Beroep van een taxichauffeur is vol verrassingen 777 „KOUSENBAR" Woninginrichting in nieuwe banen WERKERS IN DE NACHT Vroeger werd er menig robbertje gevochten De heer De Leeuw haalt herinneringen op AGENDA Eindstrijden om het pers. biljartkampioenschap GIREER UW ABONNEMENTSGELD! De mens als kameleon Practisch en smaakvol Jazz-bijeenkomst door de Decca verzorgd Plantsoendienst legde nieuwe perken aan Een beroep op de jeugd Keur van meesterwerken en een brilliante uitvoering in Gulden Vlies tor enjoy, on&ojttie State SxpieJÓ januly, STATE (xpress 20 for fL 1- Jong Holland naar Marken 'Pxiaiv-eA'iaiAirhq, Voor de Dames! Voor Uw Meisjes en Jongens! „Kerkhuis" voor Oud- Katholieken aangekocht Protest Alcmaria werd aangehouden VRIJDAG 16 MAART 1951 ALS EEN LATE TREIN HET STATION BINNENSNELT en de stilte van de avond door het knarsen van de remmen verstoort, komt het Stationsplein tot leven. Men ziet spanning in de houding van de enkelen, die boven aan de brede ((tenen trappen hebben staan wachten op de komst van een Vriend of een kennis. De fietsenbewaarder verlaat zijn verwarmde wachthokje en bij het bloemperk slaan taxichauffeurs de motoren van hun wagens aan. De naaste toekomst is voor hen vol verrassingen; misschien zullen zq een rite door de •tille straten van de stad moeten maken, misschien ook zuilen zij vijf minuten later op weg zijn naar Delft of Groningen. de Leeuw, klaar voor 'n nachtelijke rit LJET IS een leuk beroep" zegt de heer D. de Leeuw, als we hem op een rustig ogenblikje een bezoek brengen, „maar vroeger was het toch nog heel wat anders". De heer De Leeuw is van alle taxichauffeurs in Alkmaar het langst als zodanig werkzaam. Hij heeft thans een eigen bedrijf met twee wa gens. De gehele ontwikkeling van het bedrijf heeft hij van zeer nabij meegg, maakt en hij spreekt nog graag over „de goeie ouwe tijd". Wij zijn gekomen om iets te vernemen over het tegen woordig taxibedrijf, maar het duurt niet lang of de heer De Leeuw heelt zijn stokpaardje beklommen en voert ons mee naar de jaren rond 1920. In die tijd stonden de taxi's voor het station niet achter elkaar, doch naast elkaar en de concurrentiestrijd was hevig. Wilde iemand een taxi heb ben, dan werd hij weldra ingesloten door alle aanwezige chauffeurs, die zich van de bagage trachtten meester te maken (de passagier zelf liep wel achter de koffers aan). Het gebeurde nog al eens, dat de koffers niet tegen een dergelijke vuurproef bestand ble ken en de inhoud over het Stations plein werd gestrooid. Een andere manier om een weifelen de klant te winnen, was om de doop ceel van de concurrent te lichten. Er werd dan verteld dat hij niet kon chaufferen, dat hij de weg niet kende, enzevoortsVaste werktijden be stonden er niet en wat er overdag aan de wagen kapot ging, werd 's nachts op het Stationsplein gerepareerd. De auto's waren in die tijd aan beide zij den open en bij een regenbui moesten eerst de zittingen worden afgesponsd, voor de klant kon plaats nemen. Wilde tijden THIE tegenwoordig een taxichauffeur ziet die gekleed is in keurig uni form met witte handschoenen, kan zich moeilijk voorstellen dat het nog maar zo kort geleden is dat een ploer tendoder en een staaf ijzer even be langrijk waren als de slinger, die het verhike! op gang moest brengen. Er werd toen, vooral 's nachts, menig rob bertje gevochten. De heer De Leeuw toont het lidteken van een messteek, die een opstandige klant hem in een donkere nacht te Enigenburg toebracht. „Ik werd zo kwaad", vertelt hij, „dat ik een ijzeren staaf pakte en hem daarmee achterna liep. Toen ik in het donker iets zag glimmen, gaf ik er meteen een slag op. Laat het nu mijn eigen wagen zijn! Ik had het spatbord er finaal afgeslagen" Passagiers die teveel aan Bacchus