Stad en Omgeving „Rochdale" gaat weer bouwen Paren-competitie Ned. Bridgebond AGENDA GEVOLGEN VAN EEN LAWINE Kerkenraden weigerden optreden van zangkoor in hun kerken Logerende zuster bestal gastvrouw De eerste paal werd gisteren geslagen (District Alkmaar) Auto uit Bergen onherkenbaar verminkt HEILOO Koedijk Harmonie Aurora vierde diamanten jubileum Bergen Radio-uitzending in het gedrang NCRV brengt Cressendo nu per bus naar Hilversum Oudorp Verdiende zege voor Kolping-Boys Tal van overtreders op het zondaarsbankje INGEZONDEN STUKKEN t Was maar een varken DINSDAG 13 FEBRUARI 1951 De zandwoestijn tussen de dr. Schaep- mankade en de Coornhertkade had gis teren iets feestelijks. Op de rand van de woestijn liepen, in een stralende zon, jonge moeders met blozende baby's in geruisloze kinderwagens, hingen de tui nen en balcons van de woningen aan de Baansingel vol met pas gewassen la kens en slopen en stonden gezellige oude heertjes hun pijpen te smoren. Het was tegen deze achtergrond dat omstreeks half vier een kleine plechtigheid plaats vond. Zoals bekend heeft de woningbouw vereniging Rochdale toestemming ge kregen om aan de Coornhertkade en de Huygensstraat negenenvijftig woningen te laten bouwen. Gistermiddag werd de eerste van de vijfhonderd palen in de grond geheid en bij deze gelegenheid waren alle belanghebbenden vertegen woordigd: Het bestuur van de woning bouwvereniging Rochdale, de heer Scho- newil, aannemer van dit object, de ar chitect ir. C. Keesman en de heer Oos- terlee van bouw- en woningtoezicht. Lang gewacht. De toestemming voor deze woningen heeft lang op zich laten wachten. Reeds in Februari van het vorige jaar vonden de eerste besprekingen plaats. Aanvan kelijk had men het plan een aantal „Montal"-woningen te plaatsen, doch daar de fa. die deze woningen leverde inmiddels is geliquideerd, moesten an dere wegen worden bewandeld. De woningen, die thans worden gezet, zul len zonder twijfel duurzamer zijn dan de „Montal"-woningen. Er komen een blok van vijftien en een blok van veer tien eengezinswoningen. Het derde blok zal bestaan uit dertig étagewoningen met drie woonlagen. In het gehele com plex zullen acht duplexwoningen wor den verwerkt. De indeling bestaat uit twee of drie slaapkamers, een grote woonkamer, een E.Z.O. keuken en een douchecel. Het bestuur van Rochdale verwacht dat B. en W. van Alkmaar toestemming zullen verlenen tot het aanbrengen van een volledige warmwa terinstallatie. Als deze toestemming in derdaad mocht komen zal „Rochdale" de eerste woningbouwvereniging zijn die zijn leden een dergelijke volledige inrichting kan aanbieaen. Dat deze wo ningbouwvereniging nog niet tevreden is met de aanbouw van dit nieuwe com plex laat zich begrijpen. Reeds nu heeft Gisteravond werd in hotel Victory, onder leiding van de heer G. C. van Gulik de tweede ronde gespeeld van de parencompetitie NBB in het district Alkmaar. Er worden in het geheel vier wedstrijden gespeeld. A acht-en- tachtig spelers namen deel, ver deeld over vier afdelingen, n.l. Hoofdklasse, le klasse en twee groepen 2e klasse. Er werd met zeer veel animo gespeeld. Er zijn weer heel wat moeilijke bied- en speel- prcblemen opgelost, wat soms heel wat tijd kostte. Maar ten slotte slaagde ieder, zij het dan met meer of minder succes. Van het meeste belang voor de deelnemers is natuurlijk de uitslag en daarom laten wij die maar direct hieronder volgen: I. Hoofdklasse, tien paren: 1. mevr. En gels—mevr» Kohier 66V2 p. (61.57%); 2. Van Kleef—Kossen, Castricum, 64*/2 P- (59.72); 