlugt en Boom te Alkmaar 22 p.; 2. de heren de Lange en de Roodt te Alkmaar 27 p. Groep B. NZ: 1. de heren Verdwaald en Buis te Ursem 24 p.; 2. Mevr. Kes en mevr. van Beest 3(P/2 p. (n.g.) Groep B. OW: 1. Hr. en Mevr. Padt te Castricum 24 p.; 2. de heren Roo- zing en C. de Lange Heiloo-Alkmaar 25 p.; 3. Mevr. de Vries en Mevr. Nij- huis te Alkmaar 27 p. (geplaatst) Voordrachien over belangrijke onderwerpen Vrijdag was de grote zaal van het Gulden Vlies gevuld met bloembollen telers uit Noord-Holland, die daar wa ren bijeengekomen om deel te nemen aan een door het hoofdbestuur georga niseerde bloembollenstudiedag. De bedoeling van cleze studiedagen, waaraan iedere teler kan deelnemen, onverschillig of hij lid is of niet, is: door deskundige sprekers korte voor drachten te laten houden over onder werpen, waarmee de bloembollenkwe ker in de praktijk in aanraking komt. Na iedere voordracht wordt gelegenheid gegeven tot discussie met elkaar en met de spreker. Deze wijze van voorlichting heeft in het bijzonder de aandacht van de directie van de tuinbouw van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Te Alkmaar werd begonnen om 10.30 uur en met 'n korte onderbreking werd de bijeenkomst voortgezet tot 's middags ongeveer half vijf. Bedrijfskartering. De eerste inleiding werd gehouden door ir. L. C. Struys, leraar aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse. Hij sprak over het belang van de bedrijfskarte ring voor het bloembollenvak. Spreker gaf de wordingsgeschiede nis van het duinlandschap weer om duidelijk te maken, dat op korte af standen soms grote verschillen in bo demgesteldheid kunnen voorkomen. Vaak worden op een-en-hetzelfde per ceel diverse bodemtypen aangetroffen. Op een overzichtskaart van een bepaal de streek kunnen al deze verschillen niet aangegeven worden. Daartoe dient de bodemkartering. Onze bolgewassen zijn bijzonder ge voelig voor storingen in het bodempro fiel; hieruit volgt de waarde van de kartering. Spreker gaf enkele middelen aan ter verbetering. Naast de kartering blijft het schei kundig onderzoek van de grondmon sters zijn waarde behouden. Grondviren, die tulpen aantasten. Hierover sprak mej. dr. De Bruyn Ouboter van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. De grondviren zijn de laatste tijd steeds meer op de voorgrond getreden. Spreekster behandelde eerst het weer standsvermogen van de viren, ze grf aan welke viren de tulpen aantasten en welke de gevolgen zijn van deze aantasting. Na de verspreiding van de De kaasbeurs te Alkmaar vertoonde Vrijdag geen grote achteruitgang. Te gen f 2.05 per kg. een week geleden werd nu genoteerd f 2.02f 2.04. Ook de terugslag te Leeuwarden viel mee. Aan vankelijk was er een zeker pessimisme, dat rekening hield met een prijs van ongeveer f 1.90 voor de Edammer. De notering bleek later te zijn f 1.93f 1.94. Volvette Goudse noteerde te Leeuwar den f 2.08—f 2.09. De verkoop naar het buitenland was de laatste weken wat minder en de flauwe markten zullen daarvan wel het gevolg zijn geweest. Intussen is er wei nig aanleiding tot werkelijk pessimis me, w^nt de geproduceerde hoeveelhe den zijn altijd nog vrij gering, zodat bij enigszins toenemende vraag de af zet nauwelijks moeilijkheden kan bie den. De prijsdaling in het kleinst van de productie is op zichzelf toch al merk waardig, deze is echter vooral tot uit drukking gekomen in de boterprijs, die gedurende de afgelopen week verder bleef dalen, doch die nu haar diepte punt schijnt te hebben bereikt. Ver moedelijk is dit laatste vooral het ge volg van het feit, dat de minimum-ex portprijs naar Belgie met 2 frs. werd verlaagd. De boter kan dientengevolge in Belgie voor ongeveer f 0.15 