HET NIEUWE POSTKANTOOR'TE HEILOO Stad en Omgeving Modelflats Vroom&nreesmann Twee jubilarissen bij de brandweer In Alkmaar verrijst een grote fabriek V. AGENDA Kappers vormen een technische club Aannemer viel van eerste etage J Amsterdams Toneelgezelschap bracht „Het dubbelleven van Sir William'' Het beeldhouwwerk voor het Centraal Ziekenhuis Warmenhui'zen Van wie is dit rijwiel? Heer-Hugowaard Langendijk St. Pancras DONDERDAG 29 MAART 1951 Belangwekkende uitvinding van de heer A. Vos verschaft arbeid aan 40 man JN ZIJN ZITTING VAN HEDEN heeft de Raad der gemeente Alkmaar con form het voorstel van B. en VY. besloten tot de verkoop van een perceel grond ter grootte van byna 2100 m2 aan de heer A. Vos, optredende voor de N.V. Nederl. Montage Grafkistenindustrie en deze onderneming tevens optie verleend op een nevenliggend terrein ter grootte van 4750 m2, beide com plexen gelegen op het zogenaamde industrieterrein Noord, naby het Kwakel- pad. Met deze transactie is een totaal bedrag van ruim ƒ96000.gemoeid. Dit bedrag en de totale oppervlakte van de grond tonen reeds aan, dat het hier niet om een alledaagse verkoop gaat. \\/IE EN WAT is de Nederl. Montage Grafkistenfabriek of zoals zij zich kortweg noemt de Nemogra N.V.? Daarover hadden wij een onderhoud met de directeur tevens oprichter dier onderneming, de bekende Alkmaarse Sannemer, de heer A. Vos. Binnen vier weken aldus onze zegsman zullen wy op het thans gekochte terrein beginnen met de bouw van een fabriekshal van 55 me ter lengte en 16 meter breedte als mede een kantoorgebouw en wo ning voor de bedrijfsleider. Dit op zich zelf reeds respectabele complex zal binnen 5 jaren worden uitgebreid door bebouwing van het complex grond, dat w}j thans in optie hebben verkregen en dit alles zal worden aangewend by de fabricage van grafkisten. Ik zelf stam uit een geslacht, dat in Alkmaar reeds gedurende enige generaties hei beroep van timmerman heeft beoefend en zich in het bijzonder bezig hield met de vervaardiging van grafkisten. Het klinkt niet leuk, maar zij zijn in onze samenleving even nodig als de wieg na de geboorte van een jong mensenkind. De kisten, die tot dusverre alom werden vervaardigd, waren van een langwerpige, vaste en daardoor on handelbare vorm en namen een be paald volume in. Bij transport of op slag vergden zij zeer veel ruimte en waren derhalve oneconomisch. Hier te lande werden zij op vrij primitieve wijze vervaardigd door omstreeks 500 kleine bedrijven. Slechts enkele gro tere hadden een omzet van meer dan duizend stuks per jaar. JN HET BOUWBEDRIJF wordt meer en meer gebruik gemaakt van de zogenaamde montagebouw en dit bracht mij op het denkbeeld, dat zulks ook bij de vervaardiging van grafkis ten kon worden toegepast. Na een half jaar van experimenteren gelukte het mij een montage-grafkist te vervaardigen. Mijn uitvinding, waarop inmiddels meer patenten zijn aangevraagd, zal op korte termijn een totale omwenteling op het gebied van de fabricage van grafkisten te weeg brengen. Zij berust op het feit, dat een uit diverse onderdelen be staande kist binnen één minuut door Iedere leek in elkaar kan worden ge zet. In samengevoegde toestand vormt de kist een pakje van 9 cm. dikte, waarin alles, dus ook de uitwendige versieringen zijn opgenomen. Gemon teerd wijkt het type kist, wat betreft de vormen en de kwaliteit van het hout niets af van de tot dusverre ge bruikte modellen. Door een extra be werking gelukte het het vochtgehalte van het hout terug te brengen van 30 h 35 tot 6 8%. Na deze bewerking worden alle onderdelen met