Obdam wijzigt begroting-1951 NIEUWS UIT BERGEN Een korte raadsvergadering Met Pasen en Pinksteren rijdt „Bello" Heer-Hugowaard „De Laatste Eer" hield drukbezochte vergadering Bloembollententoonstelling Voor de poppenwas Beemster Oudorp Egmond-binnen Burgerlijke Stand Egmond aan Zee Akersloot St. Pancras mag drie huizen bouwen Raadslid Timmers kon zijn eitje niet koken Doorlichting slaagde uitstekend Oudkarspel Zuid-Scharwoude Ledenvergadering onderling begrafenisfonds Noord-Scharwoude HEILOO Groot-Schermer Geslaagde operette-avond van „Zanglust" De Rijp Graft Burgerlijke ^»n«l Ursem West-Graftdijk Het stationsplein Het carillon van de St. Laurenskerk Markiberichien Warmenhuizen DINSDAG 13 MA ABT 1031 De raad kwam Maandagavond een half uurtje in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter dr. W. Huygens. Als enige punt van behandeling stond op de agenda een voorstel van B. en W. om het lopende algemene crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten gedurende de maanden Maart en April 1951 vast te stellen op f 725.000 en gedurende de maand Mei 1951 op f 550.000. Op voorstel van de heer Taets van Amerongen besloot de raad om B. en W. te machtigen een crediet van maxi maal f 1.400.000 te vragen, mits niet tegen een hoger percentage. Bij de rondvraag informeerde dr. Hemelrijk wat er waar was van de in omloop zijnde geruchten, dat de Rot terdamse Tramweg Maatschappij geen gegadigde meer was voor de exploita tie van een dieselverbinding met Ber gen aan Zee. De voorzitter was hier van niets bekend. Verder had dr. Hemelrijk, alweer bij geruchten, vernomen, dat de tram met Pasen en Pinksteren zou rijden. De Vorige week vergaderde de Pro*. Begra- fenisvereniging „De Laatste Eer" in café Evers. Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental met elf is toegenomen en thans 458 bedraagt. Er zijn 15 begrafenissen uitge voerd. Hiervan zijn er zeven van niet- leden. De rekening sloot met een bedrag van 3316,16 met een saldo van 8,95. Door aanschaffing van nieuwe hoeden en handschoenen is de reservé aangesproken. Br was derhalve een verlies van 216,07. De heer v. d. Meulen die als drager is afgetreden werd bedankt voor de toewij ding waarmede hij 27 jaar deze functie heeft uitgeoefend. Bij de bestuursverkiezing werden de lie ren G. Dirkmaat en A. Brouwer, bij ac clamatie herbenoemd. Op voostel van het bestuur* werd aan een der dragers ontslag verleend. Verder werden in het reglement enige wijzigingen en aanvullingen aangebracht. Er werd gemeld, dat de „Voorloper" in Veerthutzen zijn functie wilde neerleg gen. Hierop werd besloten, dat het be stuur de voorloper in de kom der ge meente voor deze functie zou aanzoeken. Deze maakte geen bezwaar. Het salaris van de voorloper werd gebracht op 10 pér begrafenis. De secretaris werd een gratificatie toe gezegd van 25 voor het vele werk dat hij voor de vereniging heeft verricht. Gevonden voorweroen Bij de groepscommandant der Rijks als gevonden en verloren aangegeven, politie zijn de navolgende voorwerpen Eigenaars en gedupeerden kunnen zich dus tot hem wenden op het Groeps- bureftu der Rijkspolitie te Heerhugo- waard-Zuid. Gevonden: vulpen, blauw gevlekt: •witte Wollen gebreide das: köffersleü- teltje aan touwtje: bruin lederen gla cé-herenhandschoen; zwarte actentas; Verstelbare schroevendraaier: bruine damesportemonnaie; geelbruin geruite shawl' zilveren zakmesje- bruine brood zak, inh. f 1.00: bruine rijwieltas; ball pointpen; groene shawl: pak palmpit- meel: streng kralen; grijze ceintuur Van jasje: papieren gulden; glacé da meshandschoen trechter)molton want, met linnen overtrek. Verloren: bruin