3. Honing—Plomper, Bergen, 60 p. (55.56); 4. Pias-Vink 58Vs P- (54.17); 5. A. Visser- Govers 58 p. (53.70); 6. De Ruiter—De Rie 52 p. (48.15); 7. heer en mevr. Padt, Cas tricum, 51 p. (47.22); 8. J. Haasbroek—Koning Sr. 42 p. (43.06); 9. mevr. Nordemann—mej. Sombroek, Bergen, 42 p. (38.89); 10. Hoog- vorst—IJssels, Bergen, 41 p. (37.96). H. Eerste klasse, veertien paren: 1. heer en mevr. Brandon—Bravo 99'/2 p. (59.23%) 2. Ravenswaay—Toepoel, Castricum, 991/; p. (59.23); 3. Snijders—Liefting 97Vz p. (58.63); 4. Van Eik—Wirtz, Castricum, 95V2 P- (56.85); 5 Pijpers—Res 86V2 p. (51.49); 6. Lambalk— Bruin 84 p. (50.—); 7. Kruider— De Lange 83 p. (49.40); 8. heer en mevr. Wasterval 82 p. (48.81); 9. Spruyt—Terpstra 80 p. (47.62); 10. Kaper—Scholten 78Va P (46.73); 11. heer eu mevr Koel 75 p. (44.64); 12. Buis—Schram 75 p. (44.64); 13. Jansen—Engels 74 p. (44.05); 14. heer en mevr. Vasbinder, Ber gen, 66p. (39.29). Hl. Tweede klasse, Afd. I, tien paren: 1. mevr. Blom—mevr. Lek, Bergen, 67Va P- (62.50%); 2. v. Beest-Rijs 57Va P- (53.24); 3. heer en mevr. Schoenmaker 57Va p. (53.24); 4 Jansen—Ruiter 57 p. (52.78); 5. Beek Zorgman 55 p. (50.93); 6. heer en mevr. Koster, Bergen, 541/o p. (50.46); 7. Beets— Bos, Bergen, 49 p. (45.37); 8. Van Vliet— Kiel 48Va P- (44.91); 9. Vink—Dusseldorp 48 p. (44.44); 10. mevr. Grootegoed—mevr. Kaper 45Va P- (42.13). IV. Tweede klasse, Afd. II, tien paren: 1. L. Trijbetz—Govers 64Va p. (59.72%); 2. Peys- Nol, Castricum, 62 p. (57.41); 3. mevr. Zon neveld—Lind 57Va p- (53.24); 4. Delver—Kwel- dam 56 p. (51.85); 5. mevr. Blad—v.d. Stadt 53 p. (49.07); 6. Wit-Maarleveld 51 p. (47.22); 7. de hr. en mevr. de Mik 50 p. (46.30); 8. Van Ammers—Vonk 491/» p. (45.83); 9. Buers—Raat 49Vs P- (45.83); 10. hr. en mevr. Veltman 47 p. (43.52). Brandweer-delegatie naar Vlaardingen Een delegatie van de Alkmaarse Vrij willige Brandweer, bestaande uit de commandant, de heer J. v. Maarleveld, alsmede de heren C. de Grand, K. Kos sen en T. Erkamp heeft zich hedenmor gen naar Vlaardingen begeven teneinde bij de teraardebestelling van de vijf leden van de Vlaardingse Vrijwillige Brandweer, die de vorige week bij de brand in de Wilhelminahaven om het leven kwamen, van het medeleven van het Alkmaarse corps te getuigen. Ter nagedachtenis van de slachtoffers is de vlag op de brandweerkazerne halfstok gehesen. men stappen ondernomen om bij dezelf de bouw toestemming voor dertig an dere woningen te verkrijgen. Tussen de Huygensstraat en de Coornhertkade en de Vondelschool ligt nog een strook grond, waarop deze woningen geplaatst kunnen worden. Als Pluvius de komen de maanden wat minder gul met zijn onwelkome gaven zal omspringen dan het vorig jaar verwacht de aannemer dat nog dit jaar de woningen betrok ken kunnen worden. Hoewel deze ne gen-en-vijftig woningen slechts enkele druppels betekenen op de gloeiende plaat die woningnood heet, zal het aantal „onbehuisden" in Alkmaar bin nen afzienbare tijd toch weer verkleind worden. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: Held op sokken (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De vrolijke vagebond (alle leeft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Schandaal in New Orleans (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Per raket naar de maan (alle leeftijden). WOENSDAG: a Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. Alcmaria protesteerde Alcmaria Victrix heeft na de ont moeting tegen Hercules geprotesteerd tegen het toekennen van het door de Utrechtenaren gemaakte