„Titelgev HET NIEUWE BOEK Georganiseerde trips brengen de bezoeker langs club en cabaret De van boefJe tot mens Kruisberg wijst aan jeugdige misdadigers de juiste weg Steeds minder werkzoekenden onder de gedemobiliseerden HEÏ „nacht-leven" in Amsterdam, dat lange tijd een kwijnend bestaan geleid heeft, gaat dit seizoen heel wat meer kleur krijgen. Men zal nu een (georgani seerde) trip langs een aantal cabarets en nachtclubs kunnen maken, en zij, die liever de romantiek zoeken, zullen hun hart kunnen ophalen aan een „romantic nighttour" over „die ouwe Zuiderzee" naar Volendam en Marken.Natuurlijk zal er in de komende maanden nog meer gedaan worden om het verblijf in de hoofdstad voor „provinciaal" en buitenlander in de avondlijke en nachtelijke uren aantrekkelijker te maken dan het tot nu toe veelal was, maar deze eerste twee resultaten van de samenwerking tussen WV, reisbureaux, hotels en amu sementsbedrijven hebben onder de belanghebbenden al veel verheugenis gen ekt. Onderdak voor loslopende dieren Historie van De Vier Heemskinderen Broekeman Exoiische Ballade Blauw Wii ver! en SVV brengi VSV moet winne WEK DE GAL IN UW LEVER C Het Radioprogramm Uit de lente-collectie van Charles Greed te Londen haalden wij dit char mante mantelpakje, dat vervaardigd is uit licht-grijs ropical-wol. Amsterdam gaat nachtleven exploiteren (Van een speciale correspondent) Ook avondtochten over de Gouwzee al kan men 's avonds om negen uur naar het befaamde „houten huis- Je" van het reisbureau Bergmann op de brug tegenover het Centraal Station gaan om daar in een taxi of als er meer liefhebbers zijn: in een touring car te stappen e.n zich gedurende enige uren toe te vertrouwen aan de zorgen van een bekwame chauffeur, die zijn „vrachtje" tegen civiele prijs tot twee uur in de nacht langs een aar.- tal uitgezochte cabarets en nachtclubs voert. „Natuurlijk zijn dit niet altijd de zelfde gelegenheden", vertelde een em ployé van het reisbureau. „Als er er gens iets bijzonders te doen of te zien is, dan gaan we daar heen. En men kan uiteraard onderweg ook uitstap pen en blijven, waar het erg gezellig is! Aan deze „nighttrips", zoals ze ge noemd worden, doen alle reisbureaux en hotels mee, en ook de gemeente heeft ons het verkrijgen van toestem ming niet moeilijk gemaakt. In het buitenland zullen de reizigers naar ons land, dank zij de propaganda, die wij daar maken, horen van deze gelegen heid om in Amsterdam iets te gaan zien, wat ze „thuis" nu eens niet heb ben Nachtboot naar Marken. PN dan de „romantici". Na al het ge- kweel over de „Zuydersea" zullen zij die befaamde zee nu van dichtbij kunnen aanschouwen, want van 15 Mei «f zal een ander reisbureau (Lissone Lindeman) de verzorging op zich ne men van een „touringcar-boot-trip", die de bezoekers in de avonduren door het vlakke Noordhollandse landschap naar Binnenvaartstaking in Belgie De sociale rust is in Belgie nog niet weergekeerd. Wel is de staking van het tramwegpersoneel in Henegouwen met een compromis geëindigd de lonen zullen er met de kosten voor het le vensonderhoud op en neer gaan maar de sleepboten liggen nog steeds werkeloos aan de kant. De opvarenden willen eerst loonsverhoging hebben. Thans hebben ook de arbeiders van de \ntwerpse binnenvaartbedrijven 't werk neergelegd. Zij hebben zich niet kunnen verenigen met een voorstel van de commissie van werkgevers en werknemers, om de lonen met vijf pro cent te verhogen. De reeds begonnen reizen zijn onderbroken. Volendam en vandaar per boot naar Marken brengt. Ook op dit bureau waren de ver wachtingen hoog gespannen terecht overigens, want nu reeds zijn de eerste aanvragen, als resultaat op een cam pagne in het buitenland, binnen geko men. Onderweg zal het de bezoeker aan niets mankeren; als hij na de vaart in de schemering over de Gouwzee en als het een beetje wil ook nog met de touringcar naar Amsterdam rijdt, wacht hem daar nog een pittige „fare well drink". Tegen die tijd zal hij zijn schreden kunnen richten naar andere amusements-gelegenheden, waar in cle komende zomer stellig heel wat meer vertier zal heersen dan nu vaak .