een laag plastic bespoten, waardoor vochtop- name praetisch is uitgesloten en de kist voor onbeperkte tijd kan worden opgeslagen. Ook de binnenzijde wordt met plastic bespoten, waarin textiel- vezels zijn verwerkt. De uitwendige versiering met nikkel en ijzerbeslag, zoals die thans nog wordt gebruikt, zal binnenkort geheel in hout worden uit gevoerd, dat eveneens van een laag plastic voorzien, een fraaie aanblik zal bieden. In dit procédé zijn spijkers en Ijzeren grepen totaal overbodig, wat landelijk, naar is uitgerekend een be sparing zal opleveren van een kwart millioen kg. ijzer, hetgeen ook voor onze deviezenpot van groot belang Is. 50% lager. £)OOR DE MASSAFABRICAGE is 't mij gelukt de prijs van een kist terug te brengen tot omstreeks de helft van het bedrag, dat daar tot dus verre voor moest worden betaald. Ni. had ik met mijn vinding kunnen gaan naar één der grote industrieën van houtwaren, mijn patent verkopen, er zelf van profiteren en daarmede de huidige grafkistenmakers de nekslag geven. Maar behalve aannemer en zakenman ben ik al jaren voorzittei van de Nederl. Vereniging van Graf kistenmakers en heb steeds op de bres Onze modern ingerichte aan de Karl Marxstraat zijn vandaag en morgen, Vrijdag 30 Maart, geopend van 19 21 uur ALKMAAR gestaan voor de belangen van mijn bedrijfsgenoten. Daarom heb ik naar een middel ge zocht om de uitvinding productief te maken en toch de vakgenoten niet te duperen. Daarom heb ik de Nemogra N.V. gesticht, daarin bijgestaan door een groep van mede-oprichters. Met elkaar vormen wij de bestuursraad. J_)E NEMOGRA moet groot gemaaki worden door samenwerking van allen en concentratie van hun werk kracht. Wy hebben ons land verdeeld in 50 districten. Elk daarvan heeft evenals in de autobranche een dealer bijgestaan door sub-dealers. Zij zijn reeds allen op een enkele uitzonde ring na aangesteld. Meer be staande zaken en bedrijven zijn daar bij ingeschakeld en een belangrijk deel van het bedrijfsleven neemt daarin een werkzaam aandeel. Wy denken by een normale werk week een productie van 50.000 kisten per jaar te bereiken, doch dit aantal kan eventueel in continu-arbeid uiter aard aanzieniyk worden opgevoerd. Nederland gebruikt gemiddeld 80.000 grafkisten per jaar. Natuurlijk zullen wp niet direct tot een jaarproductie van 50.000 stuks kunnen komen. De huidige producen ten zullen zeker nog voorlopig een ge deelte van hun productie behouden, doch de tijd werkt voor ons. Geen tim merman maakt meer, zoals vroeger, zijn benodigde deuren, die hij veel goedkoper van Bruynzeel of Halberts- ma kan betrekken. Zo zal het onom stotelijk ook met de grafkisten gaan. Op het gebied van de export hebben wy reeds besprekingen met Engelse, Belgische en Franse afnemers ge opend. QNZE FABRIEK zal van een ultra modern machinepark worden voor zien, waarvan de aanschaffingskosten een kwart millioen zullen vergen en de gebouwen nog eens de helft daar van. Alleen de machines zullen door technisch geschoold personeel moeten worden bediend, overigens denken wij een 30 fl 40 ongeschoolde arbeids krachten vast werk te kunnen ver schaffen. Wij denken 5000 m3 hout per jaar te zullen gebruiken, wat neer komt op een trein van ongeveer 150 spoorwagons. Nog dit jaar komt onze fabriek ge reed, die in de toekomst van een spooraansluiting zal worden voorzien en per Januari 1952 zal ons product alom in de handel komen. Waarom Alkmaar werd gekozen? £)IVERSE AANDEELHOUDERS wa ren van oordeel, dat de fabriek in het centrum des lands moest worden gebouwd. Ik heb mij daartegen met alle kracht