doelpunt, waardoor de overwinning de Alkmaar- ders ontglipten. Bij de withemden is men die mening toegedaan, dat dit doelpunt door een scheidsrechterlijke blunder is goedgekeurd. Wij in ons kwakkelwinterige Hol land zullen enige moeite hebben ge had, de omvang en het geweld te be grijpen van de lawines in Oostenrijk en Zwitserland, waarvan in deze dagen melding wordt gemaakt. Het is dan ook bijna ondenkbaar, dat dezelfde sneeuw, die wij zo handig met een bezem kun nen verwijderen, samengepakt tot een grote bal, gehele dorpen kan verwoes ten. Als illustratie bij een aangrijpend lawine verhaal, staat thans in de garage van de Alkmaarse Auto-centrale op de Dijk de Kaiser auto van ir. J. A. Ha- verhals uit Bergen, welke wagen het slachtoffer van een lawine is geworden. De slachtveemarkt van Maandag Er werd een overwegend goede kwa liteit koeien aangevoerd, waaronder een aantal zeer prima dieren. De iets klei nere aanvoer had blijkbaar geen in vloed op de handel, welke evenals de vorige weken matig te noemen was. De beste dieren noteerden een prijs van f 2.70 per kg, de goede kwaliteit f 2,50 en de overige evenredig lager. De handel in nuchtere kalveren was slug, de begrijpelijk grotere aanvoer zal hier wel debet aan zijn, waardoor de prijzen beduidend lager waren. De lichte diertjes (z.g. pelkalveren) komen uitgebeend op f 1.per y kg. De zwaardere soorten werden vlugger ver kocht, en konden daardoor een iets hogere prijs noteren. De handel in varkens was vlot, d.w.z. voor de vlees- en spekvarkens, want de handel in lichte varkens was stug. Voor deze dieren daalden dan ook de prijzen .(De gegeven prijzen zijn met korting op het levende gewicht.) Vijfde HOV-concert in Het Gulden Vlies De Zwitserse violist Anton Fietz zal zijn solistische medewerking ver lenen aan het 5e Abonnements-concert, dat op Donderdag 22 Febr. a.s. door de Haarlemsehe Orkest Vereniging in 't Gulden Vlies te Alkmaar zal worden gegeven. Het programma vermeldt vóór de pauze de Serenade voor strijkorkest van Peter Tschaikowsky, waarna An ton Fietz het Vioolconcert van Aram Katchaturian zal spelen. Na de pauze volgt het tweede optreden van de so list. dan met Beethoven's Vioolcon cert. Dit 5e Abonn.-concert staat we derom o.l,v. Toon Verhey. Soldaïenrevue in 't Gulden Vlies Zestig militairen, w.o. 20 meisjes van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers te Haarlem zullen optreden in de sol daten-revue „Carrousel", welke op Woensdag 21 Februari in "t Gulden Vlies" zal worden opgevoerd. Het pian voor deze revue is afkomstig van de militairen van het garnizoen Haarlem van de A.A.T. Verschillende grote be drijven verleenden belangeloze mede werking en leverden décors, verlich ting, costuums etc. Ook in Alkmaar viel de initiatiefnemers daadwerkelijke steun ten deel De heer W Mooy stelde o.a. zijn zaal beschikbaar en zo zullen behalve de in l.et garnizoen Alkmaar gelegerde militairen ook zeer vele bur gers van de soldaten-revue „Carrousel" kunnen genieten. Aanrijdin& Een 70-jarige loopknecht, die, jn te genstelling tot hetgeen zijn functie zou doen vermoeden, op de fiets geze ten was, werd het slachtoffer van een aanrijding, toen een taxi hem plotse ling de gang afsneed. Terwijl de loop knecht in de Ridderstraat fietste, zwenkte een hem achterop komende taxi vlak voor hem naar rechts. De 70. jarige raakte bekneld tussen het trot toir en de auto en kwam te vallen. Hij klaagde over pijn in de rug Er was enige materiële schade. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Dierenbescherming Op de Rijksstraatweg 182 te Limmen kwam een hondje aanlopen. Kentekenen zijn: zwart m. wit, bruin bij de kop, ruw harig, type smoushondje (alleen de eige naar wordt opgeroepen). Op het Ritsevoort zwerft sinds enige we ken een cyperse poes. Zwervend in de Hout aangetroffen: een Ierse Setter en op de Rijksstraatweg te Alkmaar een wit krulharig hondje. Adres inspecteur: C. Verwer. Baanstraat te Alkmaar. Er is ruime fantasie voor nodig om uit het wrak, waarvan merkwaardiger wijs de vensters nog heel gebleven zijn, de glanzende Kaiser te herkennen, die een jaar geleden werd afgeleverd. De carrosserie is gekreukt als een prop pa pier .terwiji de wielen doen denken aan de benen van een dronken man, zo on zeker bengelen ze trbij. De omvang van een lawine laat zich begrijpen, als men weet, dat deze auto terwijl zijn eigenaar, die in Oosten rijk op vacantie was, van springschan- sen vlood en naar jodelende gidsen luis terde in een betonnen box stond ge stald. Zulke boxen zijn enigszins op de omstandigheden aldaar gebouwd. Doch toen in duizelingwekkende vaart een sneeuwmassa van de bergen stortte, rotsblokken en bomen meevoerend, en op de box terechtkwam, werd deze als een kaartenhuis in elkaar gedrukt. Tien arbeiders hebben vier dagen aan het ontzet van de kostbare auto ge werkt. Wat ze ten slotte aanschouwden was een verfrommelde massa metaal. Per trein is het wrak naar Nederland vervoerd, waar de verzekeringsmaat schappij de schade wou opnemen. Het aanschouwen van het wrak deed deze gewoonlijk optimistische heren besluiten de heer Haverhals maar van een geheel nieuwe Kaiser-auto te voor zien en de oude op te kopen. De Alk maarse Autocentrale, waar de ge kneusde is binnengebracht, overweegt de aankoop daarvan Misschien zitten er nog goede onderdelen aan Trainer Rootring blijft bij Hollandia De bekende oud-Alcmaria speler, J Rootring, die sinds enige tijd bij het Hoornse Hollandia als trainèr fungeert en daar met de Rood-witten goede re sultaten boekt, is wederom tot trainer aangesteld. Toen dit tijdens de verga dering van Hollandia bekend gemaakt werd, ontlokte deze mededeling een stormachtig applaus, een bewijs, dat de heer Rootring een zeer gezien persoon is geworden in Hollandia-kringen. Competitiestanden NBB Lindenlioek 10 3999 942 4.24 54 Witte Huis 10 4109 978 4.20 50 Excelsior II 10 3706 968 3.82 45 Excelsior I 9 4263 795 5.36 42 Driesprongg 9 2961 876 3.38 26 Optimisten 9 2977 923 3.22 24 Drie Ruiten 9 3143 780 4.02 23 C-klasse, Groep I: Volharden 9 3293 869 3.78 48 Z.E.K.Z.? 9 2726' 828 3.29 41 Excelsior 9 2416 880 2.74 35 Gekroonde Valk 9 2992 971 3.08 34 Alcm. Victrix 9 2955 1039 2.84 31 Onder Ons 9 2691 989 2.72 27 C-klasse, Groep H: Optimisten 9 2746 1103 2.48 46 Witte Huis 9 2479 1135 2.18 39 Driesprong 9 2524 968 2.60 35 Gekroonde Valk 9 2409 1175 *2.05 35 Oude Poorter 9 2252 1051 2.14 32 Drie Ruiten 9 2665 1051 2.53 31 (Boven de kolommen komt resp. het volgende te staan: gespeeld, caramboles, beurten, gem. en punten) Oppositie verloor in Den Helder Gisteravond werd in het Militair Tehuis te Den Helder een schaak-wedstrijd ge speeld tegen Oppositie I uit Heiloo. Het eerste tiental van MSC, dat verleden week kampioen werd, moest de strijd aanbin den tegen het tiental uit Heiloo. Oppositie I verloor met 6%31/*- De individuele uitslagen waren: K. Geus C. Wouteisen' 01; J. P. BommelJ. Alleman 10; W. J. GeusN. Termaat V»; A. H. Veeschuur—W. Breeuwer 1 H. A. HerderscheeF. C. Laas Vsï J. van BrederodeW. Ligthart )A1/e; J* M. KoningJ. Zander 10; J. SmitN. Otter 