hadden geofferd en die achter in de auto een grote mond hadden, waren niet geliefd bij de chauffeurs. Als zij hen een poets konden bakken, lieten zij die kans niet voorbijgaan. De be stuurder bracht de drinkebroer naar het opgegeven adres, zette hem daar met de rug tegen de deur en belde dan aan. „Je had geen tijd om ze gedag te zeggen", vertelt de heer De Leeuw lachend. „Als de deur werd open ge daan, tuimelden ze direct naar binnen en daar werden ze verder afgetuigd". Financieel was het een slechte tijd. Het gebeurde wel, dat het weekloon bestond uit f 2.50 plus fooi. Maar net was toch een aardige tijd. Van de reizigers die uit het station komen, kunnen wij direct aanwijzen wie een taxi zal nemen; in zeven van de negen gevallen raden we goed. Op het laatst voel je dat aan. Het zijn heus niet de mensen met scheve hakken on der de schoenen die met zware koffers lopen te sjouwen. Die kunnen zich geen taxi veroorloven. Betere arbeidstijd. DE TIJD dat de taxichauffeur in vier jaar geen vrije dag, zelfs geen vrije Zondag had, is gelukkig voorbij. Wie nu 's nachts rijdt, is overdag vrij. de chauffeurs maken ongeveer vijf-en-vijf tig uren in de week en tussen iedere twee dienstperioden ligt tien uur rust. Al heeft de taxichauffeur het tegen woordig heel wat beter dan vroeger, hq heeft toch nog steeds een vrij be roep, waarbij allerlei verrassingen mogelijk zijn. Als er met een onbeken de een lange nachtelijke tocht gemaakt moet worden, ie het altijd geraden vooruit te laten betalen en een verde digingsmiddel bij de hand te houden. Nog kort geleden werd een Alkmaar- se chauffeur opgelicht door iemand, die hem als onderpand een portefeuille had gegeven. Toen aan het einde van de reis bleek dat er geen geld in zat, be tichtte de passagier de chauffeur van verduistering. Gelukkig bracht de po litie deze zaak in het reine, doch het is een bewijs te meer hoezeer de chauf feurs moeten oppassen. Ook daarvoor moet hij een zesde zintuig hebben. De heer De Leeuw is tevreden. Het open Fordje zonder vooruit-verwarming of ruitenwisser, heeft plaats gemaakt voor twee nieuwe wagens die ver warmd kunnen worden en die zelfs voorzien zijn van radio. Het werken is daardoor heel wat prettiger geworden, al regent het pijpenstelen en al moeten er soms in het holst van de nacht zeer lange tochten worden gemaakt. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: IJscoman kijk uit (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur; Het liefdeleven van Carmen (13 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Man nen (14 jaar); Cinema Americain, 8 u.: The big lift (14 jaar). ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: IJsco man kijk uit (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Het liefdeleven van Carmen (18 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Mannen (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: The big lift (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Uit voering „Zang en Vrendschap". Gisteravond werden dez« wedstrijden in café „De Lindenhoek" voortgezet, maar veelbelo vende prestaties werden niet geleverd. De spe lers bleven over het algemeen beneden him kunnen, wat de gemiddelden wel uitwijzen. P. Rolie leverde met 4.68 gem. in zijn partij tegen J. de Boer de beste prestatie, nadat hij met 2.52 g'em. van Schong had verloren. A. Dekker won van Poetskoke met 3.94 gem., maar verloor zijn partij tegen J. Strijbis met 2.33. De winnaar maakte in deze partij ook slechts 2.67 gem. Alleen W. Schong, W. Barten en G. v. d. Berg zijn nog ongeslagen en één van dit drie tal zal zeker het kampioenschap van deze klasse behalen. De uitslagen van Donderdag waren: w. 150 46 15 3.26 p 116 46 11 2.52 A. 150 38 34 3.94 J. Poetskoke 112 38 