linnenbroodzak, inh. fl.00; paar wollen gebreide hand- Sdhoenen; ceintuur van jas (rood-wit gestreept); gouden herenhorloge; bril in doos (inh. f 1.00): donkerblauw met rood-geel gebreide meisjes-muts; don kerblauwe capuchon. Concert van „Ons Genoegen" en „Les Musettards" Zondagavond concerteerde de Gem. Zangvereniging „Ons Genoegen" met me dewerking van „Les Musettards" onder leidittg van A. de MoorKostelijk in de zaal van de heer Evers. „Ons Genoegen", onder leiding van de heer C. Geerlings, opende met een drie-^ tal nummers, waarna tot de pauze het muziekgezelschap optrad. Na de pauze volgde weer zang, waarna „Les Musettards" de avond besloten, doch niet alvorens „Ons Gehoegen" nog een toegiftje had gegeven. Een gezellig bal vormde het slot van de uitstekend ge slaagd avond. Paarden sloegen op hol De heer B., die in de vroege morgen stond met een met twee paarden be spannen wagen op weg was naar ztjn akker, beleefde een benauwd kwar tiertje, toen zijn paarden plotseling op hol sloegen. Gelukkig zakte de „evenaar" los, en de paarden gingen er alleen vandoor. Ze stortten zich in het portiek van kapper Vliegendehond. De wagen kwam tegen een boom tot stilstand Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. AANBESTEDING Dezer dagen heeft de aanbesteding plaatsgehad van de verbouw Van het woon- en winkelhuis van de heer N. Gildermeijer. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: fa. C. Botman f4.070,00; fa. A. J. de Koning f3.775.00; fa. L. H. Kamp f3.519,00 en de laagste inschrij ver was de fa. P. Dekker voor f 3.492,82. De laagste inschrijver is inmiddels met het werk begonnen. WINKELSLUITINGSWET Naar wij vernemen is de Rijkspolitie voornemens streng op te treden tegen overtredingen van de winkelsluitingS' wet. Ook de burgers worden aange spoord hieraan mede te werken, door na sluitingstijd geen winkels meer te bezoeken. voorzitter deelde hierop mede, dat in derdaad gedurende de drie Paasdagen en de drie Pinksterdagen de N.S. een beperkte dienst zouden onderhouden en wel twee maal per dag: 9.42 uur uit Alkmaar eh 10.27 uur terug uit Bergen aan Zee en dan 16.20 uur vertrek Alk maar en 17.27 terug uit Bergen aan Zee. Aangevraagd zal worden een tram te laten rijden aan het begin van de middag. De busdiensten blijven ge handhaafd. Of de tram vanaf 20 Mei weer ge woon zal rijden, is nog niet bekend. Mr. Sluis informeerde naar de huur prijsverhoging van de Bouma-wonin- gen. Met het oog op de hogere bouw kosten, die niet door het Rijk zullen v/orden gedragen, is verhoging van de huurprijs inderdaad nodig, aldus de voorzitter. Hierna ging de raad in comité. Eén der lokalen van de openbare school was weer herschapen in een bloemenhof: de leerlingen toonden het resultaat, dat ze hadden bereikt met het kweken van bloembollen, tros- en trompetnarcissen, witte en blauwe hyacinthen, rose en rodi tulpen. Er was weer met liefde en zorg gekweekt. De jury, bestaande uit mevr. Hoogcarspel en de heer Roosendaal, had dan ook lang geen gemakkelijke taak. De gelukkige winnaars waren: le klas: 1 Bertje de Vet, 2 Jan Bakker, 3 Klaas Beeldman, 4 Marrie Tuijn, 5 Hil- lie Bijlstra. Troostprijzen werden toegekend aan Nelly van Til, Hans Pesie en Femke Nij- dam. 2e klas: 1 Willy Jonker, 2 Nel Kof man. 3 Elsje Schekkerman, 4 Marianne van der Hoek, 5 Piet Vermeulen. Troostprijzen. Job van Amstel, Rudi Jakma en Siem Schermerhorm 3e klas: 1 Marrian Kroon, 2 Ansje Hart, 3 Aukje Nijdam. Troostprijzen: Henk La- Dik Tromp, Greétje de Vet. Piet Zwakman en Willy meyer, Hero van Urk, van Zanten. 4e klas: 1 Dineke Stroomer. 2 Margriet Haars, 3 Joke Tamls. Troostprijzen: Nico Hopman en Joke Peters. 