Drie leiders voor lastige opgave HE SIII'TEL JIMMY BROWN ALS BOKSER in 't kort H eerlijk! Ha...! Uiislagen van Zondag zijn uiiermaie belangrijk voor verloop van compeiiiie B' iauw -Wit naar ..D.O. Twee kinderen uit schip gered HUNTER Pieck tegen bewapening van West-Duitsland Geersen, de koning der pikeurs n 1950 won hij f 32.000 aan geldprijzen 0 Het Radioprogramma VRIJDAG 23 FEBRUARI 1951 De voetbalstrijd nadert beslissend stadium Nauwelijks bekomen van de aangename verrassing, welke het voorlopig Ne derlands elftal ons Woensdagmiddag heeft bezorgd in de oefenwedstrijd tegen, Middlesbrough, gaan wjj onze aandacht bepalen bü de competitiewedstrijden van Zondag. Verscheidene van die wedstrijden zijn de aandacht ten volle, waard, want zowel in de kop- als in de staartgroepen kunnen uitslagen komeni die van grote invloed zijn op het verloop van de competitie. De belangrijkste wedstrijd in het Westen is de ontmoeting tussen EDO en Blauw Wit. Op eigen terrein werden de Haarlemmers tot nu toe slechts eenmaal verslagen en het is in het ge heel niet denkbeeldig dat de Amster dammers een vergeefse reis zullen maken. In ieder geval geven wij EDO een redelijke kans op een gelijk spel. Voor Blauw Wit is het een gelukkige omstandigheid dat zijn voornaamste >ncurrenten, SVV en RCH, elkaar in Üchiedaiti ontmoeten. Als Haarlem zijn overwinningenreeks tegen KFC voortzet, en dat lijkt ons wel waar schijnlijk, kunnen de roodbrceken bij een falen van Blauw Wit nog ge vaarlijk dicht in de buurt van de leiders komen, daar Haarlem nog een thuiswedstrijd tegen Blauw Wit op het programma heeft staan. VSV mo on wij tegen ADO een redelijke kans op winst geven, hoewel de ploeg uit Velsen ons dit seizoen meer dan eens heeft teleurgesteld. H.S.C.Zwolse Boys In het Noorden gaan HSC en Zwolse Boys hun pogingen om het degradatie spook te ontlopen voortzetten. Het zal een spannende wedstrijd zonder veel doelpunten worden tussen deze twee ploegen, waarbij wij HSC de beste kans ge-en. Heerenveen zal vermoedelijk in zijn zestiende wedstrijd de zeventig doel punten volmaken. Daar is niet veel voor nodig, er ontbreken er nog maar vier en tegen Velocitas zullen Abe en gijn mannen een dergelijk aantal zonder veel moeite kunnen scorern. Vitesse naar D.W.S. In vijf achtereenvolgende wedstrijden werd Vitesse niet verslagen. De Arn hemmers hebben onder meer overwin ningen op NEC en Enschede op hun naam staan en het is daarom nog lang niet zeker dat D.W.S. de wedstrijd te gen de benjamins gaan winnen. N.E.C. gaat een bezoek aan Ajax brengen en kon daar weieens op onverwachte te genstand stuiten. Ajax kan een paar punten zeer goed gebruiken, want de hoofdstedelijke ploeg staat gevaarlijk dicht bij de onderste plaats. Ook Wa- geningen gaat een moeilijke wedstrijd tegemoet. Enschedese Boys komt op bezoek en de Boys hebben de laatste weken indrukwekkende resultaten ge- boekt. Voor Enschede bestaat dus een kans dat de achterstand op de leidende clubs Zondag iets kleiner wordt, daar wij aannemen dat deze ploeg de wed strijd tegen Heracles tot een goed einde zal brengen. B.V.V. ontvangt Emma. Emma krijgt Zondag kans om de achterstand op B.V.V. tot één punt te reduceren. Deze kranige ploeg brengt een bezoek aan Den Bosch en gaat het veld in met de wetenschap dat de wedstrijd gewonnen moet worden om nog een kans op de titel te maken. N.A.C. en Willem II, die hun wedstrij den resp. tegen R.B.C. en Spartawel zullen winnen, zitten echter ook nog op het „vinkentouwtje". Xerxes zal zich het degradatiegevaar zonder twijfel wel ernstig bewust zijn en het lijkt ons daarom niet onwaarschijnlijk dat de wedstrijd tegen N.O.A.D. gewonnen wordt. Landskampioenen in gevaar De landskampioenen staan er even slecht voor als Xerxes. Het zal morgen een harde strijd worden tegen Sittardia dat eveneens tot de degradatiecandida- ten moid worden gerekend. Helmondia gaat var V R V. verliezen en voor Eley erheide zi&i wij geen winst in de uit wedstrijd tegen Maurits. 