Kousen-Service Stad en Omgeving DE WERKZAAMHEDEN AAN DE FRIESE BRUG AGENDA Schooljeugd doet verkeersexamen Scholen volgens „systeem Lojenga Penningmeester goochelde met verenigingsgeld Over 10 jaar 'n nieuw landbouwhuis? Er wordt ijverig gezocht naar een oplossing van het ruimteprobleem Bondsdag Ned. Herv. jongeren Kadervergadering van „Staatspensionnering" De naamgever is directeur van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar Automobilist was bang voor straatrovers DiïV SjDAi* i o ïtiAAlvT ii>51 Wanneer men tegenwoordig de begro tingen onder ogen krijgt van de dien sten, die in het Landbouwhuis te Alk maar zijn ondergebracht, dan vindt men daarop steeds een post, die wordt ge stort in een fonds, dat dient ter finan ciering van het te zijner tijd te stichten nieuwe Landbouwhuis. De posten va riëren; het hoogste bedrag, dat door een vereniging wordt bijgedragen, is f 6000 per jaar, de laagste posten belopen on geveer f 1000. Per jaar wordt in totaai f 30.000 in dit fonds gestort, zodat dit over 10 jaar f 300.000 zal bedragen. De gelden blijven het eigendom van de vereniging, die ze heeft gefourneerd. Ze worden alleen renteloos ter beschikking gesteld van de Stichting Het Landbouw huis, die uit de rente later de onkosten zal kunnen bestrijden, verbonden aan de inrichting van de lokalen, die niet aan één bepaalde vereniging ten goede komen: een vergaderzaal, een con cierge-woning, enz. Wat er dan verder over 10 jaar gaat gebeuren, zullen we moeten af wachten, vertelde ons de heer van Am- mers, secretaris van het Landbouwhuis. In ieder geval hebben we dan d|e ton ter beschikking plus de rente. Ï3r zal echter wel heel wat meer nodig zijn. Misschien wil de gemeente ook wat doen. Wijzigingen in het plan-Dudok zijn mogelijk. Zoals men weet, is in het plan-Dudok, het bekende uitbreidingsplan voor het centrum van de stad, ook een land bouwhuis geprojecteerd. Voor zover we kunnen nagaan, is dit veel te klein ontworpen, meende de heer van Ammers. Bij informatie ten stadhuize bleek echter, dat in dit opzicht geen moei lijkheden te verwachten zijn. Wijzigin gen, mits aangebracht in overleg met de ontwerper van het plan, zijn altijd mogelijk, zo verzekerde ons de burge meester. Het tegenwoordige ruimte probleem. Intussen betreft dit alles aangelegen heden, die eerst over tien jaar aan de orde zullen komen. Van ogenblikkelijk belang is het feit, dat het bestaande landbouwhuis te klein is om aan de wensen en verlangens onzer agrarische organisaties tegemoet te kunnen ko men. Er zijn ongeveer tien kantoor ruimten te weinig, zo deelde de heer van Ammers ons mede. De hoop be stond, dat de beschikking zou kunnen worden verkregen over het houten ge bouw, dat voor de oorlog achter het landbouwhuis door de gemeente is ge plaatst en waarin de voedselcommissa- fis destijds was ondergebracht. Het werd daartoe in huur gegeven aan het Rijk voor de tijd van tien jaar, waarin de Onze KOUSEN REPARATIE AFDELING gaat U vanaf heden nog meer service bieden Ons devies wordt thans: Vandaag gebracht Morgen gereed Oók voor KOUSEN-REPARATIE lANGES'RAAt ALKMAAR Véle honderden Nederlands Her vormde jongeren uit de gehele provin cie zullen op tweede Paasdag. de Bondsdag van de C.J.M.V. en de C.J. V.F., in Alkmaar bijeen komen. Ds. Abelsma van Amsterdam zal het Bondsonderwerp „Weerbaarheid" uit spreken. „Die Rooiroks", een rnuziek- ensemble uit IJmuiden, heeft haar me dewerking voor deze bondsdag toege zegd. Voorts zullen de deelnemers en deelneemsters een mars door de stad maken, .waarbij zij het architectonisch schoon van de oude vestingstad zullen kunnen bewonderen. In de middaguren brengt de groep Amstelveen het stuk „Japke" ten to nele. Om vijf uur sluit Ds. Wesseldijk de Bondsdag met een dankdienst in de Grote Kerk. Voor degenen die's avonds niet vroegtijdig behoeven te vertrek ken, wordt in de recreatiezaal van de Ringersfabrieken de film „La Mater- nelle, de bewaarschool", vertoond. Voor de dagbijeenkomst hebben de C.J.M.V. en de C.J.V.F. de beschikking over het