5e klas: 1 Corrie Roozendaal, 2 Beppie Tromp, 3 Beppie Poot en Nelly v. d. Bremen. Troostprijzen: Hans van Amstel en Janine Hoogebóom. 6e klas: 1. Ali Bak, 2 R;ta van Dalen. 3 Jan de Vries, 4 Evert v. d. Linde. Troost prijzen: Ton Heyblom en Jan van der Torren. Plannen van de Volkshoge school Twee ledenweekeiliden waren dus ge houden op de Volkshogeschool te Bergen (N.-H.), n.l. op 31 Maart en 1 April en op 19 en 20 Mei. Het eerste op 31 Maart en 1 April zal gewijd zijn aan het dorp Bergen. Op Zaterdagavond zal er gespro ken worden over -de eerste schilders, dlw naar Bergen trokken en over hun kunst en die hunner tijdgenoten; een kleine ten toonstelling zal deze inleiding aanvullen; des Zondags zal men iets kunnen horen over en van de dichters en schrijvers in Bergen ep in aansluiting op éen wande ling door het mooie dorp, zal iets verteld worden over architectuur en over het stre ven om de schoonheid en het eigen ka rakter Van Bergen te bewaren. Een mu ziekavond zal het geheel besluiten. Aan dit weekeindé zal op Zaterdagmid dag de algemene vergadering der léden in het gewest Noord-Hólland voorafgaan. Het tweede weekeinde op 19 en 20 Mei zal gewijd zijn aan een paar grote dichters en schilders uit het Vlaanderen van deze eeuw. De „Komedianten" hadder» verdiend succes De Harger Toneelvereniging „De Ko medianten" bracht in De Rustende Ja ger mr. J. H. Penning's toneelstuk „De Zondaar" voor het voetlicht. Deze di lettanten hebben dit stuk op meester lijke wijze vertolkt. Uit alles bleek hun ernstige toewijding, volkomen be grip en algehele overgave. Vooral Jo Klop maakte met zijn voortreffelijke dictie, zijn eenvoudige gebaren een diepe indruk. Onder ademloze stilte volgden de aanwezigen in de zaal het sterk dra matische stuk, vervuld van diep mede lijden met „de zondaar", de man, die heeft leren berusten. C. Jonker, die de rol van Vorster vertolkte, speelde deze meesterlijk. Zijn zuiver afgepaste mi miek maakte diepe indruk. Spelers en regisseur Meelis kunnen met grote voldoening op deze avond terugzien. BURGERLIJKE STAND Geboren Barend Johannes, z. van J. B. Sjoers en M. A. M. van der Horn, Elzenlaan 20. Overleden: Buizer Dingeman, 65 jaar, Landweg 25 te Bergen (N.-H.) Uschi, de kleinste handwasmachine te wereld, welke op de „Nurnber- ger Messe" tentoongesteld loordt, is een getrouwe afbeelding van haar grotere zuster. Ze heeft een wringer, een afvoerkraan en een wasbord. Voor onze kleine huis vrouwtjes, die zich nu nog met de poppenwas bezig houden, is dit een leerzaam apparaat. BURGERLIJKE STAND Geboren: Janna M., d. van K. F Eijk en M. Rutgers. Geertruida E., d. van Ts. Roet en J. E. Zuurbier. Trijntje J., d. van J. Oussoren en J. P van Wengerden. Jacobs C., z. van J. Roet en G. A. van Baar. Ondertrouwd: Henri J. van der Raaij en Trijntje ePetoom. Theodo- rus L. A. Vogel en Grietje Asjes, Getrouwd: Gerard Stap en Jacoba P. Nieuwdorp. GEVONDEN VOORWERPEN Een paar zwarte motorhëlidsöhoenen, een paar blauwe wanten, een paar grijfcè herensokken, een dames shawl, een bruine herertportemonnaie met inhoud, een En gelse duimstok. Inlichtingen bij de politie te Oudorp. Geboren: Alida Eduarda Johanna, d. van C. Baltits en G. J. Zentveld. Jacobus Johannes Maria, z. va» J. Kool en J. M. Zentveld. Maria Anna, d. van G. P. Schotvanger en M. W. Terra. Franciscus Wilhelmus Maria, z. van W. Dekker en Fr. M. Steeman. Catharina Cornelia Maria, d. van J. Dekker en M. vaii Schagen. Cornelis Petrus Gerar- dus, z. van J. J. Louwe en A. A. Blom. Overleden Jan Dirkson, 74 jaar. Loop der bevolking Ingekomen: R. C. Bolten van Heiloo naar Egmond-Blnnen, Nachtegalen- pad 545. G. Burger, van Castric m n. Egmond-Binnen, Herenweg 263. Zw. Blonk van Leiden naar Egmond aan den Hoef, Herenweg 322. M. Bruinenberg, van Bergen naar Egmond aan den Hoef, 292. J. A. Lemmers, van Haarlem naar Egmond Binnen 5a. A. Kleinjan, van de Bilt naar Egmond aan den Hoef, Gr. Dirkpl. 