Beslissingswedstrijden noodzakelijk r Pin. Pam, Pom en de Paashaas ZWITSAL JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER HET NIEUWE BOEK Deftige burgers in grauwe regen DE SLEl'TEL mT0 Geen nieuwe kampioenen verwachten te D.W.S. ontvangt Ajax Scheepvaartberiehten t>chr<W genêest! Het Radioprogramma SnuiFen wrijf DA M PO Vele eerste klassers spelen Zondag laatste wedstr'hd Hoewel de mogelijkheid aanwezig is dat Zondag ook de laatste twee districts- kampiocnen bekend zullen worden, ziet het er niet naar uit dat de beslissingen in het Oosten en Zuiden zullen vallen. Vooral in de afdeling waar Willem II en BW aanspraken op de titel maken zal men nog wel meer dan één voetbal- Zondag nodig hebben om te kunnen uitmaken welke ploeg aan de competitie om bet landskampioenschap gaat deelnemen. Het is immers niet waarschijnlijk dat de Bossenaren op eigen terrein één of meer punten aan het zwakke NOAD behoeven af te staan. Daar komt bij dat NOAD geen enkel belang meer heeft bij winstpunten. Dat Willem U een steek zal laten vallen tegen De Baronie ligt evenmin voor de hand. Na Zondag is Willem H, ijs en weder dienende, uit gespeeld. BW komt dan alleen nog tegen Xerxes in het veld, zodat verwacht mag worden dat deze ploegen met een gelijk aantal punten de competitie zullen beëindigen. Ook in het Oosten bestaat de moge lijkheid dat een beslissingswedstrijd noodzakelijk is, doch dan zal DWS eerst de zware wedstrijd tegen Ajax tot een goed einde moeten brengen. De Am sterdammers mogen er naar onze me ning niet op rekenen dat Wageningen ook nu weer zal falen. Wageningen speelt uit tegen Enschede en het wil on- voorkomen dat deze ploeg een be tere kans op de volle winst heeft dan de ploeg uit Amsterdam. VSV in gevaarlijke hoek Als DWV kans ziet op eigen terrein Hermes-DVS twee punten afhandig te maken, wordt de positie van de Velse- naren toch inderdaad wel precair. VSV en DWV hebben op het ogenblik even veel verliespunten- Als de Amsterdam mers dus doorgaan met overwinningen boeken is het niet denkbeeldig dat o-k voor het aanwijzen van de adspirant tweede klasser een beslissingswedstrijd noodzakelijk zal zijn. HSC naar de „tweede" In het Noorden zal Achilles het vege Algenib, 18-4 van Delfzijl, 20-4 te R'dam verwacht - Arkeldijk, Galveston-Rdam, 18-4 van Londen Axeldijk, 18-4 van R'dam te Bremen - Alhena, 19-4 van R'dam naar Ham burg Aardijk, R'dam-New Orleans, pass. 18-4 Terceira (Azoren) Alamak, R'dam— Calcutta, 19-4 te Bombay verwacht Ara- penan, R'dam—Balik Papan, 19-4 te Djakarta Amstelkerk, A'dam—W.-Afrika, 18-4 van Lobito naar Winneba Amsteldijk, Galveston —R'dam, pass. 17-4 n.m. Bermudas Amstel- vaart, Calais-Port Tampa, pass. 18-4 ten noor den van Fiords Almkerk, Japan-R'dam, pass. 18-4 ten oosten van Formosa uaar Hongkong Bliter, Djakarta—R'dam, 18-4 dwara Ali cante Bennekom, 18-4 van Aruba naar Cristo bal Castel Bianco, Djakarta-R'dam, 24-4 v.m. te Hoek van Holland verwacht Caltex Nederland (t), R'dam—Sidon, pass. 18-4 Kaap St Vincent Chama (t), R'damr-Curagao, pass. 18-4 Wight Casablanca, Antwerpen— Djakarta, 19-4 te Port Said verwacht Dor setshire, Djakarta—R'dam, 18-4 120 mijl zuid oost van Gavdo Eiland (bij Kreta) Delfland, A'dam-Z.-Amerika, pass. 18-4 ten zuiden Kaap Verd. Eiland Delfshaven, R'dam—Buenos Aires, pass. 18-4 n.m. Fernando Noronha Edam, New York—R'dam, pass. 18-4 Scilly*s Enggano, Perzische Golf—R'dam, 18-4 van Southampton Esso Amsterdam (t), 18-4 van Aruba naar R'dam Friesland, New York— Sur aba ja, 18-4 van Penang naar Belawan Groot® Beer, Djakarta—A'dam, 18-4 350 mijl oost-zuidoost van Minikoy Hector, A'dam— Haifa, 19-4 te R'dam Hecuba, 19-4 van A' dam te R'dam Hestia, 19-4 van Barrauquil te Curasao Heelsum, Bremen—Houston, pass. 18-4 Terceira (Azoren) Johan van Olden- barnevelt, A'dam-Sydney, 18-4 480 