per kg. lager worden aangeboden dan tot dus verre mogelijk was en de verwachting is, dat hierop wel weer zaken mogelijk zullen zijn. ziekte en de wijze van Desmetting te hebben besproken, hield ze zich bezig met de vraag hoe naar bestrijding zal moeten worden gestreefd. Door kwaliteit tot kwantiteit. Prof. dr. E. van Slogteren uit Lisse, die dit onderwerp inleidde, ging uit van het standpunt, dat de buitenlandse concurrentie dwingt tot het produceren van uitnemende kwaliteit. De nadelige invloeden van het klimaat kunnen wor den gecompenseerd en gecorrigeerd door een juiste behandeling in dc schuur, waarbij onderzoekers en kwe kers dienen samen te werken. Na in grote lijnen enkele aanwijzin gen te hebben gegeven voor het berei ken van een goede kwaliteit, belichtte hij de noodzakelijkheid van een goede schuur. Het naleven van de raadgevingen en de aanwijzingen van het Instituut voor Tuinbouwtechniek is daarbij van het grootste belang. Verwarming van bloembollen- schuren. Ir. P. A. Spoelstra van het Instituut voor Tuinbouwtechniek behandelde hierop de verwarming van de bloem- bollenschuren. Hij gaf aan welke eisen aan een bloembollenschuur moeten wor den gesteld en besprak de verwarmings- en ventilatie-inrichting in verband met een gelijkmatig en een te beheersen klimaat in de schuren. Aan de besprekingen werd druk deelgenomen, tal van vragen werden gesteld, monsters waren soms meegeno men om deze ter beoordeling voor te leggen en de algemene indruk was, dat deze studiedag uiterst geslaagd mag worden genoemd. Vrij onverwacht is er enige vraag gekomen naar witte kool uit Amerika. Als oorzaak wordt opgegeven, dat daar veel groente zou zijn bevroren. Een zending, die als proefzending is te besehouwen, is reeds onderweg en er liggen verschillende orders op uit voering te wachten. Gezien de grote hoeveelheden witte kool. die nog aan wezig zijn, is deze vraag als een ware uitkomst te beschouwen en men mag hopen, dat de zendingen een omvang van betekenis zullen aannemen. De kool moet een gewicht hebben van 1 a 2 kg. en wordt verzonden in krat ten .Het gevolg is geweest, dat de wit te kool in dit gewicht aan de veilingen hogere prijzen noteert. De lichtere, zo wel als de zwaardere echter blijft moei lijkheden ondervinden en er draait heel v/at van door. Voorjaarswandeffochfen De afdeling Noord-Holland van de Nederlandse V/andelsportbond organi seert Zaterdag 3 en Zondag 4 Maart voorjaarswandeltoehten. De afstan den zijn dusdanig 10 en 20 km dat ieder aan deze tochten kan deel nemen en voor velen zal het daar een unieke gelegenheid zijn eens met do wandelsport kennis te maken. Op vijftien plaatsen in onze provincie zui len de deelnemers aan de voorjaars- tochten vertrekken. De liefhebbers uit Alkmaar en omgeving zullen, zoals gewoonlijk, bij Café Tom op het Waagplein starten. De heer C. M. de Vet, Asterstraat 5, heeft zich bereid verklaard om de honderden deel nemers in te schrijven. Belangstellen den maken wij er op attent, dat de inschrijving op 26 Februari sluit. Nereus-DAW gaat niet door De aangekondigde waterpolowed- strijd tussen de zeventallen van Ne- reus en DAW, welke morgenochtend in de Aikmaarse Overdekte zou wor den gehouden, gaat niet door. De Zaankanters lieten Vrijdagavond meedelen dat zij, in verband met een bekerwedstrijd op Maandag, van de vriendschappelijke wedstrijd afzagen DE VROLIJKE VAGEBOND. Maurice Chevalier, schier onverwoest baar en nog even veroverend als in zijn jonge jaren, heeft bij de Franse filmindus trie een nieuw en passend emplooi gevon den. Maurice mag dan nog niets aan talent en geestdrift hebben ingeboet, de jaren zijn ook aan Frankrijks populairste lied jeszanger niet ongemerkt voorbij