vers fruit I Stad en Omgeving r Modelflats M. Scheepmaker J Eerste circus-expositie in Nederland AGENDA D. A. W. nam revanche op Nereus Textielhandelaar weer op het matje Schots moedertje bezocht het graf van haar zoon in Bergen G. S0ECKER Paastaarten DE SOEIE S0ECKER LOGOMOTIEF Hoe de collectie tot stand kwam Alkmaarse visverkopers beledigden keurmeester Ongeval met ernstige afloop Verse pinda's groenten en fruit Gaat U naar Op een koude, stralende voorjaarsdag Voor het eerst op het vasteland Zwitserse jeugd voetbalt tegen Alkmaarse jongeren Bridge-drive ten bate van de kankerbestrijding RIJWIELEN4 DONDERDAG 23 MAART 1961 Een kinderdroom ging in vervulling De heer Jaap Best legde unieke verzameling aan „Als kind droomde ik elke nacht van het circus en reeds toen hoopte ik eens circus-directeur te worden. En zie, ik ben directeur geworden van het grootste eurcus aller tyden, met meer artisten, dieren en wagens dan welke onderneming ook ter wereld, maar.,., op papier", aldus vertelde ons gistermiddag de heer Jaap Best, die in het gemeente-museum de laatste hand legt aan zijn tentoon stelling „Het circus komt". Het is de merkwaardigste expositie, welke ooit de muren en tafels van onze galerie des beaux arts heeft gesierd. Onze stadgenoot, wiens liefde voor het circus algemeen bekend is, zal een unieke verzameling van foto's, programma's, affiches, tijdschriften, briefhoofden, vakbladen, oude pren ten, boeken en wat verder op het circusleven betrekking heeft, tentoonstellen. Hoewel wij ons een definiteif oordeel over de tentoonstelling voorbehouden, totdat de expositie gereed is, heeft een gesprek met de heer Best ons duide lijk gemaakt hoe de collectie, die als een der mooisten van Europa wordt beschouwd, tot stand gekomen is. Reeds als kind verzamelde de heer Best, circus-materiaaL Geleidelijk groei de de verzame'ing, al ging dit met grote moeilijkheden gepaard, temeer waar het aantal collectionneurs uiterst gering is. Wijlen Fratellini, Heino Seitler met zijn destijds wereldberoemd clown-museum te Weenen, Erwin Schir- mer te Hamburg, wiens collectie tij dens de oorlog grotendeels verbrand is, Hippisley Coxe in Engeland en Hen ry Dugandyn in België hadden of heb ben dezelfde hobby als de heer Best. Voorts verdienen nog aandacht de cir cus-musea te Moskou, Parijs (voorheen Thomas Moret) en Berlijn (Dillenburg). Deze verzamelingen beperkten zich echter veelal tot de landen waar zij zich bevonden, terwijl het bezit van de heer Best circus-ondernemingen over de gehele wereld omvat. Toen onze stadgenoot na de oorlog secretaris van het circus Strassburge- werd, wierp hij zich met verdubbelde ijver op zijn levenswerk. Hij wist het aantal aan winsten door veel en ijverig speuren Onze modern ingerichte aan de Karl Marxstraat zijn vandaag en Vrijdag 23 Maart geopend van 19-21 uur. ALKMAAR V.. Voor het Amsterdamse Gerechtshof stond gisteren het Alkmaarse echtpaar K. in hoger beroep terecht. Zij waren door de Alumaarse politierechter vrij gesproken van belediging en mishande ling van de keurmeester Beets. Tegen dit vonnis was de officier van justitie in hoger beroep gegaan. Op 23 Augustus 1947 was het in de viszaak van verdachten tot moeilijkhe den gekomen met de keurmeester Beets. Door de drukte heerste er een geprikkelde stemming. Voor 't Hof gal de mannelijke verdachte toe „lamme ling" gezegd te hebben tot de keur meester, maar volgens de president zou tot 300 per jaar op te voeren. Momen teel bezit de heer Best materiaal van meer dan 150 circussen, en is het ge meente-museum te klein om alles te bevatten. Voor Nederland betekent deze cir cus-tentoonstelling een primeur. In de Verenigde Staten daarentegen trekken jaarlijks