01; J. MarsmanD. Koorn 10; G. van ZoonenA. Benard 10. Koedijk stond Zondag in het teken van het feest der Harmonie ..Aurora", welke vereniging haar zestigjarig be staan op feestelijke wijze herdacht, s Morgens hielden de leden een muzi kale rondgang door het dorp en 's avonds waren allen, en vele genodig den aanwezig in de zaal van de heer Jac. Schuit, waarna het concert de to neelvereniging „De Roos" twee sketches opvoerde, die er nog toe bijdroegen, de goede stemming op te voeren. Voorzitter Jongsma richtte zich in zijn openingswoord speciaal tot B. en W. en hun echtgenoten, de dames van de leden, en andere genodigden, waar onder vele oud-leden. Hierna gaf hij een overzicht sinds de oprichting van de vereniging in 1891, waarin tot uit drukking kwam, dat vooral de bestuurs leden meestal een zeer langdurige ambtsperiode meemaakten. Zo heeft b.v. de heer C. Bos zes en veertig jaar het voorzitterschap waargenomen, ter wijl ook vele leden veertig jaar of lan ger van de Harmonie lid waren. De heer Visser, het oudste lid van Aurora werd een ere-medaille overhandigd en verder kregen de leden, die vijf en twintig jaar of langer aan de vereni ging waren verbonden een medaille van verdienste. Hierna werden namens diverse ver enigingen waarderende woorden ge sproken tot de jubilerende harmonie, waarbij velen hun woorden van een cadeau vergezeld lieten gaan. Hierna werd het concert uitgevoerd en vervol gens kwamen de leden van „De Roos" op de planken. Aan het einde van deze geslaagde feestavond volgde nog een gezellig bal met muziek van .Aurora's dansband. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus P. J., van P. Pep ping en A. P. Alkemade. Renée E. L., d. van J. G. Weijand en E. Bouwman. Getrouwd: Bart Henneman en Cornelia J. Druiven. Overleden: Petronella Kraakman, 66 jaar. Burgerlijke Stand Geboren: Maria A. A., d. v. C. J. Berger en A. C. Groen. Dirk, z. v. G. J. Sijtsema en C. Haanstra. Antonius L.. z. v. G. N. Schouten en C. Bellekom. Gehuwd: Beert Buis en Jacoba J. Zaadnoordijk. Overleden: Grietje Temper, oud 82 jaar. Marian Jes. oud 4 maanden. Willem Ligthart, oud 91 jaar, weduwnr. van A. Leek. RADIO-UITZENDING VOOR DE N.C.R.V. In ons blad van Zaterdag meldden we, dat Alkmaars Christelijk gemengd koor onder leiding van Gerard Pranger Donderdagavond om 6 uur voor de N.CR..V.-microfoon gewijde liederen ten gehore zou brengen. Dit moet ech ter Woensdag zijn. De uitzending is van 6 uur tot 6.30 uur. ALKM. SCHAAKCLUB V.V.V. V.V.V. II promiveert Door een overwinning gisteravond behaald op M.S.C. II te Den Helder is V.V.V. II kampioen geworden van de 2e klas N.H.S.B. en promoveert auto matisch naar de eerste klasse. Wij ko men morgen op deze wedstrijd terug. |N de radiogids van de N.C.R.V. kan men voor morgenavond in het pro gramma een aankondiging zien onder de titel: „Dat ons loflied vrolijk rjjze". Het zou echter weinig hebben gescheeld of er was van dat loflied niets gekomen, want over het koor, dat dit programma moest verzorgen het gemengd koor Crescendo te Noord-Scharwoude is op de Langedijk een ernstig verschil van mening tussen verschillende groeperingen ontstaan. Het rumoer spitste zich ten slotte zo toe, dat een grote groep personen dreigde voor het lidmaatschap van de N.C.R.V. te bedanken als niet één van de plaatselijke koren onder leiding van de dirigent Paul Kok uit St. Pancras de uitzending zou verzorgen. Desondanks bleef de N.C.R.V. bij haar standpunt, dat niet de wil van de luisteraars, maar het muzikale peil van de in het ge ding gebrachte