81. „Nee", zei Gerrit Goochum, Jim my zal jullie niet met kokend water overgieten, maar hij zal jullie wel ste vig vastbinden en in die toestand in dezelfde kelder zetten, waar jullie hem hebben neergesmeten en wat er dan verder zal gebeuren, zullen jullie wel zien". Pat en Mike gaven geen kik, toen zij dit vonnis vernamen. Het leek hun in elk geval verkieslijker dan levend gekookt te worden in een badkuip. Jimmy viste ze uit de bad kuip en bond ze met brokken touw aan handen en voeten zo stevig vast, dat ze opnieuw begonnen te jamme ren. „Kiezen op elkaar, hè", grauwde Jimmy, „of anders maak ik stokvis van jullie". Toen de twee spitsboeven eenmaal goed en wel in de kelder wa ren beland, hielden meneer Goochum en Jimmy scheepsraad. „Nou ga ik rustig naar de stad terug en morgen ga ik de heren van de pers een ver haal over jullie verdwijning vertellen, zo spannend en zo aangrijpend, dat ze er hun hele krant over kunnen vol schrijven. Je begrijpt dat dat de mooi ste reclame is voor de match tegen Joe Dynamite, die het volgende punt van ons programma is". Jimmy knikte, maar véél kon het hem eigenlijk niet schelen. Van der Voori nog steeds in goede conditie Adr/aenssens-Bruyland wonnen te Gent (Vervolg van pag. 1) Om half een was het gat groot ge noeg om een der mannen door, te Ia- ten. Hij klom naar beneden en hoorde een kinderstem in het duister roepen: „Hier ben ik. Pak éérst mijn zusje!" Een bundeltje werd hem in het sche merduister toegereikt. Het bleek de twee-jarige Rosemarie te zijn, diei met knipperende oogjes en met roet besmeurde wangen en haren, via het gat in haar vaders armen belandde. Toen volgde pas de achtjarige Wim, die zjjn zusje het leven heeft gered, door haar al die tijd in zijn armen te houden. Ook hjj was met roet be smeurd, maar hjj lachte naar de hon derden mensen op de kade, alsof hjj niet besefte, aan welk gevaar hij was ont snapt. Dolgelukkige moeder V1IEMAND der omstanders was zijn ontroering meester, toen de moe der, buiten zichzelf van vreugde, haar kinderen in de armen sloot. De vrouw, die nog maar steeds niet begreep, waaraan zij dit geluk haar beide kinderen springlevend en gezond te rug te krijgen te danken had, werd met de kleinen per auto naar het zie kenhuis vervoerd. Daar bleek, dat de kinderen volkomen ongedeerd waren In het roefje, waar de kinderen an derhalf uur. van de buitenwereld afge sloten, hebben vertoefd, heerste een enorme wanorde. De kachel was on dersteboven gevallen, maar enig bin nendringend water had het vuur on middellijk geblust. Toer, de redders kwamen opdagen, was het w.iter binnen tot 30 cm gestegen Dat de kinderen het er levend af gebracht hebben is te danken aan het feit. dat het scheepje in één slag is omgeslagen. Het water heeft door de luchtdruk geen toegang tot de roef kunnen vinden Vooral ook de zeer snele en juiste wijze van hulpverlening heeft dit ongeluk voor de beangste ouders nog in een onuitsprekelijk groot geluk veranderd. Bij enkele graden dooi werden de wedstrijden te Jevnaker voortgezet met de 1500 m. Onze landgenoot Wim van der Voort won deze afstand in de tijd van 2 min 25 sec. Sverre Farstad werd tweede in 2.25.7, Roald Aas derde in 2.27.2 en Kees Broekman vierde in 2.31. Ook de laatste ofstand van de twee daagse wedstrijden te Jevnaker, de 5000 m, werd gewonnen door Wim van der Voort. Hij legde de afstand af in 8 min. 54 sec. Het verdere klassement van dit onderdeel luidt: 2 Odd Lundberg 8.57.3, 3 Roald Aas 9.03.5, 4 Kees Broekman 9—04.5, 5 Sverre Haugli 9.05.3, 6 Johnny Cronshey 9.13.Het eindklassement luidt: 1 Van der Voort (Ned.) 199.766 p; 2 Roald Aas (Noorwegen) 202.417 p; 3 Sverre Haugli (Noorw.