tienduizenden, zo niet hon derdduizenden naar tentoonstellingen op circus-gebied, zoals het Ringling- Museum in Florida De heer Bsst hoopt dat ook in Nederland en zeker in de stad zijner inwoning velen een bezoek zullen brengen aan het museum, dat wordt omgetoverd in een kleurig pren tenboek voor alle leeftijden, dat de glans en de glorie van het circus in de loop der tijden weerspiegelt en aan welke bekoring men moeilijk kan ont komen. Op het Waagplein gebeurde gister middag om ongeveer 4.15 uur een on geval, dat een ernstige afloop had. Vanaf de Mark'straat stak een 46- jarige wielrijdster het Waagplein over in de richting van de Mient. Terzelf- dertijd reed een 14-jarig meisje van de Houttil in de richting van de Voor- dam. Op onverklaarbare wijze kwa men beide wielrijdster met elkaar in botsing, waardoor de 46-jarige me vrouw RingootVersteeg ongelukki gerwijze met haar rechter oog op de cynamo van de fiets van het meisje viel. Het glas van haar bril drong hier door in haar rech'er oog. Zij is ogen blikkelijk naar het Centraal Zieken huis overgebracht, waar de behande lende geneesheer een hersenschudding constateerde en verklaarde, dat zij haar rechter oog zal moeten missen. De politie verzoekt getuigen van dit ongeluk zich aan het bureau te mel den. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: IJsco- man kijk uit (14 jaar); Rex Theater 2.30 en 8 uur: Het liefdeleven van Car men (18 jaar); Harmonie Theater 2,30 en 8 uur: Mannen (14 jaar); Cinetna Americain, 2,30 en 8 u.: The big lift (14 jaar). VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Montana (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Als mijn vrouw(Alle leeft.); Harmonie Theater, 8 uur: Altijd naar wens (Alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Ultimatum (14 jaar). Voor QitpAPo&b Uu<~ adleó Spoorstraat 62, Tel. 3330 Zondags geopend van 26 uur 2e Paasdag de gehele dag geopend. Burgerlijke Stand Gehuwd: Jacobus S. van Riel en Agatha J. van den Bos. Willem Kolk man en Geertruida L. Ellenbroek. Wil lem P. van Vliet en Niesje Peereboom. ALKMAARSE KAMERMUZIEK VERENIGING Het vierde en laatste concert in dit seizoen van de Alkmaarse Kamer muziek Vereniging zal worden ge houden op Vrijdag 30 Maart in het Gulden Vlies. Op die avond zal op treden het Amsterdams Kamermu ziek Gezelschap, dat is samengesteld uit leden van het Concertgebouw Or kest. Zaankanters leden een 7—2 nederlaag en verspeelden de titel Het Is DAW gisteravond in het Sportfondsenbad te Zaandam gelukt volledig revanche te nemen op Ne reus. Twee weken geleden werden de Waterra'ten in Alkmaar door de Zaan kanters met 32 verslagen, waardoor hun kansen op de titel aanzienlijk werden verminderd. Slechts een over winning in Zaandam zou die kansen weer kunnen doen keren. Onze stad genoten hebben nu nog slechts één wedstrijd te spelen tegen de Bruin vissen, een van de zwaksle ploegen uit deze afdeling, zodat Nereus, dat nu weer op de tweede plaats staat, de lei ding niet meer zal kunnen heroveren. Hoewel het tenslotte een 72 over winning werd, zag het er aanvankelijk niet naar uit dat de gastheren twee winstpunten zouden weg schenken Nadat de aanvalslinie van DAW ver schillende malen met verre schoten het doel van Nereus had belaagd, na men de Zaankanters de leiding. Boot kreeg in vrije positie de bal toege speeld, zwom enkele meters op en I. v. plaatste de bal naar midvoor Zwart hij „vuile hufter hebben geroepen. onvoldende gedekt, de bal in het net achter Van Stra en plaatste. Direct hierna kreeg DAW gelegenheid gelijk te maken. Een Nereus-man ging bin- hebben gegeven, evenmin zou zij de tas des keurmeesters van de toonbank heb ben geworpen. Hoofdagent G. had de