12 2.94 P. Rolie 150 32 24 4.68 J. 87 32 28 2,71 J. 150 56 20 2.67 A. 131 56 11 2.33 De stand is nu: 1. W. Schong 10 p. uit 5 parijen gem. 3.88 2. P. Rolie 8 5 3.95 3. G. v. d. Berg 6 99 3 5.42 4. W. Barten 6 99 3 4.73 5. J. de Boer 2 6. J. Strijbis 2 7. A. Dekker 2 8. J. Poestkoke 0 3.96 3.23 3.20 3.52 Heden wordt de belangrijke partij Barten— v. d. Berg gespeeld, benevens de partijen De Boer-Strijbis, v. d. Berg—Schong en Barten— Rolie. Ter besparing van incassokosten kunt U gebruik maken van de girodienst door Uw abonnements geld voor het 2e kwartaal 1951, groot 5,15, vóór 31 Maart a.s. op girorekening 187294 ten name van de Alkniaarsche Courant te Alkmaar, te storten of van Uw re kening te laten overschrijven. Na die datum gaan de kwitanties, verhoogd met incassokosten, de deur uit. Weet U ook, dat U alle rompslomp kunt vermijden door de girodienst opdracht te geven het abonne mentsgeld voor ieder kwartaal automatisch van Uw rekening af te schrijven? Formulieren op aan vraag bij ons kantoor. DE DIRECTIE. Men moei meubelen naar zijn omstandigheden kiezen Een van de meest practische eigenschappen, die de mens van Moeder Natuur heeft meegekregen is zijn aanpassingsvermogen. Werd ons dit al duidelijk in de oorlog onderwezen, in de nood van de dag van heden constateren we telkens, boe de mens eigenlijk weinig van het kameleon heeft te leren. Uit het tekort aan suiker werd het saccharinetablet geboren, het gebrek aan koffie leidde tot het gebruik van surrogaat. En zo bewees het mensdom steeds een grote werkelijk heidszin te bezitten. Het probleem, dat vandaag aan de eerste orde is, is het huisvestingsprobleem. Er wonen gezinnen op zolders, in één kamer of in een van alle gerief verstoken „deel van een woning". Met grote blijdschap zullen dan ook tientallen jonge gezinnen, waarvan de man in aanmerking komt voor een gedemobiliseerden-woning" het moment begroet hebben, dat men bij Rochdale begon aan de bouw van nieuwe woning-complexen. Er daagt een nieuwe toe komst, want het samenwonen is nog steeds een kruis. woningzoekend paar een klein huis gaat betrekken en reeds in het bezit is van meubelen, die eigenlijk in een kleine zaal thuishoren. Door de verkoop van meubels-per-stuk hoopt men te berei ken, dat woningzoekenden meubels ko pen naar behoefte, in casu naar hun woning. Hetgeen er in het perceel aan de Karl Marxstraat te zien is, getuigt in de eerste plaats van zeer moderne opvattingen. Geen adembenemend dik ke vitrages, veel licht, maar steeds weer: aangepast aan de practijk. Zo zijn er uitsluitend kachels in de drie huis kamers geplaatst. Want een kachel geeft meer hitte, men kan er alles in stoken en er eventueel eten op koken. In de keukens moet men geen Ameri kaanse wondermachines verwachten, maar wel voorwerpen, die naar vorm en afmeting in het interieur passen. Een en ander is ingericht naar ad viezen van de commissie „Goed wo nen" en naar ontwerpen van mevrouw L. Licht-Lankelman. De meubels zijn voornamelijk vervaardigd uit blank eiken, blank berken en rotan. Het zijn geen cliche-meubelen, want het elasti sche rotan heeft zich in de origineelste vormen laten buigen. Vroom en Dreesmann komt met deze expositie werkelijk aan een behoefte tegemoet en zal in deze nieuwe „toon- kamers" niet over gebrek aan belang stelling te klagen hebben. Maar het huisvestingsprobleem be hoort nog niet tot het verleden, als men eenmaal de sleutel van een „gedemobi liseerden-woning" in de hand heeft. Men zou zelfs kunnen zeggen: dan be gint er een nieuwe fase van het vraag stuk. Want de woningen bij Rochdale (hoe welkom ze ook zijn) zijn eigenlijk niet meer dan kleine hokjes, van drie, vier kamertjes en een miniatuur-keu kentje. En in die kleine vertrekken is men nu eenmaal aan