Gulden Vlies en het Wapen van Heemskerk. bouwkosten geheel werden goedge maakt door de ontvangen hum-. Rijk of agrarische verenigingen? Het houten gebouw behoort nog steeds in eigendom toe aan de gemeente, maar het Rijk wil er de ontvanger der belas tingen in onderbrengen. Daarmee zit de gemeente voor het probleem: moeten we de hum aan het Rijk, dat in 10 jaar zoveel huur heeft betaald, dat de bouw kosten geheel zijn betaald, opzeggen of moeten we met de verenigingen uit het landbouwhuis tot een regeling zien te komen, waardoor enkelen zich mis schien wat moeten behelpen, maar waardoor het Rijk zich in het noodge bouw kan inrichten? De oplossing is geen gemakkelijke Enerzijds erkent men bij de gemeente ten volle het grote belang, dat Alkmaar heeft bij het landbouwhuis, anderzijds heeft het rijk zich tot dusverre een zeer royale huurder betoond. Een tussenoplossing. We hebben de indruk, dat naar een tussenoplossing wordt gezocht. De voedselcommissaris was voorheen gevestigd in het noodgebouw, terwijl t i ook enige lokalen ter beschikking had in het vaste pand. Uit het noodge bouw heeft deze functionaris zich ech ter geheel teruggetrokken, de lokalen in het landbouwhuis zelf zijn nog steeds bij hem in gebruik. We vermoeden, dat getracht zal wor den van de regering gedaan te krijgen, dat het bureau van de voedselcommis saris wordt overgebracht naar het noodgebouw, waarin dan tevens de ont vanger zou worden gehuisvest. De daar door vrijkomende lokalen in het land bouwhuis zouden dan ter beschikking van de landbouworganisaties kunnen worden gesteld. Deze zouden daardoor voorlopig althans enige meerdere ruimte krijgen, zij het ook, dat daarmee niet geheel aan hun verlangens zou zijn vol daan. Waarom pas over 10 jaar? Wat de plannen ten aanzien van het nieuwe landbouwhuis betreft, nog dit. We kennen de kracht van onze land bouworganisaties voldoende om te We ten, dat ze te allen tijde bij machte zul len zijn, om, wanneer ze dat willen, tot de bouw van een groot pand over te gaan. Ze kunnen dit nu en ze zullen het over 10 jaar ook kunnen. Maar de omstandigheden kunnen maken, dat het ene ogenblik meer gelegen komt dan het andere. De tijden zijn voor de boer nu goed. Of ze dat over 10 jaar nog in even grote mate zullen zijn, weten we niet. Daarom dringt zich bij ons de vraag op: Waarom dit plan uitgesteld tot over 10 jaar? Het is natuurlijk juist, dat niemand er veel van bespeurt, wanneer heel gelei delijk door middel van jaarlijkse bij dragen een fonds wordt gevormd. Maar we geloven, dat, wanneer deze fonds vorming 5 of 10 maal zo snel ging, nie mand er ook iets van zou merken. Juist omdat de tijden van tegenwoordig voor onze agrarische bevolking zo uitermate gunstig zijn. Kortom, we zijn van oordeel, dat het te langzaam gaat. Wanneer de tijden verkeren, zouden er bezwaren kunnen rijzen. Het ziet er weliswaar niet naar uit, dat dit voorlopig het geval zal zijn, maar tien jaar is een lange termijn. Daarin kan een gevaar steken. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: De tijgerin (alle leeftijden)Victoria Theater, 8 u Alles goed in Hollywood (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het beste paard van stal (alle leeft.); Harmonie Theater, 8 uur: Louisa (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur: Lezing over Bali en Nieuw-Guinea. WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: De tijgerin (alle leeft.); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Alles goed in Hollywood (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het beste paard van stal (alle leeftij den); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Louisa (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur: Ballet-program ma „Liefde in de dans". In café Centraal werd Zondag een kadervergadering van de Nederlandse bond voor Staatspensionnering gehou den. Tal van bestuursleden van afde lingen uit Alkmaar en omgeving wa den hierbij vertegenwoordigd. Spreker óp deze vergadering was de heer Van Lienten, lid van het hoofdbe. stuur, die