> 204.783 p; 4 Odd Lundberg (Noorw.) 204.030 p; 5 Sverre Farstad (Noorw.) 204.127 p; 6 Kees Broekman (Ned.) 205.506 p. Volgens een uit Belgie komend be richt heeft de secretaris van het bestuur van de stichting de Ronde van Neder land, mr. Veenhoven, met enkele Bel gische wielerofficials besprekingen ge voerd aangaande de deelneming van Belgische renners in de Ronde van Ne derland. Het resultaat van het onder houd was, dat twee Belgische ploegen, elk bestaande uit acht renners aan de ronde zullen deelnemen. De zesdaagse te Gent is gewonnen Scten varen thuis KOTA INTEN (rep.) Surabaja— Amsterdam op 21 Febr. bij Boomp jes-eilanden. NELLY (rep.) Vertrok op 20 Febr. van Djakarta met bestemming Amsterdam. door het Belgische koppel Adriaenssèns Bruyland. Met toestemming van de Britse boKsbond zal de BBC een radioverslag uitzenden van de match om 't Europese kampioenschap middengewicht tussen Radolph Turpin en Luc van Dam op Dinsdag 27 Februari. Verwacht wordt dat deze partij ongeveer 10 uur Ned. tijd zal beginnen. Te Rijswijk overleed op 69-jarige leeftijd de heer A. A. Commys, een be kende figuur in de paardensportwereld. Vele jaren trad hij als starter op bij de draverijen van de stichting Nederlandse draf- en rensport, terwijl hij eveneens lid was van de stamboekcommissie van bovengenoemde stichting. Ook heeft hij de paardensport gediend als pikeur en trainer. Dalend geboortecijfer Het aantal geboorten in Nederland beweegt zich nog steeds in een dalende lijn, want van 25.3 geboorten per dui zend inwoners in 1948 is het cijfer ge daald tot 23.7 in 1949., en 22.7 in 1950. Verleden jaar werden om precies te zijn 229.249 kinderen geboren. Van de geborenen was 1.47 pCt. ontwettig. In 1949 en 1948 bedroeg dit percentage resp. 1.59 en 1.71. In 1946 bedroeg het percentage onwettige geboorten nog 2 5 maar dat was toch nog minder dan tij dens de Frans-Duitse oorlog van 1871 1875, toen dit cijfer 3.4 procent was. Het sterftecijfer in 1950 was 7.5 per 1000 inwoners (v.j. 8.1 en' in in 1948 7.4) Het aantal huwelijken daalde van 9 per 1000 inwoners in 1948 tot 8.2 in 1950. De zuigelingensterfte verminderde van 28 9 tot 24.9. Wilhelm .Pieck, president van Oost- Duitsland, heeft in een toespraak tot de arbeiders in de fabrieken van Berlijn- Schoeneweide, de nadruk gelegd op t belang van het jongste vraaggesprek van maarschalk Stalin met de „Praw- da" en tevens een program genoemd „om de vrede te handhaven en de Duit se eenheid te herstellen". „Het komt er op aan", zo zeide Pieck o.m., „iedere Duitser er van te over tuigen, dat een Amerikaanse oorlog in Europa zou worden uitgevochten op Duitse bodem en het Duitse volk zou kunnen uitroeien en tevens alle herbe wapeningsmaatregelen te onthullen ten einde te beletten dat de oorlog in het geheim zou worden voorbereid". Hij zei dat het Duitse volk, hoe dan ook, wel een middel zal vinden om stappen te doen bij de conferentie der- Grote Vier te Parijs, om in 1951 een vredesverdrag te verkrijgen. ner in 1950 was de bjj ieder course- bezoeker bekende Willem Geersen. Niet minder dan 61 maal ging- hij met een paard ais winnaar door de finish. Als tweede ging hij 29 en als derde 19 maal over de eindstreep. Ruim 32.000.werd uitbetaald