mijl west ton noorden van lt/2-Graadskanaal Kota Baroe, New York—Bombay, 18-4 ter hoogte van Massawa (Rode Zee) Kedoe, Singapore —R'dam, 19-4 te Padang' Kota Agoeng, Ma kassar—New York, 18-4 van Makassar naar Surabaja Kota Inten, R'dam—N. Guinea, 19-4 van Suez Keilebaven, 16-4 van Duala te Lagos Lemsterkerk, Khorramshar— R'dam, 19-4 n.m. te Suez verwacht Leopoldskerk, R'dam—Calcutta, pass. 18-4 Gibraltar Linde- kerk, R'dam—Basrah, 18-4 van Suez Lisse- kerk, 18-4 van Londen, 19-4 te R'dam ver wacht Lievevxouwekerk, Calcutta—R'dam, 18-4 van Port Said naar Genua Loosdrecht, Calcutta—R'dam, 19-4 van Genua te Barce lona Maaskerk, 19-4 van A'dam naar Ham burg Malea (t), Mena al Ahmadi—R'dam, pass. 18-4 Ras al Hadd Mapia, Surabaja— A'dam, 18-4 ter hoogte van Massawa Marie- kerk, R'dam—Sydney, 18-4 te Port Said Mataram, R'dam—Hollandia, 18-4 van Belawan naar Djakarta Modjokerto, Makassar-R'- dam, 19-4 te Suez Molenkerk, Abadan—R' dam, 18-4 van Dubai naar Muscat Niger- stroom, A'dam—W.-Afrika, 18-4 dwars Kaap Lopez naar Pointe Noire Nieuw-Amsterdam, New York—R'dam, 18-4 n.m. van Southampton Oranjefontein, 19-4 van Beira te Aden Oranjestad, 19-4 van Trinidad naar Bar bados Polyphemus, New Orleans—Jaksonville, pass. 19-4 Keywest Prins Willem II, 18-4 van R'dam te Montreal Prins Willem IV, Bremen—Montreal, pass. 18-4 Fatherspoint Riouw, 18-4 n.m. van New Orleans te New York Salatiga, Vancouver—Calcutta, 19-4 van Gebu Saparoea, A'dam—Perzische Golf, 18-4 van Aden te Bahrein Schiedijk, 18-4 van R'dam naar Mexico Sibajak, Djakarta- R'dam, 18-4 bij Kaap Finisterre Sommels- dijk, R'dam—Cuba, 18-4 van Antwerpen Stad Breda, 18-4 van New York naar Philadelphia Stad Dordrecht, 18-4 van R'dam naar Palermo Stad Leiden, 18-4 van Boston naar New York Stad Maassluis, Pepel—IJmuiden, 18-4 n.m. van Las Palm as Stad Schiedam, 19-4 (14 uur) van Port Tampa te R'dam venvacht Salawati, Djakarta—A'dam, pass. 18-4 Point de Galle Tabian, New York—Calcutta, 18-4 van Basrah naar Bahrein Tosari, Djakarta— R'dam, 18-4 van Port Said Trompenburg, 19-4 (13 uur) van Charleston te R'dam ver wacht Willem Ruys, Djakarta—R'dam, uass. 18-4 Minikoy iijf zo goed als zeker kunnen redden door HSC met lege handen te laten vertrekken. De thuisclub heeft de beste papieren en wij moeten de toekomst voor de hekkesluiters dus wel donker inzien. Zwolse Boys, ook steeds een van de degradatiecandidaten, brenjt een bezoek aan Sneek. De Zwollenaren hebben o.i. kans op een winstpunt daar Sneek op het ogenblik in veiligheid is. De wedstrijd Be QuickHeeren veen is slechts van belang als kracht meting tussen de sterkste Friese en Groningse ploegen. Dat de wedstryd in het voordeel van de Friezen zal uit vallen is zo goed als zeker. Dat de Groningers echter weer met een 70 nederlaag genoegen zullen nemen lijkt niet waarschijnlijk. Heracles uitgeteld. Ook In de lagere regionen van de Oostelijke afdeling ontbreekt het niet aan spanning. Met ieder nog een wed strijd te spelen zijn DOS en Heracles met een gelijk aantal punten de voor naamste candidaten voor het tweede klasserschap, maar ook Vitesse staat met een punt voorsprong nog niet vei lig Van deze drie clubs heeft DOS de gemakkelijkste wedstrijd voor de boeg. De Utrechtenaren spelen namelijk een uitwedstrijd tegen Hengelo, de ploeg waarover het vonnis reeds is geveld. Heracles speelt op eigen terrein tegen 't Gooi en Vitesse zal gastvrijheid ver lenen aan de Boys uit Enschede. Het wil ons voorkomen dat Vitesse en DOS de dans zullen ontspringen. Kleine kans voor Sportclub Als Sportclub Emma zijn laatste wed strijd tegen PSV verliest, is het met deze ploeg gedaan. De mogelijkheid is natuurlijk aanwezig dat de Philips- mensen de "eestvreugde nog in de be nen hebben en dat Brabantia en Che- vremont een of meer punten zullen verspelen. In dat geval zou er dus nog redding voor de Sportclub zijn. Braban tia speelt uit tegen Maurits en Chevre- mont brengt een bezoek aan het zwakke Helmondia. Voor de B*rjamins staan de papieren dus vrij gunstig. 