verzet. Mijn voorvaderen hebben van vader op zoon steeds ln Alkmaar gewoond en gewerkt. Dat voorbeeld volg ik na. Het was mij ge geven deze uitvinding te mogen doen en daarom was het voor mij een ere zaak deze industrie in mijn vaderstad te vestigen, aldus besloot de heer Vos zijn interessante mededelingen. Herbenoemd Bij Koninklijk besluit is mr. F. G. G.' Boerrigter, kantonrechter hier ter stede, met ingang van 14 April herbe noemd tot plaatsvervangend lid in de Kamer van Toezicht over de notarissen en eandidaatnotarissen te Haarlem. DONDERDAG Rex Theater, 2,30 en 8 uur: Als mijn vrouw dat wist, (Alle leeftijden); Har monie Theater, 8 uur: Altijd naar wens, (Alle leeftijden), Cinema Americain, 8 uur: Ultimatum (14 jaar), Victoria Theater, 8 uur: Montana (14 jaar). Aula van het gymnasium, 1012, 25 en 710 uur: „De jeugd expo seert". „De Viersprong", Costerstraat 2, 10— 12 en 2—5 uur: Tentoonstelling werk van Gerrit Lugthart. Stedelijk Museum (Breedstraat)10 10 uur: tentoonstelling „Het circus komt". Gulden Vlies, 8 uur: Uitvoering door de zangklasse van Joh. Kuiper. VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Gereserveerde kamers (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Piratenbloed (14 j.); Harmonie Theater, 8 uur: De grote inzet (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Bittere rijst, (18 jaar.) Tentoonstellingen als Donderdag. Gulden Vlies, 8 uur: Amsterdams Kamermuziek Gezelschap. Vakpeil zal verhoogd worden. Na het enige maanden geleden in Alkmaar gehouden kapconcours is bij de Alkmaarse kappers het reeds lang gekoesterde verlangen om de techni sche club van voor de oorlog nieuw le ven in te blazen weer sterker gewor den. Zij zagen de hechte band, die hun collega's uit de Zaanstreek en Amster dam hadden gevormd en besloten op 12 Maart tot her-oprichting van de af deling Alkmaar. De technische clubs houden regelmatig in Alkmaar zal dat zijn om de veertien dagen bij eenkomsten om de leden gelegenheid te geven hun vakkennis te vergroten. Op deze bijeenkomsten komen erkende adviseurs en demonstrateurs de kap pers o.m. instrueren over de modewis selingen, waaraan hun vak zo zeer on derhevig is. Vanavond wordt een ope ningsavond belegd, waarop gedemon streerd zal worden met het knippen en opmaken van een modern heren kapsel en het knippen van een moder ne damescoiffure. De heren T. H. de Visser en J. v. d. Pol 40 jaar in dienst Tevens het afscheid van brandmeester De Visser Op Zondag 1 April jubileert het ka der van het corps „Kracht en Vlug heid" van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer. Het is een merkwaardig jubileum, daar op die datum zowel de brandmeester, de heer T. H. de Visser, als de adjunct-brandmeester, de heer J. v. d. Pol kan terugzien op de dag, dat hij vóór veertig jaar tot de brandweer toetrad. De vreugde over dit heuglijke feit wordt echter getem perd door het afscheid van brandmees ter De Visser, die wegens vertrek naar Heiloo het corps moet verlaten. In vele opzichten is de brandweer loopbaan van de jubilerende brand meester en adjunct-brandmeester pa rallel gelopen. Beiden tooiden zich op 17-jarige leeftijd voor de eerste maal met de brandweerhelm en beiden wer den op 1 Januari 1922, elf jaar later bevorderd tot klimmer en chauffeur. Bij talrijke branden kweten de heren T. H. de Visser en J. v. d. Pol zich op uitnemende wijze van hun taak, zodat het geen verwondering wekte, dat het tweetal op 1 Januari 1941 opnieuw een trede hoger klom op de brandweerlad der. De heer T. H. de Visser zag zich benoemd tot brandmeester