uitlating „huf ter" wel vernomen. President: „Wat betekent dat7 Is dat een vals karakter? Is het minder erg dan ploert? Hoofdagent: „Ja". President: „Ploertje dus...." Keurmeester B. had deze belediging echter niet gehoord, wel verklaarde hij een klap te hebben gekregen van de vrouw. De procureur-generaal mr. Fabius noemde het optreden van verdachten onhebbelijk. Voor de uitlating „ploert" of „hufter" en voor de klap eiste hij tegen beide verdachten f 10 of 5 dagen Arbeider vrijgesproken Verder wees het Hof arrest in de zaak tegen de Alkmaarse arbeider J B. S., die het onttrekken van een koe 'aan een door de deurwaarder gelegd beslag ten laste was gelegd. J. B. S werd vrijgesproken. De Alkmaarse rechtbank had hem indertijd tot drie maanden gevangenistsraf veroordeeld nen de gevaarlijke zone een overtre ding en werd uit het water gestuurd. Jan Bennekom mocht de strafworp nemen, maar hij zag geen kans om doelman Van der Toorn, te passeren. Nie tegenstaande de numerieke meer derheid. kon D.A.W. dit voordeel niet uitbuiten. Het waren zelfs de gast heren die noroen tweede doelpunt scoorde. Het overigens een goal waar een „luc.itje" aanzat. Midvoor Zwart ze'.te zich zo duide lijk van Ooyevaar af, dat ledereen ver wachtte dat DAW een vrije worp zou mogen nemen. De scheidsrechter had de overtreding van de Nereusman ech ter niet gezien, zodat hij zonder meer het doelpunt, dat na de overtreding werd gescoord, toekende Inmiddels kon Nereus weer met zeven man gaan spelen en werd het voor DAW weer moeilijker om de achterstand in te lopen. Het gelukte niettemin, via een goed aangegeven bal van Ooyevaar aan Bennekom. In de tweede helft kreeg Bennekom voor de tweede maal Ss) t-/? M .y nieuwste modellen grootste sortering laagste prijzen Alkmaars speciaalzaak in Dameshoeden. 23 P.ygtop een strafschop te nemen. Hij maakte nu geen fouten meer. De stand was dus spoedig gelijk en weinige minuten later had DAW zelfs een voorsprong van twee goals, dank zij goed samen spel van Boxem en Slikker. De tegen stand van Nereus werd nu ziender ogen minder en het was voor de toe schouwers een uitgemaakte zaak dat het „bekeken" was. Slikker bracht met een goed schot de stand op 52. Vlak daarop moest een DAW-er het water veria'en, maar niettemin werd de voorsprong toch nog vergroot. Het werd tenslotte een 72-overwinning, hetgeen een knappe prestatie mag wor den genoemd, want het is altijd lastig in de Zaan een overwinning te be halen. Economische politierechter Drie ooggetuigen, die alles vergeten waren Gistermiddag behandelde de Alkmaarse economische politierechter mr. J. A. Markus wederom de zaak tegen de Alkmaarse textielhanuelaar H. en diens zoon, die ervan verdacht werden kleding tegen te hoge prijs aan een gerepatrieerd K.N.I.L.-militair te hebben verkocht. Tegen het vonnis, dat luidde twee maan den voor de vader S. H. en honderd gulden boete voor de zoon P. H-, was verzet aangetekend. Als raadsman verscheen mr. Sprenger, die voor deze gelegenheid nog twee getuigen had meegebracht. Klap met een 1300 gram zware asbak In het kort werden de bijzonderheden nofe eens naar voren gebracht. De texUeliiandelaai it. had aan de JL\iL-sergeant Leydekker, dit sedert kort in Nederland vertoeit, een mantel verkocht voor f 77,—. Later verzocht de heer Ueydekker deze mantel te mogen ruilen, om dat ze te groot was. Dit werd toegestaan en Leydekker ontving een andere mantel, die ech ter door H. was ingekocht teg'en een prijs van t 5b,75 met een korting van tien procent. Eerst nadat Leydekker had ontdeki, dat de waarde van dit laatste kledingstuk geen f 77,— was, en aangifte had gedaan, werd volgens ver dachte een bedrag van f 16,— teruggestort. De oficier van Justitie, mr. dr. H. M. Vel- linga bleef achter alle ingewikkelde betogen van de raadsman de hoofdieiten zien. Name lijk: de mantel was tegen te hoge prijs ver kocht. Hij laakte wederom het optreden van de textielhandelaar en eiste tegen S. H. een gevangenisstraf van twee maanden en tegen de zoon r. H. een boete van f 200.