23. KI. Twigt, van de Bilt naar Egmond aan den Hoef, Gr. Dirkpl. 23. S. J. Kramer, van Sittard naar Egmond- Binnen 30. C. H. Heijne van Amster dam naar Egmond-Binnen 49b. O. C. Reuvers, van Schellinkhout naar Egmond- Binnen 461. A. C. Stuijt van Ursem n. Egmond aan den Hoef 424. J. J. Steijn van Alkmaar naar Egmond aan den Hoef 514. J. Cl. Tol van Edam naar Egmond- Binnen 5a. Vertrokken: PA. Dekker van Noordvelderweg 130 naar Castriciim, Be- verwijksêweg 146. M. Dekker van Eg mond-Binnen 191 naar Egmond aan Zee Bakkerstraat 1. C. I. Beentjes, van Peperstraat 74 naar unsterdam, Krom- mestraat 30-1. C. G. Duijkersloot van Peperstraat 87E naar Heer-Hugowaard, Middenweg 278. A. B. Kosterman, van de Bleek 234 naar Vleuten, Utrechtseweg 57. J. A. H. van Wijnhoven, van Ven- new-weg 5a naai' Venraij, Stationsweg 35, C. A. de Raadt, van Herenweg 264 naaf Egmond aan Zee, Voorstraat 66 C. W Apeldoorn, van Apeldoorn 69 naar Lan- gedijk, Prinsengracht 34. M. Zwart van Égmonderstraat 291 naar Egmond aan Zee, Emmastraat 9. A. Misset van Graaf Dirkplein 9 naar Amsterdam, Westeinde 23-hs. J. J. Glorie, van Driehuizerweg 494 naar Rotterdam, Vestastraat 19. SCHAAKCOMPETITIE De uitslagen van de laatste cliibcompetitie- Wedstrijden zijn: A. Holtes—J. van Don 0—1; A. Heete—J. Kooprtlflri 1—0; R. Copier—J. Stik- voort 0—1; P. Zijp—J. van Don Vs—Vsj A. Roo- zir.g—K. Stiemer 1—0; A. Heere—R. Copier 1—0; J. Koopman—H. de Vries 1—0; H. de Vries—J. Koopman 0—1; K. Stiemer—J. Zijp 1; P. Mante—A. Röozing 1—0. ZWAAR BEESTJE Een os, afkomstig van het veehouders- bedrijf van de heer D. Los uit De Woude is vorige week in het Zaandamse abattoir geslacht. Schoon aan de haak woog het dier 1600 pond, een géwicht, dat men vart een rund nog nimmer in dit slachthuis genoteerd had. In de Maandagavond gehouden raads vergadering te Sint Pancras, sprak de heer Timmer zijn grote afkeuring uit over de gasdruk in deze gemeente. Ter verduidelijking voerde hij aan, dat het hem niet mogelijk was gebleken he denavond en eitje op het gas te koken. Door de voorzitter, burgemeester Kroonenburg werd medegedeeld, dat hij zou informeren naar de gasvoorzie- ning in deze gemeente. Bij het richt- contingent zijn aan deze gemeente voor de jaren 1951, 1952 en 1953, drie wo ningen toegewezen. De Ned. Spoorwe gen dragen f 1000 in de kosten van het aanbrengen van waterleiding in de Aehtergeest. Door de bloembollenkwekersbond werd een ernstig beroep op het college gedaan geen cultuurgronden in het uit breidingsplan op te nemen met het plan hier wegen of plantsoenen van te maken. De nodige aandacht zal hier aan worden geschonken. Daar de begroting 1951 met enkele opmerkingen van administratieve aard was teruggekomen, werd hiervoor een suppletoire begroting vastgesteld. Een wijziging van de rijksnormen voor ambtenaren, gegeven door Ged. Staten, was in deze gemeente slechts geldig voor de gemeentewerkman, wiens loon ook overeenkomstig zal worden gewijzigd. De Rietlanden in de Kleimeer, in eigendom bij de gebr. Morsch te Ber gen, zullen worden verlaagd met rijks- en provinciale subsidie. Niet alleen wordt het bouwrijpmaken hiérvan be vorderd. het is tevens een prachtig werkobject voor werklozen. De ge meente werd verzocht hieraan een subsidie van f 375.00 te verlenen. Ge zien het grote voordeel en het nut stemde de raad hier mee in. De regeling