mmm Stad en Omgeving FALBO „VAN IMMEN EN IMKERS" Rector Murmelius bracht Latij school tot bloei nse Predikbeurten AGENDA overhemden HERil. Dl] CROCQ 't Alkmaars Toneelgezelschap gaf een „avond" I 18.50 De Alkmaarse jeugd en het bevrijdingsfeest Ad Boxem naar Spanje Het streven van Bellamy m. 2.95 2.10 8.95 5.25 De kaasmarkt Fyffes-bananen zijn weer in de handel Jaarvergadering van „Nazorg" Voorjaar in onze 3.25 Scheidende leerlingen werden toegesproken Spannende strijd om biljartkampioenschap Gevonden voorwerpen VRIJDAG 13 APRIL 1951 Leerlingen kwamen zelfs uit Duiteland Ergens aan de Breedstraat, destijds nog Luttike Nieuwesloot genoemd, maar ln de volksmond „kaksloot" geheten stond In vroeger eeuwen de Latijnse school, waar in de bloeiperiode, toen Johan Murmellius daar rector was, aan niet minder dan negenhonderd leerlingen les werd gegeven. Veel is er over de eerste periode van de school, die na een schoolstrijd van vele tientallen jaren, eerst in 1500 onder toezicht kwam van de stedelijke regering, niet bekend, maar wei heeft men kunnen nagaan, dat het een somber, kil gebouw was met donkere lokalen en papieren vensters. De leerlingen, die in de tijd van Murmellius helemaal uit Friesland en zelfs uit Pommeren kwamen, zaten dicht opeengepakt op de met stro bedekte vloer en hadden evenals hun leraar een bonnet op het hoofd. Zij namen de muts slechts af als zij voor de klas hun les moesten opzeggen, 's Win ters werden er in de lokalen turfvuren gestookt en brandde er een vetkaarsen verlichting. feestdagen was er school, maar op Maandag en Donderdag werd er alleen maar van 68 les gegeven en hadden de leerlingen voor de rest van de dag vrij-af, al moesten ze soms nog wel eens als koorzangers dienst doen bü de mis. Diezelfde Murmellius was een fijn paedagoog, die niet met de roede of plak regeerde, maar zijn pupillen tot wellevende mensen trachtte op te lei den. Hij had daartoe een school-orde uitgegeven, waarin de jeugd o.m. ver boden werd te dobbelen, buitenshuis te slapen of op straat rond te dolen Zij moesten hun haar kort laten knip pen en „gulzigheid, wellustigheid en vadsigheid vermijden". Hieruit blijkt dus, dat de rector ook een niet te on derschatten invloed had buiten de school. Bij de inval van de Geldersen in 1517 vluchtte Murmellius met vrouw en kind naar Zwolle, waar hij het zelfde jaar op 37-jarige leeftijd overleed. Hoewel het nooit bewezen is, vermoedt men, dat hij vergiftigd Is door een jaloerse collega. Verval. Na zijn vertrek ging de Latijnse school hard achteruit. In de Gouden Eeuw telde men nog slechts dertig leerlingen. In 1856 hield de school op te bestaan, toen het Stedelijk Gymna sium werd opgericht. Na nog enige veranderingen in de schoolvorm kwam in 1904 het Murmellius-gymnasium tot stand, dat over drie jaar zijn vijf tigjarig bestaan zal herdenken. Een van de beroemdste leerlingen uit de 16de eeuw was Pieter van Foreest, later lijfarts van Willem van Oranje en stadsgeneesheer van Delft. Negen stuivers schoolgeld per jaar Deze interessante bijzonderheden vertelde de heer A. Visser uit Bergen gisteren voor een bescheiden aantal leden van „Oud-Alkmaar", dat in hotel Victory bijeen was gekomen. De heer Visser heeft dit onderwerp zeer uitvoerig bestudeerd, aangezien hij bezig is met het samenstellen van een gedenkboek ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van het Mur mellius-gymnasium in 1954. Uit dien hoofde beschikt hij over een schat van gegevens, die hij gisteravond tot een belangwekkende causerie had ge rangschikt. Het onderwijs in de Middeleeuwen, ook