Alkmaarse politie op varkensjacht Stad en Omgeving Gezelschap Johan Kaart speelde Potasch en Perlemoer AGENDA V.V.V. Amsterdam heeft plannen De Bedrijfsvoetbal vierde feest Vette zeug zet Fnidsen op stelten Veel succes - matige belangstelling „Theodoor" was verkeerd ingelicht Propaganda-actie voor toename van tourisme Uitstekend geslaagde avond met als hoogtepunt een gezellig toneelstuk De nieuwe verkeers regels Geen heer in 't verkeer NIEUWS UIT HEER-HUGOWAARD St. Pancras Televisie-ontvanger gereed gekomen MAANDAG 12 FEBRUARI 1951 Zaterdag- en Zondagavond waren twee van onze oude bekenden weer op het toneel van het Gulden Vlies, n.l. de onafscheidelijke compagnons Potasch en Perlemoer. Jaren geleden zagen wij dit amusante stuk in diverse bezettingen. Maar steeds was het suc ces groot. En zo was het ook nu nog. De opvoeringen hadden echter groter belangstelling verdiend. De ruimte in het Gulden Vlies was tenminste ruim schoots voldoende. Vooral het eerste en tweede bedrijf van deze ge schiedenis der twee Joodse com pagnons werden door het gezelschap, dat onder leiding staat van Joh. Kaart, uitstekend (vlot en amusant) gespeeld. Het derde bedrijf, dat ook bij dit stuk het zwakste is, werd ook minder gespeeld en vooral in de eerste tafe relen minder serieus. De meermalen twistende com pagnons, die elkaar toch absoluut niet kunnen missen, zijn in het stuk de figuren waar alles om draait. Maar er zijn een groot aantal kleinere rollen, die over het algemeen goed passend in het milieu, werden vertolkt. Johan Boskamp en Johan Kaart ga ven uitstekend samenspel, dat in de vele komische zowel als in enige meer ernstige scènes, de aanwezigen terecht heeft geboeid. Johan Boskamp was een bijzonder goede Potasch, die de ver schillende zijden van deze rol op dui delijke wijze deed uitkomen en Johan Kaart was als Perlemoer inderdaad de echte Joodse compagnon. Fientje Berg- hegge speelde de belangrijke dames- rol van Juffrouw Goldman verrassend De heer W. G. Kloos te Alkmaar schrijft ons: In Uw blad nam u dezer dagen een berichtje op in uw dagelijkse rubriek „Kort Bestek", luidende: „John Bok, een jong Amerikaans sterrenkundige heeft meer belangstel ling voor de huidige Z.-Afrikaanse politiek: Hij heeft een disseratie ge schreven over „de politieke philosophic van de Nationale Partij in Zuid- Afrika". De heer Bok schreef deze ver handeling welke voornamelijk gaat over het leven van dr. Malan tijdens zijn werkzaamheden op het observa torium te Mazelspoort". Veroorlooft u mij hierop de volgen de correcties aan te brengen: 1. John Bok is geen sterrenkundige, maar een student in de Staatsweten schappen aan de Harvard Universiteit te Cambridge (Mass.) in de Verenig de Staten. 2. Hij schreef geen dissertatie, maar kreeg van het faculteits-bestuur op dracht om een studie te maken van de nationale partij van Z.-Afrika. 3. Hij schreef'deze studie niet tijdens zijn werkzaamheden op het observato rium, iets wat waarschijnlijk logisch voortvloeit uit de eerste correctie. Gaarna geef ik u een kleine expli catie bij deze correcties: John Bok is de 20-jaiige zoon van Bart J. Bok, een 44-jarige Amerikaan van Hollandse afkomst, geboren te Hoorn. Op jeugdige leeftijd vertrok Bart Bok naar de States en is daar thans sinds vele jaren hoogleraar in de Astronomie aan de Harvard Uni versiteit. Momenteel bevindt hij zich in Zuid-Afrika om daar een nieuwe sterrenwacht te installeren, die daar voor de Harvard Universiteit gebouwd wordt, Zijn vrouw, zoon en dochter vergezelden hem naar Z.