— subs, twee maanden. Mr. Sprenger voerde nog aan, Mat de zoon P. H. niet als firmant kan worden aangeduid, daar hij sedert enig'e jaren uit de firma is ge treden en gewoon in loondienst werkzaam is. Dit verweer had echter geen invloed op de strafmaat. Op 28 Maart zal de politie-rechter schriftelijk vonnis wijzen. Herrie aan de tapkast Een minstens even ingewikkelde kwestie was die van de mishandeling die een zekere V. had ondergaan in een Alkmaars café, waar hij aan de tapkast ruzie had gekregen met de Alk- maarder Willem S. Het ging om een oude vete, natuurlijk over geld. V. was door Willem op Kracntige wijze met een zware asbak in het ge zicht bewerkt. Het wonderlijke in deze zaak was, dat elk der drie getuigen slechts had gezien, dat V. plotseling met een bloedend gelaat bij de tapkast stond. Niemand had be merkt, dat ex asbakken en zwaaiende vuisten aan te pas waren gekomen. In de verklaringen, du» tegenover de politie waren afgelegd, stouid echter in twee gevallen duidelijk geboekstaafd, dat Willem „een glas, nsbak of ander voor werp" had opgenomen en daarmee zijn buur man had gemolesteerd. De zitting moest even worden geschorst tpt het moment, dat de verbalisant verscheen om de diverse geheug'ens nogeens op te frissen. Eindelijk kwam het hoge woord bij twee dei getuigen uit: het was zo, Willem had het ge- uaan. Mej. de H., die juist „een kaartje zat tt> leggen", toen het gebeurde, sprak al over „een sthuiverd naar de richting van V." en getuige H gaf ten slotte ook toe, dat er inderdaad met de asbak was geslagen. De verdachte .jetoogde, dat hij dit niet ge daan kon hebben, want de asbak (die als be wijsstuk op tafel kwam) paste niet in zijn hand. Hij gaf hiervan zelfs nog een onge vraagde demonstratie. Dit was echter zijn acht ste mishandeling en ook prijkten er nog tien andere misdrijven op die gerechtelijke kerf stok De officier meende hier een vrijheids straf te moeten eisen. Hij requireerde 3 maan den hechtenis tegen de veohtlustige Willem. De politie-rechter veranderde dit in zes weken. Lichtkwestie De houder van een benzine-pompstation, de heer S., stond terecht omdat hij in een periode, dat het verboden was electrische energie voor reclame-doeleinden te gebruiken, een T.L.-buis- verlichting op zijn tankstation in gebruik bad gehad. Hij betoogde tot zijn verdediging, dat de2e T.L.-buizen waren ontstoken omdat het terrein rond het pompstation volkomen duister was. Hier was dus geen sprake van „reclame". Nadat was komen vast te staan, dat het in in de dagvaarding ten laste gelegde niet be wezen kon worden geacht, werd de heer S. vrij gesproken. Drogisten verrekenden zich De beide drogisten, A. B. en N. v. d. B., .tonden terecht ter zake van prijsopdrijving. Zij hadden hun winst op de verbandstoffen bere kend naar de thans geldende inkoopsprijs, die uiteraard hoger is dan die welke ze enkele maanden geleden betaalden, v. d. B. had zich bovendien niet aan de voorgeschreven winst marge gehouden, doch zelf een prijs vastgesteld. In zijn requisitoir vestigde de officier er de aandacht op, dat de drogisten, vergeleken bij andere middenstanders, toch reeds in een be voorrechte positie verkeren, daar zij een be paald percentage mogen berekenen. De winst houdt dus gelijke tred met het stijgen der in koopsprijzen. Tegen A. B. eiste mr. Vellinga f 50,— subs, dertig dagen. Mr. Markus stelde de boete