dat aan de Latijnse school in Alk maar, stond hoofdzakelijk in dienst van de kerk. De voornaamste taak van de rector was zijn pupillen op te lei den tot de koorzang en hij moest hun daarom de eerste beginselen van het Latijn bijbrengen. Humanisten. De belangrijkste periode van de school ligt ongetwijfeld in de Renais sancetijd, toen de Humanisten een nieuwe stroming in het denken en onderwijs brachten. Naast Anthonius de Vrije en Bartholomeus van Keulen is Johan Murmellius de beroemdste rector geweest. Hij werd in 1480 te Roermond geboren en was reeds op 20-|jarige leeftijd leraar- Murmellius, die als conrector de Domschool te Keulen tot grote bloei bracht, schreef ongeveer 25 leerboeken, waarvan som mige nog tot het einde van de 17de eeuw werden gebruikt. In 1513 kwam hij naar Alkmaar, toen een stad van 3 4000 inwoners en ook hier be zorgde hij zijn school een bekende naam tot ver over de grenzen. Van 150 steeg het aantal leerlingen tot negenhonderd, zodat er soms klassen waren van tweehonderd leerlingen. De leraar werd dan bijgestaan door enige meer gevorderde leerlingen. Negen stuivers schoolgeld. Het schoolgeld bedroeg negen stui vers per jaar en dat was al heel wat. als men weet, dat men voor een stui ver een kwart varken of een kwart vat bier kon krijgen. Eigenaardig wa ren de schooltijden, namelijk van 6—8. 122 en 45 uur. Ook op Zon- en VOOR ZONDAG 15 APRIL 1951 ALKMAAR, Grote Kerk, 10 uur ds Van Wijk. Kapelkerk, 10 uur ds Den Oud sten; 5 uur ds Wesseldijk; 7 uur jeugd dienst. Rem. Gereform. Gem., 10,30 uur, ds Rappold. Luth. Kerk (Oudegrach'). 10,15 uur ds Haan. Doopsgezinde kerk, 10,15 uur ds v. d. Sluis. Gereform. Kerk. 10 uur ds Vellinga; 5 uur ds Von Meyen- feldt. Baptisten Gem. (In N. Doelen). 10 uur ds Van Wier; 3,30 uur, doopdienst in „Overdekte"; 5 uur Avondmaal. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat. half 10 en 4 uur en Donderdagavond 8 uur. dienst. Ned. Chris'. Gemeenschapsbond ia. Jeugdclub, Kr. van Eltenweg 22; Do. Evangelisatiesamenkomst in Waakt en Bidt, evangelist Dammuller. Leger des Heils. Limmerhoek 22 (Will. Booth) 10 uur heiligingsdienst; 7 uur openluchtsamen komst; 8 uur openbare samenkomst; 12 en 5 uur kindersamenkomst; Do. 8 uur open bare samenkomst, luit. Kïeimeyer. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (in Valk's lunchroom), half elf Zondagsschool: 5 uur godsdienstbijeen komst. Vereniging van Spiritisten Har- monia, 10,30 uur morgenwijding in Hotei de Nachtegaal. Spreker de heer Smits uit Haarlem. AKERSLOOT. 9,30 uur ds Kaptein. BERGEN, Gereformeerde Kerk, 10 en 5 uur, prof. dr. Polman van Kampen. BROEK OP LANGENDIJK. Gereform. Kerk, 10 en 5 uur ds Donner. Doops gezinde Kerk, 10 uur ds v. Bilderbeek uit Amsterdam. DIRKSHORN, Gereform. Kerk, 9,30 en 2,15 uur, ds v. d. Sluis van 'Jselstein. EGMOND AAN ZEE, Gereform. Kerk, 10 uur ds Von Meyenfeldt: 5 uur leesdtenst. Oud Kath. Ke-k, voorm. S en 10 uur en av. 7 uur dienst. HEILOO, Herv. Gem.. 7 uur ds Bloem- hoff. Evangelisatie Kermaan, 10.15 uur. ds Gregory van Amsterdam; 7,15 uur ds v. d. Pol van Wecsp. Gereform. Kerk (in evang.geb. aan de Kerklaan), 8,30 uui de Von Meyenfeldt; 3,30 uur ds Vellinga. HEERHUGOWAARD, Herv. Gem., 2 uur ds Wiltink. Gereform. Kerk, 10 en 2,30 uur ds Hamming van Den Helder. HENSBROEK, 7 uur ds Meyboom. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. NOORD-SCHARWOUDE. Gereformeerde Kerk 10 en 4 uur ds Vegter .Huwelijksbe vestiging), OBDAM, 10 uur ds Meyboom. OOST-GRAFTD1JK 10 uur ds Keja. Ot'DORP, 10 uur ds D'khoom van Alk maar (bev. lidmaten en H. Avondmaal). SCHERMERHORN, Herv. Gem. 10 uur ds Van Dijk. Gereform. Kerk. 10 en 2,30 uur, cand. Lever van Den Helder. SINT PANCRAS, Gereform. Kerk, 10 en 4 uur ds Middelkoop. STOMPETOREN. 