voor de controle van iet Onder voorzitterschap van burgemeester J. de Boer Wz. kwam de raad der ge meente Obdam gisteravond in voltallige zitting bijeen. De voorzitter deelde mede, dat de doorlichting van de bevolking uit stekend is geslaagd, waarvoor hij een ieder, die hieraan zijn medewerking ver leende, dank bracht. Er was in de begroting voor 1951 een bedrag van 3551 geraamd voor de Bij zondere Lagere School, ten behoeve van nieuwe leermiddelen. De raad wilde dit bedrag aan de stichtingskosten van de nieuw te bouwen school toevoegen en hei gehele bedrag over dertig jaar afschrij ven. Gedeputeerde Staten hadden de wens geuit, nu de Rijksuitkering f 1000 meel zal bedragen dan geraamd was, dit van de kosten van de aan te schaffen leer middelen af te schrijven. Ten slotte be sloot de raad 551 af te schrijven, daai de sociale bijstandregeling voor kleine zelfstandigen voor 1951 een grotere Hit- gaai» vraagt, als waarop men had gere kend. De leden van Steun Wettig Gezag zullen op vierdaagse oefening een dag geld van 6.50 ontvangen. Reeds diverse tuinders hebben zich voor de sociale bijstandregeling opgegeven in verband waarmede de raad besloot een suppletoire begroting voor deze regeling te ramen op 6000. Het Rijk zal in deze kosten 3000 bijdragen. In antwoord op een vraag van de heer De Boer deelde de voorzitter mede, dat de uilkering onge veer 25 pér week met kindertoeslag zal bedragen. Het gemeenteland zal voor dit jaaï verpacht worden aan de heer J. Neefjes. Het verslag van de gemeente-geneesheer werd goedgekeurd, waarna op verzoek van Ged. Staten enige veranderingen in de legesverordening werden aangebracht. Een verzoek van het schoolbestuur om een voorschot in het voor de school beschik bare bedrag te mogen ontvangen, werd ingewilligd. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om subsidie van de Neder landse vereniging tot bestrijding van sui kerziekten. De raad ging hierna in co mité om de kwestie beteffende woning- aangelegenheden te bespreken. geldelijk beheer werd vastgesteld en opgedragen aan het verificatie bureau van de Ver. van Ned. Gemeenten. Het Fonds Armengoederen zal nu ook hier onder vallen. De rondvraag leverde weinig bijzon ders op. Staatspensionnering gaat geen fusie aan In de jaarvergadering van de afde ling Oudkarspel-Noord Scharwoude die gisteravond in de zaal van de heer Van Liempt werd gehouden, is beslo ten, dat deze afdeling geen fusie zal aangaan met de afdeling Zuid Schar woude. Het financieel verslag ver meldde een nadelig saldo over het af gelopen jaar van f 17.90. In het bestuur werden herkozen de heren G. de Geus. J. Rietveld en S. de Beurs. In de plaats van voorzitter A. J Wijnveldt, die zich niet .herkiesbaar stelde werd de heer A. J. Klaver tot bestuurslid gekozen. De heer K. van Dijk sprak enkele har telijke afscheidswoorden tot de schei dende voorzitter. Als blijk van waar dering werd de heer Wijnveldt tot ere lid benoemd. Hij ontving een kistje si garen als herinnering aan deze avond De heer K. van Dijk werd tot voor zitter benoemd. BEROEPEN De Kerkeraden van de Ned. Herv. ge meenten Oudkarspel en Noord-Schar- woude besloten een beroep u Jt te bren gen op Ds. Pliester te Vries (Dr.) In de zaal van de heer P. Kramer werd gisteravond een ledenvergadering van het onderling begrafenisfonds ge houden. De rekening over 1950 werd vastgesteld met een nadelig saldo van f 670.17. Het begrafenisfonds en het reserve fonds hadden batig saldi van respectievelijk f 3554.60 en f 251.28. De heer P. de Vries werd in het be stuur herkozen. In verband met art. 19. dat bepaalt, dat personeelsleden niet als bestuurslid herkiesbaar