-set geval is. Dat zijn de Amsterdamse reisbureaux en de amusementswereld, in eensgezinde samenwerking en onder aanvoering van de V. V. V., althans vast van plan te bereiken. VRIJDAG 16 MAART 1851 Wanneer we in een krant of boek het woord gesticht tegen komen dan bekruipt ons een onpleizicrig gevoel. Onwillekeurig komen gedachten bij ons op aan hoge muren, sombere zalen en gangen en strenge, koude bevelende stemmen, waarin ieder spoortje van vriendelijkheid of hartelijkheid ontbreekt. Hoe anders is het in het Rijksopvoedingsgesticht „De Kruisberg" te Doetinchcm. Hier kent men geen hoge muren, sombere zalen en gangen en de stemmen van de directeur en de groepsleiders zijn hartelijk en begrijpend. I i_l maar dat kan ook niet anders. Kna- Goed voer en warme stal nc 170 jongens, die er op het ogenblik in Doetinchem vertoeven worden niet behandeld als jeugdige misdadi gers, maar als de stakkers, die zij blij ken te zijn, wanneer men wat verder kijkt dan het door hen gepleegde mis drijf. Zij worden niet ontvangen door een met sleutels rammelende geüni formeerde portier, maar door een kal me, vriendelijke meneer, die hen mee neemt naar een vrolijk gemeubileerd kamertje. „Goed voer en een warme stal", zegt directeur Geleynsé, die al bijna 25 jaar de scepter op de Kruisberg zwaait, „dat is het eerste wat we de knapen geven als zij hier aankomen". Voor iedere nieuwe patiënt, zo noemt hij de knapen, heeft hij grote belangstelling, toont hij een warm begrip. En niet al leen voor de jongens, ook voor de ouders. Vele beroepen „|k ben zelf vader van elf kinderen", zegt directeur Geleynse, „en ik besef ten volle, hoe verschrikkelijk het moet zijn als één uit het nest het verkeerde pad opgaat". Daarom nodigt hij de ouders van een nieuwe patiënt zo gauw mogelijk uit om een bezoek te komen brengen, om hen te laten zien waar en hoe hun jongen is onder gebracht. Hij doet dit ook om een be ter inzicht te kunnen krijgen in het karakter van de jongen zelf want op alle mogelijke manieren wordt ge tracht de jongen verder te helpen. Hij wordt psychotechnisch getest om de mate van zijn intelligentie en hand vaardigheid te bepalen. Zijn gedrag alleen en in gezelschap van andere jongens wordt in de gaten gehouden. Bezit een jongen genoeg intelligentie om een vak te leren, dan wordt hij doorgestuurd naar Amersfoort, waar hij kan leren voor vele beroepen, wel ke hij maar wil: bakker, slager, auto monteur, eleetriciën, timmerman, met selaar enz. Heeft hij daarvoor niet de aanleg of de lust, dan kan hij in de agrarische afdeling van do Kruisberg zelf opgeleid worden tot tuinder, bloemkweker of boerenknecht. Enke len blijken psychopaath te zijn en deze ongelukkigen worden naar voor hen bestemde inrichtingen overgebracht om daar naar men hoopt genezing te vinden. Acht pet. dwaalt af. JTn de blijvers? Zij hebben het goed. Het gesticht is niet anders dan pen kostschool, een strenge natuurlijk, pen, die tot hun 16de. 17de of 18de jaar een wild, losbandig soms sexueel verdorven bestaan hebben geleid, ver anderen niet eensklaps in normale ge zonde jongens. Dat duurt jaren, en vergt van de opvoeders een ontzag wekkend geduld en oneindig veel takt. De jongens genieten veel vrijheid Sommigen werken in de stad bij een baas, anderen werken soms zonder toe- zicifit op het vrije wijde land. Van de jongens, die de Kruisberg op hun 21ste jaar of daarvoor al ver laten, komt 3 procent weer op het ver keerde pad, 28 procent blijkt krank zinnig, geestelijk onvolwaardig, licha melijk gebrekkig of iijdt aan tubercu lose. Zij worden in voor hen geschikte inrichtingen opgenomen. Maar de grote meerderheid, 64 procent, vindt de juis te weg in de wereld. Zij tonen zich in hun later leven bestand tegen de roep stem van het kwaad. Op het Amsterdamse politiebureau is men er toe overgegaan honden- en kattenhokken te plaatsen. Aan loslopende honden en katten zal nu een tijdelijk onderdak verleend worden. Na de eerste tijdelijke verblijfplaats zullen zij door de dierenbeschermingsvereniging „Sophia" worden afge haald. Van de eerste tijdelijke logé's moesten natuurlijk een foto gemaakt worden. Van Zaandam begint de victorie ^JOG STEEDS keren militairen uit In donesië terug, het aantal gedemobi liseerden neemt elke maand dus nog toe, zij het dan, dat het tempo niet meer zo snel is als een jaar geleden. Niettemin kan het aantal gedemobili seerden thans met een rond getal wel op 120.000 gesteld worden. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat terwijl dus het aanbod van gedemobiliseerde militairen op de ar beidsmarkt blijft voortduren, de werk loosheidscijfers voor deze categorie met sprongen dalen. Na een lichte stijging aan het eind van het vorig jaar, trad in Januari 1951 een daling in. Op 1 December telde men 2388 werkzoekende gedemobiliseerden, op 15 December 2567, op 1 Januari 2577. Met man en macht probeert men de gestrande Sch. 183, welke Woensdag in de storm op het strand te Scheveningen is vastgelopen, weer vlot te krijgen. Nu het zon netje zich weer eens van de beste zijde heeft laten zien, bestaat er voor dit werk grote be^ngstelling. Op 15 Januari was dit aantal gedaald tot 2511, op 31 Januari tot 2300 en op 15 Februari tot 2145, hetgeen een laagte-record betekent. Onder deze 2145 werkzoekenden be vinden zich bovendien 686 oud-mili tairen, die korter dan een maand staan ingeschreven en van wie dus verwacht mag worden, dat zij binnen niet al te 'r.nge tijd in het arbeidsproces zullen worden opgenomen. Langer dan 2es maanden stonden slechts 215 oud-mili tairen ingeschreven, een wel zeer laag cijfer, als men het vergelijktmet de 120.000, die uit Indonesië terugveerden. Maar zelfs indien men uitgaat van het getal van 2145 ingeschreven werk zoekende gedemobiliseerden, dan nog komt men tot een percentage van slechts 1% pet., dat geen passend werk kon vinden, hetgeen een zeer gunstig resultaat genoemd kan wor den. Ook de werkloosheidscijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alk maar vertonen sinds Januari een con stante daling, n.l. van 83 op 1 Januari tot 58 op 15 Februari. Van deze 58 werkzoekende gedemobiliseerden in het rayon Alkmaar stonden 18 korter dan één maand ingeschreven en slechts vijf langer dan zes maanden. De verschillende bijkantoren van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alk maar geven per 31 Januari de volgen de cijfers te zien: Enkhuizen 7, Den Helder 10, Hoorn 9 en Schagen 8 werk zoekende gedemobiliseerden. Bever wijk, dat onder Amsterdam ressor teert, telt 8 werkzoekenden en Zaan dam spant de kroon, want daar waren op 31 Januari alle gedemobiliseerde militairen aan de slag. Wij zouden clus kunnen zeggen: bij Zaandam begint ditmaal de victorie' Want deze richting moeten wc uit. Onze militairen zijn niet naar Indo nesië getrokken, om thans met lege handen aan de kant van de weg te blijven staan. In de 12de eeuw verscheen in Frank rijk de chanson de geste, het epos waarin verteld wordt over de gebeur tenissen uit de periode der Merovin- gische en Karolingische vorsten en hun vazallen. Karei de Grote, wie men de ballast van het verleden op de brede schou ders schuift, en zijn genoten worden er tot wezens van groter formaat dan de geschiedenis hen ons heeft doen kennen. De chanson de geste zou volgens Gaston Paris zijn oorsprong vinden in de volksliederen en balladen door ooggetuigen uit Kareis tijd gedicht. Anderzijds wordt beweerd, dat de vaak fantasierijke chansons de geste geen scheppingen van 'nvolk waren maar van begenadigde kunstenaars, die de stof uit oude historische geschriften met veel fantasie verwerkten de monni ken gebruikten ze in hun sermoenen hoewel daartegenover gesteld wordt, dat hij de oud-Germaanse invioed on derschatte. Professor De Vries meent, dat de chansons de geste ontstaan zijn in het brein van bewust werkende kunste