-Afrika. John Bok ging voor enige tijd studeren aan de Universiteit van Kaapstad, speciaal als taak hebbend de bestudering van de Nationale Partij van Dr. Malan. Een maand geleden ontvingen wij. als familie van Bart J. Bok, een uit gebreide reisbeschrijving van hem. waardoor wij volledig op de hoogte zijn met de lotgevallen van de familie Ik kan u nog mededelen, dat John Bok deze zomer naar Holland hoopt te komen en dan o.a. ook een bezoek aan Alkmaar hoopt te brengen. Burgerlijke Stand Geboren: Lucas B., z. van W. Tonczyk en M. A. W. Veeger. Jacobus M. F. en Johannes M. F., zns van N. Th. Rood en M. B. C. Pekelharing. Gerrit J., z. van G. J. Geerlings en G. Liefting. Petrus H., z. van A. P. Sneek en H. M. W. van den Bergh. Elly T., d. van N. Klerk en G. Jim- znink. Getrouwd: Lambertus P. M. ten Dam en Antonia C. Prins. Clemens Kaandorp en Alberdina M. Netten. Overleden: Catharina M. J. Bak, jaar. 40 Alkmaarse schaakclub V.V.V. in de competitie Het eerste tiental van VVV heeft voor de competitie van de KNDB gespeeld tegen Utile DuJci I u't Amsterdam. Het is de Alkmaarders niet gelukt de overwinning te behalen. Met 6tegen 3*/s bleven de Amsterdammers in de meerderheid. VVV had enige invallers. De gedetailleerde uitslag was: P. Seewald— W. A. Oudheuodea 0—1; W. Kwak—F. v. d. Rhee 0—1; drs. P. Vreeken—M. v. d. Kruyff Vs» B. A. Appel—W. Kamp 1—0; P. Hoekstra—W. H. Oudheusden 0—1; A. W. Beemsterboer—B. de Kok 1—0; ir. G. F. Qool- L. de Vries 0—1; G. v. Brenk—G. Boonstra 0—1; G. S. Groenewoud—J. C. Stronk Vs—Vs» P v. d. Strays—J. Bedelaar «/«-Vs. Hedenavond gaat het 2e, 3e en 4e tiental te samen met de Schaakclub „Oppositie" uit Heiloo naar Den Helder om aldaar de Hel der» Scbaakolub t© bekampen. goed. Ook Teddy Schaank als de doch ter van Potasch was heel aardig. En verder zag men Tilly PerinBouw meester, Hella Faassen en Rita Vree- ling in kleinere rollen. Ben Aerden als de Rus Boris Andrieff maakte een zeer goede indruk. Verder mogen nog genoemd vooral ook om het goede samenspel in eerste tweede bedrijf Leo de Hartogh, Peter Storck en Willem Faassen. De voorstellingen zijn door de aan wezigen wel gewaardeerd. Men liet het de uitvoerenden niet aan applaus ontbreken. De „compagnons" zijn nog best een bezoek waard. G. Nederlandse schilders werkten in Frankrijk Zaterdag is te Utrecht geopend de tentoonstelling van schilderijen en te keningen van een zestigtal Neder landse schilders, die een maand in Frankrijk hebben doorgebracht. Te gelijkertijd worden in Frankrijk ten toonstellingen gearrangeerd van Fran se schilders, die hier enige tijd ver toefden. De tentoonstelling te Utrecht wordt gehouden in het Centraal Mu seum. De schilders zouden gratis in een hotel verblijven, zij het niet in het drukke seizoen, en de hotelhouder zou als vergoeding een schilderij krijgen. Jkvr. dr. C. H. de Jonge, de directri ce van het Centraal Museum, ver klaarde dat het plan voor 98 procent succes heeft gehad. Op de tentoon stelling zijn o.a. vertegenwoordigd de schilders Filarski, Kees Jansen en vele anderen. De aanwezigen maakten na de ope ning gebruik van de gelegenheid om de tentoongestelde werken in ogen schouw te nemen. Kruispunt-gesprek De bestuurder van een auto, die Zondagmiddag om twee uur door de Ridderstraat reed, kreeg een aanrij ding met een andere wagen, die van de Oudegracht kwam, voornamelijk door de aanwezigheid van twee pra tende dames op het kruispunt. De be stuurder van de eerste auto