vast op f 40,— subs, twintig dagen. Van de B. werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot f 100,- subs, dertig dagen. Shag verbeurd verklaard Zweitze O., uit Egmond-Binnen, had zich schuldig gemaakt aan overtreding van het De- viêzenbesluit. Toen hij met een boot in Rot tendam arriveerde, trof de douane bij hem twin- pakjes shag aan, waarvan geen aangifte was gedaan O. verklaarde, dat 't het restant was van dertig pakjes Hollandse shag, die hij op de heenreis had meegenomen. Hij had toen ver zuimd ze te laten verzegelen. Mr. Markus wilde hiermede rekeningg hou den en veroordeelde O. tot f 10,— «ubs. vijf dagen. De shag werd verbeurd verklaard. Te voren had mr. Vellinga f 20,— subs, tien dagen geëist. Argeloze motorrijder De anders zo gemoedelijke sfeer in de recht zaal was verre te zoeken toen Cornelii Z. uit Schagerbrug terecht moest staan. Zijn houding maakte geen sympathieke indruk op de edel achtbare heren. Hoewel het feitenmateriaal zich opstapelde tot een berg en de getuigen al zijn beweringen ontzenuwden, bleef Z. stelselmatig iedere beschuldiging ontkennen. Druk geba rend en met snelle, doch hakkelende stem sprak hii op het laatst ook zichzelf tegen. In de nacht van 1 op 2 Januari reed Z. per motor óver de Westfriese Zeedijk in de richting van de spoorbrug bij Schoorldam, zo verklaarde hij Daar aangekomen zag hij twee rode lich ten, waarvan hij gedacht zou hebben dat ze van een auto waren die op de brug had moeten stoppen. Daar hij vreesde niet te kunnen pas seren, keerde hij vlak voor de brug om en reed terug. Hij zou g'een controlerende politie beambten hebben gezien. De wachtmeester Pennink legde een geheel andere verklaring af. Hij en zijn collega Tim- mers hadden midden op de brug, in het volle licht van de lantaarns, staan cntroleren. Bei den hadden een rode lantaarn gedragen, die zij op en neer bewogen. Toen Z. hen op korte afstand was genaderd, had hij vaart vermin derd en was omgedraaid. Hij had zich niets aangetrokken van het bevel om te stoppen. Wachtmeester Timmers was hem snel achterna gelopen en had hem nog juist kunnen grijpen. Niettemin had Z. nog vol gas gegeven, zodat de wachtmeester enkele meters werd meege sleurd voor beiden op de grónd terecht kwamen. Z., die op een geleende motor had gereden en niet in het bezit was van een rijbewijs, had toegegeven dat hij vier glaasjes jenever gebruikt had. Ter rechtszitting reduceerde hij dit tot twee borrels en twee elders. De officier zeide het onnodig te vinden op alle tegenstrijdige verklaringen van Z. in te gaan. Gezien de houding van de verdachte en het feit, dat hij reeds eerder voor een soort gelijke overtreding terecht stond, eiste mr. Vel linga één maand gevangenisstraf. Ook mr. Van den Wall Bake zag in een gevangenisstraf de enige manier om Z. te corrigeren. De politie-rechter bepaalde de duur op veer tien dagen. GEEN VOORRANG VERLEEND Gistermiddag vond op het kruispunt Helderse wegGeestersingel een aan rijding plaats tussen een bakfiets me4. kolen en een personenauto. De bak fiets reed over de Helderse weg, toen vanaf de Geestersingel een personen auto kwam aanrijden. De bestuurder van de bakfiets verleende de auto geen voorrang, waardoor hij tegen het lin ker portier van de wagen aanreed en dit beschadigde. Tegen de bestuurder van de bakfiets is proces-verbaal op gemaakt. Vliegenier, die in 1942 bij Wervershool sneuvelde (Van onze speciale verslaggever) Er was niets opvallends aan het keurig geklede moedertje met haar volwassen zoon, die daar gisteren op het Alkmaarse perron uit de trein stapten. Twee rus tige, volkomen onopvallende mensen. Zo stil en bescheiden, dat maar weinige medereizigers hadden kunnen opmerken, dat