naars. Zekerheid bestaat daarover blijkbaar niet, maar de heer Daalder verheugt zich desondanks over het feit, dat wij nog iets over hebben van de Dietse bewerkingen der chansons de geste al is hun aantal niet groot. Strijd is het hoofdthema in deze verhalen over koningen en leenmannen, chris tenen en saracenen en van adellijke geslachten onderling. Er is geen nuan ce, de tegenstellingen zijn scherp, licht en donker staan tegenover elkaar, het zwaard zit maar al te los in de schede, maar ook het onrecht wordt gewroken. De helden zijn als kinderen bekoorlijk door hun eenvoud met een beperkt be grip en een te weinig aan zelftucht. Van psychologische analyse is nergens sprake, de taal is ruw en onbehouwen, maar geladen met sentiment. Renaud de Montauban. Een van de interessantste chansons de geste is- „Renaud de Montauban". een der boeiendste verhalen uit het verre verleden en een monument in de middeleeuwse literatuur. De oudste druk is vermoedelijk van 1490, de oud ste volledig bewaarde die van 1508, be kend als „Historie der Vier Heemskin deren". In latere jaren zijn herhaalde lijk nieuwe uitgaven verschenen en thans is in de serie „Oude verhalen" van de heer Voorhoeve een nieuwe uitgave opgenomen, een bewerking door de heer D. L. Daalder. Deze heeft vóór alles de sfeer behouden, de ty pische kenmerken van het oorspronke lijke bewaard en de taal strak en on gekunsteld gehouden als die van het epos zelf. Men moet, zoals dr. C. C. de Bruin eens gezegd heeft, de lectuur van een epos lezen met de simpele on bevangenheid van een groot kind, dat heldhaftigheid bewondert en het won der aanvaardt zonder zich te bekom meren om de historische juistheid. Ook de kinderen mits niet te jong hebben nog een sterke verwantschap met de primitieve kunstenaars, die deze wereld uitbeeldden en men mag ze daarom, volgens de lieer Daalder, deze harde wereld wel binnenleiden. Daarvan uitgaande heeft de schrijver de Historie der Vier Heemskinderen naverteld aan de hand van het oudste volledige volksboek van 1508 en het is een vrije bewerking geworden waarin alleen coupures werden gemaakt als de oude stof langdradig of het originele epos verwaterd bleek. Men vindt er Reinout, de geweldenaar, drinker en vechter, maar strijder voor vrijheid en recht, zijn trouwe broer Adelaert. Maldegijs de tovenaar, de koppige va der Aymijn, de tere gestalten van de vrouwen Aye en Clarisse, het trouwe ros Bevaert, dat verraderlijk in de dood gejaagd wordt en koning Karei, de speelbal zijner paladijnen. Het is niet de bedoeling in een be spreking als deze het wonderlijke ver haal op de voet te volgen. De heer Daal der gaf het de juiste vorm en de juiste woorden en hij heeft het populairste chanson de geste daardoor binnen het geestelijk terrein gebracht van allen, die zich daarvoor kunnen interesse ren. De uitgave is bijzonder fraai en de bekende Bergense schilderes Rie Kooy- man heeft het boek van passende illu straties voorzien waaronder een zes tal fraaie, gekleurde platen, die won derwel bij de tekst aansluiten. Wie van de interessante historie van de vier Heemskinderen wil kennis ne men kunnen we dit van grote piëteit en zorg getuigende werk van harte aan bevelen. U denkt misschien, dat dames en heren van mijn jaren een gemakkelijk lui leventje leiden, maar niets is min der waar! Wij hebben het bar druk en sjouwen en zwoegen de hele dag. Vraag maar aan Mamma! Die kan er over meepraten. Zij weet dan ook, dat we warme stevige werkkleding nodig hebben, die gemakkelijk zit. Zo'n lange broek van ribfluweel b.v. met grote zakken, waarin we alle schatten kun nen bergen die we op onze expedities tegenkomen. Mamma knipt dit patroon uit 1.75 M. stof van 70 breed. Ze werkt de zak ken langs de opening met een schuine reep stof of voering af en stikte ze op de voorbanen. Op zij maakt ze een splitje, dat gesloten wordt met een rits, een haak en oog of met een knoop en een sluitpatje. De boven kant van de achterbanen wordt dooi een plooitje (X op