van het corps „Kracht en Vlugheid" als opvol ger van de heer P. Waijboer, terwiil de heer J. v. d. Pol de huidige com mandant, de heer J. van Maarleveld opvolgde als adjunct-brandmeester. Ook in de nieuwe functies, welke grotere verantwoordelijkheid mede brachten, hebben beide jubilarissen hun mannetje gestaan. Daarbij wisten zij zich in hun taak gesteund door de Een 17-jarig meisje vermist De 17-jarige Johanna Petronella de Wijs, geboren te Alkmaar op 7 Juli 1933 heeft op 14 Maart de firma in Hil versum waar zij werkte verlaten en is sindsdien spoorloos. De commissaris van politie in Hilversum verzoekt na mens haar ouders de opsporing, aan houding en terugbrenging. Het signalement van Johanna luidt: bruin-beige mantel met ceintuur, bruine shawl, bruine lage schoenen en beige kousen, zware rok en wollen trui. zwart met wit bovenstuk. Het meisje is ongeveer 1,60 lang, tenger postuur, bol gezicht, blauwe ogen en blond haar. sympathie en waardering van hun corpsleden. Het jubileum zal in de in tieme kring van de brandweer op be scheiden, maar niet minder hartelijke in Heiloo woonachtig is, is het hem wijze gevierd worden. Daar de heer T. H. de Visser thans niet langer toegestaan deel uit te ma ken van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer. Node ziet het brandweer corps de brandmeester vertrekken. Zijn verdiensten en sympathieke persoon lijkheid hebben hem tot een gewaar deerd lid van de brandweerstaf ge maakt. Hoe deze kwaliteiten door het gemeentebestuur op prijs zijn gesteld, zal Dinsdagmiddag blijken, als te 5 uur burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema ten raadhuize afscheid zal nemen van de heer De Visser. Gistermorgen omstreeks 11.15 vond ei bij werkzaamheden aan een per ceel in de Houtmanstraat een arbeids ongeval plaats. De aannemer B. was daar bezig aan de achterzijde van het huis op de eerste verdieping een raamdorpel aan te brengen. Hij zat hierbij op zijn hurken op twee bad- dings. Vermoedelijk heeft hij bij het opstaan zijn evenwicht verloren. Hij viel door een asbesten golfplaat en kwam op de betonnen vloer in de garage terecht. De onfortuinlijke aan nemer werd naar het Centraal ziexen- huis vervoerd, waar dr. Beukenhorst een gebroken linker pols constateer de. Na behandeld te zijn kon de heer de B. naar zijn woning worden over gebracht. BENOEMD In de gemeenteraadsvergadering te Barsingerhorn op Woensdagavond is de Alkmaarse onderwijzeres mej. J. Groeneveld benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Kol- horn. „Jeugd exposeert1" trok reeds 2400 bezoekers Niet minder dan 2400 bezoekers heb ben al een kijkje genomen bij de ten toonstelling „De Jeugd exposeert" in de aula van het Murmellius-gymna- sium. Over het algemeen vindt men de inzendingen mooier dan verleden jaar en is naar de mening van het publiek ook de opstelling beter ver zorgd. Van morgen af worden er als attractie korte filmvoorstellingen ge- geveh in het natuurkundelokaal, die voor de bezoekers gratis toegankelijk zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna, dochter van J. Haans en N. Harder. Gehuwd: Cornelis A. Kaandorp en Anna H. M. Bierman. Hendrik Planken en Catharina A. Baars. Si mon Homa'n en Petronella A. van Meerten. Rieuwert H. van der Bijl en Petronella Eldermans. Overleden: Leendert R. de Kort, oud 70 jaar, weduwnr. van A. de Jager. J HetLOO Er wordt hard gewerkt aan het nieu we postkantoor in Heiloo, dat men in de loop van de zomer in gebruik hoopt te nemen. Aanvankelijk zou het gebouw in Juni worden opgeleverd, maar zeer waarschijnlijk komen