ze Engels met elkaar spraken. En toch moeten deze twee mensen hevig bewogen zijn geweest. Te bewogener naar mate ze de kaasstad naderden, waar ze wisten, dat ze werden opgewacht door een jongeman, die hun in weinige jaren tijds na slechts één ontmoeting van enkele dagen tot een tweede zoon en broer werd. Degeen, die haar op het Alkmaarse perron met uitgestoken hand tegemoet treedt, is Peter Roggeveen, pleegzoon van de kweker Van Bodegraven lit Schoorl Hij adopteerde in 1946, na een oproep van het Oorlogsgravencomité, in Bergen het graf van de Schotse ser geant-instructeur Ewen. Een der veie welverzorgde rustplaatsen voor gesneo velde geallieerde strijders op die be graafplaats. Met adoptie van zo'n rust plaats werd bedoeld, dat zo af en toe. en tenminste op bijzondere herden kingsdagen uit het persoonlijke leven van de gestorven strijder, wat bloemen op het graf gelegd zouden worden. Nasporingen Peter Roggeveen heeft zich nauwlet tend van die taak gekweten. Aanvankelijk wist hij alléén maar de naam en het legernummer van degeen wiens nagedachtenis hij stil en zo toe gewijd eerde Later ook het adres van zijn ouders: 550 Great Western Roaa- Aberdeen-Schotland. En toen heeft hij die ouders een kort briefje en een foto gestuurd. En na sporingen gedaan, om bijzonderheden aan de weet te komen over het tragi sche gebeuren op die Junidag van 1942 daar hoog in de lucht boven het West- friese dorpje Wervershoof. Er ontwik- Wat gebeurde hier in de volte van dat perron met zijn gaande en komen de mensen, met zijn jachtige gespan nenheid van alle dag? Och eigenlijk niets bijzonders, zouden we kunnsn zeggen. Alleen maar zo'n klein levens echt voorvalletje, dat de jachtige mens even doet stilstaan. En dan het hoofd doet buigen, stil doet zijn. Omdat net is van een ontroerende zuiverheid. Een Schots moedertje is met haar zoon voor twee dagen naar Holland gekomen om het graf te bezoeken van haar tweede zoon, die op 26 Juni 1942 bij Wervers hoof als vliegenier van het grote RAF corps sneuvelde. Mevr. Ewen heet ze. De 26-jarige zoon, die haar vergezelt is trambe stuurder in Aberdeen. Vader Ewen is thuisgebleven. Het is een gepensio-i neerd machinist van de Navy. „Invali de", zegt mevr. Ewen. „Zenuwen, be grijpt U. Zo erg". Banketbakkerij Speciale HAZELNOOTTAART SLAGROOMTAART PRALINETAART CHIPOLATATAART VRUCHTENTAART HARDEWENER LANGESTRAAT 39 Sinds Tel 1793 2485 Interlandwedstrijden Gedurende de Paasdagen heeft de voetbalver. „Alcmaria Victrix" een Zwitsers jeugdelftal te gast. En voet ballers zouden geen voetballers zijn, als zij niet van de gelegenheid gebruik maakten een partijtje te gaan trappen. Zaterdag voor Pasen, om 4.— uur n.m. heeft het eerste treffen plaats tussen Alcmaria A. junioren en Dietikon junioren (Zürich); Maandagmorgen 2e Paasdag, treden de Zwitsers op nieuw in het veld. Om 10.— uur v.m. wordt gespeeld: Alkmaars Schoolelf talüZrich jeugd. Deze beide wedstrij den zijn gratis toegankelijk en wor den, in verband met de motorraces ge speeld op het terrein van de Alkmaar se Boys aan de Sportlaan. Een grote schare Alkmaarse voetballiefhebbers zal ongetwijfeld deze gelegenheid be nutten om de buitenlandse jeugd te zien voetballen en te kunnen vergelij ken met onze enige hoop: Opstelling Alkmaars schoolelftal: Doel: D. Schermer (Amb. Av. school) achter: W. Goudsblom (HBS) en P. F. Blondel (HBS)midden: J. Mars (HBS), W. Wijnands (Gymnasium) en H. de Leeuw (ULO Alkmaar); Voor: P. de Koning (Gymn.), P. Duijn (Han- delssch.), L. Bartels (HBS), H. Hartog (HBS) en B. Hoytink (Gymn). Reser ves; H. Heida (HBS), .H. v. Burken (HBS), C. Meijer (HBS.). M. Goosens (HBS) en E. Vlessing (Handelssch Naar wij vernemen zijn de Alcmaria