was ge noopt zoveel aandacht aan de in diepe discussie gewikkelde dames te beste den. dat hij de andere auto niet op merkte. Hij had deze immers voor rang moeten verlenen. Er kwam een botsing, waardoor beide auto's enige schade opliepen. De dames hebben wellicht gezegd: „Wat rijden die auto's ook wild, tegenwoordig!" (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Held op sokken (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De vrolijke vagebond (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Schandaal in New Orleans (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Per raket naar de maan (alle leeftijden). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Hond door trein gewond Bij de spoorwegovergang aan de Helderseweg werd Zaterdag een hond die geen acht sloeg op de gesloten afsluitbomen door de voorbij snel lende tu|in gegrepen. Het was niet mo gelijk net dier te benaderen, daar het zich direct na het ongeval met rasse schreden verwijderde. Het had een bloedende wond aan de snuit en een grote schram op de romp. De eigenaar, die zijn viervoeter in deze conditie heeft thuisgekregen weet derhalve, hoe het dier zijn verwondingen beko men heeft. Hokten toonstellingen postduiven De uitslag van de hoktentoonstelling van „De Postduif" Alkmaar is als volgt: le Prijs J. Hofstee met 11 pnl; 2e pr. M. 'Teerhuis met 8 pnt.; 3e pr. H. Roo- beek 8 pnt.; 4e pr. J. Hecker 7 pnt. Als keurmeester fungeerde de heer J. Feijen. Het aantal meekeurende be zoekers was 18. Op verzoek van enkele leden zal Zondag de laatste hokkeu- tfing plaarts vinden,. Beschikbaar zijn 3 prijzen. De Postduivenvereniging „Steeds in Spanning" hield haar hoktentoonstel ling eveneens op 11 Februari in Rialto. Er waren 30 bezoekers die de duiven keurden. De prijzen vielen ten deel aan de heren Luitjes met 15 punten, Kiwiett 15 punten, Wortel 15 punten. Als keurmeester fungeerde de heer De Jager. Zondag wordt ook door deze vereni ging weer een tentoonstelling in Rialto gehouden. GRATIS LOGIES VOOR MOTOR RIJDER In de nacht van Zaterdag op Zondag had de politie een ontmoeting met een motorrijder, die in vergevorderde staat van dronkenschap zijn knallend vehi kel bestuurde. Ter bescherming van hemzelf en eventuele andere wegge bruikers werd de man gratis logies verleend in een der uitbraakvrije ka mers in het politiebureau, teneinde daar een omvangrijke roes uit te sla pen. De motorfiets werd in beslag ge nomen. GELUIDDEMPEND FLAFOND Men deelde ons mede en wij heb ben dat gepubliceerd dat het maken van een geluiddempend plafond tussen trouwzaal en gemeentesecretarie aan de firma Schaaf was opgedragen. De firma C. de Vries en Zoon alhier verzoekt ons te melden, dat de opdracht aan hen was verstrekt en dat de heer Schaaf hiermede niets te maken heeft. De Vereniging van Vreemdelingen Verkeer in Amsterdam is bezig, in het kader van de verdere openlegging van Noord-Holland voor het tourisme in het komende voorjaar een grote propagan- da-campagne voor te bereiden onder het motto „Amsterdam hart van 't bloe- menland". De heer J. Nikerk, directeur der Am sterdamse VVV. heeft kort geleden in Noord-Holland een serie lezingen ge houden. Hij heeft daarbij van de gele genheid gebruik gemaakt nogmaals de mogelijkheden van de kop van Noord- Holland voor het tourisme te bestude ren en is tot de conclusie gekomen dat 't tourisme in die mooie streken van ons land tot nog grotere bloei kan ko men. De VVV in Amsterdam heeft reeds een folder uitgegeven