26. Jimmy zette zich samen met Si mon de badmeester en Don Blaffios aan een tafeltje in het restaurant van de badinrichting en niet alleen dat de beroemde Spaanse zwemexpert koffie liet aanrukken, hij legde ook nog een stam met wel twintig bananen voor Jimmy neer. „Eet zoveel je wilt, Jim my", zei hij minzaam. „Die dingen groeien bij mij in de tuin en wie in het veen zit behoeft niet op een turfje te kijken", „Eigenlijk mag ik van mijn trainer onder het zwemmen niet eten", zei Jimmy, onderwijl een grote hap van een banaan nemend. „Maar ik zal het vandaag maar eens vergeten". „En over dat onderwerp wilde ik nu juist eens een woordje met je spreken, Jim my", zei Don Blaffios. „Weet je wel dat je met de training helemaal op de' verkeerde weg bent?" „Nou, wat heb ik je gezegd", riep Simon uit, Jimmy een stomp gevend. „Kalm, kalm, Si mon", zei Don Blaffios op bestraffende toon. „Wees zo beleefd mij niet in de rede te vallen". Jimmy keek Don Blaffios vol ontzag aan. Hij vond hem niet alleen een aardige, maar ook een deftige man. Kort besproken „Verplaatsing en opslag binnen het bedrijf". We horen dagelijks van alle kanten de slogan: „de productiviteit van het Nederlandse bedrijfsleven moet om hoog", maar de vraag rijst, hoe men dit kan verwezenlijken. Daartoe be ijvert zich de Contactgroep Opvoe ring Productiviteit richtlijnen en voor beelden te geven, o.a. door het uitge ven van boekjes, die met financiële steun van de ECA-missis in Neder land zullen worden gedrukt. En zo ligt dan het eerste boekje „Verplaatsing en Opslag binnen het Bedrijf" voor ons. Met vele voorbeel den en, prachtige foto's laat men zien. hoe het transport binnen het bedrijf vereenvoudigd en rationeler gemaakt kan worden, niet alleen voor de grote bedrijven, maar ook voor de middel grote en kleine industrieën. Vaak heel eenvoudig en met geringe kosten. Het is een terrein, waaraan men weinig aandacht besteedt en waarvan men zich ook niet realiseert, dat dit zo'n groot gedeelte van de productiekos ten uitmaakt. Bestudering van dit boekje maakt, dat men het eigen bedrijf(jeï met andere ogen bekijkt en verschillende toepassingsmogelijkheden ziet in enige van de vele voorbeelden. Dit fraai verzorgde boekje is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Contactgroep Opvoering Productiviteit, Raamweg 43, Den Haag, a raison van twee gul- dén. Hoe kan ik zelf kippen houden?" door B. van Asperen Vervenne; Uitg. Mij De Haan uit Utrecht. Na de oorlog zijn particulieren er in toenemende mate toe overgegaan een klein aantal kippen te houden Juist voor deze kleine „kippenhou- dera" is deze practische handleiding geschreven. De derde druk bevat alle technische snufjes, die voor de pluim veehouderij van *o groot belang zijn ZATERDAG 21 APRIL HILVERSUM L 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram .muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.85 Grapa.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Musicerende dilettanten. 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.50 Gram.muziek. 16.10 Piano-duo. 16.30 Meerstemmige liturgische mu ziek. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Filmpro gramma. 18.15 „Ned. industrialiseert", klank beeld. 18.25 Orgelspel. 18.40 Regeringsuitzen ding: „Zoeklicht op de Westerse defensie". 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven". 19.21 Ac tualiteiten. 19.2£. Gram.muziek. 19.52 Jour nalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.0o De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Grammuziek. 20.15 Lichtbaken. 20.40 „Steek eens op herenl". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou U doen?". 22.00 Amusements muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22— 24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 „Onder ons gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.50 Gram.muziek. 10.00 Me dische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Fiano-recital. 12.00 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade Orkest. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Hawaiian-muziek. 15.00 Boekbespreking. 15.15 Dansmuziek. 15.45 „Van de wieg tot Bet graf", causerie. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Sportpraatje. 16.45 Kamerorkest en soliste. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 „Wij vra gen Uw mening", causerie. 18.20 Vara-varia. 18.25 Gram.muziek. 18*30 Volksmuziek. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Passepartout", cau serie. 19.40 „Indrukken uit Israël". 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd piograma. 21.15 Tiroler muziek. 21.45 Socia listisch commentaar. 22.00 Instrumentaal Sex tet. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22.45 Verzoekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram.muziek. BIJ ONS IN DEN HAAG Luchtige toiletjes illusie voor naderende zomer Te veel optimisme (Van onze Haagse redacteur) £JE MEEUWEN zitten triest in hun veren gedoken op de natte stenen rand van de Hofvijver en tellen de kringetjes die de regendruppels in het donkere water slaan. Zij zitten er van daag; zij zaten er gisteren ook en ver leden week en een paar maanden gele den en 't vorige jaar. Want nog altijd valt in Den Haag de regen bij stromen neer. Hij druipt uit de bomen op de Vijverberg en het Lange Voorhout. Hij trekt kronkelweggetjes op de ruiten van de departementen en van de wo ningen in de eenzame buitenwijken. Het asphalt in de binnenstad ligt al maanden lang te glimmen en I«3t bron zen paard van Koning Willem II op het Buitenhof schudt geërgerd de druppels uit zijn manen.... LIET REGENT onophoudelijk. Ook in Den Haag en Schevemngen, waar een grauwe zee, overdekt met donkere wolkenflarden, haar golven driftig op het strand jaagt. Toch hebben hier reeds optimistische ondernemers hun houten tenten gebouwd en er kisten met flesjes verfrissende dranken op geslagen. De klanten blijven uit. Nié mand waagt zich op de boulevard, laat staan, dat iemand op het kleffe zand regen- en hagel- en sneeuwbuien zou trotseren. Maar ondanks alles, ondanks de elke dag weer sombere weersverwachtingen van De Bilt, blijft de Hagenaar de ty pische vertegenwoordiger van de def tige residentie. In de tram vertelt de chique mevrouw Van Hoevelaecken met ae en ck aan haar opgemaakte vriendin, zó dat ieder het horen kan, dat haar man die Buick toch maar heeft gekocht en dat haar dochter Elly en André met de kinderen deze zomer 26. Ik moet bekennen, dat Pim en Pam goede speurhonden zijn. Meneer Leepvos bemerkt niets van hun ach tervolging, ofschoon hij af en to" nog wel een schichtig omkijkt. Ja, het zfjn goede speurders, die twee hondjes maar.nu worden ze tóch beetge nomen. Zó zien ze meneer Leepvo.- nogen zó is hij verdwenen. „Waar is-ie nou?" fluistert Pim. „Ik zie hem niet meer". Alsof hij weggetoverd is", fluistert Pam terug. „Daar begrijp ik niets van". De twee broertjes kijken «lkaar verschrikt aan. Zouden ze nu toch om de tuin geleid zijn? Meneer Leepvos moet toch ergens zijn! Hij kon toch niet als bij toverslag van de aardbodem verdwijnen? „We zullen op onze neus moeten vertrouwen", Duis tert Pim weer. „Dat is de enige ma nier!" Tot overmaat van ramp schuift er een wolk voor de maan en hei wordt nu aardedonker in het bos. E> gebeurt een hele tijd niets, totdat er plotseling eeen licht gekraak vanach ter een heuveltje weerklinkt. Pim en Pam maken zich zo kleine mogelijk achter een