vallend) ingeno men. Dan de beennaden en midden- voor- en achternaad sluiten. De bo venrand van de broek wordt met een reep voering of stof van 3 c.M. breed van binnen afgewerkt, waarbij van achteren bij het plooitje de schouder- yjE ZOUDEN MENEN, dat de nog zo jonge Robert Kakekomo reeds ge noeg leed heeft ondervonden, sinds hij met zijn familie uit Indonesië moest vluchten en in een net hotel werd ondergebracht. En dan die kouZijn lippen zijn gezwollen en een groene gloed ligt over zijn zielig oude-mannetjes-gezicht. Robert is op een ULO-school ge plaatst, waar hij zich de beginselen van allerlei wetenschappen eigen maakt. Hij is er ook lid van de schoolvereniging, tot zijn grote droe fenis Want sddert zijn .roomblanke vriend jes ontdekten op welk een fraaie bruine tint hun collega uit het land van klappers en revoluties kon bogen, engageerden ze hem onmiddellijk voor een speciaal cabaretgezelschap, dat zich evenals een aantal Nederlandse tijdschriften op zeer cultureel peil zeide te plaatsen. De folkloristische uitingen van ons volk werden door dit gezelschap wederom tot leven ge wekt. Sedert kort poogde men dit ook met de Indonesische culturele uitbarstingen te doen. En daarvoor was Robert Kakekomo ingeschakeld. Vier avonden in de week moest hij op een wankel toneel in de gymnastiekzaal van de ULO-school Indische dansen uitvoeren, onder begeleiding van het sclioolorkestje „The Music-makers'', want gamelan-orkesten zijn in dit koude land zeer schaars. Robert moest daar heupdraaiend esi schouderschok kend de danspassen doen, op de wijs van „Terang Boelan" en „Daar kom die wa". Het eerste werk was het eni ge van Oosters origine, dat The Music- makers op hun repertoire hadden staan De compositie „Daar kom die wa" kwam althans uit sub-tropische rich ting en werd daarom goedgekeurd. Overigens was het orkest bezig met het in studie nepten van het stuk „Mamma '1c wil 'n man hè!", dat even eens in zuidelijker streken geschre ven is. En de arme Robert moest maar trachten zijn lendenen .in bochten te wringen alsof hij een paling ware. Hij moest zich richten naar het niet be paald volmaakte rhythme, dat het orkest zenuwachtig probeerde gaande te houden. Hij klaagde ons zijn leed, almaar „Adoe" en „Wah, zeg", roe pend. Hij zou de school Willen ver laten, zei hij, want men wilde hem totdat Mamma 'k wil 'n man hè!" zou zijn ingestudeerd, laten dansen op de muziek van „Appeltjes van Oranje" en „Het ding". In allerlei Oosterse gewaden We plengden een traan, toen we hem nablïkten. Hij wiegde met de heupen gelijk een ronggeng THOM O., 6. /S./9.XS.U3V. S3. ■wl banden (40 bij 4 c.M.) meegenaaid worden. Deze kruisen over de rug en sluiten met een knoopsgat op de kno pen, die op het bovenstuk gezet zijn. Aan de onderkant van de pijpen wordt het gestreepte beleg naar binnen ge vouwen en de opslag X op vallend ingelegd. Inplaats van de splitjes op zij zoudt u middenvoor een trekslui- ting kunnen nemen. En nu gaan wij weer vlug aan de gang, want er wachten ons nog heel wat belangrijke bezigheden. Tot ziens.' Hoewel Blauw-Wit nog steeds beeft zullen de Amsterdammers om het afdelingskampioenschap in het Olympisch Stadion en deze de schenen leggen. ADO heeft •n als de ploeg van Clavan me: dus slecht voor de Amsterdammei gaan elkaar in Haarlem de punl SW. Het kon weieens gebeuren hun laatste kans verspeelden. Het zou voor VSV geen over luxe zijn als Zondag een over op Hermes DVS werd behaald begint zich namelijk te roeren is niet onmogelijk dat de Amst mers de uitwedstrijd tegen KF( winnen. Weliswaar mag wordei onderstelt dat de ploeg uit de Ko aanhangers eindelijk weer een: overwinning zullen willen prese maar VSV heeft er maar rekeninj te houden dat KFC zou kunnen Bij een overwinning van DWV nederlaag van VSV wordt de van de Velsenaren uiterst precair is er nog maar weinig nodig •en plaats op de ranglijst te dalei Zwartemeer in veilig Zwartemeer kan zich practisch stellen als de -uitwedstrijd tegen citas wordt