gegaan. Er zijn vele zilverdraden tussen het zwar te haar gekomen en rimpels doorploegen zijn gelaat. De 62 jaren drukken hun stem pel op hem. Voor Maurice is de tijd van het jeune premierschap voorbij. Hem pas1 nu beter de rol van vaderlijke vriend, een rol die hij in deze film op sublieme wijze vertolkt. Chevalier zonder chansons is als de zee zonder strand. In „De vrolijke vagebond' trekt hij dan ook als een zingende clo chard door de straten van Parijs, met een bank als slaapplaats, de nachtelijke ster renhemel als baldakijn, vrij. zoals slechts een zwerver vrij kan zijn. Deze straat troubadour, die het volk vergast op zijn „Ma pomme", „Clodo Sérénade" en „T'en fais pas fiston" valt plotseling een mil- lioenenerfenis ten deel, die hij aanvanke lijk weigert omdat geldt volgens hem leidt tot ontevredenheid, slapeloosheid en maag kwalen, doch die hen ten slotte aanvaardt, ter wille van een mede-erfgename, de hard werkende Claire. De millioenen kun nen hem echter niet gelukkig maken. Hi1 wijst een huwelijksaanbod van Claire glimlachend van de hand en vindt eerst weer het geluk, als hij zijn zwerversplunje uit de kast haalt en met zijn oude vriend Fricotard zingend langs de straten kar trekken. „De vrolijke vagebond" is een zonnige rolprent, met Franse esprit verfilmd, met Maurice Chevalier op zijn best en een voortreffelijke Fricotard van Raymond Bussières. DE HELD OP SOKKEN. Wanneer we vertellen dat de titelrol ge speeld wordt door de bekende acteur Bob Hope, die in het komische genre zeker zijn sporen heeft verdiend, dan kunnen de filmliefhebbers begrijpen, dat het in alle opzichten een vrolijke Wild-West-film is geworden. Peter Potter weet op verma kelijke wijze met Indianen en andere prai riebewoners om te springen en heeft daarbij een grote steun aan Jane Russell, die als Jane, de vrouw die met Peter trouwt en in het vereiste genre een heel bijzondere partner is. Het is niet mogelijk alle dwaze avontu ren van de vermeende „kiezentrekker" te vertellen, maar hij zorgt voor speciale verrassingen. Om alleen nog maar te noe men het „dynamief'-avontuur en Peters ontsnapping aan de marteldood. Daar de film geheel in kleuren is opgenomen, ko men de diverse taferelen wel bijzonder tot hun, recht. Het hoofdnummer wordt ingeleid door een paar zeer aantrekkelijke journaals: Hollands Nieuws en Wereldnieuws met ve le geslaagde opnamen van de jongste ge beurtenissen. Een aardige tekenfilm en een zeer goede film over honden mogen overigens niet onvermeld blijven. Zij vor men een goede inleiding van het hoofd nummer. PER RAKET NAAR DE MAAN. Een film. die een volkomen afwijking vormt van de wekelijkse rolprenten, waar in liefde, haat en strijd de hoofdtoon voe ren. Onder de Amerikaanse titel „Destina tion moon" oogstte de film een groot suc ces en ook in Nederland blijkt zij onder de naam „Per raket naar de maan" een ongekende aantrekkingskracht op het pu bliek uit te oefenen. Zij houdt een profe tie in, die eens verwezenlijkt zal worden en de bekroning zal vormen van het men selijk vernuft. Geen menselijke hartstoch ten spelen in deze film een rol, zij geeft slechts de geslaagde poging weer van en kele idealisten, die de wereldruimte wen sen te trotseren door een interplanetaire luchtreis te maken. Het is een overzicht van een reis naar de maan, met alle tech nische détails, zoals idealisten en fantas ten, doch ook atoom-technici zich die voorstellen. Verschoond van alle roman- iek lijkt zij de nuchtere werkelijkheid van één der hoogtepunten van het atoom-tijd perk in deze eeuw. De productie-leider, George Pal, heeft twee jaar lang met be hulp van technici en atoom-geleerden aan ditg randioze filmwerk gearbeid. De ge hele