dikke boom. Patricia Wenthwur <82 HOOFDSTUK XXXV Brigadier Abbott begeleidde juf frouw Silver de volgende morgen naar Marbury. Hij had de nacht doorge bracht in de „Zwarte Stier", op een bed, waarvan de matras, een echte an tieke, opgevuld scheen met straat keien uit hetzelfde tijdperk. Ter com pensatie had hij bij zijn ontbijt 'n vers- gelegd ei genoten, want de „Stier" hield zelf kippen en wedijverde fel met meneer Everton wat de leg-ge- te ontmoeten, maar juffrouw middelden betreft. Ze namen de bus naar de halte waar ze de trein van 9.40 pakte, een extra-langzame boe mel, die niet slechts stopte bij alles wat station genoemd kon worden, maar af en toe ook gewoon onderweg stilhield en bleef puffen, al was er geen station te bekennen. Ze hadden een hele wagon voor zich alleen en verdreven de tijd met gesprekken. Juffrouw Silver kwam met drie cita ten van Tennyson, van wie twee Frank, onbekend waren. Een paar vers regels vielen bijzonder in zijn smaak: „Hebt u geduld. De schrijver zal u tonen. In 't slotbedrijf, wat dit wild spel beduidt" Hij luisterde eerbiedig naar een lof zang op de poëet. Waarna juffrouw Silver haar versleten handtasje open de en daaruit een enveloppe met een stel foto's haalde, die ze hem over handigde. „Juffrouw Brown heeft een uitste kend fototoestel en ik was zo blij, dit juffrouw Feil deze foto's bezat. Ze zijn ened en duidelijk nietwaar? De eerste twee werden genomen ter ge- legenhed van het Moeders-Aardbeien- feest in de tuin van de oude pastorie Dat is de laatste vijftig jaar een tradi tie geworden, maar sinds de oorlog krijgen ze alleen thee en broodjes, ter wijl de de vruchten naar het dorps huis gaan om er jam van te maken. Op de eerste foto komt Bush heel goed uit, maar zijn vrouw heeft het hoofd afgewend. Juffrouw Doncaster staat op allebei best. Dan heb ik hier twee uit stekende portretten van meneer Ma- doc; één ervan toont hem met meneer Harsch naast zich lopend. Op de an dere foto praat hij met meneer Ever- ton. Ze hebben me gezegd, dat beiden er tevreden over kunnen zijn. Ik had nog niet het genoegen, meneer Madoc Sophy zei „Ja, hij lijkt goed". „En meneer Everton ook", consta teerde juffrouw Silver met stralend gezicht. Daarop toonde ze de laatste twee foto's. „Hier is de jury in de wedstrijd voor volkstuinders: juffrouw Fell, Bush, meneer Everton en dr Ewards. Allen grote liefhebbers van tuinieren, zo'n gezonde bezigheid. Ook die foto's zijn, dunkt me, heel goed en duidelijk". Frank hield de foto's waaiergewijze voor zich, keek haar over die waaier aan en trok een van zijn wenkbrauwen op. „En waar wilt u u naar toe, vereer de meesteres?" informeerde h(j. Juffrouw Silver kuchte als gewoon lijk. „Och, ik dacht, dat jij, terwijl ik met meneer Madoc spreek, misschien deze foto's in de „Ram" kon laten zien en nagaan of ze iemand van de daarop afgebeelden ook herkennen als een be zoeker van hun hotel die Maandag voor de moord op meneer Harsch. „De Ram"? In Ramfort Street. Eien winkelier in ijzerwaren schuin er tegenover. Bush heeft haar Maandag bezocht. De man heet Grey. Ook juffrouw Doncas ter en meneer Everton waren die mid dag in Marbury. Wat meneer Madoc be treft, die was op de fiets uit Bourne vertrokken, maar ze weten niet waar heen". „Nu", zei Frank, „ik weet, dat ik dom ben maar wilt u me soms ook ver tellen wat dit alles te betekenen heeft? Ik bedoel: Wat wilt u met die Maandag en wat met de „Ram"? ,„Dat zal ik je zeggen, beste jongen. Meneer Harsch was die middag even eens in Marbury. Hij ging naar de „Ram" om er een kop thee te drin ken, maar kwam dadelijk er weer uit. 