waarin zich een kaart van Noord-Holland bevindt met nuttige aanwijzingen voor uitstapjes boven het Noordzeekanaal. Amsterdam doet dit alles niet alleen ten bate van Noord-Holland maar ook uit enig belang. Per jaar wordt Amsterdam gemiddeld door 10.000.000 vreemdelingen bezocht. De VW hoopt deze gasten langer in de stad te houden, wanneer er goede gelegenheid is tot het maken van dagtochten in de omgeving. Dat het bedrijfsvoetbal een springle vende organisatie is, wisten wij reeus. Het enthousiasme, waarmee 's zomers op het groene veld wordt gestreuen en de belangstelling voor deze wedstrijden, hadden ons deze zekerheid gegeven. Niet minder groot waren de belangstel ling en het enthousiasme bij de zwem wedstrijden en het kon dan ook niet anders of de feestavond, welke Zater dagavond in het Wapen van Heemskerk werd gehouden, zou grote kans van slagen hebben. Nu, het is inderdaad een uitstekend geslaagde avond geworden en niet in het minst door de prettige verstandhouding, welke, dank zij het bedrijfsvoetbal, tussen de vertegen woordigers van de verschillende bedrij ven bestaat. In zijn openingswoord sprak voorzit ter G. Hartland een speciaal woord van welkom tot de heer Sougé, die als voor zitter van de KNVB-afdeiing Noord- Holland, blijk gaf van zijn belangstel ling voor het bedrijfsvoetbal, en de heer Van den Berg, die de scheidsrechters- commissie vertegenwoordigde. Vervol gens bracht de heer Hartlaiid dank aan al zijn medewerkers, waardoor de voet bal- en zwemwedstrijden van het afge lopen jaar een succes zijn geworden Met name werden de heren C. Neef, se cretaris N. Schats, penningmeester, Brinkman, competitieleider, de Rode Kruisvertegenwoordiger N. v. d. Schil den en de scheidsrechter genoemd. De traditionele prijsuitreiking ging gepaard met de nodige felicitaties. Het voetbalelftal van SOVA genoot de eer voor het eerst sinds het bestaan van het bedrijfsvoetbal een drievoudig kam pioenschap te hebben behaald. De spoorwegmensen waren namelijk kam pioen van hun afdeling geworden, zij behaalden het algemeen kampioen schap en bovendien werden zij winnaar van de bekerwedstrijden. Het elftal van SOVA heeft nu twee maal achter el- kaar de fraaie wisselbeker gewonnen, beschikbaar gesteld door de heer C. Krak, directeur van de Alkmaarse Cou rant. Als dit kranige elftal ook volgend jaar als algemeen kampioen uit de bus komt, zal de beker definitief zijn eige naar hebben gevonden. De andere prijswinnaars waren: Conijn kampioen afd. B Notenkrakers kampioen afd. C. Zwemmen: Telefonia (dames) kamp. 4 maal 25 m estafette; Ringers (heren) kamp. 4 maal 25 m estafette; 't Hooge Huys (dames) 2e pr. estafette; Telefonia (heren) 2e pr. estafette; Lastinaboys (mej. G. de Waard) 25 m schoolslag; Stoel (de heer H. Kramer) 25 m school slag; SOVA (de heer H. Stammes 25 meter schoolslag; Lichtbedrijven (de heer C. Pronk) 25 meter schoolslag; Lastinaboys (mej. G. de Waard) 25 m vrije slag; Ringers (de heer J. Schreu- der) 25 m vrije slag; Ringers (de heer H. Coerman) 25 meter vrije slag; Licht bedrijven (de heer C. Pronk) 25 m. vrije slag. Toneelstuk geslaagd De bekende radiospreker R. Feenstra heeft een toneelstuk geschreven „Als de klok waarschuwt", dat als een vro lijk mysterie werd aangekondigd. Haf was dit toneelstuk, dat regisseur Bob Verhagen had uitgekozen voor deze feestavond. Het was een goede keuze en daar bovendien de medewerkers van Verhagen met een niet verwacht flair hun vaak lastige rollen brachten, heeft „Als de klok