koren de doorslag diende te geven en zij bood aan Crescendo, dat zich door verschillende kerkeraden de toegang tot de kerkgebouwen zag geweigerd, per bus naar de Noorderkerk te Hilversum te vervoeren. Dat gaat nu morgen gebeuren. was opgetreden, maar toen de dirigent het gemengd koor Crescendo voorstel de werd dit direct goedgevonden. Chauvinisme. De opname van de uitvoering zou aanvankelijk geschieden in de Neder lands Hervormde kerk te Noord-Schar woude, omdat dit de meest geschikte plaats werd geacht. Maar de keike- raad weigerde het gebouw af te staan aangezien hij van mening was dat in plaats van Crescendo eerder het plaat selijk Nederlands Hervormd kerkkoor o.l.v. Klaas Wagenaar in aanmerking kwam voor deze uitzending. Iets wat intussen geheel buiten 't geding was. Oppositie, Men wendde zich daarna onmiddel lijk tot de Gereformeerde kerk te Broek op Langendijk, waarvan deker- keraad zich bereid toonde de uitzen ding in zijn kerkgebouw te doen plaats vinden. Toen begon het rumoer eerst goed. Enige christelijke jongelings- en meisjesverenigingen namen tegen het besluit van de kerkeraad een scherpe houding aan en zij dreigden zelfs voor het lidmaatschap van de NCRV te zul len bedanken als de zangvereniging uit Noordscharwoude in de kerk te Broek op Langendijk voor de NCRV- microfoon zou zingen. Zij waren van oordeel, dat dan in de allereerste plaats een van de Christelijke koren onder leiding van -Paul Kok voor de uitvoering in aanmerking zou moeten komen. De zangavond, die Maandag door de NCRV op platen zou worden opgeno men om Woensdagavond te worden uitgezonden ging niet door, omdat de kerkeraad uiteindelijk zwichtte voor de sterke aandrang, die op hem werd uitgeoefend. Oplossing Toen de toestand zich zo ontwikkel de, deed de Gereformeerde kerk te Noordscharwoude aan Crescendo het voorstel in de kerk aldaar te komen zingen, maar intussen had de NCRV reeds haar maatregelen getroffen. Cres cendo zal morgenavond toch in de aether zijn, want het gehele koor wordt morgen met autobussen naar Hilversum gebracht, waar uit de Noor derkerk de uitzending zal plaats vin den. Een goed besluit van een onver kwikkelijke geschiedenis. De service van de omroepvereniging is door de koorleden en de dirigent op zeer hoge prijs gesteld. LIET is weinig verheffend te verne- men hoe men in Broek op Langen dijk heeft gereageerd op de aankondi ging in de NCRV-gids. dat morgen avond het gemengd koor Crescendo uit Noord-Scharwoude onder leiding van de bekende dirigent Jac. Kort en met medewerking van Jan Timmerman, or gel, een reeks van Christelijke liederen betrekking hebbende op de Lijdens tij d ten gehore zou brengen. „Dat. ons loflied vrolijk rijze", luidde de titel van dit programma met als ondertitel' „Een zangavond in de Gereformeerde kerk te Broek op Langendijk". Om de ze uitzending heeft zich een rumoer ontsponnen, dat weinig in overeen stemming kan worden geacht met de bedoeling van het programma. Opdracht. De heer Kort, die bij de radio en daarbuiten een uitstekende muzikale reputatie geniet kreeg onlangs van de heer Geerling Bakker van de NCRV de opdracht binnen vier weken een programma samen te stellen als in d? radiogids stond omschreven. Zelf kor de heer Kort bepalen met welk kooi hij de uitzending wilde verzorgen. De NCRV voelde veel voor het Zaans Bachkoor, waarmede de heer Kort reeds enige malen voor de microfoon In een zeer sportief gespeelde wed strijd is het Kolping Boys Zondag ge lukt Vesdo in Schagerbrug twee kost bare puntjes te ontfutselen. Kalm werd deze