technische inrichting, alsmede de ap paratuur voor het betreden der maan dooi menselijke wezens is in overeenstemming met de technische mogelijkheden en hier door wordt alles een stukje toekomst realiteit. Het is alleen betreurenswaardig dat men aan het bereiken der maan slechts strategische waarde hecht. De hu moristische noot wordt ondanks de zo nu en dan ten top gedreven spanning niet vergeten. MDS-2ACHT WASWATSJt WESTERWEG bij de v. d. Woudestraat REX THEATER SCHANDAAL IN NEW-ORLEANS. Een avonturierster, die zich voor „gra vin"'Uitgeeft is, toen het in Europa te ge vaarlijk voor haar werd, de oceaan over- gesoken en tracht nu een rijke Amerikaan te vangen. Het verhaal speelt in 1850 met al de overbodige klerenpracht van vrou wen en mannen uit die tijd. Als de „gra vin" in een loge van de opera zit en wee* dat een rijke, ongetrouwde bankier onder de indruk van haar schoonheid is geko men, past zij het oude kunstje toe. Zij valt flauw, de bankier haast zich naar haar toe en de kennismaking is gelukt. Natuurlijk loopt de verliefde man hard van stapel. Hij organiseert in het park een overval door een bandiet, waarna hij als redder zal optreden, maar alles wordt verstoord door een vrolijke zeeman, die de gehele scène door zijn optreden onmo gelijk maakt. De bankier zoekt de stad af naar de brutale zeeman, maar deze heeft indruk op de „gravin" gemaakt en zij zegt hem niet te herkennen als hij eindelijk gevangen wordt genomen. Het huwelijk met de bankier wordt vastgesteld, maar er lopen plotseling zonderlinge geruchten doordat een Russische diplomaat haar als een oplichtster herkent. Dan geeft de „gra vin" voor, dat zij een nichtje heeft dat zich niet goed gedraagt en sprekend op haar lijkt Er volgen allerlei dolle verwik kelingen en op de dag van haar huwelijk als het kerkkoor reeds heeft gezongen wenkt de zeeman haar en in haar bruids sluier vlucht zij naar zijn schip. Een trouwjapon, die op de Missisippi drijft is het enige dat men van haar terugvindt Een film. die door haar enigszins verwar de inhoud geen overweldigende indruk maakt, al geeft zij zo nu en dan goed ee- enscèneerde komische taferelen. Zij is voornamelijk merkwaardig door 't snel van Mariene Dietrich als de gravin, de grote ster uit het verleden, die in deze rolprent bewijst, dat zij inderdaad een actrice van formaat genoemd mag worden. Vooraf o.a. een zeer actuele! en boeiende film van de voorlichtingsdienst van he' ministerie van Voedselvoorziening over ratten en hun noodzakelijke verdelging. DIT WOELIGE LEVEN ]y|lJN NEEF, het gewezen Kamerlid kan soms zó onbesuisd uit de hoek komen of hij gepokt en gemazeld is in de regionen der hogere wereldpolitiek. We spraken van-de-week over de oor log (niet de voorbije maar de aan staande), want waar praat je tegen woordig over als Lieftinck is afgehan deld? Ten slotte heeft Ger de Roos het ding verzopen in de golven van Zand poort en over de kabinetscrisis valt weinig meer te palaveren nu de we duwe koekebakster blijft en de zaken op de oude voet voortgaan. De rede van Koos Vorrink was nou óók geen roman om je over op te winden en laten we dus maar over de oorlog pra ten. „Kijk, zei mijn neef, de hoofd schuldigen zijn de mensen van al dat nieuws. Jullie, met die zenuwenbe- richten op de voorpagina's, jullie zijn de eigenlijke oorzaak van het opste kend krijgsrumoer". Nu zijn we van Kamerleden wat ge wend (vooral als ze hoger-op klaute ren) maar zöiets. We hebben op de ganse redactie één gewezen korporaal ziekendrager en één ex-zeemllicien vierde klas z.v. (zonder vooruitzich ten) en wat mijzelf betreft: verder dan een proppenschieter ben 'k nooit geko men en met de hand op het hart als 't aan mij lag