waarschuwt" veel bijge dragen tot het welslagen van deze avond. De heer W. Middelbeek heeft in zijn dagelijks leven kennelijk gelegen heid om zijn stemvolume in donder - speeches te gebruiken. In ieder geval was hij een vlotte zeekapitein, die zijn mannelijke dorst (op het toneel) met veel verve demonstreerde. Niet minder goed was Jan Hop in de moeilijke rol van huisknecht en eveneens moet B. Verhagen tot de uitblinkers worden gerekend. Een zwakke plek konden wij in het gezelschap niet aantreffen. De dames T. Kroes, A. van Meene-Roos, R. Besse en M. Hop-Visser kweten zich behoorlijk v?n hun taak, hoewel wij ons kunnen voorstellen, dat hun stem men achter in de zaal soms moeilijk verstaanbaar waren. P. Godijn en C. Neef hadden dankbare rollen, die be hoorlijk werden gebracht. De aankle- ding van het toneel was uitstekend en de .griezel" geluiden waren effectvol. Namens het t«:stuur van de ABV werd de medewerkenden 'n geschenk over handigd. Het was een kist en men wil de doen geloven dat het de beruchte kist van Ger de Roos was. Misschien was het wel de kist, maar „het ding" had waarschijnlijk wel plaats moeten maken voor minder angstaanjagende „dingen". Gezellig bal Dat het bal voetballers, zwemmers en zwemsters en al die andere belangstel lenden, tot diep in de nacht uit hun bed hield, laat zich begrijpen als men weet dat de heer Arendsen de leiding van het bal had en The Mood Makers met hun pittige muziek zich geen moment rust gunden. Deze feestavond was een hoogtepunt in het bestaan der Alkmaar se bedrijfsvoetbalverenigingen, een avond, waaraan velen een prettige her innering zullen bewaren. DAMCLUB D.D.D. De uitslag'en van de onderlinge wedstrijden van Vrijdag luiden: G. Woonijk—N. Riebeek 0—2; H. de Jong—M. Hemels 1—1; P. Booy— M. Oud 0—2; J. Scliuyt—M. J. Langras Sr. 2—0; D. Klinkhamer—L. Verver 0—2; J. Mek ken—N. Riebeek 2—0; J. Jorna—C. Balder 2—0; T. Kom—P. de Wijn 0—2; C. Bijwaard A. Visser 2-0; N. Lengers—A. Telleman 2-0. Om het jeugdkampioenschap van Alkmaar werden de volgende wedstrijden gespeeld: P. Wennips—J. Weel 2—0; Th. Hofman—J. Bruin 0-2; M. J. Langras Jr.—P. Wennips 2—0; J. Bruin—J. Weel 0—2; P. Wennips—J. v. Beu- sekom 2—0; Th. Hofman—M. A. Langras 0—2; VASTHOUDEN VAN STUUR. Het is hem, die een motorrijtuig be- stuurt, verboden te rijden zonder het stuur met tenminste één hand vast te houden. WIJZE VAN RIJDEN. Bestuurders van motorrijtuigen zijn verplicht hun snelheid zodanig te re gelen, dat zij steeds het motorrijtuig tot stilstand kunnen brengen binnen de afstand, waarover zij de weg vóór het motorrijtuig kunnen overzien en waarover deze vrij is. Zij zijn verplicht bulten bebouwae kommen ten opzichte van een voertuig waar zij achter blir'en rijden, een zo danige afstand te bewaren, dat een in halend voertuig zich kan invoegen. BEPERKT ZICHT. Bestuurders van motorrijtuigen zijn verplicht bij dichte mist bij dag aan de voor- en achterzijde de gebruike lijke verlichting te voeren (koplichten en achterlichten). ONBEHEERDE MOTORRIJTUIGEN. Het is de bestuurder van een motor rijtuig verboden dit zonder toezicht op de weg te laten staan anders dan met in rust zijnde motor. VERKEER OP AUTOWEGEN. Het is de bestuurder van een motor rijtuig verboden daarmede op een rij baan van een autoweg (dat zijn wegen waarop alleen met motorrijtuigen mag worden gereden) stil te staan of te keren. SIGNALEN LINKS RIJDENDE MOTORRIJTUIGEN. Bestuurders van motoi tuigen, wel ke gebezigd worden voor het jagen van vaartuigen