Jubileumconcert goed geslaagd Rijkspolitie Alkmaar won wisselbeker in Bilthoven Jachtpartij langs de grachten Ned. Herv. Oratoriumvereniging heelt weer grootse plannen Emmabloemcollecte Oud-AIIcmaarder wint regeringsprijsvraag INGEZONDEN STUKKEN Petten Wat doet „Petten" Zpndag Oudorp Limmen HEILOO Beemster Stompetoren Fesiival-masi van 110 meier Marktberichten VRIJDAG 30 APRIL 1S5I Giia Mando in het koper .Vita Nova" speelde als gast Bet mandoline-orkest Gita Mando gaf onder leiding van Roelof Wassenaar in het Wapen van Heemskerk een feest- concert ter gelegenheid van het koperen jubileum dezer vereniging. Voor deze avond bestond zeer veel belangstelling. Het eerste deel van het programma, bestaande uit een vijftal nummers, vormde feitelijk het concertgedeelte van deze avond. Met kennelijke toe wijding werd door het ensemble uitge voerd Balalaika-Souvenir van Joh. Kok en het charmante „Flirt d'un Soir" van Menichetti. Uitgezonderd enkele kleine oneffenheden werden deze wer ken zeer goed en met veel nuancering uitgevoerd. „Gita Mando" neemt het met de muziekbeoefening ernstig en daardoor weet het ook succesvolle re sultaten te bereiken. Toespraken Hierna werd het jubilerende orkest gefeliciteerd door de heer Bas Visser namens het Ned. Verbond van mando line-orkesten. De heer Beek sprak uit naam van de federatie. Ook werden gelukwensen uitgesproken namens het Alkmaars accordeon-orkest ,Vita Nova" en het ensemble „Entre Nous" uit Hoorn. Dirigent Wassenaar deelde mede dat „Gita Mando" nu in een andere in Alkmaar nog niet gehoorde formatie zou optreden. Het bieek in feite te zijn de overgang naar een wel zeer popu laire feeststijl. Er volgden enkele lie deren met begeleiding van het mando line-orkest en een paar liedjes van de Zingende Zwerver. Ook het publiek nam deel aan de vocale prestaties. „Vita Nova" als gast Na dit feestelijk intermezzo trad als gast de Alkmaarse accordeonvereniging „Vita Nova" op. Onder leiding van Alb. v. d. Wolff speelde dit ensemble o.m. Dinsdag werd te Bilthoven het Gewes telijk voetbaltournooi van de Rijkspolitie van Amsterdam gehouden. Hieraan namen deel de elftallen van de Rijkspolitie Am sterdam, Alkmaar (Alkmaar R.P.), Pur- merend en Ureoht (RSDU). Het Alkmaarse elfal moest spelen tegen he- elftal van Purmerend. Ni moeizaam vechten wisten de Alkmaarders met 1—0 te winnen. 's Middags werd de winnaarsronde ge speeld tussen RSDU en Alkmaar RP. Na spannende srijd, waarin be4 de partijen elkander fel de punten betwistten, wist Alkmaar R.P. met 21 beslag te leggen op de wisselbeker, die hiermede voor een jaar overging in handen van Alkmaar RP De tweede prijs, bestaande uit een lau wertak. werd gewonnen door RSDU en de derde prijs, een medaille, werd eigendom van Purmerend. De prijzen werden met enige toepasse lijke woorden uitgereikt door de Gewest commandant der Rijkspolitie ie Amster dam. de kolonel J Gerritsen, die da wens uitsprak, dat de wisselbeker nog menig maal de elftallen in een sportieve kamp btj elkaar zou brengen. de Ouverture A-dur van Wolki, en de bekende „Chinese Tempeltuin" van Ketelby. „Vita Nova" speelde met be zieling en dit optreden was een muzi kaal waardig slot van dit jubileum concert Het publiek heeft met de grootst mogelijke aandacht het uitge breide programma gevolgd en liet het aan waardering