zijn wer den inplaats van de heren Rutsen en Kostelijk gekozen de heer P. Molenaar en A. van der Welle. Verder werd ne- sloten de contributie, die totnogtoe per week of per veertien dagen werd ge- ind, tegen kwitantie per kwartaal te innen. EEN FILM VOOR AMERIKA Aan de veiling te Noord-Scharwoude maakt men thans opnamen voor een film die in Amerika per televisie zal worden uitgezonden. Het Dep. van Landbouw heeft, in sa menwerking met het Centraal Bureau voor de tuinbouwveilingen in Nederland aan Polygoon opdracht gegeven deze film t* vervaardigen. Damclub Heiloo De vorige week gespeelde competitie wedstrijden van de „Damclub Heiloö" hebben het volgende resultaat opgeleverd: Groep I: C. de GraafS. de Geus afge broken; A. DekkerK. Tuinman af gebr.; P. BeukersH. Verver 20; C. Adrichem- J. Sprenkeling 02. Groep II: Oud—Slijkerman 02; Hof manv. Lieshout 11;' HelderLangedijk 02; SpaansKroon 02. Groep III: Groenenboomv. d. Werf 11; Bijwaardv. Dijk 20; v. Dijk— Bijwaard 02. DAMKAMPIOENSCHAP IN NOORD-HOLLAND De uitslag van het kampioenschap van de damescompetitie is voor de tweede klasse Noord o.a. D.C.G.Heiloo 812. De eindstand is voor Heiloo 5 5 0 0 10 68—32. In de zaal van de heer Van Truyen gaf de zangvereniging „Zanglust" Zon dag voor een zeer talrijk publiek, een opvoering van de operette „Marijke van Scheveningen". Na een voortreffelijk gespeelde ouverture door de dirigent, volgde de opvoering der operette. De inzet Was goed. Men zag dat er vlijtig was ge werkt. Jammer was het, dat de solisten an tekenen van plankenkoorts toonden. Enkele solo's en duetten verloren daardoor aan schoonheid. De koorzang was goed. Vooral het slot koor van het eerste bedrijf en de finale waren indrukwekkend. Aan het slot van de avond sprak bur gemeester W. J. Driessen de vereniging toe en dankte namens de aanwezigen voor de mooie avond. Onder luid ap plaus overhandigde hij de heer Hop 'n fruitmand voor diens zieke echtgeno te en een bloemstuk. Een gezellig bal besloot de avond. DE V.AJt.A. VERGADERDE In café Lakeman kwam vorige week de Vara, afdeling Groot-Schermer, in verga dering bijeen. Voorzitter was de heer F. Wiedijk. De opkomst was zeer slecht. De heer Speur, lid van het Districtsbestuür, was medé aanwezig. De aftrederide be stuursleden werden herkozen. De plaatse lijke afdeling ging met 22 leden vooruit. Er zal worden getracht, in samenwerking met de Partij van de Arbeid, een avond te organiseren. Als afgevaardigden naar de districtsvergadering op 1 April werden aangewezen de heren F. Wiedijk en D. Pascha. Afdeling K.V.P. verloor leden Zaterdagavond vergaderde in café Grasboer de sideling De Rijp—Graft van de Katholieke Volkspartij. Het financjeel verslag wees een batig saldo aan. Het ledenaantal was echter sterk teruggelopen. Van de Jongeren afdeling was een verzoek binnengekomen om subsidie, be stemd voor een onderzoek naar de moge lijkheid van bekorting der kermisduur. Men meende, gezien de belangrijkheid van de bedoelde actie, een toezegggng van een bijdrage tot een maximum van f 50. te kunnen verlenen. Bij de periodieke verkiezingen werd de penningmeester, de heer A. Zaal, bij ac; clamatie herkozen. In de vacature van bestuurslid werd de heer A. Olie ge kozen met 23 van de 34 stemmen. Een zeer interessante en leerzame rede werd hierna gehouden door de heer Van de Knaap Spreker had als onderwerp o.m. gekozen de „Kabinetscrisis". Hij be sprak het werk dat de K.V.P.ers voor de toekomst te wachten staat. In dit verband wees hij op de a.s. verkiezing van leden voor de Tweede Kamer en de uitbreiding van het aantal vertegenwoordigers hierin Tot slot werd een uiteenzetting gegeven over de plattrien tot wijziging van het kiesreglement. Op een desbetreffende vraag antwoord de heer Van de Knaao, dat verschillend# intellectuelen als K.V.P.