door een voor hen links van de weg gelegen water en van motorrijtuigen, welke werkzaam heden uitoefenen ten behoeve van de weg en daarbij links houden, zijn ver plicht bij dag aan de rechterzijde van het motorrijtuig een rode vlag en tfij nacht een zowel naar voren als naar achteren zichtbaar blauw knipperlicht aan de bovenzijde van het motorrij tuig te voeren. (Van onze speciale „zwijntjesjager") Toen de heer P. Zwakman vanmorgen vroeg met een vette zeug ter markt toog kon hij niet vermoeden, welke emoties hij door deze allesvreter zou be leven. Rustig zijn pijp smorend en met zijn stok zwaaiend dreef hij het varken voor zich uit. Op het Verdronkenoord begon het lieve leven! Het dier viel ter hoogte van de firma Putten en Oortmeyer in het allesbehalve hygiënische Alk maarse grachtwater. Goede raad was duur. Wij twijfelen er niet aan of een van Alkmaars agenten, die onlangs in het Overdekte Zwembad zijn zwemdiploma had behaald, zou wel als varkensredder fungeren. Deze vlieger ging echter niet op, want het beestje was naar schatting ruim vierhonderd pond en daar Alkmaar, naar we mogen aannemen, onder zijn stadgenoten geen dergelijke zwaargewich ten telt, stond Alkmaars reddingsbrigade machteloos. de toeschouwers de stuipen op het lijf te jagen. Zware touwen werden voor de dag gehaald om het monster uit zijn be narde positie te verlossen. Toen ook dit niet mocht lukken en het dier door het menselijk gestumper al danig uit zjjn' humeur was geraakt, werd een ladder in het water gezet, touwen wer den om haar middel geslagen en het werd naar boven gehesen. De onvrij willige zwemster vond het echter zo'n vernedering, dat een harer redders haar aan de oren naar boven trok, dat zij goed en wel weer op het droge ogenblikkelijk de poten nam. Bij de achtervolging, die meteen werd inge zet, ontzag het dier zich niet zijn ach tervolgers aan te vallen. Vol ondernemingslust rende zij daar na het openstaand pakhuis van de Firma de Haas binnen en zag daar tot haar grote verbazing en genoegen alle arbeiders wegrennen. Een hunner klom echter boven op de opgeslagen waren en poogde haar zowaar op een lange balk te prikken. Hiertoe was de freule echter nog niet voorbestemd. Zij waar de als een spook door het pakhuis rond en verscheen zo nu en dan met een minachtende glimlach op haar kwijlende bek in de deuropening om Een zeer dapper lid van het Alk maarse politiecorps, die op deze zwij nenjacht uitblonk door zijn tactisch optreden (maar dit toch reeds twee maal met een aanval had moeten be kopen!) slingerde tergend met zijn gummiknuppel voor de snuit van de inbreekster, die hierop toeschoot. De agent was echter rap ter been en sprong snel weer enige meters achter uit om het spelletje opnieuw te herha len. Hierdoor slaagde hij erin het nu zeer kwaadaardige varkenswijf tot in het Fnidsen te krijgen. Een handwagen drong het dier verder, gevolgd door een joelende troep kinderen, die bij iedere schijnaanval van de zeug een goed heenkomen zocht. Uiterst lang zaam vorderde de stoet, totdat de vier voeter een van de kleine, op de gracht uitlopende plaatsjes opliep. Na veel moeite kreeg men haar weer op het Fnidsen, waar zij haar heil zich in het portiek van de meubelzaak van de heer K. W. Timmerman. Na enkele afslui tingspogingen sprong het dier met zijn volle lengte door de ruit van de win keldeur, liep op zijn gemak tussen de meubelen door en vlijde zich achter de toonbank. De familie Timmerman stormde ge schrokken naar de zolder, terwijl