7,30 uur ds Keja. VEENHVIZEN. in uur ds Wiltink. WOirOE, 11 uur ds Kaptein. ZUID-SCHERMER, 2 uur ds Keja. PARIJS BRUSSEL ALKMAAR Bij een wandeling langs de Boule vards in Parijs blijft U staan voor zo vele van die aardige witte hoedenzaak- jes, en U denkt „Ja deze vlotte hoedjes zou ik graag willen kopen", maar Da mes naar Parijs hoeft U hiervoor niet te gaan. Bij Velthuys-Brouwer vindt U dezelfde vlotte hoedjes alleen nog veel voordeliger in prijs. Velthuys-Brouwer maakt het mogelijk dat U zich elk sei zoen het allernieuwste kunt aanschaf fen, in de beste kwaliteiten en tegen prijzen die voor elke portemonnaie be reikbaar zijn. Onze étalages zijn slechts klein maar de keus is enorm, ook voor dames op leeftijd. GAAT U NAAR. PAYGLOP 23, ALKMAAR (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur; De For syte Sage (18 jr.). Cinema Ameri- cain, 8 uur: De grote samenzwering (14 jr.). Victoria Theater, 8 uur: Een heer in 't verkeer (Alle leeft,). Rex Theater, 2.30 en 8 uur; Orkaan der emoties (18 jr.). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Cul turele film-avond Waakt en Bidt, 8 uur: Ned. Chr. Reisvereniging. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang der voorstellingen 7 en 9.30 uur. (Rex. Theater bovendien 2.30 uur matiné). in alle maten en modekleuren met 2 Trubb. en 2 pr. afknb. manchetten HERENMODEMAGAZIJN Langestraat 76, Tel. 2759, Bij de Bevrijdingsfeesten op 5 Mei zal door de gezamenlijke jeugdvereni gingen een uitvoerig programma wor den uitgevoerd. Morgens wordt een wandeltocht gehouden voor de jeugd boven de 10 jaar, met poppenkastvertoning voor de kleineren op vijf verschillende plei nen. 's Middags is er een optocht en zijn er wagenspelen op vier verschil lende pleinen, alsmede een dropping met een daaraan verbonden wedstrijd. 's Avonds wordt een groot volks dansfeest op de Paardenmarkt gehou den' Dan Is er een lampion-optocht, een openluchtconcert op een vlot in de singel, een fakkeloptocht en tot besluit een eenvoudig vuurwerk. Zaterdag beginnen de jeugdvereni gingen met de programma-verkoop. Voor f 0.20 Is dit fraai uitgevoerde pro gramma verkrijgbaar en men vindt er ook alle tijden en routes in aangege ven, zodat het op de feestdag een on misbare gids zal blijken. Waar door de programma-verkoop de onkosten bestreden moeten worden, wordt alle stadgenoten dringend ver zocht zich deze wegwijzer aan te schaffen. Dat Ad Boxem met zijn tijden op de 100 meter borstcrawj de laatste maanden langzamer hand het intenationaal niveau heeft bereikt» blijkt wel uit de vererende uitnodiging, welke onze stadgenoot heeft ontvangen. Op 26 en 27 Mei worden in Barcelona internationale wedstrijden georganiseerd waaraan ook Ad Boxem zal deelnemen Opvoering van „De Zondaar" Gisteravond heeft een geheel gevul de zaal in 't Gulden Vlies een opvoe ring bijgewoond van mr. Pennings be kende stuk: De Zondaar. Via het be roepstoneel, waar Cor v. d. Lugt Mel- sert door zijn vertolking van de titel rol een groot succes behaalde, heeft het stuk zijn weg gevonden naar de dilettanten. En zo werd het gister avond gebracht door de Toneelgroep: 't Alkm. Toneelgezelschap, onder lei ding van regisseur J. de Moor. Het stuk staat of valt met de vertolking van de titelrol, want Ton Rijers, de onschuldig veroordeelde, is de centrale figuur, die door de schrijver prachtig is uitgewerkt. Doordat de actie