de onherroepelijke begrenzing van vier muren gebonden. Voor grote meubelen is er geen plaats. Men zal bij het kiezen van meubilair voor een dergelijke woning met de om standigheden rekening moeten houden en.aanpassen. Om de a.s. bewoners van de huizen bij Rochdale bij dat aan passen te helpen, opent Vroom en Dreesmann vandaag om zeven uur een expositie in de percelen 14, 16 en 16a van de Karl Marx-straat. Twee verdie pingen, in totaal drie woningen zijn daar volkomen naar de omstandig heden ingericht. De benedenverdie ping b.v., die volgens de grootte be stemd is voor een echtpaar met twee schoolgaande dochters is smaakvol, maar vooral practisch ingericht met moderne meubelen, voornamelijk in smetteloos blank-eiken. Het dressoir en andere ruimte-vergende meubelen zijn naar vorm en grootte geheel op deze omgeving afgestemd. Ook de eerste etage, waar respectievelijk een echtpaar zonder kinderen en een echtpaar met één kind in een duplex-woning gehuis vest zullen worden is geheel in deze geest gemeubileerd. Meubels per stuk Een noviteit is hqt, dat de meubelen, die hier geplaatst zijn, per stuk kunnen worden geleverd. Dit geschiedt, omdat het maar al te vaak voorkomt, dat een De bovenzaal van café Tom zal van avond enige uren dienst doen als pla- tenkamer van de Decca-studio. De pro pagandist van deze onderneming, de heer Rolf ten Kate draait op de Maart bijeenkomst van de Alkmaarse Jazz Society de nieuwste opnamen. Een en ander laat hij vergezeld gaan van begrijpelijke toelichtingen. Voor 't muzikale gedeelte was naast het huisorkest van de vereniging uit genodigd het orkest „The Swingpho- nians", uit Amsterdam, dat naar veler mening het meeste succes oogstte bij zijn optreden op het onlangs gehouden jazz-festival. Ter elfder ure is hiervan echter bericht van verhindering binnen gekomen. Het huisorkest van de Alkmaarse Jazz Society hoopt binnenkort een uit breiding te ondergaan ten opzichte van de instrumenten. Door het uitvallen van de trompettist ligt het in de be doeling zich in de toekomst te presen teren met een vibrafoon (xylophoon). De saxofoon en de electrische guitaar blijven voorts belangrijke onderdelen. Nog gieren Maartse stormen over het huiverende land, stuiven zWare, grauwe wolkenkolossen langs het zwerk en is het buiten in de natuur kil en koud. Het lijkt of de lente, die men zo tegen de 21ste Maart pleegt te begroeten nog verre is, maar de mannen van de plantsoendienst houden toch wel de gelijk rekening met haar komst en verliezen die datum niet uit het oog, hoe somber de voortekenen ook mogen schijnen. Zij weten, dat in de stads tuinen duizenden begonia's, geraniums en salvia's zijn gekweekt om straks in de vers gespitte aarde te worden ge zet ter verfraaiing van het stadsschoon, en maanden achtereen zijn zij bezig geweest met het opknappen van de perken en bloembedden om de tere plantjes een goede ontvangst te be reiden. In verschillende delen van de stad is een nieuwe aanleg gemaakt, zo o.a. op het Cornelis Evertsenplein, waar nu een langwerpig gazon ligt met drie grote rozenperken en aan het einde van de Vondelstraat, rond het hek. dat de speelplaats van de Vondelschool omzoomt. Langs de Baansingel is men nog druk bezig met het opknappen van de schoeiing en op andere plaatsen zoals op de Kruseman van Eltenweg, de Jan van Scorelkade en de Nicolaas Beets- kade zijn beplantingen aangebracht, die aanpassen bij het omringende pol derlandschap. Alles wordt gedaan om Alkmaar er in de komende zomer zo goed mogelijk te doen uitzien. Het hangt thans van de jeugd en de ouderen af of zij „hun" perken waarderen en weten te ontzien. Een uitstekend voor beeld is er verleden jaar al gegeven in het Oostelijke punt van de stad, de buurt rond P. A. de Langeplein, De