werden vandaag nog de zwaarden omgesmeed tot sikkels en de bajonetten tot hamersHetgeen uiteraard niet beduiden wil, dat in sikkels en hamers het énige heil ge legen is, Maar u snapt me. Als de mil- Harden voor tanks en bommen, kanon nen en (lam)straaljagers (ik huiver nog altijd van dat gegier) nou 's be steed werden voor ziekenhuizen en sanatoria, voor voedsel en speelgoed voor de arme stakkers van kinderen en voor oudedagspensioenen voor alle zwoegers en zweters ter wereld: wat zou het de moeite weer waard zijn om wereldburger te wezen. We hadden bovendien een grotere kans nog een poosje langer wereldburger te blij- v en. Want als het zó doorgaat, zal er over 'n poosje geen wereld en geen burger meer zijn. Weliswaar zijn we dan meteen radicaal verlost van de herrie rond het Concertgebouw en weliswaar krijgen Aus der F linten en de andere begenadigde Duitse beulen dan tóch nog wat hun toekomt maar dat is 'n schrale troost als er niemand meer over is om het bericht van hun liquidatie te publiceren. Wat moet er intussen, na het ver manend verwijt van mijn neef, het Kamerlid-in ruste, gebeurenIs het waarlijk waar, dat de krant de bom men in het land brengt? Dwaasheid althans voorzover de krant verschijnt in een vrij en democratisch land. Wordt de krant een orgaan van de dictatuur, dan is zij een verlengstuk van het kanon en een oorlogswapen van ongemeen grote kracht. Maar zo lang het Nederlandse volk aeen groter percentage struisvogels omvat dan thans, zolang zullen we in alle ge moedsrust voortgaan de waarheid te zeggen over de ontwikkeling der poli tieke rampzaligheid. Wie het niet lezen wil kan zich be perken tot de avonturen van Pim, Pam en Pom. Hoewel ge de verrichtingen van Jimmy Brown tegenwoordig óók niet uit moet poetsen! JEREMIA BLOM Schermer-dansers niet naar Doornik Zoals bekend ontvingen de Schermer dansers enige maanden geleden een uit nodiging om een voorstelling te geven in Doornik (Belg.) Wij vernemen thans dat de organisatoren hun uitnodiging hebben ingetrokken in verband met het feit, dat men, gezien de internatio nale spanningen, dit jaar weinig tou- risten verwacht. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag 11 Februari zullen beschik baar zijn de huisartsen dr. J. Degenaar, Emmastraat 95 (telef. 2310) en dr. Gransbergen, Geesterweg 11 (telef. 2294). NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN SCHOORL, 10 uur, ds. de Jong. BERGEN, (gebouw Rehoboth), 10.30 uur ds. Kuilman uit Leiden. BERGEN AAN ZEE, 4 uur, ds. Bekius. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds. Plug. EGMOND A. ZEE, 10 uur, ds. Roobol. LIMMEN, 10 uur, ds. Teriet. WOUDE, 11 uur, ds. Kaptein van Aker sloot WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Kas- tein. NIEUWE-NIEDORP, 7.30 uur, ds. Appel. DAMCLUB „HEILOO" Voor de aanvang van deze wedstrijd stonden DCG II en Heiloo I gelijk aap de kop met ieder zes punten. In een zeer spannende wedstrijd wisten de Heilooërs te winnen. Als Dinsdagavond de Damclub Heiloo Ivan Zaandam III weet te winnen of gelijk te spe len, is zij kampioen. De uilslag is ais volgt (DCG II-Heiloo I)i B. L. Hermans-C. de Graaf 1—1; J. Holla K. Tuinman I—1; M. Louman—A. Dekker 0-2; F, Overwater—H. Verver 2-0; J. A. Jansen-J. Cremer 1-1; T. H. Groot-J. Spren keling 0-2; J. v. Slobbe-J. de Geus 1-1; M Oud—C. Adrichem 1—1; J. Amende—J. Groenenboom 1—1; J. Bouwmeester—P. Beu kers 0—1; totaal 8—12. GESLAAGD. Op het laatstgehouden Bondsexamen van de C. B. L. te Beverwijk slaagden mej. Jos Schuyt voor stenografie en mej. A. Kingma, de heren F. Beers en C. de Graaf, allen van het Instituut Stuifbergen, voor machineschryven.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2