niet ontbreken. „Gita Mando" kan terugzien op een geslaagd jubileum-concert, maar had wat het serieus-muzikale gedeelte be trof, wel een wat groter aandeel kun nen hebben. Het succes van deze avond zal voor „Gita Mando" een sterke sti mulans vormen met de meeste ijver verder te werken. Ms. Tegen het invallen van de avond werd gisteren op onze anders op die tijd zo rustige grachten regelmatig het knal len van een schot vernomen. Onder toezicht van een agent van po litie werd door een tweetal jagers jacht gemaakt op losvliegende duiven, die veelal boven het water werden neergeschoten. Een vrij groot aantal vogels onderging dit lot. De belangstelling van de jeugd voor dit weinig verheffende schouwspel was groot. Wij vernemen, dat deze actie een ge volg was van de reeds eerder per ra dio gedane mededeling, dat in verband met de uitzaai van diverse gewassen loivliegend gevogelte zou worden ver nietigd. In 1952 drie belangwekkende concerten Spaarsysteem georganiseerd „Wij werken niet voor winst. Integen deel, wfl streven ernaar een zo groot mogelijk aantal mensen tot onze con certen aan te trekken tegen zo laag mogelijke prijzen, hoewel onze finan ciële toestand nu niet bepaald roos kleurig is. De opzet, Alkmaar tot het muziekcentrum van de kop van Noord- Holland te maken, krijgt steeds meer vaste vorm", aldus verklaarde de voor zitter Vjfin de Ned. Herv. Oratorium Vereniging, de heer J. Dalenberg, gis termiddag op een persconferentie, naar aanleiding van het feit, dat de Orato rium Vereniging van plan is in de zo mer van 1952 weer een festival te or ganiseren op dezelfde wijze, als dit het vorige jaar is gebeurd. Er is weer een uiterst aantrekkelijk programma samengesteld waaraan el ke ware muziekliefhebber zijn hart kan ophalen. Half Mei zal met medewer king van de Haarlemse Orkest Vereni ging onder leiding van Toon Verhey een Beethoven-concert gegeven wor den, waarop o.a. de Koorfantasie en een symphonie ten gehore zullen wor den gebracht. Het Rotterdams Philhar- monisch orkest zal eind Juni onder zijn Denkt u er aan? Morgen is de grote Em- mabloem-collecte, waarvan de baten ge heel ten goede komen aan de Alkmaarse patiënten die in „De Lighallen", onze „Zweedse Paviljoens" en in diverse sana toria in den lande worden verpleegd. Zee? veel geld is er nodig om alle leed te leni gen. Mogen wij dan achter blijven? Neen Toont dat dan door uw milde gaven, wan neer u morgen een Emmabloempje wordt aangeboden. Laat het ook thans weer zijn: „Van Alkmaar de Victorie". De Alkmaarse Vereniging tot bestrijding der tuberculose: K. H. Kolk, dr J. Dege- naar; E. E. M. van Gilse; J. Lourens: H. Beukenhorst; H. Koopmeiners; J. A. te Winkel; mevr. Van Buren Lensink; mevr. Paleari-Van Nieuwkuyk. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 22 APRIL ALKMAAR, Grote kerk, 10 uur ds. Wes- •eldijk. - Kapelkerk, 10 uur ds. Dikboom; 5 uur ds. Den Oudsten. Rem, Geref. gem., 10.30 uur ds. Rappold. - Luth. kerk (Oude gracht), 10.15 uur ds. Haan. Doopsgez. kerk, 10.15 uur ds. v. d. Sluis. - Geref. kerk, 10 uur dr. Impeta van Dinteloord; 5 uur ds. Vellinga. - Oud-Kath. kerk, in de Luth. kerk, Oudegracht, 8.30 uur dienst. Herst. Ap. gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Donderdag avond 8 uur dienst. - Ned. Chr. Gem.schaps- bond, in W. en B„ Zat., Jeugdclub Kr. v. Eltenweg 22, vanaf Dinsdag t.e.m. Donderdag conferentie in W. en B., spr. ds. Mates, ds. Van Wijck van Gouda en evangelist Dam pullar, aanvang Dinsdag 7.30 uur; Wo. en Do. 3 en 7.30 uur. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (A.B.B.-gebouw), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeen komst. - Verbreiding der Waarheid, Brouwer straat 31, 10.30 ds. Ruys. OMGEVING AKERSLOOT, 10 uur ds. Kaptein. BERGEN, Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Hart kamp van Den Helder. - Verbreiding der Waarheid, Van Borselenlaan 2, 7.45 uur ds. Ruys. BROEK OP LANGENDIJK, Geref. kerk, 10 uur dr» Honig van Amsterdam; 5 uur ds. Donner. Doopsgez. kerk, 10 uur ds. Hyl- kema van Krommenie. DIRKSHORN, Herv. kerk, 10 uur ds. Post. - Geref. kerk, 9.30 uur ds. Adema van Delfshaven; 2.30 uur ds. Van Reeven (Intrede). EGMOND AAN ZEE, Geref. kerk, 10 uur ds. Vellinga; 5 uur dr. Impeta uit Dinteloord. HEILOO, Herv gem.. 10 uur ds. Bloemhoff. - Evangelisatie, Kerklaan, 10.15 uur de heer De Bruin; 7 uur Jeugddienst o.l.v. ds. Brons geest van Haarlem. - Geref. kerk (in Evang.- gebouw aan de Kerklaan), 8.30 uur ds. Vel linga; 3.30 uur dr. Impeta uit Dinteloord. HEERHUGOWAARD, Herv. gem., 10 uur ds. Wil tink. - Geref. kerk, 9.S0 uur ds. Don ner; 2.30 uur dr. Honing van Amsterdam. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. LIMMEN, 7.30 uur ds. Teriet (Jeugddienst) NOORD-SCHARWOUDE, Geref. kerk, 10 urn- de heer Sluis; 4 uur leesdienst. OTERLEEK, 7 uui ds. Keja. OUDORP, 10 uur ds. Den Oudsten van Alkmaar. SCHERMERHORN, Geref. kerk, 10 en 2.30 uur cand. Jager van Delft. SINT PANCRAS, Geref. kerk, 10 en 4 uur ds Veg"ter van Noord-Scharwoude. STOMPETOREN, 10 uur ds. Keja. WARMENHUIZEN, 7 uur ds. Post. Eric van der Steen (pseudoniem van mr D. Zijlstra) heeft evenals de letter kundige Jo Boer een reisbeurs van f 2000,gewonnen met een door de minister van onderwijl, kunsten en we tenschappen uitgeschreven prijsvraag. Mr Zijlstra werd te Alkmaar geboren als jongste zoon van een der beide vroegere Alkmaarse tandartsen. Na het behalen van de meestertitel bekleedde hij een aantal jaren de functie van ad ministrateur van de vroegere Noord- Hollandse Voetbalbond (thans af deling Noord-Holland van de KNVB), waarvan ook toen het bureau reeds in Alkmaar was gevestigd. De ze betrekking dwong de heer Zijlstra zijn voetbaloopbaan als actief speler van „Alcmaria Victrix" te beëindigen. Inmiddels waren van zijn hand reeds tal van opstellen en gedichten in bla den en tijdschriften verschenen en za gen ook reeds enige door hem geschre ven boeken het licht. Sedert 1946 is de heer Zijlstra als se cretaris der redactie verbonden aan „Het Parool", waarin hij o.a. de ru briek „Maar meneer" redigeert. Damclub WDO Van de onderlinge wintercompetitie in twee afdelingen gespeeld op de clubavond van WDO zijn nog de volgende uitslagen te vermelden: le Afd.: W. Piederiet—R. Zaadnoordijk 1—1; J. Kr 1—H. Kruider 0—2; H. Kruider A. Burgert 11; D. J. HeyesJ. Kaal 2—0. 2e Afd.: M. v. d. PavertP. Noon 20; J. Spiiker—D. K'/vitt 02; D. Bakker— J. Oostenbroek 11; J. PeichmannC. Prins 2—0; C. >'.