het doel en streven van de bond uiteenzette. Het doel van de bond is door bun deling van alle krachten te bereiken, dat elke Nederlander, die de 65-jarige jarige leeftijd heeft bereikt in het ge not van een pren*evrij staatspensioen wordt gesteld. De gelden, die hiervoor nodig zijn moeten geput worden uit de opbrengst van en belasting naar draag kracht. Van de 683.000 ouden van dagen in Nederland vallen er 400.000 onder de noodwet-Drees, aldus de heer Van Lienden. De noodwet zal voorlopig tot medio 1952 van kracht zijn. Ze zal dan verlengd worden, tenzij Nederland po litiek rijp genoeg is om de voorziening voor de ouden van dagen in een defi nitieve wet vast te leggen. Uit gebreid belichtte hij het grote belang van een premievrij bodempen sioen voor elke 65-jarige. Verder wekte hij de aanwezigen op intensieve propaganda te voeren, zodat de regering tenslotte zal moeten zwichten voor de aandrang van de om vangrijke bond, die een voorstel doet, voor grote sociale rechtvaardigheid. Aan de Friesebrug wordt met man en macht gearbeid om het werk op tijd gereed te kunnen krijgen. Onze tekenaar geeft hier boven een indruk van het inhijen van een stalen damwand. Bestrijding iepenziekte Tussen 1 April en 1 October is het verboden iepenhout te laten liggen, op gestapeld te houden of te vervoeren met uitzondering van: a. hout met een doorsnede, kleiner dan 7 cm; b. geheel ontschorst hout; c. hout, dat onder water ligt; d. hout, waarvan de schors in haar geheel op de door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning te bepalen wijze is behandeld. Niet nakoming van dit verbod wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste een maand of een geldboete van ten hoogste duizend gulden. Ruim zeshonderd deelnemers Ongeveer zeshonderd en vijftig Alk- maarse schoolkinderen, verdeeld over zeventien scholen, zaten hedenmorgen met grote aandacht gebogen over een bijzondere examenopgave, namelijk van het schoolverkeersexamep. Drie en twintig problemen moesten de kinde ren oplossen en er waren zeer ingewik kelde vraagstukken onder. Dit was het theoretische gedeelte van het exa men, waarvan over ongeveer drie we ken het practische gedeelte zal volgen. We hebben een bezoek gebracht aan de Tesselschadeschool, waar de in specteur van politie, de heer J. Haver- lag, die de leiding over deze examens heeft, aanwezig was. De heer Haver- lag vertelde ons, dat na de practische examens aan de geslaagden een diplo ma zal worden uitgereikt, doch om hiervoor in aanmerking te komen, is het goed opletten. Voor een practische fout wordt namelijk twee punten ge geven, terwijl een theoretische fout op driekwart punt komt. Bij een totaal van acht punten wordt de candidaat afgewezen. Onder de vraagstukken kwamen vooral de problemen van het oversteken aan de orde alsmede het onderscheid tussen de vele borden, die de wielrijder of rijdster op de weg ontmoet. In de vraagstukken over het verlenen van voorrang worden de meeste fouten gemaakt en er waren onder de leerlingen van de Tessel schadeschool maar Weinigen, die geen fouten hadden gemaakt. De leerlingen kregen voor het examen een half uur tijd, waarna de inspecteur met de op lossingen vertrok en de kinderen, al leen leerlingen van de zesde, zevende of achtste klasse, in spanning achter liet. Dit was evenwel van korte duur. want het rekeüuur was aangebroken, waardoor de aandacht Weer op de nor male lessen werd gevestigd. Hygiëne voor het kind D |N EEN GESPREK met Wethouder Ott van de gemeente Zijpe, liet deze zo langs zjjn neus weg horen: „O ja!, en dan bouwen we bU ons nog een paar scholen. Eén in Burgerbrug en één in Petten. Scholen volgens het systeem Lojenga." We begrepen, dat dit Iets bijzonders moest zijn, maar wat voor systeem dit was, wisten we niet. En dus luidde de vanzelfsprekende weder vraag: „Systeem Lojenga? Wat is dat voor een systeem?" Het antwoord was verrassend: „Wel! Het Is genoemd naar de directeur van het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar." TVAARVAN wilden we iets meer we ten