be neden de vette bezoekster rustig het interieur opnam. Met één lodderig oog starend naar een knap dressoirtje, en de kleverige mond rustend op een schattig Smyrna-tapijtje, bekeek zij het cordon van zwijntjesjagers, dat in slagorde bij de deur stond opgesteld. Uit het zolderraam kreet de angstige familie: „Denk om de spullen, hoor!" De kinderen van de familie hadden een buitenkansje: zij konden niet naar school, daar de dikbuikige klant vlak vóór de huiskamerdeur lag uitgestrekt. De beer Timmerman vond na enige tijd de moed zijn zaak te betreden; hij begaf zich in overleg met de eigenaar van de 400-ponder en nam de aange richte schade op. Alleen het venster van de winkeldeur bleek vernield te zijn. Onder steeds groeiende belangstel ling werden besprekingen gehouden. De heer Timmerman concludeerde, dat een verwijdering van de zeug, min stens d« halve inventaris zou kosten. De eigenaar van de wilde cliënt sprak daarop gebelgd: „Maar dat mag-ie hillegaar niet!" Inmiddels waren verschillende die naren van Hermandad, o.m. de heren Pijl en Van de Bos, respectievelijk hoofdinspecteur en inspecteur, gearri veerd. Een tijdlang werd getracht een compromis te vinden tussen de moge lijkheden: executie, of verwijdering met de sterke arm. Men besloot tot het laatste. Eengeleende kooi diende als transportmiddel. In dit beweeg lijke vertrek werd de bezoekster, die nogal krap zat, naar buiten gevoerd, waar een veewagen haar opwachtte. J Weel—W. Ranzijn 1—1; M. A. Langras 2—O. De stand is nu: J. Weel 6 M. A. Langras 4 M J. Langras Jr4 P. Wennips 6 D Kiewitt .1. 3 J. Bruin 4 J. v. Beusekom 3 W. Ranzijn 1 Th. Hofman 2 C. Hoogmoed 3 M. J. Langras- VROEG VOORJAAR De heer K. van de Pol deelt ons me de dat hij Zaterdagmiddag reeds een lijster heeft horen zingen, die zich op het dak van het schilderijenzaaltje van ons Gemeentemuseum had neergezet. Wellicht heeft het dier daar reeds de lof van Alkmaars kunstschilders be zongen. De stijging van de groothandels- prijzen in de Ver. Staten heeft in de af gelopen week alle records voor dertien achtereenvolgende weken gebroken on danks de prijsstop door de regering. Een 51-jarige wielrijder, die Zater dagmiddag om half één op de Laat fietste, werd door een vrachtauto ge grepen, toen hij bezig was een gepar keerd staande auto te passeren. De wielrijder bleef na het ongeval liggen en klaagde over hevige pijn in het lin kerbeen. De bestuurder van de vrachtauto, die door een voorbijganger op het on geval werd opmerkzaam gemaakt, reed door alsof er niets gebeurd wasDe politie onderzoekt wie deze chauffeur is geweest. De wielrijder kon later op eigen gelegenheid huiswaarts keren. Een andere aanrijding vond tegen twee uur plaats op het Ritsevoort, waar een 55-jarige voetganger, die zonder de weg behoorlijk verkend te hebben, de straat wilde oversteken. Een passerende motorfiets reed de 55- jarige, die juist het café no. 1 had ver laten, aan. De voetganger bekwam schaafwonden aan voorhoofd en beide handen. Feestavond voetbalvereniging Zaterdagavond hield de voetbalver eniging „Reiger Boys" een feestavond in de zaal van de heer Evers, waaraan meewerkten het Alkmaars Jeugdcaba- ret .Toen om ongeveer 8 uur de waar nemend voorzitter, de heer H. Wuis, de feestavond opende, kon hij de gehele Reiger Boys familie welkom heten en ook het cabaretgezelschap kreeg een hartelijk welkomstwoord, waarna be gonnen werd met het programma, dat bestond uit sketches, zang en muziek. Over het algemeen heeft het pro gramma wel voldaan, vooral de tapdan- ser kreeg een hartelijk applaus, even als het accordeon-duo. Alles bijeenge nomen was het voor R. B. een mooie avond afgezien van het financiële ge deelte, want er was buiten de voetballers weinig publiek aanwezig. 