A. junioren uitgenodigd om gedurende de Pinksterdagen in Groningen mee te doen aan een groot junioren-tournooi aldaar, waaraan vrijwel alle tonjunio- ren-elftallen uit het gehele land deel nemen. kelde zich een regelmatige correspon dentie tussen Peter en de Schotse "a- milie, die er in 1948 toe leidde, dat Pe ter zelf naar Aberdeen trok. Als 1e verloren zoon is hij ontvangen. Niet al leen door de ouders, maar ook door de buurtgenoten, die hem overlaadden met kleine geschenken, waardevol omdat ei zo'n overweldigende dankbaarheid lit sprak. En nu is dan moeder Ewen hier met haar zoon. Het Oorlogsgravencomité fi nanciert de reis, in overleg met de Britse legatie. Dat is mogelijk, dank zij het offertje, dat duizenden Nederlanders jaar ip jaar brengen op Klaproosdag. 't Was de eerste keer voor t' moedertje dat zij ge legenheid had naar 't graf van haar zoon te komen kijken. Daar waren m de vrieskoude wintermorgen al verse voorjaarsbloemen gestrooid. En ook moeder Ewen bracht natuurlijk bloe men mee. Een smartelijk moment ze ker Maar er was dankbaarheid in het hart van het eenvoudige vrouwtje. Dankbaarheid voor wat de jonge Peter Roggeveen en zijn pleegoudeis Van Bodegraven op zich genomen heb ben te doen. Dankbaarheid ook voor wat de Nederlanders in het algemeen doen voor deze oorlogsslachtoffers. „Wat een vriendelijke mensen zijn het allemaal, die Hollanders. „En zo hulpvaardig. Het leek weJ een eer voor hen. ons op de reis hier heen te kunnen helpen. Jammer lat de bollen nog niet bloeien. Jammer, dat dit de aanleiding moest zijn...." Burgerlijke Stand Geboren: Rudie M., z. van C. Woud en M. Pieneman. - Marianne S., d. van C. J. Sandee en M. J. Doot. Gepke, d. van J. van Alfen en G. van den Berg. Ondertrouwd: Anne van der Heide (won. te Achtkarspelen) en Neeltje Louwe. ONDERWIJZERES BENOEMD Aan de Opleidingsschool van de Berger School vereniging is met ingang van 15 Mei benoemd mej. F. J. Fransen, onderwijzeres te Bars in gerhorn, als opvolgster van mej. Vreeken. Voor een goed doel De drie Alkmaarse Bridge-Clubs >r- ganiseren op Zaterdag 4 April een gro te bridge-drive ten bate van de kan kerbestrijding, een prijzenswaardig initiatief, dat zeer valt toe te juichen. Een prettige avond is verzekerd en bovendien worden vele mooie prijzen beschikbaar gesteld. In totaal kunnen aan de wedstrijden, die worden gehou den in de zalen van Hotel „Victory", Café-Restaurant „Centraal" en in de bovenzaal van „Het wapen van Heems kerk" 400 bridgers deelnemen. Alle wedstrijden beginnen om 7,30 uur. De deelnemers worden verzocht, zich tij dig te melden in Hotel „Victory", waar hun de zaal zal worden opgegeven, waar moet worden gespeeld, Na afloop is er een gezellig bal in „Victory" on der leiding van „The Moodmakers" Te vens is er een zeer attractieve verlo ting. De opgave wordt liefst schriftelijk, gaarne ingewacht door de secr.-pen- ningmeester van het comité, de heer F. Stadegaard, Rembrandtstraat 48, Alkmaar, onder gelijktijdige storting van het inleggeld (f 1,50 per persoon) op diens postrekening 377470. Eventueel kan men zich ook opgeven bij de firma Nierop Slothouber, Langestraat 52. Vermelding van de Klasse, waarin wordt gespeeld (Hoofd klasse. Ie Klasse en 2e Klasse) ls nood zakelijk. Kankerbestrijding is een nationale plicht. CIRCUS STRASSBURGER KOMT Zeer waarschijnlijk zal circus Strass burger, op zijn tournee door ons land, ook Alkmaar aandoen, om hier eind Juni of begin Juli enkele voorstellin gen te geven. Het is niet aannemelijk dat later in het seizoen nog een tweede circus hier ter steden zijn tenten zal opslaan. ilAZELLEHUIS - ALKt.AA Ritsevnorf 41 - Tel 9R1

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2