en even later waren we in ge sprek met dr. Lojenga. „Ik heb met die scholen inderdaad iets te maken, vertelde hij ons. Maar „systeem Lojenga", dat gaat me wel wat te ver. De kwestie is, dat ik vroe ger schoolarts ben geweest en dat ik toen ben gepromoveerd op een proef schrift, getiteld: De hygiëne van het schoolgebouw. Een schoolgebouw, zo vervolgde hij, moet aan verschillende eisen voldoen. In de eerste plaats paedagogische en daarmee heb ik niets te maken. Ik heb er niet het minste verstand van. In de tweede plaats architectonische, dieook geheel buiten mij omgaan. Anders ech ter staat het met de hygiënische, daar bij komt de geneesheer aan bod. En daarmee heb ik mij destijds druk bezig gehouden. Wanneer U er meer van wilt weten, dan moet U mijn proef schrift maar eens doorlezen. Daar staat alles in". En vriendelijk offreerde hij ons een exemplaar. yOEN WE het later bestudeerden, za gen we, dat daarin behandeld wer den o.a. de ligging van de school, de verlichting, de ventilatie, de verwar ming, de wanden, de zoldering en de vloer, de meubilering en vele andere zaken meer. Aan de heer Ott was het meest opge vallen de eigenaardige bouw, die ont stond .doordat de naast elkaar gelegen lokalen aan de Zuidzijde grote ramen yoOR de Alkmaarse politierechter mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, stond gisteren Theodorus B. uit Oudorp terecht, die beschuldigd was van gre pen te eigen bate in de kassen van twee verenigingen. Hij had over een vrjj lange periode een bedrag van bijna twaalfhonderd gulden verduisterd ten nadele van een Oudorper biljartvereniging en van het district Alkmaar van de Nederlandse biljartbond. Met de boeken was wonderlijk om gesprongen. De kas-commissieleden hadden nimmer iets van de verduiste ringen bemerkt. Het misdrijf was uit gekomen, doordat B. in een vertrou welijke bijeenkomst een en ander had bekend. Geen der bestuursleden was er evenwel achter gekomen of het be drag, dat B. als het door hem verduis terde opgaf, wel klopte. De politierechter wenste derhalve eerst een verklaring van één der be stuursleden, waarin het juiste bedrag wordt genoemd. Immers, zo zeide de kadi, B. kan wel helemaal niet gesto len hebben, of ook een te laag bedrag hebben opgegeven. De zaak werd voor onbepaalde tijd geschorst. Slecht geheugen. Anne B. en Lambert de B., beiden uit Beemster stonden broederlijk naast elkaar op het matje, verdacht van res pectievelijk diefstal en heling van een partij hout en enkele gereedschappen Nadat was vastgesteld hoe Anne, van geboorte een fiere Fries, enkele achtereenvolgende Zondagen gereed schappen en hout had gestolen op het terrein van een aannemer, gaf deze een demonstratie van een slecht ge heugen. Hij was helemaal vergeten hoeveel maal, en waarom hij reeds eerder veroordeeld was. Na lang pie keren en narekenen kwam men tot drie veroordelingen. Van één zaak was hij de reden vergeten. Lambert was frisser van memorie en verklaarde, dat hij het gestolene zo lang voor zijn vriend op zijn hooi zolder had verborgen. Lambert, die ook een Friese tongval had, kon met een veroordeeld worden. De zaak tegen zjjn landsman werd aangehouden tot er een rapport over hem kan worden uitgebracht. Lamberts vonnis luidt: 35 gulden boete of twee weken hech tenis. De eis was veertig gulden of 20 dagen. Bang voor rovers...... Adrianus G. uit Nieuwe Niedorp was niet verschenen en werd derhalve bij verstek veroordeeld. Hij schijnt er een gewoonte van te maken niet aan verzoeken te voldoen, want hetgeen hem tot verdachte stempelde was iets dergelijks geweest. Dat kon de wacht meester der Rijkspolitie C. D. uit Schermerhorn getuigen. Toen deze op een avond, gewapend met een lan taarn ,in de kom van het dorp auto's stond aan te houden, constateerde hij met verbazing, dat de wagen, waarin Adrianus G. gezeten Was, ondanks het stopbevel doorreed. Desgevraagd had G. later gezegd: „Ik dacht, dat het een rover was Gelukkig was de officier niet van mening, dat dit een belediging moest worden geacht, hoewel de wachtmees