gewonnen. Het zal eenvoudig zijn, want ook Velocitas nog kans om zich voor degradal vrijwaren, als de punten thuis Ook de ontmoeting Achilles wordt gespeeld met het degra spook op de achtergrond. Hoewel se Boys als één van de staartclubs dag de zwaarste tegenstander onti geven wij de Zwollenaren toch de te kans op een overwinning, heeft namelijk niet zoveel belang bij winstpunten. Als Wageningen de wedstrijd Heracles tot een goed einde zijn AGOW, 't Gooi, NEC en de uitgeschakeld als candidaten Oostelijke kampioenstitel. Hera echter een lastig tegenstander, dat ben Ajax, Enschede en DWS de ste weken ondervonden en het zou niet verwonderen als Wageningen één, of zelfs met twee verliespu Almelo moest verlaten. Het scl DWS. geen enkel doelpunt in de vijf wedstrijden, is nog imm< zwaarste concurrent van Wagemr Misschien dat de Amsterdammers Zondag kunnen los maken van turn van de nul. Zij gaan een brengen aan Enschede, dat over matige verdedigingslinie beschikt tesse mag Zondag, na een indruk\ kende serie overwinningen, rust nei De Arnhemmers zullen met belang ling uitzien naar de resultaten van li zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gaJ uw ingewanden doen stromen, anders teert uw voedsel niet, het bederft. U verstopt, wordt humeurig en loom. de plantaardige CARTER'S LEVERF LETJES om die liter gal op te wekken uw spijsvertering en stoelgang op na* lijke wijze te regelen. Een plantaardig middel, onovertroffen om de gal te •tromen. Eist CarUv's Leverpilletiea. ZATERDAG 17 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.18 Or gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.45 Gram. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 Medische serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Vooi arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 voordracht. 12.00 Gram.muziek. 12.30 en .Tuinbouwmededelingen. 12.33 Dansm 13.00 Nieuws. 13.15 Politiekapel. 13.50 muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Pia 14.50 SallancLs-programma. 15.15 Banjo- ble. 15.45 „Van de wieg tot het graf' serie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpi 16.45 Kamerorkest' en soliste. 17.30 „N land industrialiseert", klankbeeld. 17.40 d* jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- 18.20 Gram.muziek. 18.40 Regeringsuitzer „Zoeklicht op de Westerse Defensie". Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepart causerie. 19.40 „Het Oude Testament in tijd", causerie. 19.55 „Deze week", eau 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 varieerd programma. 21.15 Weense mi 21.45 „Azie en het Westen", lezing. „Old Chelsea", muzikale romance. „Onder de pannen", hoorspel. 23.00 Ni< 23.15 Sport. 23.25' Orgelspel. 23.45— Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en liturj kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten- Sport. 8.25 Amusementsmuziek. 9.00 Vo< huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Voc kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voc zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Anj (12.30—12.33 Land- *en Tuinbouwmededeli 12.50 Sport. 13.00 Nieuws en katholiek n 13.20 Gram.muziek. 14.00 ,Wij maken Paasgroep". 14.10 Gram.muziek. 14.20 Ei les. 14.40 Harmonie-orkest. 15.10 Kroniel letteren en kunsten. 15.45 Vrouwenkoor. Gram.muziek. 16.30 Meerstemmige litur muziek. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 muziek. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Lichte ariek. 18.48 Sport; „Dit is leven"; Voc jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Sport. Gram.muziek. 19.52 Journalistiek weekov~ 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man z< 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens op, he 21.00 Amusementsmuziek. 21 30 ,,Uit het boek van een dorpspastoor", hoorspel. „Wij luiden de Zondag in!". 23.00 Ni 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 mofoonmuziek

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 10