op door hem gereden en getrainde paarden. Jan Wagenaar is hem in 1950 dicht genaderd. Deze niet minder bekend» pikeur en trainer won ruim 24.000. door 40 maal als eerste, 31 maal als tweede en 24 maal als derde te ein digen. Weliswaar hebben Geersen en Wagenaar een groter aantal prima coursepaarden in training dan de meeste van hun concurrenten, zodat zij uiteraard meer successen konden behalen, maar dat neemt niet weg, dat zij de kundigste trainers in Neder land zijn. Uit het volgende lijstje van prijs winnaars blijkt duidelijk de eenzame hoogte waarop Geersen en Wagenaar staan. Tevens kan men er uit con cluderen, dat de courses voor de min dere goden aanzienlijk minder winst gevend zijn. Jan Wagenaar zijn grootste concurrent ^LGEMEEN heerst bij het publiek de gedachte, dat het organiseren van paardeneourses een winstgevend be drijf is. Niets is echter minder waar. Duindigt, Hilversum, Mereveld en Groningen hebben het afgelopen sei zoen met verlies gedraaid. Slechts Alkmaar kon, hoewel zeer minimaal, winst boeken. De terugkeer van de totalisator heeft niet geheel en al ge bracht wat men van deze instelling had venvacht. ^/ELISWAAR is het aantal courses en het bezoek toegenomen, doch niet in die mate, dat alle onkosten gedekt konden worden. Onderhoud, of huur van banen, vermakelijkheidsbe lasting, reclame en niet in het minst de geldprijzen, die beschikbaar wor den gesteld, vormen zeer hoge posten op de balans van de organiserende verenigingen. De enige post, die ogen schijnlijk voor inkrimping in aanmer king komt, is het bedrag dat aan geldprijzen wordt uitgekeerd. Ogen schijnlijk. want die geldprijzen zijn in feite nog te laag. Zij immers vormen de enige bron van inkomsten voor de eigenaars. Van dit geld moeten zij hun paarden verzorgen en trainen of la ten trainen door een staleigenaar. Nu zijn er eigenaars, die zich van een uit stekende trainer en pikeur konden verzekeren en in het gelukkig bezit van één of meer goede dravers zijn. Deze eigenaars zullen op hun sport weinig of niets behoeven toe te leg gen en zelfs winst boeken. [)E meest succesvolle pikeur en trai- M. Vergay 22 14 15 ƒ14200.— B. U. de Jong 16 19 13 10862.— A. J. Siderius 12 12 14 10700.— J. de Vlieger 20 11 10 10025.— G. v. d. Wal 15 6 2 9450.— J. M. v. d. Berg 15 8 15 8275.— J. v. Leeuwen Jr. 12 8 6 7025.— K. Kramer 15 5 13 6850.— E. G. in 't Veen 15 5 6 6725.— P. A. Strooper 7 10 7 6175.— W. Leeuwenkamp 9 10 6075.— T. A. v. d. Veen 6 14 17 5300.— H. C. ten Hagen 9 4 15 5150.— F. A. Bosveld 6 12 10 5100.— S. J. v. Leeuwen 6 10 6 4900.— L. Ensing 9 9 7 4900.— J. Ham 5 8 10 4162.50 R. Hamming 6 5 9 3950.— N. Heskes 5 10 1 3375.— A. B. v. d. Veen 4 11 7 3025.— H. Doornekamp 3 3 6 3000 D. Zuidland 3 6 14 3000.— Th. Ponsen 2 11 9 2775.— N. Oosting 5 7 3 2725.— R. v. Wieringen 4 5 5 2700.— P. J. Heynen 5 3 1 2650.— J. Zuyderduin 2 5 2 2400.— Joh. Siderius 4 6 1 2375.— De cijferkolommen hebben de vol- 53. De smokkelaars zijn dolblij, dat het uur van handelen is aangebroken. Want ze waren toch wel een beetje zenuwachtig geworden, de laatste da gen, toen het Zacharias maar niet ge lukte om de kampeerders weg te krij gen. Maar gelukkig, het hele Noorder- strand is nu weer verlaten. Het is waar. er staat nog één tentje, maar er zit niemand in. Pirn, Pam en Pom, ja waar zijn die eigenlijk? Ze drijven er gens op zee met hun strandwagen. Maar dat weten de smokkelaars niet. Vrolijk dragen ze de boot naar buiten. Nu, dat is het werk van een ogenblik en even later drijft de sloep al in zee. Zacharias moet achterblijven en krijgt opdracht om de zeeslang weer binnen te halen. „We hebben