Ruyterstraat en Karei Doormankade. Daar heeft men bewezen, dat het mo gelijk is de kinderen begrip bij te bren gen voor de waarde van een fleurig perk of een groen gazon tussen de hui zen. In andere delen van de stad schijnt daaraan helaas nog wel iets te ontbre ken, maar wie weet. Laatste H O V -concert Dirigent Verhey werd gehuldigd Zeer velen waren naar het Gulden gekomen om het laatste concert in dit seizoen te beluisteren, en men zal er zeker geen spijt van hebben gehad. Di rigent Verheq had weer gezorgd voor een boeiend en hoogst interessant pro gramma. De grote symphonie „Pathéque" van Peter Tschaikowsky, die vóór de pau ze werd uitgevoerd, heeft de luiste raars van de eerste tot de laatste noot in spannning gehouden. Alles wat aan orkestraal effect geboden kan worden, is in deze symphonie te vinden. Het is een zéér emotioneel werk vol ge passioneerde momenten en meesterlijk geconstrueerd. De titel „Pathétique" heeft de componist er zonder bedoe lingen boven geschreven en dit maakt dus niets kenbaar omtrent de rijkdom en de muzikale schoonheid van dit werk. Maar dirigent Verheij en het orkest zorgden er voor dat het publiek de emotie's in dit werk geheel kon on dergaan. Lector Ponse Na de pauze speelde de pianist Luctor Ponse de Variations Symphoni- ques van Cesar Franck. Van dit be kende werk gaf de solist een boeien de interpretatie. De orkestbegeleiding was uitstekend. Luctor Ponse had een groot en welverdiend succes. Tot be sluit werd de Suite uit het ballet ,,L' Oiseau de feu" (de Vuurvogel) van Igor Strawinsky uitgevoerd. Strawins- ky is een van de grote figuren di» tot de avant garde van de modern» componisten behoorden. Alhoewel Strawinsky in dit werk nog niet vol komen tot een eigen stijl kwam, is h»t niaal geschreven. Het blijft een aan trekkelijk en brilliant werk. Fascinerend Het sprookje van de Vuurvogel, ge schreven voor het vermaarde ballet van Serge Rjaghilew, later door de componist opnieuw geïnstrumenteerd, mist ook in de concertzaal niet het fascinerende effect. Dit brilliante werk had een zeer groot succes, dank zij d» bewonderenswaardige uitvoering. Verschillende malen maakten w» melding van de belangstelling van d» studerende jeugd. Deze jonge genera tie heeft op dit laatste abonnements concert zijn erkentelijkheid daarwer- kelijk getoond door namens de Berger meisjesschool en H.B.S. de dirigent bloemen aan te bieden. Hei concert werd besloten met een ware ovatie. Overbodig te vermelden dat de H.O.V. in 't volgende seizoen weer van harte welkom is op ons con certpodium. In Mei volgt echter eerst nog een extra concert, dat zeer zeker weer een volle zaal zal trekken. Ms. Na een gedwongen rustperiode van vijf weken treedt onze Zaterdagmid dag KNVB-er Jong Holland weer bin nen de lijnen. De reis gaat naar Mon nikendam, waar gespeeld wordt tegen Marken. Momenteel zet de Marker- ploeg alles op alles om te trachten het degradatiegevaar te ontlopen en ge zien de laatste wedstrijden, die met een enkel doelpunt verschil verloren werden, zal deze wedstrijd voor onze plaatsgenoten geen walk-over worden. Een overwinning voor de Alkmaar- ders betekent, dat het KNVB-erschap geprolongeerd wordt en dat is dan nog met vijf wedstrijden voor de boeg een prettige gedachte. Gespeeld wordt in de volgende op stelling: Jager; Kouwen en van Wes- trienen; Rol, Hartog en Van Til; C. Goosens, Mienis, G. Jansen, K. Goo- sens en Tesselaar. Overige wedstrijden: EVC 1Jong Holland 2, Gouwzee Boys 2Jong Hol land 4 en Jong Holland aCSV a. Aanbesteding verbetering Stationsplein Ten overstaan van de directeur van Openbare Werken werd gisteren aan besteed het verbeteren van het Sta tionsplein en omgeving en de aanleg van een autobusstation met bijkomen de werken. Er werd