match aan beide zijden ingezet. Van tijd tot tijd trok Vesdo met de stevige wind in de rug ten aanval. De paal stond in de weg om te doelpunten. Eerst nu begonnen de Oudorpers te begrijpen, dat Vesdo lang geen gemakkelijke tegenstander was, Het Vesdo-doel werd verscheide ne malen flink onder vuur genomen, doch daar wist men steeds weer het gevaar te keren. Na een half uur spe len hadden de bezoekers eindelijk suc ces. Linksbinnen Stam wist handig door te breken en met een goed ver zorgd schot ggf hij zijn club de lei ding. Van de door dit doelpunt ont stane verwarring in het Vesdo-team wist midvoor Jon gebloed enkele mi nuten later handig te profiteren en voerde de score op tot 02. Vesdo wierp nu alle krachten in de strijd en door het verkeerd beoordelen van een hard laag schot door de Oudorper- doelman werd hun achterstand tot 12 teruggebracht. Na de rust was de wind aanmerke lijk afgenomen, hetgeen het spel ten goede kwam. Vol energie wiepen bei de partijen zich in de strijd. Een mooie hoge voorzet van links kon doelman de Vries niet onderschep pen en via het hoofd van de toesnel lende K. B linksbinnen werd de ba) in het net gedeponeerd. Ondanks deze achterstand gaf Vesdo zich nog steeds niet gewonnen, doch haar aanvallen waren te doorzichtig om succes te heb ben. Het einde kwam met een ver diende 13 overwinning voor de be zoekers. Het was een zeer gebelgde Emma de P. uit Akersloot, die gisteren tijdens de zitting van de politierechter voor het getuigenhekje trad. Deze zomer had zij een paar maal bezoek gehad van haar in Vlissingen wonende zuster en telkens ais deze naar haar haafdstede terug keerde, verdween met haar een ge deelte van de inboedel. Een trouw japon, een tweede japon, een trui, ne gen meter flanel en nog meer verdween op deze manier. De Vlissingse Mag- dalena had aan de politie verklaard dat zij dit textiel ten geschenke had gekre gen, doch dit werd door haar zuster ontkend. De familieband bleek ook overigens niet hecht te zijn, want toen de politie rechter opmerkte, dat de verdachte on dertrouwd was, antwoordde de getuige met een verbaasd gezicht, dat zij ge dacht had dat haar zuster al lang ge trouwd was. „Maar die snuiter kennen we niet, ziet u?" Er werden nog enkele minder fraaie dingen over het familieleven uit de doeken gedaan en daarmee was het afgelopen. De Vlissingse werd overeen komstig de eis veroordeeld tot 2 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toeziehtetelling van de plaatselijke r.k. reclasseringsvereni- ging. Zij zal de gestolen goederen moe ten retourneren. Vrolijke motorrijder. De Amsterdammer Jacobus R. werd op 21 Juli door de Rijkspolitie te Lim men aangehouden, toen hij op zijn mo torrijwiel op weg was naar Alkmaar. Dit zou niet erg geweest zijn, als li. niet de bevoegdheid tot het besturen van een motor voor de tijd van een jaar was ontzegd, omdat hij op Koninginne dag dronken door Amsterdam had ge reden. R. troK zich niet veel van het vonnis van de Amsterdamse Kanton rechter aan en ging toch uitstapjes op de motor maken. Hiervoor werd hij op 13 November tot twee weken gevange nisstraf veroordeeld, doch dat had blijk baar niet voldoende indruk op hem gemaakt. Gisteren moest hij voor de Alkmaarse politierechter terecht staan voor het ritje op 21 Juli. De Officier van Justitie, mr. dr. J. M. Veliinga, was van mening dat de straf nu maar verdubbeld moest worden. Hij eiste een maand hechtenis. De politie rechter verminderde de straf tot drie weken. Dapper man „Ik sla iedereen tegen de wereld" had Pieter S. uit