hem nu niet meer nodig", roept Tom Teertouw- olijk. „Doe je best Zacharias, dan mag je een volgende keer ook weer mee" Patricia Wenthworth ül 35) „O, er wordt goed voor haar ge zorgd", sprak ze. „Als u 't mij vraagt ben ik degene, die medelijden ver dient. Als ik éénmaal de trappen op en neer ga, doe ik het ook wei een half dozijn keren" in een uur We hebben de voorste slaapkamer in een zitkamer veranderd en daar wordt zij uit haar kamer heen gereden. Ze kan ieder die voorbij komt zien en we krijgen veel bezoek te veel als u 't mij vraagt lui, die naar boven en beneden Lopen en een massa vuil binnenshuis brengen. Nu, u begrijpt, dat, waar we maar één meid hebben, het schoonma ken op mij neerkomt. Ik weet zeker dat ik nooit tot zitten kom. Blijft u hier lang? Ik had nooit gedacht, da) d vrijaf zou kunnen krijgen Als u mij vraagt, vind ik, dat iedereen te veel verlof krijgt. Daai heb je nu Fre derick Bush zijn zoon is zowaar verleden week de volle zeven dagen thuis geweest". „En nu ben ik het. Ik weet het wel. we moeten dag en nacht door werken met natte handdoeken om onze hoofden. Soms doen we dat ook heus". „Ik geloof er niets van. Wanneer li het werkelijk deed, zou alles veel beter lopen, Als u 't mij vraagt, wordt er te veel nutteloos en dom gepraat". Het gesprek was een heel eind van het onderwerp juffrouw Mary Anne afgedwaald. Garth poogde vastbera den, 't er weer op te brengen. „U zei, dat uw zuster zoveel mensen ontmoet. Kende ze ook meneer Harsch?" Juffrouw Doncaster snoof minach tend. „Als u het „kennen" wilt noemen Hij ging helemaal op in zijn proef nemingen. Ik heb altijd wel gezegd, dat hij zichzelf in de lucht zou doen springen". Garth veroorloofde zich een klein ondeugendheidje. „Maar dat heeft hij toch niet gedaan, wel?" Juffrouw Doncaster keek hem aan met de afkeurende blik, die haar zo goed afging. Ze had de lange, spitse neus en de roodachtige ogen van een fret en de dunste lippen, welke Garth ooit gezien had. Het feit,, dat ze de mond nooit genoeg opende, om haai gebit te laten zien, had een legende doen ontstaan, die hem als kind schrik had aangejaagd. Er werd n.l. be weerd en misschien door de jeugd van Bourne ook geloofd dat ze eveneens de tanden van een fret had en dat, als je haar alleen in 't donkei ontmoette, er van alles met je kon gebeuren. „Ik kan niet oveel verschil zien tussen in de lucht springen en doödgeschoten worden", merkte ze bits op. Garth probeerde nogmaals uit te vinden, of juffrouw Mary Anne op de bewuste Dinsdag halfzeven 's avonds ook aan det elefoon bad geluisterd en of (zo ja, wie) iemand haar die avond had bezocht, 't Gaf hem allemaal niets: hij kwam geen steek verder, 't Scheen, dat juffrouw Doncaster nog minder met hem op had, dan toen hij een aanko mende jongen was. Ten slotte gaf hij het op, maar daar hij haar met geen mogelijkheid kon kwijtraken, kwam hij weldra tot de conclusie dat haar afkeu rend oordeel zich over de gehele bevol king van Bourne uitstrekte. De enige, voor wie ze een goed woord had, was meneer Everton, die volgens haar wel een nobel karakter bezatr ofschoon ze er dadelijk bij opmerkte, dat er maai een dunne scheidingslijn liep tussen zulk een karakter en dwaasheid. „Als de mannen maar eens wisten, hoe gek ze eruit zien, wanneer ze zich door een malle jonge vrouw om de vinger laten winden, zouden ze in elk geval we) oppassen, zich in gezelschap belachelijk aan te stellen". Welke opmerking ge paard ging met een zeer veel beteke nend gesnuif. „U vindt zeker Sophy ook erg oud geworden", ging ze voort. Garth verwonderde zich over zijn eigen boosheid. Er scheen bij hem iets terug te komen uit de tijd, dat hij een bange, kleine jongen was en tante Sophy een van zijn hechtste bolwerken tegen die angst was. Beleefd voorzich tig merkte hij op: „Ik voor mij kan niet zeggen, dat ze, zolang ik mij haar her inner, ook maar iets veranderd is". De fretneus werd al snuivend omhoog getrokken. „U ziet niet erg scherp, wel? Sophy loopt volgens mij op haar laatste be nen". Na deze uitspraak sprong ze via de „dwaze opvattingen" van de dominee over op de onbekwaanheid van dokter Edwards. 