-lid bedanken Hij noemde dit niet verontrustend. Ove rigens meende hij. dat een intellectueel door zijn grotere kennis nog niet eeh beter mens is. dan een minder ontwik keld iemand. In ziin sluit,ingswoord dankte de voor- zittee, Dr. J. G. We^dam. de heer v. d Knaap voor zijn rede. Geboren Johanna Geertruida. d. van Tennis van den Beidt en Stansje Geertruida de Jongh. Overleden Klaas Olij, weduwn van Neeltie Schoen, eerder weduwn. van Guurtje Nap, 74 jaar. Baart de Jongh. echtgen. van Alida Visser, 51 jaar. Cornelia Neijzing, wed. van Dirk aweep. 71 jaar. Ingekomen Adrianus Reedijk van Numansdorp naar Oost-Graftdijk 52. Vertrokken Dirk Koster en ge zin, van Graft 9 naar De Rijp. PLANNEN VOOR KONINGINNEDAG Het Comité tot viering van het Natio nale- en Oranjefeesten, hoopt evenals voorgaande jaren op 30 April weer een onvergetelijke dag te organiseren, 's Mor gens zullen er kinderspelen worden ge houden, 's middags volksspelen p*\ ver volgens zijn er twee cabaret-avonden in de zaal Mulder. Alle inwoners zal dezer dagen een lid maatschapskaart a f 1.worden aange boden, Van het aantal leden, dat zich voor de Oranje-vjerenJging opgeeft, zal het afhan gen of er op 30 April een werkelijk luig- terlijk feest voor de kinderen kan worden georganiseerd. Ned. Herv. Kerk in nieuw kleed Zondagmorgen herdacht men in de dienst van de Ned. Herv. Kerk te West- Graftdijk het feit dat het werk aan de2e kerk gereed is gekomen. Ds. van Dijk zei in een korte toespraak, dat de gemeente verheugd moest zijn dat ook deze kerk eens 'flink onder handen was genomen. De toren is geheel vernieuwd. De dames- krans heeft het interieur van de kerk op geknapt en het geheel ziet er nu weer keurig uit. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) In verband met mijn werkzaam heden bevind ik mij alle dagen in da onmiddellijke nabijheid van het Sta tionsplein. Daar erger ik mij steeds weer over de bestaande toestand. Al maanden liggen daar de perken in een toestand, die, volgens mij, voor Alk maar een schande is. Ik vraag mij af, of de verbetering van het Stationsplein (zoals hier in Alkmaar de gewoont# schijnt te zijn) weer gebeuren moet als het seizoen in vole gang is. Als Alkmaarder vind ik het treurig, dat deze werkzaamheden zo lang op zich laten wachten. Hopende, dat deze regels er toe mo gen bijdragen, dat er spoedig verbete ring in de bestaande toestand komt, teken ik EEN ABONNé. Gaarne wilde ik de aandacht vestigen op het feit, dat nu reeds enige maanden ieder heel en half uur het carillon van de Sint Laurenskerk zich gelijktijdig m«t de uurslag laat horen. Wanneer het moeilijkheden oplevert dit te herstellen, zou het mijns inziens ver standig zijn de speeltrommel stil te zet ten, zodat alleen het aantal slagen te horen is. C. V. (Openbare werken deelt ons mede, dat het carillon inmiddels is hersteld. Red.) Doopplechtigheid „Overdekte" Naar aanleiding van het verslag in de Alkm. Crt. aangaande de doopplechtig heid in de Overdekte, heeft de verslag gever m.i. een eigenaardige veronder stelling geuit en wel door een zinspeling te maken of de bezoekers al of niet uit belangstelling of sensatie deze plechtig heid hebben bijgewoond. Ondergetekend® beroept zich hier op de van te voren aan gekondigde uitnodiging in de Alkm. Crt. tot het bijwonen van bovengenoemde plechtigheid, waar ieder hartelijk wel kom was. Nu uit men echter de ver onderstelling, dat men uit louter nieuws gierigheid is komen kijken. Hier is blijk gegeven, dat