ter een allerminst roverachtige ver schijning was. De straf was conform de eis 75 guden boete of achttien da gen hechtenis, als G. ook ditmaal niet aan de oproep van Justitia gehoor zaamt Nachtelijk bezoek. De gemoedelijke sfeer, die ondanks de ernst van het justitiële onderzoek in de regel de zittingen van de poli tierechter kenmerkt, was verre te zoeken, toen Simon F. uit Harenkar spel en Franciscus G. uit Heerhugo- waard terecht moesten staan. Hun was ten laste gelegd, dat zij in een dronken bui mevrouw C. K.D. te Heerhugowaard hadden beledigd en ais zij dit nu maar ruiterlijk hadden erkend, zou het wel met een sisser zijn afgelopen. Nu moest de zaak wor den aangehouden om nieuwe getuigen de tenlastelegging te laten bevestigen. P. en G. waren vroeger bij D. in dienst geweest en hadden nog een loonvordering op hem. Zij waren reeds vier keer tevergeefs bij hem geweest en toen zij in de nacht van 28 op 29 Januari iets meer hadden gedronken dan verstandig ware geweest, beslo ten zij opnieuw naar hun vroegere werkgever te gaan. In het holst van de nacht sloegen en schopten ze tegen de deur tot deze door mevrouw D. werd geopend. Toen de vrouw de late bezoekers meedeelde, dat haar man niet thuis was, geloofden die haar niet en riepen beledigende woorden. Mevr. D. kwam dit gisteren onder ede be vestigen en ook de zoon, die niet was gedagvaard, had de scheldwoorden ge hoord. Aan de politie hadden de man nen Verklaard, dat het wel mogelijk was, dat zij zich aldus hadden uitge laten. Ter rechtzitting trokken zij hun verklaring echter in, waarvoor zij een schrobbering van de politierechter kregen. Deze besloot de zaak aan te houden en voor de volgende zitting meer getuigen te laten komen. Johannes W. uit Heerhugowaard had de vorige twee verdachten op hun nachtelijke tocht vergezeld en had toen de deur niet snel genoeg door mevrouw D. werd geopend, een ruit ingeslagen. Hij bekende dit volkomen en zeide, dat hij het zeker niet zou hebben gedaan als hij nuchter was ge weest. Mr. Meischke wilde er reke ning mee houden, dat W. de ruit in middels heeft vergoed en eiste 20. subs. 10 dagen. M. v. d. Wall Bake verminderde de straf tot 15.subs. 9 dagen. What's in a name? Ook de voornaam van de volgende verdachte was Johannes; dat beweer de hjj tenminste zelf, mqar volgens de burgerlijke stand moest het Joannes zijn. Of de registrerende ambtenaren destijds een fout heeft gemaakt of dat de vader zodanig onder de indruk was, dat hij een verkeerde opgave deed, za) wel altijd een geheim blijven. Een feit is echter, dat Jo(h)anneg gisteren vow de groene tafel moest verschijnen Ver dacht van diefstal. Hij had zich ook nog aan oplichting schuldig gemaakt, doch dat had de officier laten schie ten. G. had bij zijn werkgever, een han delaar in vleeswaren, een hoeveelheid darmen weggenomen en die aan een slager in Warmenhuizen verkocht. Het geld had hij in eigen portemonnaie ge stoken. Hij zeide dit gedaan te hebben, omdat hij schulden had. Officier en politierechter wilden er rekening mee houden, dat G. gunstig bekend staat. Mr. Van den Wall Bake veroordeelde de jongman overeenkom stig de eis tot ƒ25.subs. 10 dagen Trouwplannen. Franciscus L. uit Alkmaar moest zich eveneens verantwoorden voor een diefstal. Hij had echter geen gebruik gemaakt van de gelegenheid om zich te komen verdedigen. L. had voor zjjn werkgever wat boodschappen moeten bezorgen. Toen hem bij het opgegeven adres werd open gedaan, werd hem verzocht zqn waren even in de keuken te brengen. Dat deed L. Hij deed echter nog meer. Toen hij in het voorbijgaan ƒ7.zag liggen, pakte hjj dit bedrag weg en stopte het in zjjn zak. Hij had trouwplannen, zo verklaarde hij la ter, en het geld kon hij goed gebrui ken om inkopen te doen voor de grote dag. Het bleek, dat L. nog nooit eer der werd veroordeeld en dat hij goed bekend staat. In verband hiermede werd hij conform de eis veroordeeld tot ƒ20.subs. 10 dagen. Uit wandelen met een plank. Ten slotte stond nog Arie de V. uit Alkmaar terecht, die in de nacht van 4 op 5 