't Is toch zeker geen aan beveling. dat zijn eigen vrouw totaal invalide is". Daarop was de achteruit gang van de jongeren in manieren en moraal aan de beurt, waarbij met na druk op mevrouw Mottram werd ge doeld. en ten slotte de in 't algemen zeer afkeurenswaardige houding van alle plaatsgenoten. Ook de historie met de drielingen „typisch voorbeeld van zorgeloosheid" passeerde de revue En dan was er het onbehoorlijke ge drag van de jonge Podlington, die ge trouwd was met Lucy Pincott en om voor juffrouw Doncaster onverklaar bare redenen de militaire medaille had gekregen, wat een heel onaangenaam resultaat had gehad. Toen hij met ver lof was, had hij haar, zeer ongepast, bij de kerk aangeklampt met de woorden „Zo juffrouw Doncaster, hoe staat het leven?" En Lucy had aan zijn arm ge hangen, met van trots uitpuilende ogen. alsof niemand ooit te voren zo'n me daille had ontvangen. Ja en nu krijgt hij zowaar nog een speciale opdrachl Ik begrijp heus niet wat er van de we reld moet komen!" (Wordt vervolgd) gende betekenis: le pr., 2e pr., 3e pr., gewonnen bedrag. ZATERDAG 24 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.- muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Gram. muziek. 8.50 Idem. (9.30—9.35 Water standen).' 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", me dische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.40 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.40 Instrumentaal kwintet. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gram.muziek. 15.00 Boekbespre king. 15.15 Metropole-orkest. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 Gram. muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.50 Radio Phil- karmonisch Orkest en soliste. 17.30 Voor de ieugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Ilammond-org'el. 18.30 Volksdansen. 19.00 Ar tistieke staalkaart. 19.30 „Passepartout", cau serie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Tiroler muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Instru mentaal Sextet. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Amusementsorkest. 9.00 Voor de huisvrouw. 9 40 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luis tert". 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws, 13.20 Gram.muziek. 14.00 „Wij maken een Paasgroep". 14.10 Gram. muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateurs uitzending. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.50 Omroeporkest en soliste. 16.30 ,,De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmmuziek. 18.15 „Nederland industrialiseert", klankbeeld. 18.25 Gram.muziek. 18.40 Reg'eringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven"; Actualiteiten; Sport. 19,27 Orgelspel. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er l zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steekt eens op, herën!". 21.00 Populair concert. 21.30 ,,Uü het Dagboek van een Dorpspastoor", hoorspel. 22.30 „Wij luiden de Zondag in!" 23.00 Nieuws 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25— 24 00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6