hier nog enige maanden bij als de aflevering van en kele bouwmaterialen niet vlugger ge schiedt. Het postkantoor (dat wij met de beste wil ter wereld niet fraai kun nen vinden) heeft een ruime hall en een bedrijfsruimte van ongeveer 11 bij 15 meter, waar de loketten en admini stratie een plaats zullen vinden. Aan de achterzijde is een lokaaltje voor de ont vangst van de binnenkomende post. De auto's rijden daarvoor onder een grote luifel, zodat de postzakken bij slech; weer tijdens het uitladen droog blijven. Naast deze ontvangruimte komen de toiletten voor het personeel en is een radiokamer gemaakt, die geheel is af gescheiden van de rest van het gebouw, dat aan de linkerzijde wordt begrensd door het nieuwe huis van de toekom- s .ge directeur. Wie deze plaats zal in nemen is nog niet bekend. Wel is het :eker. dat het PTT-kantoor te Heiloo wordt gepromoveerd van hulppostkan toor tot bijkantoor, maar eerst als het gebouw is opgeleverd zal de gelegen heid worden geopend naar de vacature van directeur te solliciteren. Een prima hoofdrol van Cruys Voorbergh Emlyn Williams „Accolade", dat gis teravond door het Amsterdams Toneel gezelschap onder de titel „Het dubbel leven van Sir. William" in ,,'t Gulden Vlies" werd gebracht, is een nieuwe aanwinst voor het genre toneelspelen, dat momenteel aan de smaak van het publiek appelleert en welks succes bij voorbaat verzekerd blijkt. Met elkan der vormen zij reeds een serie van respectabele lengte en vooralsnog schijnt de reeks niet uitgeput. Ook Williams is afgedaald tot in de diepste ravijnen van de menselijke ziel om met de vakmanschap van de t- varen routinier de stervelingen dezer eeuw een beeld te bieden, waarin men zich naar keuze en al naar gelang Je graad van ieders verdorvenheid kan spiegelen. De Amerikaanse auteur woelde daarvoor op de bodem der hartstocht, schreef zes boeiende tafere len, maar liet het doek vallen op een ogenblik, waarop bij de toeschouwer nog vele vragen rijzen. Op het Dr. Jekyll en Mr. Hyde- thema borduurde Williams het dubbele leven van de gevierde schrijver Will Trenting, een achtenswaardig ingeze tene van Londens West End, Nobel prijswinnaar en door de koning uitver koren om in de adelstand te worden verheven. Trenting is een voorbeeldig huisvader, die echter bij tijd en wijle de drang van het bloed volgt en zich op zijn kamer boven een kroeg in Rotherhithe te buiten gaat aan orgiën met lieden van minder allooi, die hij zelf klasseert met de woorden „het kan zijn, dat zij slecht zijn, maar zij zijn le vend en ik houd van ze". Op de dag, waarop de auteur ten hove zal worden ontvangen om zijn titel te ontvangen, wordt hij gechanteerd door een mis kende collega, die hem oneerbare han delingen met zijn mind°narige doch ter verwijt. De edelman zal voor zijn rechters moeten verschijnen. Onder het getier van het volk, dat eens „Hosan- nah" riep en thans het „kruisigt hem" komt Trenting tegenover zijn zoontje tot de moeilijke bekentenis van zijn dubbel leven. Het A. T. G. bracht in een smaakvol décor en een dito costumering een uit stekende opvoering, welke zoveel vaart bezat, dat in het begin vooral El'se Enige tijd geleden maakten wij mel ding van de vorming van een comité van oud-patiënten van de kraamafde- ling van het Centraal Ziekenhuis, dat zich ten doel stelde om de kort geleden tot stand gekomen nieuwe Verloskun dige afdeling in deze inrichting als blijk van dankbaarheid voor de destijds ge noten behandeling een beeldhouwwerk aan te bieden, vervaardigd door de Bergense beeldhouwster Marijcke Vis ser en voorstellende