ingeschreven als volgt: Aannemersbedrijf J. Albers, Beverwijk f 97400; Aannemersmij. Kennemerland, Heiloo f 92375; Joh. Dienaar, Santpoort f 89000; Aannemersbedrijf De Moei en Hermes, Alkmaar f 87600; J. v. d. Hei den, Amsterdam f 81000; Aannemersbe drijf R. Wiersma, Sloterdijk f 80.000; Fa. Bosland en Zn., Assendelft f 79200; N.V. Aannemersbedrijf v.h. Gebr. Kee- vel, Amsterdam f 87071; Aannemersbe drijf Huiberts en Co te Alkmaar f 76470 en J. Twisk Jr. te Castricum f 75870. De gunning is aangehouden. BIJEENKOMST MIDDENSTANDS VERENIGING. Door de American Embassy worden Maandagavond in „Het Wapen van Heemskerk" enige aantrekkelijke films vertoond voor de Middenstandsvereni ging „Alkmaar en Omstreken". Deze avond zal voorts het woord wor den gevoerd door door mevrouw Huy- sing en de heren Greeuw en De Kruif. Kruif. uit onze NYLONS, extra lang. In diverse prachtige voorjaarstinten j "J gg LINKSGEWEVEN DAMES KOUSEN. Een pracht serie in mooie tinten 4.20 - 3.65 - 3.40 - f 2.95 LINKS GEWEVEN DAMES KOUSEN, dubbel zijde. Een veel gevraagd artikel 3 25 SPORTKOUSEN 212 jaar. Wol met nylon hiel en teen. In beige en grijs, vanaf ƒ215 Met kleine stijging per maat. IAM«£ aikmaab De oud-Katholieke gemeente te Alk maar, die op 17 Juni 1949 werd ge sticht heeft besloten over te gaan tot de aankoop van het perceel Emma straat 9, dat ingericht zal worden als „kerk huis". De Laurentius-parochie heeft plannen in de toekomst voor de steeds groeiende gemeente een echte kerk te laten bouwen. Totnutoe werden de godsdienstoefeningen gehouden in de Lutherse kerk aan de Baangracht. De parterre van het herenhuis inde Emmastraat zal bestemd worden voor de godsdienstoefeningen. Op de etage zal een grote kamer worden ingericht voor samenkomsten van andere aard, als vergaderingen e.d. Waarschijnlijk zal het „kerkhuis" dit voorjaar nog in gebruik worden genomen. Gisteravond werd het protest behan deld dat Alcmaria Victrix had inge diend tegen het toekennen van een doelpunt in de wedstrijd tegen Hercu les. Het bestuur van Alcmaria was na melijk van mening, en zeer terecht, dat Hercules een doelpunt had gescoord, nadat de bal reeds over de out-line was geweest. De betreffende scheidsrechter was gisteravond, bij de behandeling van het protest niet verschenen. Daar zijn schriftelijk afgelegde verklaring niet klopte met de verklaringen welke ver tegenwoordigers van Hercules en Alc maria hadden gedaan, besloot de pro test-commissie de zaak uit te stellen. Men voelde de noodzakelijk om ie scheidsrechter een mondelinge verkla ring te laten afleggen. Op dezelfde dag dat de wedstrijd Nederland-Belgi» wordt gespeeld wordt de zaak in tweede instantie behandeld. EEN „KOOLDAG". In „Het Wapen van Heemskerk" zal op 6 April een „Kooldag" worden ge houden. Ook elders zijn reeds derge lijke voorlichtingsdagen gehouden. De Rijkstuinbouwconsulent voor N.- Holland ir. C. Rietsema uit Hoorn sat spreken over de coöperatieve verwer king van de kool. DE KAASMARKT Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd twee stapels boeren kaas, wegende 1092 kg. De prijzen waren f 93f 96. Woensdag waren er op de markt in Woerden 19 partijen, le soort f 2.17 f 2.24. 2e soort f 2.11f 2.16, zware tot f 2.27. De handel was matig. In Gouda waren er gister 70 par tijen, le kw. f 2.18f 2.24, 2e kw. f 2.12 tot f 2.17. Extra kwaliteit tot f 2.26. De handel was kalm. KAASMARKT BODEGRAVEN. BODEGRAVEN, 13 Maart. Aan voer 34 partijen. Eerste soort f 2.16 f 2.23, tweede soort f 2.10—f 2.15, extrï tot f 2.30. Handel kalm. KAASMARKT WOERDEN WOERDEN, 14 Maart 1951. Op de Kaasmarkt te Woerden was de aanv 1® oartijen. Prijzen le soort 2,17—2 24: 2e soort 2,112.16; zware tot 4.S7. Handel matig.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2