's Avonds was hij laat thuis en toen juffrouw Madoc blijkbaar van lijn uiterlijk schrok, zei hij, dat hij een geest gezien had. Juffrouw Meade zag hij die avond niet en ze waren eerst samen alleen op de bewuste Dinsdag avond, waar hij haar van zijn erg kort bezoek aan de „Ram" vertelde. Hij sprak toen niet over een geest of zo maar maakte wel enige heel interes sante opmerkingen, die je maar eens zelf moet lezen. Ik schreef ze op en vroeg juffrouw Meade, het te willen controleren". Bij deze woorden haalde zij een opge vouwen schrift uit haar handtas en stelde dit Frank ter hand, waarna ze de handen in haar schoot legde en hem gadesloeg, terwijl hij de aangewezen bladzijden las. „En", zei zij na lezing, „wat maakt u eruit op?" (Wordt vervolgd.) Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met Een uiterst kostbare, tafzijden avondjapon, waarop de Haagse dames haar ogen hebben uitge keken. weer voor zes weken naar Lugano in Zwitserland gaan. Elly en André zijn nog zo heerlijk bruin van Nice. Neen, met haar nicht Van Laeren met ae gaat het niet zo best; veel last van migraine. Men behoeft in de tram, die door de rijke buurten rijdt, alleen maar te luis teren, om dat typische slag Hagenaars, die de houten ham en de vioolkist met aardappelen berucht hebben gemaakt, te leren kennen. Mijnheer Van Ouwe- naerden van Overbosch tot Wildenha gen uit Zorgvliet heeft gisteravond weer zo copieus met zijn vrienden ge dineerd en de oud-commissaris van da grote scheepvaartmaatschappij enfin, het was zeer gewichtig en zeer duur. Mode Paris. MOCHT MEN deze voorname Hage naars niet in de traag voortsuk kelende tram ontmoeten, dan treft men ze zeker aan in K. en W„ als het Residentie-orkest concerteert, of in „Old Dutch", waar zij elke morgen hun kopje koffie komen savoureren. Of in ..La Corvette", het Kurhaus- restaurant, als daar een modeshow van een van de beroemde Franse huizen gehouden wordt, zoals op die Zater dagmiddag, toen buiten de regen striemde en binnen Maison Bryère de Paris haar nieuwste modellen toonde en illusies schiep van een werkelijk voorjaar en een echte zomer. Wij hebben rustig tussen de behoed zaam aan hun kopje thee nippende en mooi aangedane, verzorgde dames ge zeten, die zwijmelden van de complets, de cocktail-jurkjes en de diner- en avondjaponnen, maar die er vermoe delijk geen van dragen zullen. Een en kele bezoekster misschien uitgezon derd, die zelfs in deze tijd nog enige honderden, of enige duizenden gul dens voor een „droom van een japon" kan betalen. De Haagse dames genieten en zien zich zelf al lopen op het aanstaande partijtje in zo'n modieuze, prachtige en kostbare robe, het middelpunt van veel bewondering. Er zijn veel deux-pièces van linnen, overwegend in grijs; er zijn veel aangeknipte mouwen; er is veel piqué; er zijn veel strakke rokken met een enkele plooi en vooral: er zijn veel welluidende Franse namen voor al deze costuums en japonnen. Les beauy jours (schone dagen), porte d'Orient (Poort van het Oosten), porcelaine de Chine (Chinees porcelein) heten zij en oiseaux des iles (eilandenvogels), l'amour sorcier (tovenaarsliefde), de cinq heures a minuit (van vijf de mid dernacht) en soleil de minuit (midder nachtzon). QRAUW IS Den Haag, al maanden lang in de gestaag neervallende regen, grauw is de wereld; de exploi tanten van koffie- en limonadetenten op het strand, die in andere jaren in deze tijd op mooie voorjaarsdagen al behoorlek verdiend hebben, dragen rimpels in hun voorhoofd; de huismoe ders in de volkswijken keren elk dub beltje om en weten niet aan kolen te komen om uit hun huis de te lang ver toevende winter te verjagen; de zwa nen in de Hofvijver drukken zich tegen de uit het water oprijzende gevel van het gebouw der Eerste Kamer om zich tegen de hage] te beschutten. De typi sche Haagse dames hebben andere zor genMaar dit zij ter harer ere ge zegd: zij blijken een sprankje hoop op een in de warme zomerzon badende residentie behouden te hebben.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7