Februari werd aangehouden, toen hjj een flinke plank met zich droeg. De politie kreeg argwaan, om dat er maar heel weinig mensen zjjn, die uit liefhebberjj 's nachts met eigen planken gaan sjouwen. De V. gaf toe het hout op de Achterweg gevonden te hebben en er werd prompt proces verbaal opgemaakt. Mr. Meischke zag in deze diefstal geen halsmisdrijf en eiste 10.subs 5 dagen. Mr. Van den Wall Bake ver minderde de straf tot 7.80 subs. 3 dagen. hadden en aan de Noordzijde over de gehele lengte een gang, die niet tot het dak van de lokglen reikte. Daardoor is het mogelijk aan de Noordzijde van het lokaal, boven de gang, nog een rij ra men aan te brengen bij wijze van bo venlichten. „Dat is belangrijk in tweeërlei op zicht, legde de heer Lojenga ons uit. In de eerste plaats omdat de rij Banken langs de muur als regel onvoldoende licht krijgt en in de tweede plaats om dat daardoor dwarse ventilatie moge lijk is, de enige ventilatie, die afdoen de is." „Is er veel belangstelling voor uw theorieën?" vroegen we. „O ja. Zeer veel. Ik ben overigens niet de enige, die zich er mee bezig heeft gehouden en u moet goed begrij pen: het gaat uiteindelijk alleen om de zaak. Tal van gemeenten, waaronder zeer grote, beginnen de gedachten in toepassing te brengen. Overigens is er op het ogenblik een Staatscommissie werkzaam, waarin de ministeries van Onderwijs. Wederopbouw en Sociale Zaken vertegenwoordigd zijn en die over enige tijd wel met haar rapport zal verschijnen. Wat mij persoonlijk be treft :ik vind de meubilering ook uiter mate belangrijk en ik geloof, dat het vroegere systeem van vast meubilair in de vorm van banken langzamerhand als een overwonnen standpunt moet worden beschouwd. Dat is een zeer grote verbetering." „Maar, zo meenden we, we krijgen hier in Alkmaar ook nieuwe scholen. We hebben er nog nooit van gehoord, dat daar proeven worden genomen met verplaatsbaar meubilair. (Onder verplaatsbaar materiaal zijn te verstaan stoelen en tafels, waarmee merkwaar dige resultaten zijn te bereiken. In een ommezien is een leslokaal veranderd in een lokaal voor handenarbeid of voor lichamelijke oefening) ,Dat weet ik ook niet, zei onze zegs man .Vervanging van oud materiaal door nieuw is natuurlijk vrij kostbaar. Maar bij nieuwe scholen dunkt mij het kostenvraagstuk niet onoverkomelijk". En zo staan we voor de vraag: Hoe zal aanstonds de Knoopschool worden ingericht? Zal dit. als steeds geschieden met banken? Of zal een proef worden genomen met verplaatsbaar materiaal? Inlichtingen zijn gemakkelijk te krij gen, een der pioniers van de nieuwe methode is in dienst bij onze eigen ge meente .Elders wordt van de ideeën van de heer Lojenga veel nota genomen. Zou het soms zijn, dat. ook hier geldt, dat niemand profeet is in eigen land? Onvoorzichtige chauffeur De Rotterdammer Theódoriis H« werd van morgen door de meervoudige kamer conform de eis veroordeeld tot f 250,— of dertig dagen met toewijzing van de civiele vordering van f 150,—. Hij had op de Rijksstraatweg te Hei- loo zonder rijbewijs gereden en door oen on handige manoeuvre de chauffeur van een trailer gedwongen hét rijwielpad op te rijden, ten gevolge waarvan de Alkmanrder H. ernstig werd gewond. Burgerlijke Stand Geboren: Andreas A. J„ z. van A. Leek en M. M. Hijkenberg. Fetro- nella M. M., d. van P. van Dut)n en G. Genet. Gehuwd: Qerardus A. Pronk en Jannetje van Dam. AANRIJDINGEN Op de Nieuwlandersingel kwamen gistermiddag twee auto's met elkaar in botsing. De schade beperkte zich tot deuken en schrammen in de carrosse rie. Om half elf 's morgens botsten twee auto's op de Helderseweg tegen elkaar. De chauffeur, die de botsing veroorzaakt had. reed door in de rich ting Bergen Daar werd hij door de politie opgevangen en naar het politie bureau te Alkmaar vervoerd. Het bleek, dat hij onder de invloed van geestrijk vocht verkeerde. Bovendien was het» rijbewijs, dat hij in zijn bezit had niet geldig. De wagen van de an dere automobilist bekwam enige schade.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2