Oudorp enige tijd ge leden gezegd, toen hij het zoveelste ca fé verliet en behoorlijk onder de in vloed was. Hij voegde de daad bij het woord, want de eerste de beste voor bijganger gaf hij zo'n slag tegen het gezicht, dat deze op de grond terecht kwam. Vervolgens wilde hij een auto besturen, doch dat kon hem gelukkig belet worden. Gisteren moest S. voor de Alkmaarse politierechter terecht staan. Hij had verstek laten gaan, doch dat hinderde niet omdat hij zich toch niets van het voorgevallene herinnerde. Hij werd overeenkomstig 4, e;s door mr. Van den Wall Bake veroordeeld tot f 100 subs. 30 dagen, Eva's hadden ruzie. Twee vrouwen in zijn huis kon de Alkmaarder Hendrik S., die gisteren voor de politierechter terecht stond, wel verdragen, doch toen de beide Eva's ruzie met elkaar gingen maken, werd het hem te erg. Hij pakte «en van hen, zijn tante, beet en gooide haar de deur uit. Dit gebeurde zo hardhan dig, dat de vrouw haar pols brak. Zij diende een aanklacht in wegens mis handeling en het gevolg was dat de huisbewaarder gisteren op het matje moest komen. Het bleek, dat hij reeds zeven veroordelingen op zijn naam had staan, doch hierbij waren geen mis handelingen. De officier van Justitie, mr, dr. J. M, Veliinga, eiste f 30 subs. 18 dagen en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Mr. Van den Wall Bake veranderde de straf in f50 subs. 15 dagen. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Ik moet nog even terugkomen op het walgelijke verslag over de „varkens- jacht", dat gister onder vette koppen uw en mijn krani ontsierde. Dat u met dit artikel vele van u'v lezers enkele aangename ogenblikken hebt bezorgd, kan ik me voorstellen. Hopelijk nog enkelen met mij kunnen dit alleen maar betreuren. Verschillende dingen zijn mij niet duidelijk: le. Is het niet bij de wet verboden, om loslopend vee in bebouwde kom men voort te drijven? Zo nee, is het dan, met het oog op het gebeurde, niet wenselijk dat een plaatselijke verorde ning die dit verbiedt, wordt ingelast? 2e. Ik was de mening toegedaan, dat de Alkmaarse Politie als zeer accuraat en degelijk bekend staat. Door bedoeld verslag heeft zij echter een sukkelige indruk op mij gemaakt. (De uitdruk king zij mij vergeven). 3e. Hoe men op het idee komt, om een kwaadgemaakt varken (hoe komt zo'n beest in een gracht?) met een gummiknuppel te tergen, is mij een raadsel; nog erger, om te proberen het dier in een winkelportiek, waar uiter aard nog al wat glas in de buurt is, in te sluiten, dat getuigt toch niet van veel helder verstand. 4e. Is het nodig, dat het zo schaarse en dus kostbare krantenpapier voor dergelijke lage-onzin-verhalen wordt gebruikt? Het spijt me, maar ik kan de humor van uw „speciale zwijntjes jager". zoals deze heer zich laat noe men, niet waarderen. Als het niet an ders kan. dan liever een goede, zuivere krant met een pagina minder. Ik vertrouw, dat u bovenstaande zon der veranderingen zult opnemen. Stompetoren R. HIEMSTRA Naschrift: Het lag niet aan de intelligentie van de poKtie dat de var- kensjacht zulk een dramatisch verloop nam. Veeleer aan het gebrek aan intel ligentie, waarvan het zwijn onmisken baar blijk gaf. Overigens blijft de ap preciatie van zulk een jachtverhaal na tuurlijk een kwestie van smaak. Een hele krant vol Korea en Lieftinck is óók zo lekker niet! De heer Hiemstra kan de humor niet waarderen? Maar het verslag was helemaal niet humo ristisch bedoeld. Het was grimmige ernst. Ziedaar het misverstand. - Red.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2