de innige verbon denheid van moeder en kind. Het comité zal thans op korte termijn een beslissing moeten.nemen of het tot aankoop van dit fraaie beeldbouwwerk zal kunnen overgaan. Helaas beschikt het niet over alle en volledige adressen van hen, die na een zorgzame verple ging in het Centraal Ziekenhuis, ver rijkt met een welgeschapen zoon of dochter gezond huiswaarts keerden en die zeker door het ge"en van een gel delijke bijdrage de schenking van het kunstvoorwerp zouden willen helpen verwezenlijken en daarmede van hun dankbaarheid blijk geven. Het spreekt vanzelf, dat ook van de vaders van de jonggeborenen zoals trouwens van ieder, die met het plan sympathiseert gaarne bijdragen zul len worden geaccepteerd. Velen zonden reeds een groter of kleiner bedrag. Ont roerend was de bijdrage van een moe dertje, dat als bewijs van dankbaarheid en sympathie enige postzegels zond. Niettemin moeten nog vele anderen hun steentje of kan het zqn „steen" büdragen wil het treffende symbool in de nieuwe hall worden aangebracht. Op hen allen doet het comité een drin gend beroep het toegedachte bédrag met spoed te willen overmaken. In het comité hebben zitting de da mes: A. Kirpensteyn-Ottes, Corfstraat 16, voorzitster; N. Akkerman-Geus, se cretaresse, Ferd. Bolstraat 26; G. J. Bakker-Groede, penningm.esse, Burg. Palingstraat 7 (giro 360727)S. G. Bult huis-De Vries, Langestraat 106; J. A. W. Nijdam-MacPherson, Van Everdingen- straat 1; A. dehuddenhorst-Van Mens, Druivenlaan 27; J. Wesseldijk-Tasseron, Nieuwlandersingel 56; M. Zwaan-Van Gulik, Kwerenpad 24. Niet allen de penningmeesteresse, ook de overige comité-leden zullen zeer gaarne persoonlijk giften voor het be oogde doel in ontvangst nemen. Op het perron gevallen Omstreeks half zeven vond g ter avond op het station een ongeval met goede afloop plaats. De, 16-jarige zoon van de stationschef was door middel van het keukenraam op het dak 'ad het perron geklommen om iets te zoe ken, dat bij het uitkloppen van een mat hierop was gevallen. Dit dak be staat gedeeltelijk uit hout en uit mat glas. dat door het stof en vuil echter niet meer van elkaar is te onderschei den. Hierdoor is de jongeman op een der glasplaten gelopen, waar hij ogen blikkelijk doorzakte en in zittende houding op het perron viel. Hij werd naar het Centraal ziekenhuis overge bracht, waar men slechts een sni;won<' aan een der handen en een niet ern stige verwonding aan de benen behoe' de te verbinden, waarna de jongen naar buis kon terugkeren. Hoomans soms moeilijk te volgen was. Cruys Voorbergh excelleerde in een sobere, beheerste en fijn afgestemd* creatie van Sir William Trenting. Elise Hoomans „was" de begrijpende echtgenote, die haar man aanvaardde met de zinvolle uitspraak „Dr. Jekyll wilde met mij trouwen, maar mr. Hyde moest ook op de bruiloft komen". Louis Saalborn, wiens regie tot deze stijlvolle voorstelling leidde, gaf van de chanteur Daker een geslepen typering. Noemen wij verder Ben Groenier als de komische zware jongen Harold, Jenny van Maerlant als zijn vrouw. Lo van Hensbergen (het proto-type van een Engelsman) in de rol van de uit gever Thane Lempeter, de jeugdig# Johan Walhain als de zoon Ian, Edw.'n Thomas als de bediende-secretaris chauffeur-vertrouweling Albert en Carla de Raet als de vriendin des hui zes. Aan het slot mochten zij allen van een dankbaar publiek een enthousiast applaus ontvangen. Minutenlang kwa men dc handen in gestaag rhythmeop elkander, welke bijzondere hulde spe ciaal en terecht Cruys Voor bergh en Elise Hoomans gold. M. Comité gevormd voor belangen van landverpachters In veel gevallen is het evenwicht, dat er redelijkerwijs dient te bestaan tussen de opbrengst van een verhuurde boerderij voox de pachter aan de ene kant en voor de verpachter aan de an dere kant, ernstig verstoord ten nadele van de verpachter. Meestal is dit ech ter niet het gevolg van onenigheid tus sen pachter en verpachter, doch uit sluitend een uitvloeisel van overheids- maaregelen op het gebied der pachten. Daarom is te Alkmaar een comité ge vormd dat zich ten doel stelt d# schéef geraakte verhoudingen weer te herstellen. Het comité opent de actie met een openbare vergadering op Woensdag 4 April des avonds 7 uur in café Tom op het Waagplein, waarin de heer H. D. Louwes, lid van de Eerste Kamer uit Ulrum, zal spreken over het onderwerp: Is er wat voor de ver pachters te doen? Benoeming lid gemeenteraad De voorzitter van het centraal stem bureau brengt ter algemene kennis dat het besluit, waarbij de heer W. de Boer te Alkmaar is benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad van Alkmaar, in de plaats van de heer Th. Gouds blom, voor een ieder ter inzage is ne- dergelegd. Enkele dagen geleden werd in deze gemeente een in prima staat verkerend rijwiel onbeheerd aangetroffen. De rechtmatige eigenaar is tot dusverre nog niet komen opdagen. Inlichtingen zijn te bekomen bij de Rijkspolitie al hier. GOEDE OPVOERING VAN „PYGMALION" Maandagavond voerde de toneelver eniging „Harmonie" voor een uitver kochte zaal het bekende toneelstuk van B. G. Shaw „Pygmalion" op. Het publiek heeft volop genoten van de kostelijke humor, die de schrijver in dit toneelstuk heeft verwerkt. De re gie was in goede handen bij de heer J. de Groot. Na afloop was er een geani meerd bal onder leiding van Fr. Som- JONG LEVFN WON EERSTE PRIJS De toneelvereniging „Jong Leven" heeft in de toneelwedstrijd te Winkel de eerste prijs - xwonnen met 202 pun ten. Tweede werd „Welsprekendheid" uit Koog aan de Zaan met 199 punten. Een buitengewone persoonlijke presta tie bereikte de heer Hed. de Vries van Jong Leven, die 99 punten verwierf op een maximum van 100. WELKOM THUIS Op 4 April keert le luitenant J. W. OoStdijk, Achterweg 21, St. Pancras, per vliegtuig uit Indonesië terug. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 28 Maart. Aardappelen: Beve landers 11—12; witlof 19-41; rode kool 7,10— 21,10; savoye kool 6-9.90; spruitkool 52-99; spinazie 45—52; sla 19—21; andijvie 46—51; radijs 15—22; rabarber 42—51; bieten 4—7| winterpeen 4-5,80; uien 2-4,50; prei 10-27; raapstelen 2,50—4,50; appels: Goudreinetten 35—41; peren: St. Rémy 35—42. Beurs Middenmeer MIDDENMEER, 28 Maart. Tarwe 22—23.75; gerst 36—40.50; haver 34-49; duivenbonen 3334; capucijners 45— 60; groene erwten 38; schokkers 38— 44; bruine bonen 40—45; karwij 140— 150; blauwmaanzaad 150175; wit hooi 115130; rodeklaverhooi 100115; lu- cernehooi 110—130; haverstro 52—55; gerst 55—60; tarwestro 5557; voeder bieten van hoog gehalte 2628; inge kuild bietenblad 1824; voederaardap pelen 55.50. Overzicht: F- was meer vraag naar wit hooi, waardoor de prijs iets hoger v/as. Voederbieten iets duurder, daar de wortelen op raken en het weer slecht blijft. Aaardappelen voor het binnenland: pootgoed 28-35 f 18—f20; 35-45 f16— f 25; boven 45 f 12f 15; export-poot- goed boven 45 12f 15; consumptie aardappelen f7.75-f 11. Overzicht: pootgoed 28-35 en 35-45 voor export praetisch stil, boven 45 traag. Consumptie-aardappelen voor export waren er niet. Consumptie aardappelen binnenland matig.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2