'Bekend dorpsgenoot- gaat vertrekken De heer Jn. Machielsen zal binnen kort onze gemeente verlaten. Node zal Heerhugowaard hem zien vertrekken. Hij nam een grote plaats in het vereni gingsleven in. Als penningmeester van de voetbalvereniging Hugo-Boys heeft hij lange tijd lief en leed met deze vereniging gedeeld. Ook in het kerke lijk leven was de heer Machielsen op genomen. Als lid van het armbestuur heeft hij ook daar al zijn krachten aan gewijd. Wat hij in de toekomst zal doen is nog niet zeker. Wel zijn hem van diverse kanten posities aangebo den, doch hierover heeft hij nog niet beslist. Wij wensen hem op zijn ver dere levenspad veel succes. NIEUW JEUGDGEBOUW De reeds lang bestaande plannen van het bestuur der Ned. Herv. kerk alhier om een jeugdhuis te bouwen be. ginnen nu vastere vormen aan te ne men. Reeds is besloten dat er een jeugdhuis zal komen. Dezer dagen is, in overleg met de restauratiecommis sie, door de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente aangekocht het pand Middenweg 155. Dit huis zalingrijpend veranderd dienen te worden, waartoe de a.s. bazar hun in staat moet stellen Ook zal nog oud papier voor dit doel worden ingezameld. BEROEPEN. Beroepen is bij de Ger. Kerk te Heerhugowaard de candidaat Van Raait» te Ermelo. H.U.G.O. behaalde een prijs In het concertgebouw te Haarlem organiseerde de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen gisteren een muziekconcours. Aan de middag-uitvoering nam o.m. „Heerhugowaard" deel. In de afdeling uitmuntendheid fanfare behaalde deze muziekvereniging de tweede prijs met een punten-aantal van 353. JEUGDTONEEL VOOR HET VOET- LICHT Zondag 18 Februari zal het jeugd toneel van de toneelvereniging Har monie voor de tweede maal voor het voetlicht komen, ditmaal met „Joop ter Heul", een blijspel in drie bedrijven naar de boeken van Cissy van Marx- veldt, bewerkt door Dom de Gruyter. De regie is iyft handen van Jan de Groot. OOGST VAN DE STRAAT De groepscommandant der Rijkspolitie »e HeerhuRowaard-Zuid maakt bekend, dat over de afgelopen week de navolgende voorwerpen als gevonden zijn aangegeven: een vaar boom met baak, een paar bruine glacé heren handschoenen en een hlauw vulpotlood (merit Soho; verloren: een zwarte ballpoint pen, donkerblauwe alpinomuts en een donkerbruine glacé herenhandschoen. Inlichtingen hierover worden verstrekt op het groepsbureau der Rijkspolitie. Dezer dagen ontwaarden wij in Sint Pancras een ongeveer 21 meter hoge televisiemast op het huis van de hor logemaker Volkers. Bij nader informeren bleek dat hier de eerste televisie-ontvanger van Sint Pancras gereed is gekomen. Nu reeds worden van tijd tot tijd televisie-uitzendingen vanuit Eindho ven ontvangen, Het beeld is nog lang niet helder en het geluid komt nog wel niet door, maar toch dit zwakke beeld op het doek geeft reeds een machtige indruk. Zodra de zender in Lopik in gebruik zal worden genomen is het zeker, dat ook alhier een duidelijk beeld te ont vangen zal zijn. Wel hebben wij begrepen dat deze voorbereidingen niet door een ieder kunnen worden genomen, gezien de hoge kosten hieraan verbonden. Het zal de heer Volkers echter niet aan belangstelling ontbreken.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2