niet het sterkste deel van het stuk is, maar het juist lanceren van de tekst het voornaamste is, eist het veel van di lettanten. Over het geheel heeft het A. T. Gezelschap er een aannemelijke opvoering van gegeven, waartoe voor al de heer J. de Moor, die de titelrol vertolkte, veel heeft bijgedragen. Hij heeft op zeer sympathieke wijze hel stuk tot een goed geheel gemaakt. Ver der waren er te waarderen damesrol- len van mevr. Pronk als Emmy, mej. Suze Bruyns als een goede Tine Vor- ster en Mevr. de Moor als de dienst bode. De herenrollen waren moeilijk en werden iets minder gespeeld, door de heren C. Mooy als mr. Kervel, J. Renooy als Ryers Jr., W. Kooiman als Vorster en A. Bakker als de in specteur. Het luide applaus na elk der bedrijven toonde de ingenomenheid van de aanwezigen met stuk en spel. Het toneel zag er keurig uit. De avond werd geopend door de voorzitier, de heer A. Bakker, die dank bracht aan de donateurs (de ver eniging heeft er 400) en aan verschil lende firma's voor de medewerking. Na afloop dankte hij regisseur de Moor voor zijn grote steun, verleend LEERZAME FILMAVOND Het bijenleven heeft nog veel onbegrijpelijks Vele imkers en andere belangstellen, den in het leven der bijen waren gis teravond in ,,'t Wapen van Heemskerk" samengekomen om de schitterende kleurenfilm „Van immen en imkers" te bekijken, er van te genieten en er van te leren. Hoewel het scheen alsol wjj, mensen, nu al heel veel van dat nijvere volkje zouden kennen, hoorden we de explicateur langs z'n neus weg vertellen, dat we er eigenlijk nog maar niets van af wis en.... Een openingswoord sprak de voor zitter van de afdeling Heiloo en om streken van de Vereniging tot bevor dering van de bijeenteelt, de heer R. ter Brugge. Daarna begon de filmvoorstelling. Het gehele doen en laten van de bijen passeerde het oog. In het voorjaar de zwermen die met de koningin afvlie gen, de imker met zijn onafscheidelijke pijp en gazen kap, het leggen van de duizenden eieren door de koningin, vervolgens het uitkomen daarvan en de poppen. Door de Rijksbijenteeltcon- sulent, Dr. Minderhout, werden een voudige proeven gedemonstreerd om diverse gewoonten aan te tonen, waar bij vooral de eigenschappen genoemd moeten worden, die de bij in staat stellen steeds zijn woning en een be paald soort bloemen terug te vinden; de „taal" van de bijen, gevormd door de wilde dansen op de raten om de anderen mee te delen wat er gevonden is. En tenslotte de vondst van de bijen bij een te grote hitte hit e in kast of korf zelf voor ventilatie zorg te dragen door met de vleugels razend snel heen en weer te wapperen. Naast de vele bijzonderheden die he. bijenleven ons te zien gaf, toonde „Van immen en imkers" ook de grote vooruitgang die er gemaakt is sinds de oude korven door de moderne kas ten vervangen werden. Het was oud tijds toch zo, dat de imker aan zijn bijen overliet de raten te maken Hiermee ging veel honing verloren en de winning ervan werd er en zeerste bemoeilijkt. Voor de bestui ving van de landbouwgewassen en de fruitbomen in het bijzonder is de bijen stand van groot belang. Proeven lieten zien, dat de fruitoogst aanmerkelijk minder wordt, wanneer de bijen nie. voldoende stuifmeel kunnen vervoeren en op de stempels plaatsen. Dit en nog veel meer gaf de film te zien. De aanwezigen gingen dan ook zeker niet teleurgesteld huiswaarts. Integendeel. bij de instudering van dit moeilijke stuk. De vereniging, die steeds vooruit gaat, zal vol ambitie op de ingeslagen weg voortgaan. Een gezellig samenzijn met attrac ties besloot de goed geslaagde avond van 't A.T.G. G. Gisteravond werd in Valk's lunch room een interessante causerie gehou den over het nieuwe maatschappelijke stelsel, zoals Edward Bellamy dat in zijn boeken heeft beschreven. Bellamy wenste economische gelijkheid voor iedereen als natuurlijke grondslag voor zijn maatschappij. De heer J. Boogaard uit Schevenin- gen, die voor een klein doch aandach tig gehoor het streven van de interna tionale vereniging Bellamy uiteen zet te, betoogde, dat de radicale omwen teling niet gepaard heeft te gaan met omverwerping van de regering. Als voorbeeld hiervoor noemde hij de ver anderingen, die de arbeidersklasse de laatste honderd jaar heeft ondergaan De critiek, die op het stelsel van Bel lamy werd uitgeoefend, noemde spre ker ongegrond. Na de pauze sprak de heer Boogaard over het menselijk egoïsme ten op zichte van het stelsel-Bellamy. Hi) betoogde, dat natuurlijk egoïsme geen belemmering is, maar wel kortzichtig heid. TOILE POPLIN 80 cm. breed. Zeer aparte kleu rencombinaties, p. meter WASZIJDE 90 cm. breed In aparte streepdessins. De grote mode! per meter vanaf POPLIN voor regenjassen zware kwaliteit 150 cm. breed per meter ORGANDIE 90 cm. breed. In: fraaie kantdessins per meter I' Twee weken geëist wegens winkeldiefstal De procureur-generaal bij het Amster damse Gerechtshof mr. Fabius eis>e Don derdag twee weken hechtenis tegen de Alkmaarse J. H., die in hoger beroep te recht stond wegens diefstal van een japon bij C. en A. te Amsterdam. Verdachte gaf voor het Hof toe. dat zij de betrokken japon in de paskamer in haar tas had gestopt en er mee naar bene den was gelopen. Ze zou ech er niet dc bedoeling hebben gehad de japon te ste len. Mr Fabius hekelde het kwaad van de winkeldiefstallen en constateerde, dat ver dachte gebruik had gemaakt van de gele genheid. Daarom vroeg Mr. Fabius twee weken hechtenis. De raadsman van J. H., mr dr C Berk houwer. vroeg zich af, of hier wel een voltooide diefstal had plaatsgevonden, want verdachte was bet gebouw niet uit geweest. Pleiter drong aan op een rapport over verdachte, die hij als uiterst nerveus kenschefste. Spreekuur burgemeester De burgemeester van Alkmaar is op Maandag 16 April a.s. verhinderd zijn "ewone spreekuur te houden. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 2 stapels boeren kaas, wegende 1000 kg. De prijs was f 1.78. Handel zeer traag. Op de markt te Woerden waren gis teren 35 partijen aangevoerd, le soort f 1.96—2,—; 2e soort f 1,90—1,95. De handel was traag. Te Gouda waren er gisteren 88 par tijen. De prijzen waren f 1,95—2, voor le kwaliteit, f 1,881,94 voor 2e kwaliteit en f 2.04 voor extra kwali teit met een flauwe handel. Een smaakvolle expositie van aller lei soorten fruit, maar vooral bananen bij de firma Adolf op de Helderseweg is voor Alkmaar de eerste aankondi ging, dat er thans weer Fyffes-bana nen, met het bekende blauwe etiket op elke tros, worden geleverd. Elke week, evenals dat voor de oorlog het geval was, arriveert er tegenwoordig een grote lading van dit voedzame en sma kelijke fruit in een van de Neder landse havens en wordt direct naar de vertegenwoordigingen van de Fyf- fes maatschappij doorgezonden. Voor Alkmaar berust de vertegenwoordi ging bij de firma Adolf, die speciaal ingferichte moderne „rijpkamers" ter beschikking heeft, waarin de nog groene Zuidvruchten worden gerijpt tot het bekende goudgele product. Fyffes, die totnogtoe om de veertien dagen ladingen bananen uit West- Indie naar Nederland verscheepte, heeft besloten voortaan wekelijkse zendingen te verzorgen, omdat de be hoefte aan dit fruit ln Nederland nu ons eigen fruit op raakt enorm is gestegen. Nu de firma weer het oude devies in het vaandel kan voe ren: „Elke week verse voorraden", is besloten de trossen van het vermaarde blauwe merk te voorzien. Het etiket van Fyffes wordt bij de agenten op de trossen geplakt, nadat de bananen in de rijpkamers voor consumptie ge reed zijn gemaakt. Enhet moet gezegd, het geeft een vooroorlogs ge voel, die rijpe en zoete vruchten weei onder het vertrouwde Fyffes-etiket te zien verkopen. Nu de prijzen van sinaasappelen e.d. sedert kort zijn ge stegen, zal de verkoop van bananen ook in Alkmaar wel willen vlotten. Op de aantrekkelijke „stand" in de opslagplaats van de fa. Adolf zijn ver der tal van andere artikelen tentoon gesteld, die door deze firma kunnen worden geleverd, zoals conserven, sinaasappelen en uiteraard ook groen ten. Als juwelen tronen temidden van de kleurige, omgeving de „Fyffes-ba nanen",' met veel smaak in mandjes met glinsterend verpakkingsmate riaal neergevlijd. De Fyffes-bananen zijn weer verkrijgbaar! De vereniging „Zorg voör de leer lingen en oud-leerlingen van de BLO- school" verkeert in een zorgelijke financiële positie, zo bleek gisteren op de, onder leiding van de heer J. Rot gans gehouden, jaarvergadering. Dat betekent, dat de middelen ontbreken om zwakke leerlingen van de schooi voor een flinke tijd de bossen m te sturen om weer wat op krachten te komen; dat wil tevens zeggen moei lijkheden bij de „Nazorg", de bekende arbeidsinrichting voor oud-leerlingen van de school. Moeilijkheden ook bij de aankoop van materiaal voor de matten, borstels en verdere huishou delijke artikelen, die de vaardige han den van de geestelijk misdeelden daar maken. Maar er zijn toch ook nog lichtpun ten! Van het gemeentebestuur was volledige medewerking ontvangen voor de nieuwe weefkamer. Trouwens over het algemeen hebben de autori teiten wel oog voor het werk van de vereniging. Doch ook verschillende particulieren verleenden door werk opdrachten steun aan de „Nazorg" Het ledenaantal steeg zelfs van 487 tot 500. Reeds enige tijd was het een acuut probleem, hoe alle klassen van de BLO-school behoorlijk gehuisvest moesten worden. In Juni zal de school echter vier lokalen rijker zijn. Ten slotte kwam het 25-jarig jubi leum van de vereniging ter sprake Men was het erover eens, dat dit het beste gevierd kon worden bij de in gebruikname van de vier nieuwe les lokalen aan de school in het Victorie park. De feestvreugde zal dan nog verhoogd worden door net 20-jarle bestaan van de arbeidsinrichting. Men hoopt t.z.t. over meer middelen te kunnen beschikken dan thans het ge val is. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth J., d. van H. M. de Man en C G. Kouwenberg. Ondertrouwd: Nioolaas Quast en Taa'je WÜkens. Bernardus Bergman en Bankje de Weert. - Hendrik G. ten Hoeve en Elisabeth H. J. Boek. Johannes N. van Twuijver en Johanna L. van der Mee. Petrus J. Hobbelen en Geertje de Jong. Max van Mastrigt en Tiny Crebas. Overleden: Leentje Trompetter, 81 jaar, gehuwd met C. Wubbenhorst. Johannes Schoonhoven, 58 jaar, gehuwd met J. de Wit. GEDIPLOMEERDE TUINDERS Aan de Rijkstuinbouwschool te Hoorn zijn o.a voor het einddiploma geslaagd: J, var Baarsen, J. Hollander en G. Karssen, Beem- ster; W. Buwalda, St. Pancras; C. Doodeman, P. Oostmeyer en J. Volkers, Heerhugowaard; J Geel en T. van der Heyden, Alkmaar; R. Oudendijk, Hensbroek; N. Stuifbergen, Heiloo; J. Vlug, Oudkarspel NYLONS. Ons grote suc ces! In prachtige voor- 4.90 jaarstin ten 6.90 LINKSGEWEVEN DA MESKOUSEN. De