men van belangstelling niet gediend is en deze dus ongepast wordt ge acht. EEN NIEUWSGIERIGE BEZOEKER. ALKMAAR, 12 Maart. Aardappelen: Eigenheimers 7,50—13; witlof 20—49; rode kool 6,50—19,40; savoye kool 6—10,10; groene kool 13.50—25; spriritkool 30—77; boéreköol 22,50—50; spinazie 52—74; andijvie 39—62; rabarber 40—52; bieten 4—8; winterpeen 4— 8,20; uien 2—5; prei 16—35; soepgroenten 3— 7; peterselie 10,50; appels: Goudreinetten 30 en Present van Engeland 39—49; peren: Cora- tesse de Paris 39—45. NOORDERMARKTBOND, 13 Maart. - 1300 kg' aardappelen: Bevelanders 11; 17.000 kg uien 2,80—3,70, grove 3,60—4,60 en drielingen 3— 3,10; 98.000 kg rode kool 6,50-22,30; 55.000 kg gele kool 6—9,40; 144.000 kg witte kool: Deense 5,50—7,70. Doorgedraaid: 5000 kg gele kool en 26.000 kg witte kool: Deense. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 13 Maart. 27.000 kg uien 2,70—4,40 en grov/» 3,70-4,20; 6000 kg bieten A 6-7,50; 800 kg groene kool 7—20.70; 80.000 kg rode koöl 5,5-23; 110.000 kg gele kool 6-8,50; 75.000 kg witte kool: Deense 5,50—7.90. Doorge draaid: 3700 kg bieten, 11.000 kg gele kdol en 3000 kg Witte kool. WARMENHUIZEN, 13 Maart. - 131.700 kg rode kool 0,50—22; 21.100 kg, gfele kool 6—9; 27.100 kg witte kool: Deense 5,50—7,50; 400 kg uien 2,10; 2000 kg bieten 4—6,50. Purmerendei markt PURMEREND, 13 Maart. De aan voer bestond hedenmorgen uit 650 run deren. De handel in vette koeien was kalm. Bij de aahvang van, de markt was de aanvoer niet groot, maar ge leidelijk nam deze toe. Ook voor gelde- koeien bleek de handel kalm gestemd te zijn en voor verse koeien was de tendenz, bij groot anbod, zelfs stil. Daarentegen waren nuchtere slachtkal- veren heel duur; het fokvee verheugde zich in een goede vraag, maar nochtans was de handel kalm. Voor Wolvee wa ren de prijzen zeer hoog. Niet alleen voor de slacht, maar ook voor de wei- derij bestond een goede vraag. De han del in fokvee was echter kalm. De markt opende met f 1.74 voor vette varkens, doch wegens het grote aanbod liep deze prijs terug. De handel in biggen bleef, bij kalme handel, prijs houdend. Slachtveemarkt van Maandag Het aantal aangevoerde koeien was niet groot; een gewoon verschijnsel op een markt dag vóór de paasweek. Ofschoon men zich wel lang moest beraden over de te besteden prijs, was de handel tóch vrij goéd te noemen. De handel in de nuchtere-kalveren is stug Verlopen, vrijwel uitsluitend omdat de aan voerders vasthlielden aan prijzen, die f 5,— per stuk boven die van verleden week uitgin gen. De voor de worst bestemde kalveren komen uitgebeend op f 2,10, de zware dieren op f 2,20 per kg. Het besluit Van het B.V.V., waarbij expor- tèurs-fabrikanten gerechtigd zijn om tot 19 Maart a.s. op beperkte schaal een aantal zware varkens uit de markt te nemen, die bestemd moeten worden voor invriezen, heeft tot gevolg gehad, dat er in de voorbije week bij de Var kenshouders thuis reeds véél varkens zijn op gekocht, waarvoor» naar ons werd medegedeeld, tot f 1,72 per kg is betaald. Bij de aanvoer op de veemarkt van gister was dit derhalve duidelijk merkbaar. Het betrekkelijk geringe kwantum was n.l. niet voldoende om aan de vraag te voldoen. Toch zette de handel stug in. Men hoopte op een toename van de aan voer, doch toen die uitbleef, móest men wel tot kopen overgaan, waarbij de prijs op f 1,78 pei kg kwam. Later in de morgen verliep bet even vlotter, met lagere prijken. GESLAAGD Op de examens van de Stichting „De Verenigde Modevakscholen in Nederland", die te Utrecht werden gehouden, slaagde voor costumière mej. T. Bammer ti3t Warmenhuizen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3