->oy—J. Dik 2—0; Jb. Har- tog—Jb. Strijbis 2—0; Jb. Strijbis—J. Spij ker 11; M. J. Lan; ar G. v. d. Kuyt 20; C. PrinsD. Kiewitt 02; J. Dik C. Spijker 20; A. BosmanC. Booy 0—2, J. OostenbroekW. v. d. Molen 02; D. Davelaar—J. Deichmann 1—1; C. Spijker— JDik 0—2. Bezwaren tegen EVC-comité Onlangs is door een aantal perso neelsleden van de scheepswerven NV. Witsen en Vis een comité opgericht „ter verbetering van het levenspeil". Reeds na enkele weken heeft een van de leden, de heer J. Dupont, zich ge noodzaakt gezien te bedanken, aange zien de Alg. Ned. Bond van Metaal bewerkers tegen het onder invloed van de EVC staande comité ernstige be zwaren heeft. dirigent Eduard Flipse en met mede werking van enige solisten optreden. Het Requiem van Verdi zal beluisterd kunnen worden met de Haarlemse Or kest Vereniging op de dag van Alk maars ontzet. Niettegenstaande de prij zen omhoog gevlogen zijn, acht de Ora torium Vereniging zich in staat de abonnementsprijzen aanmerkelijk te verlagen. De gereserveerde plaatsen zijn verkrijgbaar voor f 7 en f 5.50, de niet-gereserveerde voor f 4,25. Even als verleden jaar acht men sparen ge wenst, zowel voor particulieren als voor verenigingen; spaarkaarten zullen wor den uitgegeven. De Ned. Herv. Oratorium Vereniging hoopt dan ook dat velen van deze wer kelijk uniek goedkope gelegeheid, om op deze wijze van een uitstekend mu zikaal programma te genieten, gebruik, zullen maken. Geslaagde feestavond Kath. Vrouwenbeweging Op uitstekende weze heeft het klein- kunstensemble „De varende zangers" uit Amsterdam gisteren c"e feestavond ver zorgd van de Nederlandse Katholiek* Vrouwenbeweging, afdeling Alkmaar. De zaal in het „Gulden Vlies" was tot de laatste plaats bezet, toen het ensemble het programma opénde met het optreden van Jan Keijzer. de accordeonnist en xylopho- nist. Zeer ve»l succes hadden ook Jac. v. d. Bijl met. zijn pianospel en conference. Jan Feitsma. die zich een voortreffelijke violist toonde, de tenor- en operazanger Jo Besson, alsmede de radio-zangeres Rini di Vièta. Zeker mogen niet vergeten wor den de declamator Koos Semeyn, die naast ernst, ook humor voor het voetlicht bracht, de vertolker 'van het Nederlandse Cabare» Frans Jansen en de attractie van na de pauze de balletdanseres mevrouw Anne Marie Ktihne. Zij danste o.a. het derde ge deelte van ,,^e«."ne d'Arc" op muziek van Ludwig von Beethoven en verwierf daar mede veel waardering. Het was een programma vol variatie, dat cultureel op een hoog peil stond. Vakkundige kellners De Alkmaarse kellners gaan zich toeleggen op het verhogen van hun vakbekwaamheid, omdat de nieuwe regeling in de Horeca bedrijven in de toekomst zwaardere eisen zal stellen aan de vakkennis van het bedienend personeel. Een voorlo pig comité heeft reeds plannen ont worpen om op geregelde tijden ont wikkelingsavonden te organiseren. Op een vanavond in café Scharlewie te hoeden bijeenkomst zullen deze plan nen nader worden uiteengezet. ALKMAARSE DAMESKAPPER EERSTE IN DEMI-FINALE By de te Haarlem gehouden demi-finale van het landskampioenschap dameskappen legde de heer J. F. van Mol uit Alkmaar met 697 punten beslag op de eerste plaats. De heer De Jong uit Wieringerwerf werd derde. Er moesten deze keer een techni sche ijzer-ondulatie en een watergolf- avondcoiffure worden uitgevoerd. Op IS Mei wordt in Amsterdam de finale van het landskampioenschap gehouden. ,,'T VOETLICHT" SPEELT PENSION ZONNESCHIJN De Alkmaarse Toneelgroep ,,'t Voet licht" komt Dinsdag -4 April in het Gulden Vlies ten tonele met de door Cor Hermus geschreven comedie „Pen sion Zonneschijn". Het belooft een to neelavond van goc* gehalte te worden. CANTECLEER BRENGT EEN BLIJSPEL De bekende toneelvereniging- Can- tecleer zal Zondagavond in 't Gulden Vlies de opvoering geven van het amusante blijspel: Hij, Zij en Hotten tot. Wie deze Hottentot is, zal men bij de opvoering wel te weten komen maar wij twijfelen niet of het zal voor de bezoekers weer een echt vro lijke „Cantecleer-avond" worden. KLAVERJASNIEUWS Het Klaverjastournooi georganiseerd door de Klaverjasclub „De Doormars" in het clublokaal by de heer A. Ligthart, is na een zeer prettige en sportieve strijd ge wonnen door „In 't Klein". De puntenaantallen luiden: „In 't Klein' 21604; „Doormars A" 21304; „Randers" 20546; .Doormars B" 19848. VERPLAATSING RIJKSPOLITIE De wachtmeester der Rükspolitie eerste klasse T. Groenenberg ls met Ingang van 16 April verplaatst van de Parketgroep Ar, .sterdam naar de Verkeersgroep Alk- LAATSTF LEZING VAN HET INSTITUUT Ter afsluiting van. het winterwerk houdt de afdeling Alkmaar van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling Maandag avond een bijeenkomst, waarin de heer G Wittnen uit Amsterdam zal snreken over het werk van de Noord- en Zuidhollandse Reddirvn„->„tsehannii. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Nog eens MacArfhur In zijn ingezonden stuk schrijft de heer B. H. uit S., wat de pers over .ge neraal MacArthur heeft gezegd om daarna zijn eigen mening ten beste te geven. Veel fraais is dit laatste overi gens niét. De heer B. H. tracht Mac Arthur af te schilderen als een gewe tenloze bandiet, die op eigen houtje en te eigen bate aan het oorlogvoeren is geweest. Volgens de briefschrijver moet dit dan de keerzijde van de medaille zijn. Welnu, ik geloof dat hij de me daille beter had kunnen laten hangen en in plaats daarvan nauwkeuriger de dagbladen had moeten lezen. Dan zou de heer H. hebben bemerkt op welke manier generaal MacArthur en niet ten onrechte is gehuldigd. De reden van de oor'og Id Korea en de bewape ning overal elders is naar ik meen ge noegzaam bekend. Verder commentaar is dientengevolgeoverbodig. Met vriendelijke dank voor plaat sing, Stompetoren S BREEUWSMA. Voor Petten zijn twee Gouden Kruis wedstrijden vastgesteld. Het eerste elf tal speelt om twee uur thuis tegen SRC I in de volgende opstelling. J. Ra ven, P. Kooij, C. van de Vlies, C. Snip, H. Vriesman, D. Manneveldt, D. de Graaf, J. Geensen, J. Vriesman, P. Koopman, C. Kossen, reserve G. P. Molenaar. Het tweede elftal gaat om één uur per auto naar Julianadorp om het eer ste elftal van JVC te bekampen. De volgende spelers doen mee: G. Kooij; J. de Waard en B. Kutterink; A. van der Vlies, K. Quak en G. Rademaker; G. Molenaar. D. Weijgertse. C. Rens, T. de Waard en G. Kramer; reserve N. Zwak- man. Voor de competitie worden gespeeld Vesdo IIIPetten Hl. De volgende spe lers vertrekken om 9 uur per fiets; H. Slagter; S. Bakker en D. Vorst; J. Breg- man, J. de Boer en G. Sarapof; T. Koopman, G. Bouwman, H. Jonker, A. van Oudenaarde en P. Zeeman; reser ve A. Vos. De A'tjes spelen thuis tegen de Bitjes van Succes om half elf. Mee doen; W. Bos. O. Molenaar en J. Rens; B. de Groot, J. de Graaf en G. Raven; A. Eriks, C. Vorst, P. Moot, J. Schrijver