beken de kwaliteit. De nieuwste kleuren f 8.60 3.40 DAMESKOUSEN. Extra fijn weefsel. Eenongeken- I QC de I.7J „Jullie hebben nu op school het „waarom" geleerd van hetgeen gere geld op de boerderij wordt gedaan Je zult daar plezier van hebben. Houdt echter contact met Je leraren en toont in het buitenland, als voor sommigen hier te lande geen plaats meer mocht zijn, dat je de naam van de Nederland- se boer hooghoudt". Aldus sprak gis termorgen de heer H. Koster, voorzit ter van de Commissie van Toezicht op de Rjjkslandbonwwiniteravondschool, tot al degenen die de tweejarige cur sus met succes volbracht en een diplo ma verworven hadden. De officiële plechtigheid van de di ploma-uitreiking in „Het Wapen van1 Heemskerk" werd geopend door de di recteur van de school, de heer Schoe- vers, die er in zijn kort welkomst woord op wees, dat een goede ver standhouding en een hechte band tus sen de ouders, leerlingen en leerkrach ten van veel waarde is. Daarom wordt de cursus ieder jaar besloten met een openbare les, waarbij vooral de op komst van de ouders van veel belang moet worden geacht. Vervolgens ging de heer Schoevers over tot zijn les: „Veevoedering". Een en ander bleek niet alleen de volle interesse van de geslaagden maar ook van de vele ouders te hebben. Onder de aanwezi gen bemerkten wij de Rijksveeteelt- consulenten, Ir. L. de Vries en Ir. W. van Oyen, de veerarts G. J. Stokreef, de directeur van de gezondheidsdienst voor dieren, dr. D. Rempt, en de heer D .Govers Ook burgemeester Wytema van Alkmaar gaf blijk van ztjn belang stelling. Namens de Bond van Oud-leerlingen van de school sprak de heer A. Kriller een hartelijke gelukwens uit. Een van de ouders dankte tenslotte de leraren voor hun onderricht. De lijst van de geslaagden publiceer den wij reeds enige dagen geleden. De deelnemers aan bet persoonlijk kampioen schap Alkmaar en Omstreken, klasse 4.51 tot 7, hebben het elkaar gisteren weer danig lastig gemaakt. Gezien de uitslagen is het krocht- verschil zeer miniem. De meeste partijen eindigden slechts met enkele caramboles ver schil. De uitslagen zijn: car. h.s. moy. J. Klop 200 36 5.40 168 24 4.54 200 43 4.54 198 29 4.50 200 20 5.40 186 44 5.02 200 32 5.12 194 36 4.97 200 27 4.65 179 30 4.16 W de Vries 192 27 4.92 200 23 5.12 Stand na de tweede dag: 3 43 4.82 5 3 36 4.72 5 2 37 5.80 4 3 44 5.05 4 2 20 4.84 2 3 27 4.38 2 3 36 4.68 0 3 30 4.01 0 (Boven de kolommen komt resp het vol- gendo te staan: partijen, h.s., moy. en match- punten) De wedstrijden worden voortgezet op Vrij dag, Zaterdag en Zondag in café T, Bos. De v^igenae voorwerpen werden aan het bureau van portie als gevonden opgege ven: hoofddoek, armband, enige porte- monnaies met inhoud; witte want, étui met sieulels, benzinedop, paar wanten, paar blauwe sokjes, bos sleutels, dames handschoen, imitatie-parelsnoer, blauwé want, dameshandtas, bruine handschoen, blauwe kinderjas, paar glacé handschoe nen, mondstuk uitlaat (auto), parapluie- foudraal, zakje met stofknopen, shawl, dameshandschoenen, regenjas (militair», handschoen, want, handschoen zakmes, geldsbedrag, vulpen, parelsnoer, vulpen, dameshorloge, geldsbedrag, doosje met in houd, twee zakken met inhoud, padvin- dersriem, kinderarmband. rozenkrans, ring, ballpoint, vulpen, hefboom, hand schoenen, schakelarmband, mes (2 maal), shawl, paar handschoenen, broche, ring met sleutels, etui met inhoud, etui met schrijfbehoeften. InlichMngen op het politiebureau kamer 14, elke werkdag van 1718 uur, behalve op Zaterdag.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2