en G. Kramer; reserve T. Rampen. HANDBALNIEUWS De handbalsterse gaan naar Bergen en vertrekken om 11 uur per auto. De volgende dames gaan mee: M. Kuiper; R. van der Vlies en A. van Essen; A. Bakker, D. Rijs en A. Kutterink; C. Quak, A. Quak, N. Quak, A. Klaver en T. Quak; reserve M. van der Vlies en E. Bellis. De KVP vergaderde Woensdagavond werd in café Morsch de jaarvergadering van de KVP gehouden. Nr de opening door de voorzitter, de beer Nuyens, werd het jaarverslag voorgelezen, waaruit bleek, dat het ledental teruggelo pen was en thans 210 bedraagt. Aangedron gen werd op een actie tot werving van nieuwe leden De KVP-jongerengroep had reeds veel werk verricht. Uit het jaar verslag van de penningmeester bleek, dat 1950 was begonnen met een saldo van 37,90. Ontvangsten 294,75, totaal f 332,65. De uitgr.ven bedroegen 265,71, alzo een saldo van f 66,94. Bij de bestpurrrverkie- zing werden de heren Nuyen? en Hermes bij acclamatie herkozen. Bij de stemming voor twee nieuwe leden werden gekozen de heren P. H. Vis en T. Bos. Besloten werd een werkgroe op te richten en on geveer September met de *.amenkomsten te beginnen. De contributie zal in het ver volg in vier gedeelten worden geheven. De heer Tuijn^nan stelde voor de leden, die van de Noodwet-Drees trekken, re ductie op de contributie te erlenen. He» bestuur zegde overweging toe. WERK OPGEDRAGEN Door het Bureau Wederopbouw boerde rijen is aan de aannemer B. P. van Kooten, 'alhier, opgedragen het bouwen van een boerderij te Julianadorp, gemeente Den Helder ten behoeve van de heer A. Hoog- schagen. De bouw vindt plaats onder ar chitectuur van de heer W. Moeijes te Ou dorp. Bromfietser had malheur De heer H. Lobrink had gistermor gen in Limmen een onaangename ont moeting. Hij wilde daar, rijdend op een bromfiets een stilstaande vracht auto passeren. Juist op dat moment werd de auto in werking gesteld. De heer L. hierop niet bedacht reed par does tegen de auto en bleef, hevig bloe dend aan het hoofd, op de weg liggen, zodat men reeds het ergste vreesde Na echter door een inmiddels ontbo den arts te zijn behandeld, bleek het lichamelijk letsel zich te beperken tot een gekneusde hand, een gebroken neus- beentje en een paar gekneusde knieën. Van de bromfiets was alleen het zadel nog intact. De rest kan naar een han delaar In oud-roest. Tegen de 18-jari- ge bestuurder van de vrachtwagen is proces-verbaal opgemaakt. PERSON/yÜA Bij de Plantenziektekundige Dienst is aangesteld in vaste dienst de heer J. de Vries, controleur A te Heiloo. EXAMEN De heerJ. B. Buurs, alhier, is ge slaagd voor het analyst-examen. Donderdag 26 April zal de bekende vlie genier A. Viruly in café J. iwart v->or de Jeugdgemeenschap der Ned Her". Kerk een lezing houden over zijn belevenissen als piloot bij de KLM. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Donderdag zijn trawler IJm. 16, f 32.600; loggers HD 87, f 4500; Sch. 36. f 9210; Kw. 163, f 3280; 65, f 2690; 45, f 1810; 37, f 1831; 16, f 760; 10. f 1800; 34, f 2060; 35, f 735: Tx. 33, f 1080; 32, f 10.20. Sch. 62, f 230, IJm. 227, f 315. Per 1 kg: heilbot 2.652.20, gr. tong 3.20—2.85, grm. tong 32.55, kim. tong 3—2.20. kl. tong 1 1.96—1.74, kl. tong 2 39—43, tarbot 1 2.10—1.80. Per 50 kg: tongschar 88, schartong 42, gr. schol 42, grm. schol 52, kl. 1 schol 49-46. kl. n schol 57-«17, schar 328, bot 2\22, v. haring 2515, ma kreel 189.90, kim. schelvis 76, kl. schelvis 1 76 kl. schelvis 2 51—33. Per 50 kg: wijting 3816, gr. gul 66, poontjes 2212, kl. koolvis zw. 3934, kl. koolvis wit 46. Per 125 kg: gr. kabeljauw 156, gr. koolvis zw. 81—71 gr. koolvis wit 1.24, gr. leng 1.28—1.16. De totale aanvoer bedroeg 3220 kisten. Op het terrein waar in het kader van het Festival of Britain een grote ten toonstelling gehouden zal worden is een bijna 110 meter hoge mast verre zenOp 3 Mei zal de tentoonstelling door de Engelse Koning geopend*worden Kraak 'en Van Melis op het televisiescherm Piet Kraak en Noud van Melis zijn gisteravond op de schermen van de televisietoestellen verschenen. Zij wer den geïnterviewd, natuurlijk over de wedstrijd NederlandBelgie en de be zitters van een televisie-apparaat kon den horen hoe Kraak vertelde, dat Ri- nus Terlouw na zijn ongelukkige schot in eigen doel zeer terneer geslagen was. Beide spelers putten zich uit in loftui- gingen voor trainer Van der Leek, die in luttele weken een prima geest in het elftal heeft weten te brengen. Een vader zag zijn zoon voor eigen ogen verdrinken Gistermorgen is nabij steiger 5 aan de De Ruyterkade te Amsterdam een 20-jarige valknecht verdronken. De jongeman was met enkele andere ar beiders doende een schip te verhalen en is daarbij te water geraakt. Een tragische bijzonderheid is, dat zijn va der het? ongeluk zag gebeuren en er ook in mocht slagen na acht minuten zijn zoon met behulp van een redding- haak boven water te halen. Ondanks kunstmatige ademhaling en het toedie nen van zuurstof lukte het echter niet de levensgeesten weer op te wekken. Engeland juicht' Pact toe De Britse minister van buitenlandse zaken Herbert Morrison heeft in het Lagerhuis zijn instemming betuigd met het voorgestelde defensiepact voor de Stille Zuidzee tussen Australië, Nieuw- Zeeland en de Verenigde Staten. Hij zei verder, dat het lidmaatschap van het Pact Engeland niet onwelkom zou zijn geweest, maar dat men aan de andere kant zeer tevreden is, dat Australië en Nieuw-Zeeland de belangen van het Verenigde Koninkrijk en het Gemene best vertegenwoordigen. Van Heuven Goedhart naar West-Duitsland De commissaris der VN voor het vluchtelingenwezen, mr. dr. C. G. van Heuven Goedhart, zal van 23 tot 28 April een bezoek aan West-Duitsland brengen, teneinde met de Westduitse regering maatregelen te besprekn, lie verbetering moeten brengen in het lot der vluchtelingen. Onder meer zal wor den nagegaan of het mogelijk is, om de Bondsrepubliek een bureau op te richten tot dit doel. Wegens overval drie jaar en vijf maanden geëist Drie jaar en vijf maanden eiste de officier van justitie van de Bredase rechtbank tegen T. B., die op 19 Jan 1951 de directeur van de coöperatieve stoomzuivelfabriek te Huybergen (N.B overviel en hem f 22.500 ontroofde. De broer van verdachte, die het geld later heeft aanvaard, hoorde vier maanden tegen zich eisen, waarvan twee voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Wereldvakverbond wordt naar Wenen overgebracht Het secretariaat van het onder com munistische leiding staande Wereldver bond van Vakverenigingen zal van Pa rijs naar Wenen worden overgebracht Het is het verbond door de Franse autoriteiten verboden, zijn activiteit in Parijs voort te zetten. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 20 April 1951. 7.000 kg uien 2,60—5,80. grove 2,50; 150 kg peen C 6,50; 250 kg wit lof I 36, IX 24; 10.000 kg rode kool 20,60— 36,80; 12.000 kg gele kool 8,30—11,50: 1300 kg Deense witte kool 9,70. W ARMENHUIZEN, 20 April 19S1. 32.300 kg rode kool 19,60—29,40; 8600 kg gele kool 6,70—11,10; 2300 kg witte kool 8; 10.600 kg uien 3,50—6,40; 450 kg bieten 9,80. BLOKKER, 19 April 1951. Gratiool 20 43; Bellefleur 1826; Goudreinet 2650: Jonathan 4865; Present van Engeland 32 61; zoute Ermgaard 1835; andüvie 37— 55; sla 2012; spinazie 5062; witlof 16 38; uien 4,70—8,10. OPPERDOES 19 APRIL 1951 uien, gewoon 55.40, grof 4.805.30; bieten I, rond 9.40—10.50, H, rond 7.60—8.20; MARKT BARNEVELD PLUIMVEEMART. Kalme handel. Totale aanvoer ca. 33.000 stuks. De han del in jonge haantjes was minder goed, vooral de lichte soort moest het ont gelden. De handel in oude slachtkippen was redelijk. In tegenstelling met vo rige week werd nu alle oude slacht kippen verkocht. De jonge hennen wa ren nagenoeg onverkoopbaar. De ex portmogelijkheden zijn niet groot. Prijzen: oude kippen f 1.50—f 6.25 (f 1.75f 2.25 per kg), oude hanen f 2 f 4.25, oude eenden f 1—f 2.75, N.-H. blauwe kuikens f 2.60f 3.25 per tcg, jonge hennen f 1.50f 2.75, jonge ha nen f 0.50f 3 (f 2f 2.90 per kg), tamme konijnen f 1.50f 5.75, ganzen f 3f 7.25, kalkoenen f 2.25f 3 per kg, wilde konijnen f 1f 1.50, wilde duiven f 0.35f 0.50. EIERMARKT: Trage handel. Totale aanvoer ca 1.700.000 stuks. Prijzen f 10.75f 11.75 per 100 stuks. Kiloprijs f 1.80 (basis Barneveldse markt). De Schager markt SCHAGEN, 19 April 1951. Donderdag werden aangevoerd: 4 Paarden f 700 f 800; 69 Geldekoeien f 500—f 775; 50 Vette koeien f 700—f 1025; 32 Kalf- koeien f 750f Ö50; 5 Vaarzen f 450— f 550; 6 Pinken f 250—f 375; 284 Nuch tere kalveren f 40f 70; 9 Vette schapen f 120f 160; 12 Overhouders 110—f 145; 6 Zeugen f 275—f 300; 114 Biggen f 37.50f 42.50; 19 Konijnen f 1.25—f 10. Overzicht: De aanvoer van vette koeien was groter dan de voorgaande weken. De handel was aan de kalme kant, doch prijshoudend. Het slachtge- wicht per kg varieerde van f 2.30 tot f 2.70. De duurste koe werd verkocht voor f 1025. De prijs van de worst koeien was iets minder, namelijk van f 1.80 tot f 2 per kg slachtgewicht. Het aanbod van kalf- en melkkoeien was ongeveer gelijk aan dat van de vorige week, duur met een goede handel. De duurste koe (met de vereiste papieren) bracht f 950 op, dus flink prijshoudend. De aanbieding van geldekoeien was veel groter dan de vorige weken. De tijd hiervoor is weer gekomen. De handel was goed en duur, de hoogste notering f 775. Het koude weer houdt de han del nog wat tegen. In jongvee, zoals vaarzen en pinken, was de handel aan de stugge kant. De prijzen blijven hoog. De nuchtere kalveren wilde men weer best kopen: de handel was vlug, duur. Op de paardenmarkt was weinig drukte en geen andere aanvoer dan slachters. Weinig schapen aangevoerd, handel stug duur. Hoogste notering van de overhouders liep tot f 145, vette schapen tot f 160. één schaap met twee lammeren van f 180 tot